Copa America-Chile 2015

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la MaGiCa » 05 jul 2015, 22:55

Rajaz je napisao/la:Ovim si mi indirektno priznao da je Napoli bio daleko od prosječnog tima. Zahvaljujem.
:rol:

Haj ba nemoj se ofirat vishe. Napoli nije bio prosechan tim jer niti jedan tim koji ima najboljeg igracha na svetu nije prosechan.

Ali, Napoli nije bio ni u nivou velike trojke, koja je poslovichno izdvajala najvishe i uvek imala vetar u ledja od strane saveza.

To bi bilo isto kao kad bi npr. Messi osvajao La Ligu sa Villarrealom. Niti su prosek ekipa (tek to ne bi bili sa njim u timu), ali niti nivo 1og RMa, Barce, Valencije ili ATMa.


BTW, ako vec prichash o nechemu, valjalo bi ti da pogledash i te tekme koje je Maradona igrao za Napoli ili makar sazhetke...a ne da po chuvenju nama koji smo te stvari ispratili podrobnije (ili u real time-u ili naknadno) objashnjavash gde greshimo u percepciji. :kafa:

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la miki_92 » 05 jul 2015, 23:00

Rajaz je napisao/la: Mogu ti navest minimalno 10 primjera kada su igrači proglašavani MVP-jem, a da se njihova reprezentacija nije okitila zlatom.
Znači greška u koracima.
zato jer je fudbal sport u kojem je se desilo valjda najvise nelogicnih izbora (od onih FIFA postava pa na dalje)
u NBA, MVP finala je samo jednom bio igrac iz porazene ekipe, bas me cudi sto je tako nizak procenat
Nemam ja tebi šta pokušavat izgradit, on je zvanični MVP i jednog i drugog turnira, organizatori i ljudi zaduženi za nagrade su mu to uručili, ne ja.
odlicno, znaci vjerujes "strucnjacima" a ne svojim ocima

te nagrade dobija zato sto je hodajuca reklama a ne MVP tih turnira
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Rajaz » 05 jul 2015, 23:08

MaGiCa je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:Ovim si mi indirektno priznao da je Napoli bio daleko od prosječnog tima. Zahvaljujem.
:rol:

Haj ba nemoj se ofirat vishe. Napoli nije bio prosechan tim jer niti jedan tim koji ima najboljeg igracha na svetu nije prosechan.

Ali, Napoli nije bio ni u nivou velike trojke, koja je poslovichno izdvajala najvishe i uvek imala vetar u ledja od strane saveza.

To bi bilo isto kao kad bi npr. Messi osvajao La Ligu sa Villarrealom. Niti su prosek ekipa (tek to ne bi bili sa njim u timu), ali niti nivo 1og RMa, Barce, Valencije ili ATMa.


BTW, ako vec prichash o nechemu, valjalo bi ti da pogledash i te tekme koje je Maradona igrao za Napoli ili makar sazhetke...a ne da po chuvenju nama koji smo te stvari ispratili podrobnije (ili u real time-u ili naknadno) objashnjavash gde greshimo u percepciji. :kafa:
Napoli ni bez Maradone nije bio prosječan, kapiraSH ?
Poređenje Villareala s tadašnjim Napolijem je posebna smijurija, da si rekao Atletico il' Sevilla pa ajd ispravnije bi bilo, ovako si dobrano fulao.
Još će ispasti da osporavam Maradonu :rol:
Chim ti pogledash Wiltove i ja chu Maradonine slika

A pogledao sam ih bezbroj

let3
Postovi: 28691
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la let3 » 05 jul 2015, 23:11

MaGiCa je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:Ovim si mi indirektno priznao da je Napoli bio daleko od prosječnog tima. Zahvaljujem.
:rol:

Haj ba nemoj se ofirat vishe. Napoli nije bio prosechan tim jer niti jedan tim koji ima najboljeg igracha na svetu nije prosechan.

Ali, Napoli nije bio ni u nivou velike trojke, koja je poslovichno izdvajala najvishe i uvek imala vetar u ledja od strane saveza.

To bi bilo isto kao kad bi npr. Messi osvajao La Ligu sa Villarrealom. Niti su prosek ekipa (tek to ne bi bili sa njim u timu), ali niti nivo 1og RMa, Barce, Valencije ili ATMa.


BTW, ako vec prichash o nechemu, valjalo bi ti da pogledash i te tekme koje je Maradona igrao za Napoli ili makar sazhetke...a ne da po chuvenju nama koji smo te stvari ispratili podrobnije (ili u real time-u ili naknadno) objashnjavash gde greshimo u percepciji. :kafa:
Konstantno si u ofsajdu, jer ne želiš ili ne znaš ili ne možeš - da pojmiš ogromnu razliku u fudbalu između 80-tih godina prošlog vijeka i ovaj danas....to jest koliko je fudbal evoluirao u zadnjih 20 i kusur godina, ili što je još bitnije koliko svaki danom napreduje u svim aspektima.
A onda još potežeš paralele koji nisu vremensku usklađene :shock:

Ni dva Messija (a ne jedan) danas ne bi dovukla Villareal (ili njemu slicne prosjecne klubove) do titule u Španiji :!: to je prosto nemoguce u ovakvoj konkurenciji, gdje se zahtjeva maximalno jak tim na svim pozicijama (plus jaka klupa) u jednom maratonu od 38 kola.
Zadnja izmjena: let3, dana/u 05 jul 2015, 23:12, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Rajaz » 05 jul 2015, 23:11

miki_92 je napisao/la:
Rajaz je napisao/la: Mogu ti navest minimalno 10 primjera kada su igrači proglašavani MVP-jem, a da se njihova reprezentacija nije okitila zlatom.
Znači greška u koracima.
zato jer je fudbal sport u kojem je se desilo valjda najvise nelogicnih izbora (od onih FIFA postava pa na dalje)
u NBA, MVP finala je samo jednom bio igrac iz porazene ekipe, bas me cudi sto je tako nizak procenat
Nemam ja tebi šta pokušavat izgradit, on je zvanični MVP i jednog i drugog turnira, organizatori i ljudi zaduženi za nagrade su mu to uručili, ne ja.
odlicno, znaci vjerujes "strucnjacima" a ne svojim ocima

te nagrade dobija zato sto je hodajuca reklama a ne MVP tih turnira
Porediš 2 različita sporta momak, apsolutno me zaboli qurac za NBA, ja ovdje pričam o fudbalu.
U svakom slučaju vjerujem više vlastitim očima i stručnjacima nego tebi samom.

Pogledaj malo bolje, možda su te oči izdale
slika

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24175
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Derdiyok » 05 jul 2015, 23:13

Bože dragi koliko samo Messijevih i Barcinih hejtera :kafa:
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
Senegal
Postovi: 535
Pridružen/a: 19 jun 2015, 01:23
Lokacija: Afrika
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Senegal » 05 jul 2015, 23:21

Napoli je trebao da bude tolika truba pa da to Maradona sam nosa.. :urnebes:


Magica objasnio :thumbup: ali dzaba djeci da crtas...moj Magica

let3
Postovi: 28691
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la let3 » 05 jul 2015, 23:24

Senegal je napisao/la:Napoli je treba da bude truba tolika truda da to Maradona sam nosa :urnebes:


Magica objasnio :thumbup: ali dzaba djeci da crtas...moj Magica
jelde :lol: :lol: ostali mu samo dodavali lopte i izvodili aut po potrebi, a kornere je Maradona sam sebi nabacivao i trcao u 16 da zakuca makazicama u rašlje....ali OK, poštujem svacije mišljenje.

kad vec tako smijelo izjavljuješ, reci mi: Uzimaš li u obzir i razliku današnjeg fudbala i onoga prije 30 godina :crazy:
Zadnja izmjena: let3, dana/u 05 jul 2015, 23:28, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la MaGiCa » 05 jul 2015, 23:26

Rajaz je napisao/la: Napoli ni bez Maradone nije bio prosječan, kapiraSH ?
Poređenje Villareala s tadašnjim Napolijem je posebna smijurija, da si rekao Atletico il' Sevilla pa ajd ispravnije bi bilo, ovako si dobrano fulao.
Još će ispasti da osporavam Maradonu :rol:
Chim ti pogledash Wiltove i ja chu Maradonine slika

A pogledao sam ih bezbroj
Stvarno?
Atletico i Sevilla zavrshavaju na mestima 1 bod daleko od onih koje vode u S.Division?
Ili vrhunske ekipe to u principu rade, samo mi toga nismo svesni?

Glede Wilta - odgledao sam sve shto postoji na netu. A to je materijal koji se sastoji od svega 2.5% njegovih kosheva koji postoje zabelezheni na snimcima. Od mene valjda dovoljno.

Lichno sumnjam da si ti odgledao 1 celu tekmu DAMa ili u Napoliju ili u Argentini pre SP1990. Ali, ajd`nek ti bude da je to bezbroj.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la miki_92 » 05 jul 2015, 23:29

Rajaz je napisao/la:
Pogledaj malo bolje, možda su te oči izdale
slika
slika je sve rekla, Messi je MVP, hands down :lol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la BigBigBang » 05 jul 2015, 23:30

I sam Messi priznaje da nije bio najbolji igrac turnira :lol:



Rajaz na aparatima
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la MaGiCa » 05 jul 2015, 23:33

let3 je napisao/la:Konstantno si u ofsajdu, jer ne želiš ili ne znaš ili ne možeš - da pojmiš ogromnu razliku u fudbalu između 80-tih godina prošlog vijeka i ovaj danas....to jest koliko je fudbal evoluirao u zadnjih 20 i kusur godina, ili što je još bitnije koliko svaki danom napreduje u svim aspektima.
A onda još potežeš paralele koji nisu vremensku usklađene :shock:

Ni dva Messija (a ne jedan) danas ne bi dovukla Villareal (ili njemu slicne prosjecne klubove) do titule u Španiji :!: to je prosto nemoguce u ovakvoj konkurenciji, gdje se zahtjeva maximalno jak tim na svim pozicijama (plus jaka klupa) u jednom maratonu od 38 kola.
Da se udostojim i tebi da odgovorim: promene u fudbalu sam ja prvi potencirao godinama unazad, kad su wannabe Katalonci hteli da izjednache prostom rachunicom ova sad vremena sa onima iz proshlosti i kad su krenuli u forumsku ofanzivu poznatiju kao Messi je GOAT - ko to ne prizna => hejter. Tako da me zaobidji sa tim prichama o ofsajdima.

Naravno da Messi u danashnjem fudbalu ne bi verovatno mogao da donese titulu npr. Villarrealu, ali to nije nikakav dig prema njemu - vec naglashavanje uticaja koji ima tim za njegov uchinak. A to se ovde jako chesto zaboravlja.
Obichno je Messi=GOAT kad puni uz Suareza, Neymara, Iniestu, Xavija...samo zato jer je majstorchina kakvu niko nikada nije video. A kad ne puni uz Higuaina, Teveza, Aguera, Mascherana...to je zato jer su oni panjine i levatine.
Mosh mislit dvostrukih kriterijuma... :zviz:

Avatar
Senegal
Postovi: 535
Pridružen/a: 19 jun 2015, 01:23
Lokacija: Afrika
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Senegal » 05 jul 2015, 23:36

BigBigBang je napisao/la:I sam Messi priznaje da nije bio najbolji igrac turnira :lol:



Rajaz na aparatima
:urnebes:



Gdje je Messi ?

.....u dzepu Medela :urnebes: slika

Avatar
Senegal
Postovi: 535
Pridružen/a: 19 jun 2015, 01:23
Lokacija: Afrika
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Senegal » 05 jul 2015, 23:38

MaGiCa je napisao/la:
let3 je napisao/la:Konstantno si u ofsajdu, jer ne želiš ili ne znaš ili ne možeš - da pojmiš ogromnu razliku u fudbalu između 80-tih godina prošlog vijeka i ovaj danas....to jest koliko je fudbal evoluirao u zadnjih 20 i kusur godina, ili što je još bitnije koliko svaki danom napreduje u svim aspektima.
A onda još potežeš paralele koji nisu vremensku usklađene :shock:

Ni dva Messija (a ne jedan) danas ne bi dovukla Villareal (ili njemu slicne prosjecne klubove) do titule u Španiji :!: to je prosto nemoguce u ovakvoj konkurenciji, gdje se zahtjeva maximalno jak tim na svim pozicijama (plus jaka klupa) u jednom maratonu od 38 kola.
Da se udostojim i tebi da odgovorim: promene u fudbalu sam ja prvi potencirao godinama unazad, kad su wannabe Katalonci hteli da izjednache prostom rachunicom ova sad vremena sa onima iz proshlosti i kad su krenuli u forumsku ofanzivu poznatiju kao Messi je GOAT - ko to ne prizna => hejter. Tako da me zaobidji sa tim prichama o ofsajdima.

Naravno da Messi u danashnjem fudbalu ne bi verovatno mogao da donese titulu npr. Villarrealu, ali to nije nikakav dig prema njemu - vec naglashavanje uticaja koji ima tim za njegov uchinak. A to se ovde jako chesto zaboravlja.
Obichno je Messi=GOAT kad puni uz Suareza, Neymara, Iniestu, Xavija...samo zato jer je majstorchina kakvu niko nikada nije video. A kad ne puni uz Higuaina, Teveza, Aguera, Mascherana...to je zato jer su oni panjine i levatine.
Mosh mislit dvostrukih kriterijuma...
:zviz:
Samara ih Magica :urnebes: od vrata do vrata samo ulaze i izlaze...a ovaj i dalje uporan :oops:

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Rajaz » 05 jul 2015, 23:41

miki_92 je napisao/la:
Rajaz je napisao/la:
Pogledaj malo bolje, možda su te oči izdale
slika
slika je sve rekla, Messi je MVP, hands down :lol:
Tačnije ova slika je rekla

slika

let3
Postovi: 28691
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la let3 » 05 jul 2015, 23:42

MaGiCa je napisao/la:
let3 je napisao/la:Konstantno si u ofsajdu, jer ne želiš ili ne znaš ili ne možeš - da pojmiš ogromnu razliku u fudbalu između 80-tih godina prošlog vijeka i ovaj danas....to jest koliko je fudbal evoluirao u zadnjih 20 i kusur godina, ili što je još bitnije koliko svaki danom napreduje u svim aspektima.
A onda još potežeš paralele koji nisu vremensku usklađene :shock:

Ni dva Messija (a ne jedan) danas ne bi dovukla Villareal (ili njemu slicne prosjecne klubove) do titule u Španiji :!: to je prosto nemoguce u ovakvoj konkurenciji, gdje se zahtjeva maximalno jak tim na svim pozicijama (plus jaka klupa) u jednom maratonu od 38 kola.
Da se udostojim i tebi da odgovorim: promene u fudbalu sam ja prvi potencirao godinama unazad, kad su wannabe Katalonci hteli da izjednache prostom rachunicom ova sad vremena sa onima iz proshlosti i kad su krenuli u forumsku ofanzivu poznatiju kao Messi je GOAT - ko to ne prizna => hejter. Tako da me zaobidji sa tim prichama o ofsajdima.

Naravno da Messi u danashnjem fudbalu ne bi verovatno mogao da donese titulu npr. Villarrealu, ali to nije nikakav dig prema njemu - vec naglashavanje uticaja koji ima tim za njegov uchinak. A to se ovde jako chesto zaboravlja.
Obichno je Messi=GOAT kad puni uz Suareza, Neymara, Iniestu, Xavija...samo zato jer je majstorchina kakvu niko nikada nije video. A kad ne puni uz Higuaina, Teveza, Aguera, Mascherana...to je zato jer su oni panjine i levatine.
Mosh mislit dvostrukih kriterijum
a... :zviz:
OK, hajd slažem se sa ovim

ali sam Messi bi trebao biti zadnji covjek kojem bi se trebalo šta prigovarati zbog poraza u zadnja dva finala Argentine. A dešava se upravo suprotno.
I ako se vec mora njemu šta prigovorati ili kritikovati (sve po zaslugama), onda je red krenuti redom od prioriteta (npr. od sadašnjeg selektora Martina koji ne zna pogoditi ni sastav ni formaciju u jednom finalu, a ni izvršiti prave izmjene u toku njega :facepalm: ).

Međutim, uvijek se Messi posebno vaga i analizira :shock: ...njegove greške su 10 puta vece, nego selektorove ili Higuainove ili Gagove ili nebitno više cije.
Još da je promašio i onaj penal sinoc, svi bi ga sahranili...a niko nece da vidi da je citava ekipa Argentine nadigrana na terenu (a ne samo Messi) i takticki nadmudrena od onog Ćele sa klupe Čilea.

ZaZelju
Postovi: 1350
Pridružen/a: 09 avg 2014, 23:21
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la ZaZelju » 05 jul 2015, 23:47

Messi se komotno moze okriviti sto Tevez nije igrao. Zbog losih odnosa izmedje njih dvojice nije ulazio u finalu i nije igrao na SP. Mozda je upravo on mogao biti prevaga da osvoje oba kupa.

let3
Postovi: 28691
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la let3 » 05 jul 2015, 23:48

ZaZelju je napisao/la:Messi se komotno moze okriviti sto Tevez nije igrao. Zbog losih odnosa izmedje njih dvojice nije ulazio u finalu i nije igrao na SP. Mozda je upravo on mogao biti prevaga da osvoje oba kupa.
Znaci, Messi je ujedno i selektor Argentine :hmmmmm: ovo postaje zanimljivo

Avatar
Rajaz
Postovi: 13284
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Rajaz » 05 jul 2015, 23:49

MaGiCa je napisao/la:
Rajaz je napisao/la: Napoli ni bez Maradone nije bio prosječan, kapiraSH ?
Poređenje Villareala s tadašnjim Napolijem je posebna smijurija, da si rekao Atletico il' Sevilla pa ajd ispravnije bi bilo, ovako si dobrano fulao.
Još će ispasti da osporavam Maradonu :rol:
Chim ti pogledash Wiltove i ja chu Maradonine slika

A pogledao sam ih bezbroj
Stvarno?
Atletico i Sevilla zavrshavaju na mestima 1 bod daleko od onih koje vode u S.Division?
Ili vrhunske ekipe to u principu rade, samo mi toga nismo svesni?

Glede Wilta - odgledao sam sve shto postoji na netu. A to je materijal koji se sastoji od svega 2.5% njegovih kosheva koji postoje zabelezheni na snimcima. Od mene valjda dovoljno.

Lichno sumnjam da si ti odgledao 1 celu tekmu DAMa ili u Napoliju ili u Argentini pre SP1990. Ali, ajd`nek ti bude da je to bezbroj.
Sevilla je ove sezone završila kao 5. Tadašnji Napoli je sigurno bio u top3 ekipe, Villareal nije ni u top 5, naravno da si fulao.
Glede Wilta, chisto sumnjam da si odgledao sve shto posthoji na netu.

Sinoć je vama hejterima poluboga iz Rosarija Sid Lowe postavio odlično pitanje

If Higuain takes those two chances one year apart, is Messi the best player of all time?

Avatar
Senegal
Postovi: 535
Pridružen/a: 19 jun 2015, 01:23
Lokacija: Afrika
Kontakt:

Re: Copa America-Chile 2015

Post Postao/la Senegal » 05 jul 2015, 23:51

Ustanovili smo tokom sezone da je Messi trener Barce.... kako to da je Tata Martino selektor Argentine ?


Messi je glavni i on sastavlja tim. Da sad ne spominjem Teveza javna je tajna.. Sto Mesija ne ide u Argentini tako da ni nikad slabiju Copa Ameriku ne moze da uknjizi je druga stvar, stvar je tome da je TATA MARTINO KRIV, Aguero, Di Marija, Maskerano, Rojo... pa mozda i Tevez :crazy: a ne Messi... on ne mora imati ni jedan sut u finalu ej...ni jedan sut :urnebes: i oni pricaju o nekom Maradoni i gdje kad igra vodio Argentinu u bitnim tekmama...

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.