Druga Liga - grupa Centar

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 04 maj 2017, 21:28

realancojk je napisao/la: Ovu ligu vecinom cine klubovi iz ZDK, njih cak devet. Cetiri kluba su iz KS i jedan iz BPK, a to je vec pominjani Azot.
Slažem se s tobom glede SAŠK-a, i ja bi ih volio vidjeti u drugoj ligi. Čudi me da ne vrate broj klubova na 16, s tim da prvaci obje grupe KS idu direktno, jer ionako BPK je enigma za sve nas, klubovi se više rekreativno takmiče, bez nekih ambicija. Našao sam na fb da je Kolina savladala Radnički 7-0, ali tabele nema na žalost.[/quote]

Ta Kolina je bila jednom prvak u zadnje 3-4 sezone. Pamtim jos Drinu i FK Gazije. Ta tri kluba su bili prvaci u zadnje tri ili cetiri sezone. Sva tri su najavljivali da ce uci u visi rang i nitko od njih nije usao. Ovaj FK Gazija je cak najavljivao kako ce ih financirati neka humanitarna udruga ili tako nesto i da ce se uz pomoc donacija takmiciti sto je meni osobno bilo odmah smijesno, a kasnije se pokazalo koliko je istinito i moguce, tj. nemoguce.

Azot i Gorazde su dolje jedini donekle ozbiljni klubovi. Ostali se takmice rekreativno i ne treba im na tome ni zamjeriti. Da ljudi imaju pare imali bi i vece ambicije i bilo bi potpuno drugacije.

Po meni se liga treba smanjiti na 10-12 klubova, jer ce biti kvalitetnija, mada u svakom slucaju mislim da ju treba popuniti i da ju igra 16 klubova ako statut kaze da ju cini 16 klubova. Smijesno mi je da nitko ne ispada, klubovi nemaju nikakav rezultatski imperativ, ispada da se i ovdje igra rekareativno s malo vise para i zato sam za smanjenje lige. Sad npr. ni prvak ZDK (Zmaj Visoko) nije usao u ovu ligu, a pitanje je hoce li i Mosevac koji postoji dvije godine. Svi ozbiljniji klubovi iz ZDK igraju ovu ligu i mislim da bi bilo zdravije da u toj ligi imamo 2-3 kluba koji ce se boriti za promociju. Evo sad je tu Rudar Breza, a da se liga smanji na 10 klubova sad bi npr. otpali Rudar Zenica, Krivaja i Mladost Zupca. I nogomet bi u najnizem rangu ZDK imao nekog natjecateljskog smisla, jer klubovi iz ZDK su uglavnom vecina na pozicijama izmedju 11 i 16, mada ih je sad 14, ali od ta cetiri kluba, tri su iz ZDK.

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la realancojk » 04 maj 2017, 21:37

Signore je napisao/la:
realancojk je napisao/la: Ovu ligu vecinom cine klubovi iz ZDK, njih cak devet. Cetiri kluba su iz KS i jedan iz BPK, a to je vec pominjani Azot.
Slažem se s tobom glede SAŠK-a, i ja bi ih volio vidjeti u drugoj ligi. Čudi me da ne vrate broj klubova na 16, s tim da prvaci obje grupe KS idu direktno, jer ionako BPK je enigma za sve nas, klubovi se više rekreativno takmiče, bez nekih ambicija. Našao sam na fb da je Kolina savladala Radnički 7-0, ali tabele nema na žalost.
Ta Kolina je bila jednom prvak u zadnje 3-4 sezone. Pamtim jos Drinu i FK Gazije. Ta tri kluba su bili prvaci u zadnje tri ili cetiri sezone. Sva tri su najavljivali da ce uci u visi rang i nitko od njih nije usao. Ovaj FK Gazija je cak najavljivao kako ce ih financirati neka humanitarna udruga ili tako nesto i da ce se uz pomoc donacija takmiciti sto je meni osobno bilo odmah smijesno, a kasnije se pokazalo koliko je istinito i moguce, tj. nemoguce.

Azot i Gorazde su dolje jedini donekle ozbiljni klubovi. Ostali se takmice rekreativno i ne treba im na tome ni zamjeriti. Da ljudi imaju pare imali bi i vece ambicije i bilo bi potpuno drugacije.

Po meni se liga treba smanjiti na 10-12 klubova, jer ce biti kvalitetnija, mada u svakom slucaju mislim da ju treba popuniti i da ju igra 16 klubova ako statut kaze da ju cini 16 klubova. Smijesno mi je da nitko ne ispada, klubovi nemaju nikakav rezultatski imperativ, ispada da se i ovdje igra rekareativno s malo vise para i zato sam za smanjenje lige. Sad npr. ni prvak ZDK (Zmaj Visoko) nije usao u ovu ligu, a pitanje je hoce li i Mosevac koji postoji dvije godine. Svi ozbiljniji klubovi iz ZDK igraju ovu ligu i mislim da bi bilo zdravije da u toj ligi imamo 2-3 kluba koji ce se boriti za promociju. Evo sad je tu Rudar Breza, a da se liga smanji na 10 klubova sad bi npr. otpali Rudar Zenica, Krivaja i Mladost Zupca. I nogomet bi u najnizem rangu ZDK imao nekog natjecateljskog smisla, jer klubovi iz ZDK su uglavnom vecina na pozicijama izmedju 11 i 16, mada ih je sad 14, ali od ta cetiri kluba, tri su iz ZDK.[/quote]
Ja mislim da je kranje vrijeme došlo za reorganizaciju liga, jer kao i sam što kažeš ove lige u postale smiješne, više rekreativno igraju, tko malo ima para uđe u viši rang. Pogledaj zadnjih par godina, većinom su to iste ekipe koje se rotiraju kako u prvoj tako i u drugoj ligi. Bez kvalitetnih drugih liga nema ni Prve lige kvalitetne. Neki dan sam skinuo s neta sport od 2007 godine, i u broju su izašle tabele za tu sezonu. I gledam koja je bila borba za vrh, Radnik, Goražde, Famos i još neka meni se čini ekipa. Više te borbe nema, sad ko ima iole malo više para odmah se odvoji na vrhu i onda nema rezultatske ni natjecateljske borbe.
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 04 maj 2017, 23:12

realancojk je napisao/la: Ja mislim da je kranje vrijeme došlo za reorganizaciju liga, jer kao i sam što kažeš ove lige u postale smiješne, više rekreativno igraju, tko malo ima para uđe u viši rang. Pogledaj zadnjih par godina, većinom su to iste ekipe koje se rotiraju kako u prvoj tako i u drugoj ligi. Bez kvalitetnih drugih liga nema ni Prve lige kvalitetne. Neki dan sam skinuo s neta sport od 2007 godine, i u broju su izašle tabele za tu sezonu. I gledam koja je bila borba za vrh, Radnik, Goražde, Famos i još neka meni se čini ekipa. Više te borbe nema, sad ko ima iole malo više para odmah se odvoji na vrhu i onda nema rezultatske ni natjecateljske borbe.
Slicna je situacija i u drugim regijama, nije samo ovdje. Svugdje imamo odustajanja. Od ove cetiri grupe bi trebalo napraviti tri u kojima bi igralo 10-12 klubova i sigurno bi bilo kvalitetnije. Liga bi bila skuplja, ali bi umjesto dosadasnja 64 kluba igralo 30-36 klubova. To je polovica i ja vjerujem da tu postoji toliko klubova koji bi mogli snijeti vece troskove (mada mislim da ne bi bili puno veci, razlika bi se napravila samo na troskovima putovanja). U svakom slucaju i Prvu ligu smanjiti na 10-12 klubova i na taj bi nacin dobili jos dodatnih 4-6 klubova u trecem rangu i iz ovog treceg ranga bi tu ostalo oko 30 klubova.

Kantonalne lige bi profitirale, jer bi neki jaci klubovi igrali tu, a u ovim ligama je svakako taj komsijski rivalitet jedino sto privlaci gledatelje. Ja vidim po nasem primjeru (Zepce) i vidim koliko ljudi dodje gledati utakmice s Usorom, Krivajom, Natronom, TOSK-om, a koliko ih dodje gledati Azota, Ilijas, Famos i slicne. U tom trecem rangu s malo klubova bi se brzo razvio rivalitet i imalo bi natjecateljskog smisla, a u kantonu bi svi imali sta za vidjeti. U ZDK bi kanton igrali Rudar Zenica, Zepce, Krivaja, Rudar Breza, Usora itd. I nema sanse da bi od danasnjih devet njih devet opet igralo ligu koja broji 10-12 klubova, pogotovo ako bi grupa bila prosirena za jedan kanton. Bilo bi ih maksimalno pet. Takodjer bi trebalo da prvaci kantona igraju doigravanje i da od njih 3-4 koliko cini jednu grupu u visi rang ulazi dva. Na taj nacin bi se smanjila mogucnost da u trecem rangu fali klubova, jer ako imas 4 kantona u grupi onda imas mogucnost da dva prvaka odustanu i dva idu u visi rang bez doigravanja.

I spomenuh gore da treci rang igraju 64 kluba. To je ustvari broj klubovi koji bi trebao da igra, ali je realnost drugacija. Trenutno se takmici 57 klubova sto znaci da cak 7 klubova nedostaje. Grupa Zapad broji samo 13 klubova, a znali su se proslih sezona takmiciti i sa manjim brojem klubova. Niti jedna grupa od cetiri nema svih 16 klubova na broju. Jug i Sjever imaju po 15, a Centar 14.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Vijadukt » 05 maj 2017, 00:14

Ma gdje ce igrati istu ligu npr. Breza i Tesanj? Prodjes pola drzave da bi odigrao utakmicu pred 30 gledalaca u nakvoj kantonalnoj ligi. Bolje napraviti seosku ligu da igraju Vares i Breza. Po svemu bolja opcija, pa kad nadju novac neka igraju u vecim rangovima.

Sve ove lige treba skresati na max. 8 do 10 klubova, pocevsi od treceg ranga, preko cetvrtog. Ispod napraviti neku seosku ligu pa neka se gonjaju u krug 30 kilometara.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la realancojk » 05 maj 2017, 00:54

U drugoj ligi RS iz Brčkog ekipa putuje u Nevesinje ili Trebinje,tako da glede udaljenosti nema opravdanja, ako ekipa ne moze podnijeti financijski onda nek se ne takmiči u tom rangu. Dvije lige ISTOK i ZAPAD po 14-16 klubova i to je to. Kvalitet bi se poboljšao,sumnjam da bi posjeta bila bolja jer nam je čudan mentalitet. Bolje kafić nego stadion..
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 05 maj 2017, 01:06

Ma od posjete nema nista. Pa ovi klubovi sad sto igraju treci rang, od njih 60tak imas mozda njih 3-4 koji bi imali prosjek iznad 1.000 da udju u PL, a ne da pricamo o nekoj posjeti u ovom rangu. Ovdje tko ima 200 u prosjeku moze se napucat nogom u guzicu jer ima zaradu da pokrije veci dio troskova organizacije utakmice. Vecina klubova od prodaje ulaznica ne moze da podmiri troskove organizacije.

I ostajem pri onom svom da trebaju igrati tri grupe 10-12 klubova. Dvije grupe mi se nikako ne svidjaju, pogotovo ne to da se takmici 14-16 klubova. Cak i da se igraju samo te dvije grupe, opet bih se zalagao za sto manji broj klubova, a to je 12 maksimalno.

Sto se tice daljine, i sad iz Tesnja imaju tri sata do Ilijasa i cetiri do Gorazda Azotu. Udaljenost nikako ne moze biti problem, jer se s tri ili cak dvije grupe moze napraviti da je najduzi put udaljen cetiri sata vremenski, a kome je to problem nek se takmici na turniru mjesnih zajednica.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Vijadukt » 05 maj 2017, 01:36

Meni je realniji sistem sto nizi rang to vise grupa uz ogranicen broj klubova. Koliko je to da se diskutovati, uglavnom sto manje to bolje.

Pruzas svima prilika da igraju, troskovi skoro nikakvi, ostajes u svom komsiluku koji donosi veci draz igranja i gledanja, mladji imaju vecu sansu zbog nepostojanja ambicija za nekim vecim rezultatom.
Ko ima novac neka ide u veci rang. Ovako se vuku po trecem rangu bez prebijene pare, nema publike, nema zelje, prosto dzaba trose i ono malo novca sto dobiju.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Bistrik
Postovi: 1451
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Bistrik » 05 maj 2017, 12:03

što se tiče lige KS malo ste pomješali. postoje dvije grupe gdje prvi iz grupe A igra sa drugim iz grupe B i obrnuto a onda pobjednici igraju sa promociju. dakle neideu dva u veči rang takmičenja niti samo prvi igraju play off. a SAŠK je tri puta zaredom gubio u finalu play offa.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 05 maj 2017, 15:56

Bistrik je napisao/la:što se tiče lige KS malo ste pomješali. postoje dvije grupe gdje prvi iz grupe A igra sa drugim iz grupe B i obrnuto a onda pobjednici igraju sa promociju. dakle neideu dva u veči rang takmičenja niti samo prvi igraju play off. a SAŠK je tri puta zaredom gubio u finalu play offa.
Istina, do mene je. Ja sam to malo pobrkao, a sad kad si ti to rekao sjetih se da je tako.

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la realancojk » 05 maj 2017, 16:21

Bistrik je napisao/la:što se tiče lige KS malo ste pomješali. postoje dvije grupe gdje prvi iz grupe A igra sa drugim iz grupe B i obrnuto a onda pobjednici igraju sa promociju. dakle neideu dva u veči rang takmičenja niti samo prvi igraju play off. a SAŠK je tri puta zaredom gubio u finalu play offa.
Znao sam ja da postoje dvije grupe, pa sam naveo da bi mogli zbog nedostatka broja klubova u drugoj ligi prvaci obje grupe igrati u drugoj ligi.
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la atomac123 » 25 maj 2017, 23:42

NK Mosevac je novi clan 2. lige Centar (Prvak lige ZDK). Koliko ovdje ispada? Bosna Sema a haman i Gorazde ce nagodinu u ovu ligu, plus prvaci KS, BPK i ZDK. Znaci trebalo bi ispast 4, jel tako?
TŽV!

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la realancojk » 26 maj 2017, 01:09

atomac123 je napisao/la:NK Mosevac je novi clan 2. lige Centar (Prvak lige ZDK). Koliko ovdje ispada? Bosna Sema a haman i Gorazde ce nagodinu u ovu ligu, plus prvaci KS, BPK i ZDK. Znaci trebalo bi ispast 4, jel tako?
Glede na to da prvak BPK već nekoliko godina ne ulazi u ovu ligu, sumnjam da će i ove godine. E sad se postavlja pitanje...Liga sa 14 ili 16 klubova??? Ako je sa 14 onda 3 kluba ispadaju, a ako je 16 onda samo zadnji ispada. Po nekoj logici bi bilo bolje liga 16 klubova, ali kakav savez imamo ništa me ne može iznenaditi od njih.
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 26 maj 2017, 12:17

Prema propozicijama liga broji 16 klubova. Trenutno ih je 14, TOSK ulazi i ostaje 13. Ispast ce Sema i popunit ce se broj od 14. Prvak BPK obicno ne ulazi i prvaci KS i ZDK ce moci uci bez da itko ispada. U slucaju da ispadne i Gorazde ili da udje prvak BPK, iz ove lige ce ispasti Mladost Zupca, a u slucaju da se desi oboje, tj. da ispadne Gorazde, a da i prvak BPK udje u ovu ligu, iz lige ce ispasti dva kluba, Mladost Zupca i Rudar Zenica.

Moje misljenje je da Gorazde nece ispasti, a da ni prvak BPK nece uci tako da iz lige nitko ne ispada, a ulaze Mosevac, te prvak KS. Finale KS se igra prekosutra u Hrasnici, a sastaju se SASK i Jedinstvo. Ja se osobno nadam da ce SASK konacno uci.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1451
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Bistrik » 26 maj 2017, 14:45

Signore je napisao/la:Prema propozicijama liga broji 16 klubova. Trenutno ih je 14, TOSK ulazi i ostaje 13. Ispast ce Sema i popunit ce se broj od 14. Prvak BPK obicno ne ulazi i prvaci KS i ZDK ce moci uci bez da itko ispada. U slucaju da ispadne i Gorazde ili da udje prvak BPK, iz ove lige ce ispasti Mladost Zupca, a u slucaju da se desi oboje, tj. da ispadne Gorazde, a da i prvak BPK udje u ovu ligu, iz lige ce ispasti dva kluba, Mladost Zupca i Rudar Zenica.

Moje misljenje je da Gorazde nece ispasti, a da ni prvak BPK nece uci tako da iz lige nitko ne ispada, a ulaze Mosevac, te prvak KS. Finale KS se igra prekosutra u Hrasnici, a sastaju se SASK i Jedinstvo. Ja se osobno nadam da ce SASK konacno uci.
i ja mislim da bi SASK konacno trebao da udje. pogotovo sada protiv Jedinstva jer koliko ovi imaju love za veći rang takmičenja jer bi igrali li sa Ilijasom

Avatar
Bistrik
Postovi: 1451
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Bistrik » 29 maj 2017, 09:29

Jedinstvo je pobijedilo SAŠK u finalu sa 1:0 i tako se plasiralo u ovu ligu naredne sezone. ovom SAŠKu se baše neda ovo je mislim 4to finale da su izgubili...

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la atomac123 » 04 jun 2017, 13:56

Evo kao što sam i prognozirao prije par kola, Goražde će ipak igrati dogodine u ovoj ligi, uz Bosna Semu koja je ranije ispala. U par navrata sam čuo da bi se i Borac mogao iduće godine boriti za 1L, pa mislim da će ova liga biti itekako zanimljiva.
TŽV!

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Tihi » 15 avg 2017, 11:44

Protekli vikend su odigrane utakmice prvog kola Druge lige FBiH grupa Centar.

- FK BOSNA UNION - NK BORAC JELAH 1:1
U Sarajevu povratnik iz Prve lige FBiH FK Bosna Union nije uspjela pobjediti FK Borac iz Jelaha, gdje su gosti nakon prvog poluvremena imali prednost od 0:1, ali su domaćini do kraja utakmice uspjeli postići gol i spasiti makar jedan bod.
Strijelci na ovom meču su bili Buljubašić Enver u 42.minutu za 0:1, i Sijerčić Anur za 1:1 u 68.minutu.

- FK GORAŽDE - NK AZOT 1:2
U drugom susretu ovog kola sasvim neočekivano FK Goražde je na svom terenu izgubilo od svojih komšija FK Azot iz Vitkovića iako su na poluvremenu vodili sa 1:0.
Bila je ovo vrlo oštra utakmica sa čak sedam žutih kartona (Goražde 2 i Azot 5), i jednog crvenog, koji je zaradio igrač Goražda Kurtović Nedim u 87. min zbog udaranja protvničkog igrača glavom u glavu.
Golove su postigli Duhović Muhamed u 43. minutu za 1:0, izjednačio je Korjenić Adis u 75.minutu, a samo tri minuta poslije Korjenić Eldin postiže gol za potpuni preokret i pobjedu Azota.

- FK NOVI GRAD - FK RADNIK (H) -:-
Utakmica između Novog Grada i Radnika nema službenog rezultata i predpostavljam da se nije ni odigrala jer su domaćini imali dosta problema oko početka sezone.

- NK MOŠEVAC MOŠEVAC - NK NATRON MAGLAJ 0:0
Žestoki derbi smo vidjeli u Maglaju gdje je NK Moševac ugostio svoje komšije NK Natron na njihovom stadionu.
U veoma zanimljivoj i napetoj utakmici vidjeli smo čak 6 žutih kartona (Nk Moševac 2, NK Natron 4), i dva crvena kartona, oba za domaćina ovog susreta Nk Moševac. Hajdić Belmin u 32. min. zbog udaranja protivnika nakon zaustavljane igre, i Mujić Ammar zbog dva žuta kartona.
Nažalost, u ovoj utakmici nismo vidjeli golove i krajnji rezultat je glasio 0:0.

- NK USORA USORA - NK POBJEDA TEŠANJKA 0:1
Još jedna derbi utakmica na zajedničkom terebnu su odigrali ekipe NK Usore i Nk Pobjede.
Vrlo zanimljiva i neizvjesna utakmica, u kojoj su gosti u 67.minuti iz jedanaesterca uspjeli doći do pobjede, gol za ekipu NK Pobjeda je postigao Bahtić Aldin.

- FK RUDAR ZENICA - NK ŽEPČE ŽEPČE 2:2
Utakmica u Zenici je završila nerješenim rezultatom, gdje su obe ekipe upisali prvi bod u novoj sezoni.
Prvu prednost je donio Vardo Harun za ekipu Zeničana već u 6. minuti utakmice, a na poravnjanje smo morali čekati sve do 72. minute kada je Lučić Vlado iz jedanaesterce izjednačio na 1:1.
Samo dva minuta poslije smo vidjeli čak dva gola gdje su oba strijelci bili domaćini, za 1:2 autogolom Šabić Harun je doveo svoje sportske protivnike u vodstvo, da bi u istom minutu Imamagić Ensar poravnao rezultat na konačni rezultat ove utakmice2:2.

- NK ILIJAŠ - NK JEDINSTVO 2:0
Domaćini NK Ilijaš su kako smo i očekivali rutinski pobjedili goste NK Jedinstvo rezultatom 2:0 za prva tri boda u novoj sezoni.
Golove su postigli Beganović Ajdin u 21. minuti, i Mehanović Fijad u 83. minuti utakmice.

- NK KRIVAJA ZAVIDOVIĆI - FK FAMOS 4:1
Odlična i visoka pobjeda Krivaje iz Zavidovića protiv uvijek neugodnog Famosa.
Ipak u 9. minuti utakmice nije se moglo naslutiti da će utakmica ići ovim tokom jer su gosti preko Kreho Emira došli do vodstva od 0:1.
Na izjednačenje smo čekali samo dva minuta kada je Huskanović Huso pogodio za 1:1, a u 25. minutu Šijerkić Midhat povećava prednost Krivaje na 2:1.
U 41. minuti Omerović Admir postiže novi gol za Krivaja, a Mehić Muhamed u 63. minutu iz jedanaesterca postavlja konačan rezultat 4:1 u korist Krivaje koja ju je zbog najveće gol razlike smjestila na prvo mjesto na tabeli.

U narednom kolu nas očekuju sledeće utakmice:
19.08.2017 17:00 Jelah - FK BORAC JELAH - FK FAMOS
19.08.2017 17:00 Ilijaš - NK JEDINSTVO - NK KRIVAJA
20.08.2017 17:00 Žepče - NK ŽEPČE - NK ILIJAŠ
20.08.2017 17:00 Tešanjka - NK POBJEDA - FK RUDAR
20.08.2017 17:00 Maglaj - NK NATRON - NK USORA
19.08.2017 17:00 Hadžići - FK RADNIK (H) - NK MOŠEVAC
20.08.2017 17:00 Vitkovici NK AZOT - FK NOVI GRAD 19.08.2017 17:00 Sarajevo FK BOSNA UNION - FK GORAŽDE

Jasko S.
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 15 avg 2017, 12:59

FK Novi Grad je prema podatcima NSFBiH istupio iz lige, te se nece natjecati ove sezone u Drugoj ligi FBiH, grupa Centar. Liga ce tako brojati 15 klubova sto ni malo ne iznenadjuje, jer ja ne pamtim kad je zadnjih put 16 klubova zapocelo i zavrsilo sezonu. Uvijek se nadje netko s financijskim problemima i mislim da je krajnje vrijeme za preustroj nizih liga. Smanjiti broj grupa s 4 na 2 ili 3, te da iste lige broje maksimalno 12 klubova. Nema sanse da 64 kluba izguraju sezonu u ovoj ligi. To treba popoloviti.

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la atomac123 » 15 avg 2017, 17:51

Slažem se definitivno. Sjever + centar, jug + zapad.
Ima li ko da je najavio borbu za prvo mjesto? Do sad sam čuo da Borac ima ambicije, i vjerovatno Goražde?
TŽV!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 15 avg 2017, 19:12

Ovi moji nemaju ambicije za visi rang, al sigurno da zele biti na vrhu.

Meni Gorazde djeluje kao glavni kandidat iz razloga sto su vjecni prvoligas. Jos bi tu moglo u borbi bit Radnik i Borac jer su konstatno u vrhu pa su mozda ambicije porasle.

Od ostalih ne vidim nikog da bi se ozbiljno borio za prvo mjesto i promociju. Iz Mosevca su najavili da ce uci i u rang vise, ali sumnjam da mogu prvu sezonu odmah uci.

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.