AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 11 jul 2017, 09:28

di marzio kaze da smo jako blizu dogovora oko nastasica tj pokusavamo spustiti cijenu i to ce vjerovatno zavrsiti sa nekim raznim bonusima kao i uvijek, dok su monchi i transfer ekipa potvrdili kako radja nije na prodaju i prilicno su uvjereni da ostaje i da ce u narednim danima potpisati novi ugovor. u sustini i sam igrac zeli ostati, ali pitanje je kakvi su njegovi zahtjevi oko povecanja plate i da li ce to roma moci ispostovati.

sto se krila tice, cengiz under je najnovije ime i navodno je na korak od potpisa za nas:
http://www.forzaroma.info/calciomercato ... giz-under/

turski dybala kako ga nedavno prozvase je '97. godiste, imao je dabl dabl ucinak prosle sezone i bio je meta skoro svih vecih engleskih premijerligasa. ako ga dovedemo za neku razumnu cijenu bice to super posao :salut:

sto se defrela tice povisili smo ponudu na 20 miliona, sassuolo je na redu.

alisson, lobont + zamjenski golman (skorupski)

peres, karsdorp - manolas, fazio, moreno, nastasic, isus - emerson + lijevi bek

radja, strootman, ddr, gonalons, pellegrini, gerson

florenzi, cengiz, dzeko, perotti, ses + defrel?

dodaj tome da florenzi moze igrati i na beku i u sredini, defrel moze pokriti svaku poziciju u napadu, kao i pellegrini u veznom redu i dobijes ono sto je edf i govorio: 22 startera.

slika

Avatar
Alen1987
Postovi: 846
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Alen1987 » 11 jul 2017, 11:19

-------------Dzeko-------
-----------Defrel(???)------
Perotti---------------??????
Sharawy------------Florenzi
--------Kevin-----Radja----
------Pellegrini--Gerson---
------------De Rossi-------
------------Gonalons------
Emers---Fazio---Mano---Kars.
?????---Juan----Moren---Peres
------------Alisson---------
------------Lobont----------

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 11 jul 2017, 16:47

U 17h pocinje prijateljska utakmica sa Pinzolom.
Postava:

(4-3-3): Alisson; Bruno Peres, Castan, Juan Jesus, L. Pellegrini; M. Ricci, Gonalons, Gerson; Cappa, Tumminello, Perotti.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 12 jul 2017, 21:40

odgledao sam prvo poluvrijeme i uspio vidjeti kako se perotti igra sa djecom i radi sta hoce, gersonom sam prijatno iznenadjen jer je bio jedan od boljih u sredini, a EDF je cijelo poluvrijeme proveo davajuci instrukcije peresu jerbo se momak ocigledno jos uvijek ne snalazi zbog cega mi ga skoro i bilo zao. skoro.

cengiz under u petak i zvanicno nas ako je vjerovati ovome sto citam, defrel takodje, a nastasic bi trebao biti gotov prije americke turneje. so far so good.



ako nista, ponovo cemo na manageru imati top ekipu :cool:

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 12 jul 2017, 23:06

Cirkus sa tim turcinom, pojest ce ga seria a....
nema potpisa

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 13 jul 2017, 10:51

poslali smo i zvanicnu ponudu za mahreza koji bi bio bas idealan igrac za desnog krilnog napadaca. daleko je od trazene cijene, ali mislim da monchi samo testira leicester obzirom da mahrez zeli van, a zasad i nema pretjerano puno interesanata.
Admir_Sa je napisao/la:Cirkus sa tim turcinom, pojest ce ga seria a....
zasto to mislis?

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 13 jul 2017, 13:51

pa zato što dolazi iz slabije lige, zato što osim talenta nije nikakva garancija, a nama treba neko za prvu postavu, tipa jovetić ili moura, a ne ovi klinci koji mogu, a u više slučajeva ispadnu samo prolaznici. bio je i turski mesi onaj iz dortmunda pa kakvu je sezonu odigrao, a ovaj je kao turski dibala, de ba smiješno. da ne govorim o halilovićima i sličnim igračima. Onaj gomez iz atalante milion puta bolja investicija što se same igre i nadanja za neke trofeje tiće. mogli su komotno u paketu i višču dovesti, svakako nije daleko od ovoga
nema potpisa

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 13 jul 2017, 14:30

sve su to validne teze, ali moras shvatiti da ovaj mali ne dolazi kao direktna zamjena za salaha i kao neko ko ce se usetati u prvih 11. vec po glasinama i po izjavama koje su davali i monchi i di francesco dalo se zakljuciti kako su u igri dva krilna igraca, a cengiz je jedan od njih. dakle, logicna je pretpostavka da ce doci jos jedan iskusniji igrac ne u smislu godina nego u smislu utakmica u nogama. ovo sad nabrajam cisto argumenta radi, ali moguce je da potpisemo mahreza ako se zvijezde poklope, berardija ukoliko sassuolo popusti sa postavljenom cijenom ili nekoga treceg ko se jos uvijek nije pojavio kao moguce pojacanje u medijima. u svakom slucaju, siguran sam da cengiz dolazi kao neko ko bi onaj pravi uticaj i pecat na nasu igru trebao udariti tek za sezonu dvije, a najbolji mogucu scenarij je onaj u kome mali dominira i postaje neko na koga se moze odmah racunati. u medjuvremenu, to neko pojacanje koje dolazi i florenzi mogu sasvim dovoljno pokriti poziciju desnog krila dok ovaj savladava sve nedace prelaska iz slabije lige u jacu, iz domace zemlje u stranu, iz jedne kulture u drugu i sl.

sto me dovodi do sljedece poente, a to su trofeji koje si spomenuo. meni je nekako ocigledno kako je tottijevom penzijom, potpisivanjem dosta mladjeg strucnjaka, kao i dovodjenjem novog sportskog direktora, klub odlucio na neki nacin krenuti ispocetka iako je transfer politika jako jako slicno dosadasnjoj. samim tim ekipa koja se trenutno stvara vise mirise na nesto sto bi moglo donijeti neki trofej prije ''sutra'' nego ''danas'' pa su se shodno tome i dovodili igraci. jaki temelji su postavljeni u nekolicini iskusni(ji)h kao sto su fazio, moreno, DDR, gonalons, strootman, radja, perotti, dzeko i oko njih su poslozeni vecinom mladici sa visokim plafonom kojeg mogu, a i ne moraju dosegnuti. tu u jednacinu ulazi i cengiz under, a ne gomez, jovetic ili neko treci kao savrsen primjer nekoga ko oslikava trenutnu filozofiju kluba u kojoj je fokus upravo na talentu i na potencijalu.

tu je svakako i finansijski aspekt po kojem je, dugorocno gledano, isplativije dovesti talenta od 20. godina nego provjerenog igraca od 30. zadnji put kada smo potpisali provjerenog tridesetogodisnjaka uzeli smo scudetto, ali i usli u dugove iz kojih se cupamo jos uvijek. takvo nesto pallotta i ekipa sigurno nece dozvoliti.

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 13 jul 2017, 16:12

Na 2:48 Dzimi govori zasto smo prodali neke igrace ;
Znaci da bi si priustili luskuz Moreno/Karsdorp/Pellegrini, te pritom ispostovali i ffp, morao se prodati samo Salah.
Rudiger i Paredes su otisli jer su izgleda malo 'precijenjeni', pa bi mogli biti zamijenjeni boljim igracima, za isti iznos koji smo dobili za njih.

btw @Evile sto se ne regas na RB? Tamo je diskusija all day and all of the night, ulazi se u srz svakog problema :rol:
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 13 jul 2017, 16:47

Denno je napisao/la:Na 2:48 Dzimi govori zasto smo prodali neke igrace ;
Znaci da bi si priustili luskuz Moreno/Karsdorp/Pellegrini, te pritom ispostovali i ffp, morao se prodati samo Salah.
Rudiger i Paredes su otisli jer su izgleda malo 'precijenjeni', pa bi mogli biti zamijenjeni boljim igracima, za isti iznos koji smo dobili za njih.

btw @Evile sto se ne regas na RB? Tamo je diskusija all day and all of the night, ulazi se u srz svakog problema :rol:
Ma kakav Pallota i njegova suplja.Procitan odavno.

Jesi to i ti na Roma Balkan ?Ima nas pacijenata svaki dan visimo i komentarisemo :mrgreen:
Al RB ovaj najnoviji koji ima oko 7 hiljada ljudi.

U pravu je Admir sto se tice Turcina.I ja mislim da ce ga progutati Serie A.Vise bih volio da su doveli Gomeza al jbg ovog ce moci poslije prodati za vece pare a Gomeza nece jer je u godinama i zato je ovaj doveden.

Mrtvog Defrela su morali dovesti ili bi im nesto bilo a Mahrez bi bio odlicno pojacanje al ne vjerujem u tu pricu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 13 jul 2017, 17:02

posaljite mi link u pp da uletim i na taj forum :mrgreen:

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 13 jul 2017, 17:10

Evil Genius II je napisao/la:posaljite mi link u pp da uletim i na taj forum :mrgreen:
Joj ja otisao na fejs RB.Na tom forumu je bas mrtva spica :mrgreen:

Evo ide link ako bude mogao poslati
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 13 jul 2017, 17:38

Manuel je napisao/la:
Evil Genius II je napisao/la:posaljite mi link u pp da uletim i na taj forum :mrgreen:
Joj ja otisao na fejs RB.Na tom forumu je bas mrtva spica :mrgreen:

Evo ide link ako bude mogao poslati
Evo poslao sam ja, ko ce znati zasto su tebi ukinuli pp :P

Spica nego sta.
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 13 jul 2017, 17:43

Denno je napisao/la:
Manuel je napisao/la:
Evil Genius II je napisao/la:posaljite mi link u pp da uletim i na taj forum :mrgreen:
Joj ja otisao na fejs RB.Na tom forumu je bas mrtva spica :mrgreen:

Evo ide link ako bude mogao poslati
Evo poslao sam ja, ko ce znati zasto su tebi ukinuli pp :P

Spica nego sta.
Ne znam brate yebu me ove privatne poruke kako ovdje tako i na fejsu :rol:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Pogba
Postovi: 19771
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Pogba » 15 jul 2017, 11:47

Pellegriniu otišli križni. :facepalm:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 15 jul 2017, 11:54

dobio sam linkove. hvala, momci :salut:
Pogba je napisao/la:Pellegriniu otišli križni. :facepalm:
to bi bio luca pellegrini, mladi lijevi bek primavere koji je dosta obecavao, a po nekima cak trebao dobiti sansu kao zamjenski lijevi bek dok se emerson ne oporavi od iste povrede. no, obzirom da je trening centar rome sagradjen na starom indijanskom groblju jasno je da je neko morao pridonijeti zrtvu bogovima ACL povreda i ove sezone. nazalost, ovaj put to je zapalo lucu pellegrinija.

strootman (dvaput), nura, ponce, rudiger, rui, florenzi (dvaput), emerson i evo sada pellegrini.

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la rope11 » 15 jul 2017, 12:24

toliki broj sjebanih ligamenata više nije slučajnost, ne znam da li uopšte postoji klub u evropi koji može bar djelimično stati rame uz rame sa romom po tom pitanju :mrgreen:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
Manuel
Postovi: 8173
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 15 jul 2017, 14:31

Fakat nemoguce da toliko igraca dozivi ovu povredu a jos je mali bas obecavao.Steta jbg.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 15 jul 2017, 15:51

tata je stiga doma

slika

Avatar
Denno
Postovi: 3839
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 15 jul 2017, 19:40

Eto sta kapitenska radi, odmah nafuran. Valjda ga motivise pa popravi makar malo fiziku i bude malo odgovorniji na terenu.

Izgleda da je ozbiljno ovo oko Riyada. Po natpisima medija moglo bi se reci da cemo naci zajednicku rijec sa Lesterom na nekih 30-35m.
Moram priznati da sam vise bio za Lucasa Mouru, al ni Riyad nije los. Sezonu kad su uzeli titulu je odigrao vrhunski, ove ostale i ne bas, al ne sumnjam da bi saigraci poput Radje, Dzeke, Stroota, pa i tog bradonje iznad, izvukli ono najbolje iz njega. Trebalo bi ovo biti dobro do kraja prelaznog roka :think:
embrace the chaos

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.