Fudbalska reprezentacija Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 13 okt 2017, 17:12

marconato je napisao/la:Ovde je jedino Muslin sporan, ja ne znam sta je tu do Sergeja?
Momak je izjavio da jedva ceka poziv...
U tom volumenu - da.
Ali ovde se zalazi u sve i svasta. Ovde raditi je umijece.
Primjer: posle pobjede u Dablinu i Zvezde u Kelnu 2/3 komentara na portalima je bila pljuvacina po igri reprezetacije i Zvezde. A obe cekale skoro po deceniju da odu na SP/u LE. To je u toj ''Evropi'' nepojmljivo. Ovde ne postoji dogovor i afirmativnost, svi sve znaju... Mi smo bolesna nacija koja kroz sport lijeci kompleks neuspjeha u drugim drustvenim sferama.
Ja se divim Milojevicu i Djukicu. Ljudi su u Grckoj/Spaniji kretali od nule i imali rezultat. A uzivali su daleko vece postovanje nego ovde. Ovde im palamudi cija je guzica Zapada vidila jedino mozda turisticki sole pamet i vrijedjaju inteligenciju...
Sa sirotinjskim budzetima su vratili evro-fudbal u Beograd. A otjerace ih na kraju iz ''vjecitih'' k'o kerove...
Molim boga da Sergej dobije poziv, a Muslina ce i dalje pljuvat' jednakim intenzitetom... Ovde ne valja niko, niti ce kad valjat'...
Muslin, Milojevic, Djukic - imena su nebitna... A mi od njih bolje nemamo... Plus Antic, Stanojevic, Paunovic, Jokanovic, Drulovic, Mihajlovic - sve je to manje-vise danas isti nivo...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 13 okt 2017, 17:34

Kako mozes porediti Muslina sa jednim Antićem?
Muslinov najveci uspjeh je taj sto se pomijao po prosjecnim ruskim klubovima, iz Standarda ga skoro otjerali ko kera...
Antić u svim zenitu vodio Real, Barcu, Atletiko..

Ovi ostali mozda nemaju iskustvo, ali barem imaju neke moderne poglede i shvatanja na fudbal.
Veljko Paunović je vec sada veci strucnjak nego sto ce Muslin ikada biti..
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 13 okt 2017, 17:49

marconato je napisao/la:Kako mozes porediti Muslina sa jednim Antićem?
Muslinov najveci uspjeh je taj sto se pomijao po prosjecnim ruskim klubovima, iz Standarda ga skoro otjerali ko kera...
Antić u svim zenitu vodio Real, Barcu, Atletiko..

Ovi ostali mozda nemaju iskustvo, ali barem imaju neke moderne poglede i shvatanja na fudbal.
Veljko Paunović je vec sada veci strucnjak nego sto ce Muslin ikada biti..
Tacno. Ali kada je Antic radio u Spaniji? Ja izricito kazem - danas.
Reprezentativno Muslin je ostvario isto sto i Antic.
Antic = plasman na mundijal & poslednje cetvrto mjesto u grupi.
Muslin = plasman na mundijal & vidjecemo...
Svi ti treneri su mahom polovicni. Uspjeh, pa neuspjeh na drugoj funkciji, pa uspjeh na novoj, pa neuspjeh...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 13 okt 2017, 18:05

Mirko je napisao/la:
marconato je napisao/la:Kako mozes porediti Muslina sa jednim Antićem?
Muslinov najveci uspjeh je taj sto se pomijao po prosjecnim ruskim klubovima, iz Standarda ga skoro otjerali ko kera...
Antić u svim zenitu vodio Real, Barcu, Atletiko..

Ovi ostali mozda nemaju iskustvo, ali barem imaju neke moderne poglede i shvatanja na fudbal.
Veljko Paunović je vec sada veci strucnjak nego sto ce Muslin ikada biti..
Tacno. Ali kada je Antic radio u Spaniji? Ja izricito kazem - danas.
Reprezentativno Muslin je ostvario isto sto i Antic.
Antic = plasman na mundijal & poslednje cetvrto mjesto u grupi.
Muslin = plasman na mundijal & vidjecemo...
Svi ti treneri su mahom polovicni. Uspjeh, pa neuspjeh na drugoj funkciji, pa uspjeh na novoj, pa neuspjeh...
Zato sam i napisao u svom ZENITU... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 13 okt 2017, 18:20

Al' je zenit prosao dragi marconato...
Treba gledat' unaprijed. Antic je gotova prica. Hvala mu na svemu.
Meni je zao sto smo Djukica olako potrosili. Mihajlovic je takodje prerano bacen u vatru...
Nama pomaze samo stariji od 50-55 godina domaci strucnjak koji je radio i na Zapadu. Mladji i stranci su bili redovno promasaj!
Boskov, Petko, Antic i Muslin su nas odveli na veliko takmicenje. Od njih je Boskov najvise znao, Petko najmanje...
Bata-Djora, Dejo, Clemente, Pizon, Miha i Advocaat su bili promasaj. Curcic je bezvrijedan pominjanja...
P. S. Muslin je imao dobru rolu u Francuskoj svojevremeno. Zaboravlja se...
Zadnja izmjena: Mirko, dana/u 13 okt 2017, 18:48, ukupno mijenjano 1 put.
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 13 okt 2017, 18:28

Kazem u kontekstu toga da se ne moze porediti sa Antićem, kojeg ni ja sada vise ne uzimam za ozbiljno..

Drulić i Đukić se ne mogu ni podvesti pod promasaj, jer nisu ni dobili sansu. Miha jeste...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la NeshaFCB » 13 okt 2017, 18:34

Spadam medju one koji su bili za Sinišinu smjenu. Jednostavno nismo imali rezultat.
Ipak, Sinišin glavni problem je bio mentalitet. Igrači nisu uspjevali odraditi na terenu ono što je on potencirao. Mislim da Siniša spada u red onih koji su definitivno prerano i olako izgorili u želji da se dokažu.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 13 okt 2017, 18:40

Miha bi bio sjajan izbor, al' tek za 5 do 10 godina... Kada bude namazan svim trenerskim farbama Serije A..
Ne vjerujem da ce Djukic sebi dozvolit' novo ponizenje. A zaboravljaju ljudi da je Djuka odveo U-21 tim u finale evropskog...
Bojim se da cemo i Paunovica isto tako olako potrositi u A-reprezentaciji...
Ne moze trener pocinjati sa A-reprezentacijom! U vaterpolu/kosarci mozda moze. U fudbalu - ne!
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 13 okt 2017, 18:56

Ne slazem se!

Mihajlovića nije syebalo neiskustvo, nego njegova sujeta i menadzerisanje.
Mi smo pod njim igrali daleko bolji fudbal nego sada, ali dzaba ti sve kad je frajer toliko lud, pa u po Zagreba izvede sastav:

Brkić - Ivanović, Subotić, Nastasić, Kolarov - Ignjovski, Radovanović - Stevanović, Đuričić, Z. Tošić - Šćepović.
:tokralju:

Na klupi Tadić, na tribinama Matić i Ljajić... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la NeshaFCB » 13 okt 2017, 18:58

Neiskustvo je itekako važna stavka. Da li je najzaslužnije ili jednako zaslužno kao i sujeta, to je druga stvar.

Tu utakmicu su izgubili Kolarov i Subotić koji su napravili kardinalne greške. Zanemarimo Šćepovića, Đuričića i Radovanovića u postavi.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 13 okt 2017, 19:00

marconato je napisao/la:Ne slazem se!

Mihajlovića nije syebalo neiskustvo, nego njegova sujeta i menadzerisanje.
Mi smo pod njim igrali daleko bolji fudbal nego sada, ali dzaba ti sve kad je frajer toliko lud, pa u po Zagreba izvede sastav:

Brkić - Ivanović, Subotić, Nastasić, Kolarov - Ignjovski, Radovanović - Stevanović, Đuričić, Z. Tošić - Šćepović.
:tokralju:

Na klupi Tadić, na tribinama Matić i Ljajić... :kafa:
Pa zato i rekoh:

''Miha bi bio sjajan izbor, al' tek za 5 do 10 godina... Kada bude namazan svim trenerskim farbama Serije A..''
Kada sazrije. A to itekako ima veze sa selekcijom igraca i sujetom... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Nemanja86 » 13 okt 2017, 19:56

ovaj komentar sa prošle strane je klasičan primjer "general poslije bitke" razmišljanja.

Kada sam vidio da poredi Paunovića sa Đorđevićem u košarci, jasno mi je da autor nema nikakvu moć analitičkog posmatranja, već samo povezuje slične slučajeve na osnou konačnog utiska. Podsjeća me na onog šarlatana Darka Nikolića sa Blica, koji uspjehe naše reprezentacije poistovjećuje sa nekim klincima na terenu, liričkim prikazima kako smo mi bogom dani za to, nekim pjesničkim slobodama itd...

I onda dolazimo to tih nekih aksioma da je Paunović izmislio fudbal za Muslina, iako nijedan Paunovićev tim nije gledao nijednom osim na NZL. A danas se pogrešan utisak o kvalitetu nekog trenera može donijeti i nakon većeg uzorka, a ne na osnovu jedne akcije.

A danas svako ko ima pristup flat internetu i malu sklonost skribomaniji može ispasti kao analitičar revolucionar. Dečko nije napisao ništa što prosječan veteran u kladionici i kafani ne priča svaki dan.

Dajte malo ozbiljnosti.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 13 okt 2017, 22:08

Nemanja86 je napisao/la: I onda dolazimo to tih nekih aksioma da je Paunović izmislio fudbal za Muslina, iako nijedan Paunovićev tim nije gledao nijednom osim na NZL. A danas se pogrešan utisak o kvalitetu nekog trenera može donijeti i nakon većeg uzorka, a ne na osnovu jedne akcije.

A danas svako ko ima pristup flat internetu i malu sklonost skribomaniji može ispasti kao analitičar revolucionar. Dečko nije napisao ništa što prosječan veteran u kladionici i kafani ne priča svaki dan.

Dajte malo ozbiljnosti.
Sta sam pogrijesio?!
Sta imam da gledam, dovoljno je onaj turnir na NZ i ove kvalifikacije A tima.

Prvi igrao moderan fudbal, usudicu se reci najbolji koji je ikad odigrala bilo koja nasa ekipa u poslednjih 15-ak god..
Nacin na koji napadaju, kako se brane, nijednog momenta ne gube glavu..
Tacno se vidi sistem ko sta moze da radi na terenu, sta nije njegov zadatak, opsta jedna disciplina na terenu. Ujedno i leprsav i ucinkovit fudbal!
Nijednom ne vidjeh neki nelogican i panican kiks bilo odbrane, bilo nekog iz veznog reda.

Drugi nareda 7 odbrambenih, napravi blok ispred golmana, a gore sta se uradi.
Ok to je prolazilo vs ostrvljana koji takodje igraju na trku i snagu. Dosli Arnautović i drugovi i ubili nas presingom i kombinatorikom. Protok lopte kroz sredinu 0 bodova. Tu po pravilu imamo igraca manje, jer 3 nasa stopera od po 190 cuvaju jednog njihovog napadaca...

Ma dovoljno je pogledati par njihovih intervjua da bi se donio sud.

Prvi elokventan, prica i o psihologiji, pripremi utakmice, stvarima koje indirektno uticu na fudbal..
Bavi se i najmanjom pojedinoscu.

Drugi klasila nas autodestuktivno-sujetan proizvod. Ja sam najbolji, vidite sta sam postigao bla bla bla..Kaze; Austrijanci su bili bolji...Pa naravno majstore kad nisi dobro pripremio mec, stoperi ti se sudaraju na 10 kvadrata, vezni red ne postoji, napadac odsjecen od ostatka tima..
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la MaGiCa » 13 okt 2017, 22:21

Pricate o Mihajloviću kao da je on trošen od strane nekoga, a ne da je sam potrošio svoju šansu. :kafa:

Ko se budalisao sa Matićem i Ljajićem :?: :damn:

Ko je taj koji je na RaiDue Domenici Sportivi govorio da je Scepović novi Ibrahimović :?: :tokralju:

Mihajlović je totalno nesistematičan i egomanijakalan lik da za 10 godina trenerske karijere nije uradio ništa. I neće uraditi ni za 3x toliko.

Porediti njega i Paunovića je uvreda za zdrav razum. Paunović je postigao jedan od top10 rezultata na tlu exSFRJ. Zaboravljate da je velika grupa eksperata, trenera, novinara godinama govorila da je rezultat Čileanaca najveći uspeh YU reprezentativnog fudbala u istoriji...Paunović je to ponovio u težim uslovima.

I da, Novozelandjani možda nisu trebali da nose ovu ekipu, ali je bruka kako mi tretiramo mlade igrače. Ovde se čeka da neko dodje do 27-28 godina da bi mu se dala šansa u reprezentaciji. :silent:

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 13 okt 2017, 22:40

MaGiCa je napisao/la: I da, Novozelandjani možda nisu trebali da nose ovu ekipu, ali je bruka kako mi tretiramo mlade igrače. Ovde se čeka da neko dodje do 27-28 godina da bi mu se dala šansa u reprezentaciji. :silent:
Jbg, premladi su..
Vidis kako su se Sule, Kimmich, Goretzka, Sane, Brandt..pogubili kad su ih Švabe gurnule u vatru... :kafa: :facepalm:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la DANTES » 13 okt 2017, 22:53

Nemanja86 je napisao/la:ovaj komentar sa prošle strane je klasičan primjer "general poslije bitke" razmišljanja.

Kada sam vidio da poredi Paunovića sa Đorđevićem u košarci, jasno mi je da autor nema nikakvu moć analitičkog posmatranja, već samo povezuje slične slučajeve na osnou konačnog utiska. Podsjeća me na onog šarlatana Darka Nikolića sa Blica, koji uspjehe naše reprezentacije poistovjećuje sa nekim klincima na terenu, liričkim prikazima kako smo mi bogom dani za to, nekim pjesničkim slobodama itd...

I onda dolazimo to tih nekih aksioma da je Paunović izmislio fudbal za Muslina, iako nijedan Paunovićev tim nije gledao nijednom osim na NZL. A danas se pogrešan utisak o kvalitetu nekog trenera može donijeti i nakon većeg uzorka, a ne na osnovu jedne akcije.

A danas svako ko ima pristup flat internetu i malu sklonost skribomaniji može ispasti kao analitičar revolucionar. Dečko nije napisao ništa što prosječan veteran u kladionici i kafani ne priča svaki dan.

Dajte malo ozbiljnosti.
Svi će biti Generali nakon sp gdje ćemo teško stradavati.. Ja se trudim biti kritičan sad. Dakle kritičan ne maliciozni kreten koji će da uyebe atmosferu i sve ostalo. Treba upozoriti, a ne gurati glavu u pijesak i gledati sve kroz ružičaste naočare. Sjajno je što smo na sp. Jedva čekam uzbuđenje čekanja mečeva. To je fenomenalan osjećaj. Ali život i sport su me dosta naučili. Tako na osnovu onoga što je bilo, mogu da izvučem zaključke šta će biti. Što ono kažu u Galaktici, sve je ovo bilo prije, i desiće se opet. Evo sad zvučim tj ličim na Darka(kojeg uzgred znam sa nekih foruma i koji mi se uzgred ne sviđa literarno.), ali pokušavam ti dočarati moj stav i stav drugih koji misle slično. 90% ovih što danas brane Muslina će nakon sp tražiti njegovu glavu..
Što se tiče poređenja Paunović vs Sale. Igrački nema smisla. Paunović bi u najboljem slučaju zbog karijere mogao da se poredi sa recimo Nikolom Lončarom. Treneri se itekako mogu porediti. Obojici je reprezentacija bila prvi pravi posao takoreći. Obojica psihički spremaju ekipe na sjajna način i obojica bude odanost igrača.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 13 okt 2017, 23:25

marconato je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la: I da, Novozelandjani možda nisu trebali da nose ovu ekipu, ali je bruka kako mi tretiramo mlade igrače. Ovde se čeka da neko dodje do 27-28 godina da bi mu se dala šansa u reprezentaciji. :silent:
Jbg, premladi su..
Vidis kako su se Sule, Kimmich, Goretzka, Sane, Brandt..pogubili kad su ih Švabe gurnule u vatru... :kafa: :facepalm:
Warte mal, mein Freund!
Ovde je ostecen SMS! Andrija je tek od ove sezone standardan u Benfici.
Mijat je u reprezentaciji i igra. Rajkovic je branio u dva kval. meca i nema pravo da se zali na svoj status.
Veljkovic i Maksimovic dobijaju poziv.
Gajica nema u Bordou. Antonov u Partizanu trazi sebe. Babic je u Zvezdi nestandardan. Zdjelar u Oliju nestandardan. Grujic ne postoji u Liverpulu. Saponjic je rezerva u je*enom Zulte-Varegemu!
I ti ih poredis sa momcima iz DFB-elfa koji su standardni i nosioci igre u daleko jacim ekipama od Lacia i Benfike?! :o
Benfika gubi od CSKA u Lisabonu i 0:5 u Bazelu :!:
Ovde je u pitanju spor i privatni obracun oko jednog igraca! To se nazalost oteglo i svi smo nezadovoljni.
Ali nekakva toboz urota protiv ''Novozelandjana'' - ne postoji!
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 13 okt 2017, 23:30

You miss the point my friend...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la MaGiCa » 13 okt 2017, 23:41

marconato je napisao/la:You miss the point my friend...
Maši Mirko sve u 16. Kao i idol mu Muslin. ;)

Kad se bude blamiralo u Rusiji i kad budu svi čuvari bengalske vatre tražili baš Muslinovu glavu...tad će valjda biti jasno svima o čemu se ovde priča.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 13 okt 2017, 23:45

marconato je napisao/la:You miss the point my friend...
Ma znam ja da postoji ogromna razlika u potencijalu/kapacitetu izmedju nas i Nijemaca... Nisam mutav jbg...
Ali duuuuugo pratim DFB-elf i neuporedivo je. Oni su odlaskom Lama, Mire, Poldija, Svajnija + Ozil ni blizu negdasnjeg - primorani da podmlajuju! Htjeli-ne htjeli... Smjena generacija im je neminovna!
A ovde se predstavlja da svi mrze ''Novozelandjane''... Fals!
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.