NBA season 2011-2012

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la BIHfan » 28 nov 2011, 10:04

SaltCityAttack je napisao/la:ma nema niko slobodan ko moze potegnut...ima sutera Richardson, ali nama ne treba samo suter...vec jednostavno treba nam igrac koji ce pogadjati nakon driblinga iz reketa, sa poludistanice, trice i td..imamo mi vec Korvera sutera, ali nam treba neko ko ce sebi izgraditi situaciju za sut i samim tim oslobodimo Rosa pritiska u nekim momentima utakmice...sad znam da je Carter star i da je ljen igrati odbranu, ali on ce mozda biti jedini slobodni koji bi nam u toj situaciji valjao...u odbrani znamo svi kakav je, ali ebiga on zna sebi iskreirati nesto i pogoditi, a nama treba takvih 15p nista vise, a mislim da je jos uvjek sposoban zabijati u prosjeku od 10-15p po utkamici...ne treba se trositi, zato kazem radij bi njega vidjeo, ako vec ne mozemo praviti trade za OJ Mayo
Sta je sa T-Macom. On je meni korisniji od Cartera, jer voli dodat, nije sebican a i bolje kreira poziciju za sut samo je sporiji od Cartera?
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Admir_Sa » 28 nov 2011, 16:50

mozel neko sigurno napisati koji igraci iz evrope se vracaju u nba i kada, ev citam da je Farmar vec otputovao za ameriku :roll: sta je sa ostalim igracima, to je veoma bitna informacija za shiroku masu kladionicara koja se kladi, a evo sad ide redovno kolo euro lige, pa da se zna ko je oslabljen, a ko ne :roll:
nema potpisa

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Donnie Darko » 28 nov 2011, 17:40

SaltCityAttack je napisao/la:ma nema niko slobodan ko moze potegnut...ima sutera Richardson, ali nama ne treba samo suter...vec jednostavno treba nam igrac koji ce pogadjati nakon driblinga iz reketa, sa poludistanice, trice i td..imamo mi vec Korvera sutera, ali nam treba neko ko ce sebi izgraditi situaciju za sut i samim tim oslobodimo Rosa pritiska u nekim momentima utakmice...sad znam da je Carter star i da je ljen igrati odbranu, ali on ce mozda biti jedini slobodni koji bi nam u toj situaciji valjao...u odbrani znamo svi kakav je, ali ebiga on zna sebi iskreirati nesto i pogoditi, a nama treba takvih 15p nista vise, a mislim da je jos uvjek sposoban zabijati u prosjeku od 10-15p po utkamici...ne treba se trositi, zato kazem radij bi njega vidjeo, ako vec ne mozemo praviti trade za OJ Mayo
Carter je nekad mogao iskreirat sebi sut, ali sad, i ne bas. Bar to u Sunsima nije bio u stanju. Tamo je pokusavao nesto, ali bi to vecinom zavrsavalo isforsiranim pokusajima preko ruke, i vecinom promasajima. Ovaj sadasnji Carter bi cak bio i dobra opcija za Chicago kada bi se sredio u glavi i prihvatio ulogu cetvrte opcije u napadu i ulogu spot up sutera. Mislim u odbrani je gotovo pa zanemariv, ali Bullsima odbrana toliko i ne treba.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la NEZALAGANJE » 28 nov 2011, 17:55

Ja sam isto navijac Spursa,ali pitati se da li mozemo do PO i reci da ne ocekujes puno je meni smijesno(da ne kazem da degradira najuspjesniju fransizu proslog destljeca u svima sportovima u Americi)Covjece,mi uvijek imamo najvise ciljeve i tako ce i biti dok je Pop tu,a Duncan mogao i hodati po parketu(dok neki slave divizijske titule,nama je sve sem prstena neuspjeh)Naravno,stvarnost je da smo mi daleko od prvog kandidata za titulu,ali 'alat' je jos uvijek tu,a ako nas pomnije pratis onda znas da se radi itekako dobra transformacija ekipe,kad tu vise ne budu Ginobili i Tim... Isto tako, vidim istices Oklahomu,a ja cu ti reci,i siguran sam u to,da smo mi i sada bolji od njih,a uzecu si slobodu,pa tu dodati i aktuelnog sampiona....Razlog?Opet vrlo jednostavan,ako nas pratis....Uvijek smo razbijali 'jump shot' ekipe,poznatom odbranom(za koju mislim da je ojacana ovogodisnjim pikom na draftu,jer momka pratim vec duze vrijeme i defanzivni je monstrum,kojem treba rada u ofanzivi plus Tiago je mnogo jaci,a i iskusniji),startegijom Popa i dobrim box-out-om u nasem reketu...Problem nam predstavljaju ekipe sa dobrom centarskom linijom(Lakersi,Memphis ....)jer nam fali 'visine'(mada mislim da ce se to traziti u FA jer Dyess-a vise nema)i cinjenica da Timmy nije vise toliko dominantan.....Sto se tice ostalih pozicija,pogledaj bolje,sve 'puca' od talenta pogotovo pozicije 1(TP,mali Corey Joseph za kojeg kazu da je jedan od 'kradja' drafta ,mada ce se sve vidjeti kako ce se pokazati,a ako ne bude zadovoljavao,MG tu uvijek moze uskociti) 2 (pored MG,tu je vec dokazani Neal,a licno ocekujem da Anderson pokaze svoj talenat ove sezone,barem suterski koji je toliko hvaljen....red bi bio) 3 (ako RJ i ovog puta 'nestane',mislim da ce Leonard to popuniti dobro,a ako i on zataji,jer je ipak rookie,iako ga je racunam kao ozbiljnog kontributora barem u defanzivi,moze se rotirati jedna od pomenutih 'dvojki',gdje ciljam na Andersona,jer ima 'atletiku' da to pokrije....Jos bi pomenuo tu Butlera,za kojeg ne znam sta da ocekujem poslije pauze,ali znam da je decko itekako 'pametan' igrac,a takvi se cijene u nasem sistemu i vjerujem da ce izboriti barem mjesto na klupi za pocetak...)[/quote]
Dobro se radi transformacija,ali zbog velikog broja utakmica i kraćeg vremenskog perioda za našu staru ekipu je primarni cilj da se plasira u PO,a da se ne istroše ko prošle sezone.U PO je sve moguće sa iskustvom naših najboljih igrača i s Popom na klupi
Imamo odličnu podlogu što jest jest samo me najviše zabrinjava RJ i ta pozicija 3.Nekako sam siguran da Tiago,Blair i Duncan uz još jednog ili 2 visoka igrača mogu fino zatvorit reket.Pitanje je isto ko će biti prva opcija u napadu treba neka konstanta.Ja imam najviše povjerenja u Parkera jer je najmlađi od Big3 eh sad pitanje je dal' on može da iskoči.I ja sam zadivljen rezervama na bekovskim pozicijama,ali možda bi i to bilo fino tradeovat(+RJ ja sam nešto za to da on ide) za jednog centra iskusnog i jakog u odbrani.Kako je otišao Bowen mi smo duplo slabiji koliko samo on fali 8-)[/quote]
Ne bih zelio da te ispravljam stalno,ali je stereotip da smo mi stara ekipa(racunajuci da je McDyess vec otisao,tu su samo Duncan i Ginobili),tako da da stavka ne stoji,a Pop ionako vec odmara ovu dvojicu unazad 2-3 godine kad se igraju back to back utakmice....Za ovo pitanje oko pozicije 3 sam ti vec odgovorio donekle u ranijem postu,s tim da mislim da ce(jer sezona kasni) malu prednost u pocetku imati RJ( bolje poznaje sistem,mada ni ja nisam neki fan njegov)a da ce to kasnije preuzeti Leonard iz prostog razloga sto je za njega trejdovan Hill(igrac koji je imao znacajnu ulogu u timu i rotaciji,a to se u SA ne radi tek tako)pa je meni to dovoljan argument,koliko se vjeruje u njega....Druga stvar,trejdovati ovakve mlade i potencijalne igrace plus RJ,kako ti rece,za neku zvijezdu,opet nece ici,jer nije nasa praksa i tesko ce to ici,osim ako BAS ne ispadne nesto povoljno,u sta sumnjam....Vjeruj mi ,a to su i predvidjanja Popa,da je Leonard ono sto nam je falilo u odbrani i da bi on mogao biti taj def stoper ala Bruce ili Hill(koji nazalost zbog nedostatka visine nije nikada mogao dostici vrhunski nivo i mislim da je to jedan od razloga njegovog trejda),a visoki igrac ce se vec naci u FA,gdje,ako pamtim dobro,imamo finu svotu u MLE...Sto se tice glavnog 'scorera',mislim da ce i ovu godinu to biti Ginobili uz asistenciju najvise Parkera,jer moze podnijeti to....

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 28 nov 2011, 17:56

http://****/main.asp?dir=news&newsid=42309" onclick="window.open(this.href);return false;


AK-47 želi igrati za Lakerse ili Clipperse

Iako je imao rok do Božića za odluku hoće li ostati u Europi ili se vratiti u NBA, izvori bliski Andreju Kiriljenku tvrde da je zainteresiran za povratak u SAD.


Tridesetogodišnji Andrej Kiriljenko je ovog ljeta potpisao trogodišnji ugovor s CSKA, ali mu je ostavljena mogućnost da se u roku od trideset dana nakon završetka lockouta odluči o nastavku svoje karijere. Krilo ruske reprezentacije je odluku donijelo znatno ranije i prema pisanju portala Sportando zainteresiran je za život u Los Angelesu.

Do potpisa za Lakerse ili Clipperse, ili možda za svoju bivšu momčad Utah Jazz ili New Jersey Nets (koje su zainteresirane za njega), Kiriljenko bi trebao igrati za CSKA. No, veliko je pitanje koliko će još utakmica odigrati za ruskog euroligaša jer mu predstoji još tjedan dana mirovanja zbog slomljenog nosa.

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la LBJ MVP » 28 nov 2011, 20:48

@NEZALAGANJE jeste stereotip da smo mi stara ekipa no najveći igrač naše franšize ikada i po meni najveći igrač prošlog desetljeća Duncan je star ;) Mnogi ne žele da primjete njegovu ulogu u našim titulama koliko je puta praktično sam ekipu vukao tako da je po meni najviše do njegove fizičke spreme.Manu i Parker su odlični igrači,ali sigurno nisu taj kalibar tako da treba jedan centar da zatvori reket da se olakša Duncanu.I ja vjerujem da će Leonard izbaciti iz petorke RJ-a,ali isto tako sam siguran da RJ odlazi jer što će nam igrač s relativno velikim ugovorom na klupi.Pogotovo kad se zna da imamo odličnu klupu i ne treba još jedan dobar igrač na klupi
Najviše bih volio da on ode za nekog centra poput Chandlera,ali kome ga uvalit :?
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Donnie Darko » 28 nov 2011, 21:27

Nece ga nikome uvalit, amnestirat ce ga ;)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la NEZALAGANJE » 28 nov 2011, 22:12

LBJ MVP je napisao/la:@NEZALAGANJE jeste stereotip da smo mi stara ekipa no najveći igrač naše franšize ikada i po meni najveći igrač prošlog desetljeća Duncan je star ;) Mnogi ne žele da primjete njegovu ulogu u našim titulama koliko je puta praktično sam ekipu vukao tako da je po meni najviše do njegove fizičke spreme.Manu i Parker su odlični igrači,ali sigurno nisu taj kalibar tako da treba jedan centar da zatvori reket da se olakša Duncanu.I ja vjerujem da će Leonard izbaciti iz petorke RJ-a,ali isto tako sam siguran da RJ odlazi jer što će nam igrač s relativno velikim ugovorom na klupi.Pogotovo kad se zna da imamo odličnu klupu i ne treba još jedan dobar igrač na klupi
Najviše bih volio da on ode za nekog centra poput Chandlera,ali kome ga uvalit :?
On jeste star,ali mu je uloga znacajnija u defanzivi sad,a u napadu ne zavisimo od njega vise,jer on to realno i ne moze da iznese,zato i jeste bolna ova tranzicija u smislu borbe za titulu...Ginobili vodi glavnu rijec u napadu(uz Parkera)i mislim da je to itekako dobro radilo prosle sezone,do famoznog loma ruke,koji nam je odlucio borbu za titulu(s Parkerovim 'spavanjem' u prve 3 utakmice serije)!Spominjes drugog centra,taj ako i dodje nece imati veliku minutazu(ako ne dovedemo centra tipa Nenea ili njega samog :D ) i mislim da ce imati zadatak,nesto poput Arthura u Memphisu(sto bolja odbrana,a u napadu sta das)te sam misljenja da ce Splitter startati i preuzeti ulogu Duncana u napadu kao sto je to Tim preuzeo od Robinsona...Naravno,Splitter nije novi Duncan,ali to je ta transformacija koja je neminovna....Po pitanju RJ-a,niko nista ne govori,ali RC ce dobro obaviti posao u vezi s njim,pa makar bio i amnestiran,sto rece Donnie :D :D

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7298
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Kobe Bryant » 28 nov 2011, 23:24

Ja glupog rasporeda :roll: , umjesto da svaka ekipa igra sa svakom po 2x i jos da u diviziji odigras ostatak znaci jos tih 8 utakmica 58 + 8 = 66 , oni nesta komplikuju shedule :roll: , a mogli smo po prvi put dobiti poredak u regularnoj sezoni prema snazi u ligi a ne u konferenciji ili po sretnom rasporedu , stvarno mi idu na zivce Stern i co.
Bolje je da kao sto "kolege" sa bloga ispodobruca kazu da ukinu 4 ekipe smanje shedule i da jos daju znacaj playoff-u ovako razvodnjavaju znacaj regularne sezone :roll:

Ali bit ce haosa prvih dana, jer neke ekipe imaju samo po 6-7 igraca pod rosterom i bit ce potpisivanja a + traje traning camp , mozda tek vidimo uigrane ekipe tamo u februaru.

Najvise profitirali sa ovim lockoutom : Boston , San Antonio , Dallas i Miami , prve 3 ekipe zbog toga sto se nemoraju uigravat godinama znaju ko sta igra i kako , a Miami imaju godinu iskustva pucaju od snage za ubitacni tempo.

Prvi put nakon 2008 lakersi nisu medju 5 favorita , jednostavno zbog toga jer su pali u kvaliteti , Fisher zreo za penzije , Blake promasaj , Walton nema mjesta ni u Vogosci , Meta Worl Pice kreten koji je pao na 5% svojih mogucnosti , Gasol se vratio na soft iz 2008 , Baynum nikako da pokaze potencijal , Odom nije konstatan sto je fakat iritatno , frajer sa toliko talenta i predipozicija da igra 4 pozicije (play-a , krilo , krilnog centra i centra) a toliko slabo zna odigrati i Kobe koji ima najvise minuta ako se sabere reg. sezona i playoff osim mozda od Malone-a i Jabbara sa nekim alternativa operacijama koljenja u Njemackoj , sa jos uvjek polomljenim prstima na obje ruke , fakat je krele sto to nezaljeci i sa problemima u ledjima , sad koliko ce on imati volje da iznese sezonu sa novim trenerom koji je defanzivni kordinaotr ali sigurno ne i trener sto je pokazao u Clevelandu :roll: , koja greska sina kojem je babo ostavio klub a on se nesta kao tu sad pita.

Pitanja :

1. Ko ce igrati sa Amereom i Carmelom u NY , kako ce to izgledati , moja 2 najdraza momcad ?
2. Sta se desava sa CP3 i Howardom i njihovom voljom da daju 100% za klub i kako ce se to odraziti na njihove saigrace ?
3. Mogul Menfis i LA Clipers svoj talenat pretociti u rezultat u reg. sezoni ?
4. Mozel Rik Adelman ista napraviti od Minesote ?
5. Gdje ce zavrsiti D-Will ?
6. Mozel Rose ponoviti proslu sezonu ?
7. Koliko je kuveta ostalo u Garnettu , Duncanu , Allenu ?
8. Hocel LA vrsiti trade LO i Baynum za Howarda ? ako da ko ce lakersima biti klupa ?
9. Mozel klupa Dallasa ponoviti proslu sezonu ?
10. Mogul se D-Wade i Lebron dogovoriti ko uzima loptu kad se lomi i da malo vise koriste C.Bosha ?
11. Koga ce lakersi otpustiti M.World Pice ili Waltona (ostale ekipe 99% znaju svoje amnesti otpuste)
12. Mozel Westbrook popraviti sut i asistencije kao recimo Rose prosle godine i postati MVP jer ima sve predispozicije , a Durant najbolji strelac lige ?
13. Gdje ce Nene zavrsiti ? ako zavrsi u Miami-u jel to znaci 3 titule za redom za Miami ?
14. Ko moze biti dark horse playoff-a jer nakon lockauta 1999 NY je kao autsider dosao do finala , ali nazalost sa povrjedjena 3 igraca iz startne postave ?
15.Kobe i Nowitzky , koliko je ostalo u njima sezona ili mozda utakmica da se jos uvjek smatraju za superstarovima ?

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Donnie Darko » 29 nov 2011, 02:04

Brooklyn Nets

slika

Netsima ova sezona nema apsolutno nikakvog znacaja. Niti mogu jurisati na playoff, niti mogu tankirati i loviti dobar pick na draftu, sa obzirom da su Jazzerima poslali gotovo sve pickove u skorijoj buducnosti. Netsi su vec odavno, tamo negdje od februara i dovodjenja Derona Williamsa mislima u 2012. godini, u kojoj ce pokusati dovesti Howarda, bilo preko trejda bilo preko free agencya. Netsi su sto se tice placa u fenomenalnoj situaciji. Kad otpizde Outlawa, a hoce, imat ce svega 32 miliona pod ugovorom, sto otvara bezbroj mogucnosti vec u ovoj predsezoni. Pitanje je kojeg free agenta ce pokusati dovesti pred ovu sezonu, a po meni, najizgledniji kandidati su Nene i David West. Kako god, i da potpisu nekog od njih, taj ce vjerovatno biti ubacen u paket kojeg ce pokusati uvaliti Orlandu u zamjenu za Howarda, i ako Orlando to ispravno odigra Turkoglua ili Arenasa.

Toronto Raptors

slika

Od Raptorsa ove sezone ocekujem da osvoje titulu najgoreg tima u ligi. Sto zbog tankiranja, sto zbog cinjenice da su jednostavno losi. Imaju hrpu losih ugovora, i zanimljivo ce biti vidit na koga ce iskoristit amnestiju. Najizgledniji kandidat je sigurno Amir Johnson kojem su duzni 18 miliona kroz sljedece tri godine. Tu su jos Calderon (20 miliona kroz 3 godine), Kleiza (14 miliona kroz 3 godine) i Bargnani (42 miliona kroz 4 godine). Tragicno. Ocekujem da DeRozan ove sezone od Bargnanija preuzme ulogu vodje tima i ubiljezi nekih 20 poena u prosjeku.

Cleveland Cavaliers

slika

Cavsi ce vjerovatno otpustiti Barona Davisa. Tim cinom bi mu ispunili najmokrije snove tj. povratak u LA ili mozda u Miami gdje ce po starom visit po plazama i disko klubovima, te u slobodno vrijeme igrat malo kosarke. Odlaskom Barona i Jamisona ostat ce na oko 30 miliona ispod salary capa, sto Cavsima ostavlja priliku za jedan ozbiljan rebuilding. Ove sezone ce opet pretendirati na samo dno lige te jako visok pick na sljedecem draftu, na kojem ce sa svojim vrlo vjerovatno top5 pickom imati priliku pridruzit Irvingu jos jednu potencijalnu zvijezdu.

Detroit Pistons

slika

Pitanje je na koga ce Pistonsi iskoristit amnestiju. Najizgledniji kandidati su Villanueva i Gordon, koji vrijede otprilike polovinu od njihovih masnih ugovora. Rezanjem jednog od ove dvojice, te otkupom Ripovog ugovora, Pistonsi bi pali daleko ispod salary capa. Sa nekoliko velikih talenata, prvenstveno Knightom i Monroe-om, te pametnim poslovanjem bi mogli biti solidan tim za par sezona. Ali kad covjek vidi kakve je poteze vukao Dumars unazad nekoliko godina, pitanje je na koja dva prosjecna igraca ce spizdit tih 20-ak miliona.

Charlotte Bobcats

slika

Jedna od onih ekipa koje su visak u NBA ligi. Ljudi su u konstantnom rebuildingu, i nikad nisu bili, nit ce ikad biti ozbiljan tim. Ajde da barem imaju neke vatrene navijace, ali je i po tom pitanju upravo suprotna situacija. Amnetiju ce vjerovatno potrosit na Thomasa, ili mozda cak Maggettea, i ono malo para sto imaju potrosit na osrednje igrace, tj. jedinu vrstu igraca koja zeli potpisati za ovakav tim. Ne znam koji su klinac uopste metnuli tim u Charlottu, kad su vec morali prosirivat vec ionako preveliku ligu.

Milwaukee Bucks

slika

Bucksi ce vjerovatno otpustit Goodena, covjeka koji bi sve do 2015 trebao primati 6.5 miliona po sezoni. Nevjerovatno je to da je Gooden, koji u najboljem slucaju pretendira na to da bude prosjecan NBA igrac, u tridesetoj godini dobije ovako glup ugovor, neobjasnjivo. Bucksi imaju cak i ok ekipu, i mozda mogu uloviti to osmo mjesto prvi krug playoffa. Imaju solidne playmakere u Jenningsu i Udrihu, Captain Jacka koji je jos uvjek sposoban biljezit 20+ poena po tekmi, 3 podcjenjena igraca na krilima u vidu Delfina, Ilyasove i Moutea, te Boguta koji je top3 centar lige, kad je zdrav naravno.

Indiana Pacers

slika

Jedan od malobrojnih timova koji nema potrebe koristit amnestiju ove sezone. Pacersi su krenuli u rebuilding, i za sad im ide prilicno dobro. Nemaju losih ugovora, i nakon ove sezone ce biti preko duboko ispod salary capa. Cak je i Grangerov ugovor od 40 miliona kroz 3 godine sasvim ok. Ako ne preplate Hibberta i G.Hilla sljedece sezone, imaju dosta finu priliku da uz dobre izbore na draftu konacno postanu dobra ekipa. Ali imaju slican problem kao Pistonsi, a to je u njihovom slucaju Larry Bird. Sto se ove sezone tice, ne ocekujem nikakve znatne promjene u odnosu na proslu. Znaci lov na playoff, i eventualno ispadanje u prvoj rundi.

Washington Wizards

slika

Prosle sezone sam mnogo ocekivao od njih, vidio sam ih u playoffu, ali na kraju su me opako razuvjerili. Ove godine cinim istu gresku. Proslogodisnjoj jezgri su dodali jos 3 solidna igraca, a jedan od njih je Singleton, meni jedan od najdrazih igraca iz ove draft generacije i fantastican odbrambeni igrac. Amnestiju ce iskoristit na Lewisa i njegovih 45 miliona kroz sljedece dvije godine, lol. Bez Lewisa su sljedece sezone preko 30 miliona ispod salary capa, i uz dobro poslovanje, predvodjeni Wallom napokon mogu postati ozbiljan tim. Nekako su im najveci problem indijanci na poziciji beka sutera, obojica medju top5 najsebicnijih igraca u ligi. Btw. vjerovatno su i oni jedna od ekipa koja ce pokusat napravit move za Howarda. Nije da nemaju sta ponudit, a DC i nije bas malo trziste.

Philadelphia 76ers

slika

Iako imaju nekoliko prilicno losih ugovora, Sixersi vjerovatno nece koristiti amnestiju, barem ne ove sezone. Branda se ne isplati otpustat jer mu ugovor od 18 miliona istice na kraju sljedece sezone, a sa obzirom da je dobar igrac u te dvije sezone moze dosta pomoci Sixersima u lovu na playoff. Iguodala ce vjerovatno biti trejdan u nekog contendera, cime ce se otvoriti mjesto u ekipi za najvecu nadu i potencijalnog vodju sljedece generacije Sixersa, Evana Turnera. Jos preostaje jedino Nocioni, ali on je isticuci ugovor, i nema prevelike logike amnestirati ga. Ove sezone, sa zdravim Brandom ih vidim u playoffu, gdje ce u prvoj rundi opet ici na megdan Bullsima ili Heatu.

Atlanta Hawks

slika

Hawksi su jedna od ekipa koje su prilicno sigurne za playoff i do nekoliko godina u buducnosti, ali nikad nece ici dalje od druge runde. Ukoliko imaju namjeru izaci iz prosjeka, i postati iole ozbiljan tim, Hawksi moraju amnestirati Joe Johnsona. Johnson ce u 2016. godini, sa valjda 35 godina biti ubjedljivo najplaceniji igrac u ligi kako stvari stoje, sa placom od skoro 25 miliona. Ali Johnson nece biti amnestiran, nemaju oni muda da povuku takav potez. Otpusten ce biti Marivin Williams kojem su duzni 24 miliona u sljedece 3 godine. Kako je ispodprosjecan igrac kakav je Williams dobio ovako veliki ugovor nikad mi nece biti jasno. Hawksi ce ove sezone vjerovatno pokusat dovesti nekog ozbiljnog centra, koji bi rasteretio Horforda i vratio ga na cetvorku, gdje i pripada.

New York

slika

Od njih ove sezone nema nista. Bez centra, sa nikakvom klupom i sa zanemarivom odbranom ne mogu nista u playoffu, eventualno druga runda ako im se potrefi Orlando ili Atlanta u prvoj rundi. Stalno citam da ce dovesti Paula ili Derona, ali sta to oni imaju ponudit za njih? Billups, Landry, Douglas i nepostojeci pikovi sigurno nisu dovoljni da ostvare tako nesto. Jedina nada im je da ih potpisu kao free agente, ali nakon svega sto se dogodilo sa Jamesom i Carmelom ne vjerujem da ce oni uopste biti dostupni kao takvi. Pametnije bi im bilo da dovedu nekog ozbiljnog centra tipa Tyson Chandler, par defanzivno orijentisanih veterana tipa Shane Battier i dobrog defanzivnog trenera. Amnestirat bi trebali D'Antonija, ako je to moguce.

Orlando Magic

slika

Orlando bi ako ispravno odigra cijelu ovu situaciju sa Howardom mogao krenuti u ozbiljan rebuilding, i u nekoliko sezona ponovno postati contender. Howardu u eventualnom trejdu moraju dodati Arenasa ili Turkoglua, a drugog amnestirati. Jednostavno moraju. Jasona Richardsona trebaju pustiti da ode, jer sam siguran da bi ga u suprotnom debelo preplatili. U trejdu izvuci nekoliko talenata i sto vise pikova, i pretrpiti par sezona mediokritetstva, sto i nije drasticna cijena za eventualni juris na titulu u skorijoj buducnosti. U suprotnom, ako ne trejdaju Howarda, i puste ga na trziste, ostat ce jedna od ekipa sa najmracnijom buducnosti u ligi.

Boston Celtics

slika

Ove sezona je vjerovatno zadnja prilika da velika cetvorka osvoji svoj drugi prsten. Ukoliko ne nadju nekog dobrog defanzivnog centra , ili ne ukradu eliksir mladosti iz Phoenixa na drugu titulu mogu zaboravit. Ekipa kojoj je jedina opcija na centru Jermaine O'Neal, i to u onih 20-ak utakmica koje je ovaj spreman odigrat, nije ozbiljan kandidat za titulu. Da su KG i Pierce u svom prajmu, mozda bi mogli i razgovarat o tome, ali... Kandidata za amnestiju bas i nemaju, sa obzirom da vecini igraca istice ugovor na kraju ove sezone. Mozda jedino Paul Pierce, ali sumnjam da ce Ainge uraditi takvo nesto.

Chicago Bulls

slika

Ako Boozer ostane zdrav, Bullsi ce biti jedan od glavnih kandidata za titulu ove sezone. Naravno, podrazumjeva se novi bek suter kojeg ce Bullsi vjerovatno dovesti i prije pocetka sezone. Najbolja opcija bi po meni bio Jamal Craword, koji je sposoban rokat trojke, pogadjat kad zagusti, te da rastereti MVP-a i preuzme njegovu ulogu kad je ovaj na klupi. A vjerovatno nece biti ni preskup. Ali, prema posljednjim informacijama Jamal ce postati novi igrac Netsa, tako da Bullsi mogu zaboravit na njega. Druge opcije su Richardson, Afflalo, Carter i Hamilton (u slucaju da Sunsi odnosno Pistonsi otkupe njihove ugovore). Al sam nekako uvjeren da ce T-Mac postati novi igrac Bullsa ove sezone, sto je solidno rjesenje i za njega i za Bullse. Mozda cak dovedu i Brandona Roya kad ga Trail Blazeri amnestiraju, sto bi bilo bolesno dobro rjesenje kad bi ovaj uspio ostati koliko toliko zdrav. Bullsi imaju i ponajvise za ponudit Orlandu u zamjenu za Howarda, ali ipak ne vjerujem da ce razbijati sadasnju jezgru tima. Ove sezone nece amnestirati nikoga, i amnestiju ce za par godina vjerovatno potrositi na polomljenog Boozera.

Miami Heat

slika

Wade, James i drustvo sigurno mogu do kraja ove godine. Imali su mnogo vremena da se srede, te su ove sezone, zreliji i uigraniji, sigurno glavni favoriti za titulu. Mislim, to i nije neka novost a obzirom da ce Miami sve dok ima Jamesa i Wadea po deafultu biti glavni favorit. Nekako najvise ovise o Jamesu i njegovom podnosenju svog tog pritiska od strane medija i navijaca, pritiska koji ga je prosle godine zakucao u zemlju. Prema posljednjim informacijama Heat ce amnestiju potrositi na Mike Millera. To i nece previse promjeniti igru Heata sa obzirom da ovaj nije bio faktor veliku vecinu prosle sezone. Ali opet, izgubit ce dobrog igraca koji bi im, kad bi bio zdrav, mogao dosta pomoci. MLE ce vjerovatno spiskat na nekog centra, nesto mi govori da ce to biti Samuel Dalembert, ako je ovaj spreman prihvatiti tako 'male' novce.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Donnie Darko » 29 nov 2011, 02:27

Sacramento Kings

slika

Jako talentovana ekipa, koja bi mogla postati i playoff momcad kroz par godina. Jezgra tima je jako mlada i talentovana, te u njoj niko nije stariji od 24 godine. Imaju dva potencijalna All Star igraca u Evansu i Cousinsu, i igraca koji je sposoban postizati 20+ poena u prosjeku u Thorntonu, kojeg ce vrlo vjerovatno preplatiti kad mu budu produzavali ugovor. Al sto je najvaznije, imaju Jimmera, uz Rubia daleko najrazvikanijeg igraca otkad pratim kosarku, za kojeg sam uvjeren da ce biti non-factor u nadolazecoj sezoni. Amnestirat bi mogli Johna Salmonsa, koji bi trebao primiti 24 miliona kroz sljedece 3 godine. Od Kingsan ocekujem tankiranje ove sezone, te lov na Harrisona Barnesa ili Quinci Millera na nadolazecem draftu.

Minnesota Timberwolves

slika

Neznam sta da ocekujem od Wolvesa, ekipe koja mi je totalna enigma. Ljudi na rosteru imaju jedanaest prosjecnih do ok igraca, jednog dobrog, jednog jako dobrog igraca, te rookija koji pretenduje da bude jako dobar. Od tih 14 igraca najskuplji ima ugovor od 6 miliona, al svejedno su napunili salary cap skoro pa do vrha. Jedno sam siguran, a to je da ce Kahn debelo, al debelo preplatit Beasleya i Lovea na ljeto.

Golden State Warriors

slika

Lee ili Biedrins? Pitanje je sada. Da li otjerati Leea, debelo preplacenog igraca koji kad je zdrav moze igrati na All Star nivou, ili otjerati Biedrinsa, debelo preplacenog igraca koji kad je zdr... cek, to je to. Reklo bi se da i nije previse tesko pitanje, ali sam upravo procitao da rezanje Latvijca u Warriorsima cak i ne razmatraju, tako da... Covjece, bio sam ubjedjen da Biedrins ima barem 32 godine, al evo sad vidim da je lik 86. godiste i da je 3 godine mladji od Leea -.-. Drugo pitanje je da li ce i dalje igrati sa dva playa na pozicijama jedan i dva, ili ce napokon shvatit da tako vise ne ide i odlucit se na trejd jednog od njih dvojice, to jest Monte. Od njih ocekujem istu sezonu kao i proslogodisnju, dakle silovanje run'n'gun kosarke i nekih 40% pobjeda.

Phoenix Suns

slika

U idealnom svijetu, Sunsi bi trejdali Nasha i Hilla u neke ozbiljne ekipe. Trejdali bi ih za mlade igrace i nekoliko losijih pikova prve runde, ali najveci dobitak bi bilo to da bi u te trejdove mogli uvaliti antitalente poput Warricka i Lopeza, te mozda cak i Fryea koji je dobar igrac, ali sa jako upitnim ugovorom. U idealnom svijetu, Sunsi bi amnestirali Childressa, otkupili Cartera, te ili otpizdili, ili dali neki podnosljiv ugovor Brooksu (do 30 miliona za 5 godina) i dali mu ulogu prvog playa. U idealnom svijetu, Sunsi bi tankirali sljedecu sezonu i u najgorem slucaju dobili cetvrti pick na iducem draftu, odnosno uz malo srece top2 pick, koji bi im donio Davisa ili Drummonda, vrlo vjerovatno dva buduca All Star igraca. Ovo 'u idealnom svijetu' se komotno moze prevesti kao 'u svijetu bez sarvera', ili 'u svijetu u kojem sarver vuce razumne poteze'. Ali, ovo nije taj svijet. Sunsi nece trejdat ni Nasha ni Hilla. Sunsi nece tankirati sve dok je Nash tu, i samo njegovo prisustvo automatski osigurava barem 35 pobjeda odnosno 10-12 pick na draftu. Istina, amnestirat ce Childressa i otkupit Cartera, al to i nije neki faktor. Gotovo je sigurno da ce preplatit Brooksa, predvidjam nekih 40 miliona kroz 5 godina. Dakle, Sunsi imaju priliku barem donekle spasiti ovu sjebanu situaciju u kojoj se nalaze, ali Sarver je vec uspio unistiti i bolje situacije, sto ce se ne sumnjam desiti i ovaj put.

Houston Rockets

slika

Od Rocketsa ne ocekujem znatne promjene u odnosu na proslu sezonu, osim ako ne dovedu nekog dobrog centra. Recimo Nene bi im sjeo ko budali samar. Amnestiju vjerovatno nece koristiti ove sezone, jer i nemaju nekih losijih ugovora. Zanimljiv mi je ovaj Terrence Williams, od njega se ocekivalo da bude dobar srijelac, ali evo vec cetvrtu sezonu covjek nije nikakav faktor. Pored njega, tu su jos cetvorica mladih igraca od kojih se dosta ocekivalo, ali imaju malo je reci ocajnu sezonu iza sebe, Thabbeet, Dragic, Hill i Flynn. Vidit cemo kako ce to McHale ishendlat, a ruku na srce i nemam neko preveliko povjerenje u njega.

Los Angeles Clippers

slika

Clippersi polahko ali sigurno jurisaju prema vrhu. Ono sto me iznenadjuje je da su prakticno ostali bez losih ugovora u ekipi. Najstrasnije je to sto ce sljedece sezone biti preko 25 miliona ispod salary capa i mogu dodati jos barem jednog fantasticnog igraca postojecoj jezgri koja sadrzi dva All Stara, od kojih je jedan vrlo vjerovatno buduci MVP lige. Kako bi dobro bilo da posalju Kamana i pick u Philu za Iguodalu. Strasno. Sve vuce na to da ce Clippersi vrlo brzo po prvi put za vrijeme svoje egzistencije postati ozbiljna ekipa i napasti na titulu. Ali, trenutno su jos uvjek nezreli, i mogu biti prezadovoljni ako izbore playoff.

Utah Jazz

slika

Jazzeri polahko idu u rebuilding kojim zapocinju post Sloan eru, u kojoj ce nosioci igre biti Kanter i Favors. Vec ove sezone ce vjerovatno trejdat Jeffersona ili Millsapa (ili obojicu) za pikove i isticuce ugovore. Kirilenko nece produziti ugovor. Amnestirat vjerovatno nece nikoga, jer nemaju nekih losih ugovora. Draftovali su malog Burksa, koji mi se jako svidja i koji bi mogao biti dobar combo guard ako poboljsa sut. Sve u svemu, od Jazzera ocekujem jednu losiju sezonu koja ce zapocet novu eru ove momcadi.

New Orleans Hornets

slika

Ekipa kojoj je bukvalno vise od pola igraca debelo preplaceno. Okafor, Ariza i Jack jednostavno ne vrijede svojih ugovora. Ostatak ekipe, tj preostala dva igraca su adekvatno placena, mozda cak i manje nego bi trebali. David West i Carl Landry sigurno nece produziti ugovore, a zasto i bi sa obzirom da je ovo zadnja sezona Paula u Louisiani? Ostatak ekipe kojima je istekao ugovor nije relevantan. Ekipu ce popunit prosjecnim i ispodprosjecnim igracima, i onda nakon odlaska Paula pasti na samo dno lige, gdje ce vjerovatno ostati jako, jako dugo vremena. Slicno kao i Charlotte Bobcatsi, ne znam zasto ova ekipa vise uopste postoji.

Denver Nuggets

slika

Kod Nuggetsa je jasno ko ce biti amnestiran, to je Harrington i njegovih 28 miliona kroz 4 godine. Mada ni onaj gabor Anderson ne bi bio los izbor za amnestiju. Izgubili su Martina, Smitha i Chandlera u korist Kine, ali svejedno nijedan od njih najvjerovatnije ne bi produzio ugovor sa Denverom. Bit ce zanimljivo vidjeti od strane koga ce biti preplacen Nene. Ako to slucajno urade Nuggetsi, uz produzenje ugovora sa Afflalom u koje ne sumnjam, mogli bi izboriti playoff i ove sezone, a ako kojim slucajem Nenea preplate Netsi ili neki drugi tim, Nuggetsi bi pali na samo dno zapada, te bi uz dobro poslovanje u nekoliko godina mogli ponovno postati konkurentan tim.

Memphis Grizzlies

slika

Grizzliesi su u jako dobroj situaciji. Imaju jako dobru ekipu sto smo vidjeli u lanjskom playoffu, a najbitnije dijelove te ekipe ce zadrzati jos dugo godina. Iz Memphisa su porucili da ce izjednacit bilo koju ponudu za mladjeg Gasola, sto automatski znaci da ce ga preplatit. Ali preplatili su i Randolpha, Gaya i Conleya, tako da i nije toliko bitno. Ono, par miliona gore dole, kako god okrenes debelo prelaze salary cap. Ako produze Battiera mozemo ocekivati jos jednu jako dobru sezonu od Grizzliesa. Playoff ne bi trebao biti upitan. Vidjet cemo da li ce se Mayo napokon srediti, ili ce ga Grizzliesi pretvoriti u pik ili dva.

San Antonio Spurs

slika

O Spursima mislim isto kao sto sam mislio citavu proslu sezonu i predsezonu, tacnije sve od one metle protiv Sunsa. Jednostavno, previse su potroseni da naprave ista ozbiljnije sa ovom jezgrom. Nije to vise ona ekipa koja je mljela Sunse i koju sam mrzio toliko puno godina. Sad su vise nalik na te Sunse nego sami Sunsi, ako to ima ikakvog smisla. U regularnoj sezoni ce vjerovatno opet igrati jako dobro, mozda cak i uloviti jednu od prve dvije pozicije na zapadu, ali u playoffu nemogu dalje od druge runde, ako i toliko. Ali svejedno, moram izraziti divljenje njihovom GM-u, koji je opet izdominirao draft, mislim nista novo.
Sto se amnestije tice, ako je i budu koristili rijesit ce se Jeffersona, mada sam misljenja da ce Buford to sacuvati za crnije dane.

Portland Trail Blazers

slika

Opet ista prica kao i prosle godine, godine prije te, i godine prije te... Brandon Roy, covjek koji je trebao biti jedan od najboljih igraca lige, minimalno top3 na svojoj poziciji u ligi, vrlo vjerovatno ce biti amnestiran ove sezone, sa 27 godina. Tuzno. Kamo srece da ga Sunsi potpisu, bio bih najsretniji covjek na planeti. Bas me zanima koji ce tim dovesti Odena, i za koje pare. Sto se Portlanda tice, sigurni su u playoffu ove godine. Sad da nesto puno mogu postici u istom, prije ce bit da ne mogu. Mozda dospiju do druge runde, ali preko Lakersa, Mavsa ili Thundera do finala konferencije, vrlo tesko.

Dallas Mavericks

slika

Mavsi su ove godine rastereceni. Nema vise tog tereta osvajanja prstena, prvenstveno na Nowitzkom i Kiddu, ali i na ostalim igracima. Znaju i sami da nisu ni u uzem krugu favorita titulu prvaka, ali upravu tu opet nekako vidim njihovu sansu da iznenade i nekako se uguze u finale konferencije ili mozda cak finale. Nece nikoga amnestirat, niti imaju potrebe. Ono, Haywood ima los ugovor, mozda cak i Marion moze upasti u tu kategoriju, ali su obojica prilicno korisni igraci i mogu puno pomoci u playoffu. Ono, od njih ocekujem nekih 50-ak pobjeda, i ispadanje u drugoj rundi ili finalu konferencije.

Los Angeles Lakers

slika

Svi fanovi Lakersa koje poznajem me uporno ubjedjuju da ce Orlando prihvatiti ponudu tipa Gasol & Bynum ili Odom/Bynum i srot pikovi, ali mi sve to nikako ne pije vodu. Da su Gasol i Odom nekoliko godina mladji, ili da Gasol nema ovako los ugovor kakav ima, da je Bynum u stanju ostati zdrav vecinu sezone kao sto nije, mozda bi i prosao takav neki trejd, ali ovako, hell NO! Orlando bi vise nagrabusio kad bi prihvatio Gasola i bilo koga umjesto Howarda, nego kad bi ovoga jednostavno pustili da ode. Ovako bi barem bili na dnu lige i imali bi dobre pikove, dok bi u Gasolu dobili covjeka koji nije u stanju sam voditi momcad dalje od prve, ili eventualno druge runde, ali je dovoljno dobar da odvede tim u playoff i osigura im prosjecan pik na draftu. Chicago, Oklahoma jednostavno imaju vise za ponudit, i to ne samo oni. Bit ce zanimljivo koga ce od stvarno gomile uzasnih ugovora Lakersi amnestirati. Walton, Blake ili Piiis? Kako tezak izbor. Lakersi se nalaze u ne bas zahvalnoj situaciji. Jezgra ekipe je ostarila i ako cemo suditi po lanjskom playoffu poprilicno je istrosena. Spominju se pojacanja tipa Davis i Lewis, tj jedan od njih, ali ni oni ne bi puno pomogli. Ako ne povuku neki za njih zajebano dobar trejd ove sezone, vrlko tesko ce do titule.

Oklahoma City Thunder

slika

Samo je jedan nacin da Oklahoma osvoji titulu, a to je trejd Westbrooka. Uz Chicago, Oklahoma je tim koji moze daleko najvise ponuditi za Dwighta ili Paula. Paket Westbrook+Harden+Perkins/Ibaka i mozda neki pikovi je zasigurno dovoljno za dovodjenje ovih igraca. Pitanje je jedino da li ovi u Oklahomi i dalje imaju strpljenja sa Westbrookom koji jednostavno nije dovoljno dobar i inteligentan da bude drugi igrac sampionske ekipe, a kamoli prvi sto on uporno pokusava. Jedan od krivaca za takvu situaciju je i sam Durant koji ove sezone mora dati do znanja ko je glavni i preuzeti ulogu definitivnog vodje tima. Sto se amnestije tice, nece je koristiti ove godine. Mozda na Perkinsu, ali najranije sljedece sezone i to samo u slucaju ako ga budu zezale povrede. Spominje se dovodjenje Battiera za MLE, sto bi bio fenomenalan potez. Ove sezone ce vjerovatno izdominirati regularni dio sezone, a u playoffu mozda uspiju doci do finala, ali do titule ipak ne, ne sa Westbrookom kao drugim najboljim igracem.
Zadnja izmjena: Donnie Darko, dana/u 29 nov 2011, 10:32, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la adriano_leite » 29 nov 2011, 10:07

Donnie odlican post, svaka cast majstore. Samo sto se tice Cavsa, izgleda da Baron zeli ostati u Cavsima, a poznata je njegova veza, tj. prijateljstvo i dobra saradnja sa Scottom. U ovom dijelu kada je bio lockout, obecao je raditi na svojoj fizickoj spremi, ne znam koliko je to ispostovao, ali bilo je price da ce zvati saigrace pa da zajedno treniraju. Izgleda mnogo motivisan vjerovatno zbog saradnje sa Irvingom i Thompsonom, tako da sumnjam da ce Baron da leti, jer svakako kada je on spreman, jedan je od najboljih playova lige i moze dosta utakmica sam rijesiti, te kao takav je dobar mentor za Irvinga. Samo je pitanje, iz noci u noc, koji ce se Baron pojaviti, medjutim ipak vrijedi kockati sa njim, tako da mislim da on ostaje kod nas, te da Jamison ce da leti. Ipak spreman Baron moze mnogo vise pruziti nego Jamison, a iako cemo tankirati i ovu sezonu, mora se stvoriti pobjednicki duh u ekipi, pobjediti sto vise utakmica, ali to pametno odigrati, ganjati top5 pick sljedeceg drafta. Baron je dosta radio i za sam Cleveland, te stvarno ga dugo nisam vidio ovako motivisanog. Postoji takodjer mogucnost da obojica ostanu, pa da pred trade deadline budu trejdani za neki ruzan ugovor plus pickove, sto je svakako karta na koju moramo igrati. Odricanje tek tako jednog od njih dvojice, kada znamo koliko jos ima ruznih ugovora u ligi, svakako bi bilo glupo. Nama su cilj pickovi, a svakako za isticuci ugovor Jamisona mozemo dobiti dobar pick, kao i za Barona ukoliko on bude zelio da ide, a sumnjam da ce, jer izgleda se vidi u Cavsima barem do isteka ugovora, iako je za mene bilo iznenadjujuce kako je dobro prihvatio da ide u Cleveland.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la bob » 29 nov 2011, 12:09

adriano_leite je napisao/la:Donnie odlican post, svaka cast majstore.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Slatinash_7 » 29 nov 2011, 12:55

Odlican post i par dobrih zapazanja samo sto ima par stavki koje su po meni pogresne:
1.Phoenix bi ove godine mogao po meni cak i da propati zbog Nasha i njegovih godina,sa ovim B2B utakmicama on i Hill iako su spremni fizicki mislim da nece moci izgurati taj ritam,jos kad pri tome dodamo Brooksa koji je psihicki nestabilan dobijemo ekipu koja mi i nije za PO
2.Portland,ti rece siguran u PO u sto se nebi smio kladiti,iako imaju dobru ekipu i be Roya mislim da ove godine ne idu u PO nekim cudom jer nije bas zapad konkuretan kao prije,pogotovo sad kad tu nema Denvera i Phoenixa(po meni)Al opet tu su Clippersi koji moraju nesto vise napraviti ove sezone koji bi ih mogli istjerati iz PO
Houston ima po meni super dobru ekipu sto ove godine moraju pretvoriti u PO.Scola standardno dobar a ako Thabeet proradi sto bi se moralo desiti,ipak covjek zna igrati kosarku,drugo je sto je trunuo u Memphisu.Martin kao vrsni strijelac ce puno pomoci,Dragic ce imati dobru sezonu jer ce imati postora da se pokaze,Budingeru 2.sezona i od njega puno ocekujem.
Sa zapada po meni u PO idu LAL,DAL,UTA,SAS,MEM,LAC,HOU i OKC
Istok si po meni puno bolje izanalizirao osim sto mislim da ce Atlanta biti negativno iznenadjenje sezone,naravno sa ulaskom u PO ali sa neke vece pozicije nego prosle godine.
Volio bi da Philla trade-a Iggya za recimo Ellisa ili nekog tako pa da se dokopamo neke bolje PO pozicije.
Toronto,Netsi i Bobcatsi definitivno dno lige.
Od Clevlenda puno ocekujem ako se rijese Jamisona uz jos nekog za recimo Jeffersona iz Utaha.predvidjam im PO nekim cudnim cudom :D
Detroit savrseno opisan,stim da ce tavoriti na dnu lige zajedno sa Netsima i otatkom.
Indiana me nije nesto impresionirala ni prosle sezone i ni sam ne znam kako su usli u PO tako da umjesto njih ove godine vidim Clevland.
Wizardsi bi u ovom rasporedu sa svojih par divljaka mogli pomrsiti racune mnogima al nedovoljno za PO,isto kao i NYK koji bi eto nekim cudom mogao se naci u PO
Oralndo je posebna prica sa svim tim preplacenim licima kojih se moraju rjesavat mislim da im slijedi 4.pozicija na istoku
MIA,CHI,BOS,ORL,HAW,PHI,CLE,NYK su po ekipe koje u PO idu sa istoka
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Admir_Sa » 29 nov 2011, 13:11

a sta je tacno ta amnestija :roll:
nema potpisa

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Donnie Darko » 29 nov 2011, 13:15

Admir_Sa je napisao/la:a sta je tacno ta amnestija :roll:
svaki tim im pravo odrezati po jednog igraca sa platnog spiska.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la adriano_leite » 29 nov 2011, 13:37

Donnie Darko je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:a sta je tacno ta amnestija :roll:
svaki tim im pravo odrezati po jednog igraca sa platnog spiska.
A da li ce to biti i u buducnosti, ili samo ove sezone? Tj. da li ce svake sezone moci neko uzeti ruzan ugovor, te tog igraca sljedece sezone otpustiti?
Ako je ovako kako sam ja skontao, onda su owneri dobili nesto dobro, tj. ako vide da ne ide, imaju sansu da ga skinu sa platnog spiska, sto prije nije bio slucaj, pa su neki igraci za 0 minuta dobijali po 20 miliona dolara.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Monolog » 29 nov 2011, 13:51

Memphis (tada Vancouver, ako se ne varam) je to prije x godina uradio sa Bryant Reevesom. Sad, da l' je to njima progledano kroz prste (jer svi znamo kakav je on bio :mrgreen: ) ili ne, u to ne bih ulazio. :mrgreen: A, znamo da je bila situacija sa A. Houstonom (New York), samo što su oni vjerovali u njegov povratak i nisu se odlučili iskoristiti tu "rupu" u zakonu.

I mene interesuje da l' će se moći svake godine to raditi? Nešto mi je u to teško povjerovati. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la Admir_Sa » 29 nov 2011, 15:25

Mogu samo tako raskinuti ugovor ili moraju ipak neshto platiti igracu, npr ima zadnju godinu ugovora od 10mil i oni ga samo tako shutnu i on ostane bez 10mil :roll: jel to vazi za igrace kojima je ostala samo jedna godina ili mozes otpustati i igrace sa vishe godina ugovora :roll:
nema potpisa

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA season 2011-2012

Post Postao/la NEZALAGANJE » 29 nov 2011, 19:03

adriano_leite je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:a sta je tacno ta amnestija :roll:
svaki tim im pravo odrezati po jednog igraca sa platnog spiska.
A da li ce to biti i u buducnosti, ili samo ove sezone? Tj. da li ce svake sezone moci neko uzeti ruzan ugovor, te tog igraca sljedece sezone otpustiti?
Ako je ovako kako sam ja skontao, onda su owneri dobili nesto dobro, tj. ako vide da ne ide, imaju sansu da ga skinu sa platnog spiska, sto prije nije bio slucaj, pa su neki igraci za 0 minuta dobijali po 20 miliona dolara.
Pazi,igrac koji bude amnestiran nece ostati bez svog novca,jer ce mu klub sa kojim je imao ugovor to i dalje placati s tim da se njegova plata nece vise racunati u salary cap tog kluba....npr neko zaradjuje 20 mil po sezoni,klub ga amnestira i on potpise za drugi klub za 4mil...tada mu taj drugi klub placa tih 4,a ostalih 16 njegov prethodni klub...

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.