AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 29 jun 2017, 10:40

Evil Genius II je napisao/la:conte i allegri imaju iste uspjehe kao di francesco prije nego su presli u juventus odnosno milan. o kakvim preporukama to pricamo? to sto se sassuolo izblamirao u EL je rezultat talijanske kurcobolje za tim takmicenjem i u najvecoj mjeri rezultat uskog i nekvalitetnog rostera koji nije mogao na dvije strane. dodaj tome i cinjenicu da su izgubili par jako bitnih igraca zbog povrede i dobices te rezultate. daleko od toga da ga opravadavam ili nesto slicno, ali to sto si gore napisao su neosnovane tvrdnje, a ja samo kazem: dajmo mu vremena prije nego ga nazovemo ublehom, oportunistom ili nekim drugim epitetom.

sto se tice pobjednika i gonalonsa sve stoji sto sam rekao, osim sto sam se preracunao u njihovim godina jer sam iz nekog razloga bio ubijedjen da je pobjednik '86. a ne '88. godiste. u svakom slucaju ovaj drugi francuz je novi igrac rome, a dacemo 5 miliona za njega sto je za meni i vise nego okej cijena.
Conte prije dolaska u juventus je uspio promovisati Bari i Sienu u Seriu A, a Allegri sezonu prije potpisa za Milan je uspio mrtvi Cagliari ubacit u gornji dio tabele u Serie A, na kraju je izabran i za najboljeg trenera u Italiji te godine ako se ne varam. Sassuolo ove sezone ima porazavajuce statistike u Serie A, u le takodjer se nisu proslavili, a nisam bas siguran da imaju losiji tim od Austrie ili Genka.

Gonalons je vec dogovoren, jeste 5m Lyonu, njemu ugovor na 4g, 2.5m po sezoni. Kad/ako se rijesimo otpada, bit ce mi ovi transferi ok.

Sad mediji javljaju da raspitujemo za Deulofeua, e to mi se svidja. Realno ja bih prije gledao Iturbea, nego Berardija, Thauvina, Ghezzala i sl.
Pellegrini, Karsdorp + ako kupimo Foytha, Deulofeua, odlicno.
embrace the chaos

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 29 jun 2017, 11:01

Di Francesco je vrhunski posao radio u Sassuolu.Uveo ih u prvu ligu,osigurao ostanak pa ih stabilizirao u sredini tablice i na kraju doveo do EL.Napredak svake sezone.Losija prosla je vecinom rezultat tog dodatnog opterecenja u Europi u situaciji kad su pred sezonu ostali bez nekih vaznih igrača.I nije samo rezultatski bio uspjesan nego mu je ekipa igrala ponajbolji nogomet u Italiji i promovirao je za to vrijeme hrpu mladih igraca tipa Berardi,Sansone,Vrsaljko,Pellegrini pa i neke starije digao tipa Acerbija,Pavolettija...Uz to je u ekipi praktički samo Talijane i imao i to nikakvu posebnu kvalitetu i iz svega toga je izvlacio mamsimum.

Šteta sto nije ranije uziman u obzir za Inter nego su dovođeni Mancini i slični.

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 29 jun 2017, 14:10

Bravo Monchi

Idemo dalje :cool:
slika
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 30 jun 2017, 08:56

Denno je napisao/la:Conte prije dolaska u juventus je uspio promovisati Bari i Sienu u Seriu A, a Allegri sezonu prije potpisa za Milan je uspio mrtvi Cagliari ubacit u gornji dio tabele u Serie A, na kraju je izabran i za najboljeg trenera u Italiji te godine ako se ne varam. Sassuolo ove sezone ima porazavajuce statistike u Serie A, u le takodjer se nisu proslavili, a nisam bas siguran da imaju losiji tim od Austrie ili Genka.
di francesco je prije dolaska u romu uspio promovisati sassuolo u seriu a i uciniti od njih prvoligasa toliko stabilnog da ukoliko se nadju u drugom dijelu tabele i/ili ne prodju grupu u evropskoj ligi jedan romanista na forumu dodje i smatra to blamiranjem. sto se izbora za trenera godine tice nije uspio pobjediti, ali nalazio se u top 3 trenera serie a na kraju sezone sto je opet, imajuci u vidu konkurenciju, uspjeh sam po sebi. kazem ti, skoro identican uspjeh ima kao conte i allegri prije nego su postali neko i nesto u svijetu fudbala tako da nema apsolutno nikakvog osnova da ga se razdvaja od pomenutog dvojica na osnovu rezultata. okej je imati vlastito misljenje i iz nekog subjektivnog ugla biti skeptik oko trenera, ali argumenti koje si ti naveo bas i ne piju vode.

za ostatak mog misljenja upucujem vas na @siamov post sa kojim se u potpunosti slazem.

danas cekam pellegrinijevu presicu. oduzio se transfer :eh:

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 30 jun 2017, 15:55

Ja svakako nisam gledao Sassuolo svake sedmice, al ono sto sam uspio procitati o njemu je to da nije igrao nista drugo sem 4-3-3 i da kriminalno lose postavlja odbranu, u prilog tome ide i br pogodaka koje je Sassuolo primio ove sezone. Covjek se nije snasao Sassuolom protiv Austrie i Genka, a da ocekujem da ce dobro voditi Romu protiv najjacih klubova u eu. Vezano za post koji je napisao @SiamoNoi mogu reci da je iste podvige ove sezone napravio i Gasperini na klupi Atalante, al on i dalje nije trener za top klubove. EDF je odlican u poredjenju s pomenutim Mancinijem, no Monchi je ispustio covjeka koji je uzeo blizu 90b u sezoni i tako gledajuci nisam zadovoljan.

& evo 30/06 je, vidjeli ste koliko smo prodali, koliko kupili i koliko smo imali problem sa ffp, nista dr no us*ani Pallotta i njegova politika vodjenja kluba. Ostali smo bez Szczesnog, Salaha, na izlaznim vratima su i Manolas/Rudiger, Paredes. :oops: :oops: :oops:

& jedna dobra vijest https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=59D7EA5D

Edit: Mediji pisu da Chelsea nudi 50m za Ruedigera, ako je to tacno, onda je vjerovatno to razlog zasto nema nista od transfera Manolasa u Zenit.

:thumbup:
slika
embrace the chaos

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 30 jun 2017, 22:41

igra se monchi football managera i to dobro, baš se ono navukao što bi se rekli. na kraju cemo promjeniti 80% odbrane, 80% veznog reda, oba krilna igrača i onda se kao nadati nekim rezultatima
nema potpisa

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la rope11 » 30 jun 2017, 23:24

u svakom slučaju roma je ovaj put pametno postupila kad je ostavila manolasa, a prodala kiksaru rudigera :zzz:



uzeti za mrtvog rudigera skoro 40 miliona, yebote :tokralju:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 30 jun 2017, 23:35

Jbg ja sam se nadao petobi :D
@angelomangiante 16m16 minutes ago
More
#Rudiger to #Chelsea Done Deal !!!!!!!!
€33M + €5M add ons to @OfficialASRoma
Medicals on Monday.
Contract till 2022.
embrace the chaos

Avatar
Escobar
Postovi: 297
Pridružen/a: 10 jul 2016, 13:00
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Escobar » 01 jul 2017, 00:21

Strašne pare ste klepili za Rudigera koji je brat bratu nekih 18 milki :D
5 times champions of Europe. #YNWA

Avatar
jelle
Postovi: 5598
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la jelle » 01 jul 2017, 10:01

Escobar je napisao/la:Strašne pare ste klepili za Rudigera koji je brat bratu nekih 18 milki :D
18 Mil u danasnjem fudbalu , za rep . Njemacke i prvotimca Rome je smjesna izjava...pogotovo sto je otiso u Englesku dje se predplacuju svakakvi balvani...

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 01 jul 2017, 10:04

@angelomangiante 1h1 hour ago
Visite mediche terminate a Villa Stuart per #Paredes cessione allo #Zenit di Mancini per 25 mil € + bonus. @SkySport #SkyCalciomercato
Ako ovako bude i za Rudigera isto 33+5, na prodajama bez bonusa uzimamo okruglo 100m, valjda Monchi bude pametan i ne dovede nas u situaciju da prodajemo i iduce ljeto. Sad bi mi bilo godra da potpisemo Deulofeua, Foytha, Driussia ukoliko nije zavrsio s Zenitom. :salut:

@jelle
:thumbup:
Rudiger uopce nije los kako ga se predstavlja, za danasnje trziste 40m je mjera.
embrace the chaos

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Artetitis » 01 jul 2017, 10:51

Barca je vratila Deulofeua tako da od toga nema nista.

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 01 jul 2017, 13:43

Fine pare su uzete za Rudigera.Momak je veliki potencijal a pritom mlad i igra za repku Njemacke.Iskreno odigrao je odlicnu sezonu,cak bih rekao i da je manje grijesio od Manolasa kojeg vecina raje smatra za boljim stoperom a gle cuda Celzi poslao ponudu za Rudigera.
Sve u svemu sreca pa je Monchi tu inace bi ga Sabatini prodao za 25 miliona.Sve bitno rasprodasmo,jos samo da ode Radja i mogu dovesti i Ronalda ko im yebe mater.Covjek koji sve ovo gleda sa velikim osmjehom i trlja ruke je skrtac Pallota koji opet nece uloziti marke u ekipu a opet ce najavljivati neke trofeje a Roma opet krece od pocetka kao i svake sezone.

Salah,Rudiger,Paredes,Doumbia=115 miliona
Moreno,Karsdorp,Pellegrini,Gonalons=35 miliona

Za ove pare sto su ostale mogu se dovesti dobra 3 igraca(Dolberg,Thauvin,Serri).Pallota je tek svjestan kako je pogodio sa Monchijem.Tek 1 Juli a vec ovoliko desavanja sa Romom.Nadam se da ce sada da Monchi dovede pomenute igrace i da se to krene uigravati jer haman da cemo imati komplet novu ekipu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 01 jul 2017, 18:28

Artetitis je napisao/la:Barca je vratila Deulofeua tako da od toga nema nista.
Ako me nisu slagali na temi Milana, Barca ga je morala platiti 12m, to je nista i vrlo lako ga mogu preprodati za veci iznos. Decko je talentovan i steta bi bilo da grije klupu, tako da je moguca i ta opcija preprodaje.

Leandro Paredes i zvanicno u Zenitu, 23+4.
embrace the chaos

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Artetitis » 01 jul 2017, 18:43

Ruku na srce, mislim da Romu čeka vrlo nezgodna sezona.

Prvo, igraćete Ligu prvaka koja je puno zaj.ebanija stvar od Lige Evrope u smislu rastezanja i raubanja prvotimaca. Strootman mora odmah nabaviti posebnog doktora da ga prati.

Drugo, računajte odmah da će Džeko sa 40-ak golova u sezoni pasti na 25 bez Salaha i sa LP umjesto LE.

Treće, valja uigravati odbranu bez Rudigera i Szczesnyja. Ona grčka budaletina je tempirana bomba.

Četvrto, Napoli će biti jak, ako ne i jači nego prošle sezone. Ništa od bitnih igrača im nije otišlo niti se čini da će otići.

Peto, Juventusu opet nećete moći ništa u 38 kola. Možete ih dobiti jednom ili čak oba puta, ali u maratonu su oni uvijek najjači.

Šesto, milanski klubovi će biti bolji nego što su bili, prvenstveno zato što teško da mogu biti gori nego prošle sezone. Milan je solidno kupovao, a Inter je doveo vašeg ćelu koji ima solidan roster na raspolaganju.

Sedmo, faktor Totti u svlačionici je puno značio.
Ako me nisu slagali na temi Milana, Barca ga je morala platiti 12m, to je nista i vrlo lako ga mogu preprodati za veci iznos. Decko je talentovan i steta bi bilo da grije klupu, tako da je moguca i ta opcija preprodaje.
Možda ga preprodaju, ali mislim da će ga zadržati jer je ipak njihovo dijete. Barca nakon prošle sezone treba svaki pozitivan spin, otud onoliko buke oko Bellerina (od čega na kraju neće biti ništa). Deulofeu je super-talentovan, ali je imao problema sa ponašanjem i klupskom disciplinom u Evertonu.

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 01 jul 2017, 19:26

I meni su tesko pale prodaje Salaha i sad evo Rudigera, valjda u ponedeljak je u Londonu, te gubitak Szczesnog. Nego raduje me sto je sad jasno da Roma nije bas toliko u minusu i nemamo problem sa ffp, dobit cemo sad dobar novac, imamo stvarno jos dosta igraca za prodati koji nemaju buducnost u Romi. Treba ipak sacekati kraj augusta i tad vidjeti sta je to napravio Ramon Rodriguez Vardejo, a sve upucuje na to da ce imati dobra sredstva ovo ljeto. Sad ide bolji dio i u Romi sigurno imaju na umu da igramo na 3 fronta naredne sezone :D.
embrace the chaos

Avatar
Mokes
Postovi: 14875
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Mokes » 01 jul 2017, 19:50

Prodavala je Roma uvijek dobro, tako da izlazni transferi nikad nisu bili problem. Problem je sto se zestoko fulalo s nekim pojacanjima. Iturbe, onaj Brazilac (zaboravih mu ime :) ), Peres, kostali bruku para, a nista nisu dobro uradili. Sad Monchi je poznat po tome sto za male pare iskopa extra igraca. To je ono sto je Romi falilo. Mogao bi ovaj projekat uspjeti na duze staze. Pogotovo ako ovo oko stadiona uspije.

@denno, zasto si toliko skeptican oko EDF ? Koga je to Roma mogla dovesti kao trenera, a da je bolji od njega ? Pa vidis da ni provjerena ime a poput Josea i Pepa nisu garancija uspjeha.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 01 jul 2017, 20:28

Roma je vec imala odlicnog trenera, vise puta sam pisao o njegovom ucinku u posljednjem mandatu i trebalo ga je 'privolit' da ostane. EDF je neko ko prvi put dolazi na ovaj nivo i ne znam kako ce se snaci, dobro je da ima vec uhodanu ekipu i ne moze mnogo zeznuti stvar. Ovo sto je radio u Sassuolu proslu sezonu svakako nije obecavajuce, na kraju mozda budem i u krivu pa dobijemo novog Allegrija ili Contea, isto tako niotkud je dosao Simone Inzaghi pa je odradio odlican posao kod seljana. Sad bi svakako dao prednost Spallettiju, Favreu, Tuchelu ili bas Inzaghiju :D
embrace the chaos

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 01 jul 2017, 22:57

Mislim da je Barceloni Delonešto potpuno nepotreban.Ne vidim kako on ima mjesta tamo.

Avatar
hurem
Postovi: 8612
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la hurem » 02 jul 2017, 10:48

Lucas Moura bi bio ohrabrujuce pojacanje, da ne kazem najbolja moguca zamjena za Salaha koja je dostupna na trzistu.
Nadam se da ima istine u tome...naravno i zbog Dzeksona.

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.