Fudbalska reprezentacija Kosova

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,VanBasten,Devil,dubrava,Trigger

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la alan_kardec » 03 maj 2016, 19:55

Mogli bi i Albanci da se zabrinu za neke igrače. Recimo, njihov kapiten Cana je rođen u Prištini.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Rooney88 » 03 maj 2016, 20:44

A realno, da ne trubimo mnogo o politici, ovo se ocekivao i ranije tako da ne znam cemu ovoliki "hajp" ? Neka digne dva prsta onaj ko je mislio da Albanci nece izmajmunisati Kosovu repku. Njihovlobi je posebna prica ma koliko to nama bilo cudno, dzaba ali je tako. Sa fudbalske strane OK, jos jedna od brojnih reprezentacija s ovih prostora koja bi mogla da napravi neki uspjeh, pobijedi nekoga, zabiljezi dobru pricu ali ti ga yebi ako se svede na pocetnu euforiju jer se ova odluka smatra pobjedom nad Srbijom a kasnije svi igraci samo biraju Albaniju. Ja jos ne mogu da razlikujem te dvije drzave, to je isti narod. Isto kao da RS stekne nezavisnot, dobije pravo igrati kvalifikacije i sada neki igraci kao ce izabrati RS pored zive Srbije? Ko ce normalan igrati za Kosovo ako moze za Svicu ili Albaniju recimo, ili Njemacku. Ja mislim da ce ovaj eksperiment s Kosovom dozivjeti potpuni fijasko, Albanci ce igrati za Albaniju, Svicarsku i Njemacku dok ce Kosovo biti dio pocetne euforije jer se Srbiji zabila saka u oko a kasnije se niko nece ni okrenuti kako treba.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Besic » 03 maj 2016, 23:30

slika
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la NeshaFCB » 04 maj 2016, 11:07

Vidim prisutno odušeljenje pojedinih komšija. Mislim da nemaju ni najmanji razlog. A to govori i ukupna geopolitička situacija.
Kosovo je otet teritorij. Otet NATO bombama. Teritorij koje nisu priznale Ujedinjene nacije. I teritorij na kome je izvršeno etničko čišćenje. I njegovo učlanjivanje u UEFA je "sjajna mogućnost" da sva evropska područja koja se žele izdvojiti iz država u kojima su to učine.

Ali ne samo UN.

Krenimo redom:

Alžir (35,1 milion)
Angola (11 miliona)
Argentina (39,1 milion)
Armenija (3,3 miliona
Azerbejdžan (9,2 miliona)
Bahami (300k)
Bangladeš (151 milion)
Barbados ( 300k)
Bjelorusija (9,5 miliona)
Bocvana (1,5 miliona)
Bolivija (9,1 milion)
BiH (3,7 miliona)
Brazil (191 milion)
Butan (800k)
Kipar (800k)
Čile (16,7 miliona)
Ekvador (13,2 miliona)
Eritreja (4,6 miliona)
Ekvatorijalna Gvineja (700k)
Etiopija (73 miliona)
Filipini (102 miliona)
Grčka ( 11 miliona)
Grenada (100k)
Gruzija (4,5 miliona)
Gvatemala (14 miliona)
Indija (1,2 milijarde)
Indonezija (237,5 miliona)
Irak (36 miliona)
Iran (79,1)
Izrael (8 miliona)
Jamajka (2,8 miliona)
Južni Sudan (8,3 miliona)
Južnoafrička republika (52 miliona)
Kambodža (14 miliona)
Kamerun (20,4 miliona)
Kazahstan (17,5 miliona)
Kenija (44,4 miliona)
Kina (1,4 milijarde)
Kirgistan (5,7 miliona)
Kongo (4,2 miliona)
DR Kongo (77,5 miliona)
Kuba (11,2 miliona)
Laos (5,6 miliona)
Madagaskar (22 miliona)
Mali (15 miliona)
Maroko (33,3 miliona)
Mauricijus (1,4 miliona)
Meksiko (125 miliona)
Mjanmar (61 milion)
Moldavija (3,6 miliona)
Mongolija ( 3 miliona)
Mozambik (24 miliona)
Nambiija (2,2 miliona)
Nepal (27 miliona)
Nigerija (182 miliona)
Nikaragva ( 6,1 milion)
Paragvaj (6.6 miliona)
Ruanda (10,5 miliona)
Rumunija (19,6 miliona)
Rusija (143 miliona)
Sejšeli (100k)
Singapur (5,4 miliona)
Sirija (17,1 milion)
Sjeverna Koreja (24 miliona)
Slovačka (5,5 miliona)
Srbija (7 miliona)
Sudan (40,2 miliona)
Surinam (550k)
Sveti Vinsent (100k)
Španija (46,6 miliona)
Šri Lanka (20,3 miliona)
Tadžikistan (8,1 milion)
Trinidad i Tobago (1,3 miliona)
Tunis (10,9 miliona)
Turkmenistan (5,1 milion)
Uganda (37,8 miliona)
Ukrajina (45,4 miliona)
Urugvaj (3,4 miliona)
Uzbekistan (30 miliona)
Venecuela (29 miliona)
Vijetnam (93,5 miliona)
Zambija (15 miliona)
Zelenortska Republika (500k)
Zimbabve (13 miliona)

Dakle skoro 2/3 površine, a kada je o stanovništvu riječ = 4 880 557 000/7 100 000 000 = 68,74% svjetske populacije!

Idemo li dalje zapazićemo : DVIJE NAJMNOGOLJUDNIJE ZEMLJE NISU PRIZNALE SAMOPROGLAŠENO KOSOVO!
Odemo li još dalje, nailazimo na sledeće podatke: NAJVEĆA EVROPSKA ZEMLJA (RUSIJA) NIJE PRIZNALA!
NAJVEĆA ZEMLJA JUŽNE AMERIKE (BRAZIL) NIJE PRIZNAO.
NAJVEĆA ZEMLJA AZIJE (KINA) NIJE PRIZNALA
NAJVEĆA ZEMLJA SREDNJE AMERIKE (MEKSIKO) NIJE PRIZNAO.
NAJVEĆA ZEMLJA AFRIKE (DR KONGO) NIJE PRIZNAO.

Najveći dio neporobljenog afričkog svijeta je protiv. Najveći dio muslimanskog svijeta je protiv. Najveći dio azijata je protiv. Skoro svi latinoamerikanci su protiv.

A evo samo nekih kolonija koje su glasale ZA: Andora, Antigva i Barbuda,Belize,Burundi,Džibuti,Istočni Timor,Fidži,Gvineja Bisau,Gvajana, Haiti,Kiribati,Crna Gora,Libija,Luksemburg,Lihtenštajn,Malta,Monako,Nauru,Palau,Papua Nova Gvineja,Sveti Kristifor i Nevis,Sveta Lucija, Samoa,San Marino,Sveti Toma i Princip,Svazilend,Komori,Mikronezija,Maršalova Ostrva,Salomonska Ostrva,Kukova Ostrva, Tonga,Tuvalu,Vanuatu.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6093
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Centre forward » 04 maj 2016, 12:17

Znamo da boli al' mojne plaho politike ovdje. Kosovo je međunarodno priznata država od najvećih svjetskih sila i to je gotova stvar.

Jug je izgubljen, prebacite trupe na sjever dok nije kasno. :lol:

OT: Biće zanimljivo pratit' koji igrači će se vratit' matici.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Rooney88 » 04 maj 2016, 13:03

@NESHA
Yebes ti Kongo I Rusiju (Kina se okrece kako vjetar puse tako da je samo pitanje dana kada ce ih i oni priznati) kada ovi na svojoj strani imaju silu poput Amerike te EU kompletne. Koja ti korist od Rusije, Konga i Brazila? :S

Opet ponavljam da ovom ekperimentu fudbala na Kosovu predvidjam propast totalnu ali dobro, vidjet cemo.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Baboon
Postovi: 1281
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Baboon » 04 maj 2016, 16:31

Upravo,njima je bilo bitno samo da dobiju Amere i EU na svoju stranu,sve ostalo je nebitno...Rusi imaju uticaja ko i '99 :roll:
Također dosta tih navedeni država ide u kontru samo zbog Amerike (latinosi i islamski svijet + Kina koja kao pokušava držati neki balans).
Što se mene lično tiče ja sam potpuno neutralan,živo mi se j. i za jednim i drugim,ali eto ako misli da mogu izgurati neku solidnu ekipicu,neka im.ž

P.S. Možemo im dati Harisa Redžepija ako taj igra fudbal još. :D
it's football day

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la alan_kardec » 05 maj 2016, 03:06

Centre forward je napisao/la:Znamo da boli al' mojne plaho politike ovdje. Kosovo je međunarodno priznata država od najvećih svjetskih sila i to je gotova stvar.

Jug je izgubljen, prebacite trupe na sjever dok nije kasno. :lol:

OT: Biće zanimljivo pratit' koji igrači će se vratit' matici.


Fol nemoj politike, a ti baš o politici. :lol:
Kosovo nije međunarodno priznata država jer je nema u UN, prosto. Ne kažem da se to već sutra neće desiti, čak štaviše, vrlo je moguće da se desi jer, ima ona dobra narodna sila Boga ne moli, a sve što se sa Kosovom radi od bombardovanja SRJ 1999. pa na ovamo, radi se bez poštovanja ikakvih pravnih normi, međunarodnih zakona, procedura... pa tako je bilo i na kongresu uefa, a na žalost biće i ubuduće. A kad Kosovo dobije stolicu u UN, tada se može pričati da je međunarodno priznato, do tada ne.
I ne znam otkud ti to da je međunarodno priznato, ako ga ni BiH nije priznala, a i zadugo neće.






Rooney88 je napisao/la:Opet ponavljam da ovom ekperimentu fudbala na Kosovu predvidjam propast totalnu ali dobro, vidjet cemo.


Sve što se unazad dvadesetak godina radi sa Kosovom i na Kosovu, je čisti eksperiment.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Mancini » 05 maj 2016, 19:32

Vas srbe čovjek kada sluša ne zna da li bi plakao ili smijao se. Sada ili prije 25 godina ista retorika.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la alan_kardec » 05 maj 2016, 21:24

Mancini je napisao/la:Vas srbe čovjek kada sluša ne zna da li bi plakao ili smijao se. Sada ili prije 25 godina ista retorika.

Isplači se, biće ti lakše.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Mancini » 05 maj 2016, 21:47

alan_kardec je napisao/la:
Mancini je napisao/la:Vas srbe čovjek kada sluša ne zna da li bi plakao ili smijao se. Sada ili prije 25 godina ista retorika.

Isplači se, biće ti lakše.
Kada ne znaš šta bi napisao onda neku glupost napišeš. Sada se pozivate na UN a niste 1992. godine kada ste uništavali ovu državu tada članicu UN-a.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
DragonReborn
Postovi: 1151
Pridružen/a: 18 mar 2013, 01:06
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la DragonReborn » 05 maj 2016, 23:06

Ako može Srbija da se bruka na fudbalskoj sceni, ko brani Kosovu da igra.

Oće zvati Krasića, on je iz Mitrovçe?
Nijedan Meksiko nije konačan. Svaki Meksiko u sebi krije Novi Meksiko.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Mancini » 13 maj 2016, 22:30

Član FIFA-e! Bravo.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la 123456 » 14 maj 2016, 09:56

Mancini je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:
Mancini je napisao/la:Vas srbe čovjek kada sluša ne zna da li bi plakao ili smijao se. Sada ili prije 25 godina ista retorika.

Isplači se, biće ti lakše.
Kada ne znaš šta bi napisao onda neku glupost napišeš. Sada se pozivate na UN a niste 1992. godine kada ste uništavali ovu državu tada članicu UN-a.
Dupli arsini su ti sastavni dio Balkanskog mozga.No da kazem da mi je licno svejedno dal su priznati ili nisu dal su u Fifi ili nisu.Posto su vec tu da kazem da cu pratiti sastavljanje reprezentacije ono bas da vidim koliko ce se njihovi igraca odazvati.A da ih ima po bijelom svijetu ima.Ako im odziv bude bar 80% onda mogu sastaviti solidnu ekipu.Za 3-4 mjesto u grupi.Bit ce zanimljivo kada se nadju(ako se nadju) u grupi sa Albanijom.Meni bi bilo zanimljivije ves da se nadju sa Srbijom u grupi.

Zanima me dal ce sad njihovi klubovi igrati Evropske lige?Ove godine mislim.

Imaju oni jaku dijasporu i ako se fokusiraju na djecu porijeklom sa Kosova siguran sam da ce imati tim za buducnost.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Signore » 14 maj 2016, 12:52

123456 je napisao/la: Zanima me dal ce sad njihovi klubovi igrati Evropske lige?Ove godine mislim.
Nece. Njihovi ce klubovi igrati kvalifikacije za LP i EL od sezone 17/18. Dakle, tko bude prvak Kosova naredne sezone igrat ce kvalifikacije za LP.

Ovu sezonu osvojio je Feronikeli, a zanimljivo da je glavni sponzor lige Raiffeisen banka.

Volio bih vidjeti njihovog prvaka u mecu s nekim osrednjim timom iz regiona, da vidimo omjer snaga, mada vjerujem da su u rangu Malte ili mozda cak i losiji. Ulaskom u UEFA-u ce vjerojatno gospodarstvenici ulagati vise novaca, a i bit ce u mogucnosti dovesti bolje igrace, jer sve sto je u njihovim klubovima valjalo sad igra po Albaniji jer su tamo imali mogucnost za napredak dok su u Kosovu bili ograniceni.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Sheyi » 14 maj 2016, 13:20

Zna li neko nešto više o potredsjedniku Kosova, Predragu Joviću? Gledam ga na Aljazeri pravo patriotski nastrojen, a kako mi ime ne vuče na albansko. :rol:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Signore » 14 maj 2016, 13:53

Sheyi je napisao/la:Zna li neko nešto više o potredsjedniku Kosova, Predragu Joviću? Gledam ga na Aljazeri pravo patriotski nastrojen, a kako mi ime ne vuče na albansko. :rol:
Mozda je pola-pola, a znas da su takvi uglavnom najgori zbog velike zelje da se dokazu jednoj strani :mrgreen: :mrgreen:


Bit ce zanimljivo za ove kvalifikacije za Rusiju. U FIFA-u je primljen i Gibraltar, a jedine dvije grupe u kojima ima po jedno mjesto su grupa H s BiH i grupa I s Hrvatskom. Vjerojatno ce biti neki zdrijeb, mada su hrvatski mediji naveliko pisali da ce Kosovo igrati u grupi s Hrvatskom.

Avatar
Lex
Postovi: 314
Pridružen/a: 07 mar 2015, 19:33
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Lex » 18 maj 2016, 19:39

Kosovski nogometni klubovi stekli su pravo nastupa u UEFA-inim klupskim natjecanjima.

Odluku o primanju kosovskih klubova donio je jučer Izvršni odbor UEFA-e u švicarskom gradu Baselu, a ova državica će imati dva predstavnika u europskim natjecanjima.

Prvak Glogovac će igrati u Ligi prvaka, a osvajač kupa (Priština ili Podujevo) u Europskoj ligi.

K tome, kosovski klubovi moraju stetći i licencu za igranje u UEFA-inim natjecanjima, a to prije svega znači zadovoljenje Financijskog fair playa.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Signore » 09 jun 2016, 21:02

Danas odredjeno da ce Kosov igrati u skupini I gdje se nalaze Hrvatska, Island, Ukrajina, Turska i Finska.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Fudbalska reprezentacija Kosova

Post Postao/la Virtu4l » 10 jun 2016, 01:12

Proći će mnogo godina dok UEFA i FIFA ne budu morali dirigovati žrijeb za Kosovo. Sve ovo oko njih mi je previše politizirano i mislim da još nije vrijeme za ovakav potez. Tenzije će biti ogromne, plus što će sad krenuti otimačina igrača. Sve mi se čini da se Evropa na ovaj način obračunava sa Srbijom, jer ovo im je jedan od najvećih legalnih šamara u postratnom periodu.

Iskreno se nadam da će krovne kuće nastaviti sa dirigovanim žrijebom i da mi nećemo igrati sa njima u skorijoj budućnosti, to nam zaista ne treba.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Zaključano

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.