Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la jopaa7 » 07 dec 2016, 00:01

Treba uzeti barem 2 moderatora (ako je to moguce) i polako ovaj pdf dovesti u red. Svako ima svojih nekih obaveza i ako jedan ne moze, drugi ce mozda moci biti ovdje.

:arrow: Ponekad ce biti po 10-20 stranica na chatu da se procita i vidi jel bilo kakvih nereda, prepiranja i slicno. Treba citati svaku analizu i gledati jel ima spamanja i nepotrebnih gluposti pa da se moze reagirati.
:arrow: Pokrenuti ponovo temu zajednicki listic sa ozbiljnim ljudima i redovno postavljati od 5 do 8,9,10 parova. Vikendom ima milion parova i mislim da se moze odabrati toliko dobrih parova (moze i vise sigurno ali ne treba pretjerivati s parovima).
Da u tjedan dana dvaput pogodimo zajednicki minimalne kvote 10, to bi bio pristojan plus. Na uloge od 10 kuna (2,5 KM) na tjedan dana to je 70 kuna ako se igra svaki dan, dva pogodena tiketa kvote 10 = 200 kn - 70 uloga = 130 plusa. Pristojno.
Cak i da u 10 dana dvaput pogodimo listic s tom kvotom opet smo plusu duplo u odnosu na uplatu. Kvota moze varirati malo manje ili malo vise, kao i ulog, to je nebitna stvar sada, cisto sam naveo primjere.
Ako je neki mrtav dan za kladionicu i losa ponuda lagano ga preskocimo i nema potreba da se forsira.
:arrow: Obrisati sve nepotrebne teme (teme by ibro) :!:
:arrow: Vec ste rekli da bi se trebale pisati analize za predlozeni par. Onako kako smo se prije vodili na toj temi zajednickog listica da je obavezno napraviti neku analizu kad se predlozi par. Nije to nikakva mudrost. Ako igrate/predlazete neki par, napisete recenicu ili dvije zasto mislite da bi to trebalo biti tako, imate li kakve informacije o izostancima i slicno. Zaljepite po potrebi kakav screen medusobnih susreta, itd.
:arrow: Svakog tko se ne drzi nekih osnovnih pravila i konstantno krsi iste, odmah opomenuti, a nastavi li i dalje po svom onda opaliti ban pa neka odmara.

Mislim da s nekim stvarima kao sto su ove iznad i jos puno njih, mozemo vratiti jos poneko poznato lice na forum i tako poboljsati kvalitetu na pdf. Vjerujem da iako decki nisu aktivni, da su jos uvijek tu negdje s nama :D

Avatar
orbi
Postovi: 520
Pridružen/a: 09 nov 2016, 19:37
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la orbi » 07 dec 2016, 00:11

Voting for me and i will change all for us. :bih:

Give me a chance to fight for this pdf.

BROZ IBRO

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la Effenberg » 07 dec 2016, 00:18

orbi je napisao/la:
BROZ IBRO
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
:rol: :rol: :rol:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la SlevinKelevra » 07 dec 2016, 00:45

Najpostenije: do kraja sedmice stavljamo po jedan listic dnevno. Ko skine najvecu kvotu, njemu moderatura :mrgreen:

A, sad ozbiljno... Vrlo je jednostavo:

Preimenujemo Prijedlozi, sugestije, u Tipove i tikete sa analizom, gdje se uz predlozeni par mora navesti barem najosnovnije objasnjenje zasto bas taj tip.
Chat ostaje chat, za zezancije i pracenje, a ako neko nema vremena da kuca i analizira, moze tu tiket posaditi
Pobrisati vecinu ostalih, nepotrebnih tema, a ostaviti Dobitne tikete, Strategije i mozda jos onu temu gdje se raja prisjecala najvecih dobitaka, padova itd. Imaju dvije, tri takve teme, sve spojiti u jednu.

I to je to. Ovom pdf-u ne treba vise od 5-6 tema da sve moze funkcionisati besprijekorno, a da se zna neki red.

I jos nesto. U zadnje vrijeme je ovdje postao trend da se o bas svakoj utakmici lupaju gluposti, te nastimano, te pusteno, te ne daju nam i sl. Stariji ce se sjetiti da ranije toga uopste nije bilo, a iako je bilo to je bilo u minimalnim kolicinama. Pozivam moderatora, ko god to bio, da se tome stane u kraj, ili da se barem smanji na neku razumnu mjeru... Pustite nas da uzivamo u igri. Koji se qurac kladite, ako je sve rezirano... ha ya. :kafa:

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2175
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la BenjooJutub » 07 dec 2016, 09:33

Ove dvije legendarne teme "Prijedlozi, sugestije" i "Chat, šuplja.." ostavit kakve i jesu i nastavit pisati kao i dosad.

Otvorit novu temu "Tipovi sa analizom" jer ukoliko se budu morali postavljati iskljucivo tipovi sa analizom, raja ce slabije postavljat.

Tema zajednicki tiket je takođe pun pogodak, kao i tema Duplanje.

I molim vas, ko god da bude izabran napraviti posebno temu za NBA.

Mozda napraviti temu "Sistemski tiket" pa postavljat sistemske tikete sa vecim kvotama i slicno.

Ugl. ima dosta ideja, po meni nije cilj ovog PDFa da se sve svede na par tema i da se u njima pise. Cilj je preglednost, raznovrstnost i da se piše u određenu temu za to.

Kao sto neko rece, dva-tri mjeseca unazad, nije nas bilo 10ak koji smo aktivni ovdje, a sad smo evo na vrhuncu moći :)

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la bodi123 » 07 dec 2016, 09:44

Jos nesto, sada kada nas vec ima bas dobar broj opet, mislim da bi trebali pokrenuti ponovo neko NBA takmicenje, kao sto smo imali vec... mozemo i neke nagrade organizovati, ali mislim da samo ne smijemo nista reklamirati, tipa wwin ili slicno(ustvari wwin mozda cak i smijemo jer su oni sada i sponzor SS.ba, moram vidjeti sa adminom to).. mogla bi se i kontaktirati njihova redakcija pa s njima porazgovarati o eventualno nekim bonusima za pobjednike svake sedmice ili slicno... puno ideja sada imam.

Ostaviti ove dvije drevne teme, pobrisati hrpu nepotrebnih, napraviti temu za NBA parove sa analizom(ili ako napravimo takmicenje onda jos bolje), i temu za ostale parove sa analizama, tema za Live kladjenje, strategije, dobitni i peh listici.
Pokrenuti opet temu zajednicki listc, koja ima mnogo mnogo dobar potencijal, pogotovo vikendom kada ima hrpa parova, svako po 1 par sa nesto detaljnijom analizom, pa cemo to sve i biljeziti, prolaznost i slicno.

:thumbup:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
krmpotich
Postovi: 3244
Pridružen/a: 22 jan 2014, 07:47
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la krmpotich » 07 dec 2016, 09:47

Nemojte palamudit da ima spamera, kada ste svi vi ukljucujuci i mene bas taj troler. Udjem u chat suplju-kukanje tamo sve prsti od prijedloga i tiketa. Bude nekada stvarno dobrih analiza koje prodju ua ja ih ne vidim jer su postavljene bas tu ujutro u 08:14. U topicu gdje te stvari trebaju da se nalaze, naravno da ih nema :thumbdown:

I za kraj, Ibro says:

Dajte meni tu moć!!! :bow: :bow: :bow:

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16423
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la gaston » 07 dec 2016, 10:28

Ma nagomilalo se i previše nepotrebnih tema.
Uzmite u obzir da su teme na čak 4 stranice a aktivnost je na ajmo reć samo 3 teme.

Po meni je nepotrebna i tema strategija. Imamo chat za svaku raspravu, dogovaranje a ne samo za psovke kad nam ne ide kako treba.

Dvije standardne, metuzalemske teme, Live betting, Analize i NBA takmičenje ako ga bude (nadam se da hoće).
Peh listiće i dobitne mislim da bi mogli spojiti u jednu temu a @Ibri objasniti da se ne otvara tema za svaku sitnicu.

Tema "zajednički listić" je uvijek imala potencija.
Znamo se već par godina, tu smo skoro svaki dan.
Toliko iskusnih i dobrih tipsera ima da ako ne možemo naći 3-4 "sigurice" za jedan dan, onda se hladno možemo i ostaviti ovog posla.
Naravno, biće ono i dana kada se ništa neće moći pogoditi, al' sam siguran da bi nam se i prolaznost povećala za bar 30%.

Ipak je 69 glava pametnije od jedne. :D
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la jopaa7 » 07 dec 2016, 10:56

bodi123 je napisao/la: ne smijemo nista reklamirati, tipa wwin ili slicno(ustvari wwin mozda cak i smijemo jer su oni sada i sponzor SS.ba, moram vidjeti sa adminom to).. mogla bi se i kontaktirati njihova redakcija pa s njima porazgovarati o eventualno nekim bonusima za pobjednike svake sedmice ili slicno... puno ideja sada imam.
O ovome sam i ja sinoc razmisljao. Gore sam naveo da bi definitivno trebalo aktivirati temu zajednicki listici, kao i jos neke stvari pa nisam imao snage da dalje pisem jer sam bio previse umoran.

Ima na jednom drugom forumu (da ga sad ne reklamiram) nagradna igra u kojoj ljudi mjesecno tipuju i najbolja petorka u mjesecu bude nagradena od strane wwina. Radi se o cak 200€ ukupnog nagradnog fonda!
1. 70€
2. 50€
3. 40€
4. 30€
5. 10€

Naravno, postoje pravila koja se moraju ispostovati da bi se dobila nagrada, ali to je sastavni dio toga. Parovi strogo iz wwin kladionice!
Npr minimalno 15 parova mjesecno, odredeni postotak pogodenih parova, itd.
Fora je da svaki forumas ima pravo dnevno postaviti maksimalno 1 par od recimo 1,25 - 5,00 kvote i maksimalnog uloga 10 (nebitno cega) i gleda se tko ima najbolji profit na kraju mjeseca. Ako promasite par i udete u minus, postoji mogucnost da ispadnete iz utrke za top 5. Nebi smjeli doci do -50 jer u suprotnom napustate natjecanje za taj mjesec.
Ovo su sad odprilike stvari kako to funkcionira.

Mozda bi se nesto slicno moglo izvesti i kod nas. Ne mora to biti 200€ nagradnog fonda, neka bude upola manje ili neka se nagrade prva trojica sa ukupno 50-60€, totalno nebitno po meni.

Takoder po meni nebi bilo lose s vremena na vrijeme postavljati razne ankete na odredenim temama.
U slucaju NBA natjecanja bi definitivno trebali imati ankete, pa barem u finalnom krugu natjecanja.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la admin » 07 dec 2016, 11:17

Slijedeći vaše savjete, ubačeni su novi moderatori i na ovaj podforum. I to trojica... Bodi123 i gaston koje ste vi predložili, i jedan naš stari mačak - Puma.

Pomozite im, ispoštujte ih, imajte poštovanja prema njima i njihovom trudu, obzirom da su to obični forumaši iz vaših redova koji će žrtvovati svoje vrijeme da svima boravak učine ugodnijim.

---za sve ostalo, tu je Admin.

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la admin » 07 dec 2016, 11:19

ne smijete ništa reklamirati ukoiko to nije usaglašeno sa marketingom portala, tj. sve eventualne reklame i nagrade idu isključivo preko portala. A vjerujem da neće nedostajati i bonusa ukoliko napravimo kvalitetnu priču.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la jopaa7 » 07 dec 2016, 11:28

Čestitam dečkima! :clap:
Tu smo ako što zatreba :thumbup:

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la Willy » 07 dec 2016, 11:41

Čestitke bodi123 i gaston. :thumbup:

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la SlevinKelevra » 07 dec 2016, 11:54

Momci, predlazem diktaturu :twisted: Sretno :salut:

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2175
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la BenjooJutub » 07 dec 2016, 11:55

Drago mi je da je brat sa bradom (valjda) izabran, bodija gotivm od kako je dobio 1000km čini mi se, a od Pume uvijek prepišem šta god da postavi. Ne znam zašto :)
Tako da, izbor nije mogo bit bolji.

Čestitke momcovi!

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16423
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la gaston » 07 dec 2016, 12:23

Hvala svima. :salut:
Nadam se da ćemo uspjeti ovaj naš kutak prenijeti na novi nivo.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la bodi123 » 07 dec 2016, 12:56

Hvala svima i od mene. Nadam se da cu vam biti uvijek na raspolaganju, kao sto sam i do sada, a svakako da cemo se konsultovati kada je rijec o nekim novim temama, sta bi vi zeljeli da vam napravimo i slicne stvari. :salut:

Prva moja ideja u saradnji sa adminom s kojim sam pricao, je da vratimo ponovo NBA takmicenje, s tim da ce ovoga puta to biti mnogo ozbiljnije, admin je rekao da ukoliko se pokazemo ozbiljnim da nece biti nikakav problem napraviti sa wwinom neki pakt o dodjeli nagrada na sedmicnom nivou za najbolje tipsere, tako da pred nama je jedan zaista obecavajuci period ja se nadam, kada je rijec o najjacem pdfu na forumu. :)
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la bvb » 07 dec 2016, 13:01

Daj @bodi druze sredi neke nagrade za raju koja najvise fula tj. gubi, ne trebaju nagrade ovima koji pogadjaju :D

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la MirsoNi » 07 dec 2016, 13:03

Čestitke momci [emoji1]

Sent from my E5603 using Tapatalk
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Moderator na kladioničarskom dijelu foruma

Post Postao/la bodi123 » 07 dec 2016, 13:09

bvb je napisao/la:Daj @bodi druze sredi neke nagrade za raju koja najvise fula tj. gubi, ne trebaju nagrade ovima koji pogadjaju :D
Nazalost prika kad bi dijelili nagrade svima nama sto fulamo i jedan wwin bi vjerujem za mjesec bankrotiro. :urnebes:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.