Fudbalska reprezentacija Srbije

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 16 nov 2017, 20:47

Shadows je napisao/la:
Mirko je napisao/la:
Shadows je napisao/la:Ako ce Janjicic uslovljavat Srbiju nek igra za nekog drugog. To mislim i za sve ostale.
Polako. Ne zalijeci se...
Talentovanu djecu treba okupljat', a ne tjerat' od sebe. U sportu, a i u drugim sferama drustva i zivota...
Nisam rekao da treba tjerat. Vec da ne treba dop7stit uslovljavanja.
Naravno. Ali treba imati takta... Ne prelamati odmah preko koljena...

U principu podrzavam stav i Bertansa i Marconata po pitanju zrijeba...
Ali ostaje pozeljno izbjeci peh u zrijebu iz 1. sesira... Sumjam da ko zeli grupu sa Brazilom/Argentinom i Spanijom/Engleskom...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
JOVO
Postovi: 24
Pridružen/a: 09 jun 2016, 13:20
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la JOVO » 16 nov 2017, 21:18

% ? ? - " " " у "?

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 16 nov 2017, 21:56

Mirko je napisao/la:
U principu podrzavam stav i Bertansa i Marconata po pitanju zrijeba...
Ali ostaje pozeljno izbjeci peh u zrijebu iz 1. sesira... Sumjam da ko zeli grupu sa Brazilom/Argentinom i Spanijom/Engleskom...
Sad bi ih potpisao... :kafa:

Edit: Da da, ja otisao da su Englezi u prvom sesiru... :facepalm:
U tom slucaju svakako, slazem se.. ;)
Zadnja izmjena: marconato, dana/u 16 nov 2017, 22:16, ukupno mijenjano 1 put.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la NeshaFCB » 16 nov 2017, 22:09

JOVO je napisao/la:% ? ? - " " " у "?
To će zavisiti od mnoštva faktora.

Prvi - geografski. Nije isto ići do Kalinjingrada i Moskve i naprimjer Jekaterinburga i Samare.
Drugi - rad Saveza, odnosno onih koji budu raspolagali sa kontigentima karata namjenjenim srpskim navijačima. Odnosno agencija.
Nemalo puta su navijači reprezentacije obmanuti. Karte dobijene od FIFA su dijeljenje kurtama i murtama, političkom linijom, pa su na tribinama umjesto navijača, sjedili kravataši i njihove sekretarice, pri tome su im i putni troškovi plaćeni iz džepa građana. Da ne davim previše, strašno je šta su radili u Savezu pred ranija takmičenja. I posle ona standardna nema navijača,a ništa nije učinjeno da se bar malo olakša ljudima u polusiromašnoj zemlji da odgledaju bar jedan meč prvenstva...
Treći - FIFA ima jasno određen metod dodjeljivanja broja ulaznica, ali i kad je slobodna prodaja u pitanju. Karte u Rusiji će biti poprilično skupe za strance. A opet, nije to samo karta. Treba doći do Kazanja...
Četvrti - standardna priča, dijaspora. Da se ne lažemo oni su u najboljoj ekonomskoj situaciji i između ostalog od njihovog odziva zavisi koliko će navijača biti na tribinama.
Peto - domaće navijačke grupe. Svi znamo da praktično organizovano nijedna grupa ne prati reprezentaciji. Već isključivo pojedinci. Tužno, ali je tako.
Šesto - naravno zavisiće i od rivala u grupi. Tradicionalno na svakom velikom takmičenju najviše je Engleza. Šveda uvijek mnogo... Ne sumnjam da će i Poljaka biti masa...

Ipak, ono što je sigurno dosta našeg naroda ima u Rusiji što legitimno, što na crno. Ne sumnjam da će mnogi kupiti kartu i doći da podrže reprezentaciju. Jednako kao što ne sumnjam da će i domaća publika biti na strani naše reprezentacije. Pogotovu ako se utakmice budu igrale u Moskvi, San Peterburgu, Rostovu.

Čujem od par drugara da je i dio Lešinara zainteresovan za ekskurziju... Po drugim forumima slična je priča i sa drugim navijačkim grupama... e sad da li će to biti masovno, vidjećemo. Ukoliko bi se u Moskvi igralo, mislim da bi imali baš veliku podršku, jer tri velike grupe (CSKA,Spartak, Dinamo) su u bratskim odnosima sa našim grupama. Ako obaveze, ali i novčanik dozvole i sam bi volio odgledati uživo jednu utakmicu reprezentacije.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 17 nov 2017, 00:27

NeshaFCB je dao sveobuhvatan i iscrpan prikaz....

Dodacu: zavisice mnogo od zrijeba...
Protiv Engleza/Poljaka/Svedjana/Hrvata bi imali domaci mec npr, bez obzira na broj njihovih navijaca...
Kod klupskih navijaca veci je problem animirati Delije i Grobare da zajedno i organizovano podrze reprezentaciju, nego ruske navijacke grupe... Da se Delije i Grobari malo zajedno potrude, uzivali bismo bezrezervnu i iskrenu podrsku navijaca Spartaka, CSKA i Dinama, pod uslovom da se ne ukrstamo sa njihovom reprezentacijom... Navijaci Spartaka, CSKA i Dinama pokretali su samoinicijativno vec desetine humanitarnih akcija za materijalnu pomoc oboljelim i stradalim ljudima u Srbiji...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 17 nov 2017, 04:06

Iz prvog šešira, naravno, volio bih Ruse ili Poljake (ne znam uopšte i otkud Poljaci u prvom). Rusi su jedna strašno limitirana reprezentacija i apsolutno su najlošiji u prvom šeširu. Po kvalitetu i mogućnostima su tu negdje na granici 3. i 4., dakle otprilike neki naš rang i definitivno sa njima možemo igrati, dokaz je i onih 1:1 u prijateljskoj. Poljaci su osjetno jači od Rusa, i timski i individualno, imaju dobru generaciju koju nose Lewa i Grosicki, Pisczek, Glik... ali bolje i oni iz prvog nego neko jači. Možda bi nam još legli i Portugalci, ovo ostalo vjerovatno pogibija.
U drugom šeširu je džekpot u vidu Perua. Kao i za Poljsku, za Peru ne znam otkud u drugom. Godinama ih nema nigdje, sastave dva dobra takmičenja i odmah su 10. na rang listi. Ludost. Fina ekipica sa nekoliko odličnih igrača, Cueva (za kojeg se prije godinu-dvije pričalo da bi mogao u Zvezdu), Farfan, Araujo (taj je bio kod nas, ne dugo), Gerero (ali on im problem zbog nekog doping testa pa se ne zna hoće li uopšte ići u Rusiju), Carillo, možda i Pizzaro ako ga selektor bude zvao, ali to je otprilike to. Razlikuju se od ostalih repki iz J.Amerike po tome što nemaju neka ekstra imena, više guraju timski, nisu jaki ni tehnikom. Ne bi mi bilo krivo ni ako bi iz ovog izvukli Meksikance pa ni alpske Šipce :mrgreen: ni Urugvaj, samo ne Španci i Kroati. U trećem nemam nekog favorita kojeg bih volio da dobijemo, možda Tunis. Bili su prvi u relativno laganoj grupi u kvalama, nisu atraktivan rival, nemaju nekih naročito poznatih igrača, osim možda Abdenura iz Valensije i Kazrija koji je prošle sezone bio u Sanderlendu... oni mi se onako čine kao najpoželjniji. Ne bi bili loši za izvući ni Egipat ili Kostarika. Iran može biti baš zayeban. Pratio sam ih u kvalifikacijama, igraju pravo tvrdo, sve 1:0 0:1, mogli bi mnogima napraviti probleme. Volio bih da nas Skandinavci zaobiđu, pogotovo Danci ali i Islanđani. Što reče @mirko, dobro je što ćemo izbeći Nigeriju i Maroko. Nigerijci dolaze sa paklenim napadom, Iheanačo, Ivobi, Igalo, Musa, sredina takođe dosta jaka, Mikel, Moses, Ndidi... lutajuća mina kao i Maroko. Marokanci koji su u kvalifikacijama bili prvi u grupi ispred slonova koje su u direktnom duelu za sp, pobijedili u gostima, govori dovoljno. Benatia, Busufa, Dirar, ovaj novi mladi bek iz Reala Hakimi, Belhanda, Bufal, Harit, Zijeh... još ako za prvenstvo završe, ko što se priča, Munira ElHadadija... baš kvalitetna i gotivna ekipa ko Alžir 2014.
Ukratko, najbolja grupa na žrijebu bi bila Rusija, Peru i Arapi (Tunis/Egipat), a najteža, pošto najviše dvije evropske mogu u istu grupu, dobre su šanse da ćemo izbjeći Skandinavce, pa tako naša grupa smrti bi mogla biti, recimo, nešto ovako: Ger/Fra, Col, Sen ili Bra, Esp, Sen... ne znaš šta je gore.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la djoleprijedor » 17 nov 2017, 14:23

Ljudi,mi Srbi smo teški baksuzi,tako da nam ne gine neka teška grupa.Kakav Peru,kakva Rusija kuknjava :mrgreen:
Mens sana in corpore sano.

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la 44Bertans » 17 nov 2017, 14:34

Pa red je da se dugovi vraćaju. :cool:
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Avatar
krlekapiten
Postovi: 211
Pridružen/a: 13 sep 2015, 12:55
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la krlekapiten » 17 nov 2017, 18:23

Po Gardijanu Srbija 19. favorit za titulu na SP-u.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 17 nov 2017, 20:12

djoleprijedor je napisao/la:Ljudi,mi Srbi smo teški baksuzi,tako da nam ne gine neka teška grupa.Kakav Peru,kakva Rusija kuknjava :mrgreen:
Ho's se o'kladit' u sto markica da cemo izvuc' jednu od te dvije? :mrgreen: :lol:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la NeshaFCB » 17 nov 2017, 20:16

Mirko je napisao/la:
Dodacu: zavisice mnogo od zrijeba...
Protiv Engleza/Poljaka/Svedjana/Hrvata bi imali domaci mec npr, bez obzira na broj njihovih navijaca...
Kod klupskih navijaca veci je problem animirati Delije i Grobare da zajedno i organizovano podrze reprezentaciju, nego ruske navijacke grupe... Da se Delije i Grobari malo zajedno potrude, uzivali bismo bezrezervnu i iskrenu podrsku navijaca Spartaka, CSKA i Dinama, pod uslovom da se ne ukrstamo sa njihovom reprezentacijom... Navijaci Spartaka, CSKA i Dinama pokretali su samoinicijativno vec desetine humanitarnih akcija za materijalnu pomoc oboljelim i stradalim ljudima u Srbiji...
Ruskim navijačkim grupama hvala do neba za ono što su uradile. Takođe i poljskim, češkim, dijelu francuskih, naravno grčkim. Znate na što mislim.

Ipak, treba biti realan, nemoguće je dočekati organizovano zajedničko navijanje Delija i Grobara. To se nije desilo nikada do sada kad je reprezentacija igrala. Zato ja očekujem dosta više Taurunuma, Djavola i Firmaša koji će voditi tu priču na prvenstvu kad je navijanje u pitanju.
Vjerujem da će i Lešinari pomoć koliko mogu, jer uvijek je dosta Banjalučana bilo na utakmicama reprezentacije, bilo prvenstvo, bile kvalifikacije.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Nemanja86 » 18 nov 2017, 08:17

meni su to i dalje nekako nebitne stvari.

Pristao bih na najteži žreb i na utakmice pred većinom protivničkih navijača samo da mi dobijemo ono što imamo, da se posloži ekipa koja će izvući maksimum, da odigrao disciplinovano, i da imamo složnu ekipu i atmosferu.


A usput, čini mi se da smo jedina ekipa koja se plasirala na SP a da nema trenera trenutno, tako da... :(

Avatar
Riziko
Postovi: 5803
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Riziko » 18 nov 2017, 10:31

Mnogo je bitnije šta nosi budućnost, nego samo SP, napisah prije, ispadamo u grupi s kim god da budemo, uopšte se neću razočarati, samo da ne bude nekhi petardi.
Bitnije je da uzmu idioti na čelu sa Kokezom, nekog mlađeg selektora, koji će tu biti par ciklusa, najviše bi volio Jokanovića, ali pitanje je koliko je to realno. Stanojević, Milojević pa čak i Đukić, samo nemoj više stare ojebine, tima Muslin, Rajevac i tako dalje.
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la DANTES » 18 nov 2017, 12:08

Nemanja86 je napisao/la:meni su to i dalje nekako nebitne stvari.

Pristao bih na najteži žreb i na utakmice pred većinom protivničkih navijača samo da mi dobijemo ono što imamo, da se posloži ekipa koja će izvući maksimum, da odigrao disciplinovano, i da imamo složnu ekipu i atmosferu.


A usput, čini mi se da smo jedina ekipa koja se plasirala na SP a da nema trenera trenutno, tako da... :(
Apsolutno. Mislim šta koji đavo da je ovaj da je onaj? Možemo mi izvući Peru, a da Peru odigra istorijski turnir i ode u finale.. Imena ništa ne znače. Prošlo SP. Svi su drhali od Španije, na kraju Španci bili za gol razliku ekipa.
Velike ekipe dođe sa velikim očekivanja i još većim pritiskom. I često je lakše igrati sa njima nego sa ekipama koje su srećne tu gdje su.
Najbitnije je otići spreman, sa planom i dobrim psiho-fizičkom spremom.. Kad ekipa igra 200% i pametno može pasti i Brazil, i Njemačka. Ali kad ti igraš kako obično Srbija igra, i KSA je krupan zalogaj.. Dakle ono raste euforija kako se primiče SP. Pogotovo ako igrači budu i u formi. Npr Andrija pređe u Sevilju i pokida, Sergej, Matić nastave ove partije, Tadić opet proigra.. Itd. Itd.
Meni je najbitnije da na terenu vidim 11 ratnika koji će da biju, i ginu i igraju pametno.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la NeshaFCB » 18 nov 2017, 12:31

Puno vi prizivate taj Peru :) , a i oni bi mogli ostat bez selektora.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la Mirko » 18 nov 2017, 12:32

U principu sve su to spekulacije...

Najvaznije: da nam najbolji igraci budu zdravi...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la djoleprijedor » 18 nov 2017, 14:40

Ma daj bolan Hrvate pa da uživamo :mrgreen:
Mens sana in corpore sano.

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la NeshaFCB » 18 nov 2017, 14:58

Kakva bi to utakmica bila...
Na jednoj strani na sredini Matić, Milinković-Savić, Ljajić, Tadić, a na drugoj Modrić, Rakitić, Badelj, Perišić...

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la djoleprijedor » 18 nov 2017, 15:00

NeshaFCB je napisao/la:Kakva bi to utakmica bila...
Na jednoj strani na sredini Matić, Milinković-Savić, Ljajić, Tadić, a na drugoj Modrić, Rakitić, Badelj, Perišić...
Prizivam Hrvate,mislim da bi baš dobra utakmica bila.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 18 nov 2017, 17:01

a što ste mi nešto qrčeviti :mrgreen:
Dajte Brazil i Kroate da se igramoo... :D
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.