Kvalitet Lige Prvaka?

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Mislite li da je kvalitet lige prvaka u silaznoj putanji?

Da
26
33%
Ne
53
67%
 
Ukupno glasova: 79

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Lillard » 03 apr 2014, 18:51

Nije sramota, naravno, jako teska rijec za to. Recimo da vecini bude draze da uzme ona momcad koja stalno napada tj. ona koja se ne brani.

Sto se Atletica tice, njihove igre u ligi i CL-u su razlicite. Dakako da igraju dosta defanzivnije protiv jacih protivnika, ali opet meni nisu kao Inter i Chelsea prethodnih godina. Meni su ofenzivnija ekipa, recimo na Vicente Calderonu su ove sezone protiv gotovo svakoga bili bolje ekipa, jedino ih je Real bas ubio u kupu.

Cholo je vec sad vrhunski trener, a sta ce jos s godinama doci :opaopa: . Ako sada prodju Barcelonu uvjeren sam da mogu do kraja. Ali neka, stat ce valjda na tome.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Claus » 03 apr 2014, 19:51

Da sumiramo, ljudi uglavnom žale za prošlim vremenima zbog toga što njihovi timovi više ne igraju bitnu ulogu u svjetskom, ili zbog toga što su prije konkurencija bila ujednačenija, a kontrast između "velikih" i "malih" gotovo zanemarljiv. I tu se donekle mogu složiti, jer sam Milanist. :mrgreen:

Ipak, moram konstatovati da kvalitet nije opao, barem ne onoliko koliko se prikazuje ili želi prikazati, nego se jednostavno isti skoncetrisao na drugim mjestima. Zato nerijetko imamo okršaje titana, zatim okršaje titana i autsajdera i poneki (mada ne tako često) meč autsajder vs autsajder. Znači, nema uzbuđenja, a ne nema kvaliteta. Zašto nema uzbuđenja :?: Pa zato što je manja šansa da neki underdog pruži otpor i eventualno iznenadi favorita (npr. Depor vs Milan). Unaprijed se zna koji timovi mogu pružiti utakmice za pamćenje, tako da to pomalo uništava draž sporta.

Druga stvar je tajkunizacija fudbala, čemu se oštro protivim. Smatram da FIFA treba primijeniti salary cap iz NBA i na osnovu njega modifikovati FFP, koji je sada totalno neučinkovit. Onda bi se pružila mogućnost skoro svakom timu da, razvijajući svoje igrače i pametno poslujući, postigne nešto značajno, možda i historijsko. Pritom neće biti povlaštenih, a novac dakako ne bi bio presudan faktor.

BABADZO
Postovi: 1403
Pridružen/a: 13 jan 2014, 03:06
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la BABADZO » 03 apr 2014, 20:11

To je jednostavno nemoguce,jer NBA posluje kao liga,dok u europi svaka drzava ima svoje prvenstvo,te uz to igraju i LS.U NBA imas sponzore za citavu ligu,dok u europi svaki tim ima svog sponzora,te normalno da su u prednosti oni koji imaju jace.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Claus » 03 apr 2014, 20:21

BABADZO je napisao/la:To je jednostavno nemoguce,jer NBA posluje kao liga,dok u europi svaka drzava ima svoje prvenstvo,te uz to igraju i LS.U NBA imas sponzore za citavu ligu,dok u europi svaki tim ima svog sponzora,te normalno da su u prednosti oni koji imaju jace.
Bit svega je da se onemogući rastrošnost nekih timova (Real, City, Barcelona, Bayern, Chelsea, PSG, Monaco...) dok im ostali finansijski ni iz bliza ne mogu parirati. Naravno da neće biti doslovno kao u NBA, a ograničenja moraju postojati i poštovati se. To se vrlo lako može uraditi po ligama, kao što je i prvobitni plan, tako da će se promjene same po sebi oslikati i u CL. Ne mogu sada davati konkretan model, jer na to utiče niz faktora. Ipak se time trebaju pozabaviti stručnjaci u pravom smislu te riječi; sve što mogu je okvirno pričati o tome šta treba popraviti, a što je svakom laiku jasno.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61446
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 20:26

Nema to veze sa nostalgijom, dobra utakmica je dobra utakmica, bez obzira u kojem vijeku se igrala, a svjedoci smo da je takvih utakmica sve manje. Da, ulog je sve veći i veći, većini klubova uspjeh je imperativ, zato su oprezniji i sve više pažnje poklanjaju odbrani i čuvanju svoje mreže.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Saurman
Postovi: 29511
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Saurman » 03 apr 2014, 20:28

Claus je napisao/la:
BABADZO je napisao/la:To je jednostavno nemoguce,jer NBA posluje kao liga,dok u europi svaka drzava ima svoje prvenstvo,te uz to igraju i LS.U NBA imas sponzore za citavu ligu,dok u europi svaki tim ima svog sponzora,te normalno da su u prednosti oni koji imaju jace.
Bit svega je da se onemogući rastrošnost nekih timova (Real, City, Barcelona, Bayern, Chelsea, PSG, Monaco...).
Kad se priča o rastrošnosti Bayern ne može u istu grupu sa gore nabrojanim klubovima.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
keno94
Postovi: 2300
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:04
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la keno94 » 03 apr 2014, 20:29

Mislim da kvalitet nije opao, samo mi nedostaje one "igre" na terenu, vise ne vidjamo poteze kao npr Ronaldinha. Danas se potezi kao sto je provlacenje lopte kroz noge slave kao majstorije, lucidni potezi itd.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
“Ostrvski stadioni nemaju atletsku stazu jer su, kako Bog zapoveda, predviđeni za fudbal, a ne za nekakvo besmisleno trčanje u krug. Ovde igrači osećaju dah publike na sopstvenom potiljku, za opomenu. Valjda su zato i najbolji, ko zna.”

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61446
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 20:35

Danas je majstorija kad CR nabije loptu ispred sebe i sprinta 150 na sat prema njoj, pretrči protivnika, e to je danas majstorija. On i kolega mu Bejli.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Claus » 03 apr 2014, 20:36

keno94 je napisao/la:Mislim da kvalitet nije opao, samo mi nedostaje one "igre" na terenu, vise ne vidjamo poteze kao npr Ronaldinha. Danas se potezi kao sto je provlacenje lopte kroz noge slave kao majstorije, lucidni potezi itd.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
Zato što se igra vjerovatno najbolja odbrana svih vremena. Bunkeri su dovedeni do savršenstva, stvarno teško da može bolje od onog što su Chelsea, Inter i Milan radili protiv Barcelone. Ali, to će svakako tjerati napad da postaje bolji (kao što je isti tjerao odbranu), a ne sumnjam da će tako i biti u budućnosti. A onda je realno očekivati više lucidnosti, slobode, lijepih poteza, bez obzira što je po nekima to stvar prošlost. Opet povlačim paralelu s NBA.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61446
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 20:40

Claus je napisao/la:A onda je realno očekivati više lucidnosti, slobode, lijepih poteza, bez obzira što je po nekima to stvar prošlost.
Ne možeš to očekivati druže kad su atletičari sve više i više na cijeni, kad je zadnji vezni postao najbitnija karika u fudbalu i kad klasične desetke više i ne postoje.
Evribadi sej Željo
Željoooo

BABADZO
Postovi: 1403
Pridružen/a: 13 jan 2014, 03:06
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la BABADZO » 03 apr 2014, 20:45

Claus je napisao/la:
BABADZO je napisao/la:To je jednostavno nemoguce,jer NBA posluje kao liga,dok u europi svaka drzava ima svoje prvenstvo,te uz to igraju i LS.U NBA imas sponzore za citavu ligu,dok u europi svaki tim ima svog sponzora,te normalno da su u prednosti oni koji imaju jace.
Bit svega je da se onemogući rastrošnost nekih timova (Real, City, Barcelona, Bayern, Chelsea, PSG, Monaco...) dok im ostali finansijski ni iz bliza ne mogu parirati. Naravno da neće biti doslovno kao u NBA, a ograničenja moraju postojati i poštovati se. To se vrlo lako može uraditi po ligama, kao što je i prvobitni plan, tako da će se promjene same po sebi oslikati i u CL. Ne mogu sada davati konkretan model, jer na to utiče niz faktora. Ipak se time trebaju pozabaviti stručnjaci u pravom smislu te riječi; sve što mogu je okvirno pričati o tome šta treba popraviti, a što je svakom laiku jasno.
Ti ne kontas da je to jednostavno nemoguce,te cak stavise ide ka tome da ce za 4-5 godine transferi od 50-60 mil postati normalni,te da ce mnogi igraci biti preko 100 mill(zahvaliti se Bale-u)

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la legenda reala » 03 apr 2014, 20:46

BABADZO je napisao/la: Ti ne kontas da je to jednostavno nemoguce,te cak stavise ide ka tome da ce za 4-5 godine transferi od 50-60 mil postati normalni,te da ce mnogi igraci biti preko 100 mill(zahvaliti se Bale-u)
I onda djeca gledajući cijene igrača misle da je ovo najjači Real ikad :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Donnie Darko » 03 apr 2014, 20:50

Ma nostalgija, kako nije. Pogotovo englezima i italijanima koji imaju sve manje uspjeha u LP, a za koje je raja navikla da su konkurentni. Druga godina (najverovatnije) u nizu bez njih u polufinalu i odmah otislo sve u vrazju mater :roll:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61446
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Virtu4l » 03 apr 2014, 20:51

Zidane se oprostio prije osam godina, ja još uvijek čekam nekoga ko bi mu se mogao bar približiti, igrač koji će mozgom i lucidnošću rješavati utakmice, posebno one velike, a da to radi u kontinuitetu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Claus » 03 apr 2014, 20:52

Virtu4l je napisao/la:
Claus je napisao/la:A onda je realno očekivati više lucidnosti, slobode, lijepih poteza, bez obzira što je po nekima to stvar prošlost.
Ne možeš to očekivati druže kad su atletičari sve više i više na cijeni, kad je zadnji vezni postao najbitnija karika u fudbalu i kad klasične desetke više i ne postoje.
Filozofija fudbala se vremenom mijenja. Evo, Cholov Atletico već nam nudi nešto novo; ljudi imaju dva različita pristupa - jedan na gostovanjima, drugi kod kuće. To je samo jedan banalan primjer, a takvih ima još milion. Polako se pokazuje da igrač koji, osim trke, nema šta ponuditi na terenu nije dobrodošao u većinu jakih klubova. Naprotiv, smatram da su tehničari i danas vrlo cijenjeni, te da većina timova žudi za istima. Od njih možeš očekivati sve ono što sam naveo, atletičari su samo "pomoćno osoblje" koje će provoditi njihove zamisli, tako da je njihova epoha i te kako prolazna. A igra bez klasičnog poachera ne nemoguća, barem ne u kontinuitetu. Izuzetak koji potvrđuje pravilo je Del Bosqueova Španija, kojoj je Fabregas glumio lažnu devetku. Najbolji primjer ti je Bayern, koji sa i bez Mandžukića nije ista ekipa. BVB bez Lewandowskog također. Pa i tvoj Chelsea. Jednostavno, bez pravog špica je teško probijati odbrane, za koje smo ustanovili da su na najvećem mogućem nivou. To sve više trenera shvata, čak i Guardiola među njima, tako da sam i s te strane miran. :cool:

@BABADZO, Okay, u glavama nekih je sve nemoguće i nepromjenjivo. :mrgreen: Nemoj se uvrijediti. Jednostavno nam se mišljenja uveliko razilaze. ;)

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la madridist » 03 apr 2014, 20:53

legenda reala je napisao/la:
BABADZO je napisao/la: Ti ne kontas da je to jednostavno nemoguce,te cak stavise ide ka tome da ce za 4-5 godine transferi od 50-60 mil postati normalni,te da ce mnogi igraci biti preko 100 mill(zahvaliti se Bale-u)
I onda djeca gledajući cijene igrača misle da je ovo najjači Real ikad :P
Ako gledamo broj bodova u jednoj sezoni to je onaj Joseov od prije 2 godine,ne znam šta se gleda i broji ali po trofejima to je onaj don Alfredov iz sredine prošlog vijeka.
Yebi ga onaj koji je s Unitedom odigro one dvije tekme 2003-e je isto bio moćan.
@Virtu4l gledaj sad kad Mona dodje i opuca jednu o nekonzistentnosti Zidanea :mrgreen: .
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Donnie Darko » 03 apr 2014, 21:00

Virtu4l je napisao/la:Zidane se oprostio prije osam godina, ja još uvijek čekam nekoga ko bi mu se mogao bar približiti, igrač koji će mozgom i lucidnošću rješavati utakmice, posebno one velike, a da to radi u kontinuitetu.
E jbg sad. Zidane je jedan od najboljih igrača svih vremena, i teško da će se ikada pojaviti neko kao on. Pomalo nije fer uzimati njega kao argument.

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Lillard » 03 apr 2014, 21:01

Virtu4l je napisao/la:Zidane se oprostio prije osam godina, ja još uvijek čekam nekoga ko bi mu se mogao bar približiti, igrač koji će mozgom i lucidnošću rješavati utakmice, posebno one velike, a da to radi u kontinuitetu.
Reci mi da se zayebavas :oops: ...
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la Paradajz » 03 apr 2014, 21:02

Virtu4l je napisao/la:Zidane se oprostio prije osam godina, ja još uvijek čekam nekoga ko bi mu se mogao bar približiti, igrač koji će mozgom i lucidnošću rješavati utakmice, posebno one velike, a da to radi u kontinuitetu.
Nemas Zidanea, ali zato imas Messija koji dominira godinama, i Ronalda, malo li je ???
Uvek ce legenda biti veca od trenutno najboljeg igraca sveta, ili jednog od, da ne uvredim navijace Reala. To se ne moze porediti. Za 5-10 godina ce se o Messiju i Ronaldu i njihovom rivalstvu govoriti kao o necemu bozanskom.

Cuj vrednuju su atleticari vise od tehnicara. Pa fora je sto jedno bez drugog ne moze. To je evolucija, vise se samo sa Ozilima ne moze igrati.

Prava je smejurija da danas nema dobrih utakmica.

Avatar
geoxx
Postovi: 4284
Pridružen/a: 27 avg 2012, 19:21
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Kvalitet Lige Prvaka?

Post Postao/la geoxx » 03 apr 2014, 21:03

Ma dajj, jedna sezona bez neke mega utakmice i odmah pad kvaliteta. Pa imao si proslih sezona utakmica boli glava. Jel to prije 10 godina svaka tekma bila gigantska i super neizvjesna? Misljenja sam da nas pravi spektakl tek ocekuje.
Danas su timovi puno kvalitetniji nego oni od prije 10 godina i nema tu nikakvog pada kvalitete.
Imas Messija i Ronalda koji su uz Zidanea najbolji igraci 21.vijeka i pregrst odlicnih igraca a ovdje se predstavlja kao da su krema svjetskog fudbala bh. premierligasi.
Virtu4l je napisao/la:Zidane se oprostio prije osam godina, ja još uvijek čekam nekoga ko bi mu se mogao bar približiti, igrač koji će mozgom i lucidnošću rješavati utakmice, posebno one velike, a da to radi u kontinuitetu.
Pa dobro jedan je Zidane ali bas sad da nemas igrace koji mozgom rijesavaju utakmice. Recimo Iniesta je od svih veznjaka njemu najslicniji i najblizi po kvaliteti. A nije bas da nije rijesavao velike tekme.

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.