Grčka Superliga

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koji vam je klub kod Grka najomiljeniji?

Olympiacos
22
19%
Panathinaicos
33
29%
PAOK
34
30%
AEK
4
4%
Aris
15
13%
Ostali
6
5%
 
Ukupno glasova: 114

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la dr.van nostrand » 17 feb 2012, 16:57

slika

6000 navijaca PAOK u Udinama :o
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
TopGun
Postovi: 171
Pridružen/a: 18 jul 2012, 21:34
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la TopGun » 15 avg 2012, 22:49

dr.van nostrand je napisao/la:slika

6000 navijaca PAOK u Udinama :o
Izgleda da kriza prošla :mrgreen:
Bile su ovdje svakakve ˝legende˝,koje su se ˝klele˝ u veliku ˝ljubav˝ prema Arsenalu,ali na kraju se pokazalo ono što je istina,a to je da navodne ˝legende˝ odlaze,ali klub ostaje tamo gdje je i bio!
Uzmite mi sve,ali ARSENAL mi ne dirajte!

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Manuel » 01 okt 2012, 01:57

Paok zgazio Arisa 4:1

Ja jos nisam nigdje nasao slike sa tog derbija ako ko naleti na slike nek postavi ako moze ;) ;)
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Manuel
Postovi: 8139
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Manuel » 01 okt 2012, 02:05

Golovi sa velikog derbija " onclick="window.open(this.href);return false;
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12575
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la dr.van nostrand » 09 okt 2012, 21:40

Gazprom postao vecinski vlasnik (51%) PAOK-a

http://www.sportdog.gr/article/130985/s ... ai-gazprom" onclick="window.open(this.href);return false;
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la SirAlexFerguson » 11 okt 2012, 19:15

Posljednjeplasirana momčad grčkog prvenstva, atenski AEK, ima novog trenera. Vangelisa Vlachosa je zamijenio Nijemac Ewald Lienen koji će pokušati izvesti Atenjane iz teške krize...


Jedan od najvećih grčkih nogometnih klubova, atenski AEK, nalazi se u velikoj krizi. Ne samo da su rezultati ispod AEK-ove razine, već je klub i u teškoj financijskoj krizi koja ga već nekoliko godina drži u neizvjesnosti.
Ove sezone su ih prestali pratiti i rezultati i u najlošijem startu u klupskoj povijesti čvrsto se nalaze na dnu ljestvice. U šest odigranih kola osvojili su tek dva boda i to na domaćem terenu protiv Kerkyre i Arisa, momčadi iz donjeg dijela ljestvice.
Vangelis Vlachos tako nije zadovoljio i više nije trener grčke momčadi. U AEK je stigao tijekom ljeta i u srpnju je stavio potpis na dvogodišnji ugovor, međutim loš ulazak u sezonu je doveo do raskida suradnje već nakon šest kola.
Njega će zamijeniti njemački stručnjak Ewald Lienen koji ima bogato iskustvo vođenja brojnih njemačkih klubova, ali i rada u Grčkoj..
Trenersku karijeru je započeo u Duisburgu 1993. godine, u Grčkoj je vodio Panionios dvije sezone te kratko Olympiakos. Posljednji klub koji je trenirao bila je Arminia. Lienen će u AEK-u zarađivati 150 tisuća eura godišnje, a potpisao je ugovor do kraja sezone uz mogućnost produženja na još jednu sezonu.
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la sonik24 » 03 dec 2012, 20:30

AEK posljednji :?

Avatar
pintol_TM87
Postovi: 3987
Pridružen/a: 18 maj 2010, 18:42
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la pintol_TM87 » 03 dec 2012, 20:32

sonik24 je napisao/la:AEK posljednji :?
danas sam igro 1 na njih i jedva dobise..bit ce da ovu gianinu stalno uzimaju kod kuce pa i danas :D
golovi su mi bas ofirni bili...
Zaigraj, zaplesi na terenu i zabi tom kretenu da bude ludnica !!

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la sonik24 » 11 mar 2013, 20:32

Olimpijakos vec osigurao mjesto prvaka, pet kola prije kraja...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Devil » 15 apr 2013, 23:53

Ispade AEK na kraju. Mnogo mi ih je zao,nadam se da ce vec naredne sezone da se vrate u ligu. No realno ove sezone nisu ni zasluzili da ostanu,mnogo lose su igrali a i roster im nije nesta narocito respektabilan.

U sustini cela liga je dosta cudna bila,AEK i Aris borba za opstanak,PAO sredina tabele, u vrhu Asteras i PAS od kojih se to nije ocekivalo...
Mada bilo ih je super zanimljivo za pratiti mora se priznati. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Interista » 21 apr 2013, 19:58

U Grckoj po starom Olympiakos prvak iz lige ispali Kerkyra i Aek u play off se plasirali Paok koji krece u takmicenje sa 3 boda Asteras sa 2 Atromitos i Gianina sa 0 startaju.Ove sezone Asteras me je najprijatnije iznenadio, a ocekujem od Paoka da uzme ovaj play off i da se plasira u kvalifikacije za ligu prvaka nekako mi se cini da imaju najzreliju ekipu mada me ne bi iznenadilo da cak i Asteras uzme ovaj play off

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Interista » 12 maj 2013, 21:23

U srijedu starta play off prvo kolo se sastaju Gianina-Asteras i Atromitos-Paok.
U prvom mecu ocekujem pobjedu Asterasa koji je ove sezone odlican bio u kupu su odigrali finale odlicno i glavni su konkurent Paoku za to mjesto koje vodi u kvale za Ligu prvaka vec jednom su ove sezone dobili PAS u gostima mislim da bi mogli opet ponoviti taj rezultat.

U drugom mecu izmedju Atromitosa i Paoka ocekujem da ce Paok uzeti sva 3 boda ako nista barem 1 jer je kvalitetnija momcad to moraju i da dokazu iako ih je Atromitos namucio ove sezone 0-0 i 1-0 pobjeda Atromitosa.Domacini skoro sve utakmice ove sezone idu na 0 sto mislim da ce i u ovom mecu uraditi ali ocekujem da ce Salpi ili Athanasiadis pogoditi za pobjedu Paoka :mrgreen:

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Interista » 15 maj 2013, 21:36

Moje prognoze ipak pogresne :mrgreen:
Meceve nisam gledao ali Gianina pobjedila Asteras sa 2:1 Brana Ilic pogodio za pobjedu, dok u drugom mecu Paok ispustio vodstvo i primio dva gola drugi u 90-toj za poraz od 2:1
1. PAOK 1 0 0 1 1:2 4
2. Giannina 1 1 0 0 2:1 3
3. Atromitos 1 1 0 0 2:1 3
4. Asteras T. 1 0 0 1 1:2 2

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Interista » 20 maj 2013, 20:47

Nastavljaju se "iznenadjenja" u grckom play offu Gianina pobjedila Paok sa 0-1 golom u 88 minuti i tako preuzela vrh tabele nakon dva odigrana kola iznenadio me Paok sa ova dva poraza od njih sam ocekivao najvise ali ima jos do kraja doigravanja.

Asteras u drugom mecu po meni ocekivano savladao Atromitos sa 2:1 i nalazi se na drugom mjestu. Ne znam sta da ocekujem od nastavka play offa ocekujem da se Paok razbudi malo jer realno sa ulaganjima prije sezone i najavi za slijedecu sezonu mogu postati konkurent Olympiakosu za titulu koji je u ovom trenutku nedodirljiv.

1. Giannina 2 2 0 0 3:1 6
2. Asteras T. 2 1 0 1 3:3 5
3. PAOK 2 0 0 2 1:3 4
4. Atromitos 2 1 0 1 3:3 3

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Interista » 23 maj 2013, 23:35

U jucerasnjem kolu doigravanja Paok se napokon probudio i slavio protiv Asterasa sa 1-2 u jednoj tvrdoj utakmici u kojoj su Paokare morale ici na pobjedu sto su pokusavale cijeli mec i golovima Klausa koji je poceo mec sa klupe i 11 minuta nakon ulaska postize gol zatim samo 3 minute kasnije Katsouranis pogadja za 0-2 do kraja meca domacini uspijevaju smanjiti iz penala.

U mecu izmedju Giannine vidjena su dva gola po jedan u svakoj mrezi i dva crvena kartona Giannina je primila gol vec u 3 minuti ali su uzvratili u 34 preko Tsoukalasa gol iz prekida.Giannia je u tri utakmice bez poraza i drzi prvo mjesto sa istim brojem bodova kao i Paok i mislim da ce se do kraja voditi bitka izmedju te dvije ekipe za to prvo mjesto koje ce vjerovatno na kraju pripasti Paoku :mrgreen:

1.Giannina 3 2 1 0 4:2 7
2. PAOK 3 1 0 2 3:4 7
3. Asteras T. 3 1 0 2 4:5 5
4.Atromitos 3 1 1 1 4:4 4

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Interista » 27 maj 2013, 18:57

Paok grabi ka prvom mjestu u doigravanju za ligu prvaka.U jucerasnjem mecu su pobjedili Asterasa sa 1-0 odlicnim golom Oliseha u 57 minuti Paok je cijeli mec dominirao i pokusavao da dodje do zeljene pobjede da bi sve krunisao vec pomenutim golom Oliseha, Paok je i ovaj mec zavrsio sa 10 igraca crveni karton je dobio Kace.
Moram uz to izdvojiti i reakciju Vukica nakon izmjene i salvu psovki na racun nekih saigraca i trenera :D :D

U drugom mecu Atromitos savladao Gianninu koja vec polako posustaje u utrci za ligom prvaka na kraju je bilo 2-0 za Atromitos golove su postigli Karagounis i Napoleoni.
U iducem kolu Atromitos ide u goste Paoku i taj mec odlucuje vjerovatno o klubu koji ce se plasirati u kvalifikacije za Ligu prvaka.

1. PAOK 4 2 0 2 4:4 10
2. Atromitos 4 2 1 1 6:4 7
3. Giannina 4 2 1 1 4:4 7
4. Asteras T. 4 1 0 3 4:6 5

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Interista » 30 maj 2013, 23:23

Bas kada sam mislio da se u Grckoj sve rijesilo novi "šok" na mecu Paoka i Atromitosa Paokare su u 93 minuti ispustile bod i vjerovatni plasman u ligu sampiona domacini su poveli golom Salpia u 33 minutu i tada se cinilo da kvalfikacije za ligu prvaka stizu na Toumbu medjutim vec na pocetku drugog dijela Napoleoni svojim trecim golom u ovom play offu izjednacuje rezultat i bas kada se cinilo da ce utakmica zavrsiti 1-1 Napoleoni izbija 1 na 1 sa Glykosom i zabija za veliku pobjedu Atromitosa i moguci plasman u kvalifikacije za ligu prvaka.

U drugom mecu koji nisam posebno pratio Asteras dobio Gianninu 2-1 sa dva fenomenalna gola.

U zadnjem kolu Paok ide u Gianninu gdje mora pobjediti i nadati se da Asteras moze do boda ili sva tri protiv Atromitosa kojem moram priznati iako je cijelu sezonu igrao sasvim dobro malo vise prste u tome je imao i Dusko Bajevic nisam davao bas previse sanse za osvajanje play offa ali su me prijatno iznenadili.

1. Atromitos 5 3 1 1 8:5 10
2. PAOK 5 2 0 3 5:6 10
3. Asteras T. 5 2 0 3 6:7 8
4. Giannina 5 2 1 2 5:6 7

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Interista » 03 jun 2013, 00:10

I tako zavrsi se Grcki play off na dramatican nacin.
U zadnjem kolu Atromitos je imao sve u svojim rukama pobjedom nad Asterasom domogao bi se lige prvaka bez obzira na rezultat Paoka koji je igrao protiv Gianinne i morao je da pobjedi i cekati kiks Atromitosa.
Atromitos je krenuo zestoko u duel trazeci pobjedu i napadao je tokom cijelog meca podatak da je golman Asterasa imao preko 10 odbrana sasvim dovoljno govori. U drugom mecu Gianinna dolazi do vodstva i navijaci Atromitosa su poceli vec da slave Ligu prvaka i tako sve do 70 minute kada iz prekida dolaze golom Katsouranisa do 1-1 ali i taj rezultat je vodio Atromitos u LP.Ali iz jos jednog prekida u 74 minuti Gordon Schildenfeld svojim golom donosi veliku radost za Paokare, na drugom mecu muk ali u 78 Asteras dobija crveni karton pa do kraja meca Atromitos ima igraca vise i napada i dalje ali bez uspjesno i ostaje 0-0 na kraju veliko razocaranje za igrace i navijace Atromitosa.

Paok ovom pobjedom izborio je kvalifikacije za LP i starta od treceg pretkola za neprvake i nije nositelj a moze da izvuce Lyona,Zenit,PSV,Metalist ili Fener.Nekako bi volio da izvuku Fenera kakvi bi to dueli bili zbog odnosa na relaciji Grka i Turaka sjetimo se da je u proslom duelu isto bilo vatreno kada je Muslimovic odlucio pobjednika dvomeca.
Paok ce se morati pojacati ako slijedece godine zeli konkurirati Olyimpacosu koji je ne dodirljiv trenutno.

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Interista » 06 feb 2014, 01:26

Malo o zaboravljenim Grcima :) Sve i dalje po starom Olympiakos i dalje nedodirljiv uz silna pojacanja i napore Paoka da ugrozi to prvo mjesto ali su izlega kako stvari stoje pojacanja i Stevens uzaludna u zimskom roku su dovedena 4 pojacanja Hoesen iz Ajaxa, Martens iz AZ-a,Natkho iz Rubina i Insaurralde iz Spartaka i izgleda da Stevens hoce da sto dalje dogura i u Evropi ali to mu nece biti ni malo lako pored Benfice..
Olympiakos je prodao Mitrouglua a doveo je Nelsona Valdeza kao zamjenu sve vise prilike dobija i Marko Scepovic i bez Mitroglua su jedna sasvim dobra ekipa..
Panathinaikos se malo probudio nakon prosle lose sezone i ove godine grabi ka Play offu koji ce cini mi se biti nikad zanimljiviji jer su tu jos u igri ove sezone odlicni Atromitos predvodjen Papadopulosom i Napoleonijem...
Dodao bih tu jos i Panetolikos koji me prijatno iznenadio pogotovo igrom kod kuce gdje su skinuli skalp i Olympiakosu i Paoku i Panathinaikosu

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Grčka Superliga

Post Postao/la Cautinho » 25 feb 2014, 11:42

Šta može Olympiacos protiv M.Uniteda?
Keep walking.

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.