Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la jasko_juve » 27 maj 2012, 10:47

ramiral je napisao/la:Ono jučer je bilo loše i na momente smo ličili na scenu ''bez glave i repa''

Nastup protiv Meksa mora biti bolji, mnogo bolji...
zasto MORA bit bolje??igraci van forme,van treninga,neki nisu ni igrali kako treba ove godine,i mi ocekujemo nesto protiv ekipa koje treniraju vec 20+ dana..1-0 odlican rezultat juce,prvo poluvrijeme na svjezinu i nekako,drugo nisam ni gledao..protiv Mexica ne izgubit vise od 2 razlike i premija..ove utakmice ionako nije trebalo ni igrat..
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la ramiral » 27 maj 2012, 10:52

Ma trebalo ih je igrati brate... neka i izgubimo, bar da se zna na čemu smo i kako, a ne da se traži u kvalifikacijama rješenje... ;)

Pristup malo bolji potreban pojedinim igračima i trebalo bi biti ok, što kažeš minimalan poraz uz kristalno sagledavanje situacije i deficita odmah bi potpisao... bolje da sad gubimo pa da ''galamimo'' i da je ''opsadno'' nego kada ne treba
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
nime_tm87
Postovi: 5980
Pridružen/a: 23 jun 2009, 13:08
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la nime_tm87 » 27 maj 2012, 11:20

Kad nas Irci ovako hvale, a blago receno bili smo katastrofa, onda mogu mislit sta cemo da radimo kad budemo pravi... 8-)

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Goalgetter » 27 maj 2012, 11:25

nime_tm87 je napisao/la:Kad nas Irci ovako hvale, a blago receno bili smo katastrofa, onda mogu mislit sta cemo da radimo kad budemo pravi... 8-)
I Portugal nas je pohvalio nakon sto su nam uvalili sesticu :lol:

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la zizu1991 » 27 maj 2012, 11:31

nime_tm87 je napisao/la:Kad nas Irci ovako hvale, a blago receno bili smo katastrofa, onda mogu mislit sta cemo da radimo kad budemo pravi... 8-)
Šta Irci pišu o nama, nisam u toku ? :mrgreen: :mrgreen:
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Principatus » 27 maj 2012, 11:48

Pa hvale nas ovako:
"Bosna je imala nekoliko prilika u prvom dijelu, ali mi smo u drugom poluvremenu zaigrali svoju igru. Na kraju, oni mogu biti zadovoljni ovim rezultatom, mogli smo im dati puno više golova, možda tri ili četiri", rekao je McGeady.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la zizu1991 » 27 maj 2012, 11:52

Principatus je napisao/la:Pa hvale nas ovako:
"Bosna je imala nekoliko prilika u prvom dijelu, ali mi smo u drugom poluvremenu zaigrali svoju igru. Na kraju, oni mogu biti zadovoljni ovim rezultatom, mogli smo im dati puno više golova, možda tri ili četiri", rekao je McGeady.

:lol: :lol: :lol: :lol: kužim, ovo je bio, blago rečeno - sarkazam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
exbabilon
Postovi: 2288
Pridružen/a: 19 feb 2012, 09:34
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la exbabilon » 27 maj 2012, 12:09

Sad čitam jedan irac kaže da su nam mogli uvalit 4 komada, a drugi da smo tehnički sjajni i da su se namučili...
Ja ne mogu da se otmem utisku da smo mi jača reprezentacija od njih, da imamo kvalitet više u odnosu na njih, i mislim da ova generacija može igrati sa svakim, a da se ne obruka. Neću više da čitam da nas polu-reprezentacije hvale kako smo solidni, kad smo bolji od njih. Hoću da se više konačno te neke stvari poklope i da se na nas gleda kao na ozbiljnu ekipu, koja može svakog dobit, a ne kao neke likove koji ponekad solidno odigraju...HOĆU NA NEKO VELIKO TAKMIČENJE ! ;)
Navijati za druge klubove je stvar geografije, navijati za Želju je stvar filozofije.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Monolog » 27 maj 2012, 12:11

Čak i da smo jači (mada, moram priznati da sumnjam u to), oni imaju Trapattonija koji jedan od najboljih taktičara na svijetu, a mi imamo Sušića. Dakle, porediti njih dvojicu je kao porediti Peleov Brazil sa McChartyjevim Wolverhamptonom. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Claus » 27 maj 2012, 12:13

Evo, kako sam bez obaveza ovog nedjeljnog popodneva, te nemam pametnijeg posla sem da piskaram po forumu, vrijeme je da prokomentiram i jučerašnju utakmicu. :mrgreen:

Prije svega, moram reći da nemam(o) mnogo razloga za zadovoljstvo, posebno zbog loše partije naše ekipe. Da, izgubili smo minimalnim rezultatom 1:0 od Republike Irske (ne mogu reći ni da rezultat nije bio u prvom planu; bio je, ali nije najprioritetniji), no ono što treba zabrinuti sve nas (posebno Papeta i stručni štab) je loša igra ekipe. Razumijem podatak da su mnogi naši reprezentativci već odavno na odmoru, ali očekivao sam nešto više od naših asova. Jednostavno, osim Begovića (bio je fenomenalan; trebamo biti ponosni što imamo tako rasnog golmana među stativama) rijetko ko je odigrao dobro i zadovoljio kriterije za kvalifikacije (izuzev možda mladog Stevanovića, te donekle agilnog Mensura Mujdže).

Najveće problema imali smo u odbrani, koja je djelovala neuigrano, sporo i pasivno. Tačnije, kompletna defanziva je podbacila i definitivno bi primili 3-4 gola da Asmir nije stajao na golu, te da Irci nisu upropastili mnoge prilike. Jahić i Pandža (bio je katkad i preagresivan prema Robbieu Keanu :D ), uprkos trudu i požrtvovanosti, nisu dobro funkcionirali u tandemu, što se može i razumjeti kako nikad prije nisu igrali zajedno u takvim ulogama. Mujdža je naš Alves. :mrgreen: Kakvo kretanje i pozicioniranje po desnoj strani. :shock: Dobro se otkrivao, ubacivao, slao pasove, al' nekako nije imao dosta prilike za igru i dobrih lopti. Ne shvatam zašto ga je Sušić (pre)rano izveo s terena Aviva Arene. S druge strane, Lulić me pomalo razočarao, al' i iza njega je teška sezona adaptacije u Seriji A, koju je veoma lijepo podnio. Ipak, da sve ne bude tako crno, jako sam zadovoljan kako smo parirali Irishima u skok igri. ;)

Što se tiče napada, jalovo brate. :mrgreen: Moglo je biti puno bolje i ubojitije, onako kako mi znamo, svjevnuti brzu kontru i baciti protivnika u delirijum. :D Jučer to nije bio slučaj; Džeko, Ibišević i Miske su potpuno zakazali, dok je Pjanić bio nešto raspoloženiji i imao je rezantan šut iz slobodnjaka (radilo se o velikoj udaljenosti). Medunjanin i Rahimić su bili solidni, ni dobri ni loši s obzirom kakvu minutažnu imaju, odnosno nemaju u svojim klubovima. :mrgreen:

Ah, što se tiče novajlija, Miroslava Stevanovića i Damira Vrančića, oni su, ali samo donekle, opravdali povjerenje selektora. Ovo se pogotovo odnosi na prvog, koji je pokušao pokrenuti letargične suigrače i napraviti nešto više, dok je Vrančić, pored nekoliko pogrešaka i predanih lopti protivniku, presjekao jedan pas, otklonio nekoliko opasnosti i imao niz tačnih pasova. Međutim, ne bih dalje polemisao o navedenom dvojcu, tim više što im je ovo tek prva utakmica u dresu Svetinje.

Naravno, ono što je još od ranije jasno je nemamo kvalitetne alternative za povrijeđene/suspendovane igrače koje bi zamijenile standardne prvotimce. Dakle, deficitarni smo na mnogim mjestima u timu, a to Safet mora pod hitno promijeniti i isprobati što više mladića u repki. Mada, nikako ne treba ići grlom u jagode i zalijetati se sa anonimusima, te previše mijenjati pozicije igračima.

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Principatus » 27 maj 2012, 12:15

Mene nervira ova prica i izvlakusa igraca: "Nismo bili fizicki spremni, zato smo izgubili."

Pa svasta. Sta li to rade cim zavrsi sezona? Izvade pivu i sjednu pred TV? Pa onda kao iznenadjeni, kao da utakmica nije bila najavljena vec odugo. Ja se jos uvjek pitam sta smo to sa jucerasnjom utakmicom dobili? Poene za FIFA/UEFA tabelu sigurno ne. Pitam se koju je veliku pouku Susic izvukao iz ove utakmice? Da Zahirovic ne treba igrati beka? Da Lulic treba da igra naprijed, ne beka? Da je trebao probati jednog od najboljih stopera Belgije zajedno sa Pandzom? Da je mogao staviti O. Vranjesa na desnu, a Mujdzu na lijevu stranu, da pokusa i tu opciju, kao ovi u Freiburgu? Ako je pratio utakmice Freiburga... Dali mu je bilo svjesno, da je posebno sa tom izmjenom Mujdza/Zahirovic razmontirao i ono malo igre sto smo imali? Sta smo dakle naucili ili dobili? Eto vidjeli smo, da Stevanovic igra pozrtvovano i da ima potencijal, da mora dobiti mjesto u A repci.

Sada svi udaraju po ovim novajlijima, ali niko ne razmislja da su ljudi poprilicno nahebali, jer im je debi bas pao na ovaj dan, kada se standardnim igracima nije igralo. Stojana Vranjesa bih volio vidjeti jos jedanput protiv Meksika u boljem izdanju repke. Odavno nisam utakmicu repke onako relativno hladno gledao kao jucer, a to nije bilo samo sto je prijateljska. Navijaci prate ovu repku svuda, pa ni vece reprezentacije nemaju ovakvu pratnju na gostujucim utakmicama. A oni im uzvracaju sa ovakvim utakmicama. To je sramotno. Nisam negativac, pljuvac, ne sluzim se pogrdnim rijecima, ali po meni je pogresno na ovu utakmicu odmahnuti rukom i reci: "Ok, hajde desi se, mozemo bolje, blabla." Sa strane selektora i vecine igraca je ovo bilo veoma lose i sramotno izdanje, posebno od ovog prvog. Treba uputiti jasne kritike, bolje sada nego kasnije. Ne interesuju me bas izvlakuse (eno i jaci gube prijateljske) i mazanje ociju.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Goalgetter » 27 maj 2012, 12:15

Dzeko napisa na twitteru da je nemoguce sa ovim jednim treningom odigrati dobru utakmicu, te da su presetali drugo poluvrijeme. Ne kontam nikako, pa ljudi treniraju citav zivot, profesionalci su, i da ih ovih 10ak dana pauze izbaci iz takta tj, da nakon 60 minuta nijedan od njih vise nemoze maknuti na terenu. Naravno da su Irci fizicki i mentalno spremniji, ali ne mislim da je ovo opravdanje za ovo sto nam se desilo, jer ovakve stvari su nam se znale cesce desavati (Francuska u Sarajevu, Bukurest...)

@Principatus, ocito da nikakve pouke nismo izvukli iz ovoga. Samo su se potvrdile neke sumnje. Najzalosnije je sto cemo se protiv Mexika opet morati krpiti, jer Zahirovic i Stevanovic idu u mladu repku, a Sejo je povrijedjen.

Avatar
Nimla_RZ
Postovi: 4010
Pridružen/a: 05 mar 2011, 16:05
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Nimla_RZ » 27 maj 2012, 12:19

Pandža mi je idol, nekoliko puta u skoku na Keanu :mrgreen: prvo ide koljenom na njega, pa onda udari loptu glavom :lol:
Čelik Zenica 1945

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6038
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Pasha » 27 maj 2012, 12:21

Nimla_RZ je napisao/la:Pandža mi je idol, nekoliko puta u skoku na Keanu :mrgreen: prvo ide koljenom na njega, pa onda udari loptu glavom :lol:
pa nije đaba
http://www.facebook.com/pages/KUNG-FU-P ... 4751647848" onclick="window.open(this.href);return false; :lol: :lol: :lol:
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la zizu1991 » 27 maj 2012, 12:21

Nimla_RZ je napisao/la:Pandža mi je idol, nekoliko puta u skoku na Keanu :mrgreen: prvo ide koljenom na njega, pa onda udari loptu glavom :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Dylan Dog » 27 maj 2012, 12:24

Principatus je napisao/la:Mene nervira ova prica i izvlakusa igraca: "Nismo bili fizicki spremni, zato smo izgubili."

Pa svasta. Sta li to rade cim zavrsi sezona? Izvade pivu i sjednu pred TV? Pa onda kao iznenadjeni, kao da utakmica nije bila najavljena vec odugo. Ja se jos uvjek pitam sta smo to sa jucerasnjom utakmicom dobili? Poene za FIFA/UEFA tabelu sigurno ne. Pitam se koju je veliku pouku Susic izvukao iz ove utakmice? Da Zahirovic ne treba igrati beka? Da Lulic treba da igra naprijed, ne beka? Da je trebao probati jednog od najboljih stopera Belgije zajedno sa Pandzom? Da je mogao staviti O. Vranjesa na desnu, a Mujdzu na lijevu stranu, da pokusa i tu opciju, kao ovi u Freiburgu? Ako je pratio utakmice Freiburga... Dali mu je bilo svjesno, da je posebno sa tom izmjenom Mujdza/Zahirovic razmontirao i ono malo igre sto smo imali? Sta smo dakle naucili ili dobili? Eto vidjeli smo, da Stevanovic igra pozrtvovano i da ima potencijal, da mora dobiti mjesto u A repci.

Sada svi udaraju po ovim novajlijima, ali niko ne razmislja da su ljudi poprilicno nahebali, jer im je debi bas pao na ovaj dan, kada se standardnim igracima nije igralo. Stojana Vranjesa bih volio vidjeti jos jedanput protiv Meksika u boljem izdanju repke. Odavno nisam utakmicu repke onako relativno hladno gledao kao jucer, a to nije bilo samo sto je prijateljska. Navijaci prate ovu repku svuda, pa ni vece reprezentacije nemaju ovakvu pratnju na gostujucim utakmicama. A oni im uzvracaju sa ovakvim utakmicama. To je sramotno. Nisam negativac, pljuvac, ne sluzim se pogrdnim rijecima, ali po meni je pogresno na ovu utakmicu odmahnuti rukom i reci: "Ok, hajde desi se, mozemo bolje, blabla." Sa strane selektora i vecine igraca je ovo bilo veoma lose i sramotno izdanje, posebno od ovog prvog. Treba uputiti jasne kritike, bolje sada nego kasnije. Ne interesuju me bas izvlakuse (eno i jaci gube prijateljske) i mazanje ociju.
To je jasno vecini nacije odprije,a za Susica sumnjam kad nije shvatio do sada da ce i sad :|

A za drugi bold,sta reci nego upravu si,ja sam vec ustvrdio da je prica o nekakvim "zmajevima koji izgaraju u dresu reprezentacije" bajka,ajmo malo realno pogledati,nasi igraci se uopce ne isticu pozrtvanoscu i borbenosti u dresu BiH u odnosu na reprezentativce drugih zemalja,rekao bih cak da pocesto igraju s rucnom u dresu BiH.
Volio bi da grijesim,ali i dalje sam uvjeren da sa Susicem kao selektorom necemo otici ni na naredno veliko takmicenje.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
legenda reala
Postovi: 33810
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la legenda reala » 27 maj 2012, 12:28

Dylan Dog je napisao/la:
A za drugi bold,sta reci nego upravu si,ja sam vec ustvrdio da je prica o nekakvim "zmajevima koji izgaraju u dresu reprezentacije" bajka,ajmo malo realno pogledati,nasi igraci se uopce ne isticu pozrtvanoscu i borbenosti u dresu BiH u odnosu na reprezentativce drugih zemalja,rekao bih cak da pocesto igraju s rucnom u dresu BiH.
Volio bi da grijesim,ali i dalje sam uvjeren da sa Susicem kao selektorom necemo otici ni na naredno veliko takmicenje.
A oni se i dalje smiju Pandži, momak svaku utakmicu pogine na terenu ne ko neki drugi tipa Edina Džeka :evil:
Meni nije krivo kad pogriješi Pandža on ne zna, al jadnikovac sve svojom borbenošću nadoknađuje, dok zvijezde tipa Edina ,Misketa itd. znaju igrati lopte, a neće nego se zajebaju.


Ja da sam selektor odrekao bi se prve zvijezde našeg tima, dok ne prestane glumiti zvijezdu, al Sajo nema muda za to :x
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la Elegant » 27 maj 2012, 12:29

Vazno je da su pojedini vec popljuvali novajlije na osnovu 40. min. igre. Ajde sad neka Safet zovne famozne igracine koje "fale" pa i njih popljujete.

Vecina vas veze nema sa fudbalom.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la zizu1991 » 27 maj 2012, 12:35

legenda reala je napisao/la: A oni se i dalje smiju Pandži, momak svaku utakmicu pogine na terenu ne ko neki drugi tipa Edina Džeka :evil:
Meni nije krivo kad pogriješi Pandža on ne zna, al jadnikovac sve svojom borbenošću nadoknađuje, dok zvijezde tipa Edina ,Misketa itd. znaju igrati lopte, a neće nego se zajebaju.


Ja da sam selektor odrekao bi se prve zvijezde našeg tima, dok ne prestane glumiti zvijezdu, al Sajo nema muda za to :x
Što se tiče ovog posta, u potpunosti se slažem, Pandži se ne smije i ne treba ništa prigovoriti, da ne ponavljam zašto, čovjek je napisao u navedenom tekstu, volio bih da Sušić prestane sam sebe da opovrgava, i da tako dobije na autoritetu, a ovako Bgm, teško će dobiti, samo ga gubi. Neki ginu pa im nije zagarantovano mjesto, a neki šetaju i niko nikome. Treba nešto da mijenja Pape u svom pristupu
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Republika Irska - BiH (26. maj 2012)

Post Postao/la BIHfan » 27 maj 2012, 14:25

Ja bi Amara stavio samo zato sto covjek zna sve nase igrace i jako je upucen u nasu nacionalnu vrstu. Za taktiku ne brinem tu ce mu stari pomoc. :)
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.