Kvalitet Lige Prvaka?

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Mislite li da je kvalitet lige prvaka u silaznoj putanji?

Da
26
33%
Ne
53
67%
 
Ukupno glasova: 79

PinkFloyd
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:07
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la PinkFloyd » 04 apr 2014, 21:51

Znam da je za tebe ispod par stepenica, koliko god ti ja argumentovano pokusao dokazati kako nije. Niti kao fudbaler a pogotovo ne po osvojenim titulama. Jah Zidane nikada nije dajv'o a pogotovo je bio mirniji od Andresa i nije nikada udaro protivnike. A taj dajv Inieste u Clasicu ( kako ti kazes ) je od spanskih sudaca i medija okarakterisan kao penal, ali bice bolje da ti znas i da tebi trebamo vjerovat. :wave:
De mi objasni sta je i Pink Floyd. :P

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Johny » 04 apr 2014, 21:52

Iniesta je najelegantniji i najgenijalniji veznjak ikada.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
RickBlaine
Postovi: 1455
Pridružen/a: 24 jun 2013, 01:32
Lokacija: Cymru
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la RickBlaine » 04 apr 2014, 21:53

Ma jok ba, nemore sa Laudrupom.
Pripadnost društvu uključuje paradoksalnu točku u kojoj je svakome od nas naređeno da slobodno izabere ono što nam je ionako već nametnuto - Slavoj Žižek.

PinkFloyd
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:07
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la PinkFloyd » 04 apr 2014, 21:54

Johny je napisao/la:Iniesta je najelegantniji i najgenijalniji veznjak ikada.
Najgenijalniji je Laudrup. Al' to je ta sveta cetvorka od ofanzivnih veznjaka: Crujjf, Laudrup, Zidane, Iniesta.

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Johny » 04 apr 2014, 21:59

Ni jedan drugi veznjak nije imao ovakvu dinamiku u igri kao Iniesta.Vezni igrac koji najlakse napravi visak na terenu svojom krenjom,driblinzima i pasovima.Otac ove igre !
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

PinkFloyd
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:07
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la PinkFloyd » 04 apr 2014, 22:03

Johny je napisao/la:Ni jedan drugi veznjak nije imao ovakvu dinamiku u igri kao Iniesta.Vezni igrac koji najlakse napravi visak na terenu svojom krenjom,driblinzima i pasovima.Otac ove igre !
Mozda Crujjf, mada nisam siguran ?
Za mene je Laudrup najgenijalniji, pogotovo kao paser, pa pored njega Xavi i Iniesta izgledaju tek kao odlicni ucenici. :crazy:

Avatar
nedim93
Postovi: 4471
Pridružen/a: 24 jan 2014, 13:02
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la nedim93 » 04 apr 2014, 22:04

Ta će Iniesta, wilshere ga poj'o sa 18 ljeta :zviz:
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!

Avatar
Blaszczykowski
Postovi: 1535
Pridružen/a: 16 maj 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Blaszczykowski » 04 apr 2014, 22:19

a di stefano, platini boszik, matthaus, redondo, zico, hagi...?
Hans J. Watzke - HEROJ, A NE ZLOČINAC!

BVB, Liverpool, Atletico, Basel - pozitivna strana nogometa

Buyern, PSG, Shity, Chelsky, Jube, Real M - ružna strana nogometa

PinkFloyd
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:07
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la PinkFloyd » 04 apr 2014, 22:22

Blaszczykowski je napisao/la:a di stefano, platini boszik, matthaus, redondo, zico, hagi...?
Prvog mi nije ni did'o gled'o, drugi je ipak ispod, treci def ispod, cetvrti takodje, zica nisam gled'o mada cujem bio yeben taj :P , hagi isto ispod.

Avatar
Blaszczykowski
Postovi: 1535
Pridružen/a: 16 maj 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Blaszczykowski » 04 apr 2014, 22:30

di stefano se ubraja u goat-e i uzima kao temelj onog što je real postao, a boszik je bio mozak lake konjice te ga mnogi smatraju upravo najinteligentnijim veznjakom svih vremena.
Hans J. Watzke - HEROJ, A NE ZLOČINAC!

BVB, Liverpool, Atletico, Basel - pozitivna strana nogometa

Buyern, PSG, Shity, Chelsky, Jube, Real M - ružna strana nogometa

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Consigliere » 04 apr 2014, 23:06

Kad ce promjena naziva teme pa da mozemo k'o ljudi :mrgreen: Laudrup je najpotcjenjeniji igrac kada se spominju najbolji plemeniti veznjaci ikada.
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Lillard » 05 apr 2014, 00:39

nedim93 je napisao/la:Ta će Iniesta, wilshere ga poj'o sa 18 ljeta :zviz:
Moras bas zatrolat svaku temu :tralala:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Amar Dzeko » 05 apr 2014, 01:01

Iniesta je najgenijalniji igrac kojeg sam ikad gledao.
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

let3
Postovi: 28692
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la let3 » 05 apr 2014, 01:50

PinkFloyd je napisao/la:
Johny je napisao/la:Ni jedan drugi veznjak nije imao ovakvu dinamiku u igri kao Iniesta.Vezni igrac koji najlakse napravi visak na terenu svojom krenjom,driblinzima i pasovima.Otac ove igre !
Mozda Crujjf, mada nisam siguran ?
Za mene je Laudrup najgenijalniji, pogotovo kao paser, pa pored njega Xavi i Iniesta izgledaju tek kao odlicni ucenici. :crazy:
:shock: :lol: eh što ga i ti trolaš i pretjeruješ.

Svaka cast Laudrupu, velemajstor fudbala (baš kao i Krojf, Zidane, Platini itd), ali Iniesta je unikatan... Otac fudbala, što kaže Johny :bow: :bow: samo se nakloniti gigantu.

PinkFloyd
Postovi: 57
Pridružen/a: 03 apr 2014, 21:07
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la PinkFloyd » 05 apr 2014, 01:58

Ama kazem da je bolji paser od Inieste i Xavija sto i jeste pa za nijansu - nijansu. Ovo sa ucenicima je zajebancija, ali kad pogledas kakve je asiste taj ludak dijelio :crazy: U ostalim segmentima Andres je iznad.
Zadnja izmjena: PinkFloyd, dana/u 05 apr 2014, 10:21, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Blaszczykowski
Postovi: 1535
Pridružen/a: 16 maj 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Blaszczykowski » 05 apr 2014, 07:31

Dobro ste ga presrali sa Iniestom. :)
Hans J. Watzke - HEROJ, A NE ZLOČINAC!

BVB, Liverpool, Atletico, Basel - pozitivna strana nogometa

Buyern, PSG, Shity, Chelsky, Jube, Real M - ružna strana nogometa

Avatar
samocelik
Postovi: 5947
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la samocelik » 05 apr 2014, 15:10

a Zidan?
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
HZ_ilidzaa
Postovi: 5830
Pridružen/a: 21 okt 2010, 19:57
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la HZ_ilidzaa » 05 apr 2014, 15:19

Jedini igrac na svijetu koji se moze porediti sa iniestom je Isco, slican mehanizam koriste ako me razumijete.

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la geoxx » 05 apr 2014, 15:57

PinkFloyd je napisao/la:
geoxx je napisao/la:E vala si obrazlozio svoju tvrdnju alal' ti vjera. :stop:
Aj' ti pobij tvrdnju da je Iniesta bolji od Zidanea pa cemo pricati. :D
Misljenja sam da je Iniesta od svih veznjaka trenutno najblizi Zidaneu ali reci da je bolji je neozbiljno da ne kazem glupo. Od 50 ljudi 1 ce se sloziti s tobom i taj jedan je subjektivni navijac Barce. :)
Pusti covjeka da okonca karijeru pa da se baci komparacija.
Nisam je jos obrazlozio, cekam prvo da vi napadnete pa da onda krenem. :mrgreen:
Neka, s tobom se moze pricati i diskutovati, nisi poput madridista, biasa i ostalih.
Ajmo ovako jel to Iniesta nesto losiji od Zidana ? Ja mislim da nije i za mene je bolji, izabrao bih ga prije u tim od Zizua, pogotovo u modernom fudbalu. Zasto ? Pa Zidane je klasicna desetka ( istina genijalnija od recimo Ozila 6 puta ) kojoj su potrebna 2 hamala i trkaca iza, kako bi nadoknadili nedostatak koji francuz ima a to je defanziva, duplanje blokova itd. Iniesta je daleko iznad u tom aspketu igre, pogotovo u svom prajmu. Ofanzivno ? Spanac nije nista losiji od francuza koji vjerovatno ima nesto bolji Ball trap ( sto se kaze ) i to za nijansu i sut, a slabiji dribling, sporiji je i nije nikada bio ovakav paser kakav je Andres. To su samo neki razlozi zbog kojih bi ja licno uvijek izabrao Iniestu prije Zidana. Glavni su dakako nemogucnost igranja dobre odbrane i pressing a sto je krucijalno u modernom fudbalu.
Zidane ce uvijek biti eksponiraniji u fudbalskom svijetu jer je bio glavni igrac gdje god da je igrao, Iniesta u timu ima jednog Messija koji realno odskace od svih ostalih i Xavija kao najboljeg centralnog veznjaka svih vremena. A u takvom timu puno je teze doci do naslovne strane, iako i toga uopste ne manjka Andresu. Drugi razlog je taj sto je covjek bukvalno duh na terenu, dosta je tisi od Zinedina, tesko ces od njega vidjeti da igraca opali glavom u jednom od finala.

@Nitro velika greska, boljelo treba, jel tako profesore ? :opaopa:
Za defanzivu i pasove si sigurno upravu, ostalo su nijanse npr. dribling - oba su strasni dribleri doduse Iniesta je eksplozivniji i brzi i to mu je prednost u odnosu na ovog.
Mada sad ni Iniesta nije neka defanzivna masina. Ne umanjujem nikakve kvalitete ali je covjek jednostavno profitirao od Barcinog sistema po tom pitanju. Npr. presing koji si spomenuo. Naravno da ce Iniesta biti bolji u tom segmentu kad je Barca kao ekipa proizvela najbolji presing ikad dok Real, Juve, Francuska nisu isle tim principom.
Oba su vrsna tehnicara ali je meni Zidane beton po tom pitanju. Uz Ronaldinha najbolji tehnicar kojeg sam gledao. Svakako je bolji egzekutor i ima dosta bolji sut. Po mom ukusu sigurno veci ofanzivni arsenal od Inieste.
Pa ok upravu si oko toga da je Andres tisi sto je pozitivno do neke mjere a to je da se ne moze nametnuti kao vodja tima kakav je bio Zidane ali ok to su vec neke druge karakteristike.
Treba napomenuti i da je Iniesta igrao u najboljoj ekipi ikad, najboljoj Spaniji ikad i trofejniji je mada ja u poredjenju njih dvojice ne bi trofeje za ozbiljno upravo zbog ovoga.
Ne treba spominjati sta je Zidane radio 2006-te s 34 na leđima. Meni je potrebno da se Iniesta nametne kao vodja, da sam svoj tim odvede do visokog plasmana na WC da bi me nesto navuklo da promijenim misljenje oko njih dvojice.
Vec u Brazilu ima sansu zato buduci da Xavi nije onaj stari i najveci teret ce biti na njemu.
U Barci je to skoro nemoguce pored Messija i to mu je sigurno belaj kao sto si i sam naveo. Covjek je u Barci u sjenci Messija a u svijetu u sjenci Messija i Ronalda. Koliko god genijalan bio , njih dvojicu ne moze pratiti.
Zidane je u svom vremenu bio najbolji i uspio je pokupiti individualne nagrade Zlatnu loptu i to ali je nezahvalno Iniesti to zamjerati jer covjek ima "nesrecu" da igra u vremenu Messija i Ronalda ali je to opet Zidaneu prednost.
Iniesta je genijalan igrac ali je jos rano stavljati ga ispred Zidanea koji je vec sad jedan od najboljih igraca svih vremena. Nema ankete sto fanova sto strucnjaka da Zidanea nisu stavili u najboljih 11 ikad i medju najbolje veznjake svih vremena. Nedavno je proglasen i za najboljeg Francuza ikad ispred Platinija.
Rekoh vec da mu je najblizi da ima ogromnu sansu da prestigne Zidanea i da to, barem po meni, moze uraditi vec u Brazilu ako se nametne kao vodja i sam preko svojih ledja odvede Furiju do neke medalje.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la LenBias » 05 apr 2014, 16:01

iniesta over zidane? :hmmmmm:

dajte tih droga malo da i mi probamo :njanjanja:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.