NBA sezona 2012/13

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

NBA sezona 2012/13

Post Postao/la Pasha » 01 jul 2012, 12:10

Sa 1. 7. nastupa nova sezona.

Prvaci za prošlu sezonu i branioci titule su ekipa Miami Heata. Prvi pick drafta bio je Davis, a na draftu je izabran i naš Ognjen Kuzmić od strane Warriorsa kao 52. pick. U novoj sezoni bi konačno trebali imati igrača za kojeg ćemo svi navijati, Mirzu Taletovića. Gdje će Mirza završiti u ovom trenutku se sa sigurnošću ne zna. Netsi su najizgledniji, mada su navodno i Cavsi u igri.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la dema » 01 jul 2012, 12:38

Pasha je napisao/la:Sa 1. 7. nastupa nova sezona.

Prvaci za prošlu sezonu i branioci titule su ekipa Miami Heata. Prvi pick drafta bio je Davis, a na draftu je izabran i naš Ognjen Kuzmić od strane Warriorsa kao 52. pick. U novoj sezoni bi konačno trebali imati igrača za kojeg ćemo svi navijati, Mirzu Taletovića. Gdje će Mirza završiti u ovom trenutku se sa sigurnošću ne zna. Netsi su najizgledniji, mada su navodno i Cavsi u igri.
krenulo je napokon cemo imati NBA igraca.Gdje god dodje malo cu vise pratit tu ekipu.Ocekujem losije Bullse sezona ce bit jako teska bez DR1 i bez Denga bar na pocetku sezone.Nekako bi volio da Booz ode iz ekipe i da se neko dovede.

Inace ocekujem puno bolju sezone od ove i puno vise izazivaca za Heat

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la Android » 01 jul 2012, 12:45

Zanimljivi nezaštićeni free agenti:

Bekovi:
Kirk Hinrich
Tracy McGrady
Ray Allen
Jason Kidd
Jason Terry
Andre Miler
Nate Robinson
Goran Dragič
Leandro Barbosa
Chauncey Billups
Nick Young
Ramon Sessions
Gilbert Arenas
O.J. Mayo
Deron Williams
Marco Bellineli
J.R. Smith
Derek Fisher
Jameer Nelson
Lou Williams
Shannon Brown
Steve Nash
Jamal Crawford
Johnny Flynn
Raymond Felton

Krila:
Brandon Bass
Jeff Green
Mickael Pietrus
D.J. White
BRIAN SCALABRINE
Antawn Jamison
Kenyon Martin
Ersan Ilyasova
Michael Beasley
Anthony Randolph
Chris Humphries
Gerald Wallace
Carl Landry
Steve Novak
Grant Hill
Boris Diaw
J.J. Hickson

Centri:
Ian Mahinmi
Marcus Camby
Jordan Hill
Chris Kaman
Spencer Hawes
Hasheem Thabeet
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la SirAlexFerguson » 01 jul 2012, 13:04

New Orleans Hornetsi su povukli potez koji se očekivao i otpustili Rasharda Lewisa čiji ugovor bi im opterećivao salary cap s ogromnih 13.7 milijuna dolara...
Kada se govori o preplaćenim igračima, u posljednje vrijeme ime Rasharda Lewisa postaje sinonim za njih. Nekada vrlo dobar igrač, a danas više vodi borbu s ozljedama, potpisao je bio ugovor vrijedan čak 118 milijuna dolara na šest godina, međutim tu cifru rezerviranu za one najveće zvijezde nije uspio opravdati.
New Orleans Hornetsi su prije nekih tjedan dana preuzeli njegov ugovor u razmjeni u kojoj su ostali bez Emeke Okafora i Trevora Arize, a namjera je bila jasna - očistiti prostor pod salary capom.
To su učinili vrlo jednostavno riješivši se Lewisa i njegovog ugovora već nekoliko dana kasnije. Dobrim poslom tijekom drafta osigurali su si mladu i izuzetno potentnu ekipu koju će nadograditi u narednim danima, a prostora imaju sasvim dovoljno.
Otpuštanjem Lewisa najskuplji igrač kluba trenutno je Jarrett Jack koji će sljedeće sezone zaraditi 5.6 milijuna dolara, imaju još otvorenih pitanja oko dolaska igrača, a trebaju još vidjeti i što će se dogoditi s Ericom Gordonom. Uglavnom, masnog ugovora Rasharda Lewisa su se riješili, Lewis je u potrazi za novim klubom koji će mu teško ponuditi upola onog što je dosad zarađivao. I to je realno.
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la adriano_leite » 01 jul 2012, 13:15

Sto se tice vijesti za novu sezonu, Jameer Nelson raskinuo ugovor sa Orlandom, tj. nije produzio, mozda je po srijedi neki novi ugovor ili neka nova ekipa. Lewis otpusten iz Hornetsa. Cavsi doveli Kevina Jonesa (negarantovani ugovor na 3 godine, tj. u svakom momentu Cavsi ga se mogu rijesiti). Ganjamo i Flynna.

Od Cavsa ocekujem (minimalano) da budu na omjeru 37-45, a maximalno da budemo na 8. mjestu za PO. Od igraca ocekujem sljedece ucinke:
Irving 25 ppg, 4 rpg, 8 apg, (ucesce na All-Star tekmi ili barem da udje u uzi izbor)
Waiters 14 ppg, 2 rpg, 4 apg
Tristan 13 pg, 9 rpg, 2bpg
Zeller 8 ppg, 10 rpg, 1.5 bpg
Varejao 8ppg, 12 rpg, 0.9 bpg
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la chelsea358 » 01 jul 2012, 13:29

Namjeravali Mark Cuban zadržati Kidd-a i Terry.
Osobno mislim da ce zadržati Terry a Kidd ce otici,

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 01 jul 2012, 14:59

Minnesota i Sacramento su ponudili Batumu oko 45-50 miliona :o , a i Hornetsi su zainteresovani za njega ;)

Netsi i Hawksi preogovaraju o tradeu Joa Johnsona, iako bi onda morali odustati od Dwighta (ili od D-Willa, koji ce posjetiti Dallas i odluciti ostaje li ili odlazi :mrgreen: ), koji je zatrazio trade od Magica i to bas u Netse, vjerovatno jer je saznao da Mirza dolazi u Brooklyn :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la BIHfan » 01 jul 2012, 15:10

Evo ovako, mozel mi ko dati stranice na kojim pratite sve vijesti za nba free agente.
Od Yahoo, do ESPN, pa do Twitter profila. Ako nekom nije mrsko napisat sve linkove.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22769
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la SaltCityAttack » 01 jul 2012, 15:20

hahaha Howard opet zeli biti tradovan i sad u Netse :)..i hajd ga ti uzmi?..pa daj ba idi u pm svoju idiotsku... ja bi ga sad sutno negdje gdje nece biti sretan ..ma ne znam sta Orlando vise ceka sa njim poslat ga u PM dovest pickove i sta im treba i idu dalje...pa sto bi ga u Netse trade kad ljudi vise nemaju prve pickove ahahah..sve su trade i sta ce dobit ?
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la BIHfan » 01 jul 2012, 15:26

SaltCityAttack je napisao/la:hahaha Howard opet zeli biti tradovan i sad u Netse :)..i hajd ga ti uzmi?..pa daj ba idi u pm svoju idiotsku... ja bi ga sad sutno negdje gdje nece biti sretan ..ma ne znam sta Orlando vise ceka sa njim poslat ga u PM dovest pickove i sta im treba i idu dalje...pa sto bi ga u Netse trade kad ljudi vise nemaju prve pickove ahahah..sve su trade i sta ce dobit ?
Orlando nek uradi ko Hornetsi i bice na konju.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Carlo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 16 okt 2009, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la Carlo » 01 jul 2012, 16:29

http://sportsport.ba/ino_kosarka/hibber ... fina/83292" onclick="window.open(this.href);return false;

opala
Liverpool's number 9! LONG LIVE THE KING KENNY!

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la Admir_Sa » 01 jul 2012, 16:54

vidjecemo hoce li indiana izjednaciti ponudu, nije to još ništa zvanicno
nema potpisa

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41155
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 01 jul 2012, 17:04

Jos malo gossipa :mrgreen:
Nets will give Gerald Wallace $40 mil for four years
:o
Chris Broussard Twitter
****: Celtics willing to double (in terms of $) Heat offer to Ray Allen. Will give 2 years/$12 million. Heat can offer only $3 mill a yr
A evo i za Hibberta, potvrda da je dobio max ponudu, sa twittera, :mrgreen:

http://basketball.realgm.com/wiretap/22 ... om_Blazers
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
delpiero20
Postovi: 1235
Pridružen/a: 12 mar 2012, 16:29
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la delpiero20 » 01 jul 2012, 17:09

Prvi dan i ovi timovi se isporvaljivase toliko sa ponudama da ne mogu da vjerujem :o

I kasnije se ljute kad Miami,Oklahoma dodju do finala ili kad Lakersi pocnu vezati titule...onda im oni kao krivi, nisu im oni krivi i Stern nego su sami sebi krivi sto su nesposobni ;)

Avatar
majestic24
Postovi: 17394
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la majestic24 » 01 jul 2012, 19:36

Mene zanima hoce li Lakersi ista dobrog napraviti. Play im definitivno fali (opet). Jel mozda hoce dovesti Derona pa zato nisu ponudili ugovor Sesessionu,vidjet cemo
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la BIHfan » 01 jul 2012, 20:02

majestic24 je napisao/la:Mene zanima hoce li Lakersi ista dobrog napraviti. Play im definitivno fali (opet). Jel mozda hoce dovesti Derona pa zato nisu ponudili ugovor Sesessionu,vidjet cemo
Nemate vi prostora za dovest allstar PG-a. Dovedite CJ Watsona. :lol: :lol:

A ovo dosad nije normalno, kako se prosipaju pare. I onda na lockoutu vlasnici traze neku pravdu, eto vam je sad sto je ne koristite. Zgadi mi se nba kad vidim ovolike cifre.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la adriano_leite » 01 jul 2012, 20:09

BIHfan je napisao/la:
majestic24 je napisao/la:Mene zanima hoce li Lakersi ista dobrog napraviti. Play im definitivno fali (opet). Jel mozda hoce dovesti Derona pa zato nisu ponudili ugovor Sesessionu,vidjet cemo
Nemate vi prostora za dovest allstar PG-a. Dovedite CJ Watsona. :lol: :lol:

A ovo dosad nije normalno, kako se prosipaju pare. I onda na lockoutu vlasnici traze neku pravdu, eto vam je sad sto je ne koristite. Zgadi mi se nba kad vidim ovolike cifre.
Netsi zele napraviti neku PO ekipu, normalno da sipaju pare gdje stignu. Blazzersi imaju para i dovodjenje Hibberta bi im bilo fantastican potez, uz dva rookie igraca, odmah idu u PO i namucit ce svakoga, a visoki kvalitetni igraci uvijek bivaju vise placeni nego zasluzuju, tako da je logican potez. Ako moze Asik dobiti 8 miliona, onda je normalno da Hibbert ima max ugovor. Iz tvog ugla mozda su to nerealne cifre, ali da imate para za dovodjenje, dovodili bi i vi i niko od navijaca Bullsa ne bi rekao rijeci :D .

@Majestic Sto se tice Lakersa, procitao sam da su zainteresovani za Nelsona koji je sada free agent. Mala ispravka: nisu Lakersi mogi ponuditi Sessionsu, jer je on imao player option i odbio vas (isto kao i Nelson, J.R. Smith, Crawford itd.).
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la BIHfan » 01 jul 2012, 20:14

Ma ponudili smo mi tolike pare onom nosonji Boozeru i zahebali se, valjda su naucili pouku iz tog. Hibbert je nekako ocekivano dobio tolike pare, al evo nervira me ove cifre oko Asika, Griffina.
A Sessions je druga prica, imao je on zelju produzit i ono pitao kolko vi meni namjeravate dati para za produzenje, kad je skontao da nece dobiti zeljenih 10 miliona dolara po godini odhebao ih. :lol: :lol:

Neg sta ovaj Chris Paul FLOP hoce, sto je odbio novi ugovor. :?: :?:
Nece valjda preveslat Clipperse.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la The Game » 01 jul 2012, 20:19

BIHfan je napisao/la: Neg sta ovaj Chris Paul FLOP hoce, sto je odbio novi ugovor. :?: :?:
Nece valjda preveslat Clipperse.
Nece, vec zeli valjda sljedece godine potpisati petogodisnji ugovor koji ce mu donijet vise para (s ovim trogodinjim bi dobio 60 mil, iduce godine 108 mil)...tako sam ja razumio na espn-u

Avatar
Carlo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 16 okt 2009, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA sezona 2012/13

Post Postao/la Carlo » 01 jul 2012, 21:09

JR potpisuje za NYK uz povećanu platu od 20%, sto posto provjerena informacija.


evo za @BIHfana raznih izvora sa twittera:
https://twitter.com/SpearsNBAYahoo" onclick="window.open(this.href);return false;
https://twitter.com/johnhollinger" onclick="window.open(this.href);return false;
https://twitter.com/RealMikeWilbon" onclick="window.open(this.href);return false;
https://twitter.com/daldridgetnt" onclick="window.open(this.href);return false;
https://twitter.com/Chris_Broussard" onclick="window.open(this.href);return false;
https://twitter.com/jadande" onclick="window.open(this.href);return false;
https://twitter.com/AlvaroNBAMartin" onclick="window.open(this.href);return false;
https://twitter.com/ESPNChrisPalmer" onclick="window.open(this.href);return false;
Liverpool's number 9! LONG LIVE THE KING KENNY!

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.