OI London 2012 - Rukomet

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Tko će biti novi olimpijski pobjednik?

Francuska
36
33%
Danska
16
15%
Hrvatska
38
35%
Španjolska
6
5%
Srbija
9
8%
Island
2
2%
Mađarska
0
Nema glasova.
Švedska
0
Nema glasova.
ostali
3
3%
 
Ukupno glasova: 110

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la limenka » 27 jul 2012, 15:34

Grupa A:

Francuska
Švedska
Island
Velika Britanija
Argentina
Tunis

Grupa B:

Španjolska
Hrvatska
Mađarska
Srbija
Danska
Južna Koreja
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!

Avatar
Dzoni
Postovi: 11296
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la Dzoni » 27 jul 2012, 15:52

Kad pocinju utakmice?

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 27 jul 2012, 16:15

Jedno od najzanimljivijih takmičenja na ovogodišnjim Olimpijskim igrama će svakako biti i takmičenje u rukometu.
Nekoliko timova pretenduje na visok plasaman, kao prvi favorit su uvijek Francuzi koji će se vjerovatno željeti iskupiti za blamažu iz Srbije.Jedan od favorita za medalju su i Španci koji predvođeni selektorom Valerom Riverom pretenduju na visok plasman, kao treće favorite ja bih stavio aktualne Evropske prvake Dance, koji predvođeni Mikelom Hansenom mogu daleko, kao četvrtog favorit bi stavio Hrvatsku koja je uvijek tu u vrhu, pravi smjenu generacija ali su uvijek tu, nije to više ona ekiap Džombe,Metličića,Šole i dr. ali su tu i dalje Vori,Balić Lacković uz mlade snage, jedan od kandidata za medalju sigurno.
I po meni će se između ovih reprezentacija tražiti mjesto na postolju.
Sigurno da se ostali neće predati pa tako kao favoriti iz sjene iskaču Island,Švedska,Mađarska,Srbija ekipe koje imaju kvalitet, ali mislim da ne mogu do medalje, Islanda je sjajna ekiap ali na jače odbrane oni nemaju šta tražiti, Švedi su najveća rukometna nacija, ali odlaskom Olsona i društava više to nije to, dosta mladih i kvalitetnih igrača ali uvijek nešto fali, Mađari čvrsta ekipa koja može svakog namučitia, ali ni oni više nisu kao prije, proći će grupu vjerovatno ali dalje ne, Srbija nakon sjajnog nastupa na domaćem terenu mislim da neće moći do medalje na Olimpijadi, velika prednost u rukometu je domaći teren, tako da ne vidim ih u borbi za medalje, od ostalih van evropskih država ekipa koja može namučiti favorite je Južna Koreja ali samo namučiti, za nešto više nemaju kvalitet, ostali učesnici(Velika Britanija,Tunis,Argentina) nisu "vrijedni pomena" i ne bi trebali predstvaljati nikakvu prijetnju evropskim selekcijama.
Grupa A: Francuska, Svedska, Island, Argentina, Velika Britanija, Tunis.
Grupa B: Spanija, Hrvatska, Srbija, Madjarska, Danska, Juzna Koreja
Ovo su grupe, vidimo da je žrijeb dirigovan da bi se i neka van evropska/slabija reprezentacija domogla četvrtfinala :mrgreen:
Vjerovatno Tunis, dok će jedna od ovih jačih Evropskih ranije kući Mađarska ili Srbija vjerovatno :roll:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
ASUS
Postovi: 170
Pridružen/a: 25 jul 2012, 10:52
Lokacija: & ?
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la ASUS » 27 jul 2012, 16:21

Žrijeb je dirigovan da Britanija prođe grupu :D Favoriti su po meni Danci i Španci pa tek poslije njih Francuzi. Srbija i Hrvatska gledaju iz prikrajka svoju šansu.
Banjaluka - Novi Sad, jedna dusa - jedan grad!

http://www.youtube.com/watch?v=1W0L-v2NlRk

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 27 jul 2012, 16:29

ASUS je napisao/la:Žrijeb je dirigovan da Britanija prođe grupu :D Favoriti su po meni Danci i Španci pa tek poslije njih Francuzi. Srbija i Hrvatska gledaju iz prikrajka svoju šansu.
Ma kakvi ne vjerujem ti Britanci ne znaju ni šta je rukomet, ne znam i igraju li ga ikako :roll:
Pa mi s foruma da se skupimo mogli bi igrati za njih, jedino ako su od kako su dobili organizaciju pravili neku ekipu za ove Olimpijade, vidjećemo, al ja mislim da će biti ekipa na kojoj će se nabijati gol razlika ;) Nisu imali ni u košarci repke pa su za sekundu stvorili jednu jaku ekipu, vidjećemo možda su kaki stranaca uvezli i u rukometu :P
Tunis iz ove grupe bi trebo proći

Imaju li gdje sastavi ovih jačih/evropskih reprezentacija :?:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la MaGiCa » 27 jul 2012, 16:31

Sve si lepo rekao, ali kako si samo zakljucio da su "Svedi najveca rukometna nacija", nije mi jasno. ;)

Francuzi zlato, Danci srebro, Spanci bronza.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 27 jul 2012, 16:42

MaGiCa je napisao/la:Sve si lepo rekao, ali kako si samo zakljucio da su "Svedi najveca rukometna nacija", nije mi jasno. ;)
Pa zar nisu ???
Četiri svjetska zlata,četiri Evropska i pregršt ostalih medalja sa velikih takmičenja, ako gledamo Olimpijadu onda su Rusi, ali ipak je nešto više rukomet u Švedskoj nego u ostalim zemljama, Francuzi ih stižu i oni to postaju ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
limenka
Postovi: 678
Pridružen/a: 19 jul 2012, 22:19
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la limenka » 27 jul 2012, 16:45

Hrvatska uzima medalju, vidjeti ćemo kakvog sjaja.
Doći će i taj dan, **** će Narkoman! Bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet DINAMO!

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la MaGiCa » 27 jul 2012, 16:51

legenda reala je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:Sve si lepo rekao, ali kako si samo zakljucio da su "Svedi najveca rukometna nacija", nije mi jasno. ;)
Pa zar nisu ???
Četiri svjetska zlata,četiri Evropska i pregršt ostalih medalja sa velikih takmičenja, ako gledamo Olimpijadu onda su Rusi, ali ipak je nešto više rukomet u Švedskoj nego u ostalim zemljama, Francuzi ih stižu i oni to postaju ;)


Jesu jedni od najboljih, ali ne mozes bas da kazes "eto najveca su rukometna nacija". Ako gledamo p2p - to su Hrvati, ako gledamo ukupno po broju medalja - to su Rusi, ako gledamo klupski i reprezentativno - to su Nemci...
Tesko je to reci. ;)

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la shaman7 » 27 jul 2012, 16:58

Kad počinje prvo kolo i ko s kim igra?

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 27 jul 2012, 17:03

MaGiCa je napisao/la:Jesu jedni od najboljih, ali ne mozes bas da kazes "eto najveca su rukometna nacija". Ako gledamo p2p - to su Hrvati, ako gledamo ukupno po broju medalja - to su Rusi, ako gledamo klupski i reprezentativno - to su Nemci...Tesko je to reci. ;)
Ma dobro sve to stoji ja sam se malo zaletio ali nisam puno pogriješio neko za to smatra Švede,neko Švabe, neko Ruse ,neko Francuze i tako sve je do ljudi i poimanja rukometa.

Isto košto je za mene igra Španske reperezentacije najbolja, jel tebi :mrgreen: dok neko voli Francuze neko Dance Hrvate itd.

shaman7 je napisao/la:Kad počinje prvo kolo i ko s kim igra?
Mislim da sutra već počinju takmičenja ima na BHT-u u najavi programa ko s kim igra ;)
Ipak muškarci u nedjelju ovo su žene sutra, derbi dana Španija -Srbija ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la MaGiCa » 27 jul 2012, 17:08

Uvek sam u rukometu gotivio Spance. Zbog ovog coveka:

[youtube][/youtube]

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 27 jul 2012, 17:31

Moju podršku u rukometu kao i u ostalim sportovima (uz naših 6 takmičara) će imati Velika Britanija. Naravno, Britanci na rukometnom turniru nemaju šanse da naprave bilo šta, uspjehom će se smatrati svaki poraz ispod 20 razlike, što bi se moglo napraviti protiv Argentine ili Tunisa.

Što se tiče konkretnih reprezentacija, moje simpatije u prethodnih 10-ak godina su imali Francuzi, ali nešto su mi ohladii, tako da ću na ovim OI podržavati Island, oni su mu uvijek bili simpatični.

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la shaman7 » 27 jul 2012, 17:33

legenda reala je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:Jesu jedni od najboljih, ali ne mozes bas da kazes "eto najveca su rukometna nacija". Ako gledamo p2p - to su Hrvati, ako gledamo ukupno po broju medalja - to su Rusi, ako gledamo klupski i reprezentativno - to su Nemci...Tesko je to reci. ;)
Ma dobro sve to stoji ja sam se malo zaletio ali nisam puno pogriješio neko za to smatra Švede,neko Švabe, neko Ruse ,neko Francuze i tako sve je do ljudi i poimanja rukometa.

Isto košto je za mene igra Španske reperezentacije najbolja, jel tebi :mrgreen: dok neko voli Francuze neko Dance Hrvate itd.

shaman7 je napisao/la:Kad počinje prvo kolo i ko s kim igra?
Mislim da sutra već počinju takmičenja ima na BHT-u u najavi programa ko s kim igra ;)
Ipak muškarci u nedjelju ovo su žene sutra, derbi dana Španija -Srbija ;)
Hoce li muškarci u nedjelju biti na BHT ?

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la legenda reala » 27 jul 2012, 17:46

shaman7 je napisao/la: Hoce li muškarci u nedjelju biti na BHT ?
Samo Hrvatska-J.Koreja u 12:10 sad za sad tako stoji ne znam hoće li još šta raditi :roll: :roll:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la SirAlexFerguson » 27 jul 2012, 17:48

Na HRT2 će biti prijenos utakmice Španjolska-Srbija
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la DANTES » 27 jul 2012, 18:01

Rukomet će nam kao i obično dati dobrih mečeva.... Francuzi, Hrvati, Danci... Ostali su ravnopravni....
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la underPFC » 27 jul 2012, 20:49

U anketi sam stavio Srbija,navijački pre svega ;) Nema šanse da Srbija trijumfuje.

Favoriti su pa sigurno Danci,Španci i Francuzi.....Nadam se dobrom turniru i da reprezentacija Srbije prođe grupu,sve preko toga je uspeh.
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 27 jul 2012, 21:20

underPFC je napisao/la:U anketi sam stavio Srbija,navijački pre svega ;) Nema šanse da Srbija trijumfuje.

Favoriti su pa sigurno Danci,Španci i Francuzi.....Nadam se dobrom turniru i da reprezentacija Srbije prođe grupu,sve preko toga je uspeh.
Ma dobro i ti sad malo pretjeruješ. Činjenica je da Srbija ne spada među prve favorite, ali uz malo sreće može jako daleko. Vidim vas najmanje u četvrtfinalu, ne vidim da biste mogli ispasti u grupi. Inače je grupa B puno kvalitetnija, čak bode u oči ta razlika.

Ja bih dodao još i Hrvatsku kao jednog od četiri glavna favorita. Naravno, za očekivati je da makar jedan od ova četiri podbaci i tu je možda vaša šansa za polufinale.

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: OI London 2012 - Rukomet

Post Postao/la dubrava » 27 jul 2012, 21:29

Atlanta 1996., Atena 2004., red je da se niz nastavi :P
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Odgovori

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.