Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Odgovori
Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la bvb » 09 dec 2016, 04:01

Izgleda da su moderatori sklonili sve teme koje nisu bile dovoljno aktivne, ali je sigurno bilo zanimljivih i korisnih stvari za procitati. Na nekim temama se jednostavno vise nema sta dodati, ali to ne znaci da ne treba da budu tu, bar u nekom obliku. Mozda treba napraviti jednu temu u kojoj ce biti nekoliko razlicitih stvari (uglavnom ovih o kojima prica @oklada), ali ne puno da se ne gubi na preglednosti, a postove koji nisu relevantni i koji bi ovakvu temu napravili teskom za citanje treba brisati. Mozda je tema koju drug @Effe 'planira' otvoriti prikladna za ove stvari.

Avatar
bevanda4
Postovi: 3054
Pridružen/a: 04 feb 2013, 01:40
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la bevanda4 » 09 dec 2016, 09:03

Ima 3 godine da se molilo ljude par rečenica analize uz parove. Većini je to bio toliki problem da vjerujem da nas je dosta aktivnih jednostavno prestalo posjećivati ovaj podforum upravo iz tog razloga.

A da ne počinjem o tome kako se na dnevnoj bazi molilo moderatore da nam ustupe nekakva prava jer nitko nije održavao reda i banao one koji su to zaslužili.

Drago mi je da ste otišli korak naprijed ovaj put!

EDIT:
bvb je napisao/la:Izgleda da su moderatori sklonili sve teme koje nisu bile dovoljno aktivne, ali je sigurno bilo zanimljivih i korisnih stvari za procitati. Na nekim temama se jednostavno vise nema sta dodati, ali to ne znaci da ne treba da budu tu, bar u nekom obliku.
Moram se složiti s ovim.
U desetom selu živi Antuntun!

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16406
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la gaston » 09 dec 2016, 09:41

Ne znam raja da li ste primjetili, ali ranije kad uđete na ovaj podforum mogli ste vidjeti čak 4 stranice ispunjene raznim temama.
Od teme koja se zove "1.85" do Ibrinih tema na kojima nije ispisano ni 7 postova.
Brisane su sve neaktivne teme i teme duže od godinu dana a na kojima nije ni post napisan.
Vjerovatno je bilo i starih tema koje je vrijedilo sačuvati ali se i na takvim mogao bar jedan post napisati u posljednjih par mjeseci.
Definitivno nam nije padalo na pamet da svaku temu prečešljamo ne bi li našli neki post vrijedan čuvanja.

Imate raja svi pravo da otvorite nove teme ako mislite da su one potrebne.
Otvorite, pišite nešto zanimljivo, konstruktivno..nešto što će pomoći ljudima. Ovo se odnosi i na tvoj post @opklada.
Nijedna takva tema na kojoj se piše neće biti uklonjena. :)
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la Effenberg » 09 dec 2016, 10:50

bvb je napisao/la:Izgleda da su moderatori sklonili sve teme koje nisu bile dovoljno aktivne, ali je sigurno bilo zanimljivih i korisnih stvari za procitati. Na nekim temama se jednostavno vise nema sta dodati, ali to ne znaci da ne treba da budu tu, bar u nekom obliku. Mozda treba napraviti jednu temu u kojoj ce biti nekoliko razlicitih stvari (uglavnom ovih o kojima prica @oklada), ali ne puno da se ne gubi na preglednosti, a postove koji nisu relevantni i koji bi ovakvu temu napravili teskom za citanje treba brisati. Mozda je tema koju drug @Effe 'planira' otvoriti prikladna za ove stvari.
oKlada je napisao/la:.
Dobro ste primjetili, sve extra kazete. Oklada ne znam jesi li u toku, ja imam neki plan da se aktivira bas ta neka matematicko-analiticka tema, ocekujem tu neku tvoju kooperaciju, jer si ti ovdje od nas najiskusniji i najispraksaniji u tome, ja jesam dobar u tome teoretski ali nisam toliko u praksi kao ti, meni je milina citati tvoje komentare, i volio bi da potpomognes u pravljenju te teme.

Razmisljao sam da temu nazovemo nekako kao: "Alati za kladjenje ili Resursi za kladjenje" eto tako nekako pomozi mi molim te. Ima na internetu dosta stvari ponajvise na betfairu i pinnacle-u, koje ja nazalost ne mogu koristiti zato sto sam napravio tamo "self exclusion". Mozemo primjera radi u tu temu objasnjavati i one azijske hendikepe igracima novajlijama, da se ne spamaju one tamo chat teme gdje je ionako samo zayebancija. Dakle tema bi bila edukativna i to bi joj bila jedina svrha. Moze se npr. objasniti ljudima binomialna podjela da znaju sracunati na brzaka koliko sistem ima kombinacija.

Naravno matematika je mnogima dosadna nazalost, meni nije licno, uvijek sam je kroz skolovanje volio ali ne ono suhoparno vec kad se udje u srz toga i volio sam drugima objasnjavati koje bi zanimalo, cak sam jedan period tokom studija i instrukcije davao (doduse za srednjoskolce i osnovce, nikad nisam imao vremena ni ambicije da se usavrsim tu pa da i fakultetlije navucem) tako da taj pedagoski segment bi se mogao pokriti s moje strane. Neki screenshotovi bi temu ucinili sigurno mnogo zanimljivom da ljudi vide o cemu se radi.

Nemoj biti sad razocaran, modovi su pobrisali to sto jesu, bilo je puno sljama prije svega Ibrinog (a cak je i on sam rekao da mu je ovaj koncept novi extra). Dakle od tebe ocekujem da preuzmes isto neke inicijative, da ne klones duhom, i evo za pocetak slozi ove moje misli imenuj temu nacni je a ja cu te slijediti! :salut:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la Stone Island » 09 dec 2016, 11:57

Kladionicarski chat je tema za sve pa tamo mozemo o svemu. Licno mi je grozno kad otvorim pf a tamo mali milion tema a ni 10 postova na njima. Bespotrebno je nagomilavanje tema koje 80 posto ljudi ni ne otvori.

Avatar
johnnyyK
Postovi: 3224
Pridružen/a: 08 feb 2014, 12:26
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la johnnyyK » 10 dec 2016, 17:05

pdf odlično izgleda, nakon jako dugo vremena.Čestitke zaslužnim momcima... :thumbup:

Avatar
oKlada
Postovi: 6
Pridružen/a: 03 sep 2014, 21:02
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la oKlada » 10 dec 2016, 22:03

Effenberg je napisao/la: ...Oklada ne znam jesi li u toku, ja imam neki plan da se aktivira bas ta neka matematicko-analiticka tema, ...Razmisljao sam da temu nazovemo nekako kao: "Alati za kladjenje ili Resursi za kladjenje"...
Bilo bi mi drago da takvo sto opstane ovdje.. naravno da bih tada rado dosao cuti sta to ljude zanima i, ako znam, naravno da bih ponudio i odgovore na pitanja...

Ime teme meni je manje vazno, prepustam to tebi. Bitno je samo da se okvirno zna tematika koja se tamo obraduje i da ime na nju nedvojbeno upucuje, tako da onima koji ne zele o tome citati ne zvuci kao nesto drugo - pa da se ljute jer su zalutali, a s druge strane da svi oni koji imaju interes za to odmah vide koji im je pdf za kliknut...

Eto, otvori temu, i napisi u prvom postu o cemu ce biti rijeci tu, a ja cu se nadovezat objasnjenjem binomne tj. brojem kombinacija u sistemima i zasto je nekad isplativije odigrat npr. 3 od 5 a nekad 4 od 5, ili pojasnjenjem azijskih i sl.. pa kad se pojave pitanja i komentari - nastavit cemo prema njima, a ako ih ne bude, pa eto, barem smo probali... :thumbup:

Pozdrav!
"Everything should be made as simple as possible, but not simpler." A.E.

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la KingJamesMVP » 10 dec 2016, 22:08

Svaka čast i sve pohvale za moderatore. Odlično radite posao i samo naprijed
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: RE: Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la Effenberg » 10 dec 2016, 22:09

oKlada je napisao/la:
Effenberg je napisao/la: ...Oklada ne znam jesi li u toku, ja imam neki plan da se aktivira bas ta neka matematicko-analiticka tema, ...Razmisljao sam da temu nazovemo nekako kao: "Alati za kladjenje ili Resursi za kladjenje"...
Bilo bi mi drago da takvo sto opstane ovdje.. naravno da bih tada rado dosao cuti sta to ljude zanima i, ako znam, naravno da bih ponudio i odgovore na pitanja...

Ime teme meni je manje vazno, prepustam to tebi. Bitno je samo da se okvirno zna tematika koja se tamo obraduje i da ime na nju nedvojbeno upucuje, tako da onima koji ne zele o tome citati ne zvuci kao nesto drugo - pa da se ljute jer su zalutali, a s druge strane da svi oni koji imaju interes za to odmah vide koji im je pdf za kliknut...

Eto, otvori temu, i napisi u prvom postu o cemu ce biti rijeci tu, a ja cu se nadovezat objasnjenjem binomne tj. brojem kombinacija u sistemima i zasto je nekad isplativije odigrat npr. 3 od 5 a nekad 4 od 5, ili pojasnjenjem azijskih i sl.. pa kad se pojave pitanja i komentari - nastavit cemo prema njima, a ako ih ne bude, pa eto, barem smo probali... [emoji106]

Pozdrav!
Tako je! Nadam se da ces biti tu malo cesce. Spram vremena naravno, a tema ce biti u startu konceptualna objasnicu ja par termina i koncepta pa cemo se nadovezivati. Neka sluzi za neki brainstorming za sve koji bi da uce o tome sta sve stoji iza kvote! :D

Pozz i drzi se stari!
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
mdeebosna
Postovi: 330
Pridružen/a: 06 feb 2015, 23:25
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la mdeebosna » 10 dec 2016, 23:09

Eh to će biti zanimljiva tema...kao što ste pisali...nije bitno koliko je tema ili post star... bilo je sadržaja koji ima uvijek vrijednost bez obzira što se nije puno tu pisalo odnosno komentarisalo. Bit će extra !!!

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.