Reprezentacija Italije

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Novi selektor?

1. Mancini
34
29%
2. Conte
50
43%
3. Spalletti
16
14%
4. Guidolin
16
14%
 
Ukupno glasova: 116

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la BuffonGigi » 14 nov 2017, 23:32

Najbolje bi bilo da zamole Lippija da vodi prijateljske do kraja ove klupske sezone, i onda da preuzme Sarri. Mada ni Ancelotti odmah sad bi bio dobro rjesenje, ali sumnjam da mu se sad radi.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 3987
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Juventinisimo » 15 nov 2017, 02:59

Willer je napisao/la:
Juventinisimo je napisao/la:
@Willer..kakve veze ima Ciro, igrao ne igrao za Juve?? Zbog cega bi bio najbolji da igra za nas?
Ne kontam..pa barem ovi moji Juventini ovdje...popljuju sve oko sebe kad nam malo zastopa.. :mrgreen: svi to znamo, a ti lupis glupost i jos loziz raju da prate fudbal povrsno.. :nene: :mrgreen:
Prica nekih je da Ciro nema kvalitet jer ne igra u Juventusu, sto je prica na osnovu osmogodisnjaka. Ciro je trenutno najbolji napadac u Italiji, like it or not.
Mah, pusti price nekih..na forumu svako nesto kaze, puno puta bez veze..

Ciro je dobar napadac, ali nije taj koji moze u "teskim" utakmicama, pod pritiskom i moranjem da "zabiberi" golcinu..barem ja tako mislim..
Kada se igra na ispadanje, sve se mijenja u tim trenutcima..nije to vise samo utakmica...pritisak te razvali..
Uostalom, njegova statistika u repki i nije bas impresivna..30 utakmica, 7 golova..

Medjutim, ove godine(a i prosle) odlicno igra za Lazio..to je to..oni koji to poricu..sta ces.. :geek:

Ja sam naravno, navijao za Italiju, prizeljkivao sam da Ciro zabije tri komada...sta me briga za koga igra i sto ce Cini doci i smoriti sa njegovim slikama i svime ostalim sto dolazi u paketu sa Cirom.. :mrgreen:

Steta, sto ih nece biti na SP. :(
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Willer
Postovi: 220
Pridružen/a: 06 dec 2016, 19:42
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Willer » 15 nov 2017, 12:24

IlCapitano je napisao/la: Da, teže je zabijati sa pritiskom na leđima velikog tima. Borriello, Gilardino, Pazzini, Cassano su samo neki od primjera.

Belotti to već jeste. Balotelli je otjeran zbog svoje glave, ne manjka talenta (pogledati Euro 2012). Ni ja nisam za njega da su tu neke dokazanije opcije, ali Boga mi Ciro Immobile to nije niti će ikad biti.

Zaza nije otjeran iz Juventusa, sam je htio ići. Sad zabija redovno u drugoplasiranoj ekipi Primere. Ali i za njega ista stvar kao i Balotellija, to da su oni ponajbolje opcije najbolje govori koliko je Italija slaba tu. Nadamo se da će Belotti, Cutrone i Pellegri ostvariti što se od njih očekuje. Njih trojicu treba i forsirati, a Zaza, Immobile i Balo da popune rupe ako treba.
A to pritiska nema u ostalim klubovima? Znaci teze je zabijati u velikom timu, koji osvaja titulu za titulom gdje iza sebe imas vezni red koji te pita loptama i ciji tim ima duplo veci posjed lopte od protivnika? De bolan.

Znaci treba forsirati 16-godisnjake koji zajedno nemaju 10 seniorskih nastupa a da njima pune rupe dokazani igraci koji zabijaju 15+ golova u Serie A? :o
Stvarno se nadam da se salis. Oni trebaju prvo da se dokazu u ozbiljnom, seniorskom fudbalu, njihovo vrijeme ce svakako doci budu li ozbiljni u svom radu.
IlCapitano je napisao/la: O čemu ti? Iz rostera koji je igrao ovaj baraž i bitniju ulogu u kvalifikacijama iz Juventusove škole tu je Immobile i eto Rugani je mlad došao iz Empolija. Koje to talijanske napadače da su se razvili u klase Juventus nije cijenio?
Govorim ti o ovim igracima koji dugo igraju u Juventusu a koji su bili dio reprezentacije koja je groteski podbacila.
Od Pippa Inzaghija i Del Piera Juventus nema solidnog talijanskog napadaca. Otjerali su Immoblie i Zazu bez da su im dali pravu sansu pa evo vidimo da su se razvili u sasvim odlicne igrace. Nisu cijenili ni Vierija a znamo kakva je zvijer bio. Jednostavno, Juventusu su uvijek drazi bili strani polovnjaci tipa Mutu, Morata, Llorente, Zalayeta, Amauri. Govorim o novijem periodu.

Avatar
Willer
Postovi: 220
Pridružen/a: 06 dec 2016, 19:42
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Willer » 15 nov 2017, 12:30

Juventinisimo je napisao/la:
Willer je napisao/la:
Juventinisimo je napisao/la:
@Willer..kakve veze ima Ciro, igrao ne igrao za Juve?? Zbog cega bi bio najbolji da igra za nas?
Ne kontam..pa barem ovi moji Juventini ovdje...popljuju sve oko sebe kad nam malo zastopa.. :mrgreen: svi to znamo, a ti lupis glupost i jos loziz raju da prate fudbal povrsno.. :nene: :mrgreen:
Prica nekih je da Ciro nema kvalitet jer ne igra u Juventusu, sto je prica na osnovu osmogodisnjaka. Ciro je trenutno najbolji napadac u Italiji, like it or not.
Mah, pusti price nekih..na forumu svako nesto kaze, puno puta bez veze..

Ciro je dobar napadac, ali nije taj koji moze u "teskim" utakmicama, pod pritiskom i moranjem da "zabiberi" golcinu..barem ja tako mislim..
Kada se igra na ispadanje, sve se mijenja u tim trenutcima..nije to vise samo utakmica...pritisak te razvali..
Uostalom, njegova statistika u repki i nije bas impresivna..30 utakmica, 7 golova..

Medjutim, ove godine(a i prosle) odlicno igra za Lazio..to je to..oni koji to poricu..sta ces.. :geek:

Ja sam naravno, navijao za Italiju, prizeljkivao sam da Ciro zabije tri komada...sta me briga za koga igra i sto ce Cini doci i smoriti sa njegovim slikama i svime ostalim sto dolazi u paketu sa Cirom.. :mrgreen:

Steta, sto ih nece biti na SP. :(
Ciro se razvio u odlicnog napadaca, a neki jednostavno ne mogu da svare da igra u Laziju, pa pisu nebuloze tipa da jedini kvalitetni igraci igraju u Juventusu. Po meni, povrsno razmisljanje. Ciro nije savrsen i nije na istom nivou ko nekad veliki napadaci Italije ali treba postaviti pitanje cija je greska sto Italija vise ne proizvodi napadace tipa Vieri, Del Piero i sl, igrace koji su mogli na svoju ruku rijesiti tok utakmice?

Avatar
dinoo
Postovi: 4817
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la dinoo » 15 nov 2017, 12:41

Optuživati Juventus za ne stavljanje talijana....Božeeeeeee
Šta onda reći interu,Laziu,Romi,Napoliju...hajde Milan često hoće dati priliku talijanu.

Sad ćeš reći mislio sam na napadače...pa šta su onda Vieri,Viali,R.Baggio,Ravaneli,Del Piero,Inzaghi,Quagliarela i drugi...Pa se davala šansa i Zazi,Imobileu,Giovincu i drugima koji se jednostavno nisu pokazali,jbg

Neka se svi klubovi zapitaju zašto je to tako,a ne optuživati Juventus koji je jedno more talijana stavio na svjetsku scenu.

Avatar
MysticAladin
Postovi: 823
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la MysticAladin » 15 nov 2017, 15:22

Zašto je Balotelli trebao igrati? Zato što ga boli qrac za pritisak koji ovakve utakmice nose. Zabio bi ga Balo 100%. Smirio se, ne pravi ispade, zadnja dva crvena je dobio na lošu reputaciju, ne raspravlja se uopšte, smiren totalno. Ima više fudbalskog talenta nego svi pozvani napadači zajedno (Insigne je krilo u ovoj mojoj konstataciji).

Ciro je nažalost dokazano loš u repki. Samo 7 golova i to datih Makedoniji, Lihtenštajnu i sličnim reprezentacijama. Ubjedljivo najbolji ofanzivni igrač Italije je Lorenzo, osim što je najtalentovaniji, u dobroj je formi i morao je igrati. Mislim da bi sa njim na terenu Italija definitivno prošla Švede.

Problem Italije je nedostatak kvalitetnog napadača. Jedini koji je u zadnjih 15 godina izašao sa tom pretpostavkom je Balotelli, ali je njegov talenat upropastila glava
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
Pogba
Postovi: 19665
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Pogba » 15 nov 2017, 18:26

ESONERATO VENTURA
:thumbup:
Tavecchio non lascia
:facepalm:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la IlCapitano » 15 nov 2017, 18:29

IlCapitano je napisao/la:Potpuno zasluženo. Žao mi Gigija, a ovo ostalo se ništa neće riješiti. Talijanski savez je gori od BiH, uhljebi i paraziti na svakom koraku. :wave:
:salut:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Pogba
Postovi: 19665
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Pogba » 15 nov 2017, 21:55

░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12629
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Mig_Mig » 15 nov 2017, 22:58

Pogba je napisao/la:
Bojim se dana kad ce otic :cry: Nevjerovatno da ovaj video i ove odbrane su nista naspram njegove ljudske velicine. Jedan jedini Gigi
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
L'Avvocato
Postovi: 8309
Pridružen/a: 15 mar 2009, 13:39
Lokacija: Cuore Bianconero !!!
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la L'Avvocato » 16 nov 2017, 06:39

De Rossi nakon utakmice usao u bus Svedjana, izvinio se zbog zvizduka tokom inoniranja himne i cestitao im jos jednom na plasmanu na Svjetsko.

Klasa.
★★★

"Uči(čitaj), u ime Gospodara tvoga koji stvara."(Al-Alaq)

Avatar
dinoo
Postovi: 4817
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la dinoo » 16 nov 2017, 10:51

Mig_Mig je napisao/la:Bojim se dana kad ce otic :cry: Nevjerovatno da ovaj video i ove odbrane su nista naspram njegove ljudske velicine. Jedan jedini Gigi
Tačno! :(

Avatar
muxa
Postovi: 11334
Pridružen/a: 01 nov 2011, 10:09
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la muxa » 16 nov 2017, 14:37

Veliki RESPECT za Gigia, fakat mi žao što se takva ljudska i igračka veličina neće oprostiti od reprezentacije na velikom takmičenju :(
Il Club più titolato al mondo!

Avatar
Pogba
Postovi: 19665
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Pogba » 19 nov 2017, 18:51

Ranieri: Razmislio bih o poziciji selektora Italije
:urnebes:

Zašto me ne bi iznenadilo da dinosaur ovoga dovede?
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Chinaglia » 20 nov 2017, 13:23

Tavecchio podnio ostavku, al nece to nista promjenit u talijanskom fudbalu, nije on propao zbog jednog covjeka, niti se moze uzdici zbog jednog... problemi u FIGC-u su mnogo dublji i to je mnogo vise od jednog covjeka

pod talijanskim fudbalom mislim na sav talijanski fudbal, ne samo na repku

talijanskom fudbalu je potrebna reorganizacija samo takva, a kakve baje tamo kolo vode, to se nikada nece desit

Avatar
Pogba
Postovi: 19665
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Pogba » 20 nov 2017, 15:29

TAVECCHIO: 'VENTURA SCELTO DA LIPPI
:hmmmm:
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la IlCapitano » 20 nov 2017, 19:39

Lippi "Tavecchio has a short memory. There were 3 candidates [Gasperini, Ventura & Montella] and I presented the pros & cons of each to the federation & he said 'I choose Ventura because of his age & wisdom'.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2476
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la HPCompaq » 16 mar 2018, 12:33

Čudno će biti pratiti Mundijal bez Italijana.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Romagnoli13 » 17 mar 2018, 18:15

Gledam spisak igrača za predstojeće prijateljske utakmice, i na njemu nema Romagnolija. I ako momak već duže vrijeme igra fantastično. :bow:
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Avatar
Pogba
Postovi: 19665
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Pogba » 17 mar 2018, 18:31

PORTIERI: Buffon, Donnarumma, Perin;

DIFENSORI: Bonucci, Chiellini, Darmian, De Sciglio, Ferrari, Florenzi, Rugani, Spinazzola, Zappacosta;

CENTROCAMPISTI: Bonaventura, Cristante, Gagliardini, Jorginho, Parolo, Pellegrini, Verratti

ATTACCANTI: Belotti, Candreva, Cutrone, Chiesa, Immobile, Insigne, Verdi
Ne mogu da shvatim Buffona, stvarno su Italijani teški, daj ba oprosti se i pusti mlade ljude, kakve svrhe ima još braniti? :?

Nedostaju Romagnoli, Caldara i Balotelli. Darmian zalutao u reprezentaciju. Belotti i Verdi isto tako, prvi po formi, a drugi po svemu.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.