Copa America-Chile 2015

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

let3
Postovi: 28680
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la let3 » 06 jul 2015, 01:42

KpbKaka22 je napisao/la:
BigBigBang je napisao/la:DAkle pazi sad se broji ko je zapoceo akciju nekog tamo gola, u citavoj knock out fazi ima jednu asistenciju koju si btw ti preuvelicao kao da je Di Maria pogodio samo na prazan gol ovaj mu sve servirao :lol: Dakle cinjenice u knock out fazi nije zabio gol ima jednu asistenciju, izvini ali na osnovu driblinga se ne dobija nagrada a btw te statistike driblinga bas me zanima kako se ocjenjuju jer ja gledaom sam sve utakmice i Robben ih je onako od oka imao i vise ali eto ispade Messi imao iako ne toliko bitan podatak. Dakle sve to je nedovoljno za najboljeg igraca jer kao prvo najbolji igrac uvijek treba biti iz pobjednicke ekipe a i da ne treba bilo je boljih od Messija na turniru i u pobjednickoj a i u drugim. Dakle u cetvrtfinalu, polufinalu i finalu nepostojec eto poceo je akciju u utakmicu protiv Belgije to je strasan podatak :lol: U osmini ima asistencijiu u produzetku i za ovo sve nabrojano najbolji igra csvjetskog :urnebes: :urnebes:


Sto se tice grupne faze, izbaci Messija iz Argentine, Argentina opet glatko prolazi grupu, nebtno sto sus e i sa njim patili to je takav stil igre i taktika im bila patili bi se opet ali bi opet imali tri pobjede jer su prekvalitetni za ove smijesne protivnike.


Gdje sam odustao da je Di Maria najbolji argenitnac? KAo sto sam i rekao za mene je on najbolji za tebe Messi oba iz licnih simpatija. Ko je upravu ti ili ja pa dovoljno je reci da ce se sa tobom uglavnom sloziti samo navijaci Barcelone tj, Messija koji nisu objetkivni.



Cinjenica je kad se god spomene Leo ,odma se do njega spomene ,Pele,Puskas,Van Basten,Ronaldo,Zidane Maradona i kompanija..jer gledajuci nogomet svaki dan,naslušaš se komentara kako je Leo Messi najbolji igrač svih vremena , i onda ga vidiš kako igra u Argentini,jednostavno mora nastati rasprava o tome,šta ćeš :D

Baš mi je drago da je neko spomeno ono što sam ja tvrdio na onoj temi najbolji igrač svih vremena..da ne ispadam ja jedini trol koji govorio o messiju najgore ,jer misle da ga ne volim ,pa kad spomenes istinu i podatke kakav je messi bio na Sp i na ovom copa americi,onda te pokopaju nakav rajaz ,let 3 o statistici o kljucnim dodavanjima i podatku da je kreno akciju protiv Belgije... :lol: :lol: ...Messi nece niakd nista osvojiti sa Argentinom i to je vazda bilo,zna i on sam..barca i argentina ce njega vazda nebo i zemlja...Barca svetinja..Argentina setaliste u 90 minuta !
:lol: :lol:

hoce to, kad praviš subjektivni i namjerno selektivni zakljucak- ali samo na osnovu 5-6 odigranih utakmice selekcije na nekom takmicenju (koliko traje Copa ili SP).
ali da bi shvatio velicinu Messija, trebao si odgledati nekih 300 odigranih utakmica u Barci pa da vidiš šta je sve covjek osvojio sa svojih 28 godina, rekorder u golovima, rekorder u asistencijama, rekorder u zlatnim loptama, vlasnik mnogih rekorda

ocito da si prekocio jedno veliko gradivo...u augustu na popravni :salut:

Nije nikad ni Diego sa svojim klubom osvojio LP (bivši KP), niti jednom, a kamoli 4 puta kao Leo - pa mu niko i ne zamjera na tome...ali to ne se pika, jelde

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la KpbKaka22 » 06 jul 2015, 01:57

let3 je napisao/la:
KpbKaka22 je napisao/la:
BigBigBang je napisao/la:DAkle pazi sad se broji ko je zapoceo akciju nekog tamo gola, u citavoj knock out fazi ima jednu asistenciju koju si btw ti preuvelicao kao da je Di Maria pogodio samo na prazan gol ovaj mu sve servirao :lol: Dakle cinjenice u knock out fazi nije zabio gol ima jednu asistenciju, izvini ali na osnovu driblinga se ne dobija nagrada a btw te statistike driblinga bas me zanima kako se ocjenjuju jer ja gledaom sam sve utakmice i Robben ih je onako od oka imao i vise ali eto ispade Messi imao iako ne toliko bitan podatak. Dakle sve to je nedovoljno za najboljeg igraca jer kao prvo najbolji igrac uvijek treba biti iz pobjednicke ekipe a i da ne treba bilo je boljih od Messija na turniru i u pobjednickoj a i u drugim. Dakle u cetvrtfinalu, polufinalu i finalu nepostojec eto poceo je akciju u utakmicu protiv Belgije to je strasan podatak :lol: U osmini ima asistencijiu u produzetku i za ovo sve nabrojano najbolji igra csvjetskog :urnebes: :urnebes:


Sto se tice grupne faze, izbaci Messija iz Argentine, Argentina opet glatko prolazi grupu, nebtno sto sus e i sa njim patili to je takav stil igre i taktika im bila patili bi se opet ali bi opet imali tri pobjede jer su prekvalitetni za ove smijesne protivnike.


Gdje sam odustao da je Di Maria najbolji argenitnac? KAo sto sam i rekao za mene je on najbolji za tebe Messi oba iz licnih simpatija. Ko je upravu ti ili ja pa dovoljno je reci da ce se sa tobom uglavnom sloziti samo navijaci Barcelone tj, Messija koji nisu objetkivni.



Cinjenica je kad se god spomene Leo ,odma se do njega spomene ,Pele,Puskas,Van Basten,Ronaldo,Zidane Maradona i kompanija..jer gledajuci nogomet svaki dan,naslušaš se komentara kako je Leo Messi najbolji igrač svih vremena , i onda ga vidiš kako igra u Argentini,jednostavno mora nastati rasprava o tome,šta ćeš :D

Baš mi je drago da je neko spomeno ono što sam ja tvrdio na onoj temi najbolji igrač svih vremena..da ne ispadam ja jedini trol koji govorio o messiju najgore ,jer misle da ga ne volim ,pa kad spomenes istinu i podatke kakav je messi bio na Sp i na ovom copa americi,onda te pokopaju nakav rajaz ,let 3 o statistici o kljucnim dodavanjima i podatku da je kreno akciju protiv Belgije... :lol: :lol: ...Messi nece niakd nista osvojiti sa Argentinom i to je vazda bilo,zna i on sam..barca i argentina ce njega vazda nebo i zemlja...Barca svetinja..Argentina setaliste u 90 minuta !
:lol: :lol:

hoce to, kad praviš subjektivni i namjerno selektivni zakljucak- ali samo na osnovu 5-6 odigranih utakmice selekcije na nekom takmicenju (koliko traje Copa ili SP).
ali da bi shvatio velicinu Messija, trebao si odgledati nekih 300 odigranih utakmica u Barci pa da vidiš šta je sve covjek osvojio sa svojih 28 godina, rekorder u golovima, rekorder u asistencijama, rekorder u zlatnim loptama, vlasnik mnogih rekorda

ocito da si prekocio jedno veliko gradivo...u augustu na popravni :salut:

Nije nikad ni Diego sa svojim klubom osvojio LP (bivši KP), niti jednom, a kamoli 4 puta kao Leo - pa mu niko i ne zamjera na tome...ali to ne se pika, jelde


Nije 5 -6 utakmica nego tri svjetska prvenstva i eto dvije copa americe...Diego je jarane moj sam osvojio sp 1986 ,sa igračima slabijim nego što sad Messi ima

Avatar
Senegal
Postovi: 535
Pridružen/a: 19 jun 2015, 01:23
Lokacija: Afrika
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Senegal » 06 jul 2015, 02:09

KpbKaka22 je napisao/la:Nije 5 -6 utakmica nego tri svjetska prvenstva i eto dvije copa americe...Diego je jarane moj sam osvojio sp 1986 ,sa igračima slabijim nego što sad Messi ima


Dzaba druze da im crtas :mrgreen:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la leorey » 06 jul 2015, 04:31

Senegal je napisao/la:
KpbKaka22 je napisao/la:Nije 5 -6 utakmica nego tri svjetska prvenstva i eto dvije copa americe...Diego je jarane moj sam osvojio sp 1986 ,sa igračima slabijim nego što sad Messi ima


Dzaba druze da im crtas :mrgreen:
Jos 2 bolida :tokralju: Cuj sam, inace nogomet nije kolektivni sport, on je individualni i potrebna je samo jedna klasa u vidu Messija , Ronalda ili Maradone i prvenstva i tekme same padaju , a trofeji da ne govorim :tokralju: :tokralju: Sta se sve necu nacitat ovdje, majko moja :damn: :damn:

Znaci po ovoj djecici iznad, da je panj Higuain zabio 2 zicera, jedan na SP u produzetku i jedan na Copi , Messi bi bio najbolji svih vremena, a ovako nije. Odlicna konstatacija :clap:

Dalje, 1986 Argentina kazes imala prosjecne igrace ? Guglaj Burruchaga i usporedi ga s Higuainom, vidjet ces kako ovaj zakucava , a panj masi :mrgreen: Legendarni Jorge Valdano prosjecan igrac? Carlos Bilardo inace anonimac trener, a ? Sergio Batista ? U to vrijeme inace bio u top 10 stopera na svijetu. Daniel Passarella ? Inace jedan od najboljih defanzivnih igraca svih vremena, kapiten Argentinine zlatne generacije iz 1978 godine kad su postali prvaci svijeta. Passarella, covjek koji je bio stoper a zabio je 134 gola u karijeri. Jel treba jos ? Edukujte se malo prije nego izvaljujete takva sranja, shvatam da se 90 % vas nije ni rodilo tada, ali pogledat neke starije snimke, proguglat ne skodi, jer na tom prvenstvu je bilo strahovito dobrih reprezentacija i Maradona sigurno ne bi sam uspio , u finalu je bio skoro nevidljiv npr.
27.10.2020

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Steph » 06 jul 2015, 04:36

Greivis je napisao/la:Ronaldo>Messi

Pozz
Znaš i ti ubost' nešto pametno ponekad :mrgreen:

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Donnie Darko » 06 jul 2015, 05:08

Glavna stvar je da se u ovakvim raspravama uvijek uzimaju samo Maradonine vrline i dostignuća protiv Messijevih mana i neuspjeha.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la MaGiCa » 06 jul 2015, 08:24

Donnie Darko je napisao/la:Glavna stvar je da se u ovakvim raspravama uvijek uzimaju samo Maradonine vrline i dostignuća protiv Messijevih mana i neuspjeha.
Ne, nego je glavna stvar da u ovakvim raspravama znalci poput @let3 ili @Rajaza potenciraju Maradonine vrhunske saigrache tipa 17ogodishnji Ciro Ferrara ili Pasarelle -koji nije odigrao ni minut na SP 1986e, a u isto vreme se zaboravlja da Messi 11 godina igra za supertim koji koshta 500 milja ojra i redovno ima 10ak igracha koji su medju top5 ili top10 na svojim pozicijama na svetu: Ronaldinho, Eto`o, Xavi, Iniesta, D.Alves, Ibrahimovic, Suarez, Neymar, Pique, Puyol, ter Stegen, Bravo, itd.

Problem je isto tako shto dotichni znalci ne umeju da spoznaju shta je postBosmanovski fudbal od onoga shta je bilo pre toga.

Zaboravljaju oni da je u Maradonino vreme samo prvak lige ishao u KES - tako da je Maradona imao tek 2 prilike da osvoji isti. A u ovo vreme 4. tim Shpanije igra u LS. Inace, da je ostalo staro pravilo - Barca ne bi ni igrala LS 2008-09 ili 2014-15, a ona ih osvojila.

Tako je to kad znalci, koji Messija zovu polubogom, objashnjavaju istoriju fudbala ostalima.

:tokralju:

Avatar
Rajaz
Postovi: 13283
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Rajaz » 06 jul 2015, 08:46

MaGiCa je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Glavna stvar je da se u ovakvim raspravama uvijek uzimaju samo Maradonine vrline i dostignuća protiv Messijevih mana i neuspjeha.
Ne, nego je glavna stvar da u ovakvim raspravama znalci poput @let3 ili @Rajaza potenciraju Maradonine vrhunske saigrache tipa 17ogodishnji Ciro Ferrara ili Pasarelle -koji nije odigrao ni minut na SP 1986e, a u isto vreme se zaboravlja da Messi 11 godina igra za supertim koji koshta 500 milja ojra i redovno ima 10ak igracha koji su medju top5 ili top10 na svojim pozicijama na svetu: Ronaldinho, Eto`o, Xavi, Iniesta, D.Alves, Ibrahimovic, Suarez, Neymar, Pique, Puyol, ter Stegen, Bravo, itd.

Problem je isto tako shto dotichni znalci ne umeju da spoznaju shta je postBosmanovski fudbal od onoga shta je bilo pre toga.

Zaboravljaju oni da je u Maradonino vreme samo prvak lige ishao u KES - tako da je Maradona imao tek 2 prilike da osvoji isti. A u ovo vreme 4. tim Shpanije igra u LS. Inace, da je ostalo staro pravilo - Barca ne bi ni igrala LS 2008-09 ili 2014-15, a ona ih osvojila.

Tako je to kad znalci, koji Messija zovu polubogom, objashnjavaju istoriju fudbala ostalima.

:tokralju:
A više bi ti odgovaralo da šutim i pušim priču o prosječnom Napoliju u to vrijeme ?
Mislim da kao fan Barcelone vrlodobro znam s kim Messi igra i s kim je igrao, ne treba mi fan Napolija otvarati oči.

Naravno da je imao 2 prilike kada je samo 2 puta u karijeri osvajao ligu što je užasno malo za igrača koji igra 1v11 i prosječne timove diže za level iznad kako rekoše ovdje. A igrao je i u Barceloni.
I ni dvije prilike mu nisu bile dovoljne ?

Mit o Maradoni

http://www.tv3.ie/3e/article/108/Accept ... ld-Cup-Win

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Lillard » 06 jul 2015, 09:06

slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

let3
Postovi: 28680
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la let3 » 06 jul 2015, 09:47

MaGiCa je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Glavna stvar je da se u ovakvim raspravama uvijek uzimaju samo Maradonine vrline i dostignuća protiv Messijevih mana i neuspjeha.
Ne, nego je glavna stvar da u ovakvim raspravama znalci poput @let3 ili @Rajaza potenciraju Maradonine vrhunske saigrache tipa 17ogodishnji Ciro Ferrara ili Pasarelle -koji nije odigrao ni minut na SP 1986e, a u isto vreme se zaboravlja da Messi 11 godina igra za supertim koji koshta 500 milja ojra i redovno ima 10ak igracha koji su medju top5 ili top10 na svojim pozicijama na svetu: Ronaldinho, Eto`o, Xavi, Iniesta, D.Alves, Ibrahimovic, Suarez, Neymar, Pique, Puyol, ter Stegen, Bravo, itd.

Problem je isto tako shto dotichni znalci ne umeju da spoznaju shta je postBosmanovski fudbal od onoga shta je bilo pre toga.

Zaboravljaju oni da je u Maradonino vreme samo prvak lige ishao u KES - tako da je Maradona imao tek 2 prilike da osvoji isti. A u ovo vreme 4. tim Shpanije igra u LS. Inace, da je ostalo staro pravilo - Barca ne bi ni igrala LS 2008-09 ili 2014-15, a ona ih osvojila.

Tako je to kad znalci, koji Messija zovu polubogom, objashnjavaju istoriju fudbala ostalima.

:tokralju:
:o
Slobodan si da citiraš post u kojem ja pišem o 17-godišnjem Ferrari ili Pasarelli ili bilo kojem Maradoninom sauigracu...ili da jednostavno prestaneš lagati

jbt cime se ljudi služe da omalovaže Messija po boanskim forumima, ne znam šta im se toliko zamjerio....ko da ih neko placa, oca mi

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la MaGiCa » 06 jul 2015, 09:49

Rajaz je napisao/la: A više bi ti odgovaralo da šutim i pušim priču o prosječnom Napoliju u to vrijeme ?
Mislim da kao fan Barcelone vrlodobro znam s kim Messi igra i s kim je igrao, ne treba mi fan Napolija otvarati oči.

Naravno da je imao 2 prilike kada je samo 2 puta u karijeri osvajao ligu što je užasno malo za igrača koji igra 1v11 i prosječne timove diže za level iznad kako rekoše ovdje. A igrao je i u Barceloni.
I ni dvije prilike mu nisu bile dovoljne ?

Mit o Maradoni

http://www.tv3.ie/3e/article/108/Accept ... ld-Cup-Win
Ili si ekstremno neinteligentan ili samo loshe trolujesh... :hmmmmm:

Niti je Maradona sam osvajao titule, niti je to iko ikada mogao. Ali njegovi supporting castovi su bili najslabiji od svih ATG igracha ili GOAT kandidata. I bilo koji spin koji se pravi je samo to - spin, a ne istina. O tome da li je svoje ekipe podizao na veci nivo ili ne, debatuju samo poluidioti. Dovoljno je videti gde su bili Argentinci sa njim - a gde bez njega, kao i gde je Napoli bio sa njim - a gde bez njega.

Drugo, vec 2. put izbacujesh smeshne tekstove koji imaju za zadatak da objasne kako su Maradonini saigrachi bili sve sami velikani fudbala, jerbo je trebalo da uzme WC ili scudetto sa @Rajazom ili @letom3. To bi valjda tada bio podvig. Tek tada. :facepalm:

Ta dva puta kada je DAM osvajao titulu sa Napolijem su jedina dva puta kada je ista otishla juzhno od Rima i 2 od 7 puta kada je ista zavrshila van severne Italije nakon 1940. - ekonomski i politichki gledano daleko mocnijeg dela zemlje. Pretpostavljam da bi Maradona, makar u tvojim ochima, bio veci igrach da je izabrao te 1984. npr. 1 Real, Lpool, Juventus, Milan, Inter ili Bayern, umesto Napolija?
Onda bi imao brdo titula, ali bi verovatno morao da ih osvaja sam lo stilo Messi, jer ti klubovi nisu imali tu blagodat da sastave timove ekstra kvaliteta. Ali, eto, Napoli sa prebogatog juga Italije je to mogao. :salut:

Nemam shta vishe da dodam, niti da se nastavljam sa neznalicama i ostrashcenicima.

:wave:

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la MaGiCa » 06 jul 2015, 09:54

let3 je napisao/la: Slobodan si da citiraš post u kojem ja pišem o 17-godišnjem Ferrari ili Pasarelli ili bilo kojem Maradoninom sauigracu...ili da jednostavno prestaneš lagati

jbt cime se ljudi služe da omalovaže Messija po boanskim forumima, ne znam šta im se toliko zamjerio....ko da ih neko placa, oca mi

Retos, prochitaj moj post sa razumevanjem. Rekao sam: znalci poput @let3 i @Rajaza. To ne implicira da si se ti saglasio sa svim shto je @Rajaz rekao, niti da moram ponaosob da razdvojim tvoju od njegove argumentacije, pogotovo kad se raspravlja o problematici u kojoj vas dvojica branite isti POV.

Mogao sam tu da stavim i ovog @leorey-a, na primer. Nishta ne zaostaje za vama glede argumentacije.
BTW, retos je odgovor na to da je neko placen ili da je lazhov.

:arrow:
Zadnja izmjena: MaGiCa, dana/u 06 jul 2015, 10:04, ukupno mijenjano 1 put.

let3
Postovi: 28680
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la let3 » 06 jul 2015, 10:02

MaGiCa je napisao/la:
let3 je napisao/la: Slobodan si da citiraš post u kojem ja pišem o 17-godišnjem Ferrari ili Pasarelli ili bilo kojem Maradoninom sauigracu...ili da jednostavno prestaneš lagati

jbt cime se ljudi služe da omalovaže Messija po boanskim forumima, ne znam šta im se toliko zamjerio....ko da ih neko placa, oca mi

Retos, prochitaj moj post sa razumevanjem. Rekao sam: znalci poput @let3 i @Rajaza. To ne implicira da si se ti saglasio sa svim shto je @Rajaz rekao, niti da moram ponaosob da razdvojim tvoju od njegove argumentacije, pogotovo kad se raspravlja o problematici u kojoj vas dvojica branite isti POV.
BTW, retos je odgovor na to da je neko placen ili da je lazhov.

:arrow:
ne znam zašto se spotices od mene i trpaš me u koš sa drugima (u ovom slucaju sa kolegom @Rajaz)...on ima ima stavove i mišljenja koja zastupa, na njim ima puno forumsko pravo....ja imam svoje, ti imaš svoje mišljenje i nismo dužni po pravilniku foruma da se slažemo. Ali necemo ni izmišljati neke stvari.
Ja apsolutno nisam nigdje pomenuo Ciro Ferraru niti Pasarelu i necu da dozvolim sebi imputiranje recenice poput ove:
Ne, nego je glavna stvar da u ovakvim raspravama znalci poput @let3 ili @Rajaza potenciraju Maradonine vrhunske saigrache tipa 17ogodishnji Ciro Ferrara ili Pasarelle -koji nije odigrao ni minut na SP 1986e
nemoj mene ubacivati u tu pricu, jer ja nisam potencirao nikave Maradonine saigrace :nene:

i šta se uopšte ima više pricati o Maradoni i njegovim saigracima iz 1986, na temi koja glasi Copa America 2015 :hmmmmm:

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la MaGiCa » 06 jul 2015, 10:08

let3 je napisao/la:ne znam zašto se spotices od mene i trpaš me u koš sa drugima (u ovom slucaju sa kolegom @Rajaz)...on ima ima stavove i mišljenja koja zastupa, na njim ima puno forumsko pravo....ja imam svoje, ti imaš svoje mišljenje i nismo dužni po pravilniku foruma da se slažemo. Ali necemo ni izmišljati neke stvari.
Objashnjeno ti je zashto sam vas stavio u isti kosh. Da sam znao da si toliko nezhan i osjetljiv - ne bih ni pomislio na to.

Ja apsolutno nisam nigdje pomenuo Ciro Ferraru niti Pasarelu


To je tachno.

nemoj mene ubacivati u tu pricu, jer ja nisam potencirao nikave Maradonine saigrace :nene:
OK.

i šta se uopšte ima više pricati o Maradoni i njegovim saigracima iz 1986, na temi koja glasi Copa America 2015 :hmmmmm:
Vrati se na pochetak rasprave. Videcesh radi chega je sve pochelo.


:arrow:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Virtu4l » 06 jul 2015, 10:23

Respekt za ovaj potez Messija, nadam se da je napokon stao u kraj mafijašima iz krovnih kuća koji ga samo brukaju dodjelama nagrada koje nije zaslužio.
Evribadi sej Željo
Željoooo

let3
Postovi: 28680
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la let3 » 06 jul 2015, 10:23

@Magica....ma u redu je ;)

Samo necu vše da pišem o Maradoni na ovoj temi...mislim da se sve reklo i da nema potrebe više.

ako te baš zanima moje mišljenje o Diego Armandu, možeš pronaci moje postove na temi Barce gdje sam u neku svoju "Messi alien class" stavio samo Diego Armanda :mrgreen: i nikoga više od igraca, što živih što mrtvih, što bivših što aktuelnih...a ta klasa je iznad world classa u kojoj su ostali smrtnici, po nekom mom sistemu vrijednovanja :mrgreen: barem 5 puta sam to napisao i pri tome uopšte nisam uzimao statisike, rekorde, licne nagrade, trofeje i slicno ...ako ti nije mrsko kopati arhivu, provjeri na temi Barce


toliko o tome kakvo mišljenje imam o DAMu ;) dakle, nema šanse da cu upasti u zamku podcijenjivanja Diega, da bi preko njega izdizao Lioenela

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la MaGiCa » 06 jul 2015, 10:53

Ma OK, po defaultu svako ima pravo na mishljenje ma koliko ono bilo pogreshno. Chemu sluzhe forumi, sem za debatu oko stvari na koje ne mozhemo da utichemo, a da uz to imamo vishak vremena?

Nisu samo ova dvojica dostigli taj alien class level, ali igraju gotovo identichnim stilom tako da ih je nemoguce ne porediti.

Avatar
Celikovac
Postovi: 907
Pridružen/a: 15 avg 2010, 03:03
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Celikovac » 06 jul 2015, 10:54

Nije ni cudo sto je Messi odbio primiti nagradu, koliko su ga tukli u finalu, ono nekad nema ni na UFC-u. Sudija kreten trebao bi suditi ragbi...
Luciano Moggi: "E l'Inter non vinceva perché erano pippe e incapaci. Mica li ho comprati io Vampeta, Taribo West e Hakan Sukur".

Avatar
MysticAladin
Postovi: 823
Pridružen/a: 15 maj 2015, 17:22
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la MysticAladin » 06 jul 2015, 10:56

Čega se sve načitah.

Jedni u krajnost da Messi nema s kim da igra i da su u Argentini svi panjevi, a drugi da je Messi prosjek. Imam repliku i jednim i drugim. :D

Fudbal je timska igra, a najbolji primjer toga je ovogodišnji Juventus i evo Čile. To da Messi nema s kim da igra je notorna laž i glupost kakva se rijetko može čuti (doduše, ovdje na forumu malo češće, al hajd). Odbrana Argentine se pokazala kao jačim dijelom tima, ja bih rekao da su oni velikim dijelom zaslužni što je Argentina došla do finala i ovih penala. Rojo je bio malo lošiji od ostalih, ali od koga je dobro je. Osim njih, evo s kim Messi igra:
- Mascherano - šta da se radi, igra na zadnjem veznom iako od Liverpoola nije to igrao, ali opet to je do trenera, Mascherano kao Mascherano je igrač koji bi igrao startnu u bilo kojoj reprezentaciji svijeta
- Lucas Biglia - čitao sam razne komentare o njemu, ali taj Biglia je jedan od 3-4 glavna igrača Lazija iz prošle sezone, konstantan i dobar u zadacima koje dobija, sigurno je da na terenu trebaš trkača, da su svi trčali ko on ne bi bilo zime za Argentinu
- Enver - pa i on je skoro pa glavni igrač u svom klubu
- Pastore - najbolji asistent PSG-a prošle godine i poslije Ibrahimovića i Matuidija, po meni je on najvažniji i najbolji igrač PSG-a
- Aguero - najbolji igrač City-a i najbolji napadač PL
- Di Maria - na klupskom nivou je loš ove godine, ali je jedan od najboljih na Copi, bio bi starter u svakoj selekciji na svijetu, šta više da tražiš
- Tevez - jedan od 3 glavna igrača Juventusa ove godine, u strašnoj formi

I onda kažete da Messi nema s kim da igra. Kako nema? Osim Biglie i Banege, svi ostali bi igrali startnu postavu u bilo kojoj reprezentaciji svijeta? S kim to igra Sanchez? Šta je Messi napravio u finalu pa da možete krivit njegove saigrače, a njega izdizati i ne kriviti i njega kao i sve ostale? Evo šta je uradio, povukao jednu kontru u sudijskoj! Jednu! Koliko je pretrčao? Je l' ostavio srce na terenu, je l' mogao više da se zalaže? Mogao je! Mogao je isto kao što se zalagao Sanchez, isto kao što se zalagao Vidal, trebao je da se zalaže i Messi. On je najbolji njihov igrač, on je najbolji na svijetu i ako on trči, ako se on zalaže, moraju da trče i da se zalažu svi. Oni se nisu zalagali dovoljno. Najmanje se zalagao Messi i to je njegova krivica, nije Higuainova, nije Tatina. Ne može njega Tata natjerat da trči, to Messi radi ako hoće, ako neće ponaša se kao u finalu. I kakav je to primjer saigračima?! On ih može natjerati da trče više, da se zalažu, pa ako su i ograničeni kao balkon (a nisu, nisu sigurno) to bi uz Messija bilo dovoljno da osvoje. Ali uz Messija koji ih predvodi po trčanju i zalaganju. Pa njemu ovaj trofej najviše treba, njemu bi trebao najviše da znači.

E, tu sad dolazimo do onoga da je Maradona saigrače činio boljim. Nije trener ni Maradonu mogao natjerati da trči i da ore teren. Maradona je to radio ako je htio. Razlika između Maradone i Messija je što je Maradona bio predvodnik ekipe i po zalaganju i po kvalitetu. Messi je predvodnik po kvalitetu, po zalaganju sigurno nije.

Neko je pomenuo da ni Maradona nije osvojio LP i Copu. Kakvu je ekipu imao Napoli, kakvu ima Barcelona ovih godina? I još nešto, danas ligu prvaka igraju prve četiri ekipe iz prvenstva, pa Barcelona bila iza Reala, Atletica ili bila prva, ona igra LP svake godine. Tih godina je LP igrao samo šampion države! U Italiji je tih godina trebalo bit prvi da bi izašao u Evropu da igraš LP. Trebao si da budeš bolji od Juventusa i od još boljeg Milana sa Van Bastenom, Rijkaardom i ostalom flotom, pa da tek onda dobiješ šansu da igraš LP tako da nisi imao isti format takmičenja i nisi imao iste šanse.

Messiju zamjeram nezalaganje u finalu, u meču kad je trebao da ih povede, da svima pokaže kako je on vođa ekipe u svakom segmentu. Priča da nema s kim da igra je glupost. Trener jest ograničen, pravi glupe poteze, trener je odgovoran za hemiju u ekipi, ali imam osjećaj da bi sve to prevazišli samo da je Messi povukao malo više, da se nije šetkao po terenu. Bilo mu mrsko i evo sad se raspravljamo o njemu, saigračima, treneru...nek gleda kako drugi uzimaju trofeje, mene što se tiče, ništa manje nije kriv nego Higuain!

Čileu svaka čast, pokazali su kako se igra za svoj dres, ginuli su i na SP i sad. Na SP su zaslužili više, rasuli Španiju, odlično odigrali sa Brazilom, ali sad su naplatili dugove.
I krv svoju za Bosnu moju i život svoj za Juve moj!!!

Avatar
Rajaz
Postovi: 13283
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Rajaz » 06 jul 2015, 12:17

MaGiCa je napisao/la:
Rajaz je napisao/la: A više bi ti odgovaralo da šutim i pušim priču o prosječnom Napoliju u to vrijeme ?
Mislim da kao fan Barcelone vrlodobro znam s kim Messi igra i s kim je igrao, ne treba mi fan Napolija otvarati oči.

Naravno da je imao 2 prilike kada je samo 2 puta u karijeri osvajao ligu što je užasno malo za igrača koji igra 1v11 i prosječne timove diže za level iznad kako rekoše ovdje. A igrao je i u Barceloni.
I ni dvije prilike mu nisu bile dovoljne ?

Mit o Maradoni

http://www.tv3.ie/3e/article/108/Accept ... ld-Cup-Win
Ili si ekstremno neinteligentan ili samo loshe trolujesh... :hmmmmm:

Niti je Maradona sam osvajao titule, niti je to iko ikada mogao. Ali njegovi supporting castovi su bili najslabiji od svih ATG igracha ili GOAT kandidata. I bilo koji spin koji se pravi je samo to - spin, a ne istina. O tome da li je svoje ekipe podizao na veci nivo ili ne, debatuju samo poluidioti. Dovoljno je videti gde su bili Argentinci sa njim - a gde bez njega, kao i gde je Napoli bio sa njim - a gde bez njega.

Drugo, vec 2. put izbacujesh smeshne tekstove koji imaju za zadatak da objasne kako su Maradonini saigrachi bili sve sami velikani fudbala, jerbo je trebalo da uzme WC ili scudetto sa @Rajazom ili @letom3. To bi valjda tada bio podvig. Tek tada. :facepalm:

Ta dva puta kada je DAM osvajao titulu sa Napolijem su jedina dva puta kada je ista otishla juzhno od Rima i 2 od 7 puta kada je ista zavrshila van severne Italije nakon 1940. - ekonomski i politichki gledano daleko mocnijeg dela zemlje. Pretpostavljam da bi Maradona, makar u tvojim ochima, bio veci igrach da je izabrao te 1984. npr. 1 Real, Lpool, Juventus, Milan, Inter ili Bayern, umesto Napolija?
Onda bi imao brdo titula, ali bi verovatno morao da ih osvaja sam lo stilo Messi, jer ti klubovi nisu imali tu blagodat da sastave timove ekstra kvaliteta. Ali, eto, Napoli sa prebogatog juga Italije je to mogao. :salut:

Nemam shta vishe da dodam, niti da se nastavljam sa neznalicama i ostrashcenicima.

:wave:
Sada se vrati par stranica unazad i nađi postove @Avoccata koji govori upravo to, da je Napoli bio prosječan tim i da je Maradona takve dizao level iznad, ili što kaže onaj drugi da je Zidan sa prosječnom Francuskom uzimao zlato. I jedno i drugo su laži i ja ovdje potenciram isključivo to. Ali ti dok to skontaSH prođe voz jaranika :salut:
Ne trebaš mi ti govoriti o tome kakav je support imao Diego, to se zna, na klupskom levelu neuporedivo slabiji od Messijevog, na reprezentativnom je imao TIM, današnja Argentina nije tim nego skup INDIVIDUALACA koje je upravo Messi vukao do oba finala. Ali dobro tebi su svakako bitnija imena od timske kohezije, to je možda nekada moglo prolaziti, danas je TIM ispred INDIVIDUE ma koliko on dobar bio. Južnoamerikanci su taktički 3 levela ispod Evrope. I kad već spominješ imena trebao si ispast pošten pa navesti kako su se i Di Maria i Aguero povrijedili na SP, jedan na početku knock-out faze, a drugi već u grupi.
Što se tiče textova, izbacujem ih da bi se razbila mitomanija zastupljena na ovom forumu.
Da li je Maradona napravio podvig Sa Argentinom ? Jeste, imao je najbolju predstavu u historiji svjetskih prvenstava.
Messiju se osporava SP, a Maradoni da se ne osporava LP ?
Ne ide to tako, ti kao fan Napolija i narkomana ospori Lea ja ću ti kao fan Barcelone i dotičnog osporiti Diega, logično.
Za mene je Maradona odma iza poluboga, nebitno dal' je osvojio 6 il' 66 titula, to možeš provjeriti i na temi ''Najbolji nogometaš svih vremena'', slike su obična zayebancija.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.