Europa League 2012/2013

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Europa League 2012/2013

Post Postao/la Devil » 17 jun 2012, 18:23

Jos nije otvorena ova tema,svi su izgleda zaokupljeni Eurom,a izvlacenje za prvo pretkolo EL samo sto nije...

Od samog pocetka bice vrlo zanimljivo jer i u prvom pretkolu ima zanimljivih klubova poput Twentea,Lecha,Rosenborga,Kalmara,Aktobea...

Finale takmicenja se igra na Amsterdam Areni,ali do tada ima jos mnogo,mnogo vremena,ici cemo polako,stepenik po stepenik. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12579
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la dr.van nostrand » 17 jun 2012, 18:34

slika
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Galion » 25 jun 2012, 16:55

Evo prognoze za ex-Yu klubove
1. PRETKOLO
FK Borac Banja Luka (BIH) v FK Čelik Nikšić (MNE)
Bakı FK (AZE) v NK Mura (SVN)
FK Renova (MKD) v AC Libertas (SMR)
FC Santa Coloma (AND) v NK Osijek (CRO)
FK Jagodina (SRB) v FC Ordabasy Shymkent (KAZ) 50%-50% šanse
FK Sarajevo (BIH) v Hibernians FC (MLT)
FK Rudar Pljevlja (MNE) v FC Shirak (ARM) 50%-50% šanse
FC Dacia Chişinău (MDA) v NK Celje (SVN) 50%-50% šanse
Birkirkara FC (MLT) v FK Metalurg Skopje (MKD)
FK Zeta (MNE) v FC Pyunik (ARM)
NK Olimpija Ljubljana (SVN) v AS Jeunesse Esch (LUX)
FK Skendija 79 (MKD) v Portadown FC (NIR)
2. PRETKOLO
HNK Hajduk Split (CRO) v Skonto FC (LVA) 50%-50% šanse jer Hajduk će se boriti za ostanak u HNL-u
FK Renova (MKD)/AC Libertas (SMR) v Vikingur (FRO)/FC Gomel (BLR)
FC Naftan Novopolotsk (BLR) v FK Crvena zvezda (SRB)
FK Vojvodina (SRB) v FK Sūduva (LTU)/FC Daugava (LVA)
FC Metalurh Donetsk (UKR) v FK Borac Banja Luka (BIH)/FK Čelik Nikšić (MNE)
NK Slaven Koprivnica (CRO) v FK Skendija 79 (MKD)/Portadown FC (NIR)
FC Santa Coloma (AND)/NK Osijek (CRO) v Kalmar FF (SWE)/Cliftonville FC (NIR) 50%-50% šanse
PFC Levski Sofia (BUL) v FK Sarajevo (BIH)/Hibernians FC (MLT)
Rosenborg BK (NOR)/Crusaders FC (NIR) v FK Jagodina (SRB)/FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR) v FK Rudar Pljevlja (MNE)/FC Shirak (ARM)
FC Dacia Chişinău (MDA) v NK Celje (SVN) v IF Elfsborg (SWE)/Floriana FC (MLT)
NK Široki Brijeg (BIH) v Saint Patrick's Athletic FC (IRL)/ÍBV Vestmannaeyjar (ISL)
Ruch Chorzów (POL) v Birkirkara FC (MLT)/FK Metalurg Skopje (MKD)
NK Olimpija Ljubljana (SVN)/AS Jeunesse Esch (LUX) v Tromsø IL (NOR)

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Devil » 28 jun 2012, 19:54

1.pretkolo....
Hajde dok nema nista pametno da se radi do polaska u kafic da gledam utakmicu da se sta napise...
Necu se baviti utakmicama o kojima se pise na drugim temama


Trans Narva-Inter Baku
Veliki favorit ovde je Inter Baku.Azerbejdzanski fudbal je u velikoj ekspanziji.Preko poznatog gruzijca Kakhabera Tskadadzea nekada igraca Citya,Spartaka...a sada trenera u Interu,u klub su stigli iskusni golman Giorgi Lomaia,te Ilia Kandelski,tu je i iskusni makedonac Slavce Georgievski koji daje posebnu notu Interovoj igri u sredini terena.Cak i na prvi pogled vidi se da je Inter mnogo ozbiljnija ekipa od Estonaca koje predvodi Vitaly Kutuzov svi ga se secamo iz Serie A i partija koje je tamo pruzao.Prolaz:Inter

MTK - Senica
Za mene jedan od najzanimljivih parova prvog kola.Velikan iz Madjarske MTK je preko kupa dosao u ovo takmicenje.Oni koji prate znaju njihovu sudbinu ispadanja iz Prve lige u sezoni 2010/2011,ali vec ove se ekspresno vracaju u elitu.Izgubili su od Debrecena u finalu kupa ali je to bilo dovoljno za ulazak u Evropu gde ce pokusati da urade nesta vise.Ekipa im istina nije nesta ekstra ,u ovome trenutku Senica ima kvalitetniju ekipu ali nece se oni to predati,veliki je to klub.Veliki je posao odradila senica u ovome prelaznom roku,doslo je par kvalitetnih igraca poput Krajcika,Masaryka,Brabeca i oni su za mene favoriti u ovome duelu.Prolaz:Senica

Tirana-Gravermacher
Tirana ovde prosto ne sme da ima probleme.Ekipa gradonacelnika Tirane Lulzima Bashe i trenera Rubia,legende Seville iz 70-ih godina je mnogo kvalitetnija ekipa i to ce da potvrdi. Prolaz:Tirana

Torpedo Kutaisi- Aktobe
Vrlo zanimljiv duel,dve dosta slicne skole fudbala.Gruzija protiv Kazakhstana. Zbog same ekipe koja je dosta skladna ali i zbog toga sto je Aktobe u poslednje vreme dosta "aktivan" u Evropi.Secamo se njihovog playoffa protiv AZ Alkmaara pre dve sezone,ili proslogodisnjeg izbacivanje KTE-a.Upravo zbog toga Aktobe je za mene favorit u ovome dvomecu.Prolaz:Aktobe

Baku-Mura
Jos jedan predstavnik Azerbejdzana i Bakua.Mlada ekipa vracena u zivot tamo krajem 90-ih,a sada u svojim redovima ima takve igrace poput Winstona Parksa ili Felixa Borje.Tu su i Deividas Cesnauskis i Nenad Kovacevic i oni sa punim pravom nose epitet favorita protiv slovenske Mure koja po meni ne bi trebala da predstavlja vecu pretnju po ekipu iz Bakua. Prolaz:Baku

Elfsborg-Floriana
Mec gde se igra samo iz razloga da se vidi koliko ce Floriana da primi golova.Evidentna je razlika u klasi izmedju Svedjana i Maltezana i iskreno ja se samo pitam koliko ce Svensson,Ishizaki,Nilsson i drustvo lopti sprovesti u mrezu Floriane. Prolaz:Elfsborg

Renova-Libertas
Jos jedna utakmica gde je pobednik vrlo evidentan.Ekipe iz San Marina u retko kojoj utakmici su favoriti pa tako i ovde.Renova je veliki favorit i to ce morati da opravda u ovome mecu. Prolaz:Renova

Differdange-NSI
Differdange je prosle godine neocekviano daleko dogurao.Nakon sto su izbacili Levadiu,dosli su na Olympiakos iz Volousa i porazeni glatko,no UEFA je izbacila Grke pa su Luksemburzani izasli na megdan PSG-u i nisu se obrukali.Vec sada na startu imaju jednog protivnika po meri koga bi mozda i mogli proci i u ovome mecu sve ce biti moguce i cisto zbog jedne timske uigranosti prenost dajem Differdangu. PRolaz:Differdange

Crusaders-Rosenborg
Ekipa Jana Johnssona ovde prosto ne sme da ima problema.Veliki su favoriti protiv Severnih Iraca i na njima je na terenu to i da opravdaju.Ocekujem da se namuce u gostima,ali zato i da na Lerkendalu overe plasman dalje.Prolaz:Rosenborg

Cefn Druids-MYPA
Jedan "egzotican" duel.Finci su veliki favoriti,ipak se fudbal u ovoj zemlji igra na mnogo ozbiljnijem nivou a i Mypa je mnogo ozbiljnija ekipa.Prolaz:MYPA

Levadia-Siaulai
Zatim sledi jedan Balticki duel.Levadia ekipa koja dve godine zaredom ispada odma' na startu zeli to da promeni.Verujem da ce u toj nameri i uspeti.Iako je Litvanski fudbal iznad Estonskog,Levadia je jaca ekipa od Siaulaia i to ce da potvrdi verujem.PRolaz:LEvadia

Bohemians-Akrueyri
Bohemians sam zapamtio i iskreno uzivao u njihovoj igri pre dve sezone kada su umalo prosli pored Salzburga.I dan danas mislim da je to bilo nezasluzeno.Ali onda su posle totalno prsli,imali i neki finansijski kolaps i bili demolirani od TNS-a. :roll: Ipak mislim da su favoriti u ovome mecu protiv Islandjana i da ce to da potvrde u ovome mecu. ;) Prolaz:Bohemians

Twente-Santa Coloma
Jos jedan mec koji i ne treba da se igra radi rezultatskog znacaja.Twente ce prosto da pregazi Andorce ili Andornjane ne znam kako je gramaticki pravilno :D Prolaz:Twente

Oko pola utakmica je predjeno,sutra jos pola i taman. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Devil » 29 jun 2012, 15:41

Flamurtari-Honved
Honved je favorit u ovome mecu.Madjarski predstavnik ipak ima dosta jacu ekipu nego Flamurtari koga sa klupe predvodi jedan od najboljih fudbalera Albanije svih vremena Skelkim Muca.Honved u svojim redovima ima par zanimljivih igraca gde se izdvaja mali Erdelyi u napadu,veliki talenat madjarskog fudbala,i clan reprezentacije Madjarske do 19 godine,tu je i iskusni Najdu,pa Nemeth,tu su i igraci sa nasih prostora Hadzic,Bjelkanovic,Vidovic,Lovric,a od pre par dana i odlicni stoper Aleksandar Ignjatovic iz Borca iz Cacka.Sa druge strane Flamurtari nema neku poznatu ekipu.Osim Tonija PEze nekada igraca Zrinjskog ja ne vidim tu nikoga poznatog i iz tog razloga verujem da je Honved ipak ovde blizi prolazu. Prolaz:Honved

Dacia-Celje
Zanimljiv duel nas ovde ocekuje.Daciu sam davno gledao uzivo,leto 2008.kada su igrali protiv Borca u Smederevu u okviru Kupa Uefa tada jos uvek neiskusna ekipa u Euro takmicenjima.Od tada dosta se promenilo u klubu iz glavnog grada Moldavije,imaju nastupe u Evropi svake godine par utakmica ali nista znacajno da urade.No oni su jos uvek mlad klub osnovan tek 1999.godine ims vremena za njih.Sa jednom zanimljivom ekipom koju u veznom redu drzi Janko Tumbasovic bivsi igrac Vojvodine,te u odbrani reprezentativac Toga Mamah,i Makedonac Dimovski ova ekipa moze preko Celja.Celja koji nesta narocito,ekipa mi bas i nije poznata nesta narocito,ali svakako ja ipak vise sanse dajem timu iz Moldavije. Prolaz:Dacia

Suduva-Daugava
Jos jedan duel za koji nemam neke informacije,niti me nesta zanimalo da potrazim.Daugava je takodje mlad klub,osnovan 2001,i nekako mi deluje simpatican u onoj Latvijskoj ligi.Osvajaci prvo kupa Latvije a zatim su zavrsili i u samom vrhu tabele prosle sezone sto ih je lansiralo u Evropu.Nemam neke informacije o njihovim igracima uostalom kao ni o igracima Suduve osim Craiga Thompsona igraca Heartsa koji se stigao tu na pozajmicu,te napadaca Ledesme koga se kao kroz maglu secam iz Kaunasa.Radi ozbiljnosti ova dva igraca mislim da ce Suduva ici dalje. Prolaz :Suduva

KuPS-LLaneli
Jos jedan Finsko-velski duel nakon Cefn Druids-Mypa u ovom prvom kolu.O KuPsu imam mnogo vise informacija.Tu je napadac Estonije Sander Puri,zatim Ats Purje takodje napadac iz Estonije,pa Zahovaiko takodje Estonac,te u vezi Obeifule Nigerijac sa bogatim iskustvom igranja u Norveskoj.Sa druge strane o Llaneliu se zna vrlo malo,poluamaterska ekipa i verujem da ni ovde Finci nece imati poteskoca. Prolaz: KuPS

Clifftonvile-Kalmar
Svedjani su veliki favoriti u ovome mecu.Kvalitetna ekipica,lepo okupljena koja prosto ne bi smela da ima problema protiv amatera iz Severne Irske. Prolaz:Kalmar

Vikingur-Gomel
Utakmica gde je favorit Gomel.Nisu ni oni neka ekipa da kazes da je kvaliet,ali su od amatera sa Farskih Ostrva svakako jaci.Oni njih moraju proci. Prolaz:Gomel

FH-Eschen Mauren
Au kakav duel.Islandjani ce konacno protiv nekoga da budu veliki favoriti,99% su sanse na njihovoj strani.Malo glupo zvuci ali tako je.Igraju protiv Eschen Maurena kluba koji se takmici u Svicarskoj trecoj ligi i koji je ovde samo zato sto je u finalu kupa Lihtenstajna bio porazen od Vaduza.Ali veca je zanimljivost kako su dosli do tog finala.Naime u 1/2 finalu su izvuceni da igraju protiv svog B tima. :lol: Ne znam cime klubovi barataju,poznajem samo Igora Manojlovica,Beogradjanina koji vidim igra za Eschen Mauren,ali verujem da Islandjani ovde ne bi smeli da se poigraju i ispadnu.Prolaz:FH

Lech-Zhetsyu
Lech je veliki favorit,ali Zhetsyu moze da se pokaze kao neugodan.Veoma simpaticna ekipa sa Vuletom Trivunovicem,Goranom Maricem,Milosem Mihajlovom,Junuzovicem,Cvetkovicem,Djalovicem,a cini mi se da im je i trener jos uvek Slobodan Krcmarevic.Ipak koliko god oni imali moje simpatije zbog takve ekipe Lech bi trebao dalje.Prolaz Lech.

Khazar-Nomme Kalju
Osnovani 2004.godine i od tada skoro pa stalni ucesnici Euro takmicenja.Naravno govorim o Khazaru sa Mubarazimom Mansimovim na celu kluba,poznatim azerbejdzanskim tajkunom.Ima kesa i upravo zbog toga Khazar je stalno u Evropi.Glavni igrac im je legenda Azerbejdzana Branimir Subasic koji cini napadacki tandem sa Brandesom koji je igrao po Norveskoj jedno vreme.Za protvnika su dobili ove Estonce i verujem da ce to da prodju.Prolaz:Khazar

Birkirkara-Metalurg Skopje
Metalurg je veliki favorit,viceprvak Makedonije ne bi smeo da ima problema protiv Maltezana.Cini mi se da je njih pre par godina Sarajeva napunilo do vrha,pa ne vidim razloga zasto Metalurg ne bi mogao da ih prodje.Tesko da ce ih napuniti ali oni ce svakako biti zadovoljni prolazom. Prolaz:Metalurg

Teuta-Metalurg Rustavi
Takodje ekipe o kojima ne znam mnogo.Teute se secam od pre par sezona kada su ispali od Sirokog Brijega,ima tome sigurno 5 godina najmanje.Ekipa mi nije poznata bas kao ni ekipa Metalurga a koje se secam od prosle godine kada su igrali protiv Rennesa i bili ubedljivo porazeni.Prolaz:Metalurg

Olimpija-Jeunesse
Olimpija je veliki favorit.Gledao sam ih sad u sredu u prijateljskoj protiv Zvezde i lepo su uigrani.Dosla su im ta nova pojacanja istina otisao je mozda i najbolji fudbaler Slovenske lige prosle sezone Dare Vrsic ali ipak po onome sto sam video u toj prijateljskoj u kasnoj fazi priprema je veoma dobro.Jeunesse nema sansiProlaz:Olimpija

EB-Gandzasar
Opet ekipe koje mi nisu preterano poznate.Iskreno ova ekipa iz Jermenije nazivom vise podseca na nekog pokemona nego na fudbalsku ekipu. :mrgreen: Vidim da u njoj igra neki blizak rod Clarenca Seedorfa,al' nisam cuo za njega pre,kao i Goran OBradovic koga ipak bolje poznajem.Zbog poznate crvstine klubova iz Jermenije dalje vidim Gandzasar. Prolaz:Gandzasar

St.Patrick-IBV
I opet ekipe gde trenutno stanje ne znam.Poluamaterske ekipe su oba kluba,i u takvom stanju mislim da bi ipak Irci mogli dalje. Prolaz:St.Patrick

La Fiorita-Metalurg Liepaja
Cuveni Andy Selva u La Fioriti.Jbt od kada sam poceo da pratim fudbal mislim da je on u njemu.Svake godine ga vidjam u prvom pretkolu o i reprezentaciji San Marina.Za protivnika imaju mnogo ozbiljniju ekipu Metalurga koja je prosle godine izvukla 0:0 protiv Salzburga ali ispala zbog poraza na domacem terenu.Ovde bi trebali ici dalje.Prolaz:Metalurg

JJK-Stabaek
Nisam bas nesta ni sa njima upoznat.Nisam jos gledao Stabaek u novoj sezoni Norveske lige,dok sam JJK gledao jednom u onom liga kupu pred sezonu sto krece i to je to.Stabaek dolazi iz ozbiljnije lige,bolja ekipa i verujem da idu dalje. Prolaz:Stabaek

Bangor-Zimbru
Zimbru je favorit.Poznata istocnjacka skola fudbala i njihova cvrstina ce ovde da presude.Prolaz:Zimbru

Shkendija-Portdown
Ovde bi trebala Shkendija ici dalje.Gledao sam ih prosle godine protiv Partizana i realno nisu se proslavili ali ipak i ono je dovoljno za prolaz pored polu amatera.Otislo im je od tada par igraca ali ne bi smeli oni ispasti ovde.Prolaz:Shkendija
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la SirAlexFerguson » 03 jul 2012, 19:56

U utorak su odigrane dvije utakmice prvog pretkola Europske lige, među kojima i je bio i ogled klubova koje pozorno prati Slaven Belupo...
Prve utakmice prvog pretkola Europske lige odigrali su makedonska Škendija i sjevernoirski Portadown te Vikingur s Farskih Otoka i Gomel iz Bjelorusije.
Bjelorusi su u Torshavnu riješili sve dileme oko prolaska. Nakon 0:0 na poluvremenu, postigli su šest pogodaka u nastavku. Dva je postigao V. Hleb, a po jedan su dodali Voronkov, Aleksijevič, Kaševski i Levitski.
Dvoboj Škendije i Portadowna iznjedrit će protivnika jednom hrvatskom predstavniku, Slaven Belupu, koji u drugom pobjedniku čeka bolju momčad.
U Kumanovu, u prvih 90 minuta, pogodaka nije bilo, stoga će konačna odluka pasti za tjedan dana u Sjevernoj Irskoj.
Europska liga, prvo pretkolo, prve utakmice:
Vikingur - Gomel 0:6
Škendija - Portadown 0:0
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Devil » 10 jul 2012, 23:40

Prvo iznenadjenje u EL.Shkendija porazena od Portdowna 2:1 te tako okoncala svoj nastup u Evropi ove godine.To bas nisam ocekivao od njih,da ispadnu od Portdowna.U ostalim mecevima od danas Elfsborg rutinki kako se i ocekivalo protiv Floriane 12:0 ukupno,Khazar pokazao kvalitet i prosao pored estonskog Nommea,a Tirana rutinski privela kraju posao protiv Gravenmachera.

Tako da u narednoj rundi imamo meceve Slaven Belupo-Portdown gde tim iz Koprivnice ne bi smeo da ima problema i Aalesund-Tirana dok Khazar i Elfsborg cekaju protivnike.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
STEVIE
Postovi: 4281
Pridružen/a: 02 feb 2011, 11:53
Lokacija: SE1
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la STEVIE » 10 jul 2012, 23:52

imaju indikacije da je ovo namjestila shkendija, vidjet cemo u naredni par dana sta ce biti s vlasnikom..
"I'm a man who believes that I died twenty years ago.
And I live like a man who is dead already.
I have no fear whatsoever of anybody or anything." - Malcolm X

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Devil » 13 jul 2012, 00:14

Dakle od svih utakmica masio sam 3-4 koliko sam mogao da primetim.JJK je prosao Stabaeka sto s obzirom na trenutnu formu i nije iznenadjenje ali opet ocekivao sam prolazak Norvezana.Bohemians potopljen od Islandjana sto svakako nisam ocekivao,a St.Patrick gusto ispade od drugih Islandjana.Mura prosla preko Bakua sto je takodje malo iznenadjenje za mene.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7536
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Maestro^^ » 13 jul 2012, 00:21

Devile ti napisa da je St.Patricks ispao , a ja ipak mislim da je prosao . Posto je u produzecima bilo 2-1 i gol u gostima im je donio prolaz. Valjda je tako :?
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Android » 13 jul 2012, 00:29

Tako je ;)
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Devil » 13 jul 2012, 01:02

Moja greska,nesta sam mislio da je 1:1 bio prvi mec,pa kada sam video da je bilo 2:1 nakon produzetaka napisah da su ispali.Znaci jedna greska manje u prognozi.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Galion » 13 jul 2012, 01:03

Završeno 1. pretkolo koje donijelo nekoliko zanimljivih dvoboja i par iznenađenja. Zanimljivo je da su 4 nogometna saveza ostala bez svojih predstavnika već nakon 1. pretkola :mrgreen: To su San Marino, Andora, Lihtenštajn i Farski Otoci, za koje je takav scenarij ipak očekivan. No za razliku od prve trojke, koja nije osvojila ni jedan bod za koeficijent, nogometni svaez Farskih Otoka donio je cijelih 0.5 bodova nacionalnom koeficijentu, tj. polovnih :D 8-)
Svi savezi sa prostora bivše Jugoslavije izgubili su po jedan klub, osim Hrvatske koja je zadržala sve. Što se tiče rezultata, najveća iznenađenja su ispadanje Škendije od Portadowna (iako kad se ovo pogleda http://www.time.mk/read/e482abf4b0/5b8a ... index.html http://www.u.tv/utvplayer/video/145522/ ... c5ead52ccc (2. gol portadowna) čini se da je to štela, a ne iznenađenje :roll: ), Jagodine od Ordabasyja, Borca od čelika :roll: , Stabaeka od JJK, Bakua od Mure i potop Bohemiansa od Thora. Zanimljiviji dvoboji 2. pretkola su: Milsami-Aktobe, Osijek-Kalmar, Slovan-Videoton, Šahtjor Soligorsk-Ried, Rosenborg-Ordabasy, Široki-St. Patrick, APOEL-Senica, Olimpija-Tromso, Renova-Gomel, JJK-Zeta, Lokomotiv Plovdiv-Vitesse, Eskişehirspor-St Johnstone i Hajduk-Skonto. Ovdje nema preizrazitog favorita dok na ostalim susretima pobjednik se skoro sigurno zna. Od ex-Yu klubova prolaz u 3. pretkolo predviđam Slavenu, Širokom, Zvezdi, Vojvodini i valjda Hajduku :roll:

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Devil » 13 jul 2012, 01:08

Pa ispadanje Jagodine i nije bas neko iznenadjenje.Pisao sam o filozofiji Krunica na temi o JSL.Jednostavno znao sam da ce biti porazeni na svome terenu(bio predlog i za kladionicu),ali sam se ipak nadao da mogu da prodju.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Galion » 13 jul 2012, 01:11

Pa dobro nije baš toliko, ipak su ovi Kazahstanci sve bolji i bolji (primjer Aktobe koji je veoma dobar prošle 3 sezone), ali eto morao sam to računati ipak je srpska liga iznad kazahstanske.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Devil » 13 jul 2012, 01:12

Al' jbg Jagodina prodala igrace a nije htela da nadje zamene za njih,tako da je ovo sasvim realno.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Devil » 18 jul 2012, 15:25

2.pretkolo...

Khazar-Lech
Secam se pre dve sezone mislim da je igrao Lech protiv Intera iz Bakua u kvalifikacijama za LP.Tada su prosli tek nakon penala,mnogo su ih namucili igraci Intera,a onda ih Sparta izbacila iz LP,no kasnije su cak i prosli grupu EL.Ove godine su vec igrali protiv istocnjaka.Izbacili su Zhetsyu iz Kazakhstana ali su i sa njima igrali 1:1 jedan mec.Verujem da ce i ovaj dvomec biti slican.Pisao sam o Khazaru u prvom pretkolu tako da se ne bi ponavljao tako da cu se samo nakratko osvrnuti na Lech.Osrednja ekipa,ni nalik onome starom Lechu kada su uzeli prvenstvo.Nema od ove sezone tu vise ni Rudnevsa,ni Injca,ni Krivetsa,ni Stilica tako da ja verujem cak i da prodju Khazar nece moci oni daleko.Mislim da ce proci ovde,ali bgm ne bi me cudilo jedno iznenadjenje.Prolaz:Lech

Eskisisehirspor-St.Johnson
Jedan veoma zanimljiv susret u najavi.Prednost dajem Turcima jer imaju bolju ekipu sa cuvenim Dedeom,sa Tellom,Zenginom,Camarom,Cetinom,Boffin na golu.Jesu to mahom iskusni igraci sa preko 30 godina uz izuzetke poput pomenutog Boffina,Zengina,odlicnog Maleckog koji je tu na pozajmici ali ipak nisu oni zaboravili igrati fudbal.Sve to sa klupe vodi dobro poznata "njuska" Yanal.Za protivnika imaju skotski St.Johnson koga sa klupe vodi cuveni Steve Lomas bivsi igrac Manchester Citya i WHU i reprezentativac Severne Irske.Svega 38 godina,prakticno bez ikakvog trenerskog iskustva od kraja prosle godine vodi ovaj klub.Kao i cela skotska liga,ne odise St.Johnson nekim kvalitetom preterano.Imaju necaka legendarnog Jimmya Hasselbainka,Nigela.Ne izdvajam ga kao kvalitet vec cisto da se spomene da ima veze sa legendom ove igre.Kazem Eskisisehir je meni favorit i verujem da ce to opravdati.Prolaz:Eskisisehispor

AIK-FH
VEliki favorit je tim iz glavnog grada Svedske.Mnogo bolja ekipa,lepo skockana ove sezone.U kontaktu sam sa nasim covekom u Stockholmu koji je dobro upoznat u stanje u AIK-u i kaze da AIK u poslednje dve sezone izgleda strasno dobro na terenu i da je prezadovoljan.Ove sezone istina malo kaskaju,peti su ali sa svega 4 boda zaostatka za drugoplasiranim Malmom sto je ipak itekako dostizno.Lepa ekipica,protivnik za pozeleti i ne bi smelo biti problema za AIK.Prolaz:AIK

Renova-Gomel
Utakmica gde stvarno ne znam sta da mislim.Ekipe koje su rutinski presle svoje protivnike Libertas iz San Marina i Vikingura.Kvalitet ekipa nije na nekom zavidnom nivou,niti me sama utakmica privlaci toliko da je pratim sa vise paznje,ali rekao bih da Gomel ide dalje.Prolaz:Gomel

Young Boys-Zimbru
YB je favorit,pa ako misle da prodju moraju odma' na svom Stade de Suissu da potvrde to.Lepa ekipica sa Bobadillom,Spycherom,Farneroudom,Mayukom sa sve na klupi po meni odlicnim strucnjakom Martinom Ruedom.Vecina bi trebala da ga se seca iz meceva Laussana-Borac.O Zimbruu ne znam puno.Proslo kolo sam ih pogodio samo na staru dobru foru njihove istocnjacke postavke fudbala i loseg kvaliteta protivnika u vidu Bangora.No YB ovo ne sme da kiksne.Prolaz:YB

Loko Plovdiv-Vitesse
Holandjani su favoriti bez dileme i to mislim da ce opravdati.Rutten na celu Vitessea nema neku individualno jaku ekipicu ali su timski dosta jaki i naterace Loko da poloze oruzje pred njima.Imaju Bugari cime da se suprostave nije to sporno,ekipa sa dosta internacionalaca ali ipak ne dovoljno da se prodje pored Vitessea.Prolaz:Vitesse

Tirana-Aalesund
Verovao sam u Tiranu protiv Gravenmachera.To se i dogodilo,u suprotnom bilo bi to veliko iznenadjenje.No sada vec poverenje u njih ulazi u minus. :) Na megdan izlaze norveskom Aalesundu.Ne toliko zbog toga koliko su oni kvalitetni,mislim da nisu ekipa koje bi trebali da se plase Albanci,vec zbog toga sto dolaze iz mnogo bolje lige i sto je jos bitnije lige koja je u punom jeku dajem prednost Aalesundu.Prolaz:Aalesund

Maccabi Netanya-KuPS
Verovao sam i u KuPS protiv Llanelia,i oni su opravdali moja ocekivanja,no bas kao i Tirana oni sada nemaju moje poverenje.Dolaze im Izraelci.Svi znamo kako su oni mocni protiv klubova cak i jacim od KuPS-a.Istina nije ovo Maccabi Haifa ili Tel Aviv niti Hapoel,ali i oni su favoriti.Prolaz:Maccabi Netanya

Mlada Boleslav-Akureyri
Akureyri je ubio Bohemiansa sto me poprilicno iznenadilo u prvom pretkolu.Cak 5-1 u dva meca nisam ocekivao.No sada im treba mnogo vise.Kvalitetna Mlada Boleslav dolazi sa Sirlom,Maresom,Kulicem... i salje ih kuci. :D Prolaz:Mlada Boleslav

Levadia-Anorthosis
Levadia je teze nego sto sam ocekivao proslo pored Siaulaia u prvom pretkolu.Dosta se izmorila ali cak i da nije ne verujem da bi imala sanse protiv Kiprana.Mesto gde je fudbal u neverovatnom usponu nada se da Anorthosis moze da ponovi onu sjajnu sezonu od pre par godina.Ekipa je mozda slabija nego sada,istina tu je sada Jan Rezek,tu je na golu Mucha,tu je Toni Calvo i oni ce proci dalje pored LEvadie ali da li mogu vise pitanje je.Prolaz:Anorthosis.

Nastavice se... :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

popaje
Postovi: 2
Pridružen/a: 16 jul 2012, 13:42
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la popaje » 18 jul 2012, 16:55

Samo CSKA-Sofia !!!!! :evil:

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la underPFC » 20 jul 2012, 12:29

Odgledao sam juče brdo utakmica.... VOJ-SUD,CZV-NAF,LEV-SAR,ŠBR-STP,HAJ-SKO,MUR-CSK,AEL....

Sve u svemu,jasno je da će tek naredna kola doneti kvalitetnije utakmice i timove...
Mura je hrabro odigrala iako je imala igrača manje pola sata protiv CSKA Sofie. Ipak 0-0,veće šanse daje CSKA u revanšu. Hajduk s jednim relativno novim timom odigrao 2-0,protiv Skonta. Goste je vrućina ubila,a i bogami nedostatak kvaliteta,ali su u nadoknadi mogli doć do 2-1 i time ostavit nadu.
Što se ostalog tiče srpski predstavnici su bili očajni. Naročito Voša.Zvezda je imala 3-0 i kada sam pomislio da oni levati iz Naftana će primit još 3 komada,desi se da gluposti zadnje linije napraviše veresiju. Voša je nadigrala apsolutno Suduvu,koja je sa 11 igrača igrala u 20 metara,ali jednostavno nisu imali realizaciju.
Osijek je rekao bih očekivano poražen od Kalmara kući,dok je Slaven razbio neke irce.
Sarajevo zaslužilo više od 0 na kraju,kao što sam i rekao, Levski je pobediv,a Sarajevo nije uopšte toliko lošije od istih. Kući na AFH sve je moguće,ne treba srljati i treba čekati šansu iz kontre,jer protiv sporih bugara itekako je moguća.
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Henderson
Postovi: 6173
Pridružen/a: 01 jan 2012, 20:15
Kontakt:

Re: Europa League 2012/2013

Post Postao/la Henderson » 20 jul 2012, 14:40

Athletic Club v NK Slaven Koprivnica (CRO)/Portadown FC (NIR)
FC Anzhi Makhachkala (RUS)/Budapest Honvéd FC (HUN) v Lokomotiv Plovdiv 1936 (BUL)/Vitesse (NED)
İnter Bakı PİK (AZE)/Asteras Tripolis FC (GRE) v CS Marítimo
FC Rapid Bucureşti (ROU)/Myllykosken Pallo-47 (FIN) v sc Heerenveen (NED)
Ruch Chorzów (POL)/FK Metalurg Skopje (MKD) v FC Metalurgi Rustavi (GEO)/FC Viktoria Plzeň (CZE)
AC Horsens (DEN) v FC Dacia Chisinau (MDA)/IF Elfsborg (SWE)
APOEL FC (CYP)/FK Senica (SVK) v KF Tirana (ALB)/Aalesunds FK (NOR)
FC Internazionale Milano v HNK Hajduk Split (CRO)/Skonto FC (LVA)
FK Vojvodina (SRB)/FK Sūduva (LTU) v SK Rapid Wien (AUT)
KRC Genk v FC Milsami Orhei (MDA)/FC Aktobe (KAZ)
NK Olimpija Ljubljana (SVN)/Tromsø IL (NOR) v FC Metalurh Donetsk (UKR)/FK Čelik Nikšić (MNE)
FC Twente (NED)/FC Inter Turku (FIN) v FK Mladá Boleslav (CZE)/Thór Akureyri (ISL)
Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)/FC Shirak (ARM) v PAOK FC
AGF Århus (DEN)/FC Dila Gori (GEO) v FC Levadia Tallinn (EST)/Anorthosis Famagusta FC (CYP)
ŠK Slovan Bratislava (SVK)/Videoton FC (HUN) v FC Differdange 03 (LUX)/KAA Gent (BEL)
AIK Solna (SWE)/FH Hafnarfjördur (ISL) v Xäzär Länkäran FK (AZE)/KKS Lech Poznań (POL)
Eskişehirspor (TUR)/Saint Johnstone FC (SCO) v Olympique de Marseille (FRA)
FC Naftan Novopolotsk (BLR)/FK Crvena zvezda (SRB) v AC Omonia (CYP)
PFC Levski Sofia (BUL)/FK Sarajevo (BIH) v JJK Jyväskylä (FIN)/FK Zeta (MNE)
VMFD Žalgiris (LTU)/VfB Admira Wacker Mödling (AUT) v AC Sparta Praha (CZE)
NK Osijek (CRO)/Kalmar FF (SWE) v BSC Young Boys (SUI)/FC Zimbru Chişinău (MDA)
Dundee United FC (SCO) v FC Dinamo Moskva (RUS)
FC Arsenal Kyiv (UKR) v ND Mura 05 (SVN)/PFC CSKA Sofia (BUL)
Bursaspor (TUR) v Maccabi Netanya FC (ISR)/KuPS Kuopio (FIN)
FC Steaua Bucureşti (ROU) v FC Spartak Trnava (SVK)/Sligo Rovers FC (IRL)
FK Renova (MKD)/FC Gomel (BLR) v Liverpool FC (ENG)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)/SV Ried (AUT) v SK Liepājas Metalurgs (LVA)/Legia Warszawa (POL)
NK Široki Brijeg (BIH)/Saint Patrick's Athletic FC (IRL) v Hannover 96 (GER
Servette FC (SUI)/FC Gandzasar Kapan (ARM) v Rosenborg BK (NOR)/FC Ordabasy Shymkent (KAZ)
Premiership 173 utakmica, 15 golova, 21 asistencija.
Najbolji mladi igrač Sunderlanda ( 2010, 2011 ), najbolji mladi igrač Liverpoola ( 2012 ), najbolji mladi igrač Engleske ( 2012 ).

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.