MLS (...i sve o fudbalu u Sjevernoj Americi)

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

MLS (...i sve o fudbalu u Sjevernoj Americi)

Post Postao/la Hawking » 24 okt 2011, 02:34

Iskren da budem, ne znam da li se ova tema prije otvarala ili čak ima trenutno (ja ju nisam našao), ali evo ako moderatori smatraju da ne treba da bude, nek je obrišu. Trenutno traje 16. sezona MLS-a i bliži se vrijeme playoff-a. Može se reći da je ova liga dobila na popularnosti van SAD-a nakon prelaska Beckhama u LA Galaxy, mada kod nas nije nešto naročito medijski eksponirana, vjerovatno jer ljudi uglavnom ne prate ovu ligu. Meni je recimo mnogo zanimljivije pratiti MLS nego Rusku, Poljsku, Holandsku, pa čak i Francusku ligu, definitivno ova liga ima svoje čari, napreduje po kvalitetu iz godine u godinu i polako se približava ostalim profesionalnim ligama u SAD-u. Moji favoriti su NY/NJ Metrostarsi, u koje je prije pet godina ušao bezdušni konglomerat Red Bull i promijenio ime u NY Red Bulls. Međutim za mene, kao i za brojne navijače Metrostarsa, ovo ime ne predstavlja apsolutno ništa i jedva čekamo da vidimo leđa Red Bullu, koji će kad-tad otići iz ovog kluba.

Nadam se da ima onih koji prate MLS, te da ćemo zajedno ispratiti predstojeći play-off, svako uz svoje favorite.

slika
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 24 okt 2011, 23:26

Red Bulls to Play FC Dallas Weds. October 26

Match will air Wednesday on Fox Soccer Channel at 9pm ET


Just a few short days after locking up a postseason berth following a 1-0 win over the Philadelphia Union, the New York Red Bulls will now prepare to take on FC Dallas in the Wild Card portion of the 2011 MLS Cup playoffs.

The history of these two teams meeting in the postseason is limited, with only two games in the 2000 MLS Cup playoffs standing as the sole history of postseason matchups between New York and Dallas. The first match took place on Sept. 15 in Game 1 of the Quarterfinals, a meeting where New York walked away winners in a 2-1 finish that required sudden death overtime. The series headed back to the Cotton Bowl in Dallas five days later where New York walked away victors once again with a 2-1 victory. With the loss, Dallas was eliminated from the playoffs and New York advanced to the semifinals. They’d eventually fall to the Chicago Fire in a three-game series.

In addition to New York’s 2-0 all-time postseason record against Dallas, the Red Bulls are coming off a season where they finished 1-0-1 in two meetings against FCD.

The teams first played to a 2-2 draw on July 23 at Red Bull Arena. Juan Agudelo kicked off the scoring in the 39th minute to give New York a 1-0 lead heading into the half. It was FC Dallas who came out on fire in the second half with two straight strikes from Marvin Chavez in the 51st and 78th minutes. But before Dallas could pack up and head back home with three points, Red Bulls captain Thierry Henry scored the equalizer in the 85th minute to ensure one point for New York after all was said and done.

In the second meeting of the season, Sept. 17 in Frisco, Texas, Dallas was without Brek Shea, who served a suspension for yellow card accumulation, and Chavez, who sat out with an ankle injury. The end result was a strong defensive effort and a 1-0 win that came courtesy of a Luke Rodgers goal in the 36th minute on a beautiful pass from Agudelo.

New York and Dallas will face off once again in the Wild Card match on Fox Soccer Channel Wednesday, Oct. 26 at Pizza Hut Park for a 9 pm ET kick off.

Znači u 3:00 po našem vremenu... Pobjednik nastavlja playoff i dobija WC, poraženi je završio svoje, samo jedna utakmica u Dallasu... gledajući sastave jači smo, ali bila je ovo jako loša sezona u regularnom dijelu, jedva smo izborili ovaj WC playoff... nadam se da će Henry proraditi sad kad najviše treba...
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Pasha » 25 okt 2011, 00:18

može se reći da pratim MLS i tamo simptiziram Dynamo. to je kod mene jedna vrsta bolesti.
navijam za sve timove iz Zenice, a simptiziram sve timove iz Houstona.
prije nekoliko sezona kad su tek uspostavili franšizu dobro su krenuli i osvojili dvije titule u prve dvije sezone postojanja, 2005/6 i 2006/7. sad su doživili laganu stagnaciju, iako se redovno plasiraju u play-off. nadam se da će sa seljenjem na novi stadion se ponovo vratiti u sami vrh.
ove sezone su pobjedom u zadnjem kolu nad LA Galaksy se plasirali na drugo mjesto istočne konferencije.
inače mi je ovaj američki model teška glupost. šta se ima igrati play-off. osvoji titulu u regularnom djelu i završena priča, al' glupi Ameri moraju pokazati svoju glupost i na ovaj način.
i molim sve koji budu pisali ovdje. pokušajte da se suzdržite od tog "MI" u komentarisanju klubova koje simptazirate, ako hoćete da se ja koliko toliko aktivno pojavljujem.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 25 okt 2011, 00:30

Pasha je napisao/la:može se reći da pratim MLS i tamo simptiziram Dynamo. to je kod mene jedna vrsta bolesti.
navijam za sve timove iz Zenice, a simptiziram sve timove iz Houstona.
prije nekoliko sezona kad su tek uspostavili franšizu dobro su krenuli i osvojili dvije titule u prve dvije sezone postojanja, 2005/6 i 2006/7. sad su doživili laganu stagnaciju, iako se redovno plasiraju u play-off. nadam se da će sa seljenjem na novi stadion se ponovo vratiti u sami vrh.
ove sezone su pobjedom u zadnjem kolu nad LA Galaksy se plasirali na drugo mjesto istočne konferencije.
inače mi je ovaj američki model teška glupost. šta se ima igrati play-off. osvoji titulu u regularnom djelu i završena priča, al' glupi Ameri moraju pokazati svoju glupost i na ovaj način.
Ima i onaj Željovac_1921, i on navija za Texanse u NFL-u, a tebe nisam primijetio na toj temi. Ma ovo je kod njih model u svemu, ovaj play-off, to je da se uzmu pare i da se razbije dominacija, kao i salary cap, da se igra samo regularni dio onda bi najkvalitetniji tim skoro pa sigurno došao do titule, a to je za njih neprihvatljivo. I sam vidiš da nema dominacije jednog kluba ni u kom sportu već 7-8 godina, danas jesi sutra nisi...

Inače se naša konferencija pokazala mnogo slabijom ove sezone, svih pet sa zapada koji su se plasirali ukupno se nalaze od prvog do šestog mjesta, sa istoka se tu na peto mjesto "ugurao" Sporting. Dynamo, koji je izbjegao WC play-off, igra sa Unionom kojeg ove sezone nije dobio, mada ipak mislim da je bolji klub. Dallas je igrao odlično spram mogućnosti, ali nadam se da tu možemo da ispoljimo individualni kvalitet i doguramo makar do play-offa, pa ćemo onda vidjeti...
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Pasha » 25 okt 2011, 00:35

ma pogledam ja rezultate Texansa i Astrosa(oni su ove godine totalni odron), al' kažem ti simpatiziram te klubove. ipak je Rockets broj 1 i pokretač te "bolesti", tako da uglavnom samo njih i komentarišemm. znam ja da Ameri igraju play-off u svakom sportu. pratim Rocketse od 1990, a i sve sportove otprilike od iste godine. ;)
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 25 okt 2011, 00:41

Pasha je napisao/la:ma pogledam ja rezultate Texansa i Astrosa(oni su ove godine totalni odron), al' kažem ti simpatiziram te klubove. ipak je Rockets broj 1 i pokretač te "bolesti", tako da uglavnom samo njih i komentarišemm. znam ja da Ameri igraju play-off u svakom sportu. pratim Rocketse od 1990, a i sve sportove otprilike od iste godine. ;)
Pa ti si onda iskusniji pratitelj američkog sporta :mrgreen: Vjeruješ li da Beckham sa Galaxyjem ove godine može konačno do MLS Cupa, zadnja mu je sezona i ako Metrostarsi ovo ne uzmu želim mu da konačno postane prvak, zaslužio je nakon svih onih pehova, a evo drugu godinu za redom su uzeli Supporters' Shield...
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 25 okt 2011, 01:55

Pasha je napisao/la:može se reći da pratim MLS i tamo simptiziram Dynamo.
Volim taj klub. Pasionirani pratitelj. Često ostajem duboko u noć prateći njihove utakmice. A i često komentiram na fejsu njihove statuse. :D Kul klub. A sad slijedi i prijelaz na novi stadion. Još kad bi vratili DeRosaria. 8-)


Hawking, daj nemoj s Metrostarsima. Red Bullsi su. :D I mislim da Galaxy neće uzeti titulu. Mislim, to su mi želje jer mi je taj klub baš "dislike" - iako moram priznati da imaju najjače igrače, imena. Mislim da bi upravo ekipa koju ti nazivaš krivim imenom mogla biti favorit iz sjene. A kao svog prvog favorita stavljam Sounderse.
Hayley <3

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 25 okt 2011, 02:00

badblueboylivno je napisao/la:
Pasha je napisao/la:može se reći da pratim MLS i tamo simptiziram Dynamo.
Volim taj klub. Pasionirani pratitelj. Često ostajem duboko u noć prateći njihove utakmice. A i često komentiram na fejsu njihove statuse. :D Kul klub. A sad slijedi i prijelaz na novi stadion. Još kad bi vratili DeRosaria. 8-)


Hawking, daj nemoj s Metrostarsima. Red Bullsi su. :D I mislim da Galaxy neće uzeti titulu. Mislim, to su mi želje jer mi je taj klub baš "dislike" - iako moram priznati da imaju najjače igrače, imena. Mislim da bi upravo ekipa koju ti nazivaš krivim imenom mogla biti favorit iz sjene. A kao svog prvog favorita stavljam Sounderse.
Kad bi neko kupio Troglav i dao mu ime Sky Lemon, kako bi ti zvao svoj tim? Pa BBB su popljuvali Tuđmana radi toga što je klub preimenovao u Croatia, a zna se šta Tuđman tamo znači. Uglavnom, da ne idemo u off, ja se nikako ne mogu identificirati sa imenom soka i klub ću nastaviti zvati Metrostars jer će se to ime kad-tad vratiti. Uostalom, za klub sam počeo navijati baš radi tog imena, bilo mi je privlačno :mrgreen:
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 25 okt 2011, 02:08

Ma zezam se, nemoj se ljutit. :D

Ali eto, ajde, bar sam tvoju ekipu proglasio mogućim dark horseom playoffa.
Hayley <3

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 25 okt 2011, 02:13

badblueboylivno je napisao/la:Ma zezam se, nemoj se ljutit. :D

Ali eto, ajde, bar sam tvoju ekipu proglasio mogućim dark horseom playoffa.
To te izvuklo :mrgreen: Ma nisam baš skonto da si se šalio, jbga baš mi je krivo što klub nosi ime energetskog pića koje usput budi rečeno nije čemu... hajd nek ti se potrefi prognoza :mrgreen:
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Tribalian » 25 okt 2011, 09:49

Pratim MSL s vremena na vreme ,sto zbog kladionice sto iz "rekreativno-sportskih" :mrgreen: razloga . Ovaj klub mi je uvek bio simpatican,ne znam iz kog razloga :mrgreen:

slika


slika

slika
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 25 okt 2011, 12:06

Da, ove northwest ekipe i hype koji se oko njih tamo stvara je strašan. Kao da si u Europi. Stoje navijači cijelo vrijeme, skaču, pjevaju, počinju se raditi koreografije, samo su vođe navijača malo LOL, recimo koriste mikrofon umjesto megafona i tako. Kul su. I oni i rivali im iz Portlanda.
Hayley <3

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Tribalian » 25 okt 2011, 15:30

badblueboylivno je napisao/la:Da, ove northwest ekipe i hype koji se oko njih tamo stvara je strašan. Kao da si u Europi. Stoje navijači cijelo vrijeme, skaču, pjevaju, počinju se raditi koreografije, samo su vođe navijača malo LOL, recimo koriste mikrofon umjesto megafona i tako. Kul su. I oni i rivali im iz Portlanda.
Ako uspes da nadjes onaj klip gde vodja navijaca Seattla urla preko onog mikrofona i pravi neke grimase :lol: ti okaci ovde,ja sam jutros trazio i nisam mogao da nadjem.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 25 okt 2011, 15:52

Hayley <3

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Tribalian » 25 okt 2011, 15:55

badblueboylivno je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=GG-jMjvnua8

Fiiiiiihgt :shock: and winnnnnn :shock: :shock:


slika slika
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

oooo j*bem ti kakav jazavac :lol: :lol: :lol:

p.s. hvala za link ;)
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 25 okt 2011, 16:35

badblueboylivno je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=GG-jMjvnua8

Fiiiiiihgt :shock: and winnnnnn :shock: :shock:


slika slika
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovaj je na horsu, nema sumnje :lol: :lol:
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 27 okt 2011, 03:55

Poluvrijeme... ubili su nas u prvih pola sata, al smo se sabrali u zadnjih desetak minuta i stvorili neke šanse, nadam se da ćemo više držati loptu u drugom poluvremenu... imamo dobru šansu da izvučemo sezonu nakon očajnog regularnog dijela, samo kad bi se zvijezdice malo razigrale...

GO METROSTARS!

EDIT: 1:0 Lindpere, demonstracija sile u drugom poluvremenu, konačno prava igra!

EDIT: Solli crveni karton, totalno glup prekršaj... opet su stisnuli, sad će biti još teže...

EDIT: 2:0, Henry u 98. minuti, Boga pitaj što je ovoliko produžio...

KRAJ!!!
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 27 okt 2011, 05:18

slika

0:1 Lindpere 61'; RC Solli 79'; 0:2 Henry 90'+8

Odlična utakmica, tipična demonstracija onima koji ne prate MLS zašto bi trebali a prate, po meni atraktivnija liga nego velika većina evropskih, ispred bi stavio jedno Englesku, Špansku i Njemačku kao zanimljivije. Kvalitet također vrhunski, ipak su to većinom igrači koji su igrali u Evropi, rekao bih da je po kvaliteti među 15 liga na svijetu.

A sad o utakmici, prvih pola sata totalna dominacija Dallasa, koji je imao jako dobre prilike u tom periodu, ali ih na sreću nije iskoristio, briljirao je Rost. Pred kraj poluvremena smo uzeli loptu, držali je dugo vremena, stvorili par prilika, ali bez realizacije.

Drugo poluvrijeme je krenulo sjajno, igralo se isključivo na polovini Dallasa, i iz tog pritiska je stigao i prvi gol Lindepera u 61. minuti. Ali onda Dallas kreće na sve ili ništa i biva puno opasniji do kraja utakmice, stvara nekoliko sjajnih prilika i opet nas spašava Rost, koji je pokazao klasu. Bilo je i teže nakon crvenog kartona Sollija radi nepromišljenog starta s leđa. Nisam vidio koliko je sudija produžio, ali se igralo više od 8 minuta i skoro sam pomislio da je zaboravio svirati kraj, kad je Henry istrčao odličnu kontru, fantastično iskontrolisao loptu i iz drugog pokušaja uspio pogoditi za prolaz u play-off.

Na polupraznom stadionu uz par povika (psovki) karakterističnih našim stadionima jedino vrijedno pažnje su bili transparenti podrške Rangersima u pohodu na WS. Ipak se zna šta je glavno tamo...
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8700
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la badblueboylivno » 27 okt 2011, 10:42

Rekao sam ti prijatelju. :D Dark horse. Sad još pobijediti i šutnuti Galaxy i ja sam zadovoljan. 8-)

A ovaj Dallas je sramota. Najprije u utakmici odluke u LP igraju pred 100 ljudi, potonu 0-3, sada u playoffu pred polupraznim stadionom.
Hayley <3

Avatar
Hawking
Postovi: 1945
Pridružen/a: 04 mar 2011, 17:30
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: MLS

Post Postao/la Hawking » 27 okt 2011, 14:18

badblueboylivno je napisao/la:Rekao sam ti prijatelju. :D Dark horse. Sad još pobijediti i šutnuti Galaxy i ja sam zadovoljan. 8-)

A ovaj Dallas je sramota. Najprije u utakmici odluke u LP igraju pred 100 ljudi, potonu 0-3, sada u playoffu pred polupraznim stadionom.
Ako šutnemo Galaxy onda smo na konju, oni su bez sumnje najjači... Ma u Dallasu 80% ljudi ne zna ni šta je fudbal, nisu ni čuli za ovaj klub, garant se samo bruji o Rangersima...

Evo i golova:

[youtube][/youtube]
Boju dao si nebu i boju dao si moru, ja Želji darujem sebe, sav život i pjesmu ovu!

Glory glory Man United!

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.