AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 27 avg 2017, 15:36

Nit je EDF koma a ni Luciano veliki trenerski mag nego jednostavno su se Spalettiju poklopilo bruku stvari.I da smo dobili 3:1 nebi bilo nezasluzeno al nije problem toliko igra jer sam i zadovoljan pogotovo sto su momci ginuli nego je problem da je Eudebio ostao pri svojoj formaciji a nismo imali desnog beka i naravno Inter to iskoristi.
Isto tako oko 70 minuta sredina zatvori sve zivo,momci poginu i onda kad je trebao mjenjati De Rossija ili Kevina jer su crkli i ubaciti Gonalonsa on to ne radi a mijenja Defrela koji je pomagao Juanu i ulaskom Saravija mi primamo tri gola jer nije pomagao koliko i Defrel.
Zadovoljan sam jer su se momci fakat borili al nekim taktickim stvarima nikako nisam i to je jedino sto sam zamjerio treneru.

Perotti preumoran a on mijenja Defrela itd.
Valjda bude bolje u nastavku sezone.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 28 avg 2017, 00:44

Stoperi od 1.9 visoko naprijed postavljeni, ljevak na rb, De Rossi na terenu duze od sat vremena, Strootman izgubljen u vremenu i prostoru, nhf al meni je EDF skroz koma trener. Vrlo moguce da i pretjerujem po pitanju svega al ono sinoc kurcu nije valjalo, igra u kompletu 0, naprijed smo bili ok i to nikad nece biti problem dok imamo klasne igrace u vidu Dzeke, Radje i Perottija. Moram da pohvalim i Defrela, decko nije kvalitet za Rome i ne vrijedi ni pola od onih 23m, al necu vise ga nazivat promasajem, gine covjek svaku sekundu koju provede na terenu i to se svakako postuje. Koliko smo naprijed bili ok, toliko u vezi i nazad nismo. Dobili smo 3 gola, ljudi kod 0-0 mase prazan gol, Perisic daje dobru loptu za Icardia u peterac, ovaj sreca nije pratio, Alisson vadi dvije dobre lopte, ma pucala je odbrana samo tako. Manolas izgleda totalno demotivisan, Faziu ne lezi ova postavka, veza mnogo ne pomaze i team chemistry u tom dijelu formacije je pusiona. De Rossi vec ispricana prica, u utakmicama jaceg tempa nema on sta traziti vise od pola h, Strootman isto se ne snalazi bas najbolje u ovoj formaciji. Mislim da bi ova ekipa za neki ozbiljniji nivo trebala 2/3 kvalitetna igraca i trenera koji prilagodjava formaciju onome sta ima u rosteru.
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 28 avg 2017, 01:07

Za ovu zadnju recenicu se u potpunosti slazem dok za ovo iznad mislim da malo pretjerujes.

Da je usla stativa kod 1:0 ili da je sviran penal i da smo zabili ne znam da li bi bila ista prica.
Ispadali smo previse u odbrani,za DDR-a se slazem al opet nismo igrali protiv Crotonea nego protiv Intera koji je kandidat za top 4,ekipu koju smo nadigrali veci dio meca al i ekipi koja ima Icardija a nama odbrana najslabiji dio tima.

Poklopilo im se dosta stvari ako cemo realno iako smo u par trenutaka djelovali ocajno.Defrel je dobar pozadi al prema naprijed nista i zato bih isforsirao Undera jer je brzi i prodorniji.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 28 avg 2017, 01:25

Under zna fudbala, svakako da mu treba dati sansu, a i Gersonu.
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 28 avg 2017, 01:44

Iskreno ocekujem ih protiv slabijih ekipa koje ce se vise braniti pa bi njih dvojica dosli do izrazaja.
Nadam se da ce Eusebio vise rotirati nego prethodnici.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 28 avg 2017, 09:53

Stoperi od 1.9 visoko naprijed postavljeni
je nesto sto sam pisao jos prije mjesec dana i rekao da ce biti najveci problem.

to je jedina stvar oko koje se slazemo. za dobrobit nasih odnosa i razmjenjivanja postova na temi, ostatak necu komentarisati :mrgreen:

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 28 avg 2017, 13:27

E svasta, ne vidim sto bi nam odnose pokvarilo razlicito vidjenje situacije u kojoj se nalazimo, samo ganola :zzz:

Nego izgleda dolazi nam Schick, odlican transfer. Jos Rodrigo Caio :pray:
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 28 avg 2017, 17:24

Dobrodosao bomberu :mrgreen:

Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 28 avg 2017, 20:38

Preko 40m, jel moguce :D. Mnogo, ali mnogo dobar transfer.
embrace the chaos

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 28 avg 2017, 21:56

Gdje bi trebao igrat Schick?

Vrhunski je ovo transfer.

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 28 avg 2017, 22:12

Moguce je Denno jer se nece odmah platiti tih 40 miliona nego na par sezona ako sam dobro procitao a do tad ce Palotta prodati nekog za te pare jer nema sanse da on da odmah ove pare za bilo kojeg igraca a na kraju krajeva ovaj prelazni rok je dobro profitirao tako da je ostalo dosta novca.Mahrez nazalost nece biti doveden al yebiga Englezi nisu htjeli popustiti.

Trebao bi igrati u tandemu sa Dzekom gdje bi iza njh bio jedan plej Pellegrini ili Gerson ako se naravno Eusebio odluci za 4-4-2 sto bih ja najvise volio.

Ako nastavi forsirati 4-3-3 a vjerujem da ce tako biti Shick bi igrao desno krilo jer neces tek tako platiti te pare i staviti ga na klupu.Defrel bi tu najvise popusio al ko te pita.Vjerujem da je to to sto se tice dovodjenja ofanzivnih igraca.Jos jednog stopera i mjera.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Romagnoli13 » 28 avg 2017, 22:32

Još će ovi vaši prodati i Strootmana Juventusu. :facepalm:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 28 avg 2017, 22:51

Tu će jedino Roma profitirat ako im uvale Strootmana po dobroj cijeni.Meni je on značajno lošiji nakon ozljede.

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 29 avg 2017, 00:08

Kad bi uzeli dobre pare za njega i kad bi nasli pravu zamjenu ne bih se bunio a ovako posto su male sanse da se sad nadje neki kvalitetan igrac na njegovoj poziciji neka ga onda.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Alen1987
Postovi: 843
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Alen1987 » 29 avg 2017, 10:26

Protiv Intera nam je sreca okrenula leđa, mada je po meni I EDF imao propusta. On izgleda fura svoju formaciju 4-3-3 bez obzira koje igrace ima na raspolaganju I to mi se ne svidja. Treba prilagodjavati formaciju igracima, a ne obrnuto. Ako sad budemo gledali Schika na poziciji koju je dosad Defrel igrao, crno nam se pise. Daj Boze da EDF izvuce pouke sto prije, a ne poslije par kikseva da uvidi da ne moze nazor 4-3-3, jer mu Monchi nije uspio sklopiti adekvatan igracki kadar za ono sto EDF igra. I jos jedna stvar. Nikako mi se ne svidja tajming I izmjene koje je vrsio u ove dvije utakmice.

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 29 avg 2017, 10:44

Vec je upisan prvi domaci poraz.
Meni ovaj EDF na sve lici samo na "autoritet" ne...ali hajd vidjet cemo.
Drugo, tacno je sto govorite za te stative i da je jedna usla druga prica bi bila...ali malo vas naglasava je Icardi zabio za 1:0 da bi utakmica otisla u trecem smjeru.
Meni je interesantan jedan detalj, trci Roma kontru po lijevoj strani (citaj Perotti) a Dzeko umjesto trka lagahno se krece prema 16-ercu, zasto? Zato sto zna da ovaj mora prvo koji dribling napraviti, malo loptu meljati pa tek onda centrirati, ako uopce i centrira...a za to mu treba 10 sekundi tako da je to Edin dobro proracunao i tempirao svoje kretanje.
Ima li iko da mu objasni da ne mora svaki put driblati, da se nekad moze i odmah centrirati ili dodati lopta najblizem igracu?

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 29 avg 2017, 12:31

Manuel je napisao/la:Moguce je Denno jer se nece odmah platiti tih 40 miliona nego na par sezona ako sam dobro procitao a do tad ce Palotta prodati nekog za te pare jer nema sanse da on da odmah ove pare za bilo kojeg igraca a na kraju krajeva ovaj prelazni rok je dobro profitirao tako da je ostalo dosta novca.Mahrez nazalost nece biti doveden al yebiga Englezi nisu htjeli popustiti.

Trebao bi igrati u tandemu sa Dzekom gdje bi iza njh bio jedan plej Pellegrini ili Gerson ako se naravno Eusebio odluci za 4-4-2 sto bih ja najvise volio.

Ako nastavi forsirati 4-3-3 a vjerujem da ce tako biti Shick bi igrao desno krilo jer neces tek tako platiti te pare i staviti ga na klupu.Defrel bi tu najvise popusio al ko te pita.Vjerujem da je to to sto se tice dovodjenja ofanzivnih igraca.Jos jednog stopera i mjera.
Hoces reci da je kupio opravdanje za prodaje koje nas cekaju i iducih god, a nije valjda.

& sto se tice Eusebia, morat ce bogami ovo dosta bolje izgledati sad sa Schickom i povratkom bekova (4 :crazy: ), a ako mu kupe jos Rodriga nazad, 1/3 prva mjesta u Italiji i ko faza u lp bi bili pod moranjem. Zamisli srusit Atletico na Calderonu, kojem primjera radi 1 juventus nije osutao na gol u 180'. :lol:
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 29 avg 2017, 15:03

Denno je napisao/la:
Manuel je napisao/la:Moguce je Denno jer se nece odmah platiti tih 40 miliona nego na par sezona ako sam dobro procitao a do tad ce Palotta prodati nekog za te pare jer nema sanse da on da odmah ove pare za bilo kojeg igraca a na kraju krajeva ovaj prelazni rok je dobro profitirao tako da je ostalo dosta novca.Mahrez nazalost nece biti doveden al yebiga Englezi nisu htjeli popustiti.

Trebao bi igrati u tandemu sa Dzekom gdje bi iza njh bio jedan plej Pellegrini ili Gerson ako se naravno Eusebio odluci za 4-4-2 sto bih ja najvise volio.

Ako nastavi forsirati 4-3-3 a vjerujem da ce tako biti Shick bi igrao desno krilo jer neces tek tako platiti te pare i staviti ga na klupu.Defrel bi tu najvise popusio al ko te pita.Vjerujem da je to to sto se tice dovodjenja ofanzivnih igraca.Jos jednog stopera i mjera.
Hoces reci da je kupio opravdanje za prodaje koje nas cekaju i iducih god, a nije valjda.

& sto se tice Eusebia, morat ce bogami ovo dosta bolje izgledati sad sa Schickom i povratkom bekova (4 :crazy: ), a ako mu kupe jos Rodriga nazad, 1/3 prva mjesta u Italiji i ko faza u lp bi bili pod moranjem. Zamisli srusit Atletico na Calderonu, kojem primjera radi 1 juventus nije osutao na gol u 180'. :lol:
Proda prvo ono sto moze prodati za fine pare i onda od tog novca kupi vise igraca koji ne vrijede nesto i onda pravi ekipu.Kad je Pallota prvo potrosio veliki novac za igrace pa onda prodavao.Ako se i to desi onda se to placanje sredi na godinu ili dvije.Sto se tice Shicka iznenadjen sam bio da je Roma tek tako dala 40 miliona za nekog igraca.Ili je dogovoren transfer Kevina u Juve sto me nebi cudilo ili je ostalo jos para od silnih prodaja.

O rusenju Atletica cemo kad dodje vrijeme za to i dok vidimo ko ce biti zdrav i da li ce se Eusebio snaci mada dobiti Atletico bice gotovo nemoguce al da se igra mora popraviti i formacija mijenjati to stoji.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SafetSajo » 29 avg 2017, 15:30

slika

to je to
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Italia » 29 avg 2017, 16:36

hurem je napisao/la:Vec je upisan prvi domaci poraz.
Meni ovaj EDF na sve lici samo na "autoritet" ne...ali hajd vidjet cemo.
Drugo, tacno je sto govorite za te stative i da je jedna usla druga prica bi bila...ali malo vas naglasava je Icardi zabio za 1:0 da bi utakmica otisla u trecem smjeru.
Meni je interesantan jedan detalj, trci Roma kontru po lijevoj strani (citaj Perotti) a Dzeko umjesto trka lagahno se krece prema 16-ercu, zasto? Zato sto zna da ovaj mora prvo koji dribling napraviti, malo loptu meljati pa tek onda centrirati, ako uopce i centrira...a za to mu treba 10 sekundi tako da je to Edin dobro proracunao i tempirao svoje kretanje.
Ima li iko da mu objasni da ne mora svaki put driblati, da se nekad moze i odmah centrirati ili dodati lopta najblizem igracu?
To se zove bošnjačko razmisljanje gdje je samo bitno i gleda se kada lopta ide Dzeki i ko mu je dodao, ko nije, kakvi zlobnici su se urotili protiv njega itd. I Salah je bio mazga sebicna, pa ce sad biti kako Dzeki nedostaje igrac koji mu moze asistirati itd. Uglavnom, previse si opterecen bosnjastvom da bi imao ikakvo objektivno razmisljanje.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.