Eurobasket 2015

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la alan_kardec » 24 sep 2015, 16:45

dubrava je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:Česi mogu vidjeti Rio samo na razglednici.
pošaljite i nama jednu :D

Bojim se da to onda ne bude neka provokacija, podyebavanje... ili kako već.
A možda se ni mi ne plasiramo. :silent:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Epidaurus » 24 sep 2015, 17:32

@Paradajz mislim da grijesis u tome kad kazes da mi u Ex Yu nemamo dovoljno talenata kao Kanada ili Spanija. Ovo nase podneblje je najbogatije talentom u Europi i mi itekako vec godinama imamo ogromne talente ali je problem u tome sto je struka katastrofalna i ne uspjeva da realizira potencijale sve ove djece. Koliko je samo ogromnih talenata propalo upravo zbog toga sto je struka losa ? To vise ne treba ni brojati, siguran sam da bi i mi i Hrvati i Slovenci i Crnogorci pa i Makedonci bili u rangu Srbije i konstantno se borili za najvise plasmane i odlicja na Eurobasketima da imamo struku cija je strucnost ekvivalentna kolicini talenta kod najboljih pojedinaca s naseg podrucja.

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la Paradajz » 24 sep 2015, 21:02

Epidaurus je napisao/la:@Paradajz mislim da grijesis u tome kad kazes da mi u Ex Yu nemamo dovoljno talenata kao Kanada ili Spanija. Ovo nase podneblje je najbogatije talentom u Europi i mi itekako vec godinama imamo ogromne talente ali je problem u tome sto je struka katastrofalna i ne uspjeva da realizira potencijale sve ove djece. Koliko je samo ogromnih talenata propalo upravo zbog toga sto je struka losa ? To vise ne treba ni brojati, siguran sam da bi i mi i Hrvati i Slovenci i Crnogorci pa i Makedonci bili u rangu Srbije i konstantno se borili za najvise plasmane i odlicja na Eurobasketima da imamo struku cija je strucnost ekvivalentna kolicini talenta kod najboljih pojedinaca s naseg podrucja.
Nisam ni rekao, da nemamo dovoljno talenata, vec da nismo taj kapacitet, a pod kapacitetom smatram velicinu i populaciju, infrastrukturu, finansijsku stabilnost i mogucnost. Bas zato sto svi igraju "basket" i sto smo generalno "kosarkaski kraj Evrope" upravo zbog toga imamo talente, ali ni oni sami se ne bi razvili da nema bilo kakve struke i nekog rada. Ja ne znam kako je u ostalim krajevima, ali u Srbiji je najmanji problem struka, veci je problem visak tih ljudi koji nemaju gde da rade, pa odlaze u inostranstvo (i sire nasu skolu), ili rade drugi posao (like me) da bi preziveli. Prvo niko nema da te plati, drugo nemas ni koga da treniras (sve manje i manje dece se odlucuje za taj sport, a i visoke clanarine) a trece nemas infrastrukturu, pa koristis spoljasne objekte preko leta i molis se da ne pada kisa. Organizacija nikakva izmedju saveza, klubova. Kako i da ocekujes u nizim uzrastima poboljsanje, kada u seniorima imamo ogromne probleme. Nemoj misliti da je nasa struka u fazonu "nasa skola najjaca, kakvi Ameri". Ni stara garda vise nije takva, kamoli nova, i svi polako shvataju kakvoj kosarci treba da se tezi i gde se najbolje uspostavlja strucnost, a gde se preuzima znanje, i zelja je velika da se takva atmosfera i kod nas stvori, ali pre svega jedan balans. Zar mislis da je struka npr kriva sto jedan Peno odlazi u Barcu, a ne ostaje u Beokosu, a nema ni 18 ? Zbog struke, ili zbog uslova ? Pa gomila nasih ljudi i radi tamo u Spaniji, neke i licno znam, tako da, veruj mi, najmanje je do struke koja nije uopste toliko losa, koliko su uslovi losi, i gde oni jednostavno ne mogu 100% da prenesu znanje. E sad zamisli onda koliko malo treba velikim zemljama poput Kanade (kojoj je usput najbolji sistem kosarke ispred nosa) da ulaze, znajuci njenu populaciju, i znajuci da uvek mogu da racunaju na "uvoz u Ameriku" i da im iz te skole izlaze igraci, mada oni po mnogo cemu u potpunosti kopiraju americki sistem, sto je i prirodno na kraju krajeva jer su susedi i jer su im mogucnosti takve, i najbolje.

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la dubrava » 24 sep 2015, 21:04

alan_kardec je napisao/la:
dubrava je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:Česi mogu vidjeti Rio samo na razglednici.
pošaljite i nama jednu :D

Bojim se da to onda ne bude neka provokacija, podyebavanje... ili kako već.
A možda se ni mi ne plasiramo. :silent:
ma daj alane, kakvo podyebavanje pobogu si...

ako se srbija ne plasira, ja ću, ja ću, ne znam šta ću, al eto, ti proberi...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la alan_kardec » 24 sep 2015, 21:29

dubrava je napisao/la:ma daj alane, kakvo podyebavanje pobogu si...

ako se srbija ne plasira, ja ću, ja ću, ne znam šta ću, al eto, ti proberi...


znam ja nas, yebo ti nas što onomad reče Josip Pejaković. kad kaže nas misli na ex-yu narode, valjda :mrgreen:
Nemoj da ja biram svega ti :lol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2015

Post Postao/la filip13 » 25 sep 2015, 18:25


Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.