Reprezentacija Italije

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Novi selektor?

1. Mancini
34
29%
2. Conte
50
43%
3. Spalletti
16
14%
4. Guidolin
16
14%
 
Ukupno glasova: 116

Avatar
Sissoko
Postovi: 4475
Pridružen/a: 24 jan 2014, 22:56
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Sissoko » 07 okt 2017, 07:56

Marvin je napisao/la:Talijanstina klasicna. Ljudi zaglavili u kamenom dobu,a nista ne mijenjaju. Daj matoraca i igraj defanzivu :lol:
:bow:
Jos im nisu javili da su 60-e iza nas.


Sportitalia - Pedullà: "Errori imbarazzanti di Bonucci, un qualsiasi allenatore lo lascerebbe in panchina"
35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

104 Vittorie Juventus - 70 Vittorie inter

"From Berlin to Serie B,from Serie B to Berlin"

LE6END 2012~2013~2014~2015~2016~2017

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4879
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: RE: Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 07 okt 2017, 13:12

Sissoko je napisao/la:
Sportitalia - Pedullà: "Errori imbarazzanti di Bonucci, un qualsiasi allenatore lo lascerebbe in panchina"
Ahaa. To sto Chielini pliva na sredini terena kod primljenog gola to zanemarujemo.

Svi su losi i to je to

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la SiamoNoi » 07 okt 2017, 18:43

meskalin je napisao/la:Ja ne znam, ali imam osjecaj da se Hrvatska italija i Argentina takmice ko ce dovesti losijeg trenera na klupu, pa ovaj Ventura nije ni za Coma kamo li repke, ne znam samo ko ih predloži na poziciju selektora ?! :S
Otkada je Sampaoli loš trener?

Avatar
dinoo
Postovi: 4823
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la dinoo » 13 okt 2017, 09:53

Romagnoli13 je napisao/la:Ovoj reprezentaciji treba jedno golemo čišćenje, počevši od neznalice na klupi, preko golmana, odbrane pa do samog napada.
Čojk proglašen najboljim golmanom evrope itd i sad ga treba riješiti? Je li to zato što je Donaruma na klupi ili generalno misliš da je Buffon loš golman i da ga se treba riješiti?

Avatar
Romagnoli13
Postovi: 14390
Pridružen/a: 20 avg 2015, 10:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Romagnoli13 » 13 okt 2017, 10:14

dinoo je napisao/la:
Romagnoli13 je napisao/la:Ovoj reprezentaciji treba jedno golemo čišćenje, počevši od neznalice na klupi, preko golmana, odbrane pa do samog napada.
Čojk proglašen najboljim golmanom evrope itd i sad ga treba riješiti? Je li to zato što je Donaruma na klupi ili generalno misliš da je Buffon loš golman i da ga se treba riješiti?
To što je dobio nagradu ne čini ga najboljim u Evropi.Ali da je i dalje u top 5 ili 6 to stoji.Za najboljeg na svijetu dobit će nagradu Ronaldo recimo, a veliko je pitanje da li je ustvari u top 3 sa svojim igrama.Po mom mišljenju Buffon je najbolji golman kojeg sam ja gledao, a to je period od skoro 20 godina.Vjerovatno je i u top 3 ili 5, u cijelokupnoj historiji.

Međutim, pretjerivanje je pretjerivanje.Sa svojih 39 godina nema potrebe da uzima mjesto nekome mlađem a koji formom i kvalitetom nije trenutno daleko od njega.Ali zato iskustvom jeste.A to iskustvo neće skupiti ako sjedi na klupi.Ovo se odnosi i na još par starijih igrača u timu.Recimo Barzalji više nema potrebe da bude dio reprezentacije, kad imaš zdravog Ruganija ili Romagnolija.A tek De Rosi..Da ne brojom dalje.Stvar je u smjeni generacija, pogotovo na tim pozicijama gdje vec imas strasno talentovane igrace.A smjena generacija je svakako neophodna.
'Namaz moj, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova.''' (El-En'am)

Italia
Postovi: 5753
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Italia » 13 okt 2017, 12:00

Ako kvalitetom nisu bolji od igraca koji imaju 36 i 39 godina, onda ni sami nisu kvalitetni. To naravno vazi i za Ruganija, a ne samo kritika onih pozicija gdje postoje potencijalno dobri milanovi reprezentativci. Problem je u kvalitetu igraca, kao i treneru. Ako ti igraci ne mogu biti dominantni u svojim timovima koji u Serie A zavrsavaju ispod 3 pozicije, sta onda imaju traziti u konkurenciji najboljih svjetskih igraca ? U prosjecnom timu u Italiji nisi uvijek starter, a mjesto ces da trazis u prvom timu selekcije ? Kako da ne. Na kraju krajeva, daleko veci problem je u napadu. Ne razumijem da reprezentacija ima Insignea, a sistem ne moze njemu prilagoditi vec ga prilagodjava prosjecima iz prosjecnih ekipa.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
meskalin
Postovi: 2497
Pridružen/a: 18 okt 2010, 14:26
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la meskalin » 24 okt 2017, 22:15

SiamoNoi je napisao/la:
meskalin je napisao/la:Ja ne znam, ali imam osjecaj da se Hrvatska italija i Argentina takmice ko ce dovesti losijeg trenera na klupu, pa ovaj Ventura nije ni za Coma kamo li repke, ne znam samo ko ih predloži na poziciju selektora ?! :S
Otkada je Sampaoli loš trener?
Otkad vodi Argentinu koja nikad nije imala bolji napad u svojoj povjesti, a jedva su uspjeli se kvalificirati, ne znam koliko si gledao Argentinu, ali ljudi su očajni ,Higuain kakav god da je bolji je od svih napadaca iz Boce....Njemu na klupi sjede Dybala i Icardi, pametnom dosta ;)

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la IlCapitano » 04 nov 2017, 19:31

Jorginho napokon pozvan. :thumbup:

Kad budu svi zdravi on, Verratti, Marchisio i Pellegrini vrhunska veza. :)
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Denno » 04 nov 2017, 19:45

Ne razumijem zasto se izbjegava Balotelli, djeluje da je u formi i sve manje ispada ima. Sigurno bolje rjesenje naprijed od Immobilea, Zaze, Edera... :facepalm:
embrace the chaos

gojzerica
Postovi: 5171
Pridružen/a: 12 avg 2012, 21:46
Lokacija: zadnje sjedište moga auta
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la gojzerica » 05 nov 2017, 09:39

Kažeš Balotelli djeluje da je u formi i onda spomeneš da je bolji izbor od Zaze :clap: :facepalm:

Avatar
Pogba
Postovi: 19680
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Pogba » 05 nov 2017, 09:43

U ekipi nedostaju Giovinco, Pellegrini i Caldara, pa i Romagnoli koji je, ako nista, vise zasluzio poziv od Bonnucia.
No, svakako kod ovog metuzalema ne bi ni igrali.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Biscione
Postovi: 4572
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Biscione » 05 nov 2017, 10:52

Denno je napisao/la:Ne razumijem zasto se izbjegava Balotelli, djeluje da je u formi i sve manje ispada ima. Sigurno bolje rjesenje naprijed od Immobilea, Zaze, Edera... :facepalm:
Kako iko može biti bolje rješenje od napadača koji je u najboljoj formi na svijetu trenutno? :crazy: Jedino ne znam kome Eder puši pa ga svi guraju, i naši treneri i od reprezentacije.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Denno
Postovi: 3819
Pridružen/a: 20 nov 2012, 18:35
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Denno » 05 nov 2017, 19:45

Nemam namjeru da ikog provociram, al tog Immobilea smatram limitiranim igracem. Dzaba mu forma kad protiv reprezentacija sa zvjezdicama na grbu njega nece biti na terenu. Igrao je kvalifikacije, i? Balo kad potegne je bolji od svakog igraca naprijed kojeg trenutno Azzurri imaju, u svakom segmentu, pa kako hocete.

Zaza prosjek, nebitan igrac, isti k on, Eder ili Gabbiadini da sjedi na klupi. Samo da penale ne puca.
embrace the chaos

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la BuffonGigi » 06 nov 2017, 18:08

Immobile samo nastavlja u Italiji "sindrom Lucarelli", prosjecne igrace koji s godinama nauce zabijati golove u Italiji. U zadnjih 20 godina puno ih je proslo krog ligu takvih, sto su resetali mreze u Italiji, ali u Evropi i u dresu reprezentacije nisu mogli nista.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
Biscione
Postovi: 4572
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Biscione » 06 nov 2017, 18:51

Aha, pretpostavljam da je onda to razlog zašto su Higuaina prestali zvati za Argentinu.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Besic » 07 nov 2017, 14:10

Žabari hoćemo li se gledati iduće ljeto? Imate li brigu, nisu ni Šveđani za bacit.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Pogba
Postovi: 19680
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RE: Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Pogba » 08 nov 2017, 10:24

Besic je napisao/la:Žabari hoćemo li se gledati iduće ljeto? Imate li brigu, nisu ni Šveđani za bacit.
Zao mi je Buffona, da nije navijao bih protiv njih da ne prodju. A i ako prodju samo ce se blamirati.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16501
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la ronaldo99 » 08 nov 2017, 11:57

Ja ne znam zasto neki osporavaju Balotelijev kvalitet, on jeste problematican lik.sve stoji,ali da je bolji od Zaze i Cire u kakvoj god formi da su ova dva,jeste, Balonja je WC igraca samo kada hoce,i on je spreman da rijesi tekme protiv velikih repki gdje ove dvojice sig nece biti nigdje,ali dobro,mogu talijani i sa ovim.limitiranim Venturom proci Svede pa nek ga smjene i nek neko normalan dodje da vodi ekipu na svejtsko,a tamo je Italija uvijek medju favoritima ;)

Avatar
MysticAladin
Postovi: 823
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la MysticAladin » 09 nov 2017, 11:26

Ma Balo više nije ni problematičan, daju mu kartone na lošu reputaciju. Zadnja dva kartona što je u Nici dobio nisu uopšte bili kartoni, više je do te loše reputacije, a stvarno se smirio.

I tačno je, on nema tu kočnicu kad igra kao što ima većina italijanskih napadača, od njega možeš uvijek očekivati isto, nikad neće toliko podbaciti kao ostatak koji ovamo razvaljuje i ni trećinu toga ne može ponudit u reprezentaciji.
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
Biscione
Postovi: 4572
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: Reprezentacija Italije

Post Postao/la Biscione » 09 nov 2017, 13:15

To što neki igrač bolje igra za klub nego za repku nije to igrača nego do trenera/okruženja. Logično da će Insigne bolje igrati u dobro podmazanoj Sarrijevoj mašineriji gdje ima ulogu jednog od glavnih šarafa nego u Venturinom timu koji glavne uloge ipak daje nekim iskusnijim a ove mlađe gura po strani. Isto važi i za Ćiru.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Odgovori

Natrag na “Serie A”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.