AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Feldmarschall
Postovi: 2054
Pridružen/a: 18 jul 2016, 14:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Feldmarschall » 16 okt 2017, 00:31

Evil Genius II je napisao/la:...da svaku loptu koju degazira reina igraci napolija hladno uzimaju, dobijaju zracne duele i sve 50-50 situacije uzimaju u svoju korist.
Nimalno slučajno. Na ovome Sarri insistira i mnogo vremena provode uvježbavajući reakcije na odbijene lopte. To im je alternativa ukoliko im protivnik uguši kombinatoriku. Kompaktan posjed i mnogo igrača oko lopte im omogućava da vrte drugi, treći... napad ukoliko ne uspiju odmah. Slično košarci. Probaš - ne ide, ofanzivni skok i idemo opet. Gegenpresing.
Denno je napisao/la:Shakhtar ili bilo koja dr ozbiljna ekipa pometu takve.
Fonseca isto nije mućak. Shakhtar je baš, baš kvalitetna ekipa. Uopšte me ne bi iznenadilo da ovakav Napoli izvisi plasman u KO pored njih i Cityja. Englezima su uspjeli uzeti loptu na Etihadu i igrati ravnopravan meč. Mislim da je Barcelona onu sezonu kad su uzeli tripletu jedina ekipa koja je to uspjela uraditi Guardioli ranije.
Evo ga, to je to:
Pep "Napoli are quite similar to Shakhtar in terms of the way they play but the difference is Shakhtar maybe wait a little bit."
Ovaj dio o razlici i čekanju je čisto u brzini progresije s loptom. Shakhtar puno više širi igru i igra horizontalno po osvojenoj lopti.

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 17 okt 2017, 09:05

Feldmarschall je napisao/la:
Evil Genius II je napisao/la:...da svaku loptu koju degazira reina igraci napolija hladno uzimaju, dobijaju zracne duele i sve 50-50 situacije uzimaju u svoju korist.
Nimalno slučajno. Na ovome Sarri insistira i mnogo vremena provode uvježbavajući reakcije na odbijene lopte. To im je alternativa ukoliko im protivnik uguši kombinatoriku. Kompaktan posjed i mnogo igrača oko lopte im omogućava da vrte drugi, treći... napad ukoliko ne uspiju odmah. Slično košarci. Probaš - ne ide, ofanzivni skok i idemo opet. Gegenpresing.
pazi, nemam problem dati props where props are due pa samim tim prva polovina recenice koju si citirao spominje taj presing koji je djelovao savrseno i sarriju svakako skidam kapu obzirom da je jedan od uzora menadzera u meni. medjutim, ono sa cime imam problem jeste kada moja ekipa odnosno tim za koji navijam skine gace i ne povuce goriva sa dna rezervoara za koji znam da jos uvijek nije prazan. sta hocu reci? ispucavanje golmana na neometane krilne igrace mozda jeste odraz trenerove genijalnosti i odlicno ukomponovane ekipe, ali isto tako je i odraz romine letargije jer pomalo je neodgovorno dozvoliti da fizicki inferiorniji protivnik (barem u smislu visine i skok igre) bez pola muke prima loptu i startuje napad na tvojoj polovini nakon ispucavanja golmana. isto se da napisati za branjenje prekida i te famozne 50-50 situacije.

slicno kosarci - odbrana je u daleko vecoj mjeri voljni momenat nego sto je talenat, a mi smo taj momenat zaganjali tek u zadnjih 20ak minuta.

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 18 okt 2017, 11:29

Roma je u protekloj komplet sezoni imala samo 2 poraza na domacem terenu, ako se dobro sjecam, da ne provjeravam sada...ova sezona tek pocela a vec su 2x gace skinuli na domacem terenu.

Veceras LP i Chelsea...Sreca za Romu da u grupi igra s 2 jaka, cvrsta protivnika kao sto su Chelsea i Atletico pa se s njima mogu i nadigravati, da je rijec o tehnicki jakim ekipama kao sto su City i Barcelona glat bi svaku izgubili po 5 razlike.
Ovako se s ovima moze igrati i jos uvijek se mogu nadati prolazu u knock out fazu.
Ove slabije utakmice ne gledam, ali ako pogledamo vece (napoli, inter, atletico, milan) onda se da zakljuciti da za sada ne ide na bolje.
Will see...
Da oni hoce pobjedjivati male do kraja sezone, kao sto rece Ferguson: prvenstva se osvajaju na malim utakmicama :)
Prilika za scudetto nikad dalja nije bila u posljednjih nekoliko godina i niko vise o tome ne prica...kad iznenade Manuela pa makar kup uzmu.

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 18 okt 2017, 20:41

Nadam se hureme da si u pravu u vezi kupa :mrgreen:

Grazie Qarabak a sad Forza Roma :kafa:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 19 okt 2017, 00:06

Ponosan na ekipu

Napali smo i nismo igrali kukavicki sto mi je izuzetno drago.Odlican presing i odlicna igra nase sredine i napada.Gerson fino odigrao dok je sredina sa doktorom Gonalonsom prekucala.
Jos da hoce zaigrati Moreno i Karsdorp umjesto dvojice Brazilaca pa da i odbrana primi koji gol manje.
Reakciju Brune kod drugog gola ne treba ni spominjati.Kako sam samo pogrijesio u vezi tog momka.Vjerujem da bi bio daleko bolji kao krilo jer odbranu definitivno ne igra.
Steta za treci primljeni gol al ko se mogao nadati da cemo nakon 3 kola bjezati Atleticu isto toliko bodova.Tu smo jos uvijek u igri i za nadati se da se ovo moze proci.

Navijaci izdominirali.Odavno onako nije grmilo.Jednostavno pisanje po mrtvim englezima.

I jos da spomenem najveceg Bosanskog sina.Hvala institucijo :salut:

Forza Roma
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 19 okt 2017, 01:05

Prosle godine falio lijevi bek, sad ga imas, al nemas desno krilo. Svake godine nesto fali. Palota idiote glupi
nema potpisa

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 19 okt 2017, 09:11

cinjenica da odes u london, uzmes bod protiv aktuelnog prvaka engleske i budes vjerovatno bolja ekipa u tom duelu nakon kojeg se osjecas kako si zasluzio vise valjda govori koliko dobro smo mi odigrali sinoc. steta sto ta igra nije krunisana sa tri boda, ali imajuci u vidu izostanak najboljeg stopera i igranje amatera peresa od prve minute onda je valjda i jasno zbog cega smo primili tri komada.

kao sto manuel rece, cekaju se karsdorp i moreno da zamjene brazilski tandem iz odbrane jer ovo je fakat postalo tesko za gledati. mislim, unaprijed znas odakle najveca opasnost prijeti i svaku tekmu se kao fan rome psihicki spremas na par zajeba od strane isusa i peresa. sto se ovog drugog tice, slozio bih se da mu je pozicija desnog krila u ovom trenutku mozda prirodnija pa ne bi bilo lose pokusati sa karsdorpom ili florenzijem nazad, a peresa poceti koristiti kao krilo. gore od ovoga tesko da moze.

zadnje redove bih ostavio za gonalonsa i gersona odnosno momke koje nikako nisam ocekivao u prvoj postavi. ovaj prvi je na trenutke odigrao bas onako kako jedan holding midfielder u di franceskovom sistemu treba da igra i vjerujem da ukoliko nastavi koristiti ponudjene minute na ovaj nacin, a u medjuvremenu DDR jos koji put ponovi horor show kao protiv napolija, onda mu ne gine prvih 11. no, pokrivanje i sama selekcija pasova su s vremena na vrijeme bili losi i stavljali su cijelu ekipu pod nepotreban pritisak. ako se ne varam upravo je njegov los lateralni pas doveo peresa u nezgodnu situaciju iz koje se desio jedan od golova chelsea. doktorski? ne bas, ali solidno izdanje definitivno.

s druge strane gerson ponovo ni kriv ni duzan ubacen u vatru na preteskom gostovanju, ali za razliku od juventusa prosle sezone ovaj put je odigrao muski, zrelo i iznenadjujuce odgovorno za mladica od 20 godina. ne znam je li to dovoljno za startnu poziciju desnog krila jer imam osjecaj da bi bolje djelovao na nekoj od centralnih pozicija (veznjak ili trequartista), ali cinjenica je da je na toj desnoj strani odigrao bolje nego defrel, peres, cengiz ili florenzi ijednom ove sezone.

na kraju

slika

:bih:

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 19 okt 2017, 10:29

De Rossi poklonio pobjedu Napoliju.
Jesus i ne sjecam se koji jos igrac poklonili pobjedu Interu.
Meni je nevjerovatno da Roma iz godine u godinu ima toliko problema u zadnjoj liniji a da nista ne rjesavaju po tom pitanju...
Sinoc Chelsea nije akcije napravio maltene 90 minuta a zabili su 3 gola, dva nakon gresaka Radje (i Jesusa u nastavku napada) i Peresa...a i treci gol je slobodno mozemo kazati greska odbrane, ne smije ti kepec Hazard glavom zabijati gol iz onakve situacije.

Kao sto sam govorio i prije utakmice, zbog nacina igre i Atletico i Chelsea odgovaraju Romi jer to nisu tehnicki potkovane i brze ekipe kao City i Barca iz njihovih liga.

Zanima me pratite li njihov forum(as Roma), sta inace pisu za Dzeku?
Mi subjektivni navijaci cemo reci da je najbolji spic kojeg je Roma imala. :D

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 21 okt 2017, 20:26

Admir_Sa je napisao/la:Prosle godine falio lijevi bek, sad ga imas, al nemas desno krilo. Svake godine nesto fali. Palota idiote glupi
Kako falio lijevi bek kad je Emerson pokidao lijevo proslu sezonu :D. Stvarno steta sad kad se vrati ce morati na klupu ili on ili Kolarov.


& sto se tice utakmice protiv Chelseaja, moram priznati da je ekipa bila odlicno postavljena i da je trener uradio ono sto treba da uradi 1 trener na nivou lp. Na debilizam pomenutih Brazilaca covjek nije mogao utjecati, jbt panjevi kojih bi se postidjeli i Loria i Cassetti. I iskreno mislio sam da se EDF nece bas nikako snaci u lp posto su igre na ovom nivou novost za njega, ocekivao sam trpacinu u grupi i lagano ispadanje, kad evo Rome nakon tri kola sa vecim sansama da se grupa zavrsi na prvom mjestu nego li na trecem. Sutra valja na Torino bez Manolasa i Fazia, al u ekipu se vracaju Defrel i Schick.
embrace the chaos

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 22 okt 2017, 00:10

Manolas suspendiran?

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 22 okt 2017, 00:15

SiamoNoi je napisao/la:Manolas suspendiran?
Ne. Povrijedio se protiv napolija i vraca se tek za 20ak dana kuknjava
embrace the chaos

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 22 okt 2017, 09:26

A u ****.Znači propušta kval. za SP.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 22 okt 2017, 23:07

Denno je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Prosle godine falio lijevi bek, sad ga imas, al nemas desno krilo. Svake godine nesto fali. Palota idiote glupi
Kako falio lijevi bek kad je Emerson pokidao lijevo proslu sezonu :D. Stvarno steta sad kad se vrati ce morati na klupu ili on ili Kolarov.


& sto se tice utakmice protiv Chelseaja, moram priznati da je ekipa bila odlicno postavljena i da je trener uradio ono sto treba da uradi 1 trener na nivou lp. Na debilizam pomenutih Brazilaca covjek nije mogao utjecati, jbt panjevi kojih bi se postidjeli i Loria i Cassetti. I iskreno mislio sam da se EDF nece bas nikako snaci u lp posto su igre na ovom nivou novost za njega, ocekivao sam trpacinu u grupi i lagano ispadanje, kad evo Rome nakon tri kola sa vecim sansama da se grupa zavrsi na prvom mjestu nego li na trecem. Sutra valja na Torino bez Manolasa i Fazia, al u ekipu se vracaju Defrel i Schick.
Kolarov je dimenzija vise u odnosu na emersona
nema potpisa

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 23 okt 2017, 18:36

Kolarov jeste klasa i vuce ekipu trenutno. To opet ne znaci da je Romi falio lijevi bek prosle sezone jer je Emerson igrao na vrhunskom nivou, a i sad kad se vrati morat ce dobiti minutazu da se 'povrati' jer je on taj koji bi trebao biti 'buducnost' na toj poziciji.
embrace the chaos

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 24 okt 2017, 16:37

Pobjeda protiv Torina maltene preslikana kao ona protiv Atalante u 1.kolu.
Kolarov jeste dimenzija vise u odnosu na Emersona i ja sam to medju prvima odmah nakon transfera naglasio.
Emerson je imao par odlicnih utakmica (Viola, Villareal...) a ostalo je bivao prosjek...u svakom slucaju dosta bolji od recimo Peresa koji je ispod svakog prosjeka bio.
Odlicna alternativa za Kolarova, ali Kolarov je prvi pik u 90 % slucajeva, da ne kazem 100.

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 26 okt 2017, 14:08

Jest mi pun **** vise ovih povreda sa ACL.slika

&btw, neko ko prati RB moze mi reci jel mu radi forum ovih dana ili je samo mene banovalo posto mi izbacuje 'Account susspended' :zzz: ?
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 27 okt 2017, 00:56

Ne moze ni meni taj forum.Ista prica kao pocetkom godine.

Serem se u medicinsko osoblje Rome.Najvise povreda ovakve vrste na svijetu i to bas u Rimu.Jos malo i necemo imati igraca koji nije imao tesku povredu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Puma » 27 okt 2017, 01:47

Gdje je onaj Schick ?
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Denno
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 27 okt 2017, 08:12

Manuel je napisao/la:Ne moze ni meni taj forum.Ista prica kao pocetkom godine.

Serem se u medicinsko osoblje Rome.Najvise povreda ovakve vrste na svijetu i to bas u Rimu.Jos malo i necemo imati igraca koji nije imao tesku povredu.
:thumbup:
Puma je napisao/la:Gdje je onaj Schick ?
Tek se oporavio i trebao bi dobiti minute ubrzo, mozda vec i protiv Bologne.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 27 okt 2017, 08:45

The news was confirmed this morning by Roma that Rick Karsdorp will join the long list of individuals who will begin the process of recovering from a ruptured ACL injury, as the Dutchman marked the twelfth name to fall victim to the injury at Trigoria since 2014.

So is it bad luck? Was Trigoria built on an Indian burial ground? Or is there a more deep-rooted problem, such as the training methods of Ed Lippie, whose title is Head Performance Coach, and Darcy Norman, Director of Roma? Could it be a mixture of all three?

There is no doubting that there is a problem at Roma. Having this amount of ACL injuries in such a short amount of time is abnormal. But before drawing any conclusions, it’s important to note that backstory of Lippie’s and Norman’s arrivals to Roma.

Alessandro Florenzi was just one of the many at Roma who fell victim to a ruptured ACL.

Throughout Roma’s 2014-2015 season, the second of Rudi Garcia and their first venture into the Champions League in nearly four years, president James Pallotta was very critical of the conditions of the players and team. In Spring 2015, Pallotta decided to hire an entirely new training staff, which he would hand-pick. The names Pallotta tabbed to lead the Giallorossi’s newly revamped training staff were Ed Lippie, a name he was familiar with, and Darcy Norman, who had a footballing background and came highly recommended after his tenure at EXOS, a training center who utilises the latest technology to increase athletic performance.

Norman, who was employed by Bayern Munich and the German national team before joining the Giallorossi, has a background in physiotherapy and strength and conditioning. Throughout the training and rehabilitation path, Norman focuses on a variety of areas, but one central focus is gym work.

Former Italian sprinter Pierfrancesco Pavoni, who is now a professional in the world of physical rehabilitation, appeared on Fatti di Pallone as he observed the Giallorossi’s training session on 11 October, three days before Roma’s 1-0 loss to Napoli. Pavoni, who is very respected in the field, observed some of the exercises Norman had the players undergoing in the gym. Pavoni was very critical of the form some of the players were using in the gym as well as the individual exercises that Norman had the players performing. Pavoni would later comment, “To devise and perform exercises that go against the laws of a footballer is sportingly criminal.”

It’s easy to blame this solely on Norman and Lippie, however, Karsdorp’s case appears to be unique considering he arrived at Roma already having a knee injury. One thing Pallotta and the club will have to answer, though, is why neither Karsdorp nor Di Francesco mentioned the injury after yesterday’s match. The Dutchman appeared in the Mixed Zone and showed no signs of discomfort. The club will also have to answer as to why Karsdorp was on the pitch for 80 minutes in only his first match back.

Regardless, this seems to be the final straw for many fans so Pallotta will certainly have to address this matter, because having this number of ACL injuries in this short amount of time is not only abnormal…it’s untenable, and someone will have to answer for it.

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.