Turkcell Süper Lig

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Turkcell Süper Lig ove sezone osvaja:

Anketa je završila: 12 jun 2011, 02:33.

Trabzonspor
16
36%
Besiktas
5
11%
Kayserispor
1
2%
Galatasaray
6
14%
Fenerbahçe
14
32%
Gaziantepspor
0
Nema glasova.
Bursaspor
2
5%
 
Ukupno glasova: 44

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la JoeCelt » 22 maj 2016, 07:08

Beşiktaş şampiyonluk ve Beşiktaş Çarşı 2016 :thumbup:
[youtube][/youtube]
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

ultrasegamega
Postovi: 562
Pridružen/a: 12 avg 2015, 09:04
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la ultrasegamega » 22 maj 2016, 10:59

THEC je napisao/la:tanak je taj golman ako je zbog tih psovki odustao, sta bi nasi igraci ovdje rekli, na stadion se dolazi sa sto socnijim psovkama :D
Nema vece gluposti od psovanja svojim igracima. Igrac i ako je los u tom momentu treba podrsku, a ne psovke, jer sigurno nece biti bolji ako cuje kako mu se yebe majka, sestra, zena, kcerka...

Avatar
THEC
Postovi: 4492
Pridružen/a: 25 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la THEC » 22 maj 2016, 13:36

ultrasegamega je napisao/la:
THEC je napisao/la:tanak je taj golman ako je zbog tih psovki odustao, sta bi nasi igraci ovdje rekli, na stadion se dolazi sa sto socnijim psovkama :D
Nema vece gluposti od psovanja svojim igracima. Igrac i ako je los u tom momentu treba podrsku, a ne psovke, jer sigurno nece biti bolji ako cuje kako mu se yebe majka, sestra, zena, kcerka...
majka kcerka sestra su ovdje 'normalne' psovke, postoje pojedinci koji se takmice u tome ko ce socniju uvredu smisliti, i zato sam ovo i rekao, mislim ne opravdavam to psovanje no taj golman onda ne bi ni dva kola u Bosni izdrzao, ovi nasi igraci trpe dosta toga iako su posjete mizerne eto u odnosu na Turke no ipak nije nimalo lahko igrati na ovim nasim livadama
Pyro is not a crime !

Avatar
IlProfessore
Postovi: 1790
Pridružen/a: 20 jan 2014, 00:37
Lokacija: Piazza del Duomo
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la IlProfessore » 22 maj 2016, 14:11

Ma vidi, vjerovatno se očeliče ljudi, ipak su profići i tu su za pare tako da oguglaju na neke stvari... al to je bila vjerovatno situacija slična onoj koju je imao golman Želje prije par godina, Ibrahim Šehić, kada su mu psovali mrtvu sestru naši papci i seljačine sa sjevera, tada je hladno mogao raskinuti ugovor jer je imao puno pravo na to... kritike, blaže psovke na kiks (što je i za očekivati od strane rulje na stadionu) donekle opravdavam a udaranje tamo gdje najviše boli... svaka čast svima koji pokažu karakter i stav i daju do znanja da ima stvari svetijih od para, ugovora...
“Čuvajte i očuvajte svoju naciju i ime Bošnjak, vjeru i tradiciju. Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem.”

Avatar
IlProfessore
Postovi: 1790
Pridružen/a: 20 jan 2014, 00:37
Lokacija: Piazza del Duomo
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la IlProfessore » 26 maj 2016, 17:57

Večeras je na rasporedu finale Kupa Turske u kojem se sastaju Fener i Galata. Meč će prenositi SK1. Fener uzima ako Bog da, objektivno :mrgreen:
“Čuvajte i očuvajte svoju naciju i ime Bošnjak, vjeru i tradiciju. Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem.”

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la Sarajlija88 » 27 maj 2016, 05:56

Pobjedu i trofej Galatasarayu donio je Lukas Podolski pogotkom u 30. minuti utakmice.
Obje ekipe su u drugom poluvremenu imale solidne prilike, ali se rezultat do kraja meča ipak nije mijenjao.
Sudija ovog meča je dodijelio ukupno sedam žutih kartona, od čega šest igračima Galatasaraya.

ultrasegamega
Postovi: 562
Pridružen/a: 12 avg 2015, 09:04
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la ultrasegamega » 27 maj 2016, 13:37

Galata dominirala prvo poluvrijeme, posebno preko Podolskog koji je bio bas raspolozen za igru, a Fener bio bolji u drugom, iskljucivo greskom trenera Galate koji je izvukao iz igre Sneijdera i odlucio se da cuva rezultat.
Sve u svemu dobra tekma i zasluzena pobjeda Galate.
Zanimljivo da je ovo peto finale ova dva kluba i svih pet je Galatasaray uzeo.

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la Sarajlija88 » 28 maj 2016, 05:47

Nisam gledao tekmu, drago mi je da je bila zanimljiva, po tvojim rijecima. Sto se tice trofeja, Feneru nesto i nije zanimljivo toliko ovaj kup, s obzirom koliko je Galatasaray uspjesniji, sa 17 trofeja, Besiktas 9, Trabzon 8, tek na četvrtom mjestu Fener sa šest osvojenih pehara.

ultrasegamega
Postovi: 562
Pridružen/a: 12 avg 2015, 09:04
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la ultrasegamega » 28 maj 2016, 10:23

To sto ih nisu puno osvojili, ne znaci da im nije interesan, nego jednostavno drugi, a pogotovo Galatasaray,su uspjesniji. Ja znam koliko Fenerovi navijaci kukaju zbog ne osvajanja kupa, pogotovo ove godine.

Galatasaray je klub sa ubjedljivo najvise trofeja u Turskoj, jedini klub sa evropskim trofejima (Kup UEFA i Super Kup) i imaju vece iskustvo kada su finala u pitanju koja vrlo rijetko gube. Recimo u zadnjih 5 godina su igrali 4 finala super kupa i 4 finala kupa Turske, a samo su jedno izgubili i to na penale od Fenera u super kupu pretprosle godine.

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la Sarajlija88 » 28 maj 2016, 21:22

Kolega, ultrasegamega, de ti meni reci sta ti mislis inace o ultra sceni u Turskoj, i kakvi su tvoji pogledi na Istanbul Basaksehir, s obzirom da su promjenili ime 2014. i grb, posto vidim da bas pratis tursku ligu?

ultrasegamega
Postovi: 562
Pridružen/a: 12 avg 2015, 09:04
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la ultrasegamega » 29 maj 2016, 14:18

Ultra scena je hajd da kazem solidna. Navijaci Besiktasa, Fenera, Burse i Galate su najbolji i najbrojniji. Galatini dominiraju sa koreografijama i tu im niko nije ravan. Nereda izmedju ovih grupa nema toliko puno jer je savez uveo zabranu za gostujuce navijace na medjusobnin utakmicama Burse i Besiktasa, kao i na istanbulskim gradskim derbijima. Posebna mrznja vlada izmedju Bursinih (Texas) i Besiktasovih (Carsi) i bilo je par opasnih tuca u proslosti. Drzava je uvela da svako ko hoce da kupi kartu za utakmicu mora prvo da izvadi bankovnu karticu Erdognove banke i onda s njom samo moze kupiti kartu, tako da mogu da kontrolisu ko je na stadionu. To je drasticno smanjilo posjete na stadionima u zadnje vrijeme. Navijaci se bore protiv toga, pa sta ce biti vidjecemo.

Sto se Basaksehira tice imaju solidnu ekipu, novi stadion koji im je napravila drzava i koji se zove Fatih Terim stadiin i odlicnog trenera. Bivsi selektor Turske Abdulah Avci je odlicno poslozio ekipu i sa ove godine fantasticnim Viscom su odigrali dobru sezonu i izborili Evropu, bili plasirani ispred Galatasaraya, sto je svakako ogroman uspjeh za jedan klub koji gotovo da nema navijaca, jer u Istanbulu logicno svi navijaju za tri najveca kluba. Basaksehir je opstina u Istanbulu i uglavnom lokalci navijaju za njih kao i studenti. Vidjecemo da li ce uspjeti zadrzati kontinuitet.

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la Sarajlija88 » 30 maj 2016, 05:31

Nije ni cudo da su medju najveci rivalima navijaci Burse i Besiktasa, tj. vecinom ultra desnicari i ultra ljevicari. Sto se tice stadiona, heh, dosta timova ima nove stadione. Posjeta u Basaksehiru sto sam opazio par puta stvarno losa. Ogroman je Istanbul grad, nemogce da svi bas navijaju za FB, GS i BŠ, mislm nije nemoguce, mada ne mogu da vjerujem.

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la Sarajlija88 » 13 jul 2016, 21:19

Fenerbahce - Panatinaikos 2:1, prijateljska, Emenike oba gola.

Avatar
IlProfessore
Postovi: 1790
Pridružen/a: 20 jan 2014, 00:37
Lokacija: Piazza del Duomo
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la IlProfessore » 18 jul 2016, 22:57

Da li je neko od vas pratio ova dešavanja u Turskoj, odnosno aktivnosti prvenstveno fudbalskih a zatim i ostalih organiziranih navijačkih skupina širom Turske. Kakav je stav kemalista bešiktaša, kakav su stav zauzele veće navijačke grupe? Na fb sam pratio neke oficijalne stranice GFB gdje su pozivali narod na podršku i borbu protiv udara, dok je konkretno Konyaspor svojim fb objavama stavio do znanja kakvu ideju njeguju i na čijoj su strani. Ugl jedno je jasno, a to je da sam se naježio i da sam ponosan na slogu Turaka u situaciji koju im serviraju zapadne sile sa gulenovim terorističkim sljedbenicima
“Čuvajte i očuvajte svoju naciju i ime Bošnjak, vjeru i tradiciju. Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem.”

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la KingJamesMVP » 19 jul 2016, 00:56

IlProfessore je napisao/la:Da li je neko od vas pratio ova dešavanja u Turskoj, odnosno aktivnosti prvenstveno fudbalskih a zatim i ostalih organiziranih navijačkih skupina širom Turske. Kakav je stav kemalista bešiktaša, kakav su stav zauzele veće navijačke grupe? Na fb sam pratio neke oficijalne stranice GFB gdje su pozivali narod na podršku i borbu protiv udara, dok je konkretno Konyaspor svojim fb objavama stavio do znanja kakvu ideju njeguju i na čijoj su strani. Ugl jedno je jasno, a to je da sam se naježio i da sam ponosan na slogu Turaka u situaciji koju im serviraju zapadne sile sa gulenovim terorističkim sljedbenicima
mislim da politiku sa sportom ne treba miješati, a što se tiče udara sve je to sam režirao Erdogan, nema Gulen veze s ovim
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
IlProfessore
Postovi: 1790
Pridružen/a: 20 jan 2014, 00:37
Lokacija: Piazza del Duomo
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la IlProfessore » 19 jul 2016, 21:38

Oduvijek je sport bio usko vezan sa politikom, pogotovo fudbal, u svim ligama na svijetu, kao i u evropi. Pitanje sam postavio dobronamjerno, čisto da vidim kakva je situacija trenutno na njihovoj navijačkoj sceni.

A što se tiče udara, hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, vidi se koliko si upućen u politička dešavanja u Turskoj i koliko ti je općenito poznat teroristički pokret hizmet u rukama zapadnih sila.
“Čuvajte i očuvajte svoju naciju i ime Bošnjak, vjeru i tradiciju. Gubitak identiteta plaća se ropstvom i poniženjem.”

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la Sarajlija88 » 28 jul 2016, 20:11

Idemo Istanbul, da ga hoce Visca zabit...

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la KingJamesMVP » 29 jul 2016, 00:05

Sarajlija88 je napisao/la:Idemo Istanbul, da ga hoce Visca zabit...
Ispadaju na Rujevici
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la Sarajlija88 » 29 jul 2016, 05:49

KingJamesMVP je napisao/la:
Sarajlija88 je napisao/la:Idemo Istanbul, da ga hoce Visca zabit...
Ispadaju na Rujevici
Ne mora da znaci, mada Rijeka je imala jake sanse da zabije go, a i IB je ostecen, nije sviran ocit penal kada je rukom igrao igrac Rijeke u svom kazenom prostoru. Mislio sam da je Basaksehir malo jaci, da ce se raspucat, makar jedan go. Nemoj prerano donosit zakljucke, tako je i Sarajevo jednom s Besiktasom igralo 2:2 u Turskoj, na Koševu izgubilo 0:5.

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Turkcell Süper Lig

Post Postao/la KingJamesMVP » 29 jul 2016, 13:56

Sarajlija88 je napisao/la:
KingJamesMVP je napisao/la:
Sarajlija88 je napisao/la:Idemo Istanbul, da ga hoce Visca zabit...
Ispadaju na Rujevici
Ne mora da znaci, mada Rijeka je imala jake sanse da zabije go, a i IB je ostecen, nije sviran ocit penal kada je rukom igrao igrac Rijeke u svom kazenom prostoru. Mislio sam da je Basaksehir malo jaci, da ce se raspucat, makar jedan go. Nemoj prerano donosit zakljucke, tako je i Sarajevo jednom s Besiktasom igralo 2:2 u Turskoj, na Koševu izgubilo 0:5.
dobro Sarajevo. Kad Turci na Rujevici vide divovski križ
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.