GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Poljska i Ukrajina / 8. juni - 1. juli 2012.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,Devil,dubrava

Ko je vaš favorit u grupi A?

Poljska
35
27%
Grčka
8
6%
Rusija
68
53%
Češka
18
14%
 
Ukupno glasova: 129

Avatar
delpiero20
Postovi: 1235
Pridružen/a: 12 mar 2012, 16:29
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la delpiero20 » 16 jun 2012, 23:01

inacefindecko je napisao/la:1. Češka 3 2 0 1 4:5 6
2. Grčka 3 1 1 1 3:3 4
3. Rusija 3 1 1 1 5:3 4
4. Poljska 3 0 2 1 2:3 2

evo tabele konačne :mrgreen:
izvinite što dosađujem, al može li mi neko objasnit logiku prolaska Grčke? gleda se međusobni omjer?
1.Ako imaju 3 isti broj bodova, ovdje je postojala sansa da imaju svi po 4 onda se gleda gol razlika u utakmicama te tri ekipe. To nije bilo

2.Desilo se da Ceska ode na 6 bodova i onda se gledao medjusobni duel Grcke i Rusije

3.Treca varijanta tj gol razlika u sve 4 utakmice se gleda samo kada su u medjusobnom duelu igrali nerijeseno i kada nema trokuta pa se gleda gol razlika iz sve tri utakmice i ko ima bolju ide

Avatar
Ljepoje
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 mar 2011, 09:09
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Ljepoje » 16 jun 2012, 23:01

inacefindecko je napisao/la:1. Češka 3 2 0 1 4:5 6
2. Grčka 3 1 1 1 3:3 4
3. Rusija 3 1 1 1 5:3 4
4. Poljska 3 0 2 1 2:3 2

evo tabele konačne :mrgreen:
izvinite što dosađujem, al može li mi neko objasnit logiku prolaska Grčke? gleda se međusobni omjer?

Zbog današnje pobjede protiv Rusije.
Zadnja izmjena: Ljepoje, dana/u 16 jun 2012, 23:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
lolcina
Postovi: 419
Pridružen/a: 01 mar 2012, 17:49
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la lolcina » 16 jun 2012, 23:02

Toliko o Grcima koje cemo oderati u kvalifikacijama... :roll:
"Ali, neka ti je Bogom prosto, nisi ti birao svoju sitnu dušu, dali su ti je, ne pitajući, došao si na red kad drugih, boljih, nije više bilo..." M. Selimović

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la raul-zakon » 16 jun 2012, 23:02

Poljaci su bili moji favoriti u ovoj grupi(vodim ih na FM07 :mrgreen: ), ali jbg, šta sad. Česi su apsolutno zasluženo u 1/4 finalu, rastavili su ove "moje" Poljake na proste faktore. :mrgreen:

Grci ponovo "na guzove", ali oni to urade tako da ti se čini da oni to namjerno rade, da to nije sreća. :D Kao da je to neka dugo smišljana taktika; namjerno ćemo proći tek u zadnjem kolu. Uglavnom, zaslužuju priznanje za kontinuitet. ;)
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
miky_hz
Postovi: 23018
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la miky_hz » 16 jun 2012, 23:03

Samaras :o gledam i nevjerujem sa kakvom lakocom je veceras igrao,on onakav kakav je inace,ovako da se sprda sa Rusima,strasno majkemi
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la legenda reala » 16 jun 2012, 23:03

legenda reala je napisao/la:Poljaci će dobiti, Rusi gube 1:0 ;)
:mrgreen:


Kolko god ja navijo za Poljake da prođu(kladionica jbg.), treba biti realan i priznati da su oni smeće od ekipe.Ekipa koja ima samo jednu akciju i igra je tri utakmice, znači golman da loptu Pisczeku ovaj je prenese do centra, doda Kubi, ovaj prođe po strani i ubaci Lewandowskom ako može :roll: , to je sve što su ponudili Poljaci na ovom prvenstvu, nikakvog rezervnog plana kad im protivnik zaustavi ovu akciju.
Imaju stručnjaka na klupi, za kojeg je Safet Sušić dokotor nauka, pa eto :x
Tako da ova ekipa ne zaslužuje ni igrati neko veliko takmičenje, a ne proći u četvrtfinale :x :x


Grci očekivano ;) :mrgreen:
Ako budemo igrali odlučujuću utakmicu za plasman u Brazil sa njima, mislim da se nemamo čemu nadati, ljudi jednostavno kad treba znaju šta hoće i po šta su došli i to i odrade.Svaka im čast ;)



Pozz za Edina amatera ;)
Zadnja izmjena: legenda reala, dana/u 16 jun 2012, 23:04, ukupno mijenjano 1 put.
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Heller » 16 jun 2012, 23:04

Ne znam jel mi više žao što Rusi ispadoše ili što Grci prođoše
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la LBJ MVP » 16 jun 2012, 23:05

miky_hz je napisao/la:Samaras :o gledam i nevjerujem sa kakvom lakocom je veceras igrao,on onakav kakav je inace,ovako da se sprda sa Rusima,strasno majkemi
On je postao nešto ko Lazar Popović,napadač koji radi za ekipu,tj. trči,bori se,osvaja lopte,spušta lopte suigračima a više niko od njeg i ne očekuje da postigne gol.
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 16 jun 2012, 23:05

Auuu šta učiniše ovi Rusi, cc. :?

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la loptica » 16 jun 2012, 23:06

Grci.....Slično kao i 2004., grčke se snage prije svega odnose na kolektiv, koji uvijek prije dolazi do izražaja u defanzivnom dijelu igre. Grci mogu biti vrlo opasni ukoliko nametnu vlastiti ritam igre, maksimalno uspore protivnički protok lopte te tako dočekaju svoju priliku, po mogućnosti iz prekida. Ovo je vrlo oportunistički nastrojena momčad; ne samo jer kažnjavaju protivničke greške, nego su potpuno fokusirani na rezultat - Grcima neće smetati zvižduci s tribina kada budu krali vrijeme, ne prezaju od prljavština, a budite sigurni da na kraju prvenstva neće kandidirati za fair play nagradu. ;) odoše oni fanatici ;)
Fi hajati.
GO Bosno.

Avatar
delpiero20
Postovi: 1235
Pridružen/a: 12 mar 2012, 16:29
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la delpiero20 » 16 jun 2012, 23:07

LBJ MVP je napisao/la:
miky_hz je napisao/la:Samaras :o gledam i nevjerujem sa kakvom lakocom je veceras igrao,on onakav kakav je inace,ovako da se sprda sa Rusima,strasno majkemi
On je postao nešto ko Lazar Popović,napadač koji radi za ekipu,tj. trči,bori se,osvaja lopte,spušta lopte suigračima a više niko od njeg i ne očekuje da postigne gol.
Gdje bas nadje Lazara Popovica :lol:

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Arnelinho » 16 jun 2012, 23:08

Bio sam skeptičan u vezi prolazka Čeha, iako sam se potajno nad'o drugom mjestu.

Na prvom sam prije početka prvenstva vidio Poljake i nikog drugog. Rek'o ajd jbg. imaju jednu stranu apsolutno žutu, na golu je dobar golman, u napadu takodje dobar napadač, al' razočaraše...Nisu mene toliko, koliko svoje navijače. :p

Što se tiče Čeha, budući da za njih navijam još otkako sam sazn'o da Koller i Rosicky igraju za Čehe, meni je srce veliko k'o da je Bosna prošla. :mrgreen: Vjerovatno će izbjeći Njemačku, što me čini još zadovoljnijim, jer su oni, uz Čehe, reprezentacija, koja ima moju podršku. Nadam se njihovom susretu u polufinalu, pa neka prodje bolji. 8-)

Karagunis- vrhunska gluma, svaka mu čast. :roll:
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Oxygen
Postovi: 3872
Pridružen/a: 01 avg 2011, 16:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Oxygen » 16 jun 2012, 23:08

Za sva vremena:
Equality of points after the group matches
If two or more teams are equal on points on completion of the group matches, the
following criteria are applied, in the order given, to determine the rankings:
a) higher number of points obtained in the group matches played among the
teams in question;
b) superior goal difference from the group matches played among the teams in
question;
c) higher number of goals scored in the group matches played among the teams
in question;
d) higher number of goals scored away from home in the group matches played
among the teams in question;
e) if, after applying criteria a) to d) to several teams, two or more teams still have
an equal ranking, the criteria a) to d) will be reapplied to determine the ranking 7
of these teams. If this procedure does not lead to a decision, criteria f) to j)
apply;
f) superior goal difference in all group matches;
g) higher number of goals scored in all group matches;
h) higher number of goals scored away from home in all group matches;
i) fair play ranking in all group matches;
j) drawing of lots.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░ ★3★0★
AMICI DI NESSUNO!
Sebastian G10vinco
INVINCIBLES 2011/12
Grazie a Dio non sono un Prescritto!

Avatar
Johny
Postovi: 4165
Pridružen/a: 17 feb 2012, 00:40
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Johny » 16 jun 2012, 23:08

Ma bolji je Lazar od njega , on zna i zabit nekad.
Johnny b, how much there is to see
just open your eyes and listen to me
straight ahead, a green light turns to red
oh why can't you see, oh Johnny b-

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la raul-zakon » 16 jun 2012, 23:09

Nešto kontam, koje će tek sranje večeras Poljaci da naprave na ulici...

Dosad su bili haos, još sad ispadoše...samo da ne bude teže povrijeđenih, ili čak mrtvih, ne daj Bože ! :roll:
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Avatar
Ljepoje
Postovi: 438
Pridružen/a: 26 mar 2011, 09:09
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Ljepoje » 16 jun 2012, 23:09

Heller je napisao/la:Ne znam jel mi više žao što Rusi ispadoše ili što Grci prođoše

"Smejem se, a plače mi se",,, :lol:

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Titova-Juga » 16 jun 2012, 23:09

Trenutno su sve mačke svijeta dogovorile sastanak i dok ovo pišem, diskutuju o tome na koji način Grčka ima više života od njih sami ...
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
Semper
Postovi: 2605
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Semper » 16 jun 2012, 23:11

Poljaci su nešto kao Bosanci da nisu domaćini nikada se nebi plasirali na EP. Jednostavno gubitnici su baš kao i mi. U tri utakmice koje su odigrali u najmanju ruku su bili ravnopravni sa svima ali nikoga nisu pobjedili.
I ne bih se složio da su GRci imali večeras sreće jer su imali bolje šanse od Rusije; 1 prečku, penal koji je mirne duše mogao svirati sudija.
Zadnja izmjena: Semper, dana/u 16 jun 2012, 23:14, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la VanBasten » 16 jun 2012, 23:13

Drago mi je zbog Grčke. Nevjovatna je zaista kohezija, disicplina i duh njihove ekipe. Mi da imamo nabrojano n aovoj razini bili bi danas sigurno u POljskoj, kao i prije u Portugalu i JAR-u.
Druga stvar, ovakav rasplet je dobar i za nas. Ozbiljnije ćemo shvatiti kvalifikacije. Mi smo već Grke otpisali i sebe proglasili favoritom u grupi. Vjerujem da će ovo promjeniti tu percepciju i da će igrači znatno ozbiljnije shvatiti Grčku.

Rusi su zasjali u onoj prvoj tekmi. Utakmica protiv Poljske je već spalila neke iluzije koje su se javila poslije prvog kola o jačini ove reprezentacije. Nažalost ne i Rusima, kakva nonšalancija... :roll:
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la legenda reala » 16 jun 2012, 23:15

Semper je napisao/la:Poljaci su nešto kao Bosanci da nisu domaćini nikada se nebi plasirali na EP. Jednostavno gubitnici su baš kao i mi. U tri utakmice koje su odigrali u najmanju ruku su bili ravnopravni sa svima ali nikoga nisu pobjedili.
I ne bih se složio da su GRci imali večeras sreće jer su imali bolje šanse od Rusije; 1 prečku, penal koji je mirne duše mogao svirati sudija.
Ma mi smo za njih Brazil, mi imamo makar dvije akcije :lol:
Ljudi sve po šablonu nekom igraju, samo jedna akcija i forsiraju je :x :x
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Zaključano

Natrag na “EURO 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.