S.S. Lazio

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
samadhi
Postovi: 328
Pridružen/a: 01 dec 2009, 23:28
Kontakt:

S.S. Lazio

Post Postao/la samadhi » 20 jan 2011, 14:19

Ko ba skloni temu o Laziju? Zar to nemamo pravo imati svoju temu?

Dakle,

Societa Sportiva Lazio, ili jednostavno Lazio, je talijanski nogometni klub iz Rima. Osnovan je 1900. godine od strane grupe mladica, uglavnom studenata, siromašnih novcem, ali bogatih strašcu za novonastalom igrom. Osnivacem se smatra Luigi Bigiarelli, koji je odgovoran za ime kluba, nazvanom po talijanskoj pokrajini ciji je glavni grad Rim. Boje kluba, bijelo-nebesko plava po grckoj zastavi u znak obnavljanja Olimpijskih igara i njihovog prvog održavanja u Ateni. Na pocetku stvari nisu izgledale veselo, nisu imali predsjednika niti teren za treninge, a uprava kluba se nalazila u iznajmljenoj prodavaonici na Via Valadiere. Trenirali su na poljima izmedju Delle Milizie i rijeke Tevere. Clanovi kluba bili su uglavnom studenti i radnici, clanovi donjeg staleža rimskog društva.

Pocetkom stoljeca u Rimu se redom osnivaju Alba, Juventus, Romana, Fortitudo, Audace, Roman i Pro Romma ciji je osnovni cilj detronizirati Lazio koji je tih godina bio neprikosnoven u natjecanju rimskog okruga. Tada se liga igrala na regionalnom nivou, a kao jedinstvena se pojavila tek sezone 1929/30. Veliki broj klubova u Rimu razvodnio je kvalitetu nogometa, tako da se i Lazio i ostali redovno izvlacili deblji kraj u utakmica sa klubovima sa bogatog talijanskog sjevera, iz Milana, Torina, Genoe…

Italo Foschi, fašisticki politicar, 1927. godine dolazi na ideju da ujedini sve rimske klubove u jedan mocan klub koji bi se uspješno suprotstavio jakim klubovima sa sjevera. Na spisku ujedinjenih rimskih klubova trebao je biti i Lazio, koji je bio najuvjerljivija momcad u Rimu. Medjutim Laziali su bili protiv, ali znajuci da ce izgubiti rat sa mocnim politicarom obratili su se za pomoc generalu Giorgiu Vaccari, takodjer lazialu, koji se suprotstavio Foschiu i ustrajao u svom stavu. Ostale momcadi su se ujedinile pod imenom Associazione Sportiva Romma. Tako je rodjena AS Romma, ali i veliko rivalstvo ovih dvaju klubova.

1953. godine Lazio se seli na Olimpico. Prelijepi stadion sagradjen za potrebe Olimpijskih Igara u Rimu i sa kapacitetom od 82.000 mjesta, Stadio Olimpico je drugi najveci talijanski stadion, samo San Siro je veci.

Lazio je, osim što je dva puta osvajao naslov prvaka Serie A, te pet talijanska kupova, osvojio i Kup pobjednika kupova i Europski superkup 1999. godine.

Lazieva prva organizirana navijacka skupina zvala se Monteverde Lazio i bila je isto tako smještena na Curva Sud tribini. 1976. godine iz nje se formira Eagles Supporters koja se tri godine kasnije seli na suprotnu stranu Olimpica, Curva Nord. 1987. godine na sjevernoj tribini se pojavljuju Irriducibili koji devedesetih postaju predvodnica navijaca Lazia.

Nacionalni naslovi

Serie A: 2
Prvaci: 1973-74, 1999-00
Doprvaci: 1936-37, 1994-95, 1998-99

Talijanski kup: 6
Pobjednici: 1957-1958, 1997-98, 1999-00, 2003-04, 2008-09, 2012-13
Finalisti: 1960-61

Talijanski Super kup: 3
Pobjednici: 1998, 2000, 2009
Finalisti: 2004

Serie B: 1
Prvaci: 1968-69
Doprvaci: 1962-63, 1971-72, 1982-83

Europski naslovi

Kup UEFA:
Finalisti: 1997-98

Kup pobjednika kupova:
Pobjednici: 1998-99

Super kup:
Pobjednici: 1999

Alpski kup:
Pobjednici: 1971


I moderatori ne brisite temu, hvala.
Zadnja izmjena: samadhi, dana/u 30 okt 2013, 23:04, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17760
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la Omerbavarac » 20 jan 2011, 14:21

I moderatori ne brisite temu, hvala.
Da znate da vam je ovo naredba! :lol: :lol:
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
materazzi
Postovi: 566
Pridružen/a: 09 dec 2009, 11:38
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la materazzi » 20 jan 2011, 14:47

treba lazio da ima svoju temu i uz inter mi je najdrazi klub , steta sto niste uzeli romu , ne mogu romaniste ocima vidjeti

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la king1000 » 20 jan 2011, 18:44

Ja sam otvorio temu S.S. Lazio a moderatori ju zatvorili :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Avatar
meskalin
Postovi: 2497
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la meskalin » 20 jan 2011, 18:49

Sta bi s Rochiem sto njega ne ubaci u igru, je li on jos u Laziu???

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la sarajlija89 » 20 jan 2011, 20:30

Neka teme..ima nas koji simpatisemo lazio :lol: :roll: pisat cemo...

Nezz sto al su mi drazi od rome...bar to :mrgreen:

meskalin je napisao/la:Sta bi s Rochiem sto njega ne ubaci u igru, je li on jos u Laziu???
da budem iskren nezz sta je...nesto slabo igra...posljednji put sam ga primjetio prije3-4 kola sa udineseom kad su igrali.Vjerovatno neka povreda...a sad su i scullija uzeli

Nakon Scullija,novo pojacanje iz Genoe bi trebao biti Emiliano Moretti...vidjecemo hocel se posao zavrsiti ovih dana
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
senad_flamin
Postovi: 2523
Pridružen/a: 20 maj 2010, 18:35
Lokacija: Srebrenik
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la senad_flamin » 20 jan 2011, 20:34

i ja nezz stvarno sto bi se zatvorila ova tema,a jedan Tottenham ima, na njoj pisu samo 2 navijaca Tottenhama a ostali su forumasi navijaci drugih klubova, pa zasto ne bi smo i mi tako mogli sa ovim slavnim klubom!
-RIVALDO-

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la sarajlija89 » 20 jan 2011, 20:36

Ma ostace tema..gotovo sad..pocelo se pisat :mrgreen:

To je neminovnost sto bi paja rekao :lol:

valjda ce ova dvojica laziala biti aktivni....a i mi cemo pomalo pisat i bit ce dobro :mrgreen:
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la Puma » 20 jan 2011, 21:26

Rimska braca !!! :D :D

nadam se da ce se uskoro vratiti u vremena s kraja 90-ih i pocetka 2000-tih, jeste da su tada bili finansijski daleko mocniji, pogurani kompanijama kao sto su Cirio i Del Monte, sa Erikssonom na klupi i igracima poput Nedveda, Mihajlovica, Neste, Boksica itd.

jos plava boja dresova :D :D
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
samadhi
Postovi: 328
Pridružen/a: 01 dec 2009, 23:28
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la samadhi » 21 jan 2011, 00:25

Super da je ova tema ostala u zivotu, pa nemoze svako navijati za Milan ili Inter jelda?

Neko upita gdje Rocchi, pa povrijedjen je i nece ga biti oko mjesec dana. Citam evo i Sculli se povrijedio tako da je upitan za nedjelju. Nisam cuo ovo za Morettija, al bi nam trebala jedna alternativa za Radua i Lichsteinera. Posebno me iritira Licht jer frajer nezna nabacit lopte pa kad bi dugu devetku mu neko drzo na potiljku. Nevjerovatno da frajer toliko trenira a nezna nabaciti u sesnaesterac.

Sto se tice epiloga sinocnjeg derbija, Team Manager Lazia, Murizio Manzini je dobio komade stakla po glavi i morao je siti obrvu jer su hrabri ratnici romanisti napali laziov bus sa kamenicama i flasama. Takodjer pred tekmu, oko 18.00 je izboden 15-godisnji navijac Lazia od strane rominih "navijaca". Papanski i supacki, al nije ovo ni prvi ni zadnji put da se romanisti hinjski fataju nozeva.

Avatar
Evil Genius
Postovi: 903
Pridružen/a: 20 jul 2009, 13:23
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la Evil Genius » 21 jan 2011, 06:54

samadhi je napisao/la:Papanski i supacki, al nije ovo ni prvi ni zadnji put da se romanisti hinjski fataju nozeva.
i onda se pitaju sto su im zabranjena odredjena gostovanja :roll: prvi put da se slozim s tobom . . . tzv 'navijaci' koji kaljaju ugled kluba!
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Avatar
samadhi
Postovi: 328
Pridružen/a: 01 dec 2009, 23:28
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la samadhi » 21 jan 2011, 10:43

Evil Genius je napisao/la:
samadhi je napisao/la:Papanski i supacki, al nije ovo ni prvi ni zadnji put da se romanisti hinjski fataju nozeva.
i onda se pitaju sto su im zabranjena odredjena gostovanja :roll: prvi put da se slozim s tobom . . . tzv 'navijaci' koji kaljaju ugled kluba!
Vidis, za sve ima prvi put :mrgreen:

Al ne fakat, koji je fazon bosti nekog cakijom, ako ti je ultras furka posaketaj se brate, nasutajte se, ali fatati se nozeva je tako........nisko.

Avatar
nadoknadavremena
Postovi: 16
Pridružen/a: 21 jan 2011, 10:44
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la nadoknadavremena » 21 jan 2011, 11:10

Da i ja nešto dodam o ovom velikom klubu,ne znam da li su navijači Lazia na ovom forumu upoznati sa podatkom koji ću iznijeti,al nije na odmet nešto novo saznati ako se ne zna.

Naime ne znam da li znate da su navijači našeg Lazia sigurno najdisciplinovanija navijačka grupa unutar sebe u Italiji. Naime, osim vodja koji su karakteristični za svaku navijačku grupu, u Laziovom kopu se nalaze i takozvani policajci navijači. Radi se o momcima u koje vodje navijačkih podgrupa imaju veliko povjerenje i oni praktično nadgledaju ko se kako ponaša u kopu. Ti policajci praktično su na neki način "tužibabe" prate tokom cijelog meča članove grupe,njihovo zalaganje,pjevanje,aplaudiranje,mahanje transparentima i sve propratno. Imaju takvu moć na tribini da praktično za koga skontaju da se odvaja od grupe,da ne poštuje propise i načela mogu automatski odstranit,čak i u toku meča,a plus obično odstranjivanje je i dobro,ima dosta slučajeva kada je tzv. pasivnim navijačima u kopu zabranjena šetnja ulicama koje se smatraju sjedištima podgrupa.

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la king1000 » 21 jan 2011, 12:10

Sljedeća utakmica protiv Bologne u gostima u nedjelju pobjeda je naša 100% :D :D :D :D :D :D :D :D Lazio najbolji klub u Italiji FORZA :D :D :D :D :D :D :D

Avatar
DAVID VILLA 7'
Postovi: 1856
Pridružen/a: 24 jul 2010, 14:54
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la DAVID VILLA 7' » 21 jan 2011, 12:12

king1000 je napisao/la:Sljedeća utakmica protiv Bologne u gostima u nedjelju pobjeda je naša 100% :D :D :D :D :D :D :D :D Lazio najbolji klub u Italiji FORZA :D :D :D :D :D :D :D
Mozes mi reci za kolko ti klubova navijas ?
Valencia.liverpool,lazio,man.city imal koji da sam preskocio ?
Francesco Totti: "Barca igra kao nitko u povijesti. Ne mogu joj ništa ni tri Reala"
David Villa 7'
Visca Barca !
Mes Que Un Club !

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la sarajlija89 » 23 jan 2011, 18:45

Gdje ste laziali..pa necu vam ja odrzavat temu valjda :mrgreen:

Haj ba..nagurajte 5-6 stranica i onda lakapo :lol: :lol: samo da zazivi tema :mrgreen: 8-)

Danas poraz od bologne...

Vrlo dobra utakmica inace...pogotovo u prvom poluvremenu gdje je bilo mnogo sansi na obje strane.lazio poveo i kod 1-0 imao veliku sansu ali viviano odlicno odbranio sto je bilo presudno...kasnije bologna dosla do preokreta i zasluzeno slavila.

Pred kraj tekme,doslo je do manjeg incidenta i manje tuce medju igracima..kada su crvene kartone dobili Dias i gimenez mislim.

Uglavnom,zasluzena pobjeda Bologne...

EDit:

nek moderatori preimenuju ovu temu u S.S. Lazio,kako je inace i prepoznatljivi naziv kluba..ne treba ovaj puni naziv...mnogi i nece skontat sta je a i preglednije je :mrgreen:
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la king1000 » 23 jan 2011, 21:00

Lazio je poveo golom Floccaria u 4. minuta ali je isputio prednost i na kraju izgubio 3-1 štetaaa :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:.Sljedeća je utakmica na rasporedu u subotu protiv Fiorentine na Olimpicu pobjeda je neizbježna :D :D :lol: :lol:

Avatar
samadhi
Postovi: 328
Pridružen/a: 01 dec 2009, 23:28
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la samadhi » 24 jan 2011, 14:18

Ma nema se tu sta pisati kad Lazio zijani protiv Bologne a igraci igraju preko qurca, Floccari da je dao glavom ono kod 0-1 danas bi bila druga prica. To samo dokazuje da nam fali jedan killer u sesnaestercu, neko ko ce zabiti 15 plus golova u sezoni. Takvog na zalost nemamo. Na kraju izbi haman marisana, Zarate se namecio na Rubina (kojii je konstantno provocirao i zasluzio je madjarsku samarcinu), tu su se umijesali onaj svedski paksu Ekdal, nesto je lano Mauritu, ovaj zamahno da ga nokautira i promasi i zvekne sudiju po vrhu nosa, na sto se ovaj zateturao. Komicno :)

Sad ga vjerovatno slijedi kazna momacka, nebi me zacudilo jedno 5-6 utakmica.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la Devil » 27 jan 2011, 15:14

Lazio ne zasluzuje da ima temu. :lol: :lol:(salim se).

Nikada nisam simpatisao preterano ovaj klub kao niti jedan evropski,ali sam ga zato mrzeo jedno dve godine,zbog onoga nezasluzenog prolaza pored Zvezde 2002. :twisted:
Kako mi je tada krivo bilo. :(

Danasanji Lazio je jedna zanimljiva ekipa,nisam ih puno gledao ove sezone mozda 2-3x i dobro su igrali sto pokazuje i ova cetvrta pozicija na tabeli.Mnogo zanimljiv igraca ima meni u ovome timu Hernanes,Kozak,Zarate,Muslera,Radu...i verujem da mogu da izbore Evropu naredne sezone.
Posto je tema tek otvorena nadam se i da ce biti dobre diskusije ovde.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
samadhi
Postovi: 328
Pridružen/a: 01 dec 2009, 23:28
Kontakt:

Re: Societa Sportiva Lazio

Post Postao/la samadhi » 29 jan 2011, 20:25

Libor Kozak!!!!! Dopiettaaaaaaa :D

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.