Copa America-Chile 2015

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Copa America-Chile 2015

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 03 jun 2015, 15:57

slika

Copa América je najstarije fudbalsko kontinentalno natjecanje na svijetu. Prvi put je održano između 2. i 17. jula 1916., kao dio obilježavanja stogodišnjice argentinske nezavisnosti, a tim povodom je utemeljen i CONMEBOL, na argentinski Dan nezavisnosti, 9. jula. Ipak, valja napomenuti da je postojao još jedan turnir održan 1910. godine, s tri sudionika, kojeg je osvojila Argentina.

Turnir je prije bio poznat kao Campeonato Sudamericano de Selecciones (Južnoameričko prvenstvo), pod kojim je imenom bio odigravan do 1975., od kada nosi današnje ime. Od 1975. do 1983., nije bilo zemlje domaćina, nego se održavalo po principu susreta kod kuće i uzvratnog susreta. Održava se u razmacima od dvije godine, ali biva i iznimaka.

Od 1993., pozivalo se još dvije ekipe iz drugih federacija. Kostarika je bila pozvana 1997., 2001., 2004., Honduras 2001., Japan 1999., Meksiko 1993., 1995., 1997., 1999., 2001., 2004.), a SAD 1993., 1995.. Za Copu Américu 2001. se pozvalo i Kanadu, no ona je kasnije odustala iz sigurnosnih razloga.

Ove godine na rasporedu je 44 po nizu Copa, a domaćin je Čile, od 11. juna do 4. jula. Naslov brani Urugvaj, koji je 2011. osvojio rekordnu 15. titulu. Naslov manje ima Argentina, a Brazil ima osam. Naslove su još osvajali Paragvaj i Peru (po dva) te Kolumbija i Bolivija (po jedan). Na ovogišnjoj Copi učestvuje 12 repki, koje su podijeljene u 3 grupe, a u četrvtfinale iz svake grupe idu 2 najbolje ekipe, uz 2 najbolje trećeplasirane. Debitanti ove godine su Jamajčani, koji su dobili pozivnicu zbog odustajanja Kineza, a uz njih tradicionalno tu su i MeHikanci.

Grupe i satnica tekmi:

slika

Utakmice ovogodišnje Cope će biti odigrane na devet stadiona u 8 gradova, u prijestolnici Santiagu se igra na dva stadiona.

slika

Sastavi ekipa su već poznati. Tako da gledajući iste mogu zaključiti da su u grupi A favoriti domaćini koji proživljavaju sušu trofeja u zadnje vrijeme (i jedna su od 3 JA repke koja nikada nije osvojila Copu) , a što sigurno imaju namjeru promijeniti na domaćem terenu. Svoje posljednje finale na Copi odigrali su još 1987. godine, kada su minimalnim rezultatom poraženi od Urugvaja. U deset izdanja nakon toga, La Roja je dosegla polufinale samo dva puta, a 1991. godine su bili treći.Osvojili su mnoga srca načinom igre kakav pokazuju posljednjih godina, a što je kulminiralo na Svjetskom prvenstvu 2014, posebno u meču protiv Španije.

Na njima će biti velik pritisak tamošnje javnosti, ali ujedno domači teren će im biti i najveći adut jer bi njihova publika mogla napraviti tu prevagu.
U grupnoj fazi sa sastaju sa Meksikom, Ekvadorom i Bolivijom. Iako su kao domaćini nosioci grupe A, ipak se ne može sa sigurnošću reći da su sigurni osvajači prvog mjesta u ovoj skupini. Ipak, treba istaći da je Sampaoli sa zvijezdama poput Alexisa Sancheza i Artura Vidala, te čeličnom odbranom kakva je odigrala Svjetsko prvenstvo protiv Španije na dobrom putu da napravi dobar rezultat. Najozbiljnija prijetnja u grupi su im neustrašivi Meksikanci, koji su hrabro koračali Brazilom ali nisu imali dovoljno sportske sreće da od prvog mjesta u grupi prevladaju prepreku poput Holandije Odabranici Miguela Herrere žele isprti gorak okus sa prošle Cope, kada nisu uspjeli da dosegnu dalje od grupne faze, uz tri poraza u tri tekme.

Bolivija prolazi tranzicijsku fazu, a Ekvador gaji potajne nade da konačno zablista na južnoameričkom takmičenju nakon sjajnog nastupa u nimalo lakoj grupi na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.

U grupi B apsolutni favoriti su Gaučosi i Urugvajci koji će međusobno odlučivati o pobjedniku grupe, a velika prevaga na strani Argentinaca i ovoga puta bit će Messi koji je nezaustavljiv ove sezone, a prošlog ljeta je ostao bez SP u samom finalu, tako d amu motiva neće nedostajati.

Sabella je predao palicu Gerardu Tati Martinu, a ovaj će imati nimalo lagan zadatak da ukomponuje Albiceleste kojima već dvije decenije izmiče titula Cope, koju su od 1959. god osvojili u samo dva navrata, a sada su na pravom putu za popravljanje ove statistike. Sramotan nastup na prošloj Copi prije 4 god kada su bili domaćini, i kada nisu prošli čak ni grupnu fazu, trebao bi biti dodatni podstrek.

Prošlogodišnje SP i sjajna ekipa predvođena najboljim igračem današnjice stavlja ih u red glavnih favorita za osvajanje Copa America. Uz nesebičnu pomoć Agüera, Teveza i Higuaína, morali bi izboriti finale i donijeti tu toliko očekivanu titulu kući.

Urugvajci brane naslov iz 2011. a iako ne bi trebali imati većih problema na putu u četvrtfinale, otežavajuću okolnost bi mogla predstavljati činjenica da njihov najbolji igrač Suarez nema pravo nastupa na Copi radi kazne zbog ujedanja Chiellinija u Brazilu, pa će tako Cavani morati preuzeti ulogu vođe i broja 1.

Paragvaj i Jamajka su jasni autsajderi u ovoj grupi. Iako u svojim redovima ima sjajnog veterana Roque Santa Cruza, teško da Paragvajci mogu u da ugroze prva dva mjesta u grupi. Jamajka se prvi put pojavljuje na ovom turniru i zadesila ih je takva (ne)sreća da igraju u najjačoj grupi, tako da će za njih uspjeh biti ako svoj nastup završe bez nule na konačnom saldu.

U grupi C jasni favoriti su Brazilci i Kolumbijci, dok će svoju šansu iz prikrajka vrebati Peruanci i Venecuela. Ovdje ćemo gledati reprizu četvrtfinala SP-a, jedina promjena je da Selecao sa klupe sada predvodi Dunga, koji će sigurno željeti da popravi utisak onog sramoćenja od Švaba u polufinalu prošlog SP-a, tako da ni jednim ni drugima neće nedostajati motiva. Ovog puta Pekerman u svom arsenalu ima na raspolaganju i Tigrea, koji i nije baš u zavidnoj formi, dok su kod Brazilaca sve oči uprte u Neymara. Najveći adut Peruanaca je argentinac na klupi, inače su nezgodni za Kolumbijce, dok je Venecuela bila lijepo iznenađenja na prošlom prvenstvu, i sigurno žele i ovdje to ponoviti, iako će im ovaj puta to biti puno teže.
___________

Što se tiče prijenosa, Arena ima prava za naš region, a tu je i YT, gdje su najavljeni prijenosi svih mečeva :kafa:
Zadnja izmjena: rio_Ferdy88, dana/u 03 jun 2015, 17:39, ukupno mijenjano 1 put.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Rajaz » 03 jun 2015, 16:16

Brao za uvod. I sam sam mislio otvoriti temu nakon finala LP, ali preduhitrio si me i zato ćeš platit dakako :kafa:
Copa America čini mi se nikad jača, šteta za Suareza, Urugvaju bez njega šanse za odbranu naslova u velikoj mjeri padaju.

Navija se za gaučose

slika

Ajde da pogađamo prvih 11 ličnih favorita.
Tata Martino će pretpostavljam ići sa 4-3-3

------------------------------------------Romero-------------------------------------------
-----------Zabaleta-------Otamendi-------------Garay----------Rojo--------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------Mascherano-----------------------------------------
---------------------Banega-------------------------------Di Maria-------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------
------------Messi-----------------------Higuain-------------------------Tevez--------------

Ako ne Argentina onda svakako Brazil

Avatar
SteveHeighway
Postovi: 2101
Pridružen/a: 21 feb 2015, 01:07
Lokacija: Hell's Kitchen
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la SteveHeighway » 03 jun 2015, 16:34

Arena je otkupila prenose jel tako ?
@Rajaz... Ma nema sanse da Urugvaj bez Suareza ista napravi,pa sjeti se samo svjetskog,bez njega Cavani izgleda kao prosjecan spic.
Brazil nikad slabiji kad gledam postavu ovako,cuj robinho :lol:
Aj drago mi je radi Coutinha,valjda ga gurne u prvih 11,imam osjecaj da ce on i Neymar fino suradjivati.
Argentina apsolutni favorit i sto se tice ove postave ne vjerujem da ce Higuain u prvu postavu. Kakav god da je tevez je bolji igrac od njega.
Moje predikcije za finale su Kolumbija-Argentina
When he had a chance to choose between trophies and loyalty, he picked loyalty. He picked loyalty for one simple reason. He is more then just a football player, he is more then just a human... He is Liverpool Football Club.
Steven Gerrard !

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la alan_kardec » 03 jun 2015, 17:15

I ovdje ko i na sp, sam za Argentinu. Red je više da uzmu neko veliko takmičenje.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Bosnian_Serb » 03 jun 2015, 18:27

Ja sam uz domaćine :D
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Manuel » 03 jun 2015, 18:47

Ovo Argentina mora uzeti.Imaju najboljeg igraca koji je u top formi a i imaju napad bolji nego ikad dok Urugvaju fali Suarez a Brazil je fakat nista posebno mada ih ne treba otpisivati.Uz Argentinu prvi favorit mi je Cile.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
SGD53
Postovi: 1995
Pridružen/a: 14 okt 2014, 21:24
Lokacija: Checkpoint Charlie
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la SGD53 » 03 jun 2015, 19:06

Chi Chi Chi
Le Le Le
Viva Chile !

za domaćine naravno :D
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Manuel » 03 jun 2015, 19:16

Za Argentinu naravno :mrgreen:

Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la bodi123 » 03 jun 2015, 19:19

Trojac u napadu Argentine Messi,Aguero i Tevez bi trebao im donjeti titulu konačno.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Rajaz » 03 jun 2015, 20:21

SteveHeighway je napisao/la:Argentina apsolutni favorit i sto se tice ove postave ne vjerujem da ce Higuain u prvu postavu. Kakav god da je tevez je bolji igrac od njega.
Moje predikcije za finale su Kolumbija-Argentina
Ne znam jesi li vidio ali Teveza sam uvrstio u prvih 11, mislim da je on definitivno siguran. Možda si mislio na Aguera koji je svakako kvalitetniji igrač od Higuaina, ali kada on igra gubi se hemija u napadu pa onda i ne čudi kada grije klupu slabijem Gonzalu koji je ipak bolji timski igrač, a Messiju to dakako više odgovara. Ovo su samo moje prognoze i razmišljanja, sasvim moguće da će početi sa triom Messi-Aguero-Tevez.

S druge strane Brazil i Dungina 4-4-2

--------------------------------------------Neto-----------------------------------------
----------Danilo--------------Miranda------------Silva-------------Marcelo----------
-------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------Fernandinho----------Gustavo-----------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------Willian-------------------------------------------Coutinho-------------
--------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------Firminho------------Neymar-----------------------------

Klupa: Marquinhos, Fabinho, Filipe Luis, Casemiro, Elias, Douglas Costa, Robinho, Everton Ribeiro, Kaka, Rafinha, Felipe Anderson, Tardelli, Damiao.

Ne izgleda ovo uopšte loše samo je problem što će Dunga vjerovatno forsirati Luiza ispred Mirande i Marquinhosa a najlošiji je stoper od svih ili ako ne to, da će ga koristiti na zadnjem veznom, samo da ga negdje ugura. Moguće i da mu prvi izbor za golmana bude Jefferson.
Ovaj Everton Ribeiro je talentovan samo tako, ali levat ode u Al-Ahli :facepalm:

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Otelo » 03 jun 2015, 20:28

Ja sam za domacine :opaopa:


Bicee trebi na tribinamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :opaopa: :opaopa: :opaopa: :njanjanja: :njanjanja: :njanjanja: :bow: :bow: :tokralju: :tokralju: :pray: :pray: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Raul_64 » 03 jun 2015, 20:45

Nema Marcela zbog povrede.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Rajaz » 03 jun 2015, 20:50

Biće čije su trebe najbolje :mrgreen:

slika

slika

slika

slika

@Raule znači Filipe lijevo

Avatar
Maestro21
Postovi: 1560
Pridružen/a: 24 mar 2014, 13:30
Lokacija: Tuzl@

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Maestro21 » 03 jun 2015, 20:56

Bit će zanimljivije na tribinama nego na terenu :D

Ja navijam za Kolumbiju, Meksiko i domaćine, Argentinu nisam nikada volio.
Forza Milan!

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la FaraonTM » 03 jun 2015, 21:23

Nemam nekog specijalnog favorita, navijam za dobar fudbal. I da, volio bih da se produži agonija Messija na velikim takmičenjima :mrgreen:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Unofficialpage » 03 jun 2015, 21:27

Satnice slične kao na SP. Odlično!

Ako Čile, Kolumbija i Meksiko odigraju kao na SP bit' će odlično takmičenje, naravno uz Argentinu, Brazil i Urugvaj.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la messilla » 03 jun 2015, 21:29

Argentina :pray:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Manuel » 07 jun 2015, 01:30

Unofficialpage je napisao/la:Satnice slične kao na SP. Odlično!

Ako Čile, Kolumbija i Meksiko odigraju kao na SP bit' će odlično takmičenje, naravno uz Argentinu, Brazil i Urugvaj.
I to vecina tekmi na Areni Sport 1

Meksiko dolazi sa drugim timom jer cuvaju najace igrace za Gold Cup tako da od njih se nista specijalno ne moze ocekivati.Po meni su Cile i Argentina prvi favoriti.

Bio bi tu i Urugvaj al bez Suareza nije to ista reprezentacija.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
ceze
Postovi: 4332
Pridružen/a: 11 dec 2011, 00:58
Lokacija: Brdoviti Balkan
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la ceze » 07 jun 2015, 02:36

Odličan uvod. :thumbup:
Gdje prestaje razum, počinje Bosna ...

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36499
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Donnie Darko » 07 jun 2015, 02:39

navija se za braću kolumbijce

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.