Ukrajinska Premier Liga

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo

Koji klub će napraviti najviše u Evropi ove godine(izuzev Shakhtara i Dynama)?

FC Oleksandriya
0
Nema glasova.
Olimpik Donetsk
0
Nema glasova.
Zorya Luhansk
3
100%
 
Ukupno glasova: 3

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 08 nov 2012, 21:26

Pozdrav svima, gledam nesto po UEFI i po ss.ba i vidim da jedna od najjacih evropskih liga nema svoju temu, pa rijesih da je sam napravim. Rijec je dakle o Ukrajinskoj Premijer Ligi (''єр-? na ukrajinski). Po zvanicnoj UEFA listi, Ukrajinska liga zauzima sedmo mjesto medju evropskim ligama, razlog zasto su tako visoko pozicionirani lezi u njihovom dobrim ''Euro nastupima'' - o kojim bi mogli diskutovati.

Sad koja rijec o samoj ligi. Liga je osnovana 1991. godine i predstavlja najvisi rang takmicenja u drzavi. Broj klubova koji se takmici je 16 od kojih 2 ekipe idu u Ligu Sampiona (1 direktno, druga kroz kvalifikacije) a u Ligu Evrope 4 ekipe (2 u play off - 2 kroz kvalifikacije). Trenutni sampion je Šahtar iz Donjecka koji ima 7 titula nacionalnog prvenstva a lider po broju titula je Kijevski Dinamo (13), osim ova dva kluba jedino je Tavrija iz Simferopolja osvajala prvenstsvo (1). Sto se tice evropskih nastupa Ukrajinskih klubova, najveci uspjeh su ostvarili fudbaleri Dinamo Kijeva koji su u dva navrata osvajali "kup pobjednika kupova ", te jednom super cup evrope i Sahtar iz Donjecka koji je osvajao Kup Uefa(danasnja Liga evrope).

Sto se tice ove sezone (2012/2013) u evropi, Ukrajinski klubovi su do sada napravili zapazen rezultat ' a taj ce utisak vjerovatno i popraviti do kraja iste.

slika

Haj'mo malo i ovom diskutovati, kao i o vecerasnjim nastupima Ukrajinaca ;)
Dnipro izgubio od Napolija no uspio zadrzati prvo mjesto u grupu ;)
Methalist pobijedo 3:1 protiv Rosenborga ;)
Zadnja izmjena: delko, dana/u 05 jul 2017, 14:44, ukupno mijenjano 24 puta.
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 09 nov 2012, 14:23

Jaki su Ukrajinci,liga im raste iz godine u godinu.Imaju novaca,imaju infrakstrukturu...
Nešto kao Rusi.Nisu to one lige od prije 10.god.(7.mjesto na UEFA-inoj ljestvici dovoljno govori),danas se sve bolji i bolji igrači sve više odlučuju na odlazak u Ukrajinu/Rusiju.
Shakhtar ovdje ima definitivno najjaču ekipu i ne bi me uopće iznenadilo da ih uskoro gledamo u 1/2 finalima i finalima LP.

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 09 nov 2012, 14:38

SiamoNoi je napisao/la:Jaki su Ukrajinci,liga im raste iz godine u godinu.Imaju novaca,imaju infrakstrukturu...
Nešto kao Rusi.Nisu to one lige od prije 10.god.(7.mjesto na UEFA-inoj ljestvici dovoljno govori),danas se sve bolji i bolji igrači sve više odlučuju na odlazak u Ukrajinu/Rusiju.
Shakhtar ovdje ima definitivno najjaču ekipu i ne bi me uopće iznenadilo da ih uskoro gledamo u 1/2 finalima i finalima LP.
I ja tako mislim isto, al samo ako prodju grupu, malo su si zakomplikovali sudbinu nesretnim porazom od engleza al dobro imaju jos uvijek dobru sansu ;) igraju jako lijepo i organizovano ;) pored njih mislim da Dnipro moze daleko dogurati u evropi takodje i Harkiv i Dynamo Kyev sad kad predju u LE ;) imaju zaista kvalitetne predstavnike :)

danas na programu jedna utakmica, od 18h u Užgorodu, Hoverla protiv Vorskle ;) u oba sastava imaju ex-yu fudbaleri pa bi to za nas moglo bit zanimljivo :D (FT 1:1)
p.s. svidja mi se kod ukrajinaca sto svaka za svaku tekmu ima prijenos :D a ne ko kod nas (ex yu) 2 max budu...
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Edol
Postovi: 874
Pridružen/a: 05 feb 2012, 13:13
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la Edol » 11 nov 2012, 19:15

Ogromna je razlika između pet najjačih klubova i ovih ispod... Vodeći timovi su respektabilne ekipe i u evropskim nivoima, ali dok samo malo ispod zavirimo, vidimo skroz tanke klubove koji se ne mogu plasirati u grupnu fazu Lige Evrope, sa prosječnom posjetom od po 5-6 hiljada ljudi i slično, a o ovim klubovima još niže da i ne pričam. Valjda će doći do ekspanzije i tih slabije rangiranih ekipa, ne bih volio da dobijemo još jednu portugalsku ligu.

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 11 nov 2012, 21:43

Edol je napisao/la:Ogromna je razlika između pet najjačih klubova i ovih ispod... Vodeći timovi su respektabilne ekipe i u evropskim nivoima, ali dok samo malo ispod zavirimo, vidimo skroz tanke klubove koji se ne mogu plasirati u grupnu fazu Lige Evrope, sa prosječnom posjetom od po 5-6 hiljada ljudi i slično, a o ovim klubovima još niže da i ne pričam. Valjda će doći do ekspanzije i tih slabije rangiranih ekipa, ne bih volio da dobijemo još jednu portugalsku ligu.
to jeste istina ;) al polako ta liga napreduje pravo ;) i mislim da ce uskoro i ovi slabiji klubovi napraviti neki znacajniji pomak ;) a sigurno je da za to imaju prostora ;)

REZULTATI 15-og KOLA !
slika

TABELA NAKON 15-og KOLA !
slika

Bez nekih iznenadjenja u ovom kolu, osim mozda 0:0 u Mariupol-u gdje gostujuci Dnipro nije uspio uzeti pun plijen.
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 12 nov 2012, 14:24

Eduardo gol,Srna 2 asista za Shakhtar 8-)

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 12 nov 2012, 15:42

SiamoNoi je napisao/la:Eduardo gol,Srna 2 asista za Shakhtar 8-)
hehe nas nekako uvijek najvise zanima sta su napravili nasi iz ex yu :D pa bilo gdje :D
treba jos napomenuti crvene kartone Bartulovica(43') za Kryvbas i Stilica u 90+ za Karpate ;)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 17 nov 2012, 15:26

Danas cetiri utakmice:
Hoverla-Odessa FT 1:1
Zaporozhye-Zorya FT 0:0
M. Donetsk-Dynamo Kiev 1:0
A. Kiev - Shakhtar Donetsk 2:0

Po meni je najzanimljviji ovaj izmedju Metalurga Donetska i Dynamo Kieva ;) oba kluba imaju solidne ekipe iako metalurg nije prvi vrhu - al msm da ce biti u drugom dijelu sezonu :) utakmice pocinje u 17:30 ;) bice gusto i mislim da ce biti podjela bodova na kraju ;)

Sutra (nedjelja) na rasporedu su sljedece utakmice:
Tavriya-Dnipro 12:30
Illichivets-Metalist Kharkiv 14:30
Kryvbas-Vroskla 14:30
Karpaty-Volyn Lutsk 18:30


p.s. Semir je dobio crveni karton proslu tekmu tako da ga sutra nema u dresu Karpata ;)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 18 nov 2012, 00:26

Opa,Shakhtar prve bodove prosuo.
Al svjedno im je,i Dynamo je kiksao,tako da su opet na istom. :)
Ne vidim kako bi ovu predost do kraja mogli ispustit s ovakvom ekipom.

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 18 nov 2012, 14:17

SiamoNoi je napisao/la:Opa,Shakhtar prve bodove prosuo.
Al svjedno im je,i Dynamo je kiksao,tako da su opet na istom. :)
Ne vidim kako bi ovu predost do kraja mogli ispustit s ovakvom ekipom.
Jest mozda dinamo kiksao al evo Dnipro ce izgleda uzeti puni plijen ;) pa ce se oni pribliziti Shakhtar-u ;)
edit: Tavriya-Dnipro 1:2 ;) mada mislim da je prednost Shakhtara prevelika ;) a i ovo sto su izgubili mi je malo sumljivo i kao da su smuljali nesto, jer ipak, izgubili su glat 2:0, a pri tom su oni tim koji su primili samo 6 golova u 15 utakmica a sad prime 2 a dali daleko najvise u prvenstvu (45) a juce nijedan :) stvarno previse cudnih okolnosti :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 18 nov 2012, 20:25

Rezultati 16-og kola Ukrajinske Premier Lige:

slika

Tabela nakon odigranog 16-og kola:
slika

U ovom kolu, bodove je prosuo Shakhtar i to prvi put ove sezone, pa se Dnipro ''priblizio'' na 11 bodova zaostatka dok Kijevski Dynamo polako gubi utrku za titulu a vjerovatno i za ligu sampiona.

Karpaty danas bez Semira lagano 2:0 i ova ekipa definitivno krece nabolje, nakon pobjede nad Kryvbasom od 6:0 uslijedio je poraz od 2:1 ali od Harkiv-a sto i nije tako los rezultat a danas opet pobjeda protiv objetkivno jaceg protivnika Volyn-a. U sljedecem kolu idu na noge llichivets-u a sa novim bodova tamo mogli bi se polako priblizavati sredini tabele, a treba napomenuti i to da je razlika izmedju pete Odesse koja je na poziciji koja vodi u ligu evrope i Karpata razlika samo 8 bodova ;) sve je moguce u ovom prvenstvu ;)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 18 nov 2012, 21:56

Približio se Dnipro malo,ali i dalje mislim da bi ovo trebalo biti nedostižno za bilo koga.
Zato će bit zanimljiva borba za LP...Metalist je tu,samo 3 boda iza Dnipra i jedan iza Dynama. :)

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 18 nov 2012, 22:26

SiamoNoi je napisao/la:Približio se Dnipro malo,ali i dalje mislim da bi ovo trebalo biti nedostižno za bilo koga.
Zato će bit zanimljiva borba za LP...Metalist je tu,samo 3 boda iza Dnipra i jedan iza Dynama. :)
a mozda se i prikrade neko cetvrti :) nikad se ne zna :D recimo Karpaty kad bi igrali ovako kako sada igraju do kraja sezone mogli bi dostici bar ligu evrope ;) zanimljivo je skroz prvenstvo, ima dosta kvalitetnih ekipa ;)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 22 nov 2012, 15:06

Kalinić zabio za Dnipro,to nismo popratili :D

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 22 nov 2012, 15:20

SiamoNoi je napisao/la:Kalinić zabio za Dnipro,to nismo popratili :D
Hehe a sta ces, greske se znaju potkrasti :P gledam kup, nastavlja se tamo u martu, kontam ako Karpaty izbace Shakhtar oni ce uzeti :P ako ne, onda il Shakhtar il Dnipro :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la SiamoNoi » 22 nov 2012, 15:54

Treba vidjet kakav će tada Šahtjoru biti raspored u LP,možda istrče u kupu sa "2.postavom".Onda uvijek ima nade za ovog drugog da ih izbace. :mrgreen:

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7527
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la Maestro^^ » 22 nov 2012, 16:39

I ja volim da pratim Ukrajinsku ligu , ponajvise zbog Dynamo Kyiv-a ( tacnije Shevchenka :mrgreen: ) .
Zbog toga mi je Dynamo najdrazi u Ukrajini , iako mi je i Dnipro simpatican klub :) .
Nadam se da cemo voditi dobre rasprave na ovoj temi :D .
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 22 nov 2012, 18:12

Maestro^^ je napisao/la:I ja volim da pratim Ukrajinsku ligu , ponajvise zbog Dynamo Kyiv-a ( tacnije Shevchenka :mrgreen: ) .
Zbog toga mi je Dynamo najdrazi u Ukrajini , iako mi je i Dnipro simpatican klub :) .
Nadam se da cemo voditi dobre rasprave na ovoj temi :D .
Hehe ofc da cemo voditi :P ja najvise volim Karpate od svih klubova :D zavolio sam ih jer mi je porodicne prezime ''doslo'' tu negdje oko Lavova pa nekako njih najvise simpatisem :D bice lavovi sampioni :P
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7527
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la Maestro^^ » 22 nov 2012, 22:19

Bgm cemo se nacekati dok Lavovi budu sampioni , pored trenutno super-jakog Shaktara i uvijek odlicnog Dynama :D .
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Ukrajinska Premier Liga

Post Postao/la delko » 22 nov 2012, 23:04

Maestro^^ je napisao/la:Bgm cemo se nacekati dok Lavovi budu sampioni , pored trenutno super-jakog Shaktara i uvijek odlicnog Dynama :D .
ma bice nesto :P sto se mene tice, nek izbore evropu (kroz kup - de facto da ga osvoje :P) i ja zadovoljan :P

da se okrenemo malo evropskim desavanjima :D poprilicno dobar ucinak ukrajinskih ekipa, nadmoc Shakhtara 5:2 i cini se da ce proci dalje ;) Dynamo jeste izgubio al vec duze vrijeme se cini da se oni spremaju za ligu evrope :)

Sto se tice Dnipra i Harkiva - odlicni, prvi su uzeli PSV u sred Holandije a ovi drugi su glat uzeli apotekare iz Leverkusena - kapa do poda za oba kluba :) kontam da ce oba kluba kao prvi proci kroz grupu ;)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.