Druga Liga - grupa Centar

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 31 mar 2016, 11:12

Jako tesko. Natron je imao jako los start. U prvom sedam kola su imali jednu pobjedu, pet poraza i jednom su bili slobodni. To je razlog zasto jos uvijek nisu prvi. Nakon tog niza su otjerali dosta igraca i doveli nove. Tomas je to fino poslozio, a sam iz svog dzepa financira nekolicinu igraca. Taj covjek ce kada zagusti i kupovati utakmice, suce, protivnicke igrace, uprave, nije bitno sta, samo da dodje do tri boda. Namjestat ce utakmice svojih konkurenata, njemu to nije strano, on mora biti prvi, ali mislim da ima ekipu koja na posten nacin moze biti prvak.

Radnik, Sema i TOSK su mu zapali u tom pocetnom crnom nizu. Najgore sto su Sema i TOSK bili u Maglaju. Radnika su neki dan u Maglaju dobili, a Sema je ipak bila bolja i u uzvratu u Sarajevu. Za par dana gostuju TOSK-u u Tesnju i onda do kraja jedina teska utakmica ce im biti Borac u Jelahu ako se uopce bude i igralo.

Pitanje je i koliko grad Maglaj zeli klub u visem rangu i koliko je moguce financirati ga. Nemaju ni stadion koji bi zadovoljio uslove igranja viseg ranga, a imaju i problem Sloge iz Simin Hana, tj. nemaju juniore i kadete u federalnoj ligi nego se njihovi omladinci takmice u kantonalnom takmicenju. To je po meni glavni problem i mislim da zbog toga mogu biti prvi, ali ne mogu napredovati u visi rang. Radnik, Sema i TOSK imaju omladince koji se takmice u federalnoj ligi. Mozda ce na kraju nekome prodati, ali mislim da ce Tomas odraditi sve da budu prvi, napraviti scenu jer ne mogu gore i otici iz kluba.

Avatar
Mokes
Postovi: 14836
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Mokes » 31 mar 2016, 12:19

Hvala @Signore :D
Radnik nema ambicija za visi rang, tako da nista od prve lige sljedece sezone. :D
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la lisander » 31 mar 2016, 13:28

Ne može Maglaj ući u veći rang jer nema juniore i kadete u Omladinskoj ligi BiH grupa Centar.

Avatar
AsimBrkan
Postovi: 77
Pridružen/a: 10 sep 2015, 00:19
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la AsimBrkan » 31 mar 2016, 17:40

igraci TOSKa neprepoznatljivi u Žepču,,za razliku od utakmice koju su odigrali sa Sarajevom,,u zepcu su Haman mislili da ce lako doći do bodova,,mada ni ekipa Žepča nije nešto posebno ali Tosk je bas podbacio.

Sto se tiče ulaska u veći rang,,do kraja ima još kola,,,mada skupa je prva liga,,preskupa,sad nama je cilj prvo mjesto ako se može do toga doći_i igrati kvalifikacije,,jer samo prvo mjesto ne garantujw ulazak u veći rang. Aaa ako ništa radi raje i punog stadiona bilo bi dobro bar se tih kvalifikacija dočepati.
Sto se same lige tiče nadam se da ce slijedeće sezone biti jača i ako ne udjemo,,,a postoje i neka suskanja o formiranju dvije druge federalne lige,,po meni i to ne bi lose bilo,,bar da se riješimo padobranaca ovih kojima kad pukne film odustanu od takmičenja.

Ps: nadam se velikoj posjeti za vikend kad gostuje Natron

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 31 mar 2016, 18:34

AsimBrkan je napisao/la:postoje i neka suskanja o formiranju dvije druge federalne lige,,po meni i to ne bi lose bilo,,bar da se riješimo padobranaca ovih kojima kad pukne film odustanu od takmičenja.
Mislis na to da ce od cetiri grupe napraviti dvije? To bi bilo odlicno, kao sto rece, zbog tih padobranaca. Liga bi bila malo skuplja jer bi bilo duzih putovanja, ali mislim da je to prihvatljivije nego da se godinama pitamo hoce li Breza zavrsiti ili napustiti natjecanje. Kako oni tako i ostali. Neka dva prvaka ulaze u visi rang, a drugoplasirani u play off.

Cak sam sad na utakmici cuo da bi ovi nasi mogli istupiti iz natjecanja. Razlog su problemi u upravi koja se ni oko cega ne moze dogovoriti. Postoje ljudi koji zele klubu dobro i postoje ljudi koji zele sebi dobro. Bilo bi steta jer imamo finu ekipu koja moze igrati ovu ligu i ako se steknu ambicije moze se vrlo lako ici na prvo mjesto narednih godina. Ipak, ako istupe iz takmicenja zelim im sto vecu kaznu, bez obzira sto su moji, ali i ne samo njima, isto to zelim svim klubovima koji krenu s takmicenjem pa odustanu. Igraj kanton ako nemas para ili ne igraj nista ako nisi sposoban.

Avatar
lisander
Postovi: 3091
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la lisander » 02 apr 2016, 11:55

Signore je napisao/la:Postoje ljudi koji zele klubu dobro i postoje ljudi koji zele sebi dobro. Bilo bi steta jer imamo finu ekipu koja moze igrati ovu ligu i ako se steknu ambicije moze se vrlo lako ici na prvo mjesto narednih godina. Ipak, ako istupe iz takmicenja zelim im sto vecu kaznu, bez obzira sto su moji, ali i ne samo njima
Klub ako ima minimalnu podršku lokalne zajednice to je nekih 2 do tri hiljade mjesečno može se komotno takmičiti u ovoj ligi, i to da bude stabilan drugoligaš, problem je što pojedini klubovi nemaju nikakvu podršku lokalne zajednice i zato su istupili iz takmičenja, dalje, u ovoj ligi samo jedan klub nije na opštinskom budžetu a to je Bosna Sema, ovo ostalo ako mu ne da ili ako ima nekog taldžiju i nekog ko traži sebe to je osuđeno na propast.

Jelah je istupio iz lige jer nije htio platiti kazne koje je dobio zbog navodnog kašnjenja na utakmice, a Breza je istupila je iz takmičenja jer nisu našli novčana sredstva da izmire finansijske obaveze prema savezu koji vodi ligu, vjerovatno će za par kola i Krivaja istupiti jer neće moći finansijski izdržati do kraja, jer bez adekvatne pomoći lokalne zajednice ni jedan klub izuzev Bosna Seme i možda tešanjskih klubova ne može se takmičiti u ovoj ligi.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Bistrik » 02 apr 2016, 12:38

lisander je napisao/la:
Signore je napisao/la:Postoje ljudi koji zele klubu dobro i postoje ljudi koji zele sebi dobro. Bilo bi steta jer imamo finu ekipu koja moze igrati ovu ligu i ako se steknu ambicije moze se vrlo lako ici na prvo mjesto narednih godina. Ipak, ako istupe iz takmicenja zelim im sto vecu kaznu, bez obzira sto su moji, ali i ne samo njima
Klub ako ima minimalnu podršku lokalne zajednice to je nekih 2 do tri hiljade mjesečno može se komotno takmičiti u ovoj ligi, i to da bude stabilan drugoligaš, problem je što pojedini klubovi nemaju nikakvu podršku lokalne zajednice i zato su istupili iz takmičenja, dalje, u ovoj ligi samo jedan klub nije na opštinskom budžetu a to je Bosna Sema, ovo ostalo ako mu ne da ili ako ima nekog taldžiju i nekog ko traži sebe to je osuđeno na propast.

Jelah je istupio iz lige jer nije htio platiti kazne koje je dobio zbog navodnog kašnjenja na utakmice, a Breza je istupila je iz takmičenja jer nisu našli novčana sredstva da izmire finansijske obaveze prema savezu koji vodi ligu, vjerovatno će za par kola i Krivaja istupiti jer neće moći finansijski izdržati do kraja, jer bez adekvatne pomoći lokalne zajednice ni jedan klub izuzev Bosna Seme i možda tešanjskih klubova ne može se takmičiti u ovoj ligi.
ako je tako onda je najboje da Bosna Sema osovji ovu ligu jer oni jedini možda i mogu finansirati 1 ligu federacije a ovi ostali jedva i ovu.

Avatar
AsimBrkan
Postovi: 77
Pridružen/a: 10 sep 2015, 00:19
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la AsimBrkan » 02 apr 2016, 18:43

TOSK - Natron 2-1. ,,,natron veoma dobro igrao,,malo im je falilo bod da odnesu,,medjutim u 95min igrač natrona bas nezrelo i naivno rukom igra i sudija u 95min svira penal za TOSK i Mihanović daje svoj drugi gol na utakmici. TOSK je još u prvom poluvremenu profulao penal, gosti su dali veoma lijep gol iz slobodnjaka za 1-1.

Iskreno, TOSK kao i u Žepču,,bezidejan,,i Haman da ih je ovu utakmicu samo sreća spasila da pobjede. Svaka čast Saranovicu,,kao igrač je bio prejeben,,medjutim,,kao trener,,mislim da nema bas toga puno za pokazati.

Avatar
AsimBrkan
Postovi: 77
Pridružen/a: 10 sep 2015, 00:19
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la AsimBrkan » 02 apr 2016, 18:45

AsimBrkan je napisao/la:TOSK - Natron 2-1. ,,,natron veoma dobro igrao,,malo im je falilo bod da odnesu,,medjutim u 95min igrač natrona bas nezrelo i naivno rukom igra i sudija u 95min svira penal za TOSK i nuhanović daje svoj drugi gol na utakmici. TOSK je još u prvom poluvremenu profulao penal, gosti su dali veoma lijep gol iz slobodnjaka za 1-1.

Iskreno, TOSK kao i u Žepču,,bezidejan,,i Haman da ih je ovu utakmicu samo sreća spasila da pobjede. Svaka čast Saranovicu,,kao igrač je bio prejeben,,medjutim,,kao trener,,mislim da nema bas toga puno za pokazati.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 11 apr 2016, 13:01

Pobjeda - Bosna Sema 0-4
Azot - Radnik 1-1
Ilijaš - Tošk 1-0
Natron - Mladost 2-1
Rudar(B) - Usora -:-
Rudar(Z) - Krivaja 1-0
Borac - Famos 4-1
Slobodan - Žepče

Bosna Sema 36, Radnik 35(-1), Natron 31, TOŠK 29(-1), Borac Jelah 27(-2)

Bit ce ovo paklena borba za vrh do posljednjeg kola. Ja bih volio da Natron osvoji, ali oni zbog omladinskih selekcija ne mogu napredovati dok ostala cetiri mogu.

Naredno kolo

Borac - Pobjeda
Famos - Rudar(Z)
Krivaja - Rudar(B)
Usora - Žepče
Mladost - Ilijaš
Tošk - Azot
Radnik - Bosna Sema
Slobodan - Natron

Ocekujem pobjede Borca, Famosa, Zepca, Mladosti, TOSK-a i remi u derbiju kola. Krivaja - Rudar nece ni igrati.

Avatar
mexy_whites
Postovi: 1135
Pridružen/a: 17 apr 2010, 03:24
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la mexy_whites » 25 apr 2016, 14:51

Bosna Sema ubi brašno u rivalima :D
Side before self - every time

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Lawer_88 » 25 apr 2016, 20:05

Dobri su što jest jest. Ubjedljivo najozbiljnija ekipa i bit će zanimljivo vidjeti u play off-u da li mogu do Prve federalne.
#samoČelik

Avatar
mexy_whites
Postovi: 1135
Pridružen/a: 17 apr 2010, 03:24
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la mexy_whites » 25 apr 2016, 20:16

Drago mi je jer mi tu igraju neki frendovi. A imaju i dobre zamisli oko razvoja kluba. :D
Side before self - every time

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Lawer_88 » 25 apr 2016, 20:26

mexy_whites je napisao/la:Drago mi je jer mi tu igraju neki frendovi. A imaju i dobre zamisli oko razvoja kluba. :D
Ozbiljno? Hajde javi se u PP
#samoČelik

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la paulus » 26 apr 2016, 18:53

Tosk opet omasio , Bosna Sema ide u taj play off. Zao mi je Toska , imaju fine navijace , mada su prosle sezone kukali ko navijeni dok nisu preuzeli vrh . Bodna se nece vratit ove sezone kako ste pricali , cak da nisu imali dva tri kiksa kuci borili bi se za PL mada to nije upravi u planu jos. Pravi se druga tribina i fakat su napucali stadion. Tosku stvarno od srca zelim da udje sljedece sezone , nez obzira na rivalitet prosle sezone nado sam se da ulazite iza nas odma i uopste mi je uz Azot najdrazi klub u tom takmicenju
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 27 apr 2016, 10:00

Nikako, ali nikako mi nije jasno da je ova Bosna prva. Dobili su nase obe utakmice, ali nisu pokazali nikakvu igru. Mozda su protiv drugih nesto odigrali, ali prema onome sto sam ja vidio oni ce trebati nekoliko dobrih pojacanja da bi opstali u prvoj ligi. Cak mi i taj TOSK kojeg smo dobili djeluje jaci od njih. Ipak, neka im je sa srecom, da KS konacno dobije klub u drugom rangu takmicenja.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la MortemHz » 27 apr 2016, 19:57

Oni igraju na Koševu :D, pomocni teren ja mislim?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Signore » 27 apr 2016, 21:16

MortemHz je napisao/la:Oni igraju na Koševu :D, pomocni teren ja mislim?
Mislim da sam vidio nedavno da s nekim igraju tu, ali sam vidjao i prije da igraju na Otoci.

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Lawer_88 » 28 apr 2016, 00:31

Signore je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Oni igraju na Koševu :D, pomocni teren ja mislim?
Mislim da sam vidio nedavno da s nekim igraju tu, ali sam vidjao i prije da igraju na Otoci.
Igrali su Kantonalnu na Otoci i nekoliko kola Druge Federalne. Međutim zbog "afere" Olimpic vs Otoka i njihovog lutanja, pa zatim povratka na Otoku, Bosna Sema je "morala" seliti na Kosevo II. Bit ce zanimljivo vidjeti gdje ce igrati sljedecu sezonu, bar bi jednu mogli na Otoci jer po svemu sudeci mogli bi imati gradski derbi i u Prvoj federalnoj Olimpic vs Bosna Sema :)
#samoČelik

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Druga Liga - grupa Centar

Post Postao/la Tihi » 28 apr 2016, 10:14

slika

Ima tu jos igre, Bosna ima odmarati dva kola, bodovi su sa Brezom oduzeti dok mi smo tek 16 kola odigrali i zadnju sa Krivajom zaostalu igramo 1.6. A odmarali smo i drinu i brezu. Na kraju se mrtvi broje... Salim se, al mislim stvarno da jos nije gotovo sto se tice prvenstva i jb ga izgleda da ce se i ove sezone pitati Borca ko ce da bude prvi...
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

Odgovori

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.