Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Barca u srcu
Postovi: 611
Pridružen/a: 21 jul 2010, 23:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la Barca u srcu » 27 jan 2013, 18:58

BigBigBang je napisao/la:Uzivaju smijesni Spanci u domacinskoj pobjedi, ali nisu rukometna klasa to je ocigledno. ocigledno na ovom svjetskom je pobjednik reprezentacija koja tesko da je i medju 4 najbolje ali sta cemo domacinski sport, i jedna Srbija je bila Evropski viceprvak zbog domaceg terena.


Sto se tice Danaca ja cu kao istinska moralna vertikala da kazem da sam neugodno iznenadjen izdominirali su Hrvate koji su izdominirali Spaniju ali opet domaci teren se u ovom sportu ne smije potcijeniti. Steta za rukomet sto su Francuzi kiksali ubjedjen sam da bi najveci rukometni tim svih vremena razmontirao Spaniju i na domacem terenu.
:roll: :roll:

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la samo_lijevo » 27 jan 2013, 19:03

BigBigBang je napisao/la:Uzivaju smijesni Spanci u domacinskoj pobjedi, ali nisu rukometna klasa to je ocigledno. ocigledno na ovom svjetskom je pobjednik reprezentacija koja tesko da je i medju 4 najbolje ali sta cemo domacinski sport, i jedna Srbija je bila Evropski viceprvak zbog domaceg terena.


Sto se tice Danaca ja cu kao istinska moralna vertikala da kazem da sam neugodno iznenadjen izdominirali su Hrvate koji su izdominirali Spaniju ali opet domaci teren se u ovom sportu ne smije potcijeniti. Steta za rukomet sto su Francuzi kiksali ubjedjen sam da bi najveci rukometni tim svih vremena razmontirao Spaniju i na domacem terenu.
Pa bolan gdje si ti vidio u ovom deranju guzova da je odlucio domaci teren.Pa ko je kriv Hrvatima sto ganjaju postenje i hoce na Francuze i Dance.Ko je kriv Francuzima za poraz od Njemacke?
Aha ja za sve je kriv domaci teren.
E Spanci nisu rukometna klasa. :lol: :lol:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la dubrava » 27 jan 2013, 19:07

Danci su se potrošili protiv nas. Odigrali su najbolju utakmicu i zasluženo pobijedili, ali su se previše isrcpili + što je sustav turnira takav da se igra svaki drugi dan.
S druge strane, Španjolci su bili malo odmorniji jer su igrali sa lakšim suparnikom.
Meni je neshvatljiv ovaj rezultat, ne znam kako bih to drugačije opisao.
I dalje mislim da Danci igraju trenutno najbolji rukomet.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la skyisthelimit » 27 jan 2013, 19:14

Francuska je velesila za sve ove reprezentacije koje su bile u polufinalu. Zasicenost medaljama i kladionicarska afera je uzrok ranog ispadanja
15.10 - 15.06 ...

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la juznjak> » 27 jan 2013, 19:19

Paja na aparatima :mrgreen: . Razumljivo .Kompleks je to koji se nagomilavao godinama. :mrgreen:

Odlicno odigrano finale ’Furije'' koja je od pocetka diktirala rezultat i tempo . Cak se Danska i dobro drzala u prvih 10 minuta, s obzirom na to kakav je levat od golmana Sterbik koji nista ne moze odbraniti ,dok s druge strane,golmani Danske su na samom pocetku skinuli 3-4 mrtve sanse Spancima,i na taj nacin izbjegli da Danska vec u prvih 10-15 min, bude u velikom rezultatskom zaostatku . Odlicna odbrana Spanije u potpunosti je zaustavila Mikel Hansena,i kako je vrijeme odmicalo, Furija je bila sve sigurnija u napadu ,tako da je 5 minuta prije kraja prvog poluvremena bilo jasno da se u ovom finalu pita samo jedna reprezentacija . Do kraja spanci se nisu opustali i samo povecavali vodstvo i potpuno razbili Dance.

Moguce da se malo Danska istrosila protiv Hrvatske . Kako fizicki,tako i psihicki .
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

boriska
Postovi: 78
Pridružen/a: 11 mar 2012, 19:01
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la boriska » 27 jan 2013, 19:23

Hansen MVP !!???
IHF = MAFIA

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la BigBigBang » 27 jan 2013, 19:24

A od cega to kompleks? Od jednog zlata na domacem terenu? :lol:

Pa ne znam kako ja mogu biti iskompleksiran zna se ko su dvostruki olimpijski prvaci i najdominantnija rukometna generacija svih vremena koja je sve zivo pokorila i sve rivale na svakom takmicenju porazila.


Vas je problem sto hocete uspjeh neke nacije na doamcem terenu da uporedite sa najboljim timom u historiji sporta, ja ne sporim da su Spanci zasluzeno nesto osvojili ali to je vise splet okolnosti svaki rukometni laik zna da oni nisu najbolji tim na svijetu. Iskoristili su domaci teren i uzeli zlato ali Francuzi su jos uvijek br.1, Olimpijada je bila prije 5-6 mjeseci.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9851
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la Nail for Real » 27 jan 2013, 19:28

Pajomane, boli te uspjeh Spanije u bilo kojem sportu. Deal with it, ima nacina.
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Rukomet do smrti
Postovi: 344
Pridružen/a: 02 okt 2010, 15:30
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la Rukomet do smrti » 27 jan 2013, 19:28

skyisthelimit je napisao/la:Francuska je velesila za sve ove reprezentacije koje su bile u polufinalu. Zasicenost medaljama i kladionicarska afera je uzrok ranog ispadanja
Evo prvi put da se složim s tobom
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la underPFC » 27 jan 2013, 19:29

Španija neočekivano lagano slavi pobedu i slavi titulu. Bez obzira na sve nisam očekivao da se ovako nonšalantno prošetaju do zlata. Rivera je evidentno najzaslužniji za uspeh o kome će generacije španskih rukometaša pričati. Danci prosto nisu bili u tekmi,jednostavno nakon one velike pobede nad Hrvatskom danas su mislima bili daleko od dvorane.
Iskreno i ja se čudim da je Mikel Hansen MVP šampionata...
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
bazeni
Postovi: 3814
Pridružen/a: 09 nov 2011, 18:19
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la bazeni » 27 jan 2013, 19:31

Kakva rukometna ljepotica danas :lol:
jedna od najboljih utakmica turnira,zadnja lopta odlučila :mrgreen:

ripper
Postovi: 1671
Pridružen/a: 25 jun 2012, 12:16
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la ripper » 27 jan 2013, 19:36

Paja , smiri se... sjedi i oguli jabuku
Španija je prvak svijeta i trenutno najveca rukometna sila....pomiri se s tom cinjenicom

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la Toxicity » 27 jan 2013, 19:39

Ako se uzme u obzir zadnjih nekoliko godina Španija nije ni među 3 najjače tako da nemojte o nekoj velesili sad pričat. Francuska, Danska i Hrvatska su još ispred.
Što jest pobucali su jadne Dance večeras da nisu znali ljudi jesu li došli ili pošli..
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
brzitesanj
Postovi: 930
Pridružen/a: 21 jan 2012, 11:08
Lokacija: Tešanj!
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la brzitesanj » 27 jan 2013, 19:42

Čestitke za Spain, koje demoliranje Danske
SVAKA ČAST :D
I ♥ Bayern!
25.05.2013g.

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la maximusdecimus » 27 jan 2013, 19:44

underPFC je napisao/la:Španija neočekivano lagano slavi pobedu i slavi titulu.
Iskreno i ja se čudim da je Mikel Hansen MVP šampionata...
ne znam samo po čemu,u najvažnijim utakmicama nije pokazao skoro ništa.jbt,Duvnjak ga u broju golova i asistencija šije 26 razlike,a Duvnjak je prvi po tome na prvenstvu i još je odigrao svaku utakmicu odlično, čak je i bolestan protiv Danaca dao 5 komada.MVP je trebao biti neko od Španaca(Entrerrios npr.) ili Duvnjak,al ajd...

Avatar
nate
Postovi: 1285
Pridružen/a: 23 sep 2012, 15:05
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la nate » 27 jan 2013, 19:45

Momci kako vi cesto pratite ovaj sport?

Prvo da kazem da je Duvnjak trebao biti MVP je ej najbolji po pitanju golova i asistencija, ali to je IHF i ko zna kako oni to odlucuju.

Spanjolska jeste svjetski prvak, ali niej najveca rukometna sila na svijetu.Cudno zvuci, ali je tako.Danska je europski prvak, a europsko prvenstvo je jace od svjetskog.Olimpijski pobijednici su Francuzi.I mi imamo 3 medalje sa zadnaj 3 natjecanja.Mozemo i iz tog kuta gledati.Pa pobogu jel Srbija bila druga europska sila onda po vama.A zadnja 2 natjecanja su u velikim ****.

Ne mozete tako pricat jer se natjecanja igraju svake godine.A Spanjolci nemaju nego vou zlatnu medalju u godinu dana.I uvjeren sam da zlato nece vidjeti jos dugo.jer ovdje im se poklopio zdrijeb i nase postenje.Ok, razbili su Dance i zasluzeno slavili.

Ali rukomet nije nogomet pa da kad neko osvoji SP mozes reci da je najveca sila tog sporta.Ovdje je to drugacije.Ja i dalje tvrdim da Francuska,Danska i Hrvatska imaju veci kontinuitet i da su stepenica vise od ovih Spanjolaca.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la legenda reala » 27 jan 2013, 19:50

Haj MVP i nekako, ali Dibirov i Lindberg u prvoj sedmorciiii :? :? pored jednog Egerta ,Tomasa/Rocasa ili Čupića, ne mogu biti pametan :P


Valero Rivera potvrdio dominaciju u trenerskom svijetu :D

Kažem ja ovo prvenstvo je kao GS u tenisu, ko sačuva najviše snage do kraja uzeće i titulu, Španci su sebi napravili najbolji mogući žrijeb, skoro bez ozbiljnog protivnika do finala i na kraju furizno.


Dantessssssssssssss :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la majestic24 » 27 jan 2013, 19:54

Samo cu reci da je steta sto Hrvati neodose u finale...

Jednostavno, imali su Danci svoj dan protiv Hrvata i to je presudilo. Danas se vidjelo koliko su "dobri". Mislim da je nezahvalno reci da bi Hrvati nadigrali Spanjolce (opet),al sigurno bi (za razliku od Danaca) bili ravnopravni.

Glupo je reci da su se Francuzi zasitili s medaljama...KOmsije su ubile Francuze u pojam. Oni jednostavno nisu mogli protiv njih i to je to. Nepobjedjuje uvjek iskustvo...trka po terenu je presudila (i malo agresive,al Boze moj,sta se mora nije tesko).

Zadovoljan sam s prvenstvom. Jos jednom se pokazalo da pojedine reprezentacije nezasluzuju da tu ucestvuju al IHF drugacije misli i yebati ga onda iskreno.

Zemlje s balkana + slovenija su se pokazale dobro. Hrvati potvrdili jos jednom svjetsku klasu. Slovenci su se vratili u vrh. Srbi su naletjeli na spanjolce i dalje od toga nije islo. Makedonci i crnogorci su malo podbacili al sta ces.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Rukomet do smrti
Postovi: 344
Pridružen/a: 02 okt 2010, 15:30
Lokacija: Bosna
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la Rukomet do smrti » 27 jan 2013, 20:05

@majestic ovo sto se Dancima veceras desilo je jedna od 200 utakmica. Ja losiju utakmicu Danske u zivotu nisam gledao. Znaci ovo nije nikakvo mjerilo danskog rukometa.

P.S. Što se tiče Francuza nisu bili u nikakvoj formi, kao ni na EP 2012. Jedino što su nakon EP 2012 sebi zacrtali da odbrane olimpijsko zlato, i u tome uspjeli. Šta će sa njima biti u budućnosti to Bog zna.
Zadnja izmjena: Rukomet do smrti, dana/u 27 jan 2013, 20:15, ukupno mijenjano 1 put.
"Rukomet je danas najatraktivniji sport s loptom. Smatram ga perjanicom loptačkih sportova."

Avatar
nate
Postovi: 1285
Pridružen/a: 23 sep 2012, 15:05
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo u rukometu 2013.

Post Postao/la nate » 27 jan 2013, 20:07

Rukomet do smrti je napisao/la:@majestic ovo sto se Dancima veceras desilo je jedna od 200 utakmica. Ja losiju utakmicu Danske u zivotu nisam gledao. Znaci ovo nije nikakvo mjerilo danskog rukometa.
Slazem se.

Vidjet cemo sve u Danskoj naredne godine.To ce biti pakleno prvenstvo.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.