NK Troglav 1918 Livno

remistarmo
Postovi: 645
Pridružen/a: 08 avg 2009, 21:34
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la remistarmo » 02 apr 2014, 22:37

Komsija za takmičenje NS FBiH na osnovu člana 67. i 68. Pravilnika o nogometnom takmičenju donijela je odluku:
NK „TROGLAV“ Livno, smatra se da je odustao od takmičenja u Prvoj ligi FBiH u drugom dijelu sezone 2013/2014 obzirom da usljed svoje krivice nije odigrao 2 (DVIJE) prvenstvene utakmice, a shodno članu 68. Pravilnika o nogometnom/fudbalskom takmičenju NS/FS BiH.

Shodno članu 67. Pravilnika o nogometnom/fudbalskom takmičenju NS/FS BiH, sve odigrane utakmice NK „TROGLAV“ u dosadašnjem dijelu takmičenja u sezoni 2013/2014 registrovat će se postignutim rezultatom, a sve naredne utakmice predviđene rasporedom takmičenja registrovat će se po službenoj dužnosti rezultatom 3:0 (par-forfe) u korist njegovih protivnika.

Zbog neopravdanog neodigravanja utakmica Prve lige FBiH u proljetnom dijelu sezone 2013/2014 podnosi se prijava nadležnom organu za pokretanje disciplinskog postupka protiv NK „TROGLAV“.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 10 apr 2014, 19:06

NK „TROGLAV“ Livno, zbog prekršaja iz člana 58. DP NS/FS BiH (odustajanje od takmičenja) kažnjava se VRAĆANJEM U NAJNIŽI STEPEN TAKMIČENJA.

NK „TROGLAV“ kažnjava se sa ŠEST NEGATIVNIH BODOVA za narednu takmičarsku sezonu.

NK „TROGLAV“ se obavezuje da izmiri sve finansijske obaveze prema NS FBiH, službenim licima Prve lige FBiH i ZAP-agenciji Mostar.


To bi bilo to. :(
Hayley <3

Avatar
EroHercEro
Postovi: 166
Pridružen/a: 14 mar 2014, 11:09
Lokacija: Ljubuški
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la EroHercEro » 11 apr 2014, 16:31

badblueboylivno je napisao/la:NK „TROGLAV“ Livno, zbog prekršaja iz člana 58. DP NS/FS BiH (odustajanje od takmičenja) kažnjava se VRAĆANJEM U NAJNIŽI STEPEN TAKMIČENJA.

NK „TROGLAV“ kažnjava se sa ŠEST NEGATIVNIH BODOVA za narednu takmičarsku sezonu.

NK „TROGLAV“ se obavezuje da izmiri sve finansijske obaveze prema NS FBiH, službenim licima Prve lige FBiH i ZAP-agenciji Mostar.


To bi bilo to. :(

Ja u ovome vidim i neku pozitivu - možda sad interes za međužupanijsku ligu bude veći pa iduće sezone budemo imali barem 6 klubova. A siguran sam da će se malo medijski početi pratiti međužupanijska liga zbog Troglava (ako Troglav uopće bude nastupao). Također se nadam, da će se stanje
popraviti da se ubuduće ne dešavaju ovakve stvari.
Zadnja izmjena: EroHercEro, dana/u 11 apr 2014, 17:47, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Probisvjet » 11 apr 2014, 17:07

U PM jest mi zao Troglava. Neka vam je sa srecom i da se vratite bolji.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

solar1987
Postovi: 409
Pridružen/a: 26 mar 2014, 14:12
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la solar1987 » 11 apr 2014, 18:53

stvarno sramota ljudi koji su doveli klub u takav polozaj,nadam se da se necete ugasit mada ako ste u nekim velikim dugovanjima i to nije bas toliko grozno...
SLANA GARDA PONOS JE GRADA

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 11 apr 2014, 19:11

Iako mi je stvarno žao ugasiti klub star 96 godina, učinio bih to... promijenio bih ime u NK Troglav 1918 ili nešto slično, pamtili bismo velike utakmice i velike pobjede (osobno, pamtim 1-3 na Koševu, 3-3 sa Željom, eurogol Regvara protiv Krajine), samo na papiru bi to bio novi klub.

Imamo talent, nadam se da i imamo neke nove ljude koji mogu spasiti nogomet u Livnu, da se ove dvije lige preskoče u hipu i da uređen i normalan klub igra u Prvoj ligi, gdje mu je objektivno i mjesto. Nitko me ne može uvjeriti da se s voljom i normalnim i čistim vođenjem kluba ne može normalno funkcionirati.
Hayley <3

plavobijeli
Postovi: 517
Pridružen/a: 23 nov 2010, 21:49
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la plavobijeli » 11 apr 2014, 20:10

Jako sam žalostan zbog moga Troglava,ne mogu vjerovati da su ovako svi digli ruke od kluba u ovom našem Livnu a i u ns fbih.Zar nikomu nije stalo da spasi ovaj klub od totalnog urušavanja i da se nastavi igrati ova liga koja nam sasvim pripada.Za ove dvije godine koliko Troglav igra prvu ligu nisam vidio da se iko potužio na naš klub i navijače,bilo je lijepo vidjeti ekipe kao što su Radnički,Bratstvo i slične od koji smo gubili i dobivali i uvjek ih ispraćali aplauzom-nažalost toga u ovom gradu za dugo neće biti.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 01 jun 2014, 13:55

Evo jedna vijesti iz Troglava:

Pioniri opet prvaci županije, a u doigravanje za prvaka opet kreću protiv mostarskog kluba - lani je to bio Velež (vani dobili 2-1, kući izgubili 1-3), a ove godine to je Zrinjski. Prva utakmica u utorak u Livnu, uzvrat u četvrtak u Mostaru.

Koliko talenta ima ovdje, a kakvi su im uvjeti omogućeni... :oops:
Hayley <3

Avatar
KonjicBOY
Član IO SS.ba lige
Postovi: 1645
Pridružen/a: 01 sep 2011, 10:17
Lokacija: Konjic
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la KonjicBOY » 01 jun 2014, 14:03

badblueboylivno je napisao/la:Evo jedna vijesti iz Troglava:

Pioniri opet prvaci županije, a u doigravanje za prvaka opet kreću protiv mostarskog kluba - lani je to bio Velež (vani dobili 2-1, kući izgubili 1-3), a ove godine to je Zrinjski. Prva utakmica u utorak u Livnu, uzvrat u četvrtak u Mostaru.

Koliko talenta ima ovdje, a kakvi su im uvjeti omogućeni... :oops:
Šteta stvarno za Troglav,sjećam se jedne godine u 2. ligi Jug,one sezone kad su ušli u viši rang, kad su protiv Igmana igrali 2:2 u Konjicu,stvarno jedna fina ekipa,za svaki respekt.. Nadam se da će se brzo oporaviti i vratiti gdje im je i mjesto.
Support your local club !

nksator
Postovi: 32
Pridružen/a: 03 nov 2012, 19:57
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la nksator » 07 jun 2014, 08:32

Hoće li Troglav igrati kup?

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 07 jun 2014, 11:44

nksator je napisao/la:Hoće li Troglav igrati kup?
Mislim da su veće šanse da dobiješ jackpot na lotu dva kola zaredom.

Nema uopće prvog sastava, ne zna se hoće li se uopće igrati išta u sljedećoj sezoni. Ne znam koji je mozak odlučio staviti Troglav u kup. :clap:
Hayley <3

Avatar
Gorki
Postovi: 5454
Pridružen/a: 06 feb 2013, 14:18
Lokacija: TZ★75000
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Gorki » 07 jun 2014, 12:17

@badbluebboylivno;

kakve su ti ovo sad furke oko Dinama? :mrgreen:
Pobjeda je bolja od orgazma!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 07 jun 2014, 12:24

Gorki je napisao/la:@badbluebboylivno;

kakve su ti ovo sad furke oko Dinama? :mrgreen:
Nisu sad, početkom devetog mjeseca ću ući u petu godinu bojkotiranja kluba, samo sam tek sad dodao ovaj potpis sa adresom za potpisivanje peticije (ako imaš hrvatske papire, potpiši je :D).

Koliko mogu, dajem podršku borbi protiv mafije i za povratak kluba navijačima. Volio bih da mogu više pomoći, ali nažalost ne mogu, bar ne zasad. Titule i izlasci u Europu preko namještene i neregularne lige me ne zanimaju. :kafa:
Hayley <3

BLUTUD
Postovi: 175
Pridružen/a: 29 apr 2014, 19:59
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la BLUTUD » 07 jun 2014, 16:04

Kad idete sa prve lige FBIH :?:

Avatar
PatrickBateman
Postovi: 1360
Pridružen/a: 01 dec 2011, 14:53
Lokacija: Somewhere over the
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la PatrickBateman » 07 jun 2014, 20:05

Kako mi je samo drago sto vam je propao klub.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 07 jun 2014, 20:13

BLUTUD je napisao/la:Kad idete sa prve lige FBIH :?:
Kad sve prebacimo, prebacit ćemo i ovu.
Hayley <3

BLUTUD
Postovi: 175
Pridružen/a: 29 apr 2014, 19:59
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la BLUTUD » 07 jun 2014, 21:48

badblueboylivno je napisao/la:
BLUTUD je napisao/la:Kad idete sa prve lige FBIH :?:
Kad sve prebacimo, prebacit ćemo i ovu.
Treba to što prije prebacit ;) Sezona je završena,forumaši Goražda,Turbine,Mladosti M. i Maestrala jedva čekaju a vi više stvarno nemate šta pisati na ovoj temi :roll: Pogotovo Troglav.Sretno vam bilo :wave:

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 07 jun 2014, 23:12

Nije do mene, neću prebacivati jedan po jedan, kad drugi to naprave na drugim podforumima, prebacit ću i ja ova tri koja su napustili ligu.
Hayley <3

Avatar
Gorki
Postovi: 5454
Pridružen/a: 06 feb 2013, 14:18
Lokacija: TZ★75000
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la Gorki » 07 jun 2014, 23:27

badblueboylivno je napisao/la:
Nisu sad, početkom devetog mjeseca ću ući u petu godinu bojkotiranja kluba, samo sam tek sad dodao ovaj potpis sa adresom za potpisivanje peticije (ako imaš hrvatske papire, potpiši je :D).

Koliko mogu, dajem podršku borbi protiv mafije i za povratak kluba navijačima. Volio bih da mogu više pomoći, ali nažalost ne mogu, bar ne zasad. Titule i izlasci u Europu preko namještene i neregularne lige me ne zanimaju. :kafa:

Pa zato vam i jeste klub (Troglav) tu gdje je sad,s obzirom koliko se grad Livno okrenuo prema njemu ;) Pa više vas gleda/pomaže Dinamu/Hajduku nego Troglavu.Ali to je vaše i šta se tu može.
Pobjeda je bolja od orgazma!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: NK Troglav Livno

Post Postao/la badblueboylivno » 07 jun 2014, 23:35

Ma nije, razlozi su dosta dublji. Nije Troglav ispaštao zbog Dinama ili Hajduka, ispaštao je zbog načina vođenja i nebrige. Istina, određeni ljudi su kupili ogromne pakete dionica Hajduka prije 4-5 godina, a zaobišli su Troglav, ali ne zna se jesu li uopće pokušavali ući u klub, a i klub je mogao funkcionirati i bez njih - jasno, u nekim realnim okvirima. Ako ne možeš igrati drugu ligu, za koju treba minimalno 250 tisuća maraka, nemoj, igra se lopte i u trećoj ligi, koja je znatno jeftinija.

Ali dobro, ako se nešto novo pokrene, nadam se da će biti bolje i kvalitetnije vođeno od kluba koji je uskoro trebao proslaviti stoti rođendan.
Hayley <3

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.