BiH - Egipat / 05.03.2014

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

robijas_Ri
Postovi: 893
Pridružen/a: 29 jun 2010, 19:21
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la robijas_Ri » 06 mar 2014, 10:20

Kod Ćire je bila situacija da i navijaci uzivaju skupa sa igracima po hotelima i treninzima. Kod Susica evo ostala samo rodbina i strucni stab. Ne znam ko treba doc pa da se rijesi i rodbine :D, jedino Vahid bi bio spreman i na taj korak odcjepljenja i kod njega bi bilo ko u vojsci.

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la dinoze » 06 mar 2014, 10:24

Fali jos klaicna izjava. Susic nam je obezbijedio brazil tak oda ima pravo da unisti repku ako hoce jerbo nam je on obezbijedio Brazil.

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 06 mar 2014, 10:28

molim raju da mi objasni......

STA DZEKIN OTAC TRAZI U STRUCNOM STABU?

ZASTO NA SVAKOM OKUPLJANU BUDU NEKI PRIJATELJI; OBITELJ?

ZASTO DZEKO ODGOVARA PRSTOM KAO SELJACINA NA PROVOKACIJE NAVIJACA?

ZASTO SE BALJIC KAO DIO STRUCNOG STABA DAN PRIJE UTAKMICE SUNCA PO ALPAMA?

hvala unaprijed!

alevkov
Postovi: 520
Pridružen/a: 29 maj 2012, 00:10
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la alevkov » 06 mar 2014, 10:35

Da li si čuo za pojam lobiranje?

blackmundir
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 jul 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la blackmundir » 06 mar 2014, 10:37

po meni jedina dva trenera koja bi mogla da naprave reda su vahid halilhodzic i dusan bajevic,,ovaj prvi je imao slucaj dok je trenirao lille da prilikom obilaska soba u 22 sata zatekne 2 standardna igraca kako igraju play station i odmah ih posalje kuci prvim avionom,to je lik koji ne j...e nikoga i kod kojeg ne postoje zvijezde i sminkeri vec samo igraci koji su spremni...dusan bajevic je prica za sebe,covjek koji ima bogatu trenersku karijeru,temperamentan,arogantan kakav i treba da bude jedan trener,ima svoje JA ..kod ove dvojice nebi bilo setanja po terenu vec bi krv pišali i ginuli za taj dres,ako bi se netko pobunio zavrsio bi u svlacionici..

Ammare
Postovi: 436
Pridružen/a: 04 avg 2010, 14:58
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la Ammare » 06 mar 2014, 10:37

Ta bi pitanja novinari trebali postaviti Paptu, ali oni ocigledno nemaju hrabrosti za to iz razloga sto bi ih telecim pogledom "dobro naruzio"
Allez

Tulln1
Postovi: 187
Pridružen/a: 07 dec 2013, 13:47
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la Tulln1 » 06 mar 2014, 10:38

Kako se nece suncati kad je der samo jedna lagani trening napravio

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la OnlyUnited » 06 mar 2014, 10:42

Pazite, ova repka je postigla historijski uspjeh. Normalna je pojava, da su igraci ponos nacije. Mislimo da je utakmica od sinoc trebala biti nesto tipa laksi protivnik kojeg jedna BiH koja se kvalifikovala u Brazil moze i mora pobjediti. Problem je u tome, sto na najmanje tri pozicije u nasem najjacem sastavu, treba osvjezenja. Kao prvo, Dzeko ili Ibisevic bi trebali jednu pa makar prijateljsku tekmu poceti sa klupe. Susic ga fol ubacio da igra (ovaj ima manju povredu) pa kasnije ga fol nije zelio izvesti kada je ovaj zahtjevao. Hajrovic je jedno od osvjezenja, za poziciju desnog krila, koju je sinoc u vise navrata pokusava da igra Biske.. Tesko je promovisati novog igraca, bez obzira na njegov (ne)kvalitet, i ocekivati od istog da nesto pokaze za kratko vremena. Ekipa se mora uigravati, i mora se znati koji igraci predstavljaju prvih 15-16, znaci prvi tim, rezervni golman i najmanje 3-4 igraca koji su kvalitetom izmedju klupe i prvog sastava. Trenutno takvih nemamao, imamo kvalitetnu ekipu od eventualno 12-13 igraca, i sto je najgore, pomenuti moraju igrati bez obzira na formu, spremu, te ucinak za repku. Ne zelim ulaziti u mahalske price o Dzekinom ocu, Balji, odnosima medju igracima, jer oni to najbolje znaju, a mediji jedva cekaju da od muhe prave slona. Mislim da kvalitetom nismo neka sila, kao sto neki zele da nas predstave, nego naprosto repka u usponu sa dosta stvari za popravit i dosta prostora za napredak. Sinoc nije bitno ko je bio protivnik, naprosto se vidilo da ovaj kvalitetno ograniceni sastav itekako zavisi od Pjanica i Misimovica. Mozda neki previse ocekuju, ali usput, iako mozda nismo bili u punom sastavu, zalaganje je moralo biti prisutno, ako nista radi navijaca.
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la revan » 06 mar 2014, 10:42

robijas_Ri je napisao/la:Kod Ćire je bila situacija da i navijaci uzivaju skupa sa igracima po hotelima i treninzima. Kod Susica evo ostala samo rodbina i strucni stab. Ne znam ko treba doc pa da se rijesi i rodbine :D, jedino Vahid bi bio spreman i na taj korak odcjepljenja i kod njega bi bilo ko u vojsci.
Ma treba sve potjerati dalje od reprezentacije. Dosta je više da babo, mati, amidža i dajdža određuju formaciju i postavu. Džekin otac napada selektora? Oprostite na francuskom, ali koji je k**** Midhat ili kako se već zove pa da on napada selektora? Koji je njegov CV, renome u našem nogometu? Sav domet za nogomet u BiH mu je to što je donirao par spermatozoida za jednog igrača. Nije reprezentacija privatni prčvarnik porodice Džeko. Svaka čast Edinu za sve što je napravio za BiH, ali kao što i sam reče, niti jedan igrač nije iznad "svetinje". Nikada nisam napadao niti jednog igrača ili selektora, ali ovaj incident me je stvarno iziritirao.

Nama definitivno treba stranac kao selektor. Po mogućnosti Njemac. Neko ko će imati čelični autoritet i uvesti prusku disciplinu. Ne branim Sušića, naprotiv, ali niko van NSBiH ne smije da se mješa u posao selektoru.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

alevkov
Postovi: 520
Pridružen/a: 29 maj 2012, 00:10
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la alevkov » 06 mar 2014, 10:44

blackmundir je napisao/la:po meni jedina dva trenera koja bi mogla da naprave reda su vahid halilhodzic i dusan bajevic,,ovaj prvi je imao slucaj dok je trenirao lille da prilikom obilaska soba u 22 sata zatekne 2 standardna igraca kako igraju play station i odmah ih posalje kuci prvim avionom,to je lik koji ne j...e nikoga i kod kojeg ne postoje zvijezde i sminkeri vec samo igraci koji su spremni...dusan bajevic je prica za sebe,covjek koji ima bogatu trenersku karijeru,temperamentan,arogantan kakav i treba da bude jedan trener,ima svoje JA ..kod ove dvojice nebi bilo setanja po terenu vec bi krv pišali i ginuli za taj dres,ako bi se netko pobunio zavrsio bi u svlacionici..
Dobro jel vama jasno da se Susic vidi sa ekipom 4 puta godišnje po nekih 5 6 dana?

@revan i onda idemo ponovo u krug, dakle ocekujemo pisanja kako ne sluzi ekipu i usporava kreativnost nasih igrača.... ista **** samo prevrnuto.

blackmundir
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 jul 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la blackmundir » 06 mar 2014, 10:55

alevkov----nije jedini trener koji se vidja sa ekipom 4 puta godisnje..

Avatar
Schwarz
Postovi: 1430
Pridružen/a: 31 jan 2011, 16:39
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la Schwarz » 06 mar 2014, 10:57

Jedini igrac koji moze dobiti prolaznu ocjenu je Kolasinac.Pokazao je kako se bori za drzavni dres.Ostatak katastrofa(Spahic najgori realno).TIN susic vidi se da zna lopte,al' brate mili mi vec imamo profil takvog igraca(pjanib,miske i medo).On ako ce igrati zadnjeg veznog, mi cemo biti suplji kao svicarski sir.Momak je izuzetno spor i uopste nije zadnji vezni kao sto je pape pricao.Nama treba neko ko ce trcati,boriti se izgarati za svaku loptu.Pa bolje je Muratovic odigrao od sve i jednog veznjaka.Pa ja bih prije njega pozvao u Brazil nego nekog drugog.I ona taktika sinoc je smijesna.Pa brate mili u veznom redu igraju 4 ljevaka, pri cemu nijedan nije zadnji vezni a nemamo uopste desno krilo,nego citavo 1.pol mujdza koji je jos nespreman sam pokriva tu citavu desnu stranu kako u ofanzivi tako i defanzivi.Mislim da bi neko dijete koje malo vise prati fudbal bolje postavilo taktiku.I na kraju kad si vec isprobavao ovu dvojicu,trebao sh uvesti i rez golmana da vidimo kakav je.nNapadac je jos jedan potreban
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge."

alevkov
Postovi: 520
Pridružen/a: 29 maj 2012, 00:10
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la alevkov » 06 mar 2014, 10:59

blackmundir je napisao/la:alevkov----nije jedini trener koji se vidja sa ekipom 4 puta godisnje..
ma nemoj srat jel ozbiljno

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 06 mar 2014, 11:02

OnlyUnited je napisao/la:Pazite, ova repka je postigla historijski uspjeh. Normalna je pojava, da su igraci ponos nacije. Mislimo da je utakmica od sinoc trebala biti nesto tipa laksi protivnik kojeg jedna BiH koja se kvalifikovala u Brazil moze i mora pobjediti. Problem je u tome, sto na najmanje tri pozicije u nasem najjacem sastavu, treba osvjezenja. Kao prvo, Dzeko ili Ibisevic bi trebali jednu pa makar prijateljsku tekmu poceti sa klupe. Susic ga fol ubacio da igra (ovaj ima manju povredu) pa kasnije ga fol nije zelio izvesti kada je ovaj zahtjevao. Hajrovic je jedno od osvjezenja, za poziciju desnog krila, koju je sinoc u vise navrata pokusava da igra Biske.. Tesko je promovisati novog igraca, bez obzira na njegov (ne)kvalitet, i ocekivati od istog da nesto pokaze za kratko vremena. Ekipa se mora uigravati, i mora se znati koji igraci predstavljaju prvih 15-16, znaci prvi tim, rezervni golman i najmanje 3-4 igraca koji su kvalitetom izmedju klupe i prvog sastava. Trenutno takvih nemamao, imamo kvalitetnu ekipu od eventualno 12-13 igraca, i sto je najgore, pomenuti moraju igrati bez obzira na formu, spremu, te ucinak za repku. Ne zelim ulaziti u mahalske price o Dzekinom ocu, Balji, odnosima medju igracima, jer oni to najbolje znaju, a mediji jedva cekaju da od muhe prave slona. Mislim da kvalitetom nismo neka sila, kao sto neki zele da nas predstave, nego naprosto repka u usponu sa dosta stvari za popravit i dosta prostora za napredak. Sinoc nije bitno ko je bio protivnik, naprosto se vidilo da ovaj kvalitetno ograniceni sastav itekako zavisi od Pjanica i Misimovica. Mozda neki previse ocekuju, ali usput, iako mozda nismo bili u punom sastavu, zalaganje je moralo biti prisutno, ako nista radi navijaca.

sve to stoji prijatelju, al nemogu vise ni da cujem to "nismo bili u punom sastavu".....znaci kad jedan pjanic ne igra, odma treba izgubit.....ma daj, nemamo mi dovoljno kvaliteta, treba biti realan! mazemo sebi stalno oci kako smo mi neka velesila tamo vamo, a cim 1-2 igraca fale, pusi*na od prosjecnih ekipa tipa egipat.....daj boze, da mi ne dozivimo debakl na svjetskom prvenstvu, jos ako budu falili pojedini iz prve postave, tesko se nama!

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la OnlyUnited » 06 mar 2014, 11:06

@gringonjaOnajDrugi puno zavisimo od dvojice pomenutih. Nema tu onda organizovanih akcija, lopta se ne moze cuvati na protivnickoj polovini uz neki presing, a sto je najgore, trenutno nema igraca koji su kvalitetom ni blizu da ih zamjene ili bar to pokusaju.
- Ed Woodward for Prime Minister !

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 06 mar 2014, 11:17

OnlyUnited je napisao/la:@gringonjaOnajDrugi puno zavisimo od dvojice pomenutih. Nema tu onda organizovanih akcija, lopta se ne moze cuvati na protivnickoj polovini uz neki presing, a sto je najgore, trenutno nema igraca koji su kvalitetom ni blizu da ih zamjene ili bar to pokusaju.
bas tako, nema ko da zamjeni prvu postavu! ako dzeki nije dan, ako spaha nema volje, ako pjanic fali....sta onda? onda nam je ekipa kao egipat plafon! daj boze da svi budu zdravi do prvenstva, pa da se makar ne obrukamo toliko...inace, lose nam se pise......al na drugu stranu kontam, ako nam vec izostanu kreatori igre, zasto onda ne promjeniti igru, igrati vise defanzivno, igrati na kontre i tkd......neznam, sve mi nekako lici na cirkus, od postave pa sve do strucno staba......

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la OnlyUnited » 06 mar 2014, 11:19

Zato sto Pape ne zna drugu taktiku.. ;) Trojac Medo-Miske-Pjana, tehnicki mogu izdominirati protivnika.. AKo jedan od pomenutih nije u formi ili fali, a ne jos dvojica, onda od ovog sistema nema nista. Svodi se na izbij-opali.
- Ed Woodward for Prime Minister !

Adma
Postovi: 388
Pridružen/a: 27 jul 2013, 12:49
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la Adma » 06 mar 2014, 11:25

Ne znam dali je iko vec pisao o tome ali pored svih gluposti na jucerasnjoj utakmici me zanima kako jedan Zukanovic nije dobio ni minute u onakvoj utakmici?
I samo da se osvrnem na naseg kapitena.
Najlosija karika na utakmici sinoc. Pravi trener ga je trebao poslati na klupu nakon dvije kardinalne greske.
Inace sve ovo oko reprezentacije. Mijesanje mama i tata i kojekakvih osoba i ponasanje igraca, trazenje izmijena itd..... jednom rijecju fuj.
Novinari odnosno sportska javnost treba da im za ono sinoc skalp s glave skine. Jer oni trebaju znati da postoji disciplina i da se ne smiju bahato ponasati bez obzira na to koliko su dali ili nisu dali za ovu reprezentaciju.
Susic je u najmanju ruku trebao zagalamiti sa klupe. Ali to su neke druge teme.

Jordan23
Postovi: 112
Pridružen/a: 14 apr 2012, 11:35
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la Jordan23 » 06 mar 2014, 11:39

Tipicno BiH... Nista drugo!

Ovo je ono sto se moglo ocekivati od jedne zemlje kao sto je BiH. Ili u stvari - sve zemlje s Balkana.

Desilo se to, da su ljudi - radi rata - otisli u inostranstvo i tamo, zbog dobrih uslova, uspjeli i napravili neki veliki progres u zivotu. Medjutim, niko od tih uspjesnih igraca nije postao lider u svojoj respektivnoj sredini (klubu).
Razlog? Zato sto su balkanci a tako isto bosanci - ne profesionalni ljudi. Rad i profesionalizam NIJE DIO KULTURE!

Znaci kad se ovi sportisti vrate u BiH ili na okupljavanje, onda u istinu dolaze u svoj pravi "element", gdje su oni zvijezde (zvijezda je onaj s najvise autoriteta u grupi!). I zbog toga oni imaju pravo da naredjuju i da diriguru ko sta smije da radi i kako.

Seljak ostaje seljak! U Man. City-u ili u bilo kome drugom klubu, ti isti igraci su niko i nista ali zbog profesionalne sredine opet imaju neki "nivo" dok cim dodju u onaj svoj stari element u BiH, ne-profesionalizam vlada. Iz tog razloga BiH nece uspjeti na SP. Moja prognoza je da ce nas Nigerija nekih 3-1 razvaliti dok cemo s Iranom igrati 1-0 ili cak 0-0 znaci u najboljem slucaju 3 boda.

- Taktika strucnog staba je sranje! Ali sta ocekivati od staba gdje niko nema skolu (u fudbalskom smislu)

- Igraci su vrlo malo profesionalni cast izuzetcima (ima ih par komada)

- Naraod, javnost i novinari su obicini seljaci.

Na kraj krajeva... Najveci indikator neprofesionalizma medju bosancima (ili balkacima) dodje do izrazaja u tom trenutku kad oni dobiju SVE mogucnosti kao naprimjer u inostranstvu a opet u najboljem slucaju steknu neki srednji uspjeh.

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: BiH - Egipat / 05.03.2014

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 06 mar 2014, 12:06

Jordan23 je napisao/la:Tipicno BiH... Nista drugo!

Ovo je ono sto se moglo ocekivati od jedne zemlje kao sto je BiH. Ili u stvari - sve zemlje s Balkana.

Desilo se to, da su ljudi - radi rata - otisli u inostranstvo i tamo, zbog dobrih uslova, uspjeli i napravili neki veliki progres u zivotu. Medjutim, niko od tih uspjesnih igraca nije postao lider u svojoj respektivnoj sredini (klubu).
Razlog? Zato sto su balkanci a tako isto bosanci - ne profesionalni ljudi. Rad i profesionalizam NIJE DIO KULTURE!

Znaci kad se ovi sportisti vrate u BiH ili na okupljavanje, onda u istinu dolaze u svoj pravi "element", gdje su oni zvijezde (zvijezda je onaj s najvise autoriteta u grupi!). I zbog toga oni imaju pravo da naredjuju i da diriguru ko sta smije da radi i kako.

Seljak ostaje seljak! U Man. City-u ili u bilo kome drugom klubu, ti isti igraci su niko i nista ali zbog profesionalne sredine opet imaju neki "nivo" dok cim dodju u onaj svoj stari element u BiH, ne-profesionalizam vlada. Iz tog razloga BiH nece uspjeti na SP. Moja prognoza je da ce nas Nigerija nekih 3-1 razvaliti dok cemo s Iranom igrati 1-0 ili cak 0-0 znaci u najboljem slucaju 3 boda.

- Taktika strucnog staba je sranje! Ali sta ocekivati od staba gdje niko nema skolu (u fudbalskom smislu)

- Igraci su vrlo malo profesionalni cast izuzetcima (ima ih par komada)

- Naraod, javnost i novinari su obicini seljaci.

Na kraj krajeva... Najveci indikator neprofesionalizma medju bosancima (ili balkacima) dodje do izrazaja u tom trenutku kad oni dobiju SVE mogucnosti kao naprimjer u inostranstvu a opet u najboljem slucaju steknu neki srednji uspjeh.

sve je tacno sto si napisao, bas sve! svaka cast! cim se ovi nasi okupe (cast izuzetcima), to vise lici na neku zabavu, neki dernek, neku festu.....nema tu profesionalizma i discipline, i zbog toga cemo uvijek ostati na tom nivou, gdje smo....znaci plafon nam je ako se uspijemo kvalifikovati....i ja sam istog misljenja, da ce nas nigerija dobiti neki 3-1 i da cemo s iranom onako bezze odigrati......a o utakmici s argentinom i da ne pricam :)

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.