SSC Napoli

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Napolitano
Postovi: 109
Pridružen/a: 24 maj 2010, 18:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

SSC Napoli

Post Postao/la Napolitano » 29 maj 2010, 06:48

Ovako, Napoli je osnovan 1904 godine i pod raznim imenima u narednom periodu nastupa, ali uvjek u svojoj istoj opremi plavoj i bijeloj. Napoli je do nedavno bio u strasnoj krizi, do proje recimo 7 godina, tada se zvao Napoli Soccer, kako bi rekli Laurentis njegovu svu historiju kupio i vraca mu staro ime Societa Sportiva Calcio Napoli! Kad je u klub doso Ascarelli 1926. godine, klub mijenja ime u Associazone Calcio Napoli, tada je igrao i Sallustro, najbolji strijelac Napolija svih vremena.
Da neduljim, samo da kazem da je Napoli uzdrmao svijet dovodeci Maradonu u ljeto 1984. godine. On je stigao iz Barcelone za skoro sedam miliona funti, što je tada bio rekord.
Napoli igra na stadionu San Paolo. Najznacajni rival je Roma. Tekma izmedju nas i Rome je poznata pod imenom Derby del Sole. Napoli je u dobrim odnosima s Genovom jos od 1982. godine, kao i sa ekipama Ancone i Palerma.
Napoli je najuspjesniji klub iz Južne Italije. Napoli ima oko 6 miliona navijača širom svijeta, a oko 9% navijačkog tijela u Italiji. Napoli je preporodjen sa Laurentisom, prvi put klub nastupa u Seriji A u sezoni 2007/2008, nakon ispadanja u Seriju B 2001. godine. Jedan od razloga zasto volim ovaj klub je taj sto ima posjecenost na stadionu, čak i kada je igrao u Seriji B, veću nego većina klubova iz Serije A. Šta još reći, Napoli je jedan od najpopularnijih timova, kako u Italiji tako u Evropi. FORZA NAPOLI
Aktuelni grb:
slika
Sloboda Palestini<
Free Palestine<
Palestina Libre<

Avatar
Napolitano
Postovi: 109
Pridružen/a: 24 maj 2010, 18:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la Napolitano » 29 maj 2010, 07:33

Samo jos da dodam sto sam zaboravio, mozda nesto najvaznije da kazem, a to je da je ovo pravi radnički klub.Nije elitni, komunisticki, bogataški, nego pravi radnički klub sa juga Italije.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Sloboda Palestini<
Free Palestine<
Palestina Libre<

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la daffy » 29 maj 2010, 09:26

bila je ova tema.. jedno 4 strane imale,a li svi napolitanci otisli..

za Napoli sam uvijek navijao i uvijek ce navijati.. volim ovaj klub strasno.. iako mi je Juve iznad svega, Napoli nije daleko iza Juventusa..

Forza Napoli!
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Napolitano
Postovi: 109
Pridružen/a: 24 maj 2010, 18:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la Napolitano » 29 maj 2010, 09:29

To daffy brate, znam da gotivis Napoli. Ja Juve manje vise, vise manje nego vise :mrgreen:
Kad ti je Napoli na prvom mjesto tesko je gotiviti recimo Juve, Inter, Romu i ostale...
Sloboda Palestini<
Free Palestine<
Palestina Libre<

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la daffy » 29 maj 2010, 09:36

Naravno da ti je tesko jer realno gledajuci mi svake godine dodjemo u Napulj samo da odigramo tekmu i pokupimo vam 3 boda.. ne samo mi, vec i inter i Milan zato sto je Napoli srednji klub.. i vama ce uvijek biti mrski oni sto su najjaci.. ali situacija se mjenja, sad je Napoli postao jak klub.. ja bih volio da sljedece sezone opet zavrse na mjestu za Europu, a da naprave dobar rezultate u Europa Ligi.. to bi im diglo slavo.. Hamsik ce se proslaviti na SP-u i tako ce igraci htjeti doci u klub kada vide da ima tako dobar igrac koji zeli da ostane u klubu..

samo par pojacanja u vezu i odbranu , a ima Napoli para i odlicna ekipa ce biti!
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Napolitano
Postovi: 109
Pridružen/a: 24 maj 2010, 18:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la Napolitano » 29 maj 2010, 09:42

Pa slazem se u potpunosti. Znaci Napoli nije slabiji klub, nego klub osrednji, odmah ispod velike cetvorke. Ove godine u Evropi, trebali bi iduce sezone biti jaci sa pojacanjima, evo vec se spekulise oko Luce Tonija da bi trebo doci, sad sta ce biti... Samo odbrani pojacati, dobre pare uloziti u odbranu. Sto se tice Mareka, to je ziva legenda kluba, ponos i dika...
Sloboda Palestini<
Free Palestine<
Palestina Libre<

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la daffy » 29 maj 2010, 10:23

vidjet ces kad sljedece ljeto Real ponudi jedno 70-ak milioncica za Mareka.. :mrgreen: a De Laurentis ih lagano od*ebe.. :mrgreen:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Napolitano
Postovi: 109
Pridružen/a: 24 maj 2010, 18:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la Napolitano » 29 maj 2010, 10:27

Hehe, mozda sad zvuci malo smijesno, al vrlo moguce, al sta ako FIFA uvede ono pravilo samo sto zaradi klub i trosi hehehe :D
Za 5.5 milioncica je stigo u Napoli, nebi bilo cudo da ponude ogromnu, strasno ogromnu cifru za njega bas sto ti kazes klubovi kao sto je Real. Marek je zvjerka!
Sloboda Palestini<
Free Palestine<
Palestina Libre<

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la daffy » 29 maj 2010, 10:57

predobar posao napravio Napoli sa dovodjenjem Hamsika.. gledaj sad, zvijezda, legenda kluba.. i sumnjam da ce on ici iz Napolija.. ne bih ni ja volio, jedino kada bi u Juve dosao.. :D
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la daffy » 29 maj 2010, 12:31

Bayern ne namjerava vratiti Lucu Tonija sa posudbe iz Rome, pa je izvjesno da talijanski napadač ostane igrati u Seriji A.

Iz Minhena su u par navrata poručili Toniju da pronađe novu sredinu, pa su talijanski mediji počeli sa špekulacijama. Kako je Brazilac Adriano nadomak Rome, vjeruje se da će nekadašnji centafor Fiorentine pronaći novi klub.

Zasad su interesovanje za Tonijem pokazale Genoa i Napoli. No, treba napomenuti da Tonija ugovor vreže sa Bayernom i narednu sezonu. Postavlja se pitanje mogu li Genoa i(li) Napoli plaćati Toniju godišnju platu od 7 miliona eura, koliko ga plaća minhenski div.


- dva prijateljska kluba idu po Tonija.. :mrgreen:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

ajvaz_dedo
Postovi: 22
Pridružen/a: 22 maj 2010, 19:43
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la ajvaz_dedo » 29 maj 2010, 16:00

pozdrav,samo da kazem da mnogo volim i simpatisem napoli i da zelim da sto bolje igraju u serie a i takodze u liga uefa,sretno :idea:
fc Internazionale Milano

Avatar
amell
Postovi: 724
Pridružen/a: 03 maj 2010, 13:31
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la amell » 29 maj 2010, 16:04

napoli je jako dobra ekipa ;)
prvak Italije,prvak Evrope,prvak svih svjetova,dunjaluka,ahireta i vasione FC INTERNAZIONALE MILANO

Avatar
muXmania
Postovi: 2538
Pridružen/a: 17 jul 2009, 22:10
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la muXmania » 29 maj 2010, 16:06

e nek ste nam otvorili temu o Napoliju....

evo izgleda počeli su pregovori sa Udinezeom za Zapatu i Caglari-em za Nene-a samo ne znam što će im više napadača, mogao bi i Luca Toni ubrzo potpisati, a spominje se i Trezege.... U svakom slučaju biće zanimljivo u predstojećem periodu što se Napolija tiče...
-1945/46, 1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10, 2011/12, 2012/13-

Avatar
muXmania
Postovi: 2538
Pridružen/a: 17 jul 2009, 22:10
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la muXmania » 29 maj 2010, 16:29

Zapata je odličan grač i to bi bio pravi potez. Napoli je spreman poslati Denisa i Cigarinija za Zapatu i Inlera Udinezeu.
Zapatin menadzer govori da bi mogao preći u Napoli, ali najvjerovatnije da će sačekati kraj SP-a, vjerovatno misle da bi mogla stići kakva bolja ponuda.

Ne sviđa mi se ovo što bi u slučaju ovog transfera Napoli pustio Cigarinija.
-1945/46, 1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10, 2011/12, 2012/13-

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la daffy » 29 maj 2010, 16:30

zaboravite na Trezegueta.. realno.. 50-50 su da otici/ostati, ukoliko odluci otici onda to nece biti neki od italijanskih klubova, previse voli Juve da bi igrao protiv njega!!

a Nene i Zapata su odlicni igraci..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Napoli
Postovi: 783
Pridružen/a: 21 avg 2009, 00:13
Lokacija: West
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la Napoli » 29 maj 2010, 16:41

Dovođenjem Zapate i Nenea bi napravili dobar potez,samo iskreno ne bih volio da stigne Toni nikako ne simpatisem tog igraca :D
Mislim da bi trebalo samo jos malo ojacati odbranu i dovesti jednog napadaca
Do zadnjeg dana života mog' samo Sarajevo
🇵🇸

Avatar
Napoli
Postovi: 783
Pridružen/a: 21 avg 2009, 00:13
Lokacija: West
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la Napoli » 29 maj 2010, 16:46

Evo jedna zanimljiva slika :D

slika
Do zadnjeg dana života mog' samo Sarajevo
🇵🇸

Avatar
muXmania
Postovi: 2538
Pridružen/a: 17 jul 2009, 22:10
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la muXmania » 29 maj 2010, 16:48

Napoli je napisao/la:Dovođenjem Zapate i Nenea bi napravili dobar potez,samo iskreno ne bih volio da stigne Toni nikako ne simpatisem tog igraca :D
Mislim da bi trebalo samo jos malo ojacati odbranu i dovesti jednog napadaca
slažem se s tobom oko Toni-ja, starac je to više, a i veliku platu bi vjerovatno tražio, mnogo bolje riješenje je Nene ako već hoće napadača.

Daffy sam Trezege je izjavio nedavno da postoji opcija da pređe u Napoli.
-1945/46, 1971/72, 1997/98, 2000/01, 2001/02, 2009/10, 2011/12, 2012/13-

Avatar
Napoli
Postovi: 783
Pridružen/a: 21 avg 2009, 00:13
Lokacija: West
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la Napoli » 29 maj 2010, 16:57

slika

Napoli-Juventus sezona 2006/2007
slika

Najdraži igrac kluba Quagliarella
slika
Do zadnjeg dana života mog' samo Sarajevo
🇵🇸

Avatar
Napoli
Postovi: 783
Pridružen/a: 21 avg 2009, 00:13
Lokacija: West
Kontakt:

Re: SSC Napoli

Post Postao/la Napoli » 29 maj 2010, 17:04

muXmania je napisao/la:
Napoli je napisao/la:Dovođenjem Zapate i Nenea bi napravili dobar potez,samo iskreno ne bih volio da stigne Toni nikako ne simpatisem tog igraca :D
Mislim da bi trebalo samo jos malo ojacati odbranu i dovesti jednog napadaca
slažem se s tobom oko Toni-ja, starac je to više, a i veliku platu bi vjerovatno tražio, mnogo bolje riješenje je Nene ako već hoće napadača.

Daffy sam Trezege je izjavio nedavno da postoji opcija da pređe u Napoli.
Tako je,mislim da ima dosta boljih opcija u napadu pored Tonia a pratio sam njegove nastupe u Bayernu i za mene je on osrednji igrac jer stvarno sta čovjek moze promasiti,ne moze niko.
Napoliu ne treba neki veliki broj pojačanja jer i sada imaju vrlo dobar tim,sami ostanak svakog od tih igraca bi bio najveću uspjeh.Dovođenjem Zapate i Nenea bi ojačali pozicije u defanzivi i napadu gdje fali malo konkurencije i onda lagano u iducoj sezoni borba za Calcio i Evropu
Do zadnjeg dana života mog' samo Sarajevo
🇵🇸

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.