Druga Liga - grupa Jug

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 29 okt 2016, 11:22

Sloga u lošoj situaciji...

zadnjih par utakmica

Sloga - Brotnjo 1:0 do 60 minute i raspad sustava
kod Sloge Uskoplje primimo gol za 2:1 u 90.minuti
Sloga - Grude 0:0 (promašili penal)
Cim - Sloga, bili smo bolji i primimo bezveze gol u 93. minuti

Danas :

Sloga Ljubuški - HNK Kupres --- 1 --- protiv glavnih konkurenata za ispadanje. Mora se dobiti, nismo mi toliko loši koliko se čini po tablici.

ostale utakmice

Turbina - Rama --- 1 --- lagan posao, možda i 3 razlike.
Tomislav - Igman --- X2 --- dobra utakmica, Igman razvaljuje sve ali vrijeme je da negdje kiksa.
Kamešnica - Klis --- 1X --- gosti su bolji, ali Kamešnica zna bit nezgodna kući
Brotnjo - Posušje --- X --- Ekipa iz Čitluka igra toplo - hladno ali kući su ipak dobri (5-0-1)
Sloga Uskoplje - Troglav --- 1X --- Troglav je za sredine tablice, Sloga dobila svih 5 utakmica kući
Grude - CIM --- 1 --- gosti nisu ni boda donijeli sa gostovanja do sada...
Branitelj slobodan
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 30 okt 2016, 19:19

Rdje94 je napisao/la: Sloga Uskoplje - Troglav --- 1X --- Troglav je za sredine tablice, Sloga dobila svih 5 utakmica kući
I danas se to prekinulo, 0-4. :D
Hayley <3

Avatar
ASD
Postovi: 26220
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la ASD » 02 nov 2016, 17:35

Jedno pitanje, na grbu HNK Stolac stoji godina osnivanja 1923. da li je to stvarna godina osnivanja ili je to preuzeto od nekih drugih klubova prije?
FK Iskra Stolac je osnovan 1922.godine pa nebi trebalo da se to odnosi na njih.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7394
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la kraljttbvb » 02 nov 2016, 20:15

Mozda su ko i zrinjski, bili zabranjeni i nisu postojali od 45. do poslije rata, a prije par godina slavili 100 godina postojanja :mrgreen:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7394
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la kraljttbvb » 05 nov 2016, 16:32

Igman - Kamesnica 10-1, mescini :wave:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 06 nov 2016, 11:36

Jao, jao, baš ružno. :urnebes:

Ne pamtim dominaciju jednog kluba kao ovu Igmanovu, nevjerojatno. Ne pamtim ni lošije izdanje ove lige, ali opet se ljudima mora odati priznanje na sjajnoj formi i konstanti, ipak treba dobiti 13 utakmica zaredom i držati stopostotni učinak.


Nego, u intervjuu novog predsjednika Saveza naletio sam na ovo:
- Moja želja je da promijenimo trenutni sistem od četiri druge lige i da to pretvorimo u dvije lige, istočnu i zapadnu. Četiri lige od po 14 klubova su premasovne. Troškovi su ogromni. A samo s jakim drugim ligama imat ćemo dobru i Prvu ligu.

Ne znam kako bi ovo smanjilo troškove, ali bi, u natjecateljskom i sportskom smislu, bilo dosta bolje nego ovo što imamo sad i apsolutno treba nešto mijenjati.
Hayley <3

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 06 nov 2016, 17:00

Troglav 1918 - Sloga Ljubuški 1-0

Treća pobjeda u nizu, tri boda za mirnu zimsku pauzu.
Hayley <3

Avatar
Scout1921
Postovi: 316
Pridružen/a: 28 jun 2016, 19:11
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Scout1921 » 08 nov 2016, 10:56

badblueboylivno je napisao/la:Jao, jao, baš ružno. :urnebes:

Ne pamtim dominaciju jednog kluba kao ovu Igmanovu, nevjerojatno. Ne pamtim ni lošije izdanje ove lige, ali opet se ljudima mora odati priznanje na sjajnoj formi i konstanti, ipak treba dobiti 13 utakmica zaredom i držati stopostotni učinak.


Nego, u intervjuu novog predsjednika Saveza naletio sam na ovo:
- Moja želja je da promijenimo trenutni sistem od četiri druge lige i da to pretvorimo u dvije lige, istočnu i zapadnu. Četiri lige od po 14 klubova su premasovne. Troškovi su ogromni. A samo s jakim drugim ligama imat ćemo dobru i Prvu ligu.

Ne znam kako bi ovo smanjilo troškove, ali bi, u natjecateljskom i sportskom smislu, bilo dosta bolje nego ovo što imamo sad i apsolutno treba nešto mijenjati.

Nasa liga uzima 4 kantona,bilo je putovanja iz Kamesnice u Neum,a nekako mi logicnije da i ove sarajevske klubove spoje s nama,njima je do Konjica max 1h voznje,iz Hadzica jos blize,pa Iskra ,kad moze sloga moze i iskra,i bila bi liga puno bolja,manje bi klubova odustajalo,i manje bi klubova igralo do 10 :D

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 08 nov 2016, 12:20

To bi bilo logično, ali ne upada u podjelu istok-zapad. Na kraju će našu ligu spojit s bihaćkom, a to će biti krš. Lako za Troglav, ali recimo Mostar - Bihać je 350 kilometara. :urnebes: U zimskom periodu klubovi će morati na put prije izlaska sunca. :D
Hayley <3

Avatar
Scout1921
Postovi: 316
Pridružen/a: 28 jun 2016, 19:11
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Scout1921 » 08 nov 2016, 15:08

Slabo Zrinjski i Siroki salju igrace na posudbe,prije je to bilo razvijenije,Siroki je ofalio ali cudi me za Zrinjski.Evo Velez najavljuje da ce nešto na posudbu u nize lige nakon sto dovedu pojacanja

Avatar
Scout1921
Postovi: 316
Pridružen/a: 28 jun 2016, 19:11
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Scout1921 » 08 nov 2016, 15:13

badblueboylivno je napisao/la:To bi bilo logično, ali ne upada u podjelu istok-zapad. Na kraju će našu ligu spojit s bihaćkom, a to će biti krš. Lako za Troglav, ali recimo Mostar - Bihać je 350 kilometara. :urnebes: U zimskom periodu klubovi će morati na put prije izlaska sunca. :D
Zato spojis Livno-Bihac-Bugojno ili N.travnik u buducnosti to bi bio region,Hercegovina i Sarajevo 2.region i gore Zenica-Tuzla 3 ne mozes ovo nikako na 2 lige,treba prvo entitetske ukinuti,kojeg ce nam vraga te nacionalne podjele,pa sport je pusti politiku.Da su klubovi pametniji sami bi napravili kvalitenije takmicenje

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la badblueboylivno » 08 nov 2016, 15:40

Scout1921 je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:To bi bilo logično, ali ne upada u podjelu istok-zapad. Na kraju će našu ligu spojit s bihaćkom, a to će biti krš. Lako za Troglav, ali recimo Mostar - Bihać je 350 kilometara. :urnebes: U zimskom periodu klubovi će morati na put prije izlaska sunca. :D
Zato spojis Livno-Bihac-Bugojno ili N.travnik u buducnosti to bi bio region,Hercegovina i Sarajevo 2.region i gore Zenica-Tuzla 3 ne mozes ovo nikako na 2 lige,treba prvo entitetske ukinuti,kojeg ce nam vraga te nacionalne podjele,pa sport je pusti politiku.Da su klubovi pametniji sami bi napravili kvalitenije takmicenje
:thumbup:

Dijelim mišljenje, kao da sam sam napisao ovo. Već sam na nekim drugim temama govorio ovakvo nešto, ali ljudi iz saveza i koji vode to misle skroz drukčije, skroz suprotno od navijača. :D
Hayley <3

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la realancojk » 09 nov 2016, 09:50

badblueboylivno je napisao/la:
Scout1921 je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:To bi bilo logično, ali ne upada u podjelu istok-zapad. Na kraju će našu ligu spojit s bihaćkom, a to će biti krš. Lako za Troglav, ali recimo Mostar - Bihać je 350 kilometara. :urnebes: U zimskom periodu klubovi će morati na put prije izlaska sunca. :D
Zato spojis Livno-Bihac-Bugojno ili N.travnik u buducnosti to bi bio region,Hercegovina i Sarajevo 2.region i gore Zenica-Tuzla 3 ne mozes ovo nikako na 2 lige,treba prvo entitetske ukinuti,kojeg ce nam vraga te nacionalne podjele,pa sport je pusti politiku.Da su klubovi pametniji sami bi napravili kvalitenije takmicenje
:thumbup:

Dijelim mišljenje, kao da sam sam napisao ovo. Već sam na nekim drugim temama govorio ovakvo nešto, ali ljudi iz saveza i koji vode to misle skroz drukčije, skroz suprotno od navijača. :D
Druga liga FBIH Istok - TK, POSAVINA, ZE-DO KANTON, KANTON SARAJEVO, BPK
Druga liga FBiH Zapad - USK, SBK, ZHNŽ, HBŽ, HNK.
obje lige po 12 klubova...niži rang neg budu sadašnje 4 lige i riješili bi se problemi. klubovi koji su sposobni izgurati sezonu nek igraju, one koje ne mogo, oni nek igraju regionalnu ligu. Evo gledam na via mischelin. bihać-mostar 304 km, a brčko-trebinje 387km. Msm ako mogu u RS-u organizirati dvije lige mogu i kod nas.
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Scout1921
Postovi: 316
Pridružen/a: 28 jun 2016, 19:11
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Scout1921 » 09 nov 2016, 10:42

Taman da je jednu ligu poslije prve,msm da svaki klub moze naci ta sredstva za prevoz uz podrsku opcine,sponzora,i ta bi liga bila zanimljiva.Lakse napraviti jos jednu "dobru" ligu nego praviti vise liga.Premier liga,Prva liga FBiH,Druga liga FBiH(Igman,Posusje,Turbina,Klis,Branitelj....Gradina,Krajina,Radnik H.,Iskra B...

Avatar
Bistrik
Postovi: 1459
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Bistrik » 09 nov 2016, 15:06

realancojk je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:
Scout1921 je napisao/la:To bi bilo logično, ali ne upada u podjelu istok-zapad. Na kraju će našu ligu spojit s bihaćkom, a to će biti krš. Lako za Troglav, ali recimo Mostar - Bihać je 350 kilometara. :urnebes: U zimskom periodu klubovi će morati na put prije izlaska sunca. :D
Zato spojis Livno-Bihac-Bugojno ili N.travnik u buducnosti to bi bio region,Hercegovina i Sarajevo 2.region i gore Zenica-Tuzla 3 ne mozes ovo nikako na 2 lige,treba prvo entitetske ukinuti,kojeg ce nam vraga te nacionalne podjele,pa sport je pusti politiku.Da su klubovi pametniji sami bi napravili kvalitenije takmicenje

Dijelim mišljenje, kao da sam sam napisao ovo. Već sam na nekim drugim temama govorio ovakvo nešto, ali ljudi iz saveza i koji vode to misle skroz drukčije, skroz suprotno od navijača. :D
Druga liga FBIH Istok - TK, POSAVINA, ZE-DO KANTON, KANTON SARAJEVO, BPK
Druga liga FBiH Zapad - USK, SBK, ZHNŽ, HBŽ, HNK.
obje lige po 12 klubova...niži rang neg budu sadašnje 4 lige i riješili bi se problemi. klubovi koji su sposobni izgurati sezonu nek igraju, one koje ne mogo, oni nek igraju regionalnu ligu. Evo gledam na via mischelin. bihać-mostar 304 km, a brčko-trebinje 387km. Msm ako mogu u RS-u organizirati dvije lige mogu i kod nas.
zaboravio si da ima i Neum koji igra u kantonalnoj ligi a može uči u veči rang takmičenja i recimo krajišnik iz velike kladuše dakle nije samo mostar bihač ralacija ima i dalje. to je ralzlika na via michelin od minimalno 440 i to preko Hrvatske do kroz BiH iznosi 466 km e sad ako to tebi nije mnogo..

Avatar
Scout1921
Postovi: 316
Pridružen/a: 28 jun 2016, 19:11
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Scout1921 » 09 nov 2016, 17:07

Pa nek igraju na pola puta negdje hahaha,ima u Dreznici stadion

Zed98
Postovi: 430
Pridružen/a: 11 apr 2016, 21:16
Lokacija: Čitluk, Herceg-Bosna
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Zed98 » 13 nov 2016, 15:26

Brotnjo - Igman 2:0

GradKamena1
Postovi: 566
Pridružen/a: 12 apr 2016, 10:28
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la GradKamena1 » 14 nov 2016, 20:23

Cim-Kupres 1-0

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la KingJamesMVP » 15 nov 2016, 19:58

Nek je i Igman jednu izgubio
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Rdje94
Postovi: 491
Pridružen/a: 31 avg 2011, 01:08
Lokacija: Lj
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Jug

Post Postao/la Rdje94 » 10 mar 2017, 01:03

Ovaj vikend starta liga, nekih novosti?
Sloga Ljubuški se pojačala u polusezoni.
Rama ima 2 ili 5 bodova !?!? Navodno je pobjeda protiv Tomislava neregularna a na nsfbih stranici jos uvijek pise da imaju 5 !?
NK Ljubuški + Millwall = No one likes us we don't care!

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.