Eredivisie

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Grbavica
Postovi: 53
Pridružen/a: 12 jul 2008, 23:23
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Grbavica » 15 feb 2011, 13:17

Ne mozes krizu pojedinih klubova nazvat krizom lige. Dok jedni slabe drugi jacaju... Na primjer Twente ima odlicnu finansijsku situaciju.

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la kumkalesic » 19 feb 2011, 13:47

Pa kako da ne nazovem krizom lige...PSV, AZ, Ajax, Feynord, Herenven su ekipe, uz Twente, koje su obiljezile historiju holandskog nogometa, bar u protekle dvije decenije kako ja pratim fudbal. Ne pratim situaciju u ostalim klubovima srednje kategorije kao sto su Groningen, Utrecht koji nekada bljesnu i izbore nastup u Europi. Pa ovo nema niti u jednoj europskoj ligi, sve sto se pokaze kao dobro, ubrzo se proda.
Sto se tice Twentea, on je prije svega sacuvao sastav, jer su kao prvaci Holandije direktno usli u ligu prvaka, tako da su mogli "zakrpiti" finansijske rupe od tv prava i ostalog sto ide uz nastup u grupnoj fazi ovog natjecanja. Sta ce biti sa Twenteom ako sljedece sezone ne obezbijede ligu prvaka, mislis da ce Bryan Ruiz, De Jong, Nacer Chadli igrati jos uvijek u ovom klubu, ja cisto sumnjam. Cak nisam siguran da bi u toj situaciji i kapiten Theo Jansen ostao u ekipi, mada tu igra otkako ja pratim ovu, po meni veoma simpaticnu ekipu iz Enshedea.pozdrav
Joint_fc

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la brazzo » 19 feb 2011, 14:48

sinoć je odigrana prva utakmica 24-tog kola Utrecht 1 -1 Heracles a ponovo je za Utrecht pogodio Ricky van Wolfswinkel i sad ima ukupno 12 golova a sigurno je jedan od najboljih napadača u Eredivisie-i čak je bilo i nekih špekulacija da će otići u Bundes ligu ili Premier ligu u januaru ali se to ostavilo za ljetni prijelazni rok.Danas se igraju još 3 utakmice
Excelsior - Willem II
sc Heerenveen - AZ
FC Groningen - Roda JC Kerkrade

ako budem tu večeras ubaciću i linkove za ove utakmice ako ih neko želi pogledati.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la brazzo » 19 feb 2011, 20:00

It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Grbavica
Postovi: 53
Pridružen/a: 12 jul 2008, 23:23
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Grbavica » 20 feb 2011, 00:59

kumkalesic je napisao/la:Pa kako da ne nazovem krizom lige...PSV, AZ, Ajax, Feynord, Herenven su ekipe, uz Twente, koje su obiljezile historiju holandskog nogometa, bar u protekle dvije decenije kako ja pratim fudbal. Ne pratim situaciju u ostalim klubovima srednje kategorije kao sto su Groningen, Utrecht koji nekada bljesnu i izbore nastup u Europi. Pa ovo nema niti u jednoj europskoj ligi, sve sto se pokaze kao dobro, ubrzo se proda.
Sto se tice Twentea, on je prije svega sacuvao sastav, jer su kao prvaci Holandije direktno usli u ligu prvaka, tako da su mogli "zakrpiti" finansijske rupe od tv prava i ostalog sto ide uz nastup u grupnoj fazi ovog natjecanja. Sta ce biti sa Twenteom ako sljedece sezone ne obezbijede ligu prvaka, mislis da ce Bryan Ruiz, De Jong, Nacer Chadli igrati jos uvijek u ovom klubu, ja cisto sumnjam. Cak nisam siguran da bi u toj situaciji i kapiten Theo Jansen ostao u ekipi, mada tu igra otkako ja pratim ovu, po meni veoma simpaticnu ekipu iz Enshedea.pozdrav
Pa ako pratis holandsku ligu onda znas da je to liga talenata. Moraju se igraci prodavati da bi se napravilo mjesta za nove mladje talente. A to je ubrzala svjetska kriza tako da su se mnogi klubovi nasli u problemima.

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la kumkalesic » 21 feb 2011, 12:58

Ma razumijema ja to vezano za talente, ali sa talentima se ne moze suprostaviti ekipama iz spanske, engleske, italijanske, pa i njemacke lige(iako se i o oni mnogo baziraju na mladim nadama). Razocaran sam cinjenicom sto ekipe ne mogu ostati na okupu ni dvije sezone, cim se pojavi neki klinac koji bljesne, odmah se prodaje. Uzecu primjer najtrofejnijeg kluba Ajaxa_pa zamisli kakav bi to bio tim da se nije prodavalo samo zadnjih, recimo 5. godina. Skoro citam neke transfer spekulacije oko Luca Castaignosa, jednog od najboljih igraca u Feyenordu u ovom trenutku, kako ga uprava na ljeto zeli prodati. Pa zamisli kako je navijacima tog, nekada giganta, holandskog kluba, tim je nikad losiji, nikad igracki slabiji, a uprava ima hrabrosti reci kako ce prodati najboljeg igraca kojeg trebutno imaju...mozda prijatelju za tebe ovo nije porazavajuce, ali za mene jeste,pozdrav
Joint_fc

Grbavica
Postovi: 53
Pridružen/a: 12 jul 2008, 23:23
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Grbavica » 21 feb 2011, 17:31

Pa nisam znao da Eredivisie poredis sa ligama petice. U tom slucaju moram se slozit s tobom i rec da je holandska liga podosta zaostala za tim ligama. Prosla su vremena kad su holandski klubovi igrali raznorazna europska finala. Ono sto se pokusava je vratiti klubove na zdrave noge, a to upravo rade prodajom igraca. Holandski klubovi nisu poput Chelseaija, Cityja, Real Madrida pa da se "sa strane" upumpaju ogromne kolicine novca... Al vjeruj mi da ce to sve doci na svoje.
Za Feyenoord sam vec pisao. Oni moraju prodavati svakog igraca kojeg mogu. Nalaze se u dubiozi zestokoj.

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la kumkalesic » 22 feb 2011, 16:40

Pa prijatelju, ja fudbalske lige ne posmatram i ne ocjenjujem samo na osnovu sadasnjosti i buducnosti, vec i na osnovu proslosti. Ako je Engleska bila kolijvka nogometa, onda je Holandija sigurno bila zamlje koja je ovu igru dovela na jednu visu razinu.Stavljati ispred holandske lige francusku, portugalsku, ukrajinsku, rusku...je za mene glupost, pa svi kada se saberu ne mogu po broju europskih trofeja biti u rangu Ajaxa, PSV, i Feyenorda.
Joint_fc

Grbavica
Postovi: 53
Pridružen/a: 12 jul 2008, 23:23
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Grbavica » 22 feb 2011, 19:18

Slazem se, ali od proslosti se ne zivi nazalost...

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la kumkalesic » 24 feb 2011, 13:45

Danas ocekujem da sva tri tima iz Eredivisie prodju u narednu fazu Europa lige...nadam se da ce daleko dogurati kako bi popravili koeficijent lige...PSV ima najtezi zadatak protiv Lillea, ali nadam se najboljem...Twente i Ajax su, mislim zavrsili posao u prvim utakmicama
Joint_fc

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Puma » 27 feb 2011, 16:27

Veliki derbi zavrsen sa 0:0, dok je Wijnaldum zabio 4 gola za Feyenoord u pobjedi nad Groningenom od 5:1
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12579
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la dr.van nostrand » 27 feb 2011, 21:01

Derbi u Eindhovenu zavrsen 0:0, a Twente porazen u sudijskoj nadoknadi 2:1 , tako da sva tri tima vodeca u Holandiji nisu zabiljezili pobjede.

AZ se priblizio Groningenu na samo jedan bod zaostatka, Groningenu koji je danas pretrpio tezak poraz, cak 6 golova na utakmici, a inace cijelo kolo je bilo veoma efikasno , na 9 utakmica 33 gola, zahvaljujuci efikasnim utakmicama :

Willem -Heerenveen 4:3
Heracles - Vitesse 6:1
Feyenoord - Groningen 5:1
NAC Breda - Den Haag 3:2

Roda - De Graafschap 1:1
VVV Venlo - Excelsior 1:0
AZ - Twente 2:1
NEC Nijmegen- Utrecht 1:1
PSV - AFC Ajax 0:0
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la kumkalesic » 28 feb 2011, 13:32

Jos devet kola ostalo je do kraja holandskog prvenstva. Nakon 25. odigranih kola tabelu predvodi PSV sa osvojenih 54. boda, na drugom mjestu je Twente, koji je neocekivano porazen u Alkaamaru od AZ i trenutno zaostaje 3. boda u odnosu na tim iz Eindhovena. Treci na tabeli je Amsterdamski Ajax sa 49. bodova, koji u ovom kolu nije uspio da iznenadi u Eindhovenu kod PSV i maximalno se ukljuci u borbu za naslov prvaka. Ovako su ostali i dalje na zaostatku od 5. bodova u odnosu na PSV.
U sljedecem kolu Ajax ima tesku utakmicu protiv AZ na svom terenu, Twente docekuje uvijek nezgodnu NAC Bredu, dok ce PSV gostovati u Rotterdamu kod Exelsiora. ipak treba ocekivati pobjede favorita i nastavak borbe za naslov i najboljeg u Eredivisie za sezonu 2010/2011.
Joint_fc

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la kumkalesic » 07 mar 2011, 17:19

Situacija u vrhu holandskog sampionata i poslije 26. kola ostala je nepromijenjena. Sva tri pretendenta za naslov ubiljezili su pobjede. Twente je pred domacim navijacima u Enschedeu savladao NAC Bredu rezultatom 2:0. Ajax je na Amsterdam Areni imao i laksu, nego sto se to ocekivalo, utakmicu protiv uvijek nezgodnog AZ Alkmaara, kojeg su razbili rezultatom 4:0. Najizvjesniju utakmicu u ovom kolu odigrali su u Rotterdamu Excelsior i vodeci na tabeli PSV iz Eindhovena. Gosti su na kraju dosli do veoma vazne pobjede rezultato 3:2. kojom su ostali na istom bodovnom rastojanju u odnosu na Twente i Ajax. Jos bih napomenuo da su prethodno spominjane ekipe u sedmici iza nas izborile finale holandskog kupa.
U sljedecem kolu Twente se ugostiti VVV Venla, Ajax ide u Tilburg kod fenjerasa Willem II, dok ce PSV imati, mozda, i najtezu utakmicu protiv NEC u Nijmegenu. Treba napomenuti da u ekipi iz Nijmegena igra, trenutni, prvi strijelac lige Bjorn Vleminckx.
Joint_fc

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la brazzo » 08 mar 2011, 21:57

dobro se drži Twente barem ja nisam očekivao da će i ovu sezonu odigrati do kraja jako i ostati u igri za naslov pogotovo što je Bryan Ruiz podbacio (mada ne znam da li je imao kakvu povredu) sa ''samo'' 7 golova doduše u 21 utakmici ali je on strašan igrač čak me podsjeća na Ibrahimovića dok je igrao u Ajaxu ali što se napada tiče ove godine je Twente imao dobro posložen napad sa Jankom i de Jong-om mada kažem upravo asistencije i još golova Ruiza je to što fali njima da bi prestigli PSV a još jedna je pozitivna stvar kad su oni u pitanju a to je da se Chadli razvija u odličnog igrača tako da sa njime su rješili dosta stvari jer će u njemu dobiti odličnog igrača kojeg mogu i prodati uskoro za velike novce.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la kumkalesic » 09 mar 2011, 17:16

Bryan Ruiz je stvarno majstor, malo su ga povrede sprijecile da ove sezone pokaze sav svoj kvalitet. Mislm da se dvaput ove sezone povredjivao. Ovaj igrac je sasvim sigurno prevazisao holandsku ligu, ali tesko ce koji klub dati 22 miliona eura koliko je Twente trazio na pocetku prosle sezone. Tu postoji i jos jedan problem a to je sto jos nema europski pasos, pa bi se u pojedinim ligama vodio kao stranac, sto je jos jedan hendikep. Ali ovdje treba naglasiti da Twente ne ovisi ni o Ruizu, niti o Janku, De Jongu, Jansenu...jednostavno to je ekipa koja igra kolektivan nogomet, za razliku od Ajaxa i PSV, i to je njihov najjaci adut. Kada igras protiv Twentea moras znati da ti svaki igrac moze zabiti gol od Wisgerhofa iz odbrane do Janka u napadu. Tu uspjesnu filozofiju je u djelo sproveo Mclaren a samo je nastavio Michel Prudhomme.
Ipak ostajem pri svom misljenju koje sam napisao jos prije, a to je: Ukoliko Twente ne osvoji naslov, ili ne izbori i sljedece sezone nastup u ligi prvaka, mnogi ce igraci zatraziti da ih se proda u neki klub iz engleske lige.
Joint_fc

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la brazzo » 09 mar 2011, 19:20

kumkalesic je napisao/la:Bryan Ruiz je stvarno majstor, malo su ga povrede sprijecile da ove sezone pokaze sav svoj kvalitet. Mislm da se dvaput ove sezone povredjivao. Ovaj igrac je sasvim sigurno prevazisao holandsku ligu, ali tesko ce koji klub dati 22 miliona eura koliko je Twente trazio na pocetku prosle sezone. Tu postoji i jos jedan problem a to je sto jos nema europski pasos, pa bi se u pojedinim ligama vodio kao stranac, sto je jos jedan hendikep. Ali ovdje treba naglasiti da Twente ne ovisi ni o Ruizu, niti o Janku, De Jongu, Jansenu...jednostavno to je ekipa koja igra kolektivan nogomet, za razliku od Ajaxa i PSV, i to je njihov najjaci adut. Kada igras protiv Twentea moras znati da ti svaki igrac moze zabiti gol od Wisgerhofa iz odbrane do Janka u napadu. Tu uspjesnu filozofiju je u djelo sproveo Mclaren a samo je nastavio Michel Prudhomme.
Ipak ostajem pri svom misljenju koje sam napisao jos prije, a to je: Ukoliko Twente ne osvoji naslov, ili ne izbori i sljedece sezone nastup u ligi prvaka, mnogi ce igraci zatraziti da ih se proda u neki klub iz engleske lige.
apsolutno to stoji oni neka vrsta holandskog Zenita (ako se tako može reći) jer ''igraju'' sa svim igračima a gradili su ovu ekipu sa sjajnim scoutingom i kupovali su i pravili odlične izbore u kupovini a iako prodaju par igrača opet će imati adekvatne zamjene pogotovo se to odnosi na napad. Ne znam kakva je situacija oko Ruiza jer ja do nedavno nisam ni znao da je momak iz Costa Rice ali ako je bio redovan u repci a morao je biti s obzirom na kvalitet onda mu to neće predstvljati problem.Jednostavno ako ga povrede zaobiđu može ako ne dostići kvalitetom Ibru onda mu barem biti vrlo blizu jer ima strašnu i tehniku i golgeterske sposobnosti.
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la kumkalesic » 09 mar 2011, 20:21

Bryan Ruiz Rodriguez je rodjen 18. 08. 1985. godine u gradicu San Jose na Costa Rici. Sa nepunih 17. godina iz mladog tima Aljuelense je prekomandovan u prvi tim, Sa 18. godina je vec poceo dobivati sansu i poceo je iskoristavati. Poslije osvajanja naslova sa pomenutim timom u sezoni 04/05, skrenuo je na sebe paznju svjetskih skauta, ne samo po sjajnim golgeterskim sposobnostima, vec i po sjajnim pregledom igre i sjajnim pasom, kako dugim, tako i kratkim.U ljeto 2006. godine prelazi u belgijski Gent za nepoznatu sumu novca, ali se pretpostavlja da je transfer bio vrijedan oko milion dolara. U ljeto prelazi u holandski Twente na nagovor Stevea Mclarena za sumu od 5. miliona eura. Pritom treba naglasiti da je odbio ponudu Celtica i Napolia, jer je smatrao da ce se bolje razviti u holandskom sampionatu, i sigurno nije pogrijesio.
Ovo sam malo istrazivao jos proslo ljeto, jer je trebao preci u Liverpool, pa me zanimalo sto ga toliko skauti hvale. Covjek dolazi iz Costa Rice, koja nije neka fudbalska zemlja, i nije imala nekih poznatih nogometasa, izuzev Paula Wanchopea. Ali gledajuci neke utakmice Twentea i uvjerio sam se da je stvarno fudbalska klasa, i koji god ga tim dovede, nece pogrijesiti, naravno ako ne bude imao problema sa povredam.
Joint_fc

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la kumkalesic » 10 mar 2011, 11:52

Veceras u Europa Ligi nastup imaju tri najjaca holandska kluba u ovom trenutku. Ajax je domacin Spartaku iz Moskve, Twente Zenitu iz St. Petersburga, dok ce PSV u Eindhovenu docekati skotskog Rangersa. Najtezi posao ce, sasvim sigurno, imati Twente koji igra protiv jednog od glavnih favorita Zenita. Kod gostiju bi veceras trebali faliti Nicolas Lombaerts, Tomas Hubocan, Sergey Semak, Vladimir Bystrov, te Danko Lazovic koji su (navodno) povrijedjeni. Kod domacih iz Enshedea jedino je upitan njihov najskuplji igrac Bryan Ruiz koji je propustio dvije zadnje utakmice kluba, ali bi po nekim najavama trebao biti spreman za vecerasnji ogled. Na papiru mozda i najlaksi posao ima PSV iz Einhovena koji ce igrati protiv Glasgow Rangersa, ali i to sve treba uzeti za dozom rezerve, jer je, sigurno, timu iz Eindhovena prioritet domace prvenstvo i osvajanje domace krune, pa je veliko pitanje ko ce vecera istrcati u prvih 11. na Phillips Areni. Trecu utakmicu sam vec komentarisao na temi Ajaxa, ali da ponovim da ocekujem pobjedu Kopljanika u Amsterdam Areni.
Joint_fc

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 03 apr 2011, 00:40

Feyenoord izgubio od AZ-a kod kuce... steta bili su u dobroj formi. Sljedeca je u gostima protiv Utrechta, mozda iznenade tamo...
010 ISN'T JUST A CODE

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.