PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbije

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

old school
Postovi: 739
Pridružen/a: 17 okt 2010, 21:37
Lokacija: Grbavica bb.
Kontakt:

PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbije

Post Postao/la old school » 25 jun 2013, 23:00

Naš savez nam je danas lupio jedan jako veliki šamar, po...o se na sve ono štu su naši reprezentativci uradili na terenu srcem. Odluka da igra reprezentacija RS-a protiv reprezentacije Srbije je u najmanju ruku katastrofalna, po ovome znači da bi mogli imati i reprezenTaciju FBiH koja bi igrala protiv repke BiH :o :o :o Mi želimo samo jednu reprezentaciju ove države koju mnogo volimo, nećemo još i to da dijelimo, ljudi u savezu znaju da su ovim potpisali negiranje države BiH, i ako postoji ikakva mogućnost da šaljemo mailove uefi ili fifi da smo mi svi protiv toga, neka vide da ne zelimo podjele,želimo samo da vidimo jednog Džeku,jednog Ognjena, Zvjezdana,Dalibora,Ervina...!!! ko je ovdje lud dragi ljudi,na nama je da izrazimo OGROMNO NEGODOVANJE povodom ove sramne odluke ljudi u savezu!!!
Zadnja izmjena: old school, dana/u 25 jun 2013, 23:03, ukupno mijenjano 1 put.
I kad nas svi otpišu,stave na stub srama,diskreditiraju. Mi se vratimo,ne zato što smo Real Madrid već zato što postoji i onaj najsitniji atom ponosa zbog kojeg se i zadnja šuga koja nosi taj grb na dresu bori kao životinja.Ne placi stara to je od batina!

Avatar
xxzulaxx
Postovi: 131
Pridružen/a: 24 apr 2013, 18:37
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la xxzulaxx » 25 jun 2013, 23:02

Mislim da su oni i prije odobravali ali da UEFA i FIFA i ko god nikad nisu dopustili.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la hz1987 » 25 jun 2013, 23:10

old school je napisao/la:Naš savez nam je danas lupio jedan jako veliki šamar, po...o se na sve ono štu su naši reprezentativci uradili na terenu srcem. Odluka da igra reprezentacija RS-a protiv reprezentacije Srbije je u najmanju ruku katastrofalna, po ovome znači da bi mogli imati i reprezenTaciju FBiH koja bi igrala protiv repke BiH :o :o :o Mi želimo samo jednu reprezentaciju ove države koju mnogo volimo, nećemo još i to da dijelimo, ljudi u savezu znaju da su ovim potpisali negiranje države BiH, i ako postoji ikakva mogućnost da šaljemo mailove uefi ili fifi da smo mi svi protiv toga, neka vide da ne zelimo podjele,želimo samo da vidimo jednog Džeku,jednog Ognjena, Zvjezdana,Dalibora,Ervina...!!! ko je ovdje lud dragi ljudi,na nama je da izrazimo OGROMNO NEGODOVANJE povodom ove sramne odluke ljudi u savezu!!!
Savez je odobrio REVIJALNU utakmicu izmedju SELEKCIJE RS i REPREZENTACIJE SRBIJE!
Zato što Reprezentacija Srbije dolazi na teritoriju BIH - potrebno je odobrenje od UEFA/FIFA...
SELEKCIJA RS je dobila odobrenje za REVIJALNI MEC od NFSBIH, a Entiteski Savez RS je sastavni dio NFSBIH i takve aktivnosti su dozvoljene unutar granica BiH...
Isto tako SELEKCIJA KANTONA SARAJEVO koji je dio NFSBiH moze traziti i dobiti odobrenje da odigra REVIJALNI MEC protiv npr Reprezentacije Slovenije...za to joj treba odobrenje od NFSBiH i FIFA/UEFA...

Isto tako SELEKCIJA VOJVODINE moze poslati zahtjev FSS da odigra REVIJALNI mec protiv Reprezentacije BiH uz odobrenje FIFA/UEFA...

Citaj VELIKA SLOVA - jer na njima je tezina kompletne situacije koju politiziras i pravis niizceg problem!!!!

old school
Postovi: 739
Pridružen/a: 17 okt 2010, 21:37
Lokacija: Grbavica bb.
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la old school » 25 jun 2013, 23:13

JEDNA JEDINA REPREZETNACIJA JE BOSNA I HERCEGOVINA,NEMA IH VISE,sve ostalo vodi u razdor veliki i negiranje države
I kad nas svi otpišu,stave na stub srama,diskreditiraju. Mi se vratimo,ne zato što smo Real Madrid već zato što postoji i onaj najsitniji atom ponosa zbog kojeg se i zadnja šuga koja nosi taj grb na dresu bori kao životinja.Ne placi stara to je od batina!

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la revan » 25 jun 2013, 23:20

Naprotiv, mislim da je Savez uradio pametnu stvar. Ovaj zahtjev je upućen s ciljem da se napravi razdor u našem nogometu i da se svi rezultati reprezentacije ponište kroz političke mahinacije. Da ne spominjem da je ovo urađeno s namjerom da se rasture protesti koji ovih dana traju u zemlji. U RS su sleđeni pri samoj pomisli da BiH ode na SP jer će to itekako privući građane tog entiteta državi, što vlastodršci žele izbjeći pod svaku cijenu. Zbog toga i ovaj cirkus.

Delegati su izbjegli zamku i dali suglasnost, vjerojatno kalkulirajući da će UEFA i FIFA zabraniti susret, što će se vjerojatno i dogoditi. Vjerujem i da će ljudi iz našeg Saveza i drugi ugledni bivši nogometaši, koji imaju utjecaja u tim organizacijama, iza zatvorenih vrata, također lobirati za negativnu odluku povodom ovog susreta. No i ukoliko se taj vašar odigra, ništa puno se neće dogoditi. Zapravo Srbija sebi uskače u usta jer bi takvim potezom otvorila vrata za utakmice tipa BiH - Sandžak, Albanija - Kosovo i slično. Dugoročno će takva utakmica najviše štetiti Srbiji. Političari iz RS će dobiti svojih 90 minuta predizborne kampanje, Srbija će samo potvrditi da je kanta za nabijanje koja može igrati jedino utakmice na livadama sa nepostojećim selekcijama jer ih niti jedna reprezentacija neće za protivnika. Za to vrijeme BiH će ići na SP i za pripremu kvalifikacionih susreta nam na noge u Sarajevo dolazi SAD.

I Hrvati su tulumarili po Hercegovini, uživali u bolesnom nacionalizmu i alkoholu i zbog toga ih je Škotska ponizila u sred Zagreba. Ista stvar i sa Srbijom. Ni jedne ni druge ne jede slučaj da im mi zabranimo te utakmice. Naprotiv, to im je želja. Ono što ih pojede jeste uspješna reprezentacija BiH. Zato ove provokacije istrpiti hladne glave. Sve će doći na naplatu, ali samo strpljivo i pametno. Naš uspjeh i totalna nezainteresiranost za njihove prljave igrice će zaboliti više nego bilo kakav protest ili zabrana.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

werly
Postovi: 319
Pridružen/a: 12 mar 2013, 18:00
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la werly » 25 jun 2013, 23:22

pa sta bi ti zabranili ste utakmicu i jos pametujete ne seri dosta je vase bosnjacke price

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la calcio » 25 jun 2013, 23:23

Pa postoji na primjer reprezentacija tuzlanskog kantona. :D
Cini mi se da su cak ucestvovali na nekom medjunarodnom turniru i ostvarili zapazen rezultat... ako nisam pomjesao sa necim drugim.

Mozes i ti osnovati reprezentaciju svoje ulice, nidje veze.
Samo zato jer se nesto zove tako ne znaci nista, ali balkanci su generalno glupi ljudi.

uglavnom, protestom bi samo dao vaznost i tezinu ovom nebitnom spektaklu, koji svakako 99% nece dobiti dozvolu od Fife.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la samo_lijevo » 25 jun 2013, 23:24

Ovdje nikada nije dosadno.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la bagrcavi » 25 jun 2013, 23:26

Utakmica se neće odigrati, ne znam što se palite.
DRUG NEBI TI PUNCA

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la lisander » 25 jun 2013, 23:27

A sta da se i odigra, osim dobrog teferica nista drugo nece ponuditi.

AlemC85
Postovi: 7467
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la AlemC85 » 25 jun 2013, 23:36

sve mi se čini da pojedini bolesni umovi kako iz Srbije, tako iz RS-a, pošto su vidjeli da BiH korača ka mundijalu, svim silama žele unijetii nemir i razdor u naš fudbal, pa tako i A repku, i samo mahnit i hablećina to ne vidi.

Ovo je pokušaj provokacije, a savez, na čelu s direktorom Aerodroma Sarajevo, šaljem u 3 p.m. odakle su i došli tj. iz p.izde materine...toliko

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la hz1987 » 25 jun 2013, 23:39

evo nekoliko selekcija regija koji djeluju pod okriljem drzavnih nogometnih saveza i nerijetko igraju revijalne utakmice izmedju sebe i zvanicno priznatih reprezentacija pod okrilje FIFA/UEFA...

Åland Islands (Finland)
Andalusia (Spain)
Aosta Valley (Italy)
Basque Country (Spain & France)
Brittany (France)
Catalonia (Spain)
Caucasus (Russia)
Cilento (Italy)
Corsica (France)
Crimean Tatars (Ukraine)
Franconia (Germany)
Frøya (Norway)
Găgăuzia (Moldova)
Gotland (Sweden)
Gozo (Malta)
Hiiumaa (Estonia)
Hitra (Norway)
Kosovo (UN, Serbia)
Madeira (Portugal)
Moravia (Czech Republic)
Nakhchivan (Azerbaijan)
Normandy (France)
Northern Cyprus (Cyprus)
Padania (Italy)
Provence (France)
Raetia (Switzerland)
Rhodes (Greece)
Republika Srpska (Bosnia and Herzegovina)
Saaremaa (Estonia)
Sápmi (Sweden, Finland, Russia and Norway)
Sardinia (Italy)
Silesia (Poland)
Two Sicilies (Italy)
Vatican City
Vojvodina (Vojvodina League East, Serbia)
Wallonia (Belgium)

Toliko o znacaju!!!

Avatar
bagrcavi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 26 avg 2011, 16:43
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la bagrcavi » 25 jun 2013, 23:42

Ne može se porediti nešto što je vijekovima staro i nešto što je nastalo na ubijanju.Da igra reprezentacija Semberije, Krajine, Podrinja ni po' jada.Ovako je fuj.
DRUG NEBI TI PUNCA

Avatar
katalinski
Postovi: 749
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la katalinski » 25 jun 2013, 23:44

Ako se kojim slucajem bude igrala ova utakmica savez treba traziti da zajedno sa fsrs ucestvuje u organizaciji iste.da ne bi to bila parada nacionalizma.da na stadionu bude I zastava bih,da sudije budu u garniturama fsbih,pa da na dresu rs bude I nas grb,da se dokaze da fars postuju savez bih tj jednom rijeci da RS igra pod okriljem fsbih ,a ne fsrs. (ovo takodje treba sprovesti I u ligama rs).ali ipak nadati se da ce odustati od igranja ove utakmice.
Ajvatar

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la FliX » 25 jun 2013, 23:46

hz1987 je napisao/la:evo nekoliko selekcija regija koji djeluju pod okriljem drzavnih nogometnih saveza i nerijetko igraju revijalne utakmice izmedju sebe i zvanicno priznatih reprezentacija pod okrilje FIFA/UEFA...

Åland Islands (Finland)
Andalusia (Spain)
Aosta Valley (Italy)
Basque Country (Spain & France)
Brittany (France)
Catalonia (Spain)
Caucasus (Russia)
Cilento (Italy)
Corsica (France)
Crimean Tatars (Ukraine)
Franconia (Germany)
Frøya (Norway)
Găgăuzia (Moldova)
Gotland (Sweden)
Gozo (Malta)
Hiiumaa (Estonia)
Hitra (Norway)
Kosovo (UN, Serbia)
Madeira (Portugal)
Moravia (Czech Republic)
Nakhchivan (Azerbaijan)
Normandy (France)
Northern Cyprus (Cyprus)
Padania (Italy)
Provence (France)
Raetia (Switzerland)
Rhodes (Greece)
Republika Srpska (Bosnia and Herzegovina)
Saaremaa (Estonia)
Sápmi (Sweden, Finland, Russia and Norway)
Sardinia (Italy)
Silesia (Poland)
Two Sicilies (Italy)
Vatican City
Vojvodina (Vojvodina League East, Serbia)
Wallonia (Belgium)

Toliko o znacaju!!!
:lol: :lol: :lol:

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la hule_barca » 25 jun 2013, 23:48

Mudar potez čelnika Saveza. Naravno dopustili su što i treba, ali zna se da to UEFA neće dopustiti tako da niko bar neće Savez kriviti :lol:
FK "Mladost" Kikači

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la Interista » 25 jun 2013, 23:49

Imamo mi ljudi moji za druge stvari protestovati a ne zbog nebitne utakmice koja je u svakom drugom kraju svijeta normalna samo kod glupog Bosnje ne

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la storm_raider » 25 jun 2013, 23:51

revan je napisao/la:Naprotiv, mislim da je Savez uradio pametnu stvar. Ovaj zahtjev je upućen s ciljem da se napravi razdor u našem nogometu i da se svi rezultati reprezentacije ponište kroz političke mahinacije. Da ne spominjem da je ovo urađeno s namjerom da se rasture protesti koji ovih dana traju u zemlji. U RS su sleđeni pri samoj pomisli da BiH ode na SP jer će to itekako privući građane tog entiteta državi, što vlastodršci žele izbjeći pod svaku cijenu. Zbog toga i ovaj cirkus.

Delegati su izbjegli zamku i dali suglasnost, vjerojatno kalkulirajući da će UEFA i FIFA zabraniti susret, što će se vjerojatno i dogoditi. Vjerujem i da će ljudi iz našeg Saveza i drugi ugledni bivši nogometaši, koji imaju utjecaja u tim organizacijama, iza zatvorenih vrata, također lobirati za negativnu odluku povodom ovog susreta. No i ukoliko se taj vašar odigra, ništa puno se neće dogoditi. Zapravo Srbija sebi uskače u usta jer bi takvim potezom otvorila vrata za utakmice tipa BiH - Sandžak, Albanija - Kosovo i slično. Dugoročno će takva utakmica najviše štetiti Srbiji. Političari iz RS će dobiti svojih 90 minuta predizborne kampanje, Srbija će samo potvrditi da je kanta za nabijanje koja može igrati jedino utakmice na livadama sa nepostojećim selekcijama jer ih niti jedna reprezentacija neće za protivnika. Za to vrijeme BiH će ići na SP i za pripremu kvalifikacionih susreta nam na noge u Sarajevo dolazi SAD.

I Hrvati su tulumarili po Hercegovini, uživali u bolesnom nacionalizmu i alkoholu i zbog toga ih je Škotska ponizila u sred Zagreba. Ista stvar i sa Srbijom. Ni jedne ni druge ne jede slučaj da im mi zabranimo te utakmice. Naprotiv, to im je želja. Ono što ih pojede jeste uspješna reprezentacija BiH. Zato ove provokacije istrpiti hladne glave. Sve će doći na naplatu, ali samo strpljivo i pametno. Naš uspjeh i totalna nezainteresiranost za njihove prljave igrice će zaboliti više nego bilo kakav protest ili zabrana.
+1 i admini ovu temu obrisite.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
levat
Postovi: 620
Pridružen/a: 15 feb 2011, 06:18
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la levat » 25 jun 2013, 23:58

Pustite nek se igraju. Evo neke moje prognoze.

0:1 Adem Ljajić
1:1 Stojan Vranješ (makazicama sa 16m)
2:1 Petar Jelić (iz penala)

:D

Avatar
brzitesanj
Postovi: 930
Pridružen/a: 21 jan 2012, 11:08
Lokacija: Tešanj!
Kontakt:

Re: PROTESTI protiv odigravanja utakmice izmedu RS-a I Srbij

Post Postao/la brzitesanj » 26 jun 2013, 00:02

Dajte molim vas, ovo je ćista politika pa ko će igrati za tu fantomsku reprezentaciju RSa, mislim da ni jedan od naših igrača koji budu dobili poziv da igraju u toj kvazi utakmici neće igrat. Sve i da se dopusti odigravanje te utakmice Dodik će morati trčati i ganjati se sa klincima po livadama u Prijedoru, Doboju, Trebinju, Istočnom Sarajevu. Mislim da FIFA i UFEA zna i pretpostavlja da je ovo samo političaka priča i da ovdje nema ni 1% nogometa. :D
I ♥ Bayern!
25.05.2013g.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.