Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la dubrava » 03 apr 2013, 14:29

Nemoj biti doslovan ;) Konju kad se stavi ular on gleda samo ravno. Zato je potrebno skinuti ular :)

I opet ti velim,
ne možeš gledati kvalitetu lige po jednom/dva/tri kluba, niti ispoređivati ligu sa takvim parametrima.
Aj ti sad napravi sljedeće. Uzmi HNL koeficijent u Europi i od tog iznosa (broja) mi reci koliko je Dinamo doprinuo, a koliko ostali klubovi. Nebitno, ej li riječ o ovoj sezoni, prošloj ili onoj prije 5 godina.

Uefin koeficijent može biti jedan od kriterija koja je liga kvalitetnija(bolja, kako hoćeš), a nikako jedini i isključivi.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 03 apr 2013, 14:34

dubrava je napisao/la:Nemoj biti doslovan ;) Konju kad se stavi ular on gleda samo ravno. Zato je potrebno skinuti ular :)

I opet ti velim,
ne možeš gledati kvalitetu lige po jednom/dva/tri kluba, niti ispoređivati ligu sa takvim parametrima.
Aj ti sad napravi sljedeće. Uzmi HNL koeficijent u Europi i od tog iznosa (broja) mi reci koliko je Dinamo doprinuo, a koliko ostali klubovi. Nebitno, ej li riječ o ovoj sezoni, prošloj ili onoj prije 5 godina.

Uefin koeficijent može biti jedan od kriterija koja je liga kvalitetnija(bolja, kako hoćeš), a nikako jedini i isključivi.
Slažem se da nije jedini, ali je glavni.
Najveći problem je taj što iza mojih statova stoji uefin koef. i rezultati u Europi, a iza Devilovih apsolutno ništa osim subjektivnog mišljenja. Dakle?

To za Dinamo možeš i sam napraviti, nisam ja ovdje netko tko ispunjava nečije glazbene želje.

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 03 apr 2013, 14:39

Evo, biti ću dobar.

Dinamo 25.916
Hajduk 8.916
Slaven 5.916
Varaždin 4.916
Split 4.916
Rijeka 4.916
Osijek 4.416
Šibenik 4.416
Cibalia 4.416

Partizan 17.425
C. Zvezda 8.425
Vojvodina 5.425
OFK 3.925
Spartka 3.925
Sevojno 3.925
Rad 3.425
Jagodina 3.175

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 04 apr 2013, 00:45

Sutra cu ti malo povise odgovoriti. Umoran sam sada celi dan po stadionima skacem.

Nego kada vec neces da uzimas istoriju, zasto onda uzimas Uefin koeficijent kao nesta sto se racuna u prethodnih par sezona ? :?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 04 apr 2013, 00:49

Napisao sam već ovome gore. Ako ti smeta tih pet godina unazad, onda uzmi koef. samo od ove i prošle sezone, ili samo od ove. Uglavnom, uzmi kako ti odgovara. Rezultat je svakako uvijek isti. :)

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 04 apr 2013, 00:51

I opet mi ne rece sta to dokazuje 4 kluba u HNL ostaje jos 8 u ligi koji nisu u evropi. 4 kluba iz JSL ostaje 14 koji nisu u Evropi. :?
To oni ne cine ligu ili sta ?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 04 apr 2013, 00:54

Devil je napisao/la:I opet mi ne rece sta to dokazuje 4 kluba u HNL ostaje jos 8 u ligi koji nisu u evropi. 4 kluba iz JSL ostaje 14 koji nisu u Evropi. :?
To oni ne cine ligu ili sta ?
Napisao sam ti par puta, samo ti izgleda ne čitaš. Ti si napisao (i time započeo raspravu) da je JSL jači od HNL-a (iako nemaš niti jednog argumenta). Pa ti onda sad ponavljam pitanje, na osnovu čega? Najjači hrvatski klubovi su jači od srpskih (tu se valjda slažemo jer koef. kaže tako), a šta je, kako kažeš, sa ostalima? Ako su srpski jači, na osnovu čega su jači? Dakle, ne moraš meni postavljati to pitanje, nego sebi.
Dalje, imaš gore koef. klubova, njih 8-9.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la Devil » 04 apr 2013, 00:57

sock56 je napisao/la:
Devil je napisao/la:I opet mi ne rece sta to dokazuje 4 kluba u HNL ostaje jos 8 u ligi koji nisu u evropi. 4 kluba iz JSL ostaje 14 koji nisu u Evropi. :?
To oni ne cine ligu ili sta ?
Napisao sam ti par puta, samo ti izgleda ne čitaš. Ti si napisao (i time započeo raspravu) da je JSL jači od HNL-a (iako nemaš niti jednog argumenta). Pa ti onda sad ponavljam pitanje, na osnovu čega? Najjači hrvatski klubovi su jači od srpskih (tu se valjda slažemo jer koef. kaže tako), a šta je, kako kažeš, sa ostalima? Ako su srpski jači, na osnovu čega su jači? Dakle, ne moraš meni postavljati to pitanje, nego sebi.
Dalje, imaš gore koef. klubova, njih 8-9.
Rekoh ti sutra cu ti odgovoriti duze . Ali ocigledno ti ne razumes sta je statisticki kvalitet (broj bodova,uefin koeficijent,kurcev koeficijent,broj pobeda,poraza) te sta je fudbalski kvalitet, a to se stice gledanjem utakmica. No,meni je jedna fascinantna stvar.Kazes nemoj gledati istoriju i onda u svakom drugom postu sam sebe pobijes kao npr.ovde
Dalje, imaš gore koef. klubova, njih 8-9.
8-9 klubova iz jedne od ovih liga nikako nisu mogli zaraditi koeficijent ove sezone.Dakle sve spada u istoriju.A ti se odlucno protivis toj istoriji. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 04 apr 2013, 01:06

Znači po tvojoj logici, slabiji pobjeđuju i skupljaju koeficijent, dok jači gube?! Ja sam uvijek mislio da najbolji pobjeđuju i osvajaju naslove, ali izgleda da sam cijelo vrijeme bio u krivu.

Stvar je u tome što hrvatski klubovi kontinuirano, svake godine, skupe veći koef. od srpskih. Prema tome, koef. je jako relevantan. Ali opet kažem, možemo gledati i koef. od samo ove sezone. Nikakav problem.

Hrvatski klubovi: 17.50 bodova
Dinamo 10.5
Slaven 3.0
Hajduk 2.0
Osijek 2.0

Srpski klubovi: 12.00
Partizan 6.0
Zvezda 3.0
Vojvodina 2.5
Jagodina 0.5

PROŠLA SEZONA:

Hrvatski klubovi: 15
Dinamo 8.5
Varaždin 4.0
Split 2.5
Hajduk 0

Srpski klubovi: 8.5
Partizan 3.0
Rad 2.5
Zvezda 2.0
Vojvodina 1.0

Nećemo više u povijest. :)

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 04 apr 2013, 01:31

Ne moze se ici iz krajnosti u krajnost, pa zanemarivati statistika, ali isto tako se ne mogu zanemariti i neke stvari koje nemaju pokrice u brojkama i tako prosto crno na bijelo... ;)

Recimo, Vojvodina od prije 2-3 sezone sa Milinkovicem na celu, je bila usudim se reci u rangu sa Dinamom, Partizanom, Zvezdom...Tadasnji ucesnik lige sampiona Partizan (sa sve Stanojevicem, Krstajicem, Savicem, Tejgom...) je imao dobrano veliku podrsku sudija da bi savladao Vosu u finalu kupa na Marakani! Vojvodina je bila i vise nego ravnopravan rival... ;)
Sta se desava, tog istog Milnkovica na kraju sezone tjera Bata Kan kan, jer nije bio 'podoban' i Vosa u evropi prikazuje sasvim drugo lice, dosta slabije i bljedje nego u prvenstvu! Ovo PODOBAN se naravno odnosi na to da lik nije htio da prodaje i namjesta meceve...
Isti taj Milinkovic je (sada vec juce) sa OFK-om dobio Vojvodinu u NS-u, iako na papiru ima neuporedivo slabiju ekipu od Vose!

Dalje, osvrnuo bih se na Rad koji je imao veoma slicnu pricu kao i Vojvodina! Rad sa Nikolicem prije 2 sezone je bio odlicna ekipa koja je i sa Zvezdom i Partizanom igrala prava 4 derbija godisnje i onda Ranko Stojic 'uvidi' da pomenuti Nikolic 'nije igrao dovoljno ofanzivno na Marakani" i istog otjera na kraju sezone, tako da Rad u evropske meceve krece sa potpuno drugim sefom struke + sto isti problem svake godine prati ovu ekipi, jeste sto ostane bez 5-6 najboljih igraca na kraju sezone i svake godine se vode onom 'ajmo jovo na novo'... ;)

Svaka cast koeficijentima i statistikama, ali ja ovde potpuno razumijem @Devila, kada prica o samom kvalitetu fudbala i konkurenciji koja prati i jednu i drugu ligu... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 04 apr 2013, 01:41

Od Belupa i Splita su jedino Dinamo, Maribor i Partizan bolji, u cijeloj regiji. Rijeka također postaje jak klub zbog ulaska Volpija u klub. Lokomotiva koja je tu kao drugi tim Dinama, isto tako izuzetno jaka.
Samo se nadam da neće biti klubova koji su zalutali u Europu kao zadnjih godina (Šibenik, Osijek, pa i propali Varaždin iako su na kraju sasvim korektno odigrali).

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 04 apr 2013, 01:49

Ne znam kako to prva Zvezda nije jaca od Slaven Belupa (6. na tabeli) i Splita(5. na tabeli) ??! :?
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 04 apr 2013, 01:56

marconato je napisao/la:Ne znam kako to prva Zvezda nije jaca od Slaven Belupa (6. na tabeli) i Splita(5. na tabeli) ??! :?
Možda i Zvezda, ali ne puno.

Avatar
NukeR_G1970
Postovi: 910
Pridružen/a: 05 okt 2010, 09:34
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR_G1970 » 04 apr 2013, 02:00

Sad ste vec poceli da lupetate, koliko god da je losa Zvezda, od Belupa i Splita sigurno nije losija. Opet je taj tim bio na korak od Lige Evrope i ravnopravno su igrali sa jednim od jacih timova iz Francuske lige.

U Hrvatskoj pored Dinama imate 4-5 klubova koji su dosta ispod njega kvalitetom ali malo bolji od ostatka lige, ovo ostalo je ocaj.

U Srbiji pored Partizana imate Zvezdu i Vojvodinu, dva jaka kluba, bolja od ostatka lige, pored ta 3 kluba imate jos 5-6 sasvim solidnih klubova koji uvek mogu da dobiju ova 3, ovo ostalo takodje ocaj.

Hocu da kazem da u Srbiji ima vise kvalitetnijih klubova i da je liga dosta zanimljivija i kvalitetnija od Hrvatske.

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 04 apr 2013, 02:03

NukeR_G1970 je napisao/la:Sad ste vec poceli da lupetate, koliko god da je losa Zvezda, od Belupa i Splita sigurno nije losija. Opet je taj tim bio na korak od Lige Evrope i ravnopravno su igrali sa jednim od jacih timova iz Francuske lige.

U Hrvatskoj pored Dinama imate 4-5 klubova koji su dosta ispod njega kvalitetom ali malo bolji od ostatka lige, ovo ostalo je ocaj.

U Srbiji pored Partizana imate Zvezdu i Vojvodinu, dva jaka kluba, bolja od ostatka lige, pored ta 3 kluba imate jos 5-6 sasvim solidnih klubova koji uvek mogu da dobiju ova 3, ovo ostalo takodje ocaj.

Hocu da kazem da u Srbiji ima vise kvalitetnijih klubova i da je liga dosta zanimljivija i kvalitetnija od Hrvatske.
Eto Vojvodina ispade dobar klub (nema veze što ispada od Kazahstanaca), a Hajduk, Lokomotiva, Belupo, Split, Rijeka osrednji klubovi. :lol: Pa svi ovi nabrojani su za tu Vojvodinu pojam.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 04 apr 2013, 02:07

Tako isto mozes reci i za Vojvodinu, cak sta vise, jer je Vosa samo 3 boda iza Zvezde... ;)

Nastavicemo sutra, jos i kad se Devil prikljuci :) sad idem na spavanje...poz

P.S. Vec sam ti gore pojasnio zasto Vojvodina ispada od kluba iz LIHTENSTAJNA... ;) Uostalom, ove godine je na kradju ispala od Beckog Rapida... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 04 apr 2013, 02:09

Pitanje za ovog Nukera:

Ako Srbija ima dva "dobra" kluba i još 5-6 solidnih, a HNL Dinamo i ostali koji su slabiji od ovih srb velesila, kako to da hrvatski klubovi imaju veći koeficijent i kako to da HNL ima veći koeficijent? Kako to da hrvatski klubovi bilježe bolje rezultate u Europi?

Devil je lijepo izbjegavao to spominjući ostatak lige, ali ti si se fino upecao sa ovom tvrdnjom da JSL ima više kvalitetnih klubova.

Nadam se konstruktivnom odgovoru.

Avatar
NukeR_G1970
Postovi: 910
Pridružen/a: 05 okt 2010, 09:34
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la NukeR_G1970 » 04 apr 2013, 02:12

Pa pricas o trenutnom stanju, sta spominjes neke Kazahstance kada sa njima nisu ni igrali, ispali su od Vaduza pre 2 sezone ali to nije tema.

Ako vec pricas o tome, Vojvodina je ove sezone ispala od Rapida nakon kradje u Becu i dosudjenog jedanaesterca pred kraj meca.


A ti me izgleda nisi dobro razumeo, za Vojvodinu i Zvezdu sam rekao da se posle Partizana izdvajaju od ostatka lige, nisam ih uporedjivao sa Hajdukom, Belupom, Splitom itd. Hteo sam da kazem da u Hrvatskoj imas Dinamo koji je pocetak i kraj svega, pored njega ima 4-5 solidnih klubova i ovo ostalo boranija dok je u Srbiji veca konkurencija sto samo po sebi dize kvalitet lige.

A to sto kazes da su ovi timovi pojam za Vojvodinu, tu gresis. Ja sam ubedjen da su Hajduk i Vojvodina slicnog kvaliteta pogotovo po rezultatima ove sezone. Taj Hajduk niti bilo ko iz te lige ne moze da prismrdi Dinamu koji zadnje 2 godine sluzi kao kanta za napucavanje u LS...

Avatar
sock56
Postovi: 435
Pridružen/a: 27 mar 2013, 11:18
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la sock56 » 04 apr 2013, 02:19

NukeR_G1970 je napisao/la:Pa pricas o trenutnom stanju, sta spominjes neke Kazahstance kada sa njima nisu ni igrali, ispali su od Vaduza pre 2 sezone ali to nije tema.

Ako vec pricas o tome, Vojvodina je ove sezone ispala od Rapida nakon kradje u Becu i dosudjenog jedanaesterca pred kraj meca.


A ti me izgleda nisi dobro razumeo, za Vojvodinu i Zvezdu sam rekao da se posle Partizana izdvajaju od ostatka lige, nisam ih uporedjivao sa Hajdukom, Belupom, Splitom itd. Hteo sam da kazem da u Hrvatskoj imas Dinamo koji je pocetak i kraj svega, pored njega ima 4-5 solidnih klubova i ovo ostalo boranija dok je u Srbiji veca konkurencija sto samo po sebi dize kvalitet lige.

A to sto kazes da su ovi timovi pojam za Vojvodinu, tu gresis. Ja sam ubedjen da su Hajduk i Vojvodina slicnog kvaliteta pogotovo po rezultatima ove sezone. Taj Hajduk niti bilo ko iz te lige ne moze da prismrdi Dinamu koji zadnje 2 godine sluzi kao kanta za napucavanje u LS...
Pa Dinamo da je u JSL-u ista bi situacija bila. Niti Partizan niti bilo tko drugi mu ne bi prismrdio.
Oprosti, Jagodina je ispala od Kazahstanaca, a ovi su od silnih Luksemburžana. :D

Izjednačavati kvalitetu i izjednačenost je smiješno. Pa i u Srbiji Partizan osvaja naslove zadnjih 10 godina. To što Hajduk zaostaje 10, a Zvezda 5 bodova su samo nijanse.

Ako ćeš Hajduk, Belupo, SPlit okarakterizirati kao "solidne momčadi" onda srpska liga ima jedan iznadprosječan tim (Partizan) i dva-tri solidna.

Smiješno bi bilo reći drugačije, jer je recimo koef. Slavena veći od svih srpskih klubova osim Partizana i Zvezde, Hajduka manjisamo od Partizanovog, a od ostalih srpskih klubova niti jedan ne prelazi 4.000, dok od hrvatskih tu brojku prelazi još šest klubova.

I molim te, odg. mi na pitanje iz zadnjeg posta gore.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stanje fudbala u Ex-Yu drzavama

Post Postao/la marconato » 04 apr 2013, 02:24

Pricas gluposti!

Cuj Dinamo bi pobjegao nekom...nije da ne bi, vec bi se do 'zadnjeg kola' vodila borba izmedju njega, Partizana i Zvezde, a Vojvodina ne bi zaostala vise od 7-10 bodova iza prvog, kao sto nije zaostala ni prije 2-3 sezone kada je Partizan bio i jaci nego Dinamo u zadnjih par god... ;)
Zadnja izmjena: marconato, dana/u 04 apr 2013, 02:33, ukupno mijenjano 1 put.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.