Reprezentacija Italije

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Novi selektor?

1. Mancini
34
29%
2. Conte
50
43%
3. Spalletti
16
14%
4. Guidolin
16
14%
 
Ukupno glasova: 116

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Reprezentacija Italije

Post Postao/la sarajlija89 » 21 mar 2011, 15:29

Jedna od najvećih i najuspješnijih svjetskih reprezentacija.Ovdje ćemo pisati o njima...

slika

slika

FORZA AZZURI
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la sarajlija89 » 21 mar 2011, 15:36

Temu sam otvorio da bi hronoloski i preglednije mogli pisati o reprezentaciji Italije i da se ne mijesa i ne gubi u topicu Serie A. Nadam se da administracija nema nista protiv,jer veliki broj nas prati i navija za Italijane,tako da ce tema sasvim sigurno biti aktivna i dobra.

Za pocetak,Cesare Prandelli je objavio spisak za prijateljski mec sa Ukrajinom i kvalifikacioni sa Slovenijom:

Golmani: Gianluigi Buffon (Juve), Salvatore Sirigu (Palermo), Emiliano Viviano (Bologna

Odbrana: Davide Astori (Cagliari), Federico Balzaretti (Palermo), Leonardo Bonucci e Giorgio Chiellini (Juve), Domenico Criscito (Genoa), Daniele Gastaldello (Samp), Christian Maggio (Napoli), Andrea Ranocchia (Inter), Davide Santon (Cesena)

Vezni red: Alberto Aquiliani,Claudio Marchisio (Juve), Stefano Mauri (Lazio), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Thiago Motta (Inter), Antonio Nocerino (Palermo), Marco Parolo (Cesena)

Napadaci: Antonio Cassano (Milan), Alberto Gilardino (Fiorentina), Sebastian Giovinco (Parma), Alessandro Matri (Juve), Giampaolo Pazzini (Inter), Giuseppe Rossi (Villareal).


Sa spiska su izostavljeni De Rossi i Balotelli,zbog nediscipline a nova imena su parolo i povratnik Santon(oba iz Cesene).

EDiT:

Puma,izbrisat cu tvoj post jer sam ovdje naveo zasto sam otvorio temu a ostatk texta je isti..pa zato :lol: nemoj se ljutit :P
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Puma » 21 mar 2011, 15:38

nema problema, samo da jos napomenem da sam svoj glas u anketi dao Baggiu
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
crvenocrni
Postovi: 1537
Pridružen/a: 18 nov 2010, 22:28
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la crvenocrni » 21 mar 2011, 15:41

A protiv Slovenaca je kvalifikaciona a ne prijateljska ;)

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la legenda reala » 21 mar 2011, 15:42

E Šabane jesi stavio anketu i kako se odlučiti sad ko je najbolji teško bogami ,sve majstori i fudbaleri koji su obilježili Italijanski fudbal

Ja sam glaso za Alexa kao i ti vjerovatno :lol: (meni je on nekako najdraži ,a i ko djete sam noso njegov dres ,a nikad nisam navijo za Juve ,čudno)

Magični (ljubitelj talijanskog fudbala )je vjerovatno glaso za ,momka kojem je loptu bog podigao u nebesa (zna on na šta mislim) ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Devil » 21 mar 2011, 15:43

legenda reala je napisao/la:E Šabane jesi stavio anketu i kako se odlučiti sad ko je najbolji teško bogami ,sve majstori i fudbaleri koji su obilježili Italijanski fudbal

Ja sam glaso za Alexa kao i ti vjerovatno :lol: (meni je on nekako najdraži ,a i ko djete sam noso njegov dres ,a nikad nisam navijo za Juve ,čudno)

Magični (ljubitelj talijanskog fudbala )je vjerovatno glaso za ,momka kojem je loptu bog podigao u nebesa (zna on na šta mislim) ;)
Ja sam ovaj drugi glas u anketi za Alexa. ;) :)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la sarajlija89 » 21 mar 2011, 15:45

Nisam jos nikome dao glas...zelim biti objektivan pa cu razmisliti,iako sam bolesnik Del Piera... :) Baggio je Baggio...vidjecemo..obrazlozit cu kad odlucim :lol:

Sto se tice ovih poziva,mislim da je realno otprilike...Santona treba forsirati,kako bi se od njega napravio dobar fudbaler...zna to i Prandelli..

@crvenocrni

hvala,ispravio sam... :)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la legenda reala » 21 mar 2011, 15:48

Devil je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:E Šabane jesi stavio anketu i kako se odlučiti sad ko je najbolji teško bogami ,sve majstori i fudbaleri koji su obilježili Italijanski fudbal

Ja sam glaso za Alexa kao i ti vjerovatno :lol: (meni je on nekako najdraži ,a i ko djete sam noso njegov dres ,a nikad nisam navijo za Juve ,čudno)

Magični (ljubitelj talijanskog fudbala )je vjerovatno glaso za ,momka kojem je loptu bog podigao u nebesa (zna on na šta mislim) ;)
Ja sam ovaj drugi glas u anketi za Alexa. ;) :)
ma uvijek smo se ja i ti slagali ,ma mora i Šaban glasati za Alexa (ako mu on ne da glas ,ko će)
A jes moderator posto zajeban briše postove :lol: :lol: :lol:

Ko je napravio ovu temu ,o najgoroj reprezentaciji na svijetu (tražim da se odma obriše ) :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la sarajlija89 » 21 mar 2011, 15:51

nemoj spamat odmah :P :P :lol: Idemo fino pisati :P

Igraci sa najvise nastupa:

slika


Najbolji strijelci:

slika
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Puma » 21 mar 2011, 15:56

banujte legendu :lol:

evo i pjevackih sposobnosti zabara. ne znam tacno koja godina

[youtube][/youtube]

i naravno himna

[youtube][/youtube]
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la legenda reala » 21 mar 2011, 15:58

Svi govore Talijani žabari i to ,a ruku na srce niko nije imo bolje igrače kroz historiju od njih ,pogotovo ove ofanzivno orijentisane ,za odbranbene se podrazumijeva (Brazil nećemo računati ni Argentinu)

Pa pogledaj ti te igrače Del Piero,Toti,Bagio,Inzaghi,Vieri,Montela ,Ravaneli,Viali(pa ko je još imao ovakve ofanzivce) ovo su samo igrači u posljednih petnestak godina ;)

Šabane sad ću ti postaviti jedno pitanje na onoj temi ,pa da vidim znaš li ,a i Stefan je tu
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la sarajlija89 » 21 mar 2011, 16:04

Pitaj :lol: :P

Tabela grupe:

slika

Rezultati i raspored za ovu kalendarsku godinu:

slika

Avgust -> spanija 8-)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Monolog » 21 mar 2011, 16:05

Da se ne biste zapitali ko je glas'o za Totti-ja, odmah ću se javiti. Inače, to je uz Batistutu, omiljeni fudbaler moje stare. :lol: Žena gotivi Romu i tačka. :roll: Šteta što je na vrijeme nisam uspio preobratiti na Newcastle.

Eh, što se tiče reprezentacije Italije, moram priznati da je Donadoni dobrano syeb'o. Lippi nije mog'o od onakve ekipe napraviti nepobjedivu(istina, mor'o je proći grupu sa Novim Zelandom, Slovačkom i Paragvajem), a valjda će Prandelli napraviti nešto vrijedno spomena. U svakom slučaju, kad pogledam vezni red ove Italije, dođe mi da zaplačem. :(
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Nail for Real » 21 mar 2011, 16:05

Maldini je igracka velicina, glasao sam za njega 8-) .

A nadam se da reprezentacija Italije nece doc' na neko veliko takmicenje, toliko su mi antipaticni :lol: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Puma » 21 mar 2011, 16:08

Valjda se Magicni nece naljutiti sto cu kopirati njegov tekst ovde
MaGiCa je napisao/la:Zasto je azzurro magicna boja?

U kolektivnim sportovima koje redovno gledam, oduvek sam navijao (simpatisao, da se neki ovde ne bi bunili) na velikim takmicenjima za: srpske reprezentacije, Rusiju u hokeju na ledu, i Italiju u fudbalu. Razlozi za prve dve su jasni - navijam iz patriotskih razloga, a volim atraktivni i brzi (tehnicki) hokej. Obzirom da ga Srbi slabo igraju, nekako sam zavoleo ruski tim jos od Olimpijade u Naganu. Medjutim, spadam u "retke zveri" koje vole talijansku fudbalsku reprezentaciju.
Moja generacija je uglavnom navijala za Argentinu, Brazil, Nemacku ili Holandiju. Ja sam bio jedini u odeljenju koji je voleo "zabarstinu", "bunkerase", "ciganiju" i sl. Verovatno ste i vi nekada culi (da ne kazem izgovorili) te fraze, koje cesto idu uz azzurre. Dabome da, cesta simuliranja, teatralnost, sklonost ka provokacijama koju Italijani poseduju, ume da okrene neutralnog posmatraca fudbalske utakmice u totalnog protivnika italijanske reprezentacije ili cak - italijanskog fudbala. To je vise stvar kulturoloskih razlika. U Italiji se takve stvari nazivaju furbe i smatraju se majstorstvom. Ultimativni dokaz makijavelijanstva je Materazzijevo iskljucivanje Zidane-a iz finala SPa 2006. godine. Ko bi pretpostavio pre te julske berlinske noci, da ce jedan Marco Materazzi (poznatiji kao Matrix), odluciti finale SPa? A upravo se to desilo. Najpre je postigao gol glavom i vratio Italiju u utakmicu, a onda je izbacio prvu violinu galskih petlova iz igre. Zavrsetak karijere Zinedine Zidane-a, coveka sklonog ekcesima ali i, najboljeg fudbalera postmaradonine ere, bio je sve samo ne spektakularan. Umesto da vodi svoju zemlju do druge "zlatne boginje", on je naseo na pominjanje sestre i mame u produzetku finalne utakmice - epic fail. No, nije mi to bila namera, da vas podsetim jednog od najbizarnijih trenutaka u istoriji fudbala, niti da se saglasim sa onima koji preziru italijanski fudbal zbog takvih detalja. Ipak, ljudi ne vole italijanski fudbal zbog neceg drugog - kad dodje do pobedjivanja, tu Italijanima nema ravnih. Najuspesnija liga svih vremena je Serie A, a najuspesnija evropska reprezentacija je italijanska reprezentacija.
Dominacija italijanskog stila fudbala lezi u superiornoj taktickoj spremi. Italija je domovina fudbalske taktike. Skoro sve klasicne i sve moderne formacije su nastale u Italiji. Legendarni catenaccio i zona mista su takodje produkt italijanske skole fudbala. Najbolji treneri sveta su ili bili Italijani ili sledili iste. Najbolji golmani sveta (a poznato je da se oni takticki dosta dugo obrazuju) su vecinom bili Italijani od 70ih do danas. Takodje #10 u klasicnom smislu (trequartista) jos uvek izgleda da postoji samo u Italiji. Takvi igraci u Calciu su izuzetno cenjeni i voljeni, a u italijanskoj reprezentaciji su gotovo polubozanstva.
Legandarni Divin Codino (ili Roberto Baggio, za sire mase) je sam vodio svoju reprezentaciju u finale prvenstva sveta 1994. godine. Tada je italijanska reprezentacija bila manje konkurentna nego cetiri godine ranije, a ostvarila bolji rezultat. Milimetri su ih delili od osvajanja SPa. Dobro, ajde, metri... Metrima se dao meriti promasaj legendarnog penala, posle kog je Brazil ostavio Italiju i Nemacku iza sebe na vecnoj listi pobednika svetskih prvenstava u fudbalu. Ali tada Italijani nisu pobedili i nisu pobedili u tek jos nekoj neizvesnoj zavrsnici u ovih dvadesetak godina koliko ih gledam. Iako cesto nemaju talentovane igrace poput Argentine i Brazila, mora se reci da su rezultatski bolji od istih. Cak su Brazilci i Argentinci postali dosta ozbiljniji od kada njihovi glavni igraci igraju u Italiji. Nema vise latinoamerickog plesa na svetskim prvenstvima, Dungin Brazil je najocitiji dokaz. Nema vise ni razlicitih stilova, jer skoro svi sem Nemaca i Spanaca igraju po istom kalupu jakih odbrana i kontranapad fudbala. Cak i Englezi, koji su decenijama gradili igru na nemilosrdnom prebacivanju sredine i drzanju jakog tempa, su presli na passing fudbal i takticko nadmudrivanje. Samo sto ih jedan Capello ne moze pretvoriti u pobednike.Malo je tu Italijana da bi se pobedjivalo.


slika



Italijanski fudbal vas ne moze ostaviti ravnodusnima. Mene nije...
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Interista di cuore
Postovi: 2961
Pridružen/a: 16 apr 2010, 13:45
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Interista di cuore » 21 mar 2011, 16:20

nek je i Šaban poceo nesto radit :lol: :lol: :lol:

u anketi glaso,naravno za Baggia. 8-)

sto se tice ankete mozda je bolje sad stavit nesto aktuelno : tipa dal je Prandelli u pravu sto nije zvao De Rossia i Balotellia,pa onda 2,3 dana pred tekmu stavit Italija ce protiv slovenije dobit,remizirat izgubit i slicno...anketa ovog tipa je mozda bolja za period kad nema utakmica ?

samo prijedlog,Šaban ipak zna najbolje :mrgreen:
I'm getting better looking everyday. I can't wait for tomorrow.

Chi per l'Inter vive, non muore mai...

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Puma » 21 mar 2011, 16:23

mene je neki dan podstaknula raprava o tome ko je najbolji italijanski napadac u ovom trenutku, i to sam htio predloziti za anketu :D
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la sarajlija89 » 21 mar 2011, 16:38

pa nezz bil sad promjenio ovo :evil:

nema veze...neka ga,zanimljivo je pitanje....uvijek me je interesovalo ovo a vjerujem i vas..ko je najgotivniji italijanski fudbaler :mrgreen: ...priliku da glasaju imaju svi..pa cemo vidjeti...mijenjat cemo ankete...lakapo :lol:

ja jos nisam glaso... :D
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Omerbavarac » 21 mar 2011, 16:50

Kad zaborave majstora uvrsitit, pa barem u one slabije napadace Italije. :x
Enrico Chiesa, jedan od majstora koji je odusevljavao svojim igrama.

Pa vidi ovo jbt. 8-)
[youtube][/youtube]

Daj nek' neko izbaci kakvu statistiku, bas me zanima njegov ucinak.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la sarajlija89 » 21 mar 2011, 16:57

Chiesa je bio dobar al jbg..ne mogu svi u istu recenicu :lol: :P

22 nastupa...7 goova...

jedan je postigao i ovdje

[youtube][/youtube]

nakon ove tekme je Sacchi dobio otkaz :lol: :mrgreen:
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.