Druga Liga - grupa Centar

Avatar
AsimBrkan
Postovi: 77
Pridružen/a: 10 sep 2015, 00:19
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la AsimBrkan » 30 apr 2016, 02:05

Ma nema se ko sta tu pitati, realno Bosna je od početka sezone naumila da ide u Prvu ligu, u Tisku se dosta toga iz dešavalo u ovoj sezoni,,drugi dio sezone nova uprava, koja nije toliko zagrijana bila za 1 mjesto,nego u dugoročnu stabilizaciju kluba i na ulaganje i traženje financija za infrastrukturu klubu, a tj bolje uslove za mladje kategorije. Sto se tiče prvenstva ono je gotovo, Bosna 100% ide u doigravanje koliko god Borac utakmica manje imao,,ne vjerujemo da ce uspjeti i malo pomrsiti račune Bosni Sedmi.
I za kraj, nadam se da ce slijedeće godine ili klubovi se uozbiljiti ili savez bolje organizirati,,da ne bude odustajanja od početka ili u pola sezone,,ili bojkota liga,,,inače ovakva druga liga centar je glupo takmičenje.

Sarajlija88
Postovi: 612
Pridružen/a: 07 feb 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Sarajlija88 » 10 maj 2016, 06:32

Jel iko primjetio da na tabeli pise Ijijas :)

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Tihi » 12 maj 2016, 12:07

Borac 3:1 Mladost Župč (zaostala utakmica)

DRUGA LIGA FEDERACIJE BiH - CENTAR 2015/2016

1 Bosna Sema 22 15 3 4 52 23 29 48
2 Radnik 21 12 6 3 43 22 21 42
3 Borac 19 13 1 5 41 22 19 40
4 TOŠK 22 11 3 8 30 16 14 36
5 Famos 21 10 6 5 33 20 13 36
6 Natron 22 11 1 10 36 28 8 34
7 Žepče 22 9 2 11 29 33 -4 29
8 Ijijaš 22 7 6 9 26 29 -3 27
9 Mladost 22 7 6 9 25 38 -13 27
10 Usora 21 7 5 9 34 44 -10 26
11 Azot 22 6 5 11 25 39 -14 23
12 Pobjeda 22 5 6 11 19 36 -17 21
13 Krivaja 21 6 2 13 30 47 -17 20
14 Rudar Z 21 3 4 14 19 45 -26 13
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

hujka
Postovi: 115
Pridružen/a: 30 nov 2008, 18:20
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la hujka » 18 maj 2016, 05:31

poz koji je ovdje sistem da li prvi direktno ide ili imaju neka doigravanja ? :?: :?: :?:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 18 maj 2016, 09:45

hujka je napisao/la:poz koji je ovdje sistem da li prvi direktno ide ili imaju neka doigravanja ? :?: :?: :?:
Prvak ide u doigravanje s prvakom zapada, juga i sjevera. Od cetiri kluba dva ulaze u Prvu ligu.

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la paulus » 25 maj 2016, 11:32

Kako ce se igrat ovo za ulazak ? Najpostenije bi bilo svak sa svakim jer ne znaju se snage liga , al znajuci nas savez oni ce to puknut dva para i cao.
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 25 maj 2016, 11:54

Nema sanse da svatko igra sa svakim. To bi znacilo 6 utakmica sto je ipak previse. Igrat ce se vjerojatno kup sistem, dva para, pa tko prodje prodje.

Ipak, mozda se nece igrati nista.

Prvak ove lige ce biti Bosna Sema ili Borac Jelah koji mogu zadovoljiti uslove za PLFBiH. U grupi Jug ce vjerojatno prvak biti Igman koji ce izvisiti zbog cinjenice da nema juniore i kadete u omladinskoj ligi. Jedino ako Brotnjo nekim cudom ne osvoji pa da oni igraju, ali tesko. Igman ima lagan raspored i u tri utakmice mora jednu izgubiti i jednu odigrat nerijeseno dok bi Brotnjo u prilicno losoj formi morao pobjediti sve tri.

U grupi Zapad je ostalo jos jedno kolo. Prvaka ce izravno odluciti utakmica Krajine i FK Viteza u Cazinu. Ukoliko Krajina bude prvak oni bi mogli u doigravanje dok FK Vitez ne bi mogao iz istog razloga kao i Igman.

U grupi Sjever prvak ce biti vjerojatno Sloga SH koja je bila prvak prosle godine i izvisila zbog omladinaca, ali ove sezone su ukljucili juniore i kadete u takmicenje.

Najrealnije je da ce prvaci biti Bosna, Igman, Krajina i Sloga. Igman ne moze napredovati pa ne vjerujem da moze igrati doigravanje za promociju. Ostat ce tri kluba, a kako ce to rijesiti ne znam. Jos ako se vamo omakne Krajini ili Slogi da ne uzmu naslov to znaci da ce ostati na dva ili mozda cak jednom.

Ovdje je jedino sigurno da ce grupa Centar dati klub koji moze igrati Prvu ligu, mada bi Borac Jelah morao raditi na stadionu ako ne zeli igrati u Tesnju

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la FoSte95 » 25 maj 2016, 18:27

Ma Bosna Sema ide u prvu ligu federacije, a vjerujte mi neće im dugo trebati da se bore i za premijer ligu. Sve mi je to super oko Bosna Seme ali je glupo nemaju svoj stadion već igraju li na pomoćnom terenu Koševa ili na Otoci :(
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 25 maj 2016, 20:11

Bosna je upravo dobila Borac iz Jelaha na Kosevu s 2-0 i tako osigurala naslov prvaka sto znaci igranje u play offu za promociju u Prvu ligu FBiH.

Neka su oni usli u visi rang, mada mene nisu nesto ocarali, ali ajde, uzeli su najvise bodova, ja im cestitam i zelim srecu u Prvoj ligi, mada se nadam da nece uci u PL. Ne mori mene to jel igraju na Otoci ili na Kosevu. Sta, nit je Kosevo stadion FK Sarajeva, nit je Otoka stadion FK Olimpica, oba su gradska i Bosna ima jednako pravo na oba stadiona kao i pomenuta dva kluba. Ja koliko sam shvatio, oni su klub nekog fakulteta ili tako nesto i do sad su trebali poceti s gradnjom svog stadiona.

Ja ih osobno ne bih volio vidjeti u PL iz prostog razloga sto bi igrali pred 30 ljudi. Olimpic, kakav je takav je bar je imao nekolicinu simpatizera jer klub postoji puno duze od Bosne koja postoji 2-3 godine i ako oni igraju pred 150 gledatelja mislim da ce Bosna biti pet puta gora. Kamo srece da grijesim, ali pored Zelje i Sarajeva u Sarajevu nitko ne moze imati dobru posjeti. Eventualno da to budu neka prigradska naselja cije utakmice pored Zelje i Sarajeva prate lokalni ljudi pa da ih prate i u PL.


Bosna Sema - Borac Jelah 2-0
TOSK - Krivaja 4-1
Natron - Zepce 0-2
Mladost Zupca - Usora 2-3

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Lawer_88 » 25 maj 2016, 22:32

Signore je napisao/la:Bosna je upravo dobila Borac iz Jelaha na Kosevu s 2-0 i tako osigurala naslov prvaka sto znaci igranje u play offu za promociju u Prvu ligu FBiH.

Neka su oni usli u visi rang, mada mene nisu nesto ocarali, ali ajde, uzeli su najvise bodova, ja im cestitam i zelim srecu u Prvoj ligi, mada se nadam da nece uci u PL. Ne mori mene to jel igraju na Otoci ili na Kosevu. Sta, nit je Kosevo stadion FK Sarajeva, nit je Otoka stadion FK Olimpica, oba su gradska i Bosna ima jednako pravo na oba stadiona kao i pomenuta dva kluba. Ja koliko sam shvatio, oni su klub nekog fakulteta ili tako nesto i do sad su trebali poceti s gradnjom svog stadiona.

Ja ih osobno ne bih volio vidjeti u PL iz prostog razloga sto bi igrali pred 30 ljudi. Olimpic, kakav je takav je bar je imao nekolicinu simpatizera jer klub postoji puno duze od Bosne koja postoji 2-3 godine i ako oni igraju pred 150 gledatelja mislim da ce Bosna biti pet puta gora. Kamo srece da grijesim, ali pored Zelje i Sarajeva u Sarajevu nitko ne moze imati dobru posjeti. Eventualno da to budu neka prigradska naselja cije utakmice pored Zelje i Sarajeva prate lokalni ljudi pa da ih prate i u PL.


Bosna Sema - Borac Jelah 2-0
TOSK - Krivaja 4-1
Natron - Zepce 0-2
Mladost Zupca - Usora 2-3
FK Bosna Sema je dio porodice Bosna Sema obrazovnih institucija koja ima svoje osnovne i srednje škole u Zenici, Tuzli, Bihaću, Mostaru i naravno Sarajevu kao sjedištu gdje imaju pored osnovih i srednjih škola i Internacionalni Burč univerzitet.
Konkretno što se tiče FK Bosna Seme specifična je to pozitivna sportska priča za BH prilike i baš zbog te specifičnosti mislim da bi mogli u Sarajevu napraviti puno veći iskorak nego li Olimpic što se tiče posjete i privrženosti klubu. Zapravo mislim da već i jesu, jer već sada postoji ta određena kritična masa koja dolazi na utakmice. Naravno, još to nije na nekom zavidnom nivou, ali ima dobra baza da postane. Baza će svakako biti ta omladina koja pohađa te škole i koji se na neki način identifikuje i sa samim klubom kao sportskim reprezentom obrazovne institucije.
Usko povezano sa fudbalskom pričom je i Košarkaški klub Burch čiji je osnivač Internacionalni Burch univerzitet, a koji je kao što već rekoh dio Bosna Sema porodice. KK Burch igra A1 ligu i što se tiče same posjete u protekloj sezoni ona je bila najbolja u A1 ligi i najbolja u Sarajevu gdje imaš i KK Bosnu i KK Sparse. A publiku tj.navijače uglqvnom su činili studenti univerziteta koji dolaze iz raznih krajeva BIH i šire da tu studiraju.
Suma sumarum: mislim da će FK Bosna Sema u budućnosti imati finu brojku publike i da će pobrati simpatije ne samo u Sarajevu nego i šire.
#samoČelik

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Bistrik » 26 maj 2016, 13:13

Lawer_88 je napisao/la:
Signore je napisao/la:Bosna je upravo dobila Borac iz Jelaha na Kosevu s 2-0 i tako osigurala naslov prvaka sto znaci igranje u play offu za promociju u Prvu ligu FBiH.

Neka su oni usli u visi rang, mada mene nisu nesto ocarali, ali ajde, uzeli su najvise bodova, ja im cestitam i zelim srecu u Prvoj ligi, mada se nadam da nece uci u PL. Ne mori mene to jel igraju na Otoci ili na Kosevu. Sta, nit je Kosevo stadion FK Sarajeva, nit je Otoka stadion FK Olimpica, oba su gradska i Bosna ima jednako pravo na oba stadiona kao i pomenuta dva kluba. Ja koliko sam shvatio, oni su klub nekog fakulteta ili tako nesto i do sad su trebali poceti s gradnjom svog stadiona.

Ja ih osobno ne bih volio vidjeti u PL iz prostog razloga sto bi igrali pred 30 ljudi. Olimpic, kakav je takav je bar je imao nekolicinu simpatizera jer klub postoji puno duze od Bosne koja postoji 2-3 godine i ako oni igraju pred 150 gledatelja mislim da ce Bosna biti pet puta gora. Kamo srece da grijesim, ali pored Zelje i Sarajeva u Sarajevu nitko ne moze imati dobru posjeti. Eventualno da to budu neka prigradska naselja cije utakmice pored Zelje i Sarajeva prate lokalni ljudi pa da ih prate i u PL.


Bosna Sema - Borac Jelah 2-0
TOSK - Krivaja 4-1
Natron - Zepce 0-2
Mladost Zupca - Usora 2-3
FK Bosna Sema je dio porodice Bosna Sema obrazovnih institucija koja ima svoje osnovne i srednje škole u Zenici, Tuzli, Bihaću, Mostaru i naravno Sarajevu kao sjedištu gdje imaju pored osnovih i srednjih škola i Internacionalni Burč univerzitet.
Konkretno što se tiče FK Bosna Seme specifična je to pozitivna sportska priča za BH prilike i baš zbog te specifičnosti mislim da bi mogli u Sarajevu napraviti puno veći iskorak nego li Olimpic što se tiče posjete i privrženosti klubu. Zapravo mislim da već i jesu, jer već sada postoji ta određena kritična masa koja dolazi na utakmice. Naravno, još to nije na nekom zavidnom nivou, ali ima dobra baza da postane. Baza će svakako biti ta omladina koja pohađa te škole i koji se na neki način identifikuje i sa samim klubom kao sportskim reprezentom obrazovne institucije.
Usko povezano sa fudbalskom pričom je i Košarkaški klub Burch čiji je osnivač Internacionalni Burch univerzitet, a koji je kao što već rekoh dio Bosna Sema porodice. KK Burch igra A1 ligu i što se tiče same posjete u protekloj sezoni ona je bila najbolja u A1 ligi i najbolja u Sarajevu gdje imaš i KK Bosnu i KK Sparse. A publiku tj.navijače uglqvnom su činili studenti univerziteta koji dolaze iz raznih krajeva BIH i šire da tu studiraju.
Suma sumarum: mislim da će FK Bosna Sema u budućnosti imati finu brojku publike i da će pobrati simpatije ne samo u Sarajevu nego i šire.
a kako sam negdje pročitao oni prave stadion na lokaciji gdje prije bio stadion Igman ilidze, sad dokle je do došlo neznam ali če u budučnosti igrati na svom stadionu. e sad da li če igrati PL i ko če u budučnosti igrati to trebaju odrđivati rezultati na terenu a ne naše želje

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la FoSte95 » 26 maj 2016, 19:12

Bistrik je napisao/la:
Lawer_88 je napisao/la:
Signore je napisao/la:Bosna je upravo dobila Borac iz Jelaha na Kosevu s 2-0 i tako osigurala naslov prvaka sto znaci igranje u play offu za promociju u Prvu ligu FBiH.

Neka su oni usli u visi rang, mada mene nisu nesto ocarali, ali ajde, uzeli su najvise bodova, ja im cestitam i zelim srecu u Prvoj ligi, mada se nadam da nece uci u PL. Ne mori mene to jel igraju na Otoci ili na Kosevu. Sta, nit je Kosevo stadion FK Sarajeva, nit je Otoka stadion FK Olimpica, oba su gradska i Bosna ima jednako pravo na oba stadiona kao i pomenuta dva kluba. Ja koliko sam shvatio, oni su klub nekog fakulteta ili tako nesto i do sad su trebali poceti s gradnjom svog stadiona.

Ja ih osobno ne bih volio vidjeti u PL iz prostog razloga sto bi igrali pred 30 ljudi. Olimpic, kakav je takav je bar je imao nekolicinu simpatizera jer klub postoji puno duze od Bosne koja postoji 2-3 godine i ako oni igraju pred 150 gledatelja mislim da ce Bosna biti pet puta gora. Kamo srece da grijesim, ali pored Zelje i Sarajeva u Sarajevu nitko ne moze imati dobru posjeti. Eventualno da to budu neka prigradska naselja cije utakmice pored Zelje i Sarajeva prate lokalni ljudi pa da ih prate i u PL.


Bosna Sema - Borac Jelah 2-0
TOSK - Krivaja 4-1
Natron - Zepce 0-2
Mladost Zupca - Usora 2-3
FK Bosna Sema je dio porodice Bosna Sema obrazovnih institucija koja ima svoje osnovne i srednje škole u Zenici, Tuzli, Bihaću, Mostaru i naravno Sarajevu kao sjedištu gdje imaju pored osnovih i srednjih škola i Internacionalni Burč univerzitet.
Konkretno što se tiče FK Bosna Seme specifična je to pozitivna sportska priča za BH prilike i baš zbog te specifičnosti mislim da bi mogli u Sarajevu napraviti puno veći iskorak nego li Olimpic što se tiče posjete i privrženosti klubu. Zapravo mislim da već i jesu, jer već sada postoji ta određena kritična masa koja dolazi na utakmice. Naravno, još to nije na nekom zavidnom nivou, ali ima dobra baza da postane. Baza će svakako biti ta omladina koja pohađa te škole i koji se na neki način identifikuje i sa samim klubom kao sportskim reprezentom obrazovne institucije.
Usko povezano sa fudbalskom pričom je i Košarkaški klub Burch čiji je osnivač Internacionalni Burch univerzitet, a koji je kao što već rekoh dio Bosna Sema porodice. KK Burch igra A1 ligu i što se tiče same posjete u protekloj sezoni ona je bila najbolja u A1 ligi i najbolja u Sarajevu gdje imaš i KK Bosnu i KK Sparse. A publiku tj.navijače uglqvnom su činili studenti univerziteta koji dolaze iz raznih krajeva BIH i šire da tu studiraju.
Suma sumarum: mislim da će FK Bosna Sema u budućnosti imati finu brojku publike i da će pobrati simpatije ne samo u Sarajevu nego i šire.
a kako sam negdje pročitao oni prave stadion na lokaciji gdje prije bio stadion Igman ilidze, sad dokle je do došlo neznam ali če u budučnosti igrati na svom stadionu. e sad da li če igrati PL i ko če u budučnosti igrati to trebaju odrđivati rezultati na terenu a ne naše želje
To jeste tačno, gradiće se na mjestu stadiona Igmana sa Ilidže, a Igman na drugoj lokaciji će praviti nešto nalik stadionu (klub se maltene ugasio).
A ako bi Bosna Sema ušla nekada u Premijer Ligu ili kad bi bili u vrhu Prve lige FBiH ( a da igra svoje utakmice na Ilidži) vjerujte mi da bibilo publike na stadionu.
Btw Ilidža nikad nije imala premijerligaša tako da bi nam i ovo dobro došlo :D
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la realancojk » 05 jun 2016, 19:37

Novi drugoligaš je ekipa Novog Grada koja je danas u finalu play off-a kantonalne lige savladala Jedinstvo iz Ljubnića sa 5-0. U prvenstvu Ze-Do kantona je doslo do teske povrede regularnosti takmicenja. Naime, susret 22 kola izmedju lidera Zeničke Fortune i Napretka iz Šija je odgođen, jer su gosti ostali bez većeg broja igrača, razlog tome je maturalna ekskurzija. Da li će susret biti riješen za zelenim stolom u korist zeničana ostaje da se vidi. Prvak prve lige Bosansko-Podrinjskog kantona je nepoznat, jer je nemoguće doći do podataka o toj ligi.
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 05 jun 2016, 21:53

Jel NG igra u Hadzicima ili imaju svoj teren? Pamtim da su im omladinci nekada igrali tamo na umjetnoj.

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la FoSte95 » 05 jun 2016, 22:54

Signore je napisao/la:Jel NG igra u Hadzicima ili imaju svoj teren? Pamtim da su im omladinci nekada igrali tamo na umjetnoj.
U Hadzicima igraju ja mislim :D
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la atomac123 » 04 maj 2017, 16:26

slika

5 kola do kraja.
TŽV!

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Bistrik » 04 maj 2017, 19:09

atomac123 je napisao/la:slika

5 kola do kraja.
kad si več stavio tabelu... koliko ekipa ispada na kraju sezone iz ove lige?

Martinez8
Postovi: 370
Pridružen/a: 28 apr 2014, 01:08
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Martinez8 » 04 maj 2017, 19:11

Bistrik je napisao/la:
atomac123 je napisao/la:slika

5 kola do kraja.
kad si več stavio tabelu... koliko ekipa ispada na kraju sezone iz ove lige?
Ne ispada niko. Po pravilu je trebalo biti 16 ekipa, al` su odustale neke.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 04 maj 2017, 20:44

Moze ispasti maksimalno jedna ekipa. U ligu trebaju uci tri prvaka kantonlnih liga, ali je upitno koliko njih ce htjeti promociju. Po obicaju u ligu udju prvak ZDK i KS dok prvak BPK odustane sto znaci da bi u ligu mogli uci NK Mosevac koji je glavni favorit za titulu u Kantonalnoj ligi ZDK i SASK ili Jedinstvo koji su sigurno osvajaci A i B grupe u KS, te ce njihov medjusobni ogled odluciti prvaka. Ja se osobno nadam da ce SASK konacno uci u visi rang, jer se vec godinama vuku po kantonu, vjecno drugi u grupi ili porazeni u doigravanju.

Koliko je ozbiljna liga u BPK dovoljno govori cinjenica da ljudi nemaju ni website, a opcenito na internetu je gotovo nemoguce naci ikakve informacije o rezultatima njihove lige ili kupa. Jedini klub koji udje u visi rang kad izbori promociju je Azot, ali Azot vec igra ovu ligu i vjerujem da ce u toj njihovoj ligi prvak opet ostati u istoj, iako nemam pojma ni tko je prvi, ni tko se tocno takmici, ali vec godinama njihovi prvaci nemaju ambicije, tj. vjerojatno nemaju financijske mogucnosti i potpuno je razumljivo zasto ne ulaze u visi rang.

Ovu ligu vecinom cine klubovi iz ZDK, njih cak devet. Cetiri kluba su iz KS i jedan iz BPK, a to je vec pominjani Azot.

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la realancojk » 04 maj 2017, 21:06

Signore je napisao/la:Moze ispasti maksimalno jedna ekipa. U ligu trebaju uci tri prvaka kantonlnih liga, ali je upitno koliko njih ce htjeti promociju. Po obicaju u ligu udju prvak ZDK i KS dok prvak BPK odustane sto znaci da bi u ligu mogli uci NK Mosevac koji je glavni favorit za titulu u Kantonalnoj ligi ZDK i SASK ili Jedinstvo koji su sigurno osvajaci A i B grupe u KS, te ce njihov medjusobni ogled odluciti prvaka. Ja se osobno nadam da ce SASK konacno uci u visi rang, jer se vec godinama vuku po kantonu, vjecno drugi u grupi ili porazeni u doigravanju.

Koliko je ozbiljna liga u BPK dovoljno govori cinjenica da ljudi nemaju ni website, a opcenito na internetu je gotovo nemoguce naci ikakve informacije o rezultatima njihove lige ili kupa. Jedini klub koji udje u visi rang kad izbori promociju je Azot, ali Azot vec igra ovu ligu i vjerujem da ce u toj njihovoj ligi prvak opet ostati u istoj, iako nemam pojma ni tko je prvi, ni tko se tocno takmici, ali vec godinama njihovi prvaci nemaju ambicije, tj. vjerojatno nemaju financijske mogucnosti i potpuno je razumljivo zasto ne ulaze u visi rang.

Ovu ligu vecinom cine klubovi iz ZDK, njih cak devet. Cetiri kluba su iz KS i jedan iz BPK, a to je vec pominjani Azot.
Slažem se s tobom glede SAŠK-a, i ja bi ih volio vidjeti u drugoj ligi. Čudi me da ne vrate broj klubova na 16, s tim da prvaci obje grupe KS idu direktno, jer ionako BPK je enigma za sve nas, klubovi se više rekreativno takmiče, bez nekih ambicija. Našao sam na fb da je Kolina savladala Radnički 7-0, ali tabele nema na žalost.
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.