Scottish Premier League

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Ko ce biti novi/stari/ prvak Skotske Premier Lige?

Celtic
91
54%
Rangers
44
26%
Hearts
4
2%
Aberdeen
4
2%
Kilmarnock
6
4%
Dundee United
9
5%
Motherwell
5
3%
Hibernian
4
2%
 
Ukupno glasova: 167

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Scottish Premier League

Post Postao/la Monolog » 04 jan 2011, 18:52

Zbog preglednosti odlucismo da otvorimo i ovu temu(na istoj ce se diskutovati i o Rangersima i o Celticu, tako da bismo vas zamolili da ne otvarate zasebne teme o ovim klubovima).

Liga broji 12 klubova, ali u sustini sve se svodi na 2 ekipe: Celtic i Rangers. Jednostavno, nadmocni su u odnosu na ostatak lige te su od 1998. godine otkako se utvrdio ovakav nacin takmicenja, po 6 puta osvajali prvenstvo(zakljucno sa sezonom 2009/2010). Po samom osnivanju lige, ista je brojala 10 klubova, no naknadno(od sezone 2000/2001) je prosirena na sadasnjih 12. Igra se trokruzno(dakle 33 kola), a onda se liga dijeli u ligu za prvaka i ligu za ostanak, a onda se igra jos 5 kola, te se zakljucno sa 38. kolom proglasava pobjednik lige.

Samo se u sezoni 2005/06 desilo da Rangersi i Celtic ne zavrse na prve dvije pozicije; naime, ekipa Heartsa se umijesala te na kraju osvojila 2. mjesto.

Celtic je vodeci na all time listi Scottish Premier League sa 1054 boda iz 452 utakmice, dok su na drugom mjestu Rangersi sa 1009 bodova(naravno, odigrali su isti broj utakmica).

Najbolji strijelac svih vremena je Kris Boyd koji je zabio 164 gola, a slijedi ga Henrik Larsson sa 158. Oni su jedini igraci koji su u ovih 12 sezona preskocili brojku od 100 golova u Skotskoj Premier Ligi.

Trenutna tabela izgleda ovako:

1 Celtic 19 14 3 2.... 45
2 Rangers 17 13 2 2 .... 41
3 Hearts 19 12 3 4 .... 39
4 Kilmarnock 19 9 3 7 .... 30
5 Inverness 20 7 6 7 .... 27
6 Motherwell 18 7 3 8 .... 24
7 Dundee 16 5 6 5 .... 21
8 Johnstone 18 6 3 9.... 21
9 Aberdeen 19 5 2 12.. 17
10 Hibernian 19 4 4 11.. 16
11 St Mirren 19 4 4 11.. 16
12 Hamilton 17 2 5 10.. 11


slika

Ovdje komentarisite klubove, igrace, golove, atmosferu na i oko stadiona, navijace...
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 19:09

hvala moderatoru 8-) car si :!: :!: :!: :!: 8-) Nadam se da će ove godine osvojiti Celtic Škotsku ligu i plasirati se u ligu prvaka i tamo ostaviti trag.... :D Što mislite o tome da će kranjčar doći u Celtic.... :?: Mislim da bi on bio odlično pojačanje jer je dobar tehničar,dosta brz,može igrati više pozicija.... :D

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Devil » 04 jan 2011, 19:12

Davno sam ja napisao sta mislim o Skotskoj ligi.
Ocajna liga,sa ocajnim fudbalom,te u toku jedne sezone vredi pogledi Old Firm,te jos maks.4-5 tekmi ostalo sve odron.

Keve mi ne vidm svrhu otvaranja ovakve teme,o Celticu i Rangersu pisati na temi Ostale evropske lige,a otvoriti teme za Holandsku,Portuglasku,Rusiju i Grcku ako se trebaju otvarati.Jer stvarno ne vidim u buducnosti neko preterano pisanje po ovoj temi jer nema nista zanimljivo.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
kalimero
Postovi: 616
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:07
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la kalimero » 04 jan 2011, 19:15

Dobra tema!Od jaci klubova iz vana najvise simpatisem Seltik najvise zbog navijaca i zanimljive historije kluba.Old firm derbi po meni je najbolji na svijetu.Svi smo vidjeli kako je Samaras po'jo policajce :mrgreen:

Nadam se da ce Seltik s Lenonom i Tomsonom uzeti prvenstvo iako se ekipa ne moze porediti sa onom prethodnih godina.Larsonova i Harconova generacija je strasno jaka bila.Dok je pod trenerskom palicom Gordona Strahana Milan u produzecima izbacio Seltik iz osmine finala LP.Ova sad ekipa o takvom uspjehu moze samo sanjat :(

Rendzers je trenutno jaci od Seltika igracki,ali puno toga ce zavisiti od prelaznog roka.Ako Miler ostane Seltik ce tesko do titule,a ako kojim slucajem Samaras predje u Lacio nemoguce ce biti osvojiti titulu.Prvo pojacenje za Seltik je Fredi Ljunberg koji moze pomoci Seltiku svojim iskustvom posebno ovim mladjim igracima kojih ima puno.
AMAR OSIM!

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 19:18

naredna utakmica Celtica je protiv Hamiltona u gostima 12.siječnja u 20.45 informacija za sve navijače Celtica :!: :!: :D

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 19:21

Šta mislite o pojačanju Celtica Frediu Ljungbergu jel on već svoje ispucao ili može pridonijeti svojim iskustvom momčadi kakva je Celtic :?: Diskujte o tome malo :D

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Ted Mosby » 04 jan 2011, 19:26

Mislim da Ljungberg svojim iskustvom može pomoći mladim igračima koji će od njega puno naučiti i da je to dobro pojačanje za Kelte
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 19:29

Ted Mosby je napisao/la:Mislim da Ljungberg svojim iskustvom može pomoći mladim igračima koji će od njega puno naučiti i da je to dobro pojačanje za Kelte
Ted Mosby slžem se sa tobom u vezi s ljungbergom novim pojačanjem Celtica mogao bi pomoći mladima,ali po meni je on ispucao svoje najbolje godine karijere i života,ali može poslužiti mladima kao jedan veliki uzor te bi se na utakmica mogla osjetiti euforija zbog njegovog dolaska.... ;)

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Ted Mosby » 04 jan 2011, 19:30

Slažem se s tobom da su njegove najbolje godine prošle ali u Škotskoj ligi mislim da može odigrati po koju dobru utakmicu, nadam se da Kelti ove sezone prekidaju dominaciju Rangersa
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 19:34

Ted Mosby je napisao/la:Slažem se s tobom da su njegove najbolje godine prošle ali u Škotskoj ligi mislim da može odigrati po koju dobru utakmicu, nadam se da Kelti ove sezone prekidaju dominaciju Rangersa
i ja se nadam ali teško će biti jer Rangersi imaju dvije utakmice manje od nas što ih dovodi na prvo mjesto ljestvice ako naravno pobjede ;)

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la juznjak> » 04 jan 2011, 19:42

Atmosfera solidna ,nogomet 0 ,80% vremena lopta je u **** zraku , timovi ocajni (moje misljenje o ovoj ligi).Otvorite temu o 6 najjacoj svjetskoj ligi Ruskoj Premijer ligi .
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la dr.van nostrand » 04 jan 2011, 19:46

poceli su razgovori o rekonstrukciji lige , kako bi se u buducnosti sto je moguce vise dobilo na kvaliteti , ima nekoliko prijedloga : liga 10 klubova, 16 klubova ili 18 klubova i svi se nadaju da ce pobijediti onaj prijedlog koji ce donijeti najvise novca u protivnom onada se postavlja pitanje kuda i u kojem pravcu ide skotski fudbal..
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 336457.stm
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Steve
Postovi: 590
Pridružen/a: 10 sep 2010, 15:08
Lokacija: SE1
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Steve » 04 jan 2011, 19:46

pre-smijesna liga, osim celtica/rangersa vecina ovi klubova su na nivou league one :lol:
Everyone knows deep down that there's only one intimidating ground left in the country....The Den. The only place for big matches where it could go off big scale inside & outside...where over half the crowd would proper fight the oppo...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Devil » 04 jan 2011, 19:47

juznjak> je napisao/la:Atmosfera solidna ,nogomet 0 ,80% vremena lopta je u **** zraku , timovi ocajni (moje misljenje o ovoj ligi).Otvorite temu o 6 najjacoj svjetskoj ligi Ruskoj Premijer ligi .
To oci moje lepe,kratko i jasno,a ja debil pisao citav post. :mrgreen:

@king druze jesi li cuo za pripremni period.
Pripremni period ti je vreme izmedju dva prelazna roka kada se ekipe pripremaju za prvenstvo,kada igraju prijateljske tekme,vrse se transferi. :lol: :lol:

Mada meni je poprilicno glupo da se otvaraju teme za lige,al' kada se vec otvaraju uradi je kako Bog zapoveda(ostavite meni Ruse :mrgreen: )
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 19:49

Steve je napisao/la:pre-smijesna liga, osim celtica/rangersa vecina ovi klubova su na nivou league one :lol:
uopće nije točno ima tu zasigurno još jakih momčadi kao što su Hearts za koje moraš priznati ako pogledaš tablicu da ove sezone igraju odlično te Kilmarnock koji je isto tako dobar... ;)

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 19:51

Devil je napisao/la:
juznjak> je napisao/la:Atmosfera solidna ,nogomet 0 ,80% vremena lopta je u **** zraku , timovi ocajni (moje misljenje o ovoj ligi).Otvorite temu o 6 najjacoj svjetskoj ligi Ruskoj Premijer ligi .
To oci moje lepe,kratko i jasno,a ja debil pisao citav post. :mrgreen:

@king druze jesi li cuo za pripremni period.
Pripremni period ti je vreme izmedju dva prelazna roka kada se ekipe pripremaju za prvenstvo,kada igraju prijateljske tekme,vrse se transferi. :lol: :lol:

Mada meni je poprilicno glupo da se otvaraju teme za lige,al' kada se vec otvaraju uradi je kako Bog zapoveda(ostavite meni Ruse :mrgreen: )
Devil srediti čemo mi to sa rusima bez brige ja ću otvoriti tu temu jel može? :D 8-) Nisam glup da nisam čuo za pripremni period ali to nije to bolje su utakmice u ligi šta ne :?: :lol: 8-)

Avatar
Steve
Postovi: 590
Pridružen/a: 10 sep 2010, 15:08
Lokacija: SE1
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Steve » 04 jan 2011, 19:54

king1000 je napisao/la:
Steve je napisao/la:pre-smijesna liga, osim celtica/rangersa vecina ovi klubova su na nivou league one :lol:
uopće nije točno ima tu zasigurno još jakih momčadi kao što su Hearts za koje moraš priznati ako pogledaš tablicu da ove sezone igraju odlično te Kilmarnock koji je isto tako dobar... ;)
prije 30-40 godina je skotski nogomet bio pravo jak, recimo jedan dundee united igrao polufinale kup sampiona, al' objektivno ovi timovi su uzasni trenutno
Everyone knows deep down that there's only one intimidating ground left in the country....The Den. The only place for big matches where it could go off big scale inside & outside...where over half the crowd would proper fight the oppo...

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la king1000 » 04 jan 2011, 19:58

Steve je napisao/la:
king1000 je napisao/la:
Steve je napisao/la:pre-smijesna liga, osim celtica/rangersa vecina ovi klubova su na nivou league one :lol:
uopće nije točno ima tu zasigurno još jakih momčadi kao što su Hearts za koje moraš priznati ako pogledaš tablicu da ove sezone igraju odlično te Kilmarnock koji je isto tako dobar... ;)
prije 30-40 godina je skotski nogomet bio pravo jak, recimo jedan dundee united igrao polufinale kup sampiona, al' objektivno ovi timovi su uzasni trenutno
Točno govoriš za Dundee ali molim te pogledaj tablicu i reci zašto su po tebi loše ekipe kao što su Hearts i K :?: ;) :roll: ilmarnock

Avatar
Steve
Postovi: 590
Pridružen/a: 10 sep 2010, 15:08
Lokacija: SE1
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Steve » 04 jan 2011, 20:01

king1000 je napisao/la: Točno govoriš za Dundee ali molim te pogledaj tablicu i reci zašto su po tebi loše ekipe kao što su Hearts i K :?: ;) :roll: ilmarnock
pa nije ti to tesko, pogledaj samo kakav nogomet igraju, tko igra za njih i tko ih sve sramoti po europskim kupovima danas ;)
Everyone knows deep down that there's only one intimidating ground left in the country....The Den. The only place for big matches where it could go off big scale inside & outside...where over half the crowd would proper fight the oppo...

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Scottish Premier League

Post Postao/la Ted Mosby » 04 jan 2011, 20:28

To je točno da su te ekipe sada loše, ali recimo prije 8god Celtic je igrao finale Kupa UEFA a Rangersi prije 3god. Nema se novca u klubovima, ali ipak Old Firm derbi je nešto posebno. Nadam se da će Celtic biti prvak i tako opet zaigrati u Ligi prvaka
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.