Slovenija - BiH 06.02.2013

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

dentist
Postovi: 129
Pridružen/a: 23 jan 2013, 10:52
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la dentist » 07 feb 2013, 13:40

Vecina forumasa ima slicno misljenje,
ali ako ikoga treba izdvojiti,po meni,su Pjanic i Bedovic.

dentist
Postovi: 129
Pridružen/a: 23 jan 2013, 10:52
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la dentist » 07 feb 2013, 13:43

Pardon,Begovic :)

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la grgr » 07 feb 2013, 13:57

Sve u svemu , mi imamo bolju ekipu oni selektora :P

Avatar
EdenHazard
Postovi: 2213
Pridružen/a: 24 nov 2012, 22:25
Lokacija: Dubai
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la EdenHazard » 07 feb 2013, 14:05

grgr je napisao/la:Sve u svemu , mi imamo bolju ekipu oni selektora :P
ako ništa naš je lijepši :mrgreen:
Moj je grad Zenica,
naša lijepa ludnica!
Željezara i KP dom,
uvijek su u srcu mom!
Čast mi pruža Bilino,
grotlo crno crveno.
Ponos budi samo on,
Čelik naš šampion!
Čelik, Čelik, Čelik!!!

Avatar
TMmanija2012
Postovi: 2897
Pridružen/a: 21 jun 2012, 22:48
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la TMmanija2012 » 07 feb 2013, 14:30

dentist je napisao/la:Vecina forumasa ima slicno misljenje,
ali ako ikoga treba izdvojiti,po meni,su Pjanic i Bedovic.
Dzeko i Vedo su odradili svoj posao..nije bilo lako Slovencima u odbrani kada imaju protiv sebe ova dva odlicna napadaca..Vedo zabio,Dzeko asistiro..mislim da su odigrali dobru partiju.

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la grgr » 07 feb 2013, 14:38

EdenHazard je napisao/la:
grgr je napisao/la:Sve u svemu , mi imamo bolju ekipu oni selektora :P
ako ništa naš je lijepši :mrgreen:
Ma jasta je ! Pape je tatica za njih u trenerskom i igrackom smislu , inace salu na stranu pape radi dobro ne moze bit slucajno i kad igramo lose da dajemo 3 gola jbg.A da se dokucim jos jednog sinoc je asmir handanovica mogo poducit kako se brani. Handanovic je branio ko curica , na pjanicevu loptu se nije ni bacio a realno nije bila neka bomba i nedohvatljiva lopta mozda ga je jedino iznenadila.Vedin sut je htio skrenut al je pogresno procjenio to i eto kod tiki takinog gola nije mogo bog zna sta da uradi tu je odbrana pogrijesila.Nedo bog da smo bili sa salihovicem i mujdzom itd popusili bi oni petaka komotno.

malta071
Postovi: 919
Pridružen/a: 24 avg 2010, 00:05
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la malta071 » 07 feb 2013, 17:33

Evo sta kazu Slovenci :D

http://www.delo.si/sport/nogomet/zenica ... ozice.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.delo.si/sport/nogomet/tudi-b ... mrezi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.

Avatar
DevilS
Postovi: 1825
Pridružen/a: 10 sep 2012, 20:19
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la DevilS » 07 feb 2013, 17:38

EdenHazard je napisao/la:
grgr je napisao/la:Sve u svemu , mi imamo bolju ekipu oni selektora :P
ako ništa naš je lijepši :mrgreen:
Edene ma pusti ti to sve imas najacu sliku profila nema dalje.. :D
.....In David we trust.....
.....SAF najbolji trener ikada.....

elansa
Postovi: 231
Pridružen/a: 10 jun 2010, 11:55
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la elansa » 07 feb 2013, 19:44

ima li gdje skinuti tekmu ali sa engleskim komentatorom???
treba mi za prijatelja koji nije bosanac a ima zelju da pregleda tekmu???

elansa
Postovi: 231
Pridružen/a: 10 jun 2010, 11:55
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la elansa » 07 feb 2013, 21:42

elansa je napisao/la:ima li gdje skinuti tekmu ali sa engleskim komentatorom???
treba mi za prijatelja koji nije bosanac a ima zelju da pregleda tekmu???
mooolim vassss???

Avatar
ficobahtic
Postovi: 612
Pridružen/a: 03 nov 2012, 23:04
Lokacija: Bjelasnica - visinske pripreme
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la ficobahtic » 07 feb 2013, 22:28

Trigger je napisao/la:Sretan sam i kako kažu - pobjedi se ne gleda u zube - i zato čestitke našoj repki, ali nikako nisam zadovoljan igrom! :shock:

Biću kritičan za današnju igru, jer nam slijede teški mečevi protiv mnogo boljih protivnika i sa mnogo većom motivacijom od prijateljske utakmice. Pišem ovo jer neću da bude kao ono "general poslije bitke" i zato svoje utiske, tj. nezadovoljstvo hoću da baš napišem kad je kod većine eforija zbog zaslužene pobjede, a moglo je biti "svašta" da ne bi Begovića...

Činjenica da su nam prosječni Slovenci 'šarali' po sredini terena većim dijelom utakmice i da jedini je parirao fenomenalni Pjanić je veoma zabriinjavajuća, jer to i odbranu ali i napad dovodi u neugodan položaj. Odbrana je preopterećena, pada koncentracija i normalno - slijede greške, a napad je "odsječen" i sve se svodi na igru "poteza" Džeka, Ibiševića i Pjanića.

Zahirović i Medunjanin su ispod kvaliteta za jače utakmice, a Stevanović je igrao u sredini što mu nije "prirodna pozicija" ali se istinski trudio, samo nam je zbog toga nedostajalo desno krilo...
Odbrana je hendikepirana neigranjem nekih igrača ali i nemamo baš neku "ponudu". Zukanović, o kojem su se pričale "bajke" je solidan igrač ali žalosno je kad ga skoro svaki slovenački napadač pretrči u 15 metara!? Momak ima znanja i određene predispozicije, ali onakvu sporost odavno nisam vidio - možda bi jedino s njim mogao Medunjanin u 'trku'! :shock:

Najčudniji u svemu mi je Lulić!
Navodno ga traži 'pola Europe" ali on u reprezentaciji odavno nije pokazao taj svoj vrhunski kvalitet. Zašto? Pogrešna pozicija ili ...?
I večeras bi bio skoro 'nevidljiv' da nije napravio nekoliko težih grešaka, pogotovo u odbrani!!!

Napadači su prepušteni sami sebi i Pjaniću na sreću našu (dok ima snage i 'slobode' od suparnika). Svi kao da smatraju da je dovoljno da imamo Džeku i Vedu i 'gotova stvar' - da li je baš tako, pokazaće (a i pokazale su) utakmice sa jačim protivnicima i pod rezultatskim opterećenjem.

Imamo svjetski jaku "osovinu" (kakvu bi poželjele i kvalitetnije repke od naše): Begović - Spahić - Pjanić - Džeko/Ibišević, ali to bez ostalih "šarafa" nije dovoljno za visoke domete i to me plaši. Začuđujuća je činjenica da na Džeki 'vise' 2-3 igrača, da Vedo isto tako "veže" suparnika a da ta prednost od "viška" igrača se ne primjeti u našoj igri, naprotiv - sredina nam kao da i ne postoji, pogotovo je očito da nemamo tzv. zadnjeg veznog-"razarača" (tipa Rahimića) koji će pomoći odbrani i rasteretiti je.
Osim Pjanića skoro niti jedan 'veznjak' nije u stanju prenijeti loptu od "16 do 16", pa je to iz huje pokušao nekoliko puta Spahić i bio uspješniji od onih čijji je to zadatak!!!
Po 'bokovima' nam je totalni propuh (pogotovo kad nema Mujdže) u odbrani a ni ofanzivno naši "bekovi" nisu pokazali skoro ništa!

Sušić ima rezultatske uspjehe i čestitam mu, ali ga i dalje ne razumijem kad su u pitanju taktički potezi, pojedini igrači (forsirani) i činjenica da prijateljske utakmice ne koristi za isprobavanje kako različitih taktičkih varijanti tako i provjere nekih potencijalnih reprezentativaca...

Sve u svemu - lijepo se osjećam nakon pobjede moje reprezentacije, ali sam zabrinut za kvalifikacione utakmice, pogotovo kad zaredaju i povrede kao ovom prilikom.

Volio bih da sam totalno 'u krivu', ali mnoge činjenice na terenu nisu baš ohrabrujuće....
Ipak, ja sam optimista, vjerujem u našu "osovinu" i nadam se da će i ostali dati svoj maksimum oni koji zaslužuju "sveti dres" mada bi se nekima odmah "zahvalio" (konkretno Zahiroviću, a Medunjanina bi držao 'za svaki slučaj'...) i da ćemo se konačno direktno plasirati na SP u Brazilu, jer ako opet bude 'baraž, baraž...", halali ga :cry:
Bravo za post, sjajno obrazlozeno! Dodao bih jos da je mene ova utakmica sa Slovenijom, na momente podsjetila na onu sa francuzima na kosevu samo sto slovenci nisu ta klasa i los teren je uticao da nam ne salju pasove 40m kroz sredinu. Vecina forumasa se slaze da je defanziva veliki problem, pa se nadam da je i strucnom stabu to jasno! Medunjanin je toliko premekan igrac da nije dobar ni za naprijed ni za nazad. Pape za sada radi dobar posao ali ako zeli da napravi iskorak i napokon odemo u Brazil pod hitno mora pojacati defanzivu. Nekog novog umjesto mede, i naravno objasniti svima na terenu da 90 min moraju igrati i odbranu ( i Dzeko i Vedo i Pjanic) jer ocigledno oni misle da to nije njihov dio posla!? Grcima je samaras najjaci defanzivac jer sam ganja cijelu suparnicku odbranu a kad njega izbacis iz igre onda moras proci pored jos 9 igraca! Jednostavno igramo sa previse ofanzivnih igraca koji jako lose igraju odbranu i to nas prati evo vec godinama a to je osnovni problem sto padamo protiv jacih repki!
Chuck Norris je jednom dos'o, dva put' da gleda Želju!

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la zizu1991 » 07 feb 2013, 22:29

Ne znam za onu tv kuću GOL da nemaju oni slučajno, a čisto sumnjam.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la FliX » 07 feb 2013, 23:44

elansa je napisao/la:
elansa je napisao/la:ima li gdje skinuti tekmu ali sa engleskim komentatorom???
treba mi za prijatelja koji nije bosanac a ima zelju da pregleda tekmu???
mooolim vassss???
Sumnjam da ima.. maloprije je bio snimak tekme na "Al Jazeera sport 4+" (inace taj je kanal prenosio i live)... tu ima nastimat engleskog komentatora, ali ponavljam sumnjam da ima, sumnjam da je neko snimo..

I jos glavna stvar, zar ti mora biti komentator :roll: pa ja mogu gledat tekmu da komentator prica na kineskom, vjetnamskom ili sta vec.. lagano MUTE OFF :mrgreen:

Avatar
emir_
Postovi: 5753
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la emir_ » 07 feb 2013, 23:50

Bio sam na stadionu u Ljubljani i izdvojio bi tri igrača:

1. Asmir Begović
2. Miralem Pjanić
3. Ognjen Vranješ

Za prvu dvojicu je sve jasno ali kad sam vidio neke komentare za Ognjena baš me zbunilo jer izgleda da nismo gledali istu tekmu. Jasno je da on nije Dani Alves na boku i da sigurno u ofanzivi ne može puno pomoći ali na tom mjestu može solidno odigrati naprijed i vjerovatno pogriješiti u nekom bezopasnom doadavanju ali u defanzivi je bio odličan pogotovo sa prvom bitnom reakcijom kada je stigao uklizati prije 1 na 1 situacije Slovenaca. Na štoperu je bio na vrhunskom nivou, reagovao je u većini opasnih situacija i nadomjestio vrlo slabu partiju Zukanovića. Nekoliko dobrih utrčavanja, klizećih startova ali i izbacivanja glavom meni daju za pravo da ga gledam kao našeg najboljeg defanzivnog igrača u polju na tekmi protiv janeza.

Avatar
Zenga
Postovi: 1712
Pridružen/a: 05 sep 2008, 20:48
Lokacija: StarMO
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la Zenga » 08 feb 2013, 01:57

emir_ je napisao/la:Bio sam na stadionu u Ljubljani i izdvojio bi tri igrača:

1. Asmir Begović
2. Miralem Pjanić
3. Ognjen Vranješ

Za prvu dvojicu je sve jasno ali kad sam vidio neke komentare za Ognjena baš me zbunilo jer izgleda da nismo gledali istu tekmu. Jasno je da on nije Dani Alves na boku i da sigurno u ofanzivi ne može puno pomoći ali na tom mjestu može solidno odigrati naprijed i vjerovatno pogriješiti u nekom bezopasnom doadavanju ali u defanzivi je bio odličan pogotovo sa prvom bitnom reakcijom kada je stigao uklizati prije 1 na 1 situacije Slovenaca. Na štoperu je bio na vrhunskom nivou, reagovao je u većini opasnih situacija i nadomjestio vrlo slabu partiju Zukanovića. Nekoliko dobrih utrčavanja, klizećih startova ali i izbacivanja glavom meni daju za pravo da ga gledam kao našeg najboljeg defanzivnog igrača u polju na tekmi protiv janeza.
Tako je emire, Ogi je bio na zavidnom nivou i sviju nas je pozitivno iznenadio. Ukoliko nastavi sa onakvom igrom, Pape uopste nece imati dileme oko stoperskog tandema.

Avatar
levat
Postovi: 620
Pridružen/a: 15 feb 2011, 06:18
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la levat » 08 feb 2013, 04:49

malta071 je napisao/la:Evo sta kazu Slovenci :D

http://www.delo.si/sport/nogomet/zenica ... ozice.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.delo.si/sport/nogomet/tudi-b ... mrezi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Bošnjaška vročica

Je li ovo zarazno i može li se umirjeti od toga? :D :D :D

Avatar
zgembo89
Postovi: 4931
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la zgembo89 » 08 feb 2013, 15:22

JE li mlađi HAjrović posmatrao utakmicu na stadionu ?? i interesuje me šta je pisalo na onom trabsparentu kojeg je psominjo Marjan u vezi "Švicaraca",mislim da su ga "šejtani" napravili ??

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la zizu1991 » 08 feb 2013, 15:26

Nije blago nit' srebrno nit' zlato, već je blago što je srcu drago to je bio transparent, a upućen je bio Švicarcima , odnosno onima koji su igrali u to vrijeme / bili na klupi Švicarske protiv Grčke.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
BaDa12
Postovi: 4407
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la BaDa12 » 08 feb 2013, 15:27

zgembo89 je napisao/la:JE li mlađi HAjrović posmatrao utakmicu na stadionu ?? i interesuje me šta je pisalo na onom trabsparentu kojeg je psominjo Marjan u vezi "Švicaraca",mislim da su ga "šejtani" napravili ??

Jesu Šejtani.
slika
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
EdenHazard
Postovi: 2213
Pridružen/a: 24 nov 2012, 22:25
Lokacija: Dubai
Kontakt:

Re: Slovenija - BiH 06.02.2013

Post Postao/la EdenHazard » 08 feb 2013, 20:00

zizu1991 je napisao/la:Nije blago nit' srebrno nit' zlato, već je blago što je srcu drago to je bio transparent, a upućen je bio Švicarcima , odnosno onima koji su igrali u to vrijeme / bili na klupi Švicarske protiv Grčke.
il im je bio upucen onaj da se udaju za njih :?: :mrgreen:
Moj je grad Zenica,
naša lijepa ludnica!
Željezara i KP dom,
uvijek su u srcu mom!
Čast mi pruža Bilino,
grotlo crno crveno.
Ponos budi samo on,
Čelik naš šampion!
Čelik, Čelik, Čelik!!!

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.