Slovenija - BiH 06.02.2013

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la grgr » 07 feb 2013, 07:31

Joj evo mahmuran ko cep da napisem sta mislim.Pored toga sto smo stvarno u odbrani bili promaha teska i ako grcima damo onake prilike mozemo se pozdravit sa bodovima protiv njih.Jednostavno u odbrani il smo bili odlicni il prelosi , ognjen je igrao dobro na beku i po meni najsvjetlija tacka odbrane sinoc. Spaha mi je nekako rotiv bio a zuka je napravio ogormnu gresku kod one sanse 1vs1 o lulicu necu ni pricat ama bas nista nije pokazo ni ofanzivno ni defanzivo al hajd dobro makar daje neku sigurnost odbrani kad je on tu.Inace meni najtanji dio ekipe ne znam zbog cega mozda ja to tako gledam , al meni su to bili zahirovic i medunjanin apsolutno nista nisu pokazali pogotov medo.Igrali smo sa strasnim grcom u veznom redu da nije bilo pjanica cisto sumnjam da bi rezultat bio onakav.Al **** mi igramo zaista odlicno damo 3 gola u utakmici u kojoj nismo ni izbliza bili onakvi kakvi mozemo bit to je svakako za svaku pohvalu.Al grcima ne smijemo dopustat da nam onako izlaze na Asmira jer brate mili nije ni on svemoguc pa da poskida sve moguce sanse i sinoc je pokazao kakav je golman a mi smo jednostavno demonstrirali silu 3 gola su odlicna pored toga mi je drago sto je i visca pokazao da se moze racunat na njega drago mi je vala i radi svrake neka je dao go momak, sve u svemu ja sam zadovoljan ima gresaka ponajvise su vezane za defanzivu al u napadu nam ne moze niko parirat i to je to.

mikki21
Postovi: 764
Pridružen/a: 25 apr 2012, 12:48
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la mikki21 » 07 feb 2013, 07:46

evo neki moj pogled na jucerasnju tekmu kad je se malo sleglo! da pocnem stim da smo zajebani do bola prema naprijed, izgleda bas koda se ono igraci pogledaju u oci i mignu jedan drugom hajmo ga sad zabiti pa i zabiju, bukvalno izgleda tako koda gol mozemo zabit kad god hocemo! nesvodi nam se napad samo na dzeku i ibisevica nego i krila i veza su opasna po golu! nerijetko miske,pjanic, medunjanin,stevanovic pa eto jucer i prosli put protiv alzira i svraka(ovo mi je pogotovo drago jer je premierligas)! jednostavno na napadu bi nam mnoge i puno jace repke mogle zavidit! onda idemo dalje, koliko je napad dobar toliko je i defanzivna veza i odbrana losa! cim nekombinujemo prema naprijed i protivnik nam krene malo ozbiljnije prema zadnjoj liniji odma veliki problemi! medunjanin i zahirovic ustvari nisu dorasli zadatku da igraju u prvi 11, klupa da, od prve minute ne! zukanovic dvi velike greske u srcu odbrane sinoc! lulic ok ali ocekuje se puno vise od njega i evo citave kvalifikacije i ove pripremne to nepokazuje! spahic standardno dobar dok bi mnogi igraci u repki mogli zavidit vranjesu na zalaganju ali opet njega uveliko koci brzina i svakako nije za beka! vranjes moze kao rezerva na stoperu i to je to! zakljucak mujdza, pandza, salihovicu i miske vracajte se sto brze i mozeli iko klonirat rahimica sa neki 25 godina da igra zadnjeg veznog!!!? :twisted:

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la Batko » 07 feb 2013, 07:56

Sta reci, rutinska pobjeda.

Pjanic ponovo vrhunski, rekao sam kad ne bude Misketa, pocinje njegova era vladavine, mnogo je bolji....No, mislim da Misketa treba pozvati naredni mec, neka ga na klupi za svaki slucaj, mozda bude trebao u finisu, ako ne budemo imali pozitivan rezultat, da bacimo sve karte na pobjedu.

Lulic, nisam odusevljen, jako lose pozicioniranje, osnovna pravila pozicioniranja na beku ne poznaje, ovakve ispade sam gledao i u Laziu, da je recimo igrao naspram Ronalda juce, mrka kapa....

Vranjes, takodjer lose pozicioniranje, losa i pas igra, ali dosta toga nadoknadjuje brzinom i borbenoscu, mnogo jak u duelima.

Medunjanin, kao da nikako nije u formi, Zahirovic takodjer dosta anoniman...

Od negativnog pomenuo bi jos Zukanovica, koji me nije odusevio, spor je a pas igra za koju sam uvjeren da je ima juce nije bila na nivou. Stvarno neznam koga bi u narednom mecu stvaio Vranjesa ili njega, mozda prije Vranjesa jer je brzi a Grci ce igrati na kontre.


Da bi bili vrhunska ekipa, ono bas top, da se nikoga ne bojimo i da sa svakim mozemo igrati vrhunski, falilo bi nam 3 igraca.

Jedan vrhunski stoper pored Spahica.

Jedan vrhunski lijevi bek.


Jedan vrhunski defanzivni vezni....
E onda bi cjepali....

Avatar
emir18
Postovi: 16491
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la emir18 » 07 feb 2013, 08:12

Ma pobijedi se negleda u zube,a s obzirom da su tu falili Salihovim,Miske i Mujda bice to puno bolje protiv grka jos samo da ovi zadnji vezni prorade
Treba i Viscu pohvalit,fino odigrao ono minuta sto je dobio
Netreba se brinut za stopera plako Hajrovica uvodit u A tim bice on klasa,neigra to djaba za Arsenal,a i Zuka moze to bolje puno bolje.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

BlackRiver
Postovi: 50
Pridružen/a: 24 okt 2011, 14:54
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la BlackRiver » 07 feb 2013, 08:24

Šta reći, koju posluku porati?

Da neko sa strane posmatra došao bi do zaključka da smo ih pojeli. Rezultat 3-0 je respektabilan. Ali realno, Slovenija nije ni blizu po kvaliteti reprezentacijama protiv kojih trebamo da igramo (Grčka, Slovačka). Ne bih previše analizirao igru, pojedine igrače jer nisam stručan za nešto takvo. Samo jedno malo zapažanje: Ako svi mi ovdje primjećujemo koliko Pjanić znači za našu igru, zar ne mislite da će to shvatiti i Grci? Šta će se desiti sa našom igrom kada stave flastera na Pjanića i potpuno ga zatvore? Imamo li mi uopšte plan B?

Sve u svemu, diskusije otvorene do 22. marta :)

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la ramiral » 07 feb 2013, 08:26

Zuka i Lula mogu i moraju mnogo bolje.

Ogi je bio ok a Pjanić je već dokazano klasa, ima grešaka i one su sastavni dio igre, nadamo se da će to stručni štab izanalizirati i popraviti do Helena, sinoć sam ih gledao, teški su k'o crna zemlja.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la Batko » 07 feb 2013, 08:28

BlackRiver je napisao/la:Šta reći, koju posluku porati?

Da neko sa strane posmatra došao bi do zaključka da smo ih pojeli. Rezultat 3-0 je respektabilan. Ali realno, Slovenija nije ni blizu po kvaliteti reprezentacijama protiv kojih trebamo da igramo (Grčka, Slovačka). Ne bih previše analizirao igru, pojedine igrače jer nisam stručan za nešto takvo. Samo jedno malo zapažanje: Ako svi mi ovdje primjećujemo koliko Pjanić znači za našu igru, zar ne mislite da će to shvatiti i Grci? Šta će se desiti sa našom igrom kada stave flastera na Pjanića i potpuno ga zatvore? Imamo li mi uopšte plan B?

Sve u svemu, diskusije otvorene do 22. marta :)
Kakav flaster na sredini terena, to je takticki nemoguce. Inace, juce su na sredini Grcke igrali Karagunis i Kacuranis, zajedno imaju 70 godina, koliko ce moci da prate Pjanica pitanje je.

BlackRiver
Postovi: 50
Pridružen/a: 24 okt 2011, 14:54
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la BlackRiver » 07 feb 2013, 08:35

Batko je napisao/la: Kakav flaster na sredini terena, to je takticki nemoguce. Inace, juce su na sredini Grcke igrali Karagunis i Kacuranis, zajedno imaju 70 godina, koliko ce moci da prate Pjanica pitanje je.
Vidi se da nisam stručan :) Ali shvataš šta hoću da kažem. Ko je naš kreativac u situaciji kada je Pjanić odsječen? Inače, mišljenja sam da protiv Grka treba krenuti na sve ili ništa od prve minute. Nemamo mi to iskustvo da igramo njihovu igru i da čekamo priliku iz neke kontre. Krenuti naprijed, natrpati ih pa onda i neće biti problem ako oni nama zabiju neku fuljačku :)

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la Batko » 07 feb 2013, 08:46

BlackRiver je napisao/la:
Batko je napisao/la: Kakav flaster na sredini terena, to je takticki nemoguce. Inace, juce su na sredini Grcke igrali Karagunis i Kacuranis, zajedno imaju 70 godina, koliko ce moci da prate Pjanica pitanje je.
Vidi se da nisam stručan :) Ali shvataš šta hoću da kažem. Ko je naš kreativac u situaciji kada je Pjanić odsječen? Inače, mišljenja sam da protiv Grka treba krenuti na sve ili ništa od prve minute. Nemamo mi to iskustvo da igramo njihovu igru i da čekamo priliku iz neke kontre. Krenuti naprijed, natrpati ih pa onda i neće biti problem ako oni nama zabiju neku fuljačku :)
Mi cemo igrati isto kao protiv Latvije/Litvanije kuci, potpuno isto, a oni na kontre. Ne vjerujem da ce moci odsjeci Pjanica, jer se mnogo krece, na sredini je nemoguce pratiti jednog igraca nonstop, dolazilo bi do praznjena zone, a to bi iskoristili drugi igraci.

Kljuc utakmice je Pjanic. Jasno je da ce sa njega koncentrisati najvise. Pitanje je koliko oni njega mogu sprijeciti, a pitanje je takodjer koliko ce to otvoriti prostor drugim igracima. Bitno je samo da Dzeko i Ibisevic dobijau lopte gore...

Avatar
bhsport
Postovi: 11287
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la bhsport » 07 feb 2013, 09:18

bhsport je napisao/la:Ocekujem da Svraka odluci tekmu, covjek je navikao na ovakve uslove.
Prosle sezone srusio Siroki Brijeg, samo tako.
Tika taka Muamer Svraka.
Pola covjek, pola zvijer ime mu je Muamer.

Bravo Svrale care.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la gruezi » 07 feb 2013, 09:55

Daj boze da se salihovic oporavi...medunjanin I onaj zahirovic su fakat smijesni igraci a o ibricicu da negovorima ...ja stvarno neznam na osnovu cega on dobija pozive...svasta...

Avatar
peppo_owen
Postovi: 704
Pridružen/a: 05 avg 2010, 14:53
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la peppo_owen » 07 feb 2013, 10:24

BlazKraljevic je napisao/la:
Peppo-oven Opet kad pogledas da smo igrali bez lijeve strane,odlican rezultat.Safet me negativno iznenadio taktikom(msm ako on zna sta je taktika).
I mene je jarane bas negativno iznenadio, ocekivao sam najmanje 19:0 :lol: :lol: :lol: :lol:
Lijevu stranu nismo imali,Medonja je trebao bit kao neki LMF ili slicno,ali on je vise ulazio u sredinu,tako da je cijela lijeva strana bila na Lulicu.
Truc, muc, prc...
Koliko sam mogao primjetit igrali smo klasicnu baklavu jedno vrijeme utakmice.
O Izetaga Fazlinovicu, pa gdje se ti matori? Cuj klasicna baklava...to ono sto Dino MehmedaMujkic kaze sirimo se od naseg gola prema centru, a onda skupljamo od centra prema njihovom golu. E pravi si strucnjak....ali za baklavu :D
Sreca pa smo igrali protiv Slovenije(od koje smo dosta kvalitetniji).Da nam je protivnik bila neka iole kvalitetnija repka,dozivjeli bi potop sa onakom postavkom.Jednostavno onako se ne moze igrati.Vezni red nije postojao(osim Pjane).Lijeva strana nije postojala,Pjanic se vracao duboku po loptu,nabijanja lopte na Dzeku i Vedu.Safet je imao dosta logicnijih opcija po pitanju izbora prvih 11,al izabrao je najgore.
Hahaha, pa ope.....AHAHAHAHAHAHA
Naravno,pobjedom sam zadovoljan
Ama nemoj mi reci!!! Ma sta to kazes, jel' to muguce...
+1000 demantovao si me,svaka cast.Msm da ce me nakon ovog ispada biti stid pisat po forumu :D
ko igra za raju i zanemaruje tatiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku"

Avatar
astra1922
Postovi: 7136
Pridružen/a: 06 feb 2011, 18:22
Lokacija: Gradacac
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la astra1922 » 07 feb 2013, 10:32

postali smo mi reprezentacija koja ima i glavu i rep.nema vise onih oscilacija u igri,mislim jednu utakmicu dobijemo onda dvije izgubimo od nekih slabih protivnika..realno dobro smo odigrali kada pogledam da su medunjanin i zahirovic igrali na zadnjim veznim.abd kada se vrate ovi povrijedeni i miske imamo dobre sanse da grke isprasimo sto nam nece biti nimalo lako.poruka papetu neka pogleda utakmicu grcka svicarska i moci ce dosta toga vidjeti.mene su sinoc iznenadili koko cvrsto igraju bice nam jako tesko ali uz puno bilino pobijedicemo
per aspera ad astra ..Zvijezda Gradacac

Nova sezona nova nafaka

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17795
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la Omerbavarac » 07 feb 2013, 10:44

Po meni je Vranjes uz Pjanica sinoc bio nas najbolji igrac.

Prema nazad je sjajan, puno mi se svidja njegov pristup igri i pravovremeni klizeci startovi.
Vidi se da je dosta napredovao i da je dobio na samopouzdanju, ako gledamo od one utakmice sa Meksikom.

Dalje, Pjana je klasa za sebe, maher svoje vrste. Hladnokrvan je kod svakog prijema lopte, dribla kako zeli, gotovo pa nemoguce ga je zaustaviti bez prekrsaja.

Takodjer treba pohvaliti Begovica, koji je eto nakon duzeg vremena opet imao clean sheet. :mrgreen:
Masina je i samo je pitanje za koju ce ga cifru Stoke na ljeto pustiti jer ce on sigurno promijeniti sredinu.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
miralem444
Postovi: 1770
Pridružen/a: 10 mar 2009, 19:15
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la miralem444 » 07 feb 2013, 11:06

alenko333 je napisao/la:heh mani se statistike,daj nam Spance da igramo pa ces vidjet kako bi nam je oni promjenili...samo kazem da za Grcku nisu spremni Medunjanin,Zahirovic,Zukanovic jer nemaju samopouzdanja,brzine, nisu agresivni.Daj boze da nam Pape kako je najvio dovede neka 2,3 pojacanja ko sto su Bicakcic i Kolasinac mislim da bi bilo to odlicno...
to bi bilo odlicno prijatelju uz ovog momka Hajrovica , cisto da se prosiri kluba , jer da nesto vise treba sirina , trebaju bar po dva dobra igraca na svakoj poziciji ;)..ali vidis sta se desilo da seferovice, izetom hajrovicem, pa i kolasincem jbg. momci su odrasli tamo negdje jednostavno BIH ne osjecaju svojom zemljom ;)..iovako smo mi dobro stojimo na terenu , dese se ispadi al Beg to rijesi na svoj nacin , nema zime , protiv grka samo bez euforije i nasi su ;)
>..,.-I DUSU SVOJU ZA BOSNU MOJU.:<.,.

ciza
Postovi: 1603
Pridružen/a: 19 okt 2012, 18:23
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la ciza » 07 feb 2013, 11:09

lijepo je ovo sve dok mi igramo za reprezentacijama ranga 30+,za top 10 treba puno puno bolje napad je odavno top 10,ali veza i odbrana je daleko od toga ,kad slovenije pravi puno prilika gdje nasi ispadaju u odbrani ,slovenija kojoj je napad srednja zalost ,protiv top reprezentacija to bi bilo nesto drugo,(od top reprezentacija smo igrali sa spanijom i portugalom gdje nismo mogli pruzit dostojan otpor a kamoli nadigravat se)

mo-bih
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 avg 2008, 14:56
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la mo-bih » 07 feb 2013, 11:21

Begović, Pjanić i Vranješ su sinoć igrali bez greške! Posebno mi je drago zbog Vranješa koji je imao težak dan sa Samarasom u Grčkoj.
Medunjanin, Zahirović i Zukanović sinoć najslabije karike. Zukanović je sjajno dao onaj gol koji je poništen ali to nije njegov posao, mada mislim da mu treba samo vremena dok se malo uigra. Safetova je greška što ga prije nije zvao da bude uigraniji protiv Grčke. Zuka je sigunrno pojačanje..
Lulić je posebna priča, sinoć kritičan ali po mom mišljenju on ne bi uopšte trebao igrati na beku nego na krilu, u napadu je puno opasniji. Isto Safetova greška što ne proba druge igrače, Ova kratka klupa će nam se odbiti od glavu jedan dan.
Igrači koji su isprobani posebno Višća je bio extra i taj momak treba da bude možda i standardan na desnom krilu ili da bude bar glavni konkurent Stevanoviću. Ali eto Pape se sjetio da ga pozove tek kad mu je lijevi bek otkazao... :roll:

baltazar1
Postovi: 1240
Pridružen/a: 18 avg 2012, 22:54
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la baltazar1 » 07 feb 2013, 11:47

ne treba nam ništa, ovo je BOSNA, trebaju nam samo zdravi i spremni igrači i ja se ne bojim nikoga

nije uzalud sinoć pripremljeno sijelo sa društvom, sve za 10

atmosfera, navijanje, utakmica, igra
Undici stelle - ACM 1899

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la edinjo-bih » 07 feb 2013, 11:47

de ljudi nepretjerujte, pjanic i begovic su bili klasa, dok je vranjes na pocetku isto bio izgubljen kao i zukan, samo sto se je on kasnije poboljsao...sta ga pretjerujete za vranjesa. ovo pisem kao neko ko je ognjena predlagao za A-repku dok pola foruma nije ni znala za njega ili predlagala sunjica ili bunozu. jednostavno momak nesmije da bude postavljen na poziciji stopera, jer je tu izgubljen (pogledajte prvih 20-25 min. utakmice), na beku je vec dosta bolji, ali DALEKO najbolji su bili beg i pjana!

baltazar1
Postovi: 1240
Pridružen/a: 18 avg 2012, 22:54
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la baltazar1 » 07 feb 2013, 12:14

jasno je kao dan da Vranješ nije top klasa odbrambenog igrača, isto je jasno ko dan da vjerovatno boljeg ili boljih defanzivaca mi nemamo

naš najbolji def. produkt je Spahić, koji nije ni među 20-ak odbrambenih igrača u Evropi na tom mjestu u ovom trenutku

sjetite se samo kako je Spaha pravio penale, dobijao kartone i i sl. incidenti, i on nadošo sa 27-28 godina, sad igra na rutinu, sa dosta malo grešaka

Vranješ je po meni odigrao dosta dobro, ako izuzmemo ono otresanje od Samarasa na početku tekme sa Grčkom, od tad je na nivou i nije prevelik problem

dobra stvar je što on može igrati skoro na svim defanzivnim pozicijama

ko ima i zna trenutno boljeg od njega, nek prijavi
Undici stelle - ACM 1899

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.