Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Koliko ce bodova BiH osvojiti u ove dvije utakmice?

6
170
40%
4
219
51%
3
25
6%
2
1
0%
1
8
2%
0
5
1%
 
Ukupno glasova: 428

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la zizu1991 » 17 okt 2012, 19:19

Postadošmo k'o Grci, vrijedi nam više klub nego reprezentacija ( u očima naravno )
Samo još kada bi došli na grčki klupski nivo
Dreaming, i'm dreaming ....
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la raul-zakon » 17 okt 2012, 19:22

zizu1991 je napisao/la:Postadošmo k'o Grci, vrijedi nam više klub nego reprezentacija ( u očima naravno )
Samo još kada bi došli na grčki klupski nivo
Dreaming, i'm dreaming ....
To je to, bravo majstore ! 8-)
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Arnelinho » 17 okt 2012, 19:34

Taman sam htio da kažem kako bi Pape trebao pozvati Suljića i Torlaka protiv Grčke. Spahić je napravio par grešaka u protiv Litvanije, a Lulić se nije vidio. Trebaju oni na klupu, a Sedin i Asmir u prvih 11. ;)


:lol:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Principatus » 17 okt 2012, 19:34

Sta napraviste od ovog thrada sa prepucavanjima ispod djecijeg nivoa. Repka ce uvijek naci mjesto da igra, bilo to BP, Sa, ili ako treba negdje u Europi. Kao sto sam jednom rekao, mi koji po mnogima nismo pravi Bosanci uvjek cemo NASU reprezentaciju dobro docekati, svuda. :D Da se dobrih bonbona stadiona iznajmiti... :D

Salim se. A sad kad pocnu galamiti. Haha.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Principatus » 17 okt 2012, 19:37

harishp je napisao/la:Najbolje je ovima iz saveza kao i iz repke ne davati nikakve intervjue.
Ma najbolje je pojedine ispleskati pa u skolu. Skola zakon. :D
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
Amna
Postovi: 31
Pridružen/a: 03 sep 2011, 22:35
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Amna » 17 okt 2012, 19:39

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

Ako neko nije gledao ili zeli ponovo pogledati, bujrum.

IVICA OSIM
Postovi: 320
Pridružen/a: 30 maj 2010, 09:58
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la IVICA OSIM » 17 okt 2012, 19:43

grcka mora pasti u zenici ako hocemo 1 mjesto
i ja mislim da nam je to najveca sansa igrati na pobjedu jer baraz smo skoro osigurali
a ovo nam je najbolji baraz samo jedna utakmica i to na nasem terenu
lahko je zelji biti sampion kad redovno dere sarajevo

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Monolog » 17 okt 2012, 19:51

@Chily-rz,

Pa dotakao sam se tapkaroša iz istog razloga zato što se Osim dotakao Bilinog Polja. Ja sam u Zenici kupio svoje karte, reprezentacija je igrala u Zenici. Vidiš li paralelu? Da je Bosna igrala na Tušnju, Osim bi kao poredbeni faktor uzeo stadion Slobode.
chily-rz je napisao/la:valjda bi savez trebao biti taj koji ce sprijeciti da se to ponavlja iz utakmicu u utakmicu
Od lopova niko ne može napraviti poštenog čovjeka. Da me ne biste pogrešno shvatili (kao Osima), lopova ima i u Tuzli i u Sarajevu, a vala i u Teheranu, New Yorku, Tokiju... Lopov = lopov neovisno o geografskom položaju. :D
chily-rz je napisao/la:Zapravo bas zbog tih tapkarosa Zenicani najvise i ispastaju
Jes'. Npr, ja sam kupio karte od tapkaroša iz Velike Kladuše koji je za čudo Božije imao kafić u Zenici i nosio Čelikov šal. Scumbag Kladušanin. :x

Ja stvarno, ali stvarno ne znam gdje je Osim pogriješio. Matematika perfektna, istina je izrečena, a čovjek je razapet. Kako ga nije sram govoriti istinu? :x

Što se mene tiče, ova tema je završena. Ovi što spominju gay paradu i porede Sarajevo i Zenicu mogu samo završiti u trećem gradu - Banovićima.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Arnelinho » 17 okt 2012, 19:54

K'o da gledam, sem ako se nešto bitno ne desi, da će Pape protiv Grka izvesti ovakvu postavu:
----------------------Begović---------------------
Mujdža------Vranješ---Spahić-------Zukanović
----------------------------------------------------
-------------Misimović----Salihović-------------
Pjanić----------------------------------------Lulić
--------------Ibišević-------Džeko----------------

Al' eto, neću sad ulaziti u nikakvu diskusiju. Sem ako ne bude drastičnih promjena, želim da vidim koliko blizu ja i Pape razmišljamo. :mrgreen:

@Monolog: Banovići su lijep grad. Ljudi imaju običaj reći: "Nisi bio u Banovićima, ako nisi *** (oh-oh :mrgreen: )". Definitivno najmanje dosadan od ponudjenih opcija. :mrgreen:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la zizu1991 » 17 okt 2012, 19:59

Arnelinho je napisao/la:K'o da gledam, sem ako se nešto bitno ne desi, da će Pape protiv Grka izvesti ovakvu postavu:
----------------------Begović---------------------
Mujdža------Vranješ---Spahić-------Zukanović
----------------------------------------------------
-------------Misimović----Salihović-------------
Pjanić----------------------------------------Lulić
--------------Ibišević-------Džeko----------------
[youtube][/youtube]
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
emir18
Postovi: 16491
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la emir18 » 17 okt 2012, 20:20

Treba napredovat na ovoj listi ako se kojim slucajem nadjemo u barazu (nedaj boze) pa da budemo nosioci
slika
da j doci negdje do 12-stog mjesta :D
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
kimbo
Postovi: 3402
Pridružen/a: 04 avg 2009, 16:27
Lokacija: ŽITO- MISLIĆI
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la kimbo » 17 okt 2012, 20:51

Ivica Osim opet izjavi par jakih stvari:

- Krilne pozicije
- Trazenje mjestaa
- Pobjede nad malo jacim od sebe
- Dzeko
- Glorifikacija jednog igraca itd.

Vizavi ovih prica oko OSima dobro je sto se neki momci izjasnjavaju po ovom pitanju samo da se vidi koji mentalni sklop stoji iza nika. Dovoljno receno.


Napokon pogledah tekmu i sledece obseracije.

- Prvi put od kada gledam BH repku imamo odbranu beton, U smislu da su pokretljivi i samim tim mogu igrati dalje od gola praviti pritisak prema naprijed. Puno to izgleda rastegljivije i fleksibilnije. Samo da mali Ognjen i Spahic dobiju jos malo rutine i da se ne zalijecu naprijed. Mislim ona scena u drugom kada kontru protivnika zaustavlja Pjanic na 16 metara od naseg gola a niti Spahica niti Ognjena u precniku od 20 metara od mjesta dogadjanja ne smije da sa ponavlja.

- Koliko vidim imamo trenutno dva balasta u ekipi. Misimovic , Salihovic. Miske davno zasluzio klupu i zadnjih 20 minuta. Salihovic zeljan igre forsira preko svoje strane previse. Napadi koji ukljucuju njegovu stranu zavrsavaju sa njegovim potezima. U zadnjim tekmam momak ne zna sta je povratna lopta il promjena strane. A ne zelim ni da spominjem kvalitet centarsuteva i suteva. Uglavnom da sam protivnik ostavljao bi ga non stop slobodnog da prima lopte i da on vodi napad. Sve vise me podsjeca na Kolarova u negativnom smislu.

-Naopako je da imamo puno puno napada koji uopste ne uklucuju najboljeg igraca Pjanica nego se sastoje od Misketovog il Salihovicevog silenja lopte.

- NAdovezivanje na misa od Seji je isto da prebrzo zavrsavamo napad barem juce . Par pasova i onda nasumice naprijed. Protiv Grcke mi se svidjala ona kontrola lopte i pasovi . Tempo je bi pravi !!

- Go Ibija juce, primjer kako treba da igramo . Vrlo malo onakvih golova dajemo i malo iskoristavamo Pjanicev pas i Ibisevicevu otrovnost kod dubinskih lopti.

- Da nam je iskopati jednog dobrog defanzivnog srednjeg (a mislim da ga imamo) i poceti tako umjesto Misketa super bi bilo.

- Isto tako mislim da Zahirovic nema te zustrosti i brzine za najace utakmice.

- Dzeko me pozitivno iznenadjuje sa disciplinom

- Neki generalni osjecaj da polako teziste prelazi sa pojedinaca na ekipu kada razmisljam o repci je veoma dobra stvar jer postajemo ekipa. Samo ovako sistematski nastaviti !!
To me, Pink Floyd were Aliens from another Galaxy far far away. They were our Brothers who came to Earth to heal us, help us fight to get through wars, greed, crime, corruption, loneliness, heartbreak, to warn us of the path humanity is heading,

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Juventinisimo » 17 okt 2012, 22:02

Koliko cu ja ovdje gluposti procitati o BHTV i Face TV..Susicu,Wengeru i Osimu..Zelji ,Sarajevu i Celiku...i svemu ostalom gdje se vuku paralele,prvo nemoguce a evo poceli ste i sa NENORMALNIM.. :roll:
Kritika je jedno a vrijedjanje apsolutno drugo,moze li se to ikako shvatiti?????

Naslov je Grcka - BiH / BiH - Litvanija...

Nadam se ali cisto sumljam(cast izuzetcima) da je neko primjetio kako igramo kad igramo svoju igru a kako igramo kad se prilagodjavamo drugima..istina protiv Litvanije nismo igrali Bog zna sta ali i to je bilo dovoljno da im utrpamo tri gola za 15tak minuta...
Nadam se da je neko primjetio gdje je Dzeko upotrebljiv,kad je u boxu sta se desava a kad je na 35 metara sta se NE desava..
Nadam se poslije pljuvanja Ognjena Vranjesa da je neko primjetio da je taj momak BUDUCNOST ove repke..

Nadam se da vec jednom prestanete sa valjanjem GLUPOSTI i podjelama...
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

Avatar
Juventinisimo
Postovi: 4001
Pridružen/a: 26 jun 2008, 18:29
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Juventinisimo » 17 okt 2012, 22:34

Ovo je bez sumlje najbolji BH sportski site,medjutim forum je vjerovatno najgori na cijelom svijetu,na ovoj temi ima barem 70% tolikog sranja(kad se vec tako moram izraziti) da je to cudo...toliko spamera,trolova...

Ni najmanje ne zamjerim adminima,moderatorima jer njih treba da bude barem 2000 da bi mogli tolika "sranja" citati i brisati..nije im lako..da sve pobanuju ne bi nas ostalo ni pedeset.. :(
38 🏆🏆🏆 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO 🏁🏁🏁

2012/20 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

⚜️⚜️⚜️

ripper
Postovi: 1671
Pridružen/a: 25 jun 2012, 12:16
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la ripper » 17 okt 2012, 22:36

Pošto se paćenici drže samo dijela oko stadiona i cijene jer to odgovara njihovim kompleksima, da se mi vratimo ostatku izjave:


"Imali smo periode u kojima smo igrali jako dobro. Sada je ovo period u kojem treba početi polako pripremati tim. Ekipa ne smije da ovisi o jednom igraču. Reprezentacija je pokazala da je u tome uspjela, ali to može da bude i malo bolje. Nama bi trebala još dva igrača na vanjskim pozicijama", kazao je Osim za SportSport.ba.

"Ova reprezentacija treba da igra i nastupa kao kolektiv. Na dobrom su putu, taj je put pred njima. Koliko će preći puta to je drugo. Grci su nam najveći protivnici za plasman na Svjetsko prvenestvo, to nije bilo teško predpostaviti. Dobro je što oni nisu ono što su bili, jer mi se nemamo na šta vaditi sada. Uvijek do sada je bilo da za protivnika imaš neku veliku ekipu i odmah imaš i opravdanje. Uvijek drugo mjesto i baraž. Baraža mi je na vrh glave. Treba uvijek imati malo više ciljeve. Ova je ekipa sposobna da pobijedi i bolje. Nije to slučajno. Imamo Džeku koji na papiru vrijedi više nego Čelikov stadion i svi igrači zajedno. To nešto mora da znači", dodao je Osim.



Ovaj dio za dva malo jaca igraca na vanjskim pozicijama :? jel mislio konkretno na bekove ili krila koja igraju isturenije....cinjenica jeste da Salihović i Lulić NISU uopšte bekovi u svojim klubovima :!: Sejo u Hoffu igra u vezi, cesto u samoj sredini, a nekad i na lijevom krilu...Lulić je mnogo ofanzivniji u Laziu.
S druge strane, desnog krila trenutno nemamo jer to Vedo nije sigurno...možda da mladi Stevanović zauzme mjesto na toj poziciji

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Principatus » 17 okt 2012, 22:40

[youtube][/youtube]

Mislim da nam ovako nesto treba protiv Grcke (pas Pjanica za Vedu), dakle ne samo neke visoke lopte u nadi da ih ce nasi napadaci pokupiti pred grckim stoperima, nego koji pas u dubinu. Pitanje je isto kako ce Grci odigrati kod nas. Ako budu igrali onako kao protiv Slovaka ili kao u onoj prijateljskoj, to jest ako nama prepuste dominaciju, nece proci dobro za njih.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
maxuz baxuz
Postovi: 1100
Pridružen/a: 11 avg 2011, 19:51
Lokacija: Ispred kompjutera
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la maxuz baxuz » 17 okt 2012, 22:49

Principatus je napisao/la:Mislim da nam ovako nesto treba protiv Grcke (pas Pjanica za Vedu), dakle ne samo neke visoke lopte u nadi da ih ce nasi napadaci pokupiti pred grckim stoperima, nego koji pas u dubinu. Pitanje je isto kako ce Grci odigrati kod nas. Ako budu igrali onako kao protiv Slovaka ili kao u onoj prijateljskoj, to jest ako nama prepuste dominaciju, nece proci dobro za njih.
Jeste, ali pod uslovom da nasa odbrana, a konkretno mislim na Spahica koji igra previse nonsalantno za moj ukus, ne bude grijesila k'o sinoc. Ono je nedopustljivo protiv protivnika kao Grcka i Slovacka!

ripper
Postovi: 1671
Pridružen/a: 25 jun 2012, 12:16
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la ripper » 17 okt 2012, 22:51

cccc e svašta ce covjek procitati


Ovo što kaže Osim za bocne igrace, moguce je da je mislio i na bekove i krila....da probamo naci igrace koji te pozicije i igraju u svojim klubovima. Ima tu dosta igraca na nekim neprirodnim pozicijama, koji te pozicije inace ne igraju u svojim klubovima....znaci, improvizacija.

Avatar
Cartman
Postovi: 29470
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la Cartman » 17 okt 2012, 23:00

Nevjerovatno sta pojedinci pisu o Osimu. Neka vas je stid.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Grčka - BiH / BiH - Litvanija

Post Postao/la admin » 17 okt 2012, 23:12

Tema nije Ivica Osim. Oni koji su započeli sa pričom o Ivici Osimu su banovani, a oni koji nastave isto će biti banovani. Još uvijek čistim, pa sam nekako ubjeđen da će biti još banovanih.

Koliko sam puta napisao banovan:)

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.