Kvalitet Lige Prvaka?

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Mislite li da je kvalitet lige prvaka u silaznoj putanji?

Da
26
33%
Ne
53
67%
 
Ukupno glasova: 79

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la geoxx » 04 apr 2014, 13:26

:lol: :lol:
Rernin kmet na vidiku. Kolicina gluposti u jednom postu nadilazi i rernine standarde.
Garant neki cules napravio acc da hvali svoje ljubimce il' je makaveli.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la LenBias » 04 apr 2014, 13:27

makaveli kanta jasta nego, ko ce drugi biti :mrgreen:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Paradajz » 04 apr 2014, 13:47

Blaszczykowski je napisao/la:
Nikada u povijesti jedan igrač nije mogao sam osvojiti SP, pa čak ni Maradona 1986., na što pretpostavljam da aludiraš. I on je tada imao sasvim dobre suigrače (uglavnom ne vrhunske), a Diegova genijalnost je sve njih činila još boljima. Pele je pak uvijek osvajao sa masom velikana uz sebe (1958. - Didi, Vava, Garrincha, Nilton i Djalma Santos, Gilmar...; 1970. - Tostao, Jairzinho, Rivelino, Carlos Alberto, Gerson...), što je također umijeće jer kod Brazilaca previše znalaca često znači totalni krah (recimo 2006. kada su imali Dinha, Ronalda, Carlosa, Cafua, Adriana, Kaku, Juninha, Ze Roberta, Lucija, Didu...)
Pa normalno da nije, to je samo fraza koju ljudi koriste, one man team, jedna koju bas ne volim. Ali istina je, da Maradona nije imao neki tim te 86. godine, i da se tad bas tim podredio totalno Maradoni, i mozda su zato i uspeli, mozda zbog te slobode koju je on imao. Danas se to moze reci i za Messija koji nema tu slobodu u napadu, ali ipak poredjenje tog fudbala i ovog danas nije umesno, i nije isto.

Za Pelea se slazem, covek je bio clan svake genijalne reprezentacije Brazila, ali to je fora sa viskom kvaliteta, tada Brazilci nisu imali problem jer za njih taktika nije postojala, imali su prirodnu harmoniju u timu, totalnu slobodu, po tome je i Brazil postao poznat.

A ovo drugo, imao si znalaca ti i 2002. samo sto su to oni klinci, zvezde u usponu zeljne za dokazivanjem, dok se 2006. desava ono sto se inace desava sa Brazilcima, nezainteresovanost, zasicenje, samo droga, alkohol, novac. :)

Avatar
Blaszczykowski
Postovi: 1535
Pridružen/a: 16 maj 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Blaszczykowski » 04 apr 2014, 14:59

Paradajz je napisao/la:ali ipak poredjenje tog fudbala i ovog danas nije umesno, i nije isto.
Nije isto, ali nije ni toliko različito koliko neki danas žele prikazati. Na Youtubeu se mogu naći utakmice iz 60-ih ili 70-ih koje tempom ne zaostaju za današnjima, kao i podatci o igračima koji su trčali i današnji maksimum.
Paradajz je napisao/la:Za Pelea se slazem, covek je bio clan svake genijalne reprezentacije Brazila, ali to je fora sa viskom kvaliteta, tada Brazilci nisu imali problem jer za njih taktika nije postojala, imali su prirodnu harmoniju u timu, totalnu slobodu, po tome je i Brazil postao poznat.
1958. je Pele zapravo bio balavac koji uopće nije bio gazda i dirigent u momčadi, već je to bio Didi, dok je Brazil iz 1970. bio poznat po tome da je naprijed imao 5 desetki koje su se uspjele uskladiti i odigrati vrhunski turnir na svojim sekundarnim pozicijama (jedino je Pele ostao na svojoj primarnoj poziciji), te tako pridonijeti možda i najuvjerljivijem osvajanju SP-a ikada.
Hans J. Watzke - HEROJ, A NE ZLOČINAC!

BVB, Liverpool, Atletico, Basel - pozitivna strana nogometa

Buyern, PSG, Shity, Chelsky, Jube, Real M - ružna strana nogometa

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Paradajz » 04 apr 2014, 15:26

Blaszczykowski je napisao/la: Nije isto, ali nije ni toliko različito koliko neki danas žele prikazati. Na Youtubeu se mogu naći utakmice iz 60-ih ili 70-ih koje tempom ne zaostaju za današnjima, kao i podatci o igračima koji su trčali i današnji maksimum.
Ma dobro, nije sad da su oni igrali drugi sport, ali je ipak drugaciji fudbal bio tada, taktika nije bila toliko razvijena pre svega, iako si i tada imao trenere genijalce poput Michelsa, Clougha, Lobanovskog i da ne nabrajam dalje, ti ljudi su i zapoceli evoluciju.
A fudbal se konstantno menja, meni nije isti fudbal ovaj sad sto se igra sa onim pre 10 godina, a kamoli 60-70-te.
Blaszczykowski je napisao/la:1958. je Pele zapravo bio balavac koji uopće nije bio gazda i dirigent u momčadi, već je to bio Didi, dok je Brazil iz 1970. bio poznat po tome da je naprijed imao 5 desetki koje su se uspjele uskladiti i odigrati vrhunski turnir na svojim sekundarnim pozicijama (jedino je Pele ostao na svojoj primarnoj poziciji), te tako pridonijeti možda i najuvjerljivijem osvajanju SP-a ikada.
Ma dobro, Pele svakako bio klinac u tom prvom pohodu na titulu, nista tu novo nije. Cak govore da je Didi bio pravi trener tog tima. :)

Avatar
RickBlaine
Postovi: 1455
Pridružen/a: 24 jun 2013, 01:32
Lokacija: Cymru
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la RickBlaine » 04 apr 2014, 15:31

Paradajz je napisao/la: A fudbal se konstantno menja, meni nije isti fudbal ovaj sad sto se igra sa onim pre 10 godina, a kamoli 60-70-te.
Mislim da je @Kuba aludirao na to da bi se igraci iz sedamdesetih i osamdesetih bez ikakvih problema mogli uklopiti u danasnji nogomet i da bi bili jednako uspjesni kao i ranije.
Pripadnost društvu uključuje paradoksalnu točku u kojoj je svakome od nas naređeno da slobodno izabere ono što nam je ionako već nametnuto - Slavoj Žižek.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Lillard » 04 apr 2014, 15:35

RickBlaine je napisao/la:
Paradajz je napisao/la: A fudbal se konstantno menja, meni nije isti fudbal ovaj sad sto se igra sa onim pre 10 godina, a kamoli 60-70-te.
Mislim da je @Kuba aludirao na to da bi se igraci iz sedamdesetih i osamdesetih bez ikakvih problema mogli uklopiti u danasnji nogomet i da bi bili jednako uspjesni kao i ranije.
Kako koji. Oni najbolji zasigurno, oni drugi ipak, ne znam, tesko je to uspoređivat. Ono sto zelim reci je to da je u danasnjem nogometu teze opstat najbolji duze vremena nego sto je to onda bilo. Ne omalovazavajuci uspjehe igraca tih godina uopce.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
RickBlaine
Postovi: 1455
Pridružen/a: 24 jun 2013, 01:32
Lokacija: Cymru
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la RickBlaine » 04 apr 2014, 15:42

Lillard je napisao/la: Ono sto zelim reci je to da je u danasnjem nogometu teze opstat najbolji duze vremena nego sto je to onda bilo. Ne omalovazavajuci uspjehe igraca tih godina uopce.
Ja mislim bas obratno. U ondasnjem nogometu nisi imao citav tim strucnjaka da se brinu u tebi, sta jedes, kad ces spavat, hoces li posevit curu i hoces li stici u minutu tacno na trening. Opcenito oprema i sve to nisu bili sofisticirani kao danas i(li) se nisu koristili u mjerama koje se koriste danas.
Pa pogledaj Maldinija, covjek je krenuo svoju nogometnu pustolovinu drugom polovinom osamdesetih a zavrsio je karijeru ne tako davno i samo par godina prije kraja karijere je zavrsio u prva tri za Zlatnu loptu. Jednostavno, nema mnogo prostora za manevar sa loptom, isto si sa njom mogao napraviti sada, prije deset, trideset ili pedeset godina, samo se poboljsavao fizicki i takticki aspekt koji je istina djelovao i na druge sfere igre, ali ne tako izrazeno da se igraci koji su igrali sedamdesetih ne bi danas uz svu ovu opremu ne bi mogli prilagoditi i danas.
Pripadnost društvu uključuje paradoksalnu točku u kojoj je svakome od nas naređeno da slobodno izabere ono što nam je ionako već nametnuto - Slavoj Žižek.

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Paradajz » 04 apr 2014, 15:43

RickBlaine je napisao/la:
Paradajz je napisao/la: A fudbal se konstantno menja, meni nije isti fudbal ovaj sad sto se igra sa onim pre 10 godina, a kamoli 60-70-te.
Mislim da je @Kuba aludirao na to da bi se igraci iz sedamdesetih i osamdesetih bez ikakvih problema mogli uklopiti u danasnji nogomet i da bi bili jednako uspjesni kao i ranije.
Verovatno bi, jer sve je do uslova i trenaznog sistema, ne uporedjujes ti samo fudbal i igru na terenu, vec ceo koncept treniranja, taktike, razmisljanja tada i danas. Mozda bi bili cak i bolji danas nego tada upravo zbog boljih uslova, ali to je sad druga neka prica.

Avatar
nedim93
Postovi: 4471
Pridružen/a: 24 jan 2014, 13:02
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la nedim93 » 04 apr 2014, 16:06

kvalitet je u slobodnom padu :thumbdown:
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!

Avatar
Ibracadabra
Postovi: 491
Pridružen/a: 19 feb 2014, 16:54
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Ibracadabra » 04 apr 2014, 17:59

Pa pogledaj Maldinija, covjek je krenuo svoju nogometnu pustolovinu drugom polovinom osamdesetih a zavrsio je karijeru ne tako davno i samo par godina prije kraja karijere je zavrsio u prva tri za Zlatnu loptu.
Ima još dosta sličnih primjera, evo recimo Giggs je počeo svoj fudbalski put početkom 90-ih i do prije 3-4 sezone je bio na jednom izuzetno visokom nivou. Istina je da se fudbal mijenja, ali bilo bi neozbiljno tvrditi da ponajbolji igrači od prije 10-15 godina, danas ne bi mogli igrati na visokom nivou. Ili si talentovan ili nisi, a sad samo je pitanje u kom su vremenu rođen. Vjerujem da bi danas jedan Maradona,Van Basten i njima slični bili među najboljim planetarnim igračima. A i danas je sav kvalitet skoncentrisan u 4-5 ekipa, a dok je do prije samo 10-ak godina to bilo mnogo drugačije.
"Swedish style? No. Yugoslavian style? Of course not. It has to be Zlatan-style."

#CFC Pride of London.

#KING James!!

PinkFloyd
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:07
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la PinkFloyd » 04 apr 2014, 18:13

madridist je napisao/la:mak4koaveli :mrgreen:
Bingo. Nego vidim danima kmecis na Mallenca, pa nije valjda toliko bolilo ? :guz:
E aj me sada pobijte u ovim mojim tvrdnjama, volim kad krenete a znate da ne mozete nista po tom pitanju. :mrgreen:

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la geoxx » 04 apr 2014, 19:21

E vala si obrazlozio svoju tvrdnju alal' ti vjera. :stop:
Aj' ti pobij tvrdnju da je Iniesta bolji od Zidanea pa cemo pricati. :D
Misljenja sam da je Iniesta od svih veznjaka trenutno najblizi Zidaneu ali reci da je bolji je neozbiljno da ne kazem glupo. Od 50 ljudi 1 ce se sloziti s tobom i taj jedan je subjektivni navijac Barce. :)
Pusti covjeka da okonca karijeru pa da se baci komparacija.

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la geoxx » 04 apr 2014, 19:27

Ibracadabra je napisao/la: A i danas je sav kvalitet skoncentrisan u 4-5 ekipa, a dok je do prije samo 10-ak godina to bilo mnogo drugačije.
City, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Real, Barca, Atletico, BVB, Bayern, Juventus, PSG, Roma, a i United da mi ne zamjere ovi. Ma ja 4-5 ekipa. :crazy: Neke su jace neke nesto slabije ali su sve ekipe kvalitetne i svak' svakom moze zaćerati. Kakve su to tek svemirske ekipe igrale prije 10 godina ? :hmmmmm:

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Nitro » 04 apr 2014, 19:27

PinkFloyd je napisao/la:Bingo. Nego vidim danima kmecis na Mallenca, pa nije valjda toliko bolilo ? :guz:
E aj me sada pobijte u ovim mojim tvrdnjama, volim kad krenete a znate da ne mozete nista po tom pitanju. :mrgreen:

:clap:
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

PinkFloyd
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:07
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la PinkFloyd » 04 apr 2014, 19:40

geoxx je napisao/la:E vala si obrazlozio svoju tvrdnju alal' ti vjera. :stop:
Aj' ti pobij tvrdnju da je Iniesta bolji od Zidanea pa cemo pricati. :D
Misljenja sam da je Iniesta od svih veznjaka trenutno najblizi Zidaneu ali reci da je bolji je neozbiljno da ne kazem glupo. Od 50 ljudi 1 ce se sloziti s tobom i taj jedan je subjektivni navijac Barce. :)
Pusti covjeka da okonca karijeru pa da se baci komparacija.
Nisam je jos obrazlozio, cekam prvo da vi napadnete pa da onda krenem. :mrgreen:
Neka, s tobom se moze pricati i diskutovati, nisi poput madridista, biasa i ostalih.
Ajmo ovako jel to Iniesta nesto losiji od Zidana ? Ja mislim da nije i za mene je bolji, izabrao bih ga prije u tim od Zizua, pogotovo u modernom fudbalu. Zasto ? Pa Zidane je klasicna desetka ( istina genijalnija od recimo Ozila 6 puta ) kojoj su potrebna 2 hamala i trkaca iza, kako bi nadoknadili nedostatak koji francuz ima a to je defanziva, duplanje blokova itd. Iniesta je daleko iznad u tom aspketu igre, pogotovo u svom prajmu. Ofanzivno ? Spanac nije nista losiji od francuza koji vjerovatno ima nesto bolji Ball trap ( sto se kaze ) i to za nijansu i sut, a slabiji dribling, sporiji je i nije nikada bio ovakav paser kakav je Andres. To su samo neki razlozi zbog kojih bi ja licno uvijek izabrao Iniestu prije Zidana. Glavni su dakako nemogucnost igranja dobre odbrane i pressing a sto je krucijalno u modernom fudbalu.
Zidane ce uvijek biti eksponiraniji u fudbalskom svijetu jer je bio glavni igrac gdje god da je igrao, Iniesta u timu ima jednog Messija koji realno odskace od svih ostalih i Xavija kao najboljeg centralnog veznjaka svih vremena. A u takvom timu puno je teze doci do naslovne strane, iako i toga uopste ne manjka Andresu. Drugi razlog je taj sto je covjek bukvalno duh na terenu, dosta je tisi od Zinedina, tesko ces od njega vidjeti da igraca opali glavom u jednom od finala.

@Nitro velika greska, boljelo treba, jel tako profesore ? :opaopa:

Avatar
Nitro
Postovi: 5266
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Nitro » 04 apr 2014, 19:52

PinkFloyd je napisao/la:@Nitro velika greska, boljelo treba, jel tako profesore ? :opaopa:
Hajde evo ti neka tanka dvica :hmmmmm:
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

PinkFloyd
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:07
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la PinkFloyd » 04 apr 2014, 20:00

Nitro je napisao/la:
PinkFloyd je napisao/la:@Nitro velika greska, boljelo treba, jel tako profesore ? :opaopa:
Hajde evo ti neka tanka dvica :hmmmmm:
MoRel 4 nisam bgm guglo ? :kava

Avatar
Blaszczykowski
Postovi: 1535
Pridružen/a: 16 maj 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Blaszczykowski » 04 apr 2014, 20:41

@Lillard pa nije talenat evolvuirao s vremenom, već popratne stvari, tako da vjerujem dawbi masa igrača iz prošlosti i danas bila top, pogotovo uz bolje uvjete rada.
Hans J. Watzke - HEROJ, A NE ZLOČINAC!

BVB, Liverpool, Atletico, Basel - pozitivna strana nogometa

Buyern, PSG, Shity, Chelsky, Jube, Real M - ružna strana nogometa

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la madridist » 04 apr 2014, 21:22

PinkFloyd je napisao/la:
madridist je napisao/la:mak4koaveli :mrgreen:
Bingo. Nego vidim danima kmecis na Mallenca, pa nije valjda toliko bolilo ? :guz:
glede naguženog smajlija:To kako ti i arena gledate tekme i kako kažnjavate jedan drugog za poraze ili slavite pobjede je vaša intimna stvar .
glede Zidanea i Inieste, Iniesta je genijalni nogometaš i nemam ni jedne loše riječi protiv njega (osim glume u zadnjem klasiku), Zidane je na vrhu stepenica, Anders ipak par njih ispod.
Znaš li šta je pinkfloyd? :mrgreen:
Da ne offtopičarim
Ne znam kako bi se danas Capellov Milan nosio sa ovih par top ekipa i da li bi bio onako dominantan.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.