Ekspanzija Kineskog fudbala

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
kanarinac
Postovi: 2731
Pridružen/a: 28 jun 2011, 22:53
Kontakt:

Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la kanarinac » 06 feb 2016, 10:10

Da otvorimo temu o Kineskom fudbalu,i Kineskoj ligi koja je u posljedne vrijeme u centru paznje zbog nevjerovatnih transfera,pa et da ovde podijelimo neke transfere,i sta mislite da li je ovo dobro za fudbal,i ako ovako nastave u skoro vrijeme dali bi kineska liga moga da parira evropskoj ligi 5.
Samo Sarajevo

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la Convicts1988 » 06 feb 2016, 11:18

cigani arapi zapoceli, a ovi ce dotuc fudbal i svu njegovu draz
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la Rooney88 » 06 feb 2016, 13:11

kanarinac je napisao/la:Da otvorimo temu o Kineskom fudbalu,i Kineskoj ligi koja je u posljedne vrijeme u centru paznje zbog nevjerovatnih transfera,pa et da ovde podijelimo neke transfere,i sta mislite da li je ovo dobro za fudbal,i ako ovako nastave u skoro vrijeme dali bi kineska liga moga da parira evropskoj ligi 5.
Parira po cemu? Gledanosti i samom kvalitetu fudbala Evropi tesko da iko moze blizu prici ali ako mislis cisto na finansijsku moc tu nema sta da parira, Kineski klubovi su vec debelo mocniji od kompletne Serie A (kada im vidim plate zapitam se dali im je i jedan Juve dorastao) , cijele Primere minus Real i Barca, kompletne Francuske lige minus PSG... da ne duljim.

Ipak to je groblje fudbalskih snova. Igraci lete za parama u lige koje nisu ni O od ozbiljnog fudbala. Sta mislis odvedes Messija za 4-5 godina u Gangzhuo (ili kako se vec pise) i on odradi sezonu na SVOM nivou. Trpao bi 4-5 komada po utakmici bukvalno. Kvalitet fudbala im je ocajan ali finansijska moc i infrastruktura su impresivni. Racionalnost im sigurno nije jaca strana. Razumijem ja i marketing i preplacivanje igraca jer ti je to adut da ih dovedes uopste ali ponuditi recimo za Oscara 90 miliona je ludost koja nema granica.

Prigovarali su u Evropi kada Real izvali 100 miliona za Balea, prigovarali su da Suarez ne vrijedi 80 miliona, prigovarali su da nema potrebe davati za mlade momke tipa Martiala 40 miliona... ali kada vidis da neko moze za Alexa Teixeiru kesirati i 50, Martineza koji je propao za sezonu 40 ili Ramiresa 30 onda shvatis da provonavedeni transferi su zlato za one kakvi nas ocekuju.

Nije mi tu zao Martineza, Yilmaza, Podolskog, Sneijdera, Dembe Ba... i tako tih igraca koji su se naigrali i naosvajali po Evropi i titula i priznanja. Vise mi je zao Daria Conce, Elkesona, Alana, Rikia Goularta... momaka koji su mogli harati Evropom i uzivati statuse legendi. Ovako? Pa evo za Daria Concu vise niko i ne zna, dzaba sto je dugo bio jedan od najplacenijih fudbalera svijeta, debelo prije ovih bombi sa Martinezom ili Teixeirom, tako ce i ostali da zavrse, pa i sam Teixeira. Asamoah Gyan je zabio mislim 80 golova u nekih 60-70 utakmica za Al Ain ali ko ga se sjeca? Obogatio se jeste i na tome mu cestitam alisigurno ni karijeru u Evropi ne bi zavrsio gladan. I on je doduse sada sletio u Kinu i mlati pare, moze mu se.

Ne znam stvarno sta da kazem. Pristalica sam toga da se kvalitetan fudbal popularise i van Evrope. Da ne budu velikani samo u Spanjolskoj, Engleskoj, Italiji, Francuskoj, Nizozemskoj ili Njemackoj nego i u Kini, Saudijskoj Arabiji, Americi, Indiji itd... ali nekako mi se ne svidja metod iako ga upotpunosti razumijem.

Tako to danas ide. Argentinci i Brazilci imaju najvise talenta a Evropljani kupe ono sto zeli da zaradjuje i igra fudbal a Arapi i Kinezi sve ono sto zeli samo zaradjivati i igrati rekreacijski.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la badblueboylivno » 06 feb 2016, 14:17

Krivo su shvatili zapovijed predsjednika Partije. :urnebes:

Kad ih usporediš s Amerima, ovi za 20 godina lige nisu uspjeli napraviti pomutnju kao Kinezi u jednom prijelaznom roku. Strašno. Nogomet ide u kuratz. Pravim romanticima ostaju samo niže lige, amaterske lige i ajde, MLS, gdje pare ne igraju neku bitnu ulogu kao u ostatku modernog europskog svijeta. I da, kvalifikacije za velika natjecanja, posebno Afrika i Azija.
Hayley <3

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la ASD » 06 feb 2016, 15:56

Na drugoj temi sam napisao kako su dvije legende Brazilskog fudbala Jadson i Luis Fabiano se preselile u kinesku drugu ligu gdje ce igrati za Tianjin, a u istom klubu je i mladi Brazilac Geuvanio iz Santosa.
Osim njih za kineske drugoligase igraju Misimovic, Salihovic, Danko Lazovic, bivsi igrac Fluminensea Biro Biro i jos nekolicina igraca iz komsiluka kao i iz Juzne Amerike.

Ekspanzija. :tokralju:

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la ASD » 06 feb 2016, 15:59

badblueboylivno je napisao/la:Krivo su shvatili zapovijed predsjednika Partije. :urnebes:

Kad ih usporediš s Amerima, ovi za 20 godina lige nisu uspjeli napraviti pomutnju kao Kinezi u jednom prijelaznom roku. Strašno. Nogomet ide u kuratz. Pravim romanticima ostaju samo niže lige, amaterske lige i ajde, MLS, gdje pare ne igraju neku bitnu ulogu kao u ostatku modernog europskog svijeta. I da, kvalifikacije za velika natjecanja, posebno Afrika i Azija.
Reci mi da se salis. :D

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la ASD » 06 feb 2016, 16:10

Rooney88 je napisao/la: Parira po cemu? Gledanosti i samom kvalitetu fudbala Evropi tesko da iko moze blizu prici ali ako mislis cisto na finansijsku moc tu nema sta da parira, .
Poprilicno smjela izjava kada se uzme cinjenica da Kina ima milijardu i 300 miliona stanovnika, a jedna Spanija ima nesto vise od 40, a trenutno stanje je da su im se porpilicno priblizili i to u vrijeme kada su Evropljani skoro pa dostigli svoj maksimum, a Kinezi su tek u pocetku jedne nove ere.

http://www.businessinsider.com/attendan ... rld-2015-5

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la SlevinKelevra » 06 feb 2016, 16:12

Cim krenu kasniti prve plate, sve ce ovo nazad u Evropu :kafa:

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la badblueboylivno » 06 feb 2016, 17:18

ASD je napisao/la:Reci mi da se salis. :D
Ne. MLS je neiskvarena liga. Pogledaj malo, treneri i GM-ovi najprije čuda moraju napravit da slože ekipu, tako da se ponekad pitam otkud i kako iskopaju neke igrače, a tek onda to uigrat. Yebe ih salary cap, nema perverznih pojačanja, odšteta, plaćanja, nego mijenjaš igrača za igrača ili za pick na draftu.

Drukčije ću početi misliti kad neki klub kupi igrača za 10 i više milijuna. Ma šta 10, pet. :D I kad počnu trošit ko pijani milijunaši.
Hayley <3

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la ASD » 06 feb 2016, 17:50

badblueboylivno je napisao/la:
ASD je napisao/la:Reci mi da se salis. :D
Ne. MLS je neiskvarena liga. Pogledaj malo, treneri i GM-ovi najprije čuda moraju napravit da slože ekipu, tako da se ponekad pitam otkud i kako iskopaju neke igrače, a tek onda to uigrat. Yebe ih salary cap, nema perverznih pojačanja, odšteta, plaćanja, nego mijenjaš igrača za igrača ili za pick na draftu.

Drukčije ću početi misliti kad neki klub kupi igrača za 10 i više milijuna. Ma šta 10, pet. :D I kad počnu trošit ko pijani milijunaši.
Salary cap u fudbalu jedino mogu podnijeti kod njih i kod Australaca zbog tradicije u drugim sportovima ali kada bih to vidio u nekoj drugoj ligi ona bi mi se odmah ogadila.
To je mehanizam koji raspoređuje kvalitet na više klubova ali isto tako ima i negativne efekte kao sto je usporavanje razvoja lige jer je jasno da MLS neće ovim tempom za 100 godina biti na nivou neke rrespektabilne evropske lige.
Ne vidim sta ima romantično u tom Salary cap-u kada je sam po sebi neprirodno za fudbal kao i sam sistem ne ispadanja iz lige.
Jedino romantično u toj ligi su legende kao Pirlo iili Lampard ali ta liga ima najmanje dodirnih tacki sa tradicijom. Da se razumijemo, drago mi je sto ima i takvih ali nemoj mi o romantici MLS-A i robotizaciji Kine.☺

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la JoeCelt » 06 feb 2016, 18:42

Apsurd je da Kina ima "kapitalisticku" a SAD "komunisticku" organizaciju svoje lige! :crazy:
Bice zanimljivo pratiti koji model ce imati vise uspjeha u narednom peiodu. :idea:
Kina je velika i ekonomski mocna i zele da se prikljuce ostatku svijeta i na sportskom nivou. Uvidjeli su da Olimpijade nisu vise tako popularne i da je nogomet no.1! Mislim da ce narednih 5 godina bacati novac kako bi skrenuli pozornost na sebe ali poslije toga ce morati da se oslanjaju na vlastite snage i domace igrace. Moraju bitno popraviti reprezentativni dio kako bi makar parirali japancima i korejancima. Liga im mora imati vise centralizovano rukovodjenje i planiranje slicno MLS-u inace ce ovako G.Evengrande nastaviti da dominira i takmicenje nece biti zanimljivo za veliki dio domace populacije. Vjeujem da bi trebali traziti i organizaciju SP, mozda cak i 2026 godine!

Jedan jako bitan covjek u popularizaciji i treningu djece na dalekom istoku je rodjeni amerikanac, Tom Byer! :D
http://tomsan.com/en/about.php ;)
slika
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
braco
Postovi: 8670
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la braco » 06 feb 2016, 19:29

Izgleda i Lavezzi u Kini. Navodno mu nude oko 10 miliona godišnju platu. :crazy:

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la ASD » 06 feb 2016, 20:01

JoeCelt je napisao/la:Apsurd je da Kina ima "kapitalisticku" a SAD "komunisticku" organizaciju svoje lige! :crazy:
Bice zanimljivo pratiti koji model ce imati vise uspjeha u narednom peiodu. :idea:
Kina je velika i ekonomski mocna i zele da se prikljuce ostatku svijeta i na sportskom nivou. Uvidjeli su da Olimpijade nisu vise tako popularne i da je nogomet no.1! Mislim da ce narednih 5 godina bacati novac kako bi skrenuli pozornost na sebe ali poslije toga ce morati da se oslanjaju na vlastite snage i domace igrace. Moraju bitno popraviti reprezentativni dio kako bi makar parirali japancima i korejancima. Liga im mora imati vise centralizovano rukovodjenje i planiranje slicno MLS-u inace ce ovako G.Evengrande nastaviti da dominira i takmicenje nece biti zanimljivo za veliki dio domace populacije. Vjeujem da bi trebali traziti i organizaciju SP, mozda cak i 2026 godine!

Jedan jako bitan covjek u popularizaciji i treningu djece na dalekom istoku je rodjeni amerikanac, Tom Byer! :D
http://tomsan.com/en/about.php ;)
slika
Amerika je prije skoro pa 100 godina napustila slobodno trziste.
Sama liga im je kao subjekt na trzistu, ali celnici lige unutar nje nisu htjeli organizovati trziste nego su se odlucili tu mijesati i prkositi zakonima ponude i potraznje, to ce im kociti napredaik, u to sam uvjeren.

U Kini ce fudbal biti siguran sam sport broj 1, ako vec sada nije, i njihova liga sve bolje ce kotirati medju samim Kinezima, ali po meni njih za ovaj sport najvise koce fizicke predispozicije.
Drugi problem je sto je Guangzhou prejak za ostale, a to je zato sto u svojim redovima imaju najbolje Kineze (jako malo ima Kineza koji su korisni u fudbalu i vecina ih igra za Guangzhou), ostale ekipe mogu dovesti 3 ili 4 kvalitetna stranca, ali ostatak ce ih kociti za razliku od Evergrandea koji je odlicno popunjen na skoro svim pozicijima.
Nadam se da ce ove sezone neko drugi osvojiti, ali Guangzhou je i dalje ogroman favorit.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la alan_kardec » 06 feb 2016, 21:07

Ovo što Kinezi rade je ništa drugo nego nastavak onoga što godinama rade Rusi i Arapi u evropskom fudbalu, samo što su to Kinezi digli na jedan veći nivo jer ima kamara transfera gdje su žestoko pretplatili neke igrače. Recimo, nedavno sam na mozzart-u čitao (sad ne mogu da pronađem taj tekst) kako je neki kineski klub kupio dvojicu kineskih igrača. Naravno, ništa neobično da taj klub za njih dvojicu nije platio ukupno tridesetak miliona dolara iako im je zbirna cijena između 1.5 i 2 miliona. E to je reći pos`o. :lol: Ili su možda po srijedi neke malverzacije, pranje para... ko zna.
Bezveze se prave paralele sa Amerikancima, jer im Kinezi nisu do koljena.
Kinezima je daleko bolje bilo da su, recimo, trećinu potrošenog novca na ove transfere, uložili u infrastrukturu, u reprezentativne selekcije kojih nema na mapi...
Iako je Kina najmnogoljudnija zemlja svijeta i samim tim ima ogroman potencijal za razvoj fudbala, na ovaj način to neće uraditi. To što imaju kamaru novca na bacanje, ne znači ništa.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la ASD » 06 feb 2016, 21:20

For the 2015 season, clubs collected just $9million from broadcasters, but that amount rises to $200million this year as part of a five-season package worth $1.25billion.

The deal is still dwarfed by the Premier League's three-year agreement worth £5.14billion, but its definitely a positive sign for the popularity of the Chinese Super League.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la ASD » 06 feb 2016, 21:37

U Kini je na snazi neka vrsta planskog kapitalizma jer uglavnom ljudi koji imaju pare su ili clanovi partije ili su vezani za partiju pa vjerujem da je ovaj prelazni rok planski odradjen, da je ovako naredjeno iz samog vrha partije (u medijima cesto pise da je to zbog novog predsjednika).
Jednostavno su ljudi uvidjeli kako je fudbal ogroman biznis i da treba ulagati u vlastitu ligu koja ce prikupljati jake sponzore i jake ljude iz Kine (a ne neke druge drzave) i na televizijama ce ona biti primarna, a ne neke druge (to je bar lako u Kini :D)


Avatar
X31987
Postovi: 915
Pridružen/a: 12 mar 2015, 15:30
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la X31987 » 07 feb 2016, 14:07

Treba Okića tušnuti Kinezima za 10 miliona, mjerica. :lol:
MI NIKAD ODUSTATI NEĆEMO !

Vedran Puljić ...

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la Adi_Zepce » 07 feb 2016, 15:31

Sve istinske ljubitelje pravog nogometa ovo treba da brine sta Kinezi rade. Mnoga velika imena zeljna novca otisla su tamo i evidentno je da nogomet polako gubi svoju draž. Ipak, ne vjerujem da ce to biti dugog vijeka. Cim prva placa zakasni raspada se to kao kula od karata.
Lijepo je sto se nogomet razvija u svakom kutku planeta, ali na ovak nacin bas i ne. Meni Azijati i nogomet idu strasno, ali strasno na zivce. Recimo ovi jaci klubovi kada odu tamo na prijateljske s njihovim klubovima pa to je muka ziva za gledati zbog navijaca. Svaku priliku isprate nekakvim nekaraktersiticnim "piskovima", nemaju ljudi tu nogometnu kulturu dzaba novci :D
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Ekspanzija Kineskog fudbala

Post Postao/la JoeCelt » 07 feb 2016, 17:59

All Aboat Chinese Football: Higlights, News Report, Documentary, Exclusive Interview, Fans Video...
https://www.youtube.com/user/wahahatv/videos

slika
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.