NK Troglav 1918 Livno

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

NK Troglav 1918 Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 22 jul 2011, 17:15

slika

godina osnutka: 1918. / 2014.
stadion: Zgona
kapacitet: jedna betonska tribina od pet redova za oko 1,500 ljudi
adresa: Zgona bb, 80101 Livno
web adresa: nema
facebook:[/] http://www.facebook.com/nktroglav.ba" onclick="window.open(this.href);return false;
navijačka skupina: Konjica

trofeji: Kup Herceg-bosne, 1997. godine
najveći uspjeh u BiH: 10. mjesto prve sezone Premijer Lige, 2000/2001.

ligaško natjecanje: Međužupanijska liga HBŽ/ZHŽ (4. rang)

uređeno 17.9.2014.


Nogometni klub Troglav osnovan je 1918. godine. Troglav je ponos Livna, i kroz godine je igrao u mnogim rangovima jugoslavenskog ligaškog sistema, no nikad nije igrao u najjačem razredu, dok se druga liga igrala u sezoni 1972/1973. Klub je zauzeo 16. mjesto (18 klubova, grupa Jug) i odmah ispao. Najveći uspjeh i jedini pravi trofej klub je ostvario nakon raspada Jugoslavije, godine 1997., osvojivši Kup Herceg-bosne, pobjedom 1-0 nad Orašjem.
Poslije toga, dolaskom Premijer Lige BiH, Troglav je uključen u ligu od početka. U sezoni 2000/2001 klub je osvojio 10. mjesto (22 kluba). Iz te sezone valja izdvojiti povijesnu pobjedu nad FK Sarajevo od 3-1 na Koševu, i remi sa prvakom Željezničarom u 41. kolu od 3-3 (kada gosti daju dva gola u nadoknadi - kako sam se tužno osjećao nakon primljenih golova).
Sezonu potom klub počinje tonuti i kao osvajač 13. mjesta ispada u Prvu Ligu FBiH. Odmah, u prvoj sezoni u drugom razredu, klub ispada u niži rang, tamo igra sve do sezone 2004/2005, kada je osvojena Druga Liga Jug. Osvajanjem naslova klub se plasirao u Prvu Ligu, odakle je u sezoni 2008/2009 opet ispao u Drugu Ligu, i u kojoj sada doživljava blamaže protiv općinskih rivala kao što je Kamešnica. Žalosno. Valja izdvojiti pobjedu nad velikim splitskim Hajdukom ovog ljeta, od 3-2. :)


Evo, vidim da dosta manjih klubova ima svoju temu pa sam odlučio otvoriti o klubu iz svog grada. Pred koji dan je izabrana nova Skupština, koja je došla nakon što je prethodna jednostavno napustila klub, i ta nova skupština mi ulijeva nadu da se može nešto napraviti, po pitanju saniranja dugova, vraćanja kluba u normalu, vraćanja kluba u viši rang - mislim da klub iz centra površinom najvećeg kantona/županije u državi mora biti u bar drugom rangu.
Zadnja izmjena: badblueboylivno, dana/u 17 sep 2014, 15:17, ukupno mijenjano 2 puta.
Hayley <3

Avatar
efedroni
Postovi: 76
Pridružen/a: 23 jul 2011, 13:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la efedroni » 23 jul 2011, 15:06

kako godina osnutka 1921, kad na grbu stoji 1918? :?
Ako je tad osnovano SD, zasto onda pise NK?
Inace, zar je ovaj klub ziv, nakon skorog kraha Brotnja, Orasja, Posusja, neocekujem neki come back Troglava.
Metropole

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la dubrava » 23 jul 2011, 16:34

efedroni je napisao/la:kako godina osnutka 1921, kad na grbu stoji 1918? :?
Ako je tad osnovano SD, zasto onda pise NK?
Inace, zar je ovaj klub ziv, nakon skorog kraha Brotnja, Orasja, Posusja, neocekujem neki come back Troglava.
Mogu ja odgovorit, pa nek Livnjak kaže ak sam krivo rekao. 1918.g. je osnovano Sportsko društvo, a u sklopu njega je 1921.g osnovan nogometni klub, je li, taj Troglav. Godina 1918. je napisana(ostavljena) u grbu sigurno zbog godine osnivanja tog Sportskog društva.
Eto, livnjače, jesam dobro reko :D

Inače, jel znači šta riječ Zgona?! To je ime stadiona, ali ima li kakvo značenje?! Zvuči ko da je riječ o slengu :D
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 23 jul 2011, 21:47

Da, upravo tako. I meni je na prvu čudno, ali je to tako. Sad ne znam razlog zašto se to tijekom godina nije promijenilo. Ali, nebitno :D

Zgona su naselje gdje se nalazi stadion.


Živ je, ali jedva. Velik dug, nebriga vlasti, bivše uprave sa HDZ-ovim kadrom pokrale što se pokrasti dalo, mladi igrači odoše van bez ikakve naknade. Ali, velim gore, došla je nova uprava za koju vjerujem da mogu nešto napraviti. Prva liga je cilj u roku tri godine - potrebno neko vrijeme za stabilizaciju. Mislim da se uz kvalitetan rad može napraviti dobar posao - imamo 200-tinjak djece koja treniraju. Talenta ima. :)
Hayley <3

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Livnjak » 24 jul 2011, 20:13

badblueboylivno je napisao/la:kapacitet: stotinjak stolica, jedna tribina, oko 2,000 mjesta
ima skoro 400 stolica,....

u sezoni 72-73 kad smo bili u drugoj saveznoj ligi, protiv Buducnosti iz Titograda je bilo 7.000 gledatelja!
Zadnja izmjena: Livnjak, dana/u 24 jul 2011, 20:32, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Livnjak » 24 jul 2011, 20:20

dubrava je napisao/la:
efedroni je napisao/la:kako godina osnutka 1921, kad na grbu stoji 1918? :?
Ako je tad osnovano SD, zasto onda pise NK?
Inace, zar je ovaj klub ziv, nakon skorog kraha Brotnja, Orasja, Posusja, neocekujem neki come back Troglava.
Mogu ja odgovorit, pa nek Livnjak kaže ak sam krivo rekao. 1918.g. je osnovano Sportsko društvo, a u sklopu njega je 1921.g osnovan nogometni klub, je li, taj Troglav. Godina 1918. je napisana(ostavljena) u grbu sigurno zbog godine osnivanja tog Sportskog društva.
Eto, livnjače, jesam dobro reko :D

Inače, jel znači šta riječ Zgona?! To je ime stadiona, ali ima li kakvo značenje?! Zvuči ko da je riječ o slengu :D
badblueboylivno je napisao/la:Da, upravo tako. I meni je na prvu čudno, ali je to tako. Sad ne znam razlog zašto se to tijekom godina nije promijenilo. Ali, nebitno :D

klub je formiran 1918., a utemeljen sluzbeno 1921., kada su ustanovljena pravila, a do unazad koje godine je u grbu stajala 1921.!

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Livnjak » 24 jul 2011, 20:29

badblueboylivno je napisao/la:Živ je, ali jedva. Velik dug, nebriga vlasti, bivše uprave sa HDZ-ovim kadrom pokrale što se pokrasti dalo, mladi igrači odoše van bez ikakve naknade. Ali, velim gore, došla je nova uprava za koju vjerujem da mogu nešto napraviti. Prva liga je cilj u roku tri godine - potrebno neko vrijeme za stabilizaciju. Mislim da se uz kvalitetan rad može napraviti dobar posao - imamo 200-tinjak djece koja treniraju. Talenta ima. :)
ma koje se nakro, nije se imalo sta nakrasti! Naprotiv, u ono vrijeme su se velike cifre ulagale u klub!

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Livnjak » 24 jul 2011, 20:34

badblueboylivno je napisao/la:web adresa: ne postoji - bude uskoro
ja sam odrzavao 5,6 godina stranicu Troglava!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jul 2011, 23:05

Livnjak je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:Živ je, ali jedva. Velik dug, nebriga vlasti, bivše uprave sa HDZ-ovim kadrom pokrale što se pokrasti dalo, mladi igrači odoše van bez ikakve naknade. Ali, velim gore, došla je nova uprava za koju vjerujem da mogu nešto napraviti. Prva liga je cilj u roku tri godine - potrebno neko vrijeme za stabilizaciju. Mislim da se uz kvalitetan rad može napraviti dobar posao - imamo 200-tinjak djece koja treniraju. Talenta ima. :)
ma koje se nakro, nije se imalo sta nakrasti! Naprotiv, u ono vrijeme su se velike cifre ulagale u klub!
Pa sam kažeš da su se ulagale velike cifre - a vidi se rezultat toga. Porazi od Kamešnice i sličnih sela. :)

Evo, sad je klub dosta utržio od Hajduka, ne zna se gdje je taj novac.


Usput, mogao si sve u jednom postu napisati, a ne da odjednom ulete četiri posta... prepao sam se da je interes za Troglavom u BiH naglo narastao.
Hayley <3

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Livnjak » 25 jul 2011, 15:26

badblueboylivno je napisao/la:Pa sam kažeš da su se ulagale velike cifre - a vidi se rezultat toga. Porazi od Kamešnice i sličnih sela. :)

Evo, sad je klub dosta utržio od Hajduka, ne zna se gdje je taj novac.


Usput, mogao si sve u jednom postu napisati, a ne da odjednom ulete četiri posta... prepao sam se da je interes za Troglavom u BiH naglo narastao.
ma kad su HDZovci bili na vlasti u klubu, tad je Troglav bio u Premijer Ligi, tad je dosta ulozeno u ekipu, ne sada, sada se nije imalo za kruha u klubu, i sta ces tu onda ukrasti? A Dugo vrijeme je bio Matkovic Predsjednik koji je velika faca u Narodnoj stranci radom za boljitak,...Kad je Mirko Mihaljevic, onda HDZ, bio Predsjenik, radio je iz ljubavi prema klubu!

Ma koliko je to utrzeno u utakmici protiv Hajduka, kikiriki!
Troglav je klub u kojem se nemoze krasti, jer ima tek toliko da prozivi!

Treba privatizirati klub, pripisati mu Stadion, pa da ljudi koji imaju moc, izgrade pravi Stadion, bez obzira sto bi u istom bili i poslovni prostori, ovako imamo sramotan stadion, za koji se stidim, jos kada vidim da se svagdi grade stadioni i dvorane, a mi kao nekadasnji drugoligas jugoslavije imamo mozda najgori stadion u BIH!

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 25 jul 2011, 22:27

jel moze koja slika stadiona...ovo sto vidim na netu mi je slabo, sve neke slike male...imatel mozda neku sliku
na kojoj se vidi cijeli stadion il cijela jedna tribina

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 26 jul 2011, 00:17

Možda ima korisnik Livnjak, bio je aktivan na bihsoccer forumu. Ja nemam. Uglavnom, nema se što vidjeti, kako mi veli sugrađanin - sramota. Pet redova tribine s jedne strane, nešto stolica i to je to. Svlačionice 50 metara od terena.
Hayley <3

Avatar
Grdan
Postovi: 2010
Pridružen/a: 15 jul 2011, 20:45
Lokacija: Čitluk,Hercegovina
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Grdan » 26 jul 2011, 01:47

Je li Troglav započeo s pripremama,Brotnjo je počelo s pripremama prije 10 dana?
http://www.youtube.com/watch?v=0arv0zVWz7s

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 26 jul 2011, 15:14

Koliko znam - ne.

Sad je glavni zadatak izabrati vodstvo i upravu kluba, možda čak važniji od priprema. Realno, teško će Troglav ove sezone osigurati promociju u viši rang, a mislim da ni pod kojim ludim scenarijem ne može ispasti. :D
Hayley <3

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Livnjak » 26 jul 2011, 19:18

ma ako Brotnjo nebude ko Branitelj prosle godine, bit ce mrtva utrka do kraja! Ma kakve pripreme, zadnje prijateljske utakmice bit ce one utakmice prva 3,4 kola!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 07 avg 2011, 10:59

U ponedjeljak u 16:00h će se obaviti prozivka svih uzrasnih kategorija NK Troglav, i tako počinju pripreme za novu sezonu.
Prva utakmica Troglava je u gostima kod Sloge u Ljubuškom, za dva tjedna.
Hayley <3

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 07 avg 2011, 11:22

jel u Troglavu bilo igraca koji su poslije napravili vecu inozemnu ili reprezentativnu karijeru?? ja znam samo
Brasnica koji je igrao i kod nas u Zepcu, te branio za BiH 10tak utakmica

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la FK Sarajevo » 07 avg 2011, 11:33

Igraju li Peraica i Krivic u Troglavu i imate li igraca koji su igrali u premijerligaskim klubovima??
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 07 avg 2011, 11:44

gospodin Seljakovic je napisao/la:jel u Troglavu bilo igraca koji su poslije napravili vecu inozemnu ili reprezentativnu karijeru?? ja znam samo
Brasnica koji je igrao i kod nas u Zepcu, te branio za BiH 10tak utakmica
Darko Butorović, igrao prije u Hajduku. Robert Regvar je bio odličan topnik, igrao po HNL-u prije i poslije. Njih dva su igrali tamo u legendarnoj ligi 22, kad je se tuklo Sarajevo u gostima 3-1. :D

Mislim da je i Ivan Jolić, ali kratko.

Pa i Boško Peraica.

A sad imaju dva Livnjaka u MTK-u - Bartulica (između bio pola godine u Zrinjskom) i sad otišao Semren, napadač.

FK Sarajevo je napisao/la:Igraju li Peraica i Krivic u Troglavu i imate li igraca koji su igrali u premijerligaskim klubovima??
Da. Što se tiče ostalih premijerligaških igrača, mislim da nema, ali nisam baš upoznat s kadrom, vidjet će se u ponedjeljak.
Hayley <3

Avatar
Hamo
Postovi: 1152
Pridružen/a: 10 jan 2010, 13:31
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Hamo » 07 avg 2011, 12:01

Komšo fino da si,ako si ti otvorio ovu temu jako je lijepo vidjeti.Uvijek sam govorio,a evo i sada moram reči da me boli kada vidim da tamo neki Široki Brijezi i ne znam ti koje sve ne vukojebine igraju Premier Ligu dok je Troglavu bivšoj državi bio standardan drugoligaš(što nije bila mala stvar).Komšo spomenuo si 3:3 sa Željom sjećam se i ja toga meni je bilo i drago, ali znao sam da Želji nisu potrebni bodovi pa sam u sebi mislio vala su mogli halalit Troglavu 3 boda. Rekao bi nešto i o grbu sa šahovnicom mislim da nije primjereno jer Troglav nema recimo povijest kao Zrinjski koji s pravom nosi šahovnicu na svom grbu i trebao bi biti drugačiji grb od dosadašnjeg(Za taj klub su kroz povijest igrali Hrvati,Bošnjaci i Srbi,ali i ulagali u njega).Eto još da kažem nešto o stadionu mislim da je neku veću obnovu imao još davno kada je prvi put zidana tribina i stavljana trava(to je moj otac kao mlađi sa mnoštvom livnjaka radio u sklopu radne akcije). :)
DAN ŽALOSTI ZA FORUMAŠE: 10 jan 2010, 13:31

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.