AS Roma

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la jasmin10 » 02 jul 2017, 11:50

Ma kakva zamjena, frajer je bolji igrac od Salaha sa nevjerovatnim potencijalom da bude uskoro top 3 krilna igrača :salut:

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Admir_Sa » 02 jul 2017, 22:11

Samo sanjati o njemu mozemo. Onog jesea koji nikad nije ni igrao nismo mogli dovesti, a da ovog dovedemo
nema potpisa

Avatar
muxa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: RE: Re: AS Roma

Post Postao/la muxa » 02 jul 2017, 22:30

jasmin10 je napisao/la:Ma kakva zamjena, frajer je bolji igrac od Salaha sa nevjerovatnim potencijalom da bude uskoro top 3 krilna igrača :salut:
On taj potencijal ima od kad je dosao u PSG al nikako da ga opravda

Sent from my x600 using Tapatalk
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RE: Re: AS Roma

Post Postao/la jasmin10 » 02 jul 2017, 23:16

muxa je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Ma kakva zamjena, frajer je bolji igrac od Salaha sa nevjerovatnim potencijalom da bude uskoro top 3 krilna igrača :salut:
On taj potencijal ima od kad je dosao u PSG al nikako da ga opravda

Sent from my x600 using Tapatalk
Očito da se nije mogao nametnuti pored Ibre i sada Cavania. Meni je strašan igrač sa potencijalom da bude još bolji. Za 2 godine ga vidim kao najbolje krilo lige.

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la FrancescoTotti » 05 jul 2017, 02:57

Admir_Sa je napisao/la:Samo sanjati o njemu mozemo. Onog jesea koji nikad nije ni igrao nismo mogli dovesti, a da ovog dovedemo
psg je pristao na ponudu od 30 miliona, sad je odluka na igracu.
bio bi glavni igrac u Romi sigurno.

Svidja mi se rad Monchija sad za sad, da se ne urekne.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 05 jul 2017, 17:51

I ja sam prosto prezadvoljan, jos samo da Defrela potpisemo i eto skudeta u prijestolnicu :ljepota:

Macko hvala za sve i sretno dalje gdje god zavrsis :salut:
embrace the chaos

Avatar
nextterrain
Postovi: 2464
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: RE: Re: AS Roma

Post Postao/la nextterrain » 05 jul 2017, 17:58

jasmin10 je napisao/la:
muxa je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Ma kakva zamjena, frajer je bolji igrac od Salaha sa nevjerovatnim potencijalom da bude uskoro top 3 krilna igrača :salut:
On taj potencijal ima od kad je dosao u PSG al nikako da ga opravda

Sent from my x600 using Tapatalk
Očito da se nije mogao nametnuti pored Ibre i sada Cavania. Meni je strašan igrač sa potencijalom da bude još bolji. Za 2 godine ga vidim kao najbolje krilo lige.

Generalno nije ni igrao na istim pozicijama kao taj dvojac, solidan mi je igrač, ali ga je nešto i ne gotivim jer mislim da zna samo trčat i ništa više, prehajpani brazilac, barem je to neko moje mišljenje. Možda procvjeta u Romi, zašto da ne

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 05 jul 2017, 19:04

Denno je napisao/la:I ja sam prosto prezadvoljan, jos samo da Defrela potpisemo i eto skudeta u prijestolnicu :ljepota:

Macko hvala za sve i sretno dalje gdje god zavrsis :salut:
Skudeto ahahahahahha :mrgreen:

Jest mi zao sto je Poljak otisao.Nismo odavno imali kvalitetnijeg golmana.Pitanje je kakav ce se Alisson pokazati.Jeste da je branio par tekmi al ipak valja odraditi citavu sezonu.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 08 jul 2017, 22:44

Ma zayebavam se brate, iz revolta :P
Prodase sve sto hoda zbog rupa u budzetu i onda pise se da zelimo spucati cirka 20m na Defrela, e ****. kuknjava
embrace the chaos

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Manuel » 09 jul 2017, 02:51

Ma iskreno nek prodaju. Nisu ni ovi nista veliko uradili.
Novi trener nova ekipa :cool:

Spominje se Carlos Vela
Vamos :mrgreen:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24481
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Goalgetter » 09 jul 2017, 20:37

Pa koliki je ovaj dug FFP tj. da bi ispostovali pravilo? Jesu pokrili sa prodajom Salaha, Manolasa i Rüdigera?
To bi znacilo u protivnom da nekih vecih pojacanja nece biti, Defrel, eventualno Joveta i to bi bilo to? :facepalm:

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 09 jul 2017, 21:34

Roma nema problem sa ffp. Razlog ovih prodaja bi trebali znati krajem augusta, Monchi pocinje neki novi 'ciklus' ili ameri crpe pare iz kluba.
U medjuvremenu i igraci se sprdaju transfer politikom kluba :)
slika
embrace the chaos

Avatar
jelle
Postovi: 5582
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la jelle » 09 jul 2017, 22:38

Dali je Radja najavio moguci odlazak :D

Cak mu je i Salah reko da je na njega red sad...

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 10 jul 2017, 09:40

Denno je napisao/la:Roma nema problem sa ffp. Razlog ovih prodaja bi trebali znati krajem augusta, Monchi pocinje neki novi 'ciklus' ili ameri crpe pare iz kluba.
U medjuvremenu i igraci se sprdaju transfer politikom kluba :)
slika
gdje god da dodjem spominju se problemi oko FFP-a, hrpa je linkova koja to potvrdjuje, ali samo ovdje od tebe sam procitao da roma nema taj problem :D
Goalgetter je napisao/la:Pa koliki je ovaj dug FFP tj. da bi ispostovali pravilo? Jesu pokrili sa prodajom Salaha, Manolasa i Rüdigera?
To bi znacilo u protivnom da nekih vecih pojacanja nece biti, Defrel, eventualno Joveta i to bi bilo to? :facepalm:
morali su pokriti 30 miliona duga + otkupe isusa (8 mil €), fazia (3.2), peresa (12.5), ruija (6) i ne znam je li bio jos neki posudjeni igrac. svi ovi transferi su se vodili kao proslosezonski pa su shodno tome bili uracunati u finansije prije kraja juna 2017. godine. dakle, 30 + 8 + 3.2 + 12.5 +6 = 59.7 miliona € deficita sto jedna prodaja salaha nije mogla pokriti. onda su se okrenuli paredesu i manolasu jerbo za prvog vec imamo (vjerovatno bolju) zamjenu u liku trenutno jednog od najvecih talijanskih talenata pellegrinija, dok je manolas zbog cinjenice da jos uvijek nije potpisao ugovor trebao biti zrtvovan, a znas i sam da je momak problem u svlacionici jerbo je vec imao svadje sa radjom, perottijem, dzekom nedavno i slicno. tih 60+ miliona koliko bi dobili od njihovog transfera su trebali biti raspodijeljeni na pojacanja i sirenje rostera, medjutim, kako je grk odbio preci u zenit odlucilo se za rudigera jer kako momak sam rece ''kada je dosla ponuda chelsea, morao sam sjesti i razmisliti. igranje u EPL je jedan od mojih snova'' sto bi znacilo da ga nisu na silu prodali nego momak oduvijek ima zelju igrati tamo. uostalom, jos proslo ljeto je transfer bio jako blizu ralizacije, ali je toni zeznuo ligamente koljena pa je cijela stvar propala.

ono sto je najbitnije jeste da smo sad konacno u plusu, bez dugova i sa cistim racunom za graditi nesto novo. trenutno smo slabiji nego smo bili prosle sezone, ali tek je polovina jula i monchi i EDF imaju vremena da skuckaju dobru ekipu koja ce ponovo izboriti LP. baza je tu, sada samo treba pametno uloziti u talenat i dati im sansu da iznesu sve zadatke.

alisson, lobont + drugi golman

peres, karsdorp - manolas, fazio - moreno, isus - emerson + lijevi bek

radja, strootman, DDR, gonalons, pellegrini, gerson

florenzi, dzeko, perotti, SES + desno krilo i zamjena za dzeku

dakle, tek par igraca je potrebno da kompletiramo sliku. monchi je spomenuo jos jednog stopera, eh sad ne znam da li to znaci da ce neko otici iako je izjavio da vise necemo prodavati i da je sada vrijeme za kupovinu. uglavnom, 3 igraca i zamjenski golman su ono sto nam treba.

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 10 jul 2017, 10:00

Lukasz Skorupski ? Njega kad rijese tad nek dovedu rezervu, znam da imamo para al ne treba se razbacivati :tralala:
A sto se tice ffpa, ok je ako meni ne vjerujes, al vjeruj ljudima sa uefa.com, Roma da bi ispostovala taj ffp morala je prodavati prije 01/07. Do tog datuma smo prodali samo Salaha, a otkupili te igrace koje si spomenuo + doveli Karsdorpa i Pellegrinia, to sve je cca -50m, Salah je otisao za 42m.
embrace the chaos

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la SiamoNoi » 10 jul 2017, 10:46

Zašto Skorupski ne bi bio prvi golman?

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 10 jul 2017, 11:24

nije da ti ne vjerujem nego samo kazem da gdje god da dodjem ljudi pricaju o FFP-u i pokusavaju svariti taj clanak uefe na koji se pozivas, ali samo ovdje je sigurno da nismo imali dugova :D :thumbup:

sto se tice skorupskog, namjerno sam ga izostavio jer nije otputovao na pripreme u pinzolo (doduse, iz privatnih razloga jerbo se momak ozenio u medjuvremenu) i javno je izjavio kako ne zeli biti zamjena tj zeli biti u klubu gdje ima garantovanu minutazu. obzirom da je alisson prvi golman, ne znam koliko ce poljak htjeti zadovoljiti se kup utakmicama (ukljucujuci LP).

nego, izgleda da nam dolaze nastasic :salut: i martial na posudbu :think:

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 10 jul 2017, 14:16

E pa nemoj ici vise na ta mjesta gdje te lazu, neka te ovdje :P. A za*ebavam se, ni ja nemam uvid u Romine financije i svako ima pravo da misli sta hoce :). Za Martiala kazu da je ok, a Nastasic mi se ne svidja. Rodrigo Caio se takodjer spominjao, on bi bio pristojno pojacanje.
embrace the chaos

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: AS Roma

Post Postao/la Evil Genius II » 10 jul 2017, 14:41

ma ovaj FFP i sva prica oko toga je spansko selo za mene tako da sto manje znam, manje me glava boli :D

nastasic je po meni sasvim okej rjesenje za odbranu. mlad igrac sa dosta iskustva iza sebe, a sto je najbitnije vec je igrao seriu a sa fiorentinom. solidno odradjena prosla sezona i 3.121 odigrana minuta su donekle dokaz da su problemi sa povredama iza njega sto je svakako plus. medjutim, ukoliko dolazi kao zamjena za rudigera onda je super, ali ako planiramo jos prodati manolasa i onda dovesti nastasica kao zamjenu to je vec problem. manolas - fazio - moreno - nastasic - isus (koji moze uskociti i na lijevog beka) je solidna odbrana barem po imenima.

svakako da tu ima dosta mana pogotovo uigranost ili cinjenica da su i fazio i moreno igraci koji komotnije igraju u formacijama sa tri stopera u zadnjoj liniji nego sa cetvoricom njih, a tu su i potencijalni problemi s povredama jer 3/4 od 5 ovih igraca su skloni odustvovanju s terena na krace odnosno duze periode dosta cesce nego bismo mi to voljeli. ako bi jos iz te jednacine oduzeli manolasa - **** smo jeza u ledja.

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: AS Roma

Post Postao/la Denno » 10 jul 2017, 15:39

Ako ce da prodaju i Kostasa, onda mogu prodati i Dzeku i Nainggolana dok su jos na cijeni i nek rade to sta su vec naumili -.-.
Ali mislim da nece Kostas nigdje, dovest ce nam 2 igraca i promijenit cemo uveliko raspolozenje u vezi merkata.
embrace the chaos

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.