Ruska premier liga

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Ko ce da osvoji rusku premier ligu za sezonu 2011.

Zenit St.Petersburg
76
45%
CSKA Moskva
42
25%
Spartak Moskva
10
6%
Lokomotiva Moskva
17
10%
Rubin Kazan
11
6%
Neko drugi
14
8%
 
Ukupno glasova: 170

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Ruska premier liga

Post Postao/la Devil » 05 jan 2011, 17:53

Dakle kada je vec ovakav format foruma i da se otvaraju lige,rekao sam da cu ja za Ruse da napisem,a @Monolog mi je cuvao mesto i hvala mu. :D

slika

Strucnjaci i statistika kazu 6.liga Evrope,pa zasto da im neverujemo.Sjajna liga sa velikim ulaganjem u fudbal u poslednje vreme.
U ovakvom formatu Ruska liga nastaje 2001.godine kada se formiraju rangovi takmicenja koji i danas traju.Od raspada SSSR pa sve do 2001,nije to bilo toliko profesionalno odradjeno kao sada.
Ako pazljivo pogledamo videcemo da razvoj ruske lige i uopste ruskog fudbala krece tek krajem 2004,pocetkom 2005 i upravo tada CSKA uzima trofej Kupa Uefa,do tada je to sve bilo nekako mlako,tek ponekad blesne neka ekipa,prvenstveno mislim ovde na Lokomotivu koja je one sezone kada je Porto uzeo LP igrala protiv Monaca u 1/8 finala,ili sezonu pre kada se jos uvek igrala druga faza po grupama igrali su u njoj.
Vecinu ruskih klubova drze bogati biznismeni,krenuvsi od Dyukova (Zenit),Feduna(Spartak),Gusev(rubin)...sve su to biznismeni cije se bogatstvo broji milijardama,Fedun npr. je imao profit u 2010.od 5.8 milijardi,i kao takvi oni daju strasne uslove svojim klubovima.Dyukov je Spalletiu dao transfer budzet od 75.mil. sto je pa pre jedno 5-6 godina bio budzet svih ekipa u prve dve lige Rusije. :lol: :roll:
Ruska liga,a i sami klubovi imaju strasne uslove,citam nekidan u novinama da verovatno novi prvoligas Krasnodar kojeg od nedavno vodi Slavoljub Muslin ima 5 vestackih terena,te 1 pomocni travnati.Dakle 6 pomocnih terena u svome kompleksu,takodje i CSKA ima bogatu infrastrukturu,mislim 3 trening kampa samo u Moskvi.
Kvalitet lige po meni nikada jaci,strasno ce biti izdanje nove sezone koja krece u martu.Koliko sam citao izgleda da je i zvanicno da se od od 2012.krene sa igranjem po evropskom kalendaru koje ce kostati preko 100.mil eura.
Dakle sto se tice nove sezone lista takmicara(klubova) nije zvanicna,pre par dana odustao je i Saturn ubog nemanja finansija tako da ce 99% u ligu da udje Krasnodar sto jedan klub sa ultrabogatim vlasnikom.

Zenit je i u novoj sezoni favorit,videcemo kako ce da krene u nju,posto po meni oni su jedni od glavnih favorita za pobedu u EL,i bice ubitacan ritam cetvrtak-nedelja(ponedeljak).Odlicnu ekipu imaju na okupu i po meni za sada ovde nista ne treba dirati,mada uvek treba sveze krvi u ekipi i sa ovih 75.mil dovesce se neko.Ono sto smo zadnjih dana citali da nude za Akinfeeva 45.mil je po meni totalno bespotrebno(pisao sam o tome na drugoj temi).Takodje ono sto je veoma bitno Zenit ima lepog mladjeg"brata",samo neka mu se obrate i eto igraca tamo. :mrgreen:

Spartak je prosle sezone igrao zaista lep fudbal,nosili su se solidno i u LP koliko god su mogli i uspeli su da izbore EL.U svojim redovima imaju nekoliko sezona unazad najboljeg strelca,po meni i najkvalitetnijeg napadaca lige Wellintona.Strasan napadac,a tek mu je 24 godine,jos je tu nekoliko igraca ali imaju jednog dragulja,mozda i najtaletovanijeg igraca lige Janu Ananidzea,malog Gruzijskog klinca(18).

Rubin je proslu sezonu zavrsio na trecoj poziciji,mada igrali su najlosije u poslednjih nekoliko godina,imaju i oni odlicne igrace Martins,Edu,Kuzmin,Cesar Navas,Noboa,Murawski ali Bedryev nije ovo lepo poslozio,imaju Kornilenka u napadu koji je samo takva letva da je to strasno,imaju takve pare pa brate dovedite nekog napadaca.


CSKA ima mozda i najjacu ekipu posle Zenita,lepo je Slutsky to uigrao nakon sto je dosao iz Samare ali pored fenomenalnog ZEnita nisu mogli na prvo mesto ni pomocu Davida Koperfielda.Strsna zaista ekipica Akinfeev na golu,braca Berezutskiy,Odiah,IGneshevich,velike nade Ruskog fudbala Mamaev i Dzagoev,odnosno Ceskog,Necid.Ove godine ponovo bi trebali da su glavna pretnja Zenitu.

Od ostalih ekipa mozda bi trebalo da se izdvoje DInamo koje sa klupe vodi Miodrag Grof Bozovic te igrace poput Kuranyia,Wilshirea,Kolodina,Voronina,Genkova,Jakubka deluju sasvim pristojno na papiru.
Ako udje Krasnodar u ligu svakako ce se morati i na njih obratiti paznja,klub koji je osnovan 2007.godine svakako bi za koju sezonu trebao biti pretnja.
Nekako sam poslednjih godina izgubio poverenje u Lokomotivu,od ove godine trener im je Krasnozhan covek koji je nekada vodio Spartak Nalchik,ali bas i ne verujem da bi mogao nesta da napravi.

Uglavnom bice zanimljiva ova sezona ruske lige,predvidjam najjacu i najkvalitetniju do sada,a vi pisite,komentarisite samo bez spamanja. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la king1000 » 05 jan 2011, 18:09

Devil rekao sam ti da će tema biti otvorena preko poruke :D odlična liga koja može za par godina po kvaliteti preći francusku ligu te će nakon sp 2018 napravljeni stadioni biti dodjeljeni klubovima iz lige što će dodatno povećati kvalitet lige ;) :D

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la LBJ MVP » 05 jan 2011, 18:12

king1000 je napisao/la:Devil rekao sam ti da će tema biti otvorena preko poruke :D odlična liga koja može za par godina po kvaliteti preći francusku ligu te će nakon sp 2018 napravljeni stadioni biti dodjeljeni klubovima iz lige što će dodatno povećati kvalitet lige ;) :D
Ova je liga već po kvaliteti ispred francuske sada su u rangu talijana s tim da puno više ulažu i za par godina će sigurno biti ispred serie a 8-)
Probleme im stvaraju uvjeti no vidimo da i u engleskoj pada snijeg,a to je jedna od top 3 lige svijeta,a rusi ionako ne igraju preko zime ;)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Devil » 05 jan 2011, 18:24

LBJ MVP je napisao/la:
king1000 je napisao/la:Devil rekao sam ti da će tema biti otvorena preko poruke :D odlična liga koja može za par godina po kvaliteti preći francusku ligu te će nakon sp 2018 napravljeni stadioni biti dodjeljeni klubovima iz lige što će dodatno povećati kvalitet lige ;) :D
Ova je liga već po kvaliteti ispred francuske sada su u rangu talijana s tim da puno više ulažu i za par godina će sigurno biti ispred serie a 8-)
Probleme im stvaraju uvjeti no vidimo da i u engleskoj pada snijeg,a to je jedna od top 3 lige svijeta,a rusi ionako ne igraju preko zime ;)

Ruska liga jos uvek nije u rangu Francuske,naravno Zenit,CSKA,Rubin i Spartak jesu tu blizu nivoa francuske lige,ali kada bi gledali ligu u kompletu dakle uzimajuci sa jedne strane Arles,Cannes,Sochaux,a sa druge Amkar,Anzhi,Terek definitivno kvalitet ide na stranu Francuza.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
king1000
Postovi: 307
Pridružen/a: 03 jan 2011, 21:13
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la king1000 » 05 jan 2011, 18:29

Devil je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:
king1000 je napisao/la:Devil rekao sam ti da će tema biti otvorena preko poruke :D odlična liga koja može za par godina po kvaliteti preći francusku ligu te će nakon sp 2018 napravljeni stadioni biti dodjeljeni klubovima iz lige što će dodatno povećati kvalitet lige ;) :D
Ova je liga već po kvaliteti ispred francuske sada su u rangu talijana s tim da puno više ulažu i za par godina će sigurno biti ispred serie a 8-)
Probleme im stvaraju uvjeti no vidimo da i u engleskoj pada snijeg,a to je jedna od top 3 lige svijeta,a rusi ionako ne igraju preko zime ;)

Ruska liga jos uvek nije u rangu Francuske,naravno Zenit,CSKA,Rubin i Spartak jesu tu blizu nivoa francuske lige,ali kada bi gledali ligu u kompletu dakle uzimajuci sa jedne strane Arles,Cannes,Sochaux,a sa druge Amkar,Anzhi,Terek definitivno kvalitet ide na stranu Francuza.
Točno si rekao Devil za kvalitetu liga između francuske i ruske lige

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Monolog » 05 jan 2011, 18:29

@Dylan Dog nije sretan zbog Zenitove epizode u CL, jer su isti ispali u kvalifikacijama od malog Auxerrea. :lol:

Salu na stranu, nisam ljubitelj ruske lige, ali ne mogu a da ne odam pocast klubovima koji nisu vise turisti u euro takmicenjima, vec ostave upecatljiv kraj, a nerijetko budu i pobjednici velikih takmicenja(CSKA, Zenit). Kvalitet lige je iz godine u godinu sve bolji, a to mozemo vidjeti i po basnoslovnim ciframa kojim se razmecu vodeci ruski klubovi kako bi doveli bolje igrace u svoje redove. Nego, ja ovu ligu ne gotivim od prije, i to iskljucivo zbog evidentnog namjestanja utakmica(naravno, svugdje se utakmice namjestaju, ali Rusi su bas...).

Sto se tice prethodne sezone, prvo sam bio iznenadjen transferima. Dakle, nisam ocekivao Brunu Alvesa u Zenitu, jer se isti povezivao sa Manchesterom, Realom i ostalim velikanima, no zov novca, a bgm i kvaliteta lige je bio jak, tako da isti nije pogrijesio dolaskom u St. Petersburg. Spalleti je sjajno poslozio ekipu, jednostavno, nemaju losu stranu. Dakako, sada glavu mozemo razbijati kada procitamo koliko je dobio za pojacanja za sljedecu sezonu, a vec je i Luciano kren'o u potragu za istim. Dakle, mozemo ocekivati jos nekoliko sjajnih pojacanja i ove sezone kada je Zenit u pitanju.

CSKA je prosle godine bila odlicna ekipa, mogli smo se to uvjeriti u CL kada su ispali od kasnijeg osvajaca Intera. Imali su Krasica, raspolozenog Hondu, te je sve funkcionisalo onako kako je i trebalo. Ove sezone svoju snagu pokazuju u Evropa Ligi, gdje su bez poraza, ako se ne varam.

Spartak je dobro start'o u CL, ali su se kasnije morali zadovoljiti trecim mjestom u grupi, iza Chelsea i Marseillea, pa ce se i oni naci u Evropa Ligi. DAkle, iz ovog se vidi kolika je snaga ruskog sampionata.

Naravno, ne mozemo a da ne spomenemo sipmaticni Rubin koji je pokazao da se Barcelona moze pobijediti na Kamp Nou stadionu. I oni ce svoj put nastaviti u Evropa Ligi, jer su i oni zavrsili na trecem mjestu u grupnoj fazi lige prvaka.

Moram priznati da sam vise ocekiv'o od Dinamo Moskve, koji su imali potentan napad sa Kuranyjem i Voroninom, no nisu bili toliko konkurentni koliko se to od njih ocekivalo.


Sto se tice ove sezone, misljenja sam da ce Zenit osvojiti(takodjer, dijelim @Devilovo misljenje da ce pogrijesiti ukoliko izdvoje 40+ miliona Eura za Akinfeeva), ali da ce CSKA i Spartak igrati znacajnu ulogu, a ne smijemo izostaviti ni Rubin. Dakle, ocekuje nas jos jedna neizvjesna sezona, puna namjestaljki i svega sto ima veze sa ruskom mafijom.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
drinin vuk
Postovi: 1717
Pridružen/a: 25 jun 2010, 13:47
Lokacija: " РС
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la drinin vuk » 05 jan 2011, 18:32

Liga broj 5. za mene,ne zbog toga što su mi Rusi simpatičniji od Francuza,već jednostavno imajući u vidu kvalitet timova,transfere,zanimljivost takmičenja,ulaganja,koja će od naredne sezone biti još veća itd.
Rusima zapravo jedine dvije stvari koje hvale su bolja posjeta ,tu su franci u prednosti i bolja infrastruktura.
A kada je o timovima riječ ok,Lyon je bolji od svakog ruskog,ali pored njega ima tu još ekipa u Francuskoj Marseille,ali rusi će za dvije tri godine biti mnogo jači,sa boljom infrastrukturom, igračima itd,isto tako kada se prave ove komparacije ne treba zaboraviti da u ruskoj ligi ima ograničenje stranaca,tipa da utakmicu moraju počet 4 rusa itd,što svakako na odredjen način smanjuje kvalitet timova,ne mislim ovim da su Rusi kao igrači slabi već da ipak onoliko para koliko imaju im može donijet daleko bolje i kvalitetnije igrače.....
& $ - & " - & - &
ФСРС

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Dylan Dog » 05 jan 2011, 19:47

Kvalitet Ruskoga fudbala je u usponu,jos kada u narednim godinama bude ostvaren projekat da se igra kada i u ostalim ligama,samo nebo je granica.
Zenit je sigurno najaci,Spalleti je veliki trener,ima na svakoj poziciji na raspolaganju 2 ili vise odlicnih igraca tako da osvajanje titule i nije neki preveliki uspjeh...Ispadanjem u kvalifikacijama za l.prvaka dosta je bacena mrlja na sezonu,koliko god ja cijenio Spaletia mislim da je on ipak ostao duzan navijacima Zenita s obzirom na sve okolnosti.
Osvajanje trofeja Europa lige bi ga izvadilo :P
Poraz od Auxera je bio prvi poraz u sezoni,nazalost skupo nas je kostao,ali Spaleti je rekao da se moraju izvuci pouke iz toga duela i nema razloga da sumljam da zaista i hoce.
Malo o trenutnoj ekipi Zenita:
golmani:Malafeev,Zhevnov,Borodin
odbrana:Anyukov(C),B.Alves,Lombaerts,Meira,Luković,Hubocan,Krizanac?
vezni red:Danny,Rosina,Shirokov,Zyryanov,Fayzulin,Huszti,Semak,Denisov,Bystrov
napad:Lazovic,Kerzhakov,Bukharov,Kanunnikov
Uglavnom startnih 11 koje forsira Spalleti su:
-------- Malafeev -----------
Anjukov--Lombaerts--B.Alves-Hubocan---
----------------Shirokov------------------
-----------Zyryanov---Denisov-------
Bystrov-----------------------Danny------
------------Kerzhakov-----------------

Na par pozicija je zbilja jaka konkurencija,Hubocan ili Lukovic,Bystrov ili Rosina su zbilja teske nedoumice,no to je ipak znak kvalitete u rosteru..
Sto se tice promjena u sastavu,Krizanac uprkos jos jednoj godini ugovora zeli da ode,klub ce mu kako stoje stvari izaci u susret,Huszti ce valjda gdje otici,u Zenitu nikad nece dobiti priliku u ovakvoj konkurenciji na krilima,mada je dobar igrac,ostatak druzine bi treba ostati tu i dalje..Ima par momaka na posudbama pa vidjecemo dali ce se ko od njih izboriti za mjesto u ekipi..
Spominju se dolasci Akinfeeva,Zhirkova,Davida Pizarra,Luce Tonia,ali sve je to rekla-kazala..
Da mi je samo da ne vidim vise Shirokova u ekipi,daleko najveci antitalenat u timu,al eto Spalleti ga cijeni,cak ga je jednom usporedio sa De Rosiem :roll: .
Rosina je za mene strasan igrac,ali pored Danya koji je glavni igrac i Bystrova koji je ipak reprezentativac Rusije i odlicno se slaze sa Kerzhakovom jednostavno nema mjesta za njeg.
Ja bi volio kada bi se doveo Aliev iz Lokomotiv Moskve,jedan od boljih igraca lige,Akinfeev na gol te moja davna zelja Milevsky iz Dynamo Kieva :oops:
U Europa ligi igramo protiv Young Boysa,te prolaz u svakom slucaju nebi trebao biti upitan..
I u novoj sezoni bi trebali biti najbolji tim,Cska je veoma jak,ali nemaju sirinu u ekipu kao Zenit..
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Omar500
Postovi: 1584
Pridružen/a: 25 maj 2010, 20:44
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Omar500 » 05 jan 2011, 23:14

Nisam toliko upoznat sa samom ligom, ali znam da se ogromni novci ulažu i da će Zenit, Rubin i CSKA biti važni faktori za par godina u LP. Dobiće i fantastičnu infrastrukturu, tako da će jedino Lige Petice biti jače od ruske. A možda uskoro i ne bude lige petice, nego lige šestice :D
A i Rubin me fascinira kako igra s Barsom. Ja mislim da je Barsi najteži protivnik Rubin, u posljednih pet godina njima su najvjerovatnije najmanje bodova uzeli :D

Avatar
_d1n0_
Postovi: 300
Pridružen/a: 29 dec 2010, 16:55
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la _d1n0_ » 06 jan 2011, 11:06

Dosta zanimljiva liga, ovdje simpatiziram CSKA Moskvu!
Maggio 5, 2010: Coppa Italia
Maggio 16, 2010: Campione d'Italia
Maggio 22, 2010: Campione d'Europa
Agosto 21, 2010: Supercoppa Italiana
Dicembre 18, 2010: Campione del Mondo

Forza Inter ! Merda Milan !

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Dylan Dog » 12 jan 2011, 23:50

Da mi je da se ostvare moje zelje i da ovo bude prvih 11 Zenita,pa prosetali bi se ligom prvaka :lol:
slika
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Devil » 12 jan 2011, 23:51

Pa skroman si jbt. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Dylan Dog » 13 jan 2011, 00:22

Devil je napisao/la:Pa skroman si jbt. :mrgreen:
jelde,pa ima se para,a kontam ovi Bjelorusi,Ukrajinci,to ne bi imalo nikakvih problema da igraju u Rusiji :D
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la juznjak> » 13 jan 2011, 00:24

Odlicna liga koja napraduje munjevitom brzinom , 6 najjaca liga na svijetu bez sumnje. Ima tu 5-6 jako kvalitetnih ekipa koje ce se nositi bez problema sa vecinom vodecih ekipa iz liga petice. Ljudi dosta ulazu kako u infrastukturu tako u igrace(prije svih Zenit) , neki klubovi imaju odlicne navijace ima tu dosta derbiya prije svih ovi Moskovski . Mislim da ce za par godina biti u egalu sa Njemcima i Francuzima ,za sada ne mogu napisati da je 5 liga na svijetu jer od 6 mjesta pa na nize su jako lose ekipe koje nisu jace od Hanovera ili Rennesa (bubam). Btw favorit mi je Spartak ,od svih ovih Ruskih ekipa za njih sam prvo cuo ...jos prije 11-12 godina kada su igrali LP i bili redovni sudionici .
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Los_Blanos2
Postovi: 2996
Pridružen/a: 19 okt 2010, 03:04
Lokacija: Sanski Most
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Los_Blanos2 » 13 jan 2011, 01:16

Zenit beton
El mejor club del siglo XX Real Madrid C.F.

Raul artista siempre madridista

FK Željezničar

Podrška Papetu

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Dylan Dog » 13 jan 2011, 01:18

Los_Blanos2 je napisao/la:Zenit beton
najaci :D
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Dylan Dog » 14 jan 2011, 11:40

Danny zeli da se vrati u Portugal,navodno vec u ovom prelaznome roku,nadam se da se to nece desiti,pred vazne utakmice protiv Young Boysa da nas napusti jedan od najboljih igraca..
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Dylan Dog » 15 jan 2011, 00:30

Ivica Krizanac,igrac koji je jos od 2005 u klubu i koji je imao veliki udio u uspjesima proteklih godina je napustio Zenit,iako je imao jos 1 godinu ugovora izrazio je zelju za povratkom u Hrvatsku,rekao je da je Zenit definitivno njegov zadnji klub u inostranstvu,s obzirom sta je sve uradio za klub izaslo mu se u susret i razlaz je bio prijateljski.
Ivica Krizanac:" Nakon šest godina u Rusiji došlo je vrijeme da dođem doma. Ljudi iz Zenita su na kraju ispali i više nego korektni, ne mogu nahvaliti kako su se ponijeli prema meni. Od toga da će mi isplatiti 50 posto ugovora za sezonu koju neću odigrati, do toga kako su me tretirali, stvarno im hvala od srca."
slika
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Devil » 15 jan 2011, 00:40

Veoma cenjen igrac u St.Petersburgu,secam se pre godinu dana kada je bila velika hrvatska zastava na Petrovsky stadionu povodom njegovog rodjendana.
Gde planira u Hrvatsku?Mozda Sibenik gde je poceo karijeru :?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Ruska premier liga

Post Postao/la Dylan Dog » 15 jan 2011, 00:48

Spominje se Hajduk,,uglavnom ima 32 godine i cini mi se da je prerano odlucio zavrsiti internacionalnu karijeru,cak se i od reprezentacije oprostio.Nije cak iskljucio ni kraj karijere,mada mi se to ne cini realnim,Hajduk ga je trazio prosle sezone ali Krizanac je trazio 1M eura za 2 sezone,pa prepostavljam da bi se sad mogli dogovoriti oko nekog manjeg iznosa :?
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.