RSD Velež - Multimedija

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 18:15

Gol razlika 45:1 :urnebes: :urnebes: :clap:
slika
From father to son

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 18:22

slika
From father to son

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 18:56

Oprostaj Mare i Kulje
slika
From father to son

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 19:01

Ma ja bola klepcali mu "pod borićima" :urnebes: :urnebes: :urnebes:
slika
From father to son

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 19:57

BUDI PONOSANslika
slika
slika
slika
From father to son

Avatar
BMV22
Postovi: 222
Pridružen/a: 06 maj 2014, 21:44
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la BMV22 » 22 jan 2015, 20:41

Cernica je napisao/la:Februarski turnir 1976 godine. Velez,Zvezda,Dinamo i reprezentacija SSSR-a sa Olegom Blohinom
slika
Druže komadante tu je tvoj vojnik BMV22 samo nisam juče i danas mogao pisati, nisam imao vremena.Šta mi radiš ovih dana ne mogu da shvatim.Bubaš me ovim slikama i podacima ko bokser na treningu onu vreću.Ne znam je li me više hvata nostalgija, depresija, oduševljenje ma u stvari valjda sve to zajedno.Nego evo da i ja nešto dodam iz tih vremen, doduše bez slika.A to bi trebala biti valjda 74 ili tu negdje, Poljska na našem turniru, a u Poljskoj sve gigant do giganta:Šarmah, Lato, Dejna, Tomaševski valjda ovaj moj mozak bar još toliko pamti, nabralo se godina pa lagano popušta.Prvo moje skupljanje lopti, stojim iza gola prema pomoćnom, hvala bogu kisnem ko i uvijek do gaća, ali hebeš to ko ti je ko ja, skupljam lopte.Ne mogu ja to dočarati ovoj mlađoj raji, ali najjednostavnije da sam poslije te utakmice umro, otišao bi na onaj svijet presretan i prezadovoljan jer jednostavno sve što si želio je bilo to da skupjaš lopte i to takvoj repki.Ali hajde nije bitno, ne znam koja minuta slobodan udarac sa Kuljine strane, a do mene stoji mislim da se zvao čika Avdo, fotoreporter iz Sarajeva, ako se dobro sjećam, mal čovjek, sijed bio je na svakoj Veležovoj utakmici fotoreporter iza gola.Kaže meni on, mali evo je u lijevu golmanovu u rašlje, ja ga pogledah i pomislih ma znam ja da Kulje to može, ali kontam ne može baš svaki put.Uh što se grdo prevarih, može i više nego svaki put, a od svega toga najsmješnije mi je bilo što su svi golanu govorili gdje će lopta, a golman je stvarno i pošao u tu stranu ranije i gle čuda uhvati on loptu, ali kad se od prečke odbi u travu duboko u golu.Majko moja mila koja ekstaza na stadionu, hebem ti sve ove današnje igrače, veze oni nemaju.
Drugo bitno za turnir je neizostavna kiša, odnosno blato, kaljuža i prolom oblaka, bože dragi da li se iko od nas sjeća ijednog turnira bar sa malo manje kiše, a da ne kažem bez kiše.
Još jedna mi sitnica pade na pamet sada koja je bila odlika samo nas Mostaraca i Veležovaca.Kad bi fotoreporteri prije utakmice išli iza gola, većinom našeg protivnika, nekad bi zalutali fotoreporter pošao iza našeg gola.Ljudi moji pa pamtite li koji su zvižduci i hakanje po njima padali od naše RAje, znao bi im se u tim momentima sve živo opsovat i svašta nagovoriti.Kad se sad sjetim i sad se spišam od smijeha tom hakanju, i baš kad sam bio sa čika Avdom iza gola protiv Poljske na početku utakmice kaže on meni:"Mali vidi onih budala iza našeg gola, ništa uslikat jadnici neće."O bože dragi, o majko moja mila o Raja moja draga kojeg li finog vremena kojih li finih utakmica i kojeg uživanja sviju nas svih tih godina.Da više nikad ništa ne osvojimo imam dosta uspona za tri života od Rođenih.
Pozdrav brato, pozdrav svim rođenim.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA.
Samo je jedna riba- Pastrmka!!!

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 20:51

Brat moj sjecam se i ja Poljske sa Latom i Gadohom samo sto sam 74te bio klinjo od 7 godina pa je to sve kroz neku maglu od ovih alkoholovih rupa u mozgu :D . Bas tako sto se tice fotografa i jos ono najvaznije da ako si zakasnio 10 minuta na utakmicu nisi vidio dva gola :clap: ma brato mogu na ahiret odmah ako me prime :urnebes:
FORZA VELEŽ
From father to son

Avatar
BMV22
Postovi: 222
Pridružen/a: 06 maj 2014, 21:44
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la BMV22 » 22 jan 2015, 21:04

Cernica je napisao/la:Brat moj sjecam se i ja Poljske sa Latom i Gadohom samo sto sam 74te bio klinjo od 7 godina pa je to sve kroz neku maglu od ovih alkoholovih rupa u mozgu :D . Bas tako sto se tice fotografa i jos ono najvaznije da ako si zakasnio 10 minuta na utakmicu nisi vidio dva gola :clap: ma brato mogu na ahiret odmah ako me prime :urnebes:
FORZA VELEŽ
Ne znam da li sam ih sve dobro pobrojao, ali uglavnom Poljska je tih godina bila ekstra jaka, mislim da su na SP u Njemačkoj bili četvrti, šta reći tek za SSSR sa Olegom Blohinom i još mngobrojnim asovima koji su tih kišnih februara iz godine u godinu defilovali pod BB.Zaista mislim da je bila privilegija živiti u to vrijeme i gledati te gromade od igrača.
A što se tiče alkoholnih rupa sve je to brato oprošteno, živilo se, teferičilo se i uživalo svugdje i u svako vrijeme.Što kaže Zuko Džumhur kad je dolazio u Mostar sjedi pije sa prijateljem pita ga Zuko šta imaš popiti, a on govori ima malo domaće loze.Smlatiše oni to, šta ćemo sad pitaju se, ima pola litra šljive, smlatiše oni i to, ovaj mu reče imam Zuko jedno litar crnog domaćeg ide li nam to s ovim?Ma daj što ne bi išlo, pa nije otrov.Smlatiše i to pita ga on dragi Zuko nema više ništa u kući šta ćemo sad?Kaže Zuko mrtav hladan sad ćemo preći na Islam.E vremena u svakoj sferi života oko nas se vrtili grandiozni ljudi odnosno giganti od ljudi.Nažalost, mislim da to vrijeme i takvi ljudi više nikad neće postojati na ovom dunjaluku.
Samo je jedna riba- Pastrmka!!!

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 21:07

Dada Matijevic i Jazo slika
From father to son

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 21:19

Samo za brata BMV22 da se prisjetimo tih generacija :thumbup: slika
slika
slika
From father to son

Avatar
BMV22
Postovi: 222
Pridružen/a: 06 maj 2014, 21:44
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la BMV22 » 22 jan 2015, 21:38

Hvala brato ova treća slika je sa slika sa dosta igrača iz moje generacije.Nažalost kad uzmes ove tri slike na njima ima dosta naših velikih igrača koji nisu više na ovom svijetu s nama ali dok živimo mi koji smo ih znali pa čak i privatno uvijek ćemo ih se sjećati.To su prava raja pravi ljudi extra igrači a prije svega jednom, oduvijek, zauvijek i za sva vremena VELEŽOVCI. :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Samo je jedna riba- Pastrmka!!!

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 21:45

BMV22 je napisao/la:Hvala brato ova treća slika je sa slika sa dosta igrača iz moje generacije.Nažalost kad uzmes ove tri slike na njima ima dosta naših velikih igrača koji nisu više na ovom svijetu s nama ali dok živimo mi koji smo ih znali pa čak i privatno uvijek ćemo ih se sjećati.To su prava raja pravi ljudi extra igrači a prije svega jednom, oduvijek, zauvijek i za sva vremena VELEŽOVCI. :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:
slika Brato ima li te? Omladinci 85/86 :thumbup:
From father to son

Avatar
BMV22
Postovi: 222
Pridružen/a: 06 maj 2014, 21:44
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la BMV22 » 22 jan 2015, 21:58

Cernica je napisao/la: slika Brato ima li te? Omladinci 85/86 :thumbup:
brato izlazna 82 ovo su trunku mladji vidim ako mogu prepoznati Miro Gubeljic bio virtouz sa loptom pomozi mi sa jos kojim imenom
Samo je jedna riba- Pastrmka!!!

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 22:05

BMV22 je napisao/la:
Cernica je napisao/la: slika Brato ima li te? Omladinci 85/86 :thumbup:
brato izlazna 82 ovo su trunku mladji vidim ako mogu prepoznati Miro Gubeljic bio virtouz sa loptom pomozi mi sa jos kojim imenom
Gosto,Jedvaj,Kažinic,Budimlic,Đonlaga,Andric,Rebac,Edo Memic ovaj treci gore jer sam znao momka dobro u omladinskoj je zivio. Jest dobro si ovo je bilo prije 85 :thumbup:
From father to son

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 22:11

Za našeg druga @Titovu jugu. Evo malo bili kod Maršala. Mrgan Braca i Princ :thumbup:

slika
From father to son

Avatar
BMV22
Postovi: 222
Pridružen/a: 06 maj 2014, 21:44
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la BMV22 » 22 jan 2015, 22:23

Cernica je napisao/la:
BMV22 je napisao/la:
Cernica je napisao/la: slika Brato ima li te? Omladinci 85/86 :thumbup:
brato izlazna 82 ovo su trunku mladji vidim ako mogu prepoznati Miro Gubeljic bio virtouz sa loptom pomozi mi sa jos kojim imenom
Gosto,Jedvaj,Kažinic,Budimlic,Đonlaga,Andric,Rebac,Edo Memic ovaj treci gore jer sam znao momka dobro u omladinskoj je zivio. Jest dobro si ovo je bilo prije 85 :thumbup:
U pravu si sjetio sam se nije Miro gubeljić nego Miro Budimlić, lapsus izvini, Zdena Jedvaj zvani Mak Ahmed Gosto, Andrić mislim da se zvao Miro super talentovan momak ne znam šta bi sa njim izgubi se. Pravi si izvor info i velika memorija, meni fali samo mali podsjetnik onda sve tece ko med i mlijeko. Prije njih moja generacija sa semirom pa ova a onda dolaze ja mislim nikola jokišić, kodro ostalo je sve historija.Imas li slika sa dočeka pod BB sa finala 81
Samo je jedna riba- Pastrmka!!!

Avatar
Cernica
Postovi: 1256
Pridružen/a: 17 jan 2015, 04:01
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la Cernica » 22 jan 2015, 22:37

Ako bude nesto postavit cu tebra. Ovaj momak Edo Memic(treci gore) sto smo se poznavali strasan talenat bio. Momak je razvaljivao ali nije imao starog ni ikog drugog da ga pogura. Zivio s majkom a i sam znas da je i onda bilo tatinih sinova. Kad ga je to sjebalo okanio se fudbala. Neznam jeli ziv ikako
From father to son

Avatar
BMV22
Postovi: 222
Pridružen/a: 06 maj 2014, 21:44
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la BMV22 » 22 jan 2015, 22:49

Cernica je napisao/la:Ako bude nesto postavit cu tebra. Ovaj momak Edo Memic(treci gore) sto smo se poznavali strasan talenat bio. Momak je razvaljivao ali nije imao starog ni ikog drugog da ga pogura. Zivio s majkom a i sam znas da je i onda bilo tatinih sinova. Kad ga je to sjebalo okanio se fudbala. Neznam jeli ziv ikako
Znam i ja momka i to odlicno skoro pa smo bili jedna raja sto puta smo igrali na fakultetskim igralistima ne znam ni ja sta bi sa njim i je li ziv nadam se da jeste ako se sjecam dobro lijevak ali nije bitno ovaj cupavi Miro Budimlic sreo sam ga prije par dana u gradu po svemu je trebao biti nasljednik bake carobnjak sa loptom ali ni on nije sve to previse ozbiljno shvatao jednostavno jos jedan veliki pravi nazalost nedokazani talent kojih je bilo u ta vremena na bacanje mislim da je ovaj Đonlaga imao sttarijeg brata centrahalf generacija bakina ili odmah poslije bake.
Samo je jedna riba- Pastrmka!!!

Avatar
rodjenisa
Postovi: 1663
Pridružen/a: 29 apr 2014, 11:45
Lokacija: raj'voSa
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la rodjenisa » 22 jan 2015, 23:23

Od kakve japije ste vas dvojica kad se ovako sjecate nakon tolikih godina i dogadjaja :clap: :clap:
Svaka cast i samo nam pisite ,jer ima toga dosta zanimljivog,neka ostane trag i na ovom forumu.

BMV22 da se fotograf kojeg spominjes ne zove Adem Bjelonja rahmet mu dusi,bio je poznati fotograf sa fudbalskih utakmica
.. dvore gradi Komadina Mujo, sred Mostara najljepšega grada ..

Avatar
BMV22
Postovi: 222
Pridružen/a: 06 maj 2014, 21:44
Kontakt:

Re: RSD Velež- Multimedija

Post Postao/la BMV22 » 22 jan 2015, 23:30

rodjenisa je napisao/la:Od kakve japije ste vas dvojica kad se ovako sjecate nakon tolikih godina i dogadjaja :clap: :clap:
Svaka cast i samo nam pisite ,jer ima toga dosta zanimljivog,neka ostane trag i na ovom forumu.

BMV22 da se fotograf kojeg spominjes ne zove Adem Bjelonja rahmet mu dusi,bio je poznati fotograf sa fudbalskih utakmica
Dragi moj rođeni da nije bilo tulumarenja prijeratnih sa Semirom, Jukom, Dadom, Bakom i ostalim našim legendama vjeruj mi da bi mozak i bolje i brže radio.Ovako lapi li lapi, ali nije mi žao živilo se.
Upravu se nisam siguran je li se zvao Avdo ili Adem, bio je sijed, omanji čovjek sa nekim čudnim aparatom za ove sadašnje generacije za tadašnje vjerovatno najmoderniji.Kad bi trčao na drugu stranu terena, imao je sitan trk, a onaj mu je aparat po prsima išao lijevo-desno.Kad bih vidio sliku odmah bi ga prepoznao jer skupljajuči lopte čitavu bi utakmicu provodio u priči s njim.Hvala ti što si me ispravio, pozdrav bratu rođenom :salut: :tokralju: :thumbup:
Samo je jedna riba- Pastrmka!!!

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.